DrakX VERSION - en to sr translation catalogue (1622 entries)

en: 		 user name: %s
    		 on path: %s
sr: 		 korisničko ime: %s
    		 na putanji: %s

en: 	-Hard drive.
sr: 	-Hard disk.

en: 	-Network by FTP.
sr: 	-Mreža preko FTP.

en: 	-Network by SSH.
sr: 	-Mreža preko SSH.

en: 	Backups use tar and bzip2
sr: 	Backup koristi tar i bzip2

en: 	Backups use tar and gzip
sr: 	Backus koristi tar i gzip

en: 	Do not include System Files
sr: 	Ne uključuj Sistemske Fajlove

en: 
    
    
    We are now going to configure the %s connection.
    
    
    Press OK to continue.
sr: 
    
    
    Sada treba da podesimo %s konekciju.
    
    
    Pritisnite "U redu" za nastavak.

en: 
    
    (WARNING! You're using XFS for your root partition,
    creating a bootdisk on a 1.44 Mb floppy will probably fail,
    because XFS needs a very large driver).
sr: 
    
    (UPOZORENJE! Vi koristite XFS za vašu root particiju,
    pa kreiranje startnog 1.44 Mb flopija verovatno neće uspeti,
    zato što XFS traži veliki drajver).

en: 
    
    Please check whether Printerdrake did the auto-detection of your printer model correctly. Search the correct model in the list when the cursor is standing on a wrong model or on "Raw printer".
sr: 
    
    Proverite da li je Printerdrake auto-detektovao vaš štampač korektno. Potražite pravi model na listi kada kursor stoji na pogrešno izabranom modelu ili na "Raw štampač".

en: 
                          DrakBackup Daemon Report
sr: 
                          DrakBackup Daemon Izveštaj

en: 
                          DrakBackup Report
sr: 
                          DrakBackup Izveštaj

en: 
                        DrakBackup Report Details
sr: 
                        DrakBackup Detalji Izveštaja

en: 
     Some errors during sendmail are caused by 
     a bad configuration of postfix. To solve it you have to
     set myhostname or mydomain in /etc/postfix/main.cf
sr: 
     Neke greške tokom sendmail-a su uzrokovane 
     lošom konfiguracijom postfix-a. Da bi ih rešili morate da
     podesite myhostname ili mydomain u /etc/postfix/main.cf

en: 
    (!) FTP connexion problem: It was not possible to send your backup files by FTP.
sr: 
    (!) Problemi sa FTP konekcijom: Nije moguće poslati vaše backup fajlove preko FTP.

en: 
    - Daemon (%s) include :
sr: 
    - Demonn (%s) uključuje :

en: 
    - Options:
sr: 
    - Opcije:

en: 
    - Other Files:
sr: 
    - Ostali fajlovi:

en: 
    - Save on FTP on host : %s
sr: 
    - Snimi na FTP ili host : %s

en: 
    - Save on Hard drive on path : %s
sr: 
    - Snimi na Hard Disk na putanju : %s

en: 
    - System Files:
sr: 
    - Sistemski fajlovi:

en: 
    - User Files:
sr: 
    - Korisnički fajlovi:

en: 
    Also printers configured with the PPD files provided by their manufacturers or with native CUPS drivers cannot be transferred.
sr: 
    Takođe, štampači konfigurisani sa PPD fajlovima koji potiču od proizvođača ili sa osnovnim CUPS drajverima ne mogu biti prebačeni.

en: 
    Backup Sources:
sr: 
    Backup Izvori:

en: 
    Chances are, this partition is
    a Driver partition, you should
    probably leave it alone.
sr: 
    Najverovatnije je, da je ova particija
    Driver particija, pa nebi trebali
    da je dirate.

en: 
    Congratulations, your printer is now installed and configured!
    
    You can print using the "Print" command of your application (usually in the "File" menu).
    
    If you want to add, remove, or rename a printer, or if you want to change the default option settings (paper input tray, printout quality, ...), select "Printer" in the "Hardware" section of the Mandrake Control Center.
sr: 
    Čestitamo, baš štampač je sada instaliran i podešen!
    
    Možete da štampate koristeći "Štampaj" komandu u vašoj aplikaciji (obično u "Fajl" meniju).
    
    Ukoliko želite da dodate, uklonite ili promenite ime štampaču, ili želite da promenite default opcije (papir, kvalitet štampanja, ...), izaberite "Štampač" u "Hardver" sekciji Mandrake Kontrolnog Centra.

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the irq and io of your card.
sr: 
    Ukoliko imate ISA karticu, vrednosti na sledećem ekranu bi trebale biti ispravne.
    
    Ukoliko imate PCMCIA karticu, morate znati  irq i  io za vašu karticu.

en: 
    Mark the printers which you want to transfer and click 
    "Transfer".
sr: 
    Označite štampače koje želite da prebacite i kliknite na 
    "Prebaci".

en: 
    Normally, CUPS is automatically configured according to your network environment, so that you can access the printers on the CUPS servers in your local network. If this does not work correctly, turn off "Automatic CUPS configuration" and edit your file /etc/cups/cupsd.conf manually. Do not forget to restart CUPS afterwards (command: "service cups restart").
sr: 
    Obično CUPS je automatski podešen na osnovu mrežnog okruženja, tako da možete pristupiti štampačima na CUPS serverima na vašoj lokalnoj mreži. Ukoliko ovo ne funkcioniše kako treba, isključite "Automatsku CUPS konfiguraciju" u izmenite vaš fajl /etc/cups/cupsd.conf ručno. Ne zaboravite da nakon toga restartujete CUPS (komanda: "service cups restart").

en: 
    Please check all options that you need.
sr: 
    Proverite sve opcije koje vam trebaju.

en: 
    Printers on remote CUPS servers you do not have to configure here; these printers will be automatically detected.
sr: 
    Štampače na udaljenom CUPS serveru nemate da bi ih ovde podesili; ovi štampači će biti automatski detektovani.

en: 
    Restore Backup Problems:
    
    During the restore step, Drakbackup will verify all your
    backup files before restoring them.
    Before the restore, Drakbackup will remove 
    your original directory, and you will loose all your 
    data. It is important to be careful and not modify the 
    backup data files by hand.
sr: 
    Problemi pri obnavljanju:
    
    Tokom procesa obnavljanja, Drakbackup će proveriti sve vaše 
    backup fajlovi pre nego ih obnovi.
    Pre obnavljanja, Drakbackup će ukloniti 
    vaš orginalni direktorijum, i izgubićete sve 
    podatke. Važno je da budete pažljivi i da nemenjate 
    backup fajlove ručno.

en: 
    The "%s" and "%s" commands also allow to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
sr: 
    Komande "%s" i "%s" takođe omogućavaju izmenu opcija za konkretni posao štampanja. Jednostavno dodajte željene opcije u komandnu liniju, e. g. "%s <fajl>".

en: 
    The "%s" command also allows to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
sr: 
    Komanda "%s" takođe dozvoljava izmenu opcija za konkretni posao štampanja. Jednostavno dodajte željene ocije u komandnu liniju, e. g. "%s <fajl>".

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
sr: 
    Ovo je specijalna Bootstrap
    particija i koristi se
    dual-booting vašeg sistema.

en: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a network. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.
sr: 
    Upozorenje !
    
    Pažljivo pročitajte dole navedene uslove. Ukoliko se ne slažete sa bilo kojim 
    delom, onda nemate odobrenje za instaliranje sledećeg CD-a. Pritisnite 'Odbijam' 
    da bi nastavili instalaciju bez upotrebe tih CD medija.
    
    
    Neke komponente sadržane u sledećim CD medijama nisu pod
    GPL Licencom ili sličnim ugovorima. Svaka takva komponenta je onda uslovljena
    uslovima i ugovorima sopstevene lincence. 
    Pažljivo pročitajte i upoznajte se sa takvim specifičnim licencama pre 
    nego uotrebite ili redistribuirate pomenute komponente. 
    Takve licence će u glavnom zabranjivati transfer, kopiranje 
    (osim za svrhu backup-a podataka), redisribuciju, nahnadnu promenu, 
    rastavljanje, de-kompajliranje ili menjanje komponenti. 
    Bilo koji deo ugovora koji nije ispoštovan istovremeno uklanja i ostala vaša prava
    u datoj licenci. Ukoliko vam određena licenca ne garantuje takva
    prava, obično ne možete instalirati programe na više od jedanog
    aiatema, ili ih prilagoditi da se mogu koristiti na mreži. Ukoliko ste u dilemi, molimo vas da direktno 
    kontaktirate distributera ili editora komponente. 
    Prenos na treće programe ili kopiranje takvih komponenti uključujući i
    dokumentaciju je obično zabranjen.
    
    
    Sva prava na komponente na sledećim CD medijama pripadaju njihovim 
    respektativnim autorima i zaštićene su zakonima o intelektuanoj svojini i 
    pravima koji se primenjuju na softverske programe.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard allows you to install local or remote printers to be used from this machine and also from other machines in the network.
    
    It asks you for all necessary information to set up the printer and gives you access to all available printer drivers, driver options, and printer connection types.
sr: 
    Dobrodošli u Čarobnjak za konfigurisanje štampača
    
    Ovaj čarobnjak će vam omogućiti da instalirate lokalne ili udaljene štampače sa ovemašine kao i drugih mašina na mreži.
    
    Od vas će biti tražene sve neophodne informacije za podešavanje štampača a dobićete pristup svim dostypnim drajverima, njihovim opcijama, i tipovima konekcije štampača.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer.
    
    Please plug in your printer(s) on this computer and turn it/them on. Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" when you do not want to set up your printer(s) now.
    
    Note that some computers can crash during the printer auto-detection, turn off "Auto-detect printers" to do a printer installation without auto-detection. Use the "Expert Mode" of printerdrake when you want to set up printing on a remote printer if printerdrake does not list it automatically.
sr: 
    Doborodošli u Čarobnjak za konfigurisanje štampača
    
    Ovaj čarobnjak će vam pomoći da instalirate vaš štampač(e) povezan(e) na ovaj računar.
    
    Priključite vaš štampač(e) u računar i uključite ga(ih). Kliknite na on "Sledeće" kada budete spremni, a "Poništi" kada ne želite da podešavate štampač(e).
    
    Zapamtite da neki računari mogu da se blokiraju tokom auto-detekcije, isključite  "Auto-detekciju štampača" da bi ručno instalirali štampač. Koristite "Ekspert mod" u printerdrake kada želite  da podesiteštampanje na udaljenom štampaču koji nije automatski prikazan.

en: 
    Welcome.
    
    The parameters of the auto-install are available in the sections on the left
sr: 
    Doborodošli.
    
    Parametri za autoinstalaciju su dostupni u delu koji se nalazi levo

en: 
    You can connect to Internet or reconfigure your connection.
sr: 
    Sada se možete konektovati na Internet ili rekonfigurisati konekciju

en: 
    You can disconnect or reconfigure your connection.
sr: 
    Možete se diskonektovati ili rekonfigurisati konekciju.

en: 
    You can reconfigure your connection.
sr: 
    Podesi internet konfiguraciju

en: 
    try to change some parameters
sr: 
    pokušajte sa promenom parametara

en:           All your selectionned data have been
sr:           Svi vaši selektovani podasi su

en:           Successfuly Restored on %s
sr:           Uspešno Obnovljeni na %s

en:          Restore Configuration
sr:         Obnavljanje Konfiguracije

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
sr: <Tab>/<Alt-Tab> kret. između elemenata | <Space> izbor | <F12> sledeći ekran

en:  (Default)
sr:  (Podrazumevano)

en:  (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
sr:  (Paralelni portovi: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., ekvivalenti su LPT1:, LPT2:, ..., prvi USB štampač: /dev/usb/lp0, drugi USB štampač: /dev/usb/lp1, ...).

en:  (driver %s)
sr: (drajver %s)

en:  This program is free software; you can redistribute it and/or modify
     it under the terms of the GNU General Public License as published by
     the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
     any later version.
    
     This program is distributed in the hope that it will be useful,
     but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
     MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
     GNU General Public License for more details.
    
     You should have received a copy of the GNU General Public License
     along with this program; if not, write to the Free Software
     Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
sr:  Ovaj program je bespaltan; možete ga redistribuirati i/ili menjati
     pod uslovima GNU General Public License kako je objavljeno
     u Free Software Fondaciji; ili verziji 2, ili (u vašem slučaju)
     bilo kojoj novijoj verziji.
    
     Ovaj program je distribuiran u nadi da će biti od koristi,
     sli BEZ IKAKVIH GARANCIJA; čak i bez garancije za
     KORISNOST i PRAKTIČNU UPOTREBU.  Pogledajte
     GNU General Public Licencu za više detalja.
    
     Trebali bi da mate kopiju GNU General Public Licence
     zajedno sa ovim programom; ukoliko je nemate, pišite nam na adresu Free Software
     Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en:  on parallel port \/*%s
sr:  na parelelnom portu \/*%s

en: %d minutes
sr: %d minuta

en: %d packages
sr: %d paketa

en: %d seconds
sr: %d sekundi

en: %s formatting of %s failed
sr: %s Formatiranje  %s nije uspelo

en: %s found on %s, configure it ?
sr: %s pronađen na %s, da li da ga podesim ?

en: (!) Error during mail sending.
sr: (!) Greška tokom slanja mail-a.

en: (This) DHCP Server IP
sr: (Ovaj) DHCP server IP

en: (already added %s)
sr: (%s već postoji)

en: (module %s)
sr: (modul %s)

en: (on %s)
sr: (na %s)

en: (on this machine)
sr: (na ovoj mašini)

en: , %s sectors
sr: , %s sektora

en: , USB printer \/*%s
sr: , USB štampač \/*%s

en: , multi-function device
sr: , multi-funkcionalni uređaj

en: , multi-function device on HP JetDirect
sr: , multi-fuunkcionalni uređaj na HP JetDirect

en: , multi-function device on USB
sr: , multi-funkcionalni uređaj na USB

en: , multi-function device on parallel port \/*%s
sr: , multi-funkcionalni uređaj na paralelnom portu \/*%s

en: , printing to %s
sr: , štampaj na %s

en: , using command %s
sr: , koristim komandu %s

en: /File/-
sr: /Datoteka/-

en: /File/Save _As
sr: /Datoteka/Sačuvaj_Kao

en: /File/_New
sr: /_Datoteka/_Nova

en: /File/_Open
sr: /Datoteka/_Otvori

en: /File/_Quit
sr: /Datoteka/_Izlaz

en: /File/_Save
sr: /Datoteka/_Sačuvaj

en: /Help/_About...
sr: /Pomoć/_O...

en: /Options/Test
sr: /Opcije/Test

en: /_File
sr: /_Datoteka

en: /_Help
sr: /_Pomoć

en: /_Options
sr: /_Opcije

en: 1 button
sr: 1 taster

en: 1 minute
sr: 1 minut

en: 16 million colors (24 bits)
sr: 16 miliona boja (24-bitna paleta)

en: 2 buttons
sr: 2 tastera

en: 256 colors (8 bits)
sr: 256 boja (8-bitna paleta)

en: 3 buttons
sr: 3 tastera

en: 32 thousand colors (15 bits)
sr: 32 hiljade boja (15-bitna paleta)

en: 4 billion colors (32 bits)
sr: 4 milijarde boja (32-bitna paleta)

en: 64 MB or more
sr: 64 MB ili više

en: 65 thousand colors (16 bits)
sr: 65 hiljada boja (16-bitna paleta)

en: 8514 Compatible, 1024x768 at 87 Hz interlaced (no 800x600)
sr: 8514 kompat., 1024x768 na 87 Hz sa preplitanjem (ne 800x600)

en: <- Previous
sr: <- Prethodni

en: => Notice, a label changed:
    %s
sr: => Napomena, promenjeno ime:
    %s

en: => There are many things to choose from (%s).
sr: => Postoji mnogo stvari za izbor iz (%s).

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    SILO on your system, or another operating system removes SILO, or SILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures.
    
    If you want to create a bootdisk for your system, insert a floppy in the first
    drive and press "Ok".
sr: Startni disk obezbeđuje način podizanja vašeg Linux sistema bez zavisnosti
    od normalnog startera. Ovo je korisno ako ne želite da instalirate
    SILO(ili grub) na vaš sistem, ako drugi operativni sistem ukloni SILO, ili SILO ne
    radi sa vašim hardverom. Startni disk možete koristiti sa Mandrake Linux
    'diskom za spasavanje', što olakšava oporavak u slučaju teže havarije.
    Ukoliko želite da kreirate startnu disketu za vaš sistemubacite disketu u pogon i pritisnite "Da".

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
sr: Grafička okruženja za setom korisničkNFS server, SMB server, Proxy serverNFS server, SMB server, Proxy serverih aplikacija i desktopalata

en: A library which defends against buffer overflow and format string attacks.
sr: Biblioteka koja štiti od buffer overflow-a i format string napada.

en: A printer named "%s" already exists under %s. 
    Click "Transfer" to overwrite it.
    You can also type a new name or skip this printer.
sr: Štampač "%s" već postoji pod  %s. 
    Klikni na "Prebaci" da bi prešli preko starog.
    Možete ukucati i novo ime ili preskočiti ovaj štampač.

en: A problem occured while restarting the network: 
    
    %s
sr: Pojavio se problem tokom restartovanja mreže?
    %s

en: A tool to monitor your logs
sr: Alat za pregledanje log datoteka

en: A valid URI must be entered!
sr: Morate uneti validan URI!

en: ADSL connection
sr: ADSL konekcija

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
sr: SVE postojeće particije i podaci na disku %s će biti izgubljeni

en: Abort
sr: Prekini

en: Accept
sr: Prihvati

en: Accept user
sr: Prihvati korisnika

en: Account Login (user name)
sr: Logovanje za račun (korisničko ime)

en: Account Password
sr: Lozinka za račun

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
sr: Aktiviranje i deaktiviranje svih mrežnih interfejsa konfigurisanih za start 
    pri podizanju sistema.

en: Add
sr: Dodaj

en: Add a new printer
sr: Dodajte novi štampač

en: Add a user
sr: Dodaj korisnika

en: Add an item
sr: Dodaj vrednost

en: Add this printer to Star Office/OpenOffice.org
sr: Dodaj ovaj štampač u Star Office/OpenOffice.org

en: Add to LVM
sr: Dodaj na LVM

en: Add to RAID
sr: Dodaj na RAID

en: Add user
sr: Dodaj korisnika

en: Adding printer to Star Office/OpenOffice.org
sr: Dodajem štampač u Star Office/OpenOffice.org

en: Advanced
sr: Napredno

en: Advanced Configuration
sr: Napredna Konfiguracija

en: Advanced Options
sr: Napredne opcije

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
sr: Posle promene tipa particije %s, svi podaci na ovoj particiji će biti izbrisani

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
sr: Posle formatiranja particije %s,svi podaci na ovoj particiji će biti izbrisani

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
sr: Posle promene veličine %s particije svi podaci će biti izbrisani

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
sr: Kada se to uradi, trebali bi da restartujete X
    okruženje da bi izbegli probleme sa promenom hostname-a.

en: Albanian
sr: Albanski

en: All
sr: Sve

en: All data on this partition should be backed-up
sr: Cvi podaci na ovoj particiji bi trebali biti sačuvani

en: All primary partitions are used
sr: Sve primarne particije su zauzete

en: Allow all users
sr: Dozvoli sve korisnike

en: Alternative test page (A4)
sr: Alteernativna test stranica (A4)

en: Alternative test page (Letter)
sr: Alternativna test stranica

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
sr: Zabavni programi: arkade, ige na tabli, strategije, itd

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
sr: Dogodila se greška - nije nađen ispravan uređaj na kojem bi bili krerani novi datotečnog sistemi. Proverite vaš hardver da vidite šta je uzrok ovog problema.

en: An error has occurred, try to change some parameters
sr: Hm, pojavila se greška, probajte da promenite parametre

en: An error has occurred:
sr: Hm, greška:

en: An error occurred
sr: Xm,pojavila se greška

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
sr: Greška, ali neznam kako da je razrešim.
    Nastavite na vaš rizik!

en: Anacron a periodic command scheduler.
sr: Anacron -  podesite period.komande

en: Any partitions that have been newly defined must be formatted for use
    (formatting means creating a filesystem).
    
    At this time, you may wish to reformat some already existing partitions to
    erase any data they contain. If you wish to do that, please select those
    partitions as well.
    
    Please note that it is not necessary to reformat all pre-existing
    partitions. You must reformat the partitions containing the operating
    system (such as "/", "/usr" or "/var") but you do not have to
    reformat partitions containing data that you wish to keep (typically
    "/home").
    
    Please be careful when selecting partitions. After formatting, all data on
    the selected partitions will be deleted and you will not be able to recover
    any of it.
    
    Click on "OK" when you are ready to format partitions.
    
    Click on "Cancel" if you want to choose another partition for your new
    Mandrake Linux operating system installation.
    
    Click on "Advanced" if you wish to select partitions that will be checked
    for bad blocks on the disk.
sr: Svaka particija koja je novodefinisana mora biti
    formatirana za uptrebu (formatiranje znači kreiranje datotečnog(fajl) sistema).
    
    Sada možda želite da reformatirate postojeće particije da bi izbrisali
    podatke koje sadrže. Ukoliko želite to, izaberite particije 
    koje želite da formatizujete.
    
    
    Zapamtite da nije potrebno da reformatirate sve postojeće particije.
    Morate da reformatirate particije koje sadrže operativni sistem (kao što su "/",
    "/usr" ili  "/var") ali ne morate da reformatirate particije koje sadrže podatke
    koje želite da zadržite (obično /home).
    
    
    Pazite pri biranju particija, posle formatiranja, sv podaci će 
    biti izbrisani i nećete ih moći povratiti.
    
    
    Kliknite na "U redu" kada budete spreni za formatiranje particija.
    
    
    Kliknite na  "Poništi" ukoliko želite da izabereete druge particije za instalaciju novog
    Mandrake Linux operativnog sistema. Kliknite na "Napredno" ukoliko želite da izaberete particije koje će biti proverene
    od loših blokova na disku.

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
sr: Apache je  WWW server. On se koristi da opslužuje  HTML fajlove
    i CGI.

en: Append
sr: Dodatak

en: Apply
sr: Promeni

en: Archiving, emulators, monitoring
sr: Arhiviranje, emulatori, monitoring

en: Are you running a POP or IMAP server here? This would
    be used to host non-web-based mail accounts for people via 
    this machine.
sr: Da li pokrećete POP ili IMAP server? Ovo bi koristili 
    za host-ovanje non-web-baziranih  mail računa za ljude preko
    ove mašine.

en: Are you running a mail server here? If you're sending you 
    messages through pine, mutt or any other text-based mail client,
    you probably are.  Otherwise, you should firewall this off.
sr: Da li pokrećete mail server? Ukoliko šaljete poruke preko
    pine, mutt ili nekog drugog tekstualnog mail klijenta,
    onda to verovatno koristite.  Inače, trebali bi da uklonite firewall za ovo.

en: Are you running a name server on this machine? If you didn't set one
    up to give away IP and zone information to the whole Internet, please
    answer no.
sr: Da li pokrećete name server na ovoj mašini? Ukoliko niste podesili još jedan
    za away IP i zonske informacije za celi Internet, molim
    vas da odgovorite ne.

en: Are you running a web server on this machine that you need the whole
    Internet to see? If you are running a webserver that only needs to be
    accessed by this machine, you can safely answer NO here.
sr: Da li pokrećete web server na ovoj mašini koji treba da bude viđen
    na celom Internetu? Ukoliko pokrećete webserver koji treba da bude viđen
    samo sa ove mašine, ovde možete da bezbedno odgovorite NE.

en: Are you running an FTP server here that you need accessible to the
    Internet? If you are, we strongly recommend that you only use it for
    Anonymous transfers. Any passwords sent by FTP can be stolen by some
    attackers, since FTP also uses no encryption for transferring passwords.
sr: Da li pokrećete FTP server koji vam je potreban
    za Internet? Ukoliko to radite, preporučujemo ga koristite samo za
    Anonymous transfere. Bilo koja lozinka poslata preko FTP može biti
    meta napadača, pošto  FTP takođe koristi nekritovane lozinke.

en: Area :
sr: Područje :

en: Armenian (old)
sr: Jermenski (stari)

en: Armenian (phonetic)
sr: Jermenski (fonetski)

en: Armenian (typewriter)
sr: Jermenski (typewriter)

en: Assign raw devices to block devices (such as hard drive
    partitions), for the use of applications such as Oracle
sr: Dodeljuje raw urećaje za blok urećaje (kao što su hard disk
    particije), što mođe biti korisno za aplikacije kao što je Oracle

en: At this point, it is time to choose the security level desired for the
    machine. As a rule of thumb, the more exposed the machine is, and the more
    the data stored in it is crucial, the higher the security level should be.
    However, a higher security level is generally obtained at the expense of
    easiness of use. Refer to the "msec" chapter of the ``Reference Manual''
    to get more information about the meaning of these levels.
    
    If you do not know what to choose, keep the default option.
sr: Na ovom mestu, vreme je da izaberete željeni nivo sigurnosti za vašu
    mašinu. Kako pravilo nalaže, što je mašina više izložena, i što je više
    podataka koji su ubačeni značajniji, mora biti i veći nivo sigurnosti.
    Ipak, veći nivo sigurnosti ida na uštrb brzine i
    lakoće upotrebe. Pogledajte MSEC poglavlje u ``Upustvu'' da
    bi dobili više informacija o značenju ovih nivoa.
    
    Ukoliko ne znate šta da izaberete, ostanite na default opciji.

en: At this point, you need to choose where you want to install the Mandrake
    Linux operating system on your hard drive. If your hard drive is empty or
    if an existing operating system is using all the available space, you will
    need to partition it. Basically, partitioning a hard drive consists of
    logically dividing it to create space to install your new Mandrake Linux
    system.
    
    Because the partitioning process' effects are usually irreversible,
    partitioning can be intimidating and stressful if you are an inexperienced
    user. Fortunately, there is a wizard which simplifies this process. Before
    beginning, please consult the manual and take your time.
    
    If you are running the installation in Expert mode, you will enter
    DiskDrake, the Mandrake Linux partitioning tool, which allows you to
    fine-tune your partitions. See the DiskDrake section in the ``User Guide''.
    From the installation interface, you can use the wizards as described here
    by clicking the dialog's "Wizard" button.
    
    If partitions have already been defined, either from a previous
    installation or from another partitioning tool, simply select those to
    install your Linux system.
    
    If partitions are not defined, you will need to create them using the
    wizard. Depending on your hard drive configuration, several options are
    available:
    
     * "Use free space": this option will simply lead to an automatic
    partitioning of your blank drive(s). You will not be prompted further;
    
     * "Use existing partition": the wizard has detected one or more existing
    Linux partitions on your hard drive. If you want to use them, choose this
    option;
    
     * "Use the free space on the Windows; partition": if MicrosoftWindows is
    installed on your hard drive and takes all the space available on it, you
    have to create free space for Linux data. To do so, you can delete your
    MicrosoftWindows partition and data (see ``Erase entire disk'' or ``Expert
    mode'' solutions) or resize your MicrosoftWindows partition. Resizing can
    be performed without the loss of any data, provided you previously
    defragment the Windows partition. Backing up your data won't hurt either..
    This solution is recommended if you want to use both Mandrake Linux and
    MicrosoftWindows on the same computer.
    
       Before choosing this option, please understand that after this procedure,
    the size of your MicrosoftWindows partition will be smaller than at the
    present time. You will have less free space under MicrosoftWindows to store
    your data or to install new software;
    
     * "Erase entire disk": if you want to delete all data and all partitions
    present on your hard drive and replace them with your new Mandrake Linux
    system, choose this option. Be careful with this solution because you will
    not be able to revert your choice after you confirm;
    
       !! If you choose this option, all data on your disk will be lost. !!
    
     * "Remove Windows": this will simply erase everything on the drive and
    begin fresh, partitioning everything from scratch. All data on your disk
    will be lost;
    
       !! If you choose this option, all data on your disk will be lost. !!
    
     * "Expert mode": choose this option if you want to manually partition
    your hard drive. Be careful it is a powerful but dangerous choice. You can
    very easily lose all your data. Hence, do not choose this unless you know
    what you are doing.
sr: U ovom trenutku, morate da izaberete gde ćete instalirati
    Mandrake Linux operativni sistem na vaš hard disk. Ukoliko je prazan ili
    postojeći operativni sistem koristi sav postojeći prostor na disku, treba da ga
    particionirate. U osnovi, particioniranje hard diska se sastoji logičkog
    deljenja da bi obezbedili prostor za instalaciju vaš novi Mandrake Linux sistem.
    
    Pošto se efekti procesa particioniranja obično nepovratni,
    particionirnje može biti prilično stresan za neiskusne korisnike.
    Ovaj čarobnjak pojednostavljuje ovaj proces. Pre početka, konsultujteupustvo
    i ne žurite.
    
    
    Morate da imate ili da kreirate najmanje dve particije. Jedna je za sam operativni sistem adruga
    je za virtuelnu memoriju (često se naziva i Swap).
    
    
    Ukoliko su particije već kreirane (od predhodne instalacije ilikreirane
    drugim alatom za particioniranje), morate izabrati na koje od njih ćeteinstalirati 
    Linux sistem.
    
    
    Ukoliko particije nisu definisane, marate da ih kreirate. 
    Da bi to uradili, možete da koristite gore postavljeni čarobnjak. U zavisnosti id konfiguracije
    hard diska, postoji nekoliko mogućnosti:
    
    * Koristite postojeće particije: čarobnjak je detektovao jednu ili više postojećihLinux particija na vašem hard disku. Ukoliko
      želite da ih zadržite, izaberite ovu opciju.
    
    
    * Brisanje celog diska: ukoliko želite da izbrišete sve podatke i sve particije koji postoje na vašem hard disku i zamenite ih vašim
      novim Mandrake Linux sistemom, možete da izaberete ovu ociju. Budite pažljivisa ovom opcijom, jer nećete biti u mogućnosti
      da povratite staro stanje nakon potvrde.
    
    
    * Koristite slobodan prostor na Windows particiji: ukoliko je Microsoft Windowsinstaliran na hard disku i zauzima
      sav prostor, morate da kreirate slobodan prostor za Linux. Da bi to uradili morate izbrisati
      Microsoft Windows particiju i podatke (pogledaj "Brisanje celog diska" ili "Ekspertni mod" rešenja) ili da promenite veličinu
      Microsoft Windows particije. Taj postupak se može izvesti bez gubljenjapodataka. Ovo rešenje se preporučuje
      ukoliko želite da koristite Mandrake Linux i Microsoft Windows naistom kompjuteru.
    
    
      Pre nego izaberete ovu opciju, morate znati da će veličinaMicrosoft
      Windows particije biti manja nego što je sada. To znači daćete imati manje prostora pod
      Microsoft Windows-om za podatke ili instalaciju novog softvera.
    
    
    * Ekspertni mod: ukoliko želite da ručno particionirate hard disk, možeteda izaberete ovu opciju. Budite pažljivi pre nego
      izaberete ovu pociju. šer je ovo dobra ali i opasna stvar. Možetelako izgubiti sve podatke. Dakle,
      nemojte birati ovu opciju ukoliko ne znate šta radite.

en: Audio-related tools: mp3 or midi players, mixers, etc
sr: Audio alati: mp3 ili midi plejeri,mikseri, itd

en: Australia
sr: Australija

en: Austria
sr: Austrija

en: Authentication
sr: Autentifikacija

en: Authentication LDAP
sr: LDAP Autentifikacija

en: Authentication NIS
sr: NIS Autentifikacija

en: Auto Install
sr: Autoinstalacija

en: Auto Install Configurator
sr: Autoinstalacioni konfigurator

en: Auto allocate
sr: Auto dislociranje

en: Auto-Detection of Printers
sr: Auto-detekcija štampača

en: Auto-detect printers
sr: Auto-detekcija štampača

en: Autologin
sr: Auto logovanje

en: Automated
sr: Automatski

en: Automatic CUPS configuration
sr: Automatska CUPS konfiguracija

en: Automatic IP
sr: Automatski IP

en: Automatic Steps Configuration
sr: Podešavanje automatizovanih koraka

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
sr: Automatska detekcija i konfiguracija hardvera pri startanju sistema.

en: Automatic reconfiguration
sr: Automatska rekonfiguracija

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
sr: Automatska regeneracija kernelovog zaglavlja u /boot zar
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h

en: Automatic time synchronization (using NTP)
sr: Automatska sinhronizacija vremena (preko NTP-a)

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and XFree at boot.
sr: Automatski uključuje numlock taster pod konzolom
    i u XFree pri startanju.

en: Autoprobe
sr: Automatska proba

en: Azerbaidjani (latin)
sr: Azerbejdzan  (latinica)

en: Backup Now
sr: Backup Sad

en: Backup Now from configuration file
sr: Backup-uj sada iz konfiguracionog fajla

en: Backup Other files...
sr: backup-ovanje ostalih fajlova...

en: Backup User files...
sr: backup-ovanje korsinikovih fajlova

en: Backup Users
sr: Backup-uj Korisnike

en: Backup files are corrupted
sr: Backup fajlovi su korumpirani

en: Backup other files
sr: Backup-uj ostale fajlove

en: Backup system
sr: Backup-uj sistem

en: Backup system files
sr: Backup-uj sistemske fajlove

en: Backup system files...
sr: Backup sistemskih fajlova...

en: Backup the system files before:
sr: Backup sistemskih fajlova pre:

en: Backup user files
sr: Backup-uj korisničke fajlove

en: Backup your System files. ( /etc directory )
sr: Sačuvajte svoje Sistemske fajlove ( /etc direktorijum )

en: Bad backup file
sr: Loše backup-ovana datoteka

en: Bad choice, try again
sr: Loš izbor, probajte ponovo

en: Bad package
sr: Loš paket

en: Basic
sr: Osnovno

en: Be careful: this operation is dangerous.
sr: PAŽLJIVO,ova operacija je opasna.

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
sr: Zbog toga što radite mrežnu instalaciju, vaša mreža je već podešena podešena.
    Kliknite na  OK  zadrdžali konfiguraciju Network/Internet konekcije, ili cancel da bi ponovo uradili kofiguraciju.

en: Before continuing, you should read carefully the terms of the license. It
    covers the whole Mandrake Linux distribution, and if you do not agree with
    all the terms in it, click on the "Refuse" button which will immediately
    terminate the installation. To continue with the installation, click on the
    "Accept" button.
sr: Pre nego što nastavite pažljivo pročitajte uslove licence. Ona
    pokriva celu Mandrake Linux distribuciju, i ukoliko se ne slažete
    sa svim uslovima koji se nalaze u njoj, kliknite na "Odbijam" taster koji će odmah
    zaustaviti instalaciju. Da bi nastavili sa instalacijom, kliknite 
    taster "Prihvatam".

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    -You can install the fonts using the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
sr: Pe instalacije ijednog fonta, proverite da li imate pravo da ih instalirate i koristite na vašem sistemu.
    
    -Možete instalirati fontove na upoobičajeni način. U ređim slučajevimas, bagoviti fontovi mogu srušiti vaš X Server.

en: Belarusian
sr: Beloruski

en: Belgian
sr: Belgijski

en: Belgium
sr: Belgija

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
sr: Knjige i Kako? (Howto's) za Linux i Besplatni Softver

en: Boot Protocol
sr: Startni(Boot) protokol

en: Boot Style Configuration
sr: Konfiguracija stila startanja

en: Boot device
sr: Startni (boot) uređaj

en: Boot from DOS/Windows (loadlin)
sr: Startanje iz DOS/Windows-a (loadlin)

en: Bootloader installation
sr: Instalacija startera

en: Bootloader main options
sr: Glavne opcije startera

en: Bootloader to use
sr: Starter koji će se koristiti

en: Brazilian (ABNT-2)
sr: Brazilski (ABNT-2)

en: Bringing down the network
sr: Odstupam od mreže

en: Bringing up the network
sr: Pristupam  mrežu

en: Build Backup
sr: Kreiraj backup

en: Bulgarian (BDS)
sr: Bugarski (BDS)

en: Bulgarian (phonetic)
sr: Bugarski (fonetski)

en: Button 2 Emulation
sr: Emulacija 2 tastera

en: Button 3 Emulation
sr: EmulaciŮa 3 tastera

en: Button `%s': %s
sr: Taster `%s': %s

en: Buttons emulation
sr: Emulacija tastera

en: C and C++ development libraries, programs and include files
sr: C i C++ razvojne biblioteke, programi  i propratne datoteke

en: C-Class Local Network
sr: C-Class Lokalna Mreža

en: CUPS - Common Unix Printing System
sr: CUPS - Opšti Unix-ov sistem za štampanje

en: CUPS configuration
sr: CUPS konfiguracija

en: CUPS does not support printers on Novell servers or printers sending the data into a free-formed command.
sr: CUPS ne podržava štampače na Novell serverima ili štampačima koji šalju podatke u slobodno-formiranu komandu.

en: CUPS server IP
sr: SMB server IP:

en: Cable connection
sr: Kablovska konekcija

en: Calendar
sr: Kalendar

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID md%d
sr: Nije moguće dodati particiju na _formatiran_ RAID md%d

en: Can't make screenshots before partitioning
sr: Ne mogu da napravim snimak pre particioniranja

en: Can't open %s for writing: %s
sr: Ne mogu da otvorim %s radi upisa: %s

en: Can't open %s: %s
sr: Ne mogu da otvorim  %s: %s

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
sr: Demontiranje nije moguće,jer se particija korisiti za loop back.
    Prvo uklonite loopback

en: Can't use broadcast with no NIS domain
sr: Nije moguć prenos bez NIS domena

en: Can't write file %s
sr: Nije moguć unos u fajl %s

en: Canada (cable)
sr: Kanada (kabl)

en: Canadian (Quebec)
sr: Kanadski (Kvebek)

en: Cancel
sr: Obustavi

en: Card IO
sr:  IO kartice

en: Card IO_0
sr:  IO_0 kartice

en: Card IO_1
sr: IO_1 kartice

en: Card IRQ
sr: IRQ kartice

en: Card mem (DMA)
sr: (DMA) kartice

en: Cd-Rom labeled "%s"
sr: Cd-Rom označen kao "%s

en: Change Cd-Rom
sr: Promeni Cd-Rom

en: Change Graphic card
sr: Promena grafičke kartice

en: Change Monitor
sr: Promena monitora

en: Change Resolution
sr: Promena rezolucije

en: Change Server options
sr: Promena Server opcija

en: Change partition type
sr: Promena tipa particije

en: Change the printing system
sr: Promenite sistem za štampanje

en: Change type
sr: Promena tipa

en: Change your Cd-Rom!
    
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
sr: Promenite vaš Cd-Rom!
    
    Ubacite vaš CD označen sa "%s" u pogon i pritisnite "U redu" kada ste spremni.
    Ukoliko ga nemate pritisnite  Poništi.

en: Check bad blocks?
sr: Proveri loše blokove ?

en: Checking device and configuring HPOJ ...
sr: Proveravam uređaj i podešavam HPOJ ...

en: Checking installed software...
sr: Proveravam instalirani softver...

en: China (bcast)
sr: Kina (bcast)

en: Choose a X server
sr: Izaberite X server

en: Choose a file
sr: Izaberite fajl

en: Choose a mirror from which to get the packages
sr: Izaberite mirror sa kog ćete skinuti pakete

en: Choose a monitor
sr: Izaberite monitor

en: Choose a partition
sr: Izaberite particiju

en: Choose action
sr: Izaberite akciju

en: Choose an existing LVM to add to
sr: Izaberi postojeći LVM za dodavanje

en: Choose an existing RAID to add to
sr: Izaberi postojeći RAID za dodavanje

en: Choose another partition
sr: Izaberite drugu particiju

en: Choose file
sr: Izaberi datoteku

en: Choose options for server
sr: Opcije za server

en: Choose packages to install
sr: Paketi za instalaciju

en: Choose security level
sr: Izaberite sigurnosni nivo

en: Choose the applications that will support the fonts :
sr: Izaberite aplikacije koje će podržavati fontove :

en: Choose the connection you want to configure
sr: Izaberite tip konekcije koji želite da koristite

en: Choose the default user:
sr: Izaberite default (osnovnog) korisnika:

en: Choose the floppy drive you want to use to make the bootdisk
sr: Izabrerite disketni uređaj koji ćete koristiti  za kreiranje starne diskete

en: Choose the hard drive you want to erase in order to install your new
    Mandrake Linux partition. Be careful, all data present on it will be lost
    and will not be recoverable!
sr: Izaberite hard disk koji želite da izbrišete da bi instalirali novu Mandrake Linux 
    particiju. Budite pažljivi, svi podaci na njemu će biti izgubljeni
    i neće se moći povratiti!

en: Choose the mount points
sr: Izaberite tačke montiranja

en: Choose the network interface
sr: Izaberite mrežni interfejs

en: Choose the new size
sr: Izaberite novu veličinu

en: Choose the packages you want to install
sr: Izaberi pakete za instalaciju

en: Choose the partitions you want to format
sr: Izaberi particije za formatiranje

en: Choose the profile to configure
sr: Izaberite profil za konfigurisanje

en: Choose the resolution and the color depth
sr: Izaberite rezoluciju i broj boja pri prikazu

en: Choose the sizes
sr: Izaberite veličinu

en: Choose the tool you want to use
sr: Izaberite alat koje želite da koristite

en: Choose the window manager to run:
sr: Izaberite window menadzer koji želite da koristite:

en: Choose which services should be automatically started at boot time
sr: Izaberite koje servisi treba automatski da se pokrenu pri startanju

en: Choose your country
sr: Izaberi svoju zemlju

en: Choose your filesystem encryption key
sr: Izaberite ključ za enkripciju fajl sistema

en: Choose your keyboard
sr: Izaberi tastaturu

en: Choose your language
sr: Izaberite jezik

en: Chunk size %s
sr: Chunk-uj %s

en: Circular mounts %s
sr: Kružno montiranje  %s

en: Clean /tmp at each boot
sr: Očisti /tmp pri svakom startanju

en: Clear all
sr: Očisti sve

en: Click here to launch the wizard ->
sr: Kliknite ovde za pokretanje čarobnjaka ->

en: Click on "OK" if you want to delete all data and partitions present on
    this hard drive. Be careful, after clicking on "OK", you will not be able
    to recover any data and partitions present on this hard drive, including
    any Windows data.
    
    Click on "Cancel" to cancel this operation without losing any data and
    partitions present on this hard drive.
sr: Kliknite na "U redu" ukoliko želite da izbrišete sve podatke i 
    particije na ovom hard disku.Budite pažljivi, posle klika na "U redu", vi
    nećete moći da povratite bilo koji podatak ili particiju na hard disku,
    pa i bilo koje Windows podatke.
    
    Kliknite na "Poništi" da bi poništi ovu operaciju bez gubljenja podataka i
    particija koje su prisutne na ovom hard disku.

en: Clients for different protocols including ssh
sr: Klijenti za različite protokole uključujući i ssh

en: Close
sr: Zatvori

en: Collapse Tree
sr: Skupi stablo

en: Color depth: %s
sr: Broj boja: %s

en: Compact
sr: Kompakt

en: Complete (%dMB)
sr: Kompletna (%dMB)

en: Computing FAT filesystem bounds
sr: Proračunavam granice FAT datotečnog sistema

en: Computing Windows filesystem bounds
sr: Proračunavam granice Windows fajl-sistema

en: Configuration
sr: Konfiguracija

en: Configuration complete.  May we write these changes to disk?
sr: Konfiguracija završena. Da li da zapišemo ove izmene na disk?

en: Configuration of a remote printer
sr: Podešavanje udaljenog štampača

en: Configure
sr: Podesi

en: Configure Internet Access...
sr: Podesi Internet pristup...

en: Configure Local Area Network...
sr: Podesi lokalni mrežu...

en: Configure X
sr: Konfigurisanje X-a

en: Configure all heads independently
sr: Podesi sve glave nezavisno

en: Configure mouse
sr: Podešavanje miša

en: Configure networking
sr: Podesi mrežu

en: Configure only card "%s" (%s)
sr: Podesi samo karticu "%s" (%s)

en: Configure services
sr: Podesi servise

en: Configure the connection
sr: Podesi konekciju

en: Configure the network now
sr: Podesi mrežu sada

en: Configure the way the system will alert you
sr: Podesite način na koji će vas sistem alarmirati

en: Configuring IDE
sr: Konfiguracija  IDE

en: Configuring PCMCIA cards...
sr: Konfigurišem PCMCIA kartice...

en: Configuring network
sr: Podešavanje mreže

en: Configuring network device %s
sr: Podešavanje mrežnog uređaja %s

en: Configuring printer "%s" ...
sr: Podešavam štampač "%s" ...

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
sr: Konfigurisanje skripti,instalacija softvera, startanje servisa...

en: Configuring...
sr: Konfiguracija u toku...

en: Congratulations!
sr: Čestitamo !

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandrake Linux,
    consult the Errata available from:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/82errata.php3
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandrake Linux User's Guide.
sr: Čestitamo, instalacija je završena.
    Izvadite disketu iz drajva i pritisnite <Enter> da se računar resetuje.
    
    
    Za informacije o popravkama koje su na raspolaganju za ovo izdanje
    Mandrake Linux Linux-a, pročitajte deo 'Errata' koji možete naći na
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/82errata.php3
    
    
    Informacije o konfigurisanju vašeg sistema možete naći u post-instalacionom
    poglavlju zvaničnog Mandrake Linux 'Vodiča za korisnike'.

en: Congratulations, the network and Internet configuration is finished.
    The configuration will now be applied to your system.
sr: čestitamo, mrežna i internet konfiguracija je završena.
    
    Konfiguracija se sada može primeniti na sistem.

en: Connect
sr: Konektuj

en: Connect to the Internet
sr: Konektuj na internet

en: Connect...
sr: Konektovanje...

en: Connected
sr: Konektovan

en: Connection Configuration
sr: Konfiguracija Internet konekcije

en: Connection name
sr: Ime konekcije

en: Connection speed
sr: Brzina konekcije

en: Connection timeout (in sec)
sr: Vreme pauze konekcije (u sek.)

en: Connection type:
sr: Tip konekcije:

en: Console Tools
sr: Konzolni alati

en: Contacting Mandrake Linux web site to get the list of available mirrors
sr: KOntaktirajte Mandrake Linux web sajt da bi dobili listu dostupnih mirror-a

en: Contacting the mirror to get the list of available packages
sr: Kantaktirajte mirror za listu mogućih paketa

en: Content of the file
sr: Sadržaj datotekse

en: Continue
sr: Nastavi

en: Continue anyway?
sr: Svejedno nastaviti ?

en: Control Center
sr: Kontrolni Centar

en: Copy fonts on your system
sr: Kopiraj fontove u sistem

en: Copying %s
sr: Kopiranje %s

en: Costa Rica
sr: Kostarika

en: Create
sr: Kreiraj

en: Create a bootdisk
sr: Napravi startni disk

en: Create a new partition
sr: Kreiraj novu particiju

en: Creating and formatting file %s
sr: Kreiranje i formatiranje datoteke %s

en: Creating auto install floppy
sr: Kreiram auto instalacioni flopi

en: Creating bootdisk
sr: Kreiram startni disk...

en: Croatian
sr: Hrvatski

en: Current configuration of `%s':
    
    Network: %s
    IP address: %s
    IP attribution: %s
    Driver: %s
sr: Trenutna konfiguracija za `%s':
    
    Mreža: %s
    IP adresa %s
    IP atributi: %s
    Drajver: %s

en: Custom
sr: Izbor po želji

en: Custom Restore
sr: Obnavljanje po želji

en: Custom disk partitioning
sr: Custom disk particioniranje

en: Czech (QWERTY)
sr: Češki (QWERTY)

en: Czech (QWERTZ)
sr: Češki (QWERTZ)

en: Czech Republic
sr: Češka

en: DHCP Client
sr: DHCP klijent

en: DHCP client
sr: DHCP klijent

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
sr: Oznaka DOS particije: %s (samo pretpostavka)

en: Danish
sr: Danski

en: Data list to include on CDROM.
sr: Lista podataka koje uključujem na CDROM.

en: Database
sr: Server,Baze podataka

en: Database Server
sr: Server Baze podataka

en: Default
sr: Podrazumevano

en: Default OS?
sr: Podrazumevani OS ?

en: Default printer
sr: Default štampač

en: Del profile...
sr: Ukloni profil...

en: Delay before booting default image
sr: Pauza pre startanja default image-a

en: Delete
sr: Obriši

en: Description
sr: Opis

en: Description:
    
      Drakbackup is used to backup your system.
      During the configuration you can select 
    	- System files, 
    	- Users files, 
    	- Other files.
    	or All your system ...  and Other (like Windows Partitions)
    
      Drakbackup allows you to backup your system on:
    	- Harddrive.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (with autoboot, rescue and autoinstall.).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Tape.
    
      Drakbackup allows you to restore your system to
      a user selected directory.
    
      Per default all backup will be stored on your
      /var/lib/drakbackup directory
    
      Configuration file:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbakup.conf
    
    Restore Step:
      
      During the restore step, Drakbackup will remove
      your original directory and verify that all
      backup files are not corrupted. It is recommended
      you do a last backup before restoring.
sr: Opis:
    
      Drakbackup se koristi za backup vašeg sistema.
      Tokom konfiguracije možete izabrati 
    	- Sistesmke fajlove, 
    	- Korisničke fajlove, 
    	- Ostale fajlove.
    	or Ceo vaš sistem ...  i Drugo (npr. Windows Particija)
    
      Drakbackup vam dozvoljava da backup-ujete vaš sistem na:
    	- Hard disk.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (sa autoboot, rescue i autoinstall.).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Tape.
    
      Drakbackup vam dozvoljava da obnovite vaš sistem u 
      odabranom korisničkom direktorijumu.
    
      Po default-u svi backup-ovi će biti smešteni u vaš
      /var/lib/drakbackup direktorijum
    
      Konfiguracioni fajl:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbakup.conf
    
    Postupak obnavljanja:
      
      Tokom procesa obnavljanja, Drakbackup će ukloniti
      vaš orginalni direktorijum i proveriti da li su svi
      backup fajlovi ispravni. Preporučuje se
      da uradite poslednji backup pre obnavljanja.

en: Description:
    
      Drakbackup is used to backup your system.
      During the configuration you can select: 
    	- System files, 
    	- Users files, 
    	- Other files.
    	or All your system ...  and Other (like Windows Partitions)
    
      Drakbackup allows you to backup your system on:
    	- Harddrive.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (with autoboot, rescue and autoinstall.).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Tape.
    
      Drakbackup allows you to restore your system to
      a user selected directory.
    
      Per default all backup will be stored on your
      /var/lib/drakbackup directory
    
      Configuration file:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbakup.conf
    
    
    Restore Step:
      
      During the restore step, DrakBackup will remove 
      your original directory and verify that all 
      backup files are not corrupted. It is recommended 
      you do a last backup before restoring.
sr: Opis:
    
      Drakbackup se koristi za backup vašeg sistema.
      Tokom konfiguracije možete izabrati: 
    	- Sistemske fajlove, 
    	- Korisničke fajlove, 
    	- Ostale fajlove.
    	ili  Sve vaš sistem ...  i Drugo (kao što su Windows Particije)
    
      Drakbackup vam dozovoljava backup yvašeg sistema na:
    	- Hard disk.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (bez autostarta, rescue i autoinstall.).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Tape.
    
      Drakbackup dozvoljava va oblovite svoj sistem u
      izabrani korisnički direktorijum.
    
      Po default-u svi backup-ovi će biti smešteni u vaš
      /var/lib/drakbackup direktorijum
    
      Konfiguracioni fajl:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbakup.conf
    
    
    Korak za obnavljanje:
      
      Tokom procesa obnavljanja, DrakBackup će ukloniti 
      vaš orginalni direktorijum i proveriti da li su svi 
      backup fajlovi ispravni. Preporučuje se 
      da uradite poslednji backup pre obnavljanja.

en: Detailed information
sr: Detaljne informacije

en: Details
sr: Detalji

en: Detected %s
sr: Detektovan %s

en: Detecting devices ...
sr: Detektujem uređaje...

en: Detecting devices...
sr: Detektujem  uređaje...

en: Development
sr: Razvojna

en: Device:
sr: Uređaj:

en: Dialing mode
sr: Mod za biranje

en: Dialup options
sr: Dialup opcije

en: Did it work properly?
sr: Da li radi ispravno?

en: Directory %s already contain some data
    (%s)
sr: Direktorijum %s već sadrži neke podatke
    (%s)

en: Disabling servers...
sr: Uklanjam servise...

en: Disconnect
sr: Diskonektuj

en: Disconnect...
sr: Diskonektovan...

en: DiskDrake failed to read correctly the partition table.
    Continue at your own risk!
sr: DiskDrake ne može da ispravno pročita tabelu particija.
    Dalji nastavak ide na vaš rizik !

en: Do it!
sr: Uradi to!

en: Do new backup before restore (only for incremental backups.)
sr: Uradi novi backup pre obnavljanja (samo za inkrementalne backup-e.)

en: Do not include critical files (passwd, group, fstab)
sr: Ne uključuj kritične fajlove (passwd, group, fstab)

en: Do not include the browser cache
sr: Ne uključuj keš pretraživača

en: Do not print any test page
sr: Nemoj da štampaj bilo koju test stranicu

en: Do not transfer printers
sr: Ne prebacuj štampače

en: Do you have an ISA sound card?
sr: Da li imate ISA zvučnu karticu?

en: Do you have another one?
sr: Da li imate još jedan?

en: Do you have any %s interfaces?
sr: Imate li još %s interfejsa?

en: Do you really want to leave the installation?
sr: Da li zaista hoćete da prekinete instalaciju?

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
sr: Da li hoćete da uklonite štampač "%s"?

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
sr: Da li želite da BackSpace da vrati Delete u konzolu?

en: Do you want to allow incoming Secure Shell (ssh) connections? This
    is a telnet-replacement that you might use to login. If you're using
    telnet now, you should definitely switch to ssh. telnet is not
    encrypted -- so some attackers can steal your password if you use
    it. ssh is encrypted and doesn't allow for this eavesdropping.
sr: Da li želite da dozvolite Secure Shell (ssh) konekcije? Ovo
    je zamena za telnet koju možete koristiti za prijavu. Ukoliko koristite
    telnet, trebali bi da se prebacite na ssh. Telenet nije
    enkriptovan -- tako da neki napadači mogu ukrasti lozinku ukoliko je
    koristite. ssh je enkriptovan i ne dozovoljava ovakve stvari.

en: Do you want to allow incoming telnet connections?
    This is horribly unsafe, as we explained in the previous screen. We
    strongly recommend answering No here and using ssh in place of
    telnet.
sr: Da li želite da dozvolite telnet konekcije?
    Ovo je užasno nesiguno, kako smo i objasnili na prethosnom ekranu. Mi
    vam preporučujemo da ovde odgovorite NE i da koristite ssh umesto
    telnet.

en: Do you want to click on this button?
sr: Da li želite da kliknete na ovaj taster?

en: Do you want to configure another printer?
sr: Da li hoćete da podesite još jedan štampač?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
sr: Da li hoćete da sačuvate izmene u /etc/fstab?

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
sr: Da li želite da podesite ovaj štampač ("%s")
    kao default štampač?

en: Do you want to start the connection at boot?
sr: Da li želite da startujete konektovanje pri startanju sistema ?

en: Do you want to test the configuration?
sr: Da li hoćete da testirate konfiguraciju?

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
sr: Da li hoćete da se konektujete na internet sada?

en: Do you want to use aboot?
sr: Da li želite da koristite aboot ?

en: Documentation
sr: Dokumentacija

en: Domain Name and Network Information Server
sr: Ime Domena i Mrežni Informacioni Server

en: Domain name
sr: Ime domena

en: Done
sr: Urađeno

en: DrakX now detects any IDE device present in your computer. It will also
    scan for one or more PCI SCSI card(s) on your system. If a SCSI card is
    found, DrakX will automatically install the appropriate driver.
    
    Because hardware detection does not always detect a piece of hardware,
    DrakX will ask you to confirm if a PCI SCSI card is present. Click "Yes"
    if you know that there is a SCSI card installed in your machine. You will
    be presented a list of SCSI cards to choose from. Click "No" if you have
    no SCSI hardware. If you are unsure, you can check the list of hardware
    detected in your machine by selecting "See hardware info" and clicking
    "OK". Examine the list of hardware and then click on the "OK" button to
    return to the SCSI interface question.
    
    If you have to manually specify your adapter, DrakX will ask if you want to
    specify options for it. You should allow DrakX to probe the hardware for
    the card-specific options which the hardware needs to initialize. This
    usually works well.
    
    If DrakX is not able to probe for the options which need to be passed, you
    will need to provide options to the driver manually. Please review the
    ``User Guide'' (chapter 3, in the ``Collecting Information on Your
    Hardware'' section) for hints on retrieving the parameters required from
    hardware documentation, from the manufacturer's web site (if you have
    Internet access) or from MicrosoftWindows (if you used this hardware with
    Windows on your system).
sr: DrakX sada treba da detektuje IDE uređaje prisutne u vešem računaru.DrakX će potražiti PCI SCSI adapter(e).
    Ukoliko DrakX pronađe SCSI adapter(e) i bude znao koji upravljački program 
    (drajver) koristion će ga(ih) automatski instalirati.
    
    Pošto se može desiti da pri detekciji neka komponenta ne bude detektovana DrakX će vas upitati da li imate PCI SCSI adapter. Kliknite "Da" 
    ukoliko znate da imate SCSI adapter na svojoj mašini. Na prikazanoj listi moći ćete da izaberete odgovoarajući.
    Kliknite "Ne" ukoliko nemate SCSI adaptera u  mašini. Ukoliko niste sigurni
    proverite na listi detektovanog hardvera selektovanjem "Pogledaj info o hardveru"i klikom na "U redu". Pregledajte
    listu a onda kiknite na "U redu" da bi se vratili na pitanje o SCSI uređajima.
    
    Ukoliko morate ručno da specificirate vaš adapter, DrakX će
    vas upitati da odredite opcije za njega.Treba li bi da dozvolite DrakX-u da
    ispita adapter radi tih opcija. Ovo obično i uspe.
    
    Ukoliko DrakX nije u stanju da ispita opcije koje su potrebne, moraćete da sami odredite opcije za drajver.
    Pogledajte i Instalacioni vodič (3 poglavlje, sekcija "Prikupljanje informacija o vašem hardveru")
    da bi saznali kako da pribavite informacije o parametrima potrebnim za hardver,sa svoje Windows instalacije (ukoliko je imate na sistemu),
    dokumenatciju o hardveru, ili sa proizvođačevog 
    veb sajta (ukoliko imate pristup internetu).

en: Drakbackup Configuration
sr: Drakbackup Konfiguracija

en: Driver
sr: Drajver

en: Duplicate mount point %s
sr: Duplirana tačka montiranja %s

en: Dutch
sr: Danski

en: Dvorak (Norwegian)
sr: Dvorak (Norveški)

en: Dvorak (Swedish)
sr: Dvorak (Švedski)

en: East Europe
sr: Istočna Evropa

en: Editors, shells, file tools, terminals
sr: editori,šelovi, alati za datoteke, terminali

en: Either the server name or the server's IP must be given!
sr: Morate dati ili ime servera ili njegov IP!

en: Empty
sr: Prazno

en: Empty label not allowed
sr: Prazna oznaka nije dozvoljena

en: Emulate third button?
sr: Da imitiram rad 3 tastera?

en: Enable CD Boot?
sr: Omogući startanje sa CD-a?

en: Enable OF Boot?
sr: Omogući OF startanje?

en: Enable multi profiles
sr: Omogući multi-profile

en: Enabling servers...
sr: >Omogućavam servisi...

en: Encryption key
sr: Ključ za enkripciju

en: Encryption key (again)
sr: Ključ za enkripciju (ponovo)

en: Enter a printer device URI
sr: Unesite URI za štampač

en: Enter a user
    %s
sr: Unesi korisnika
    %s

en: Entering step `%s'
sr: Pokrećem korak `%s'

en: Entries you'll have to fill:
    %s
sr: Unosi koje treba da popunite:
    %s

en: Erase entire disk
sr: Izbriši celi disk

en: Error
sr: Greška

en: Error durind sending file via FTP.
     Please correct your FTP configuration.
sr: Greška tokom slanja fajla preko FTP-a.
     Ispravite vašu FTP konfiguraciju.

en: Error durind sendmail
      your report mail was not sent
      Please configure sendmail
sr: Greška pri slanju mail-a
      vaš izveštaj nije poslan
      Podesite sendmail

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
sr: Greška pri instalaciji aboot-a, 
    Da li da probam da instaliram čak ako to vodi uništenju prve particije?

en: Error opening %s for writing: %s
sr: Greška pri otvaranju %s za ispis: %s

en: Error reading file %s
sr: Greška kod otvaranja datoteka %s

en: Error writing to file %s
sr: Greška kod unosa u datoteka %s

en: Error!
sr: Greška!

en: Estimating
sr: Procenjujem

en: Estonian
sr: Estonski

en: Ethernet Card
sr: Mrežna kartica

en: Europe protocol
sr: Evropski protokol

en: Europe protocol (EDSS1)
sr: Evropski protokol (EDSS1)

en: Every printer needs a name (for example "printer"). The Description and Location fields do not need to be filled in. They are comments for the users.
sr: Svaki štampač mora da ima ime (na primer "štampač"). Polja za Opis i Lokaciju ne moraju biti popunjena. To su samo korisne napomene za korisnike.

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP).
sr: Sve je podešeno.
    Sada možete deliti Internet konekciju sa drugim kompjuterima na vašoj lokalnoj mreži  (LAN), koristeći automatsku mrežnu konfiguraciju (DHCP).

en: Exit
sr: Izlaz

en: Exit install
sr: Izlaz iz instalacije

en: Expand Tree
sr: Proširi stablo

en: Expert
sr: Ekspert

en: Expert Mode
sr: Ekspertni mod

en: Extended Super VGA, 800x600 at 60 Hz, 640x480 at 72 Hz
sr: Extended Super VGA, 800x600 na 60 Hz, 640x480 na 72 Hz

en: Extended partition not supported on this platform
sr: Extended particija nije podržana na ovoj platformi

en: External ISDN modem
sr: Eksterni ISDN modem

en: FAT resizing failed: %s
sr: FAT izmena veličine neuspela: %s

en: FTP Connection
sr: FTP konekcija

en: Failed to add the printer "%s" to Star Office/OpenOffice.org.
sr: Neuspelo dodavanje štampača "%s" u Star Office/OpenOffice.org

en: Failed to remove the printer "%s" from Star Office/OpenOffice.org.
sr: Neospeo pokušaj uklanjanja štampača "%s" iz Star Office/OpenOffice.org-a

en: File Selection
sr: Odabir fajlova

en: File already exists. Use it?
sr: Datoteka već postoji.Da li da ga koristim ?

en: File already used by another loopback, choose another one
sr: Fajl se već koristi od strane drugog loopback-a,izaberite drugi

en: File sharing
sr: Zajedničko deljenje fajlova

en: Filesystem encryption key
sr: Ključ za enkripciju fajl sistema

en: Filesystem type:
sr: Vrsta tatotečnog sistema:

en: Filesystem types:
sr: Vrsta fajl sistema:

en: Finally, depending on whether or not you selected individual packages, you
    will be presented a tree containing all packages classified by groups and
    subgroups. While browsing the tree, you can select entire groups,
    subgroups, or individual packages.
    
    Whenever you select a package on the tree, a description appears on the
    right. When your selection is finished, click the "Install" button which
    will then launch the installation process. Depending on the speed of your
    hardware and the number of packages that need to be installed, it may take
    a while to complete the process. An estimate of the time it will take to
    install everything is displayed on the screen, to help you gauge if there
    is sufficient time to enjoy a cup of coffee.
    
    !! If a server package has been selected, either intentionally or because
    it was part of a whole group, you will be asked to confirm that you really
    want those servers to be installed. Under Mandrake Linux, any installed
    servers are started by default at boot time. Even if they are safe and have
    no known issues at the time the distribution was shipped, it may happen
    that security holes are discovered after this version of Mandrake Linux was
    finalized. If you do not know what a particular service is supposed to do
    or why it is being installed, then click "No". Clicking "Yes" will
    install the listed services and they will be started automatically by
    default. !!
    
    The "Automatic dependencies" option simply disables the warning dialog
    which appears whenever the installer automatically selects a package. This
    occurs because it has determined that it needs to satisfy a dependency with
    another package in order to successfully complete the installation.
    
    The tiny floppy disk icon at the bottom of the list allows to load the
    package list chosen during a previous installation. Clicking on this icon
    will ask you to insert a floppy disk previously created at the end of
    another installation. See the second tip of last step on how to create such
    a floppy.
sr: Na kraju, u zavisnosti od vašeg izbora da da birate pojedinačne pakete
    ili ne, biće vam prikazano stablo sa svim paketima klasifikovanim
    po grupama i podgrupama. Dok pretražujete stablo, možete selektovati cele
    grupe, podgrupe, ili individualne pakete.
    
    Kada kod selektujete paket na stablu, opis se pojavljuje sa desne
    strane. Kada je vaša selekcija završena, kliknite na Instalacija "Install" taster koji
    će pokreuti instalacioni proces. U zavisnosti brzine vašeg
    hardvera i broja paketa koje treba da se instaliraju, instalacija može
    i potrajati. Procenjeno vreme do završetka instalacije je prikazano
    na ekranu da bi vam pomoglo da višak vremena iskoristite da popijete šolju čaja ili
    kafe.
    
    !! Ukoliko je server paket izabran slučajno ili kao deo
    cele grupe, bićete upitani da li zaista želite da instalirate
    ponuđene servere. Pod Mandrake Linux-om, svi instalirani
    serveri se startuju po default-u za vreme podizanja sistema. Čak i ako su sigurni i nemaju
    poznatih bezbednosnih propusta do vremena izlaska distribucije, može se desiti
    da sigurnosne rupe budu otkivene kasnije.
     Ukoliko ne znate koji pojedinačni servis šta treba da radi
    ili zašto se instalira, onda kliknite "Ne". Klikom na "Da" ćete
    instalirati prikazane servis i oni će biti pokrenuti automatski po
    default-u. !!
    
    Opcija Automatske zavisnosti ili "Automatic dependencies" jednostavno isključuje dijalog sa upozorenjem
    koji se javlja svaki put kada instaer automatski selektuje pakete. Ovo se
    javlja zato što on određuje da mora da zadovolji zavisnosti sa drugim
    paketom da bi uspešno završio instalaciju.
    
    Mala ikonica flopi diska na dnu liste vam omogućava da učitate
    listu paketa birane tokom prethodne instalacije. Klikom na ovu ikonicu
    će od vas biti traženo da ubacite disketu kreiranu ranije na kraju 
    prethodne instalacije. Pogledajte poslednji pasus (korak) da bi naučili kako da kreirate 
    takvu disketu.

en: Finally, you will be asked whether you want to see the graphical interface
    at boot. Note this question will be asked even if you chose not to test the
    configuration. Obviously, you want to answer "No" if your machine is to
    act as a server, or if you were not successful in getting the display
    configured.
sr: Na kraju, bićete upitani da li želite grafički interfejs
    pri startanju sistema. Ovo pitanje će vam biti postavnjeno čak i ako niste testirali
    konfiguraciju. Naravno, odgovorićete "Ne" ukoliko vaša mašina predstalja
    server, ili ukoliko niste uspešno podesili
    displejed.

en: Finding packages to upgrade
sr: Tražim pakete za ažuriranje...

en: Finish
sr: Kraj

en: Finnish
sr: Finski

en: Firewall/Router
sr: Server, Firewall/Router

en: Firewalling
    
    Click on Configure to set up a standard firewall
sr: Firewalling
    
    Kliknite na Podesi(Configure) da bi podesili standardni firewall

en: Firewalling
    
    You already have set up a firewall.
    Click on Configure to change or remove the firewall
sr: Firewalling
    
    Vi ste već podesili firewall.
    Kliknite na Podesi(Configure) da bi izmenili ili uklonili firewall

en: Firewalling Configuration
sr: Firewalling konfiguracija

en: Firewalling configuration
sr: Firewalling konfiguracija

en: Firewalling configuration detected!
sr: Detektovana Firewalling konfiguracija

en: First DNS Server (optional)
sr: Prvi DNS Server (opcija)

en: First floppy drive
sr: Prvi flopi/disketni uređaj

en: First sector of boot partition
sr: Prvi sektor startne particije

en: First sector of drive (MBR)
sr: Prvi sektor diska (MBR)

en: Font List
sr: Lista fontova

en: Fonts Importation
sr: Uvoz fontova

en: Fonts conversion
sr: Konverzija fontova

en: Fonts copy
sr: Kopija fonta

en: For Security reason, it will be disconnected now.
sr: Iz sigurnosnih razloga, on će sada biti diskonektovan.

en: Format
sr: Formatiranje

en: Format partitions
sr: Formatiraj particije

en: Formatted
sr: Formatirano

en: Formatting
sr: Formatiranje

en: Formatting loopback file %s
sr: Formatiranje loopback datoteke %s

en: Formatting partition %s
sr: Formatiranje particije %s

en: Formatting partitions
sr: Formatiranje particiju

en: Found %s %s interfaces
sr: Pronađeno  %s %s interfejsa

en: France
sr: Francuska

en: French
sr: Francuski

en: GNU/Linux is a multiuser system, and this means that each user can have his
    own preferences, his own files and so on. You can read the ``User Guide''
    to learn more. But unlike "root", which is the administrator, the users
    you will add here will not be entitled to change anything except their own
    files and their own configuration. You will have to create at least one
    regular user for yourself. That account is where you should log in for
    routine use. Although it is very practical to log in as "root" everyday,
    it may also be very dangerous! The slightest mistake could mean that your
    system would not work any more. If you make a serious mistake as a regular
    user, you may only lose some information, but not the entire system.
    
    First, you have to enter your real name. This is not mandatory, of course
    as you can actually enter whatever you want. DrakX will then take the first
    word you have entered in the box and will bring it over to the "User
    name". This is the name this particular user will use to log onto the
    system. You can change it. You then have to enter a password here. A
    non-privileged (regular) user's password is not as crucial as "root"' one
    from a security point of view, but that is no reason to neglect it: after
    all, your files are at risk.
    
    If you click on "Accept user", you can then add as many as you want. Add
    a user for each one of your friends: your father or your sister, for
    example. When you finish adding all the users you want, select "Done".
    
    Clicking the "Advanced" button allows you to change the default "shell"
    for that user (bash by default).
sr: GNU/Linux je višekorisnički sistem, a to znači da svaki korisnik može imati sopstvene
    postavke, sopstvene fajlove, itd. Možete pročitati ``Upustvo za korisnike''
    da bi saznali više o tome. Ali za razliku od "root", koji je ustvari administrator, korisnici
    koje dodate ovde neće moći da menjaju bilo šta osim njihovih
    fajlova i njihove konfiguracije. Trebalo bi da kreirate najmanje jednog
    običnog korisnika za sebe. Taj račun je onaj na koji treba da se logujete 
    za rutinsko korišćenje. Iako je veoma praktično da se ulogujete kao "root" svaki dan,
    to može biti veoma opasno! I najmanja greška može značiti da vaš sistem
    neće više raditi. Ukoliko napravite ozbiljne greške kao obični korisnik 
    možete jedino izbgubiti nešto informacija, ali ne i celi sistem.
    
    Prvo, morate da unesete vaše pravo ime. Ovo nije neophodno, naravno -
    jer možete pristupiti i izmeniti ga kada god želite. DrakX će tada uzeti prvu
    reč koji ste uneli i staviti ga u prostor za unošenje imena korisnika "User
    name". Ovo je ime koje odreženi korisnik treba da koristi pri logovanju na
    sistem. Možete ga promeniti. YNakon toga morate uneti lozinku ovde.
    Obični, ne-privilegovani korisnička lozinka nije od većeg značaja kao ona za
    "root" koriosnika sa sigurnosne tačke gledanja, ali to nije razlog za opuštanje
    - nakon svega, vaši fajlovi su u pitanju.
    
    Ukoliko kliknete na Prihvati korisnika "Accept user", možete dodati još korisnika. Dodajte
    korisnika za svakog vašeg prijatelja: za vašeg oca ili sestru, na
    primer. Kada zaršite dodavanje svih željenih korisnika, izaberite Zvršeno "Done".
    
    Klikom na taster Napredno "Advanced" možete izmeniti default "shell"
    za trenutnog korisnika (bash po default).

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
sr: GPM daje podršku za miša za teksulano-bazirane aplikacije kao što je
    Midnight Commander.Isto tako daje podršku za  pop-up menije na  konzoli.

en: Game station
sr: Stanica za igru

en: Games
sr: Igre

en: Gateway device
sr: Gateway uređaj

en: Generate auto install floppy
sr: Kreiraj auto instalacionu disketu

en: Generic 2 Button Mouse
sr: Generički 2 tastera miš

en: Generic 3 Button Mouse
sr: Generički 3 tastera miš

en: Generic PS2 Wheel Mouse
sr: Generički PS2 miš sa točkićem

en: Generic Printers
sr: Generic Štampači

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
sr: Geometrija: %s cilindara, %s glava, %s sektora

en: Georgian ("Latin" layout)
sr: Gruzijski ("Latinični" rapored)

en: Georgian ("Russian" layout)
sr: Gruzijski ("Ruski" raspored)

en: German
sr: Nemački

en: German (no dead keys)
sr: Nemački (bez mrtvih tastera)

en: Germany
sr: Nemačka

en: Get Windows Fonts
sr: Dobavi Windows fontove

en: Ghostscript referencing
sr: Ghostscript referenciranje

en: Give a file name
sr: Odredite ime fajla

en: Give the ram size in MB
sr: Prikaži veličinu RAM-a u Mb

en: Gnome Workstation
sr: Gnome radna stanica

en: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
sr: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, itd

en: Go on anyway?
sr: Svejedno nastaviti dalje ?

en: Go on without configuring the network
sr: Nastavi dalje bez podešavanja mreže

en: Graphic card
sr: Grafička kartica

en: Graphic card identification: %s
sr: Identifikacija grafičke kartice: %s

en: Graphic card not configured yet
sr: Grafička karta još nije konfigurisana

en: Graphic card: %s
sr: Grafička kartica: %s

en: Graphic card: %s
sr: Grafička kartica: %s

en: Graphic memory: %s kB
sr: Memorija na grafičkoj kartici: %s kB

en: Graphical Environment
sr: Grafičko Okruženje

en: Graphics programs such as The Gimp
sr: Grafički programi kao što je Gimp

en: Greece
sr: Grčka

en: Greek
sr: Grčki

en: Hard Disk Backup Progress...
sr: Napredak Backup-ovanja hard diska...

en: Hard Disk Backup files...
sr: backup-ovanje fajlova sa hard diska...

en: Hard drive detection
sr: Detekcija hard diska

en: Hard drive information
sr: Informacije o hard disku

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
sr: HardDrake starta ispitivanje haredvera, i po potrebi đe podesiti 
    novi/izmenjeni hardver.

en: Hardware clock set to GMT
sr: Vaš sistemski (BIOS) časovnik je podešen na GMT

en: Help
sr: Pomoć

en: Here are presented various parameters concerning your machine. Depending on
    your installed hardware, you may or not, see the following entries:
    
     * "Mouse": check the current mouse configuration and click on the button
    to change it if necessary;
    
     * "Keyboard": check the current keyboard map configuration and click on
    the button to change that if necessary;
    
     * "Timezone": DrakX, by default, guesses your time zone from the language
    you have chosen. But here again, as for the choice of a keyboard, you may
    not be in the country for which the chosen language should correspond.
    Hence, you may need to click on the "Timezone" button in order to
    configure the clock according to the time zone you are in;
    
     * "Printer": clicking on the "No Printer" button will open the printer
    configuration wizard;
    
     * "Sound card": if a sound card is detected on your system, it is
    displayed here. No modification possible at installation time;
    
     * "TV card": if a TV card is detected on your system, it is displayed
    here. No modification possible at installation time;
    
     * "ISDN card": if an ISDN card is detected on your system, it is
    displayed here. You can click on the button to change the parameters
    associated with it.
sr: Ovde su prikazani različiti parametri vezani za vašu mašinu. U zavisnosti
    od vašeg instaliranog hardvera, možetey - ili ne morate, pogledajte sledeće unose:
    
     * "Miš": proverite trenutne postavke za miša i kliknite na taster
    da bih promenili ukoliko je neophodno.
    
     * "Tastatura": proverite trenutni rasored tastature tion i kliknite na
    taster da bi napravili izmene ukoliko su potrebne.
    
     * "Vremenska zona": DrakX, po default-u, pogađa vašu vremensku zonu u zavisnosti koji se jezik
    odabrali. Ali opet, možda ste izabrali tastaturu koja se razlikuje
    od tastature zemlje koju ste naveli.
    Moraćete da kliknete na taster "Vremenska zona" da bi
    podesili časovnik u skladu sa vremenskom zonom u kojoj se nalazite.
    
     * "Štampač": kilkom na taster "Štampač" pokrenućete čarobnjaka za
    konfigurisanje štampača.
    
     * "Zvučna kartica": ukoliko je zvučna kartica detektovana, onda je
    ovde prikazana. Nisu moguće promene u toku instalacije.
    
     * "TV kartica": ukoliko je TV kartica detektovana, onda je
    prikazana ovde. Nisu moguće promene u toku instalacije.
    
     * "ISDN kartica": ukoliko je ISDN kartica detektovana, onda je
    prikazana ovde. Možete kliknuti na tester da bi promenili parametre
    koji su vezani za nju.

en: Here are the different entries.
    You can add some more or change the existing ones.
sr: Ovo su postavljne opcije.
    Možete dodati nove ili izmeniti stare.

en: Here is a list of all auto-detected printers. Please choose the printer you want to set up or enter a device name/file name in the input line
sr: Ovde se nalazi lista svih auto-detektovanih štampača. Izaberite štampač koji želite ili unesite imeime fajla uređaja u liniji za unos

en: Here is a list of all auto-detected printers. Please choose the printer you want to set up. The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
sr: Ovde se nalazi lista svih auto-detektovanih štampača. Izaberite štampač koji ćelite da podesite. Podešavanje štampača će biti potpuno automatsko. Ukoliko va štampač nije pravilno detektovan ili više želite da ga sami podesite, uključite "Ručna konfiguracija".

en: Here is a list of the available printing options for the current printer:
sr: Ovde se nalazi lista dostupnih opcija za štampanje za tekući štampač:

en: Here is the full list of keyboards available
sr: Ovde je predstavljena cela lista dostupnih tastatura

en: Here, we select a printing system for your computer. Other OSs may offer
    you one, but Mandrake Linux offers three.
    
     * "pdq" which means ``print, don't queue'', is the choice if you have a
    direct connection to your printer and you want to be able to panic out of
    printer jams, and you do not have networked printers. It will handle only
    very simple network cases and is somewhat slow for networks. Pick "pdq"
    if this is your maiden voyage to GNU/Linux. You can change your choices
    after installation by running PrinterDrake from the Mandrake Control Center
    and clicking the expert button.
    
     * "CUPS"``Common Unix Printing System'', is excellent at printing to your
    local printer and also halfway-around the planet. It is simple and can act
    as a server or a client for the ancient "lpd" printing system. Hence, it
    is compatible with the systems that went before. It can do many tricks, but
    the basic setup is almost as easy as "pdq". If you need this to emulate
    an "lpd" server, you must turn on the "cups-lpd" daemon. It has
    graphical front-ends for printing or choosing printer options.
    
     * "lprNG"``line printer daemon New Generation''. This system can do
    approximately the same things the others can do, but it will print to
    printers mounted on a Novell Network, because it supports the IPX protocol,
    and it can print directly to shell commands. If you have need of Novell or
    printing to commands without using a separate pipe construct, use lprNG.
    Otherwise, CUPS is preferable as it is simpler and better at working over
    networks.
sr: Here, we select a printing system for your computer. Other OSs may offer
    you one, but Mandrake Linux offers three.
    
     * "pdq" which means ``print, don't queue'', is the choice if you have a
    direct connection to your printer and you want to be able to panic out of
    printer jams, and you do not have networked printers. It will handle only
    very simple network cases and is somewhat slow for networks. Pick "pdq"
    if this is your maiden voyage to GNU/Linux. You can change your choices
    after installation by running PrinterDrake from the Mandrake Control Centernand clicking the expert button.
    
     * "CUPS"``Common Unix Printing System'', is excellent at printing to your
    local printer and also halfway-around the planet. It is simple and can act
    as a server or a client for the ancient "lpd" printing system. Hence, it
    is compatible with the systems that went before. It can do many tricks, but
    the basic setup is almost as easy as "pdq". If you need this to emulate
    an "lpd" server, you must turn on the "cups-lpd" daemon. It has
    graphical front-ends for printing or choosing printer options.
    
     * "lprNG"``line printer daemon New Generation''. This system can do
    approximately the same things the others can do, but it will print to
    printers mounted on a Novell Network, because it supports the IPX protocol,
    and it can print directly to shell commands. If you have need of Novell or
    printing to commands without using a separate pipe construct, use lprNG.
    Otherwise, CUPS is preferable as it is simpler and better at working over
    networks.

en: Hide files
sr: Sakrij fajlove

en: High
sr: Velika

en: High Frequency SVGA, 1024x768 at 70 Hz
sr: Visokofrekventni SVGA, 1024x768 na 70 Hz

en: Horizontal refresh rate
sr: Horizontalna frekvencija

en: Host name
sr: Ime hosta:

en: Hostname:
sr: Ime hosta:

en: How is the printer connected?
sr: Kako je štampač povezan?

en: Hungarian
sr: Mađarski

en: I can keep your current configuration and assume you already set up a DHCP server; in that case please verify I correctly read the C-Class Network that you use for your local network; I will not reconfigure it and I will not touch your DHCP server configuration.
    
    Else, I can reconfigure your interface and (re)configure a DHCP server for you.
sr: Mogu da zadržim vašu trenutnu konfiguraciju i pretpostaviti da je već podešen DHCP server; u tom slučaju proverite da li je dobro očitana C-Class Network koji koristite za vašu lokalnu mrežu; Ja je neću rekonfigurisati i neću dirati u vašu DHCP server konfiguraciju.
    
    Inače, ja mogu da rekonfigurišem vaš interfejs i (re)konfigurišem DHCP server za vas.

en: I can set up your computer to automatically log on one user.
    Do you want to use this feature?
sr: Ja mogu podesti vaš računar da automatski uloguje jednog korisnika.
    Da li želite da korisitite ovu opciju ?

en: I can set up your computer to automatically start X upon booting.
    Would you like X to start when you reboot?
sr: Ja mogu podesti vaš računar da automatski podiže X okruženje pri startanju.
    Da li želite X okruženje pri restartu ?

en: I can't add any more partition
sr: Ne mogu dodati više ni jednu particiju

en: I can't find any room for installing
sr: Ne mogu da pronađem slobodan prostor za instaliranje

en: I can't find needed image file `%s'.
sr: Ne mogu da pronađem potrebni image fajl `%s'.

en: I can't read your partition table, it's too corrupted for me :(
    I can try to go on blanking bad partitions (ALL DATA will be lost!).
    The other solution is to disallow DrakX to modify the partition table.
    (the error is %s)
    
    Do you agree to loose all the partitions?
sr: Ne mogu pročitati tabelu particija, mnogo je iskvarena za mene :(
    Pokušaću dalje zaobilazeći loše particijeMogu pokušati da formatiram loše particije (SVI PODACI će biti izgubljeni !).
    Drugo rešenje je da se DrakX onemogući da modufikuje tabelu particija.
    (greška je %s)

en: I can't read your partition table, it's too corrupted for me :(
    I'll try to go on blanking bad partitions
sr: Ne mogu pročitati tabelu particija, mnogo je iskvarena za mene :(
    Pokušaću dalje zaobilazeći loše particije

en: I don't know
sr: Ne znam

en: I don't know how to format %s in type %s
sr: ne znam kako da formatiram %s u tipu %s

en: I have detected an ISDN PCI Card, but I don't know the type. Please select one PCI card on the next screen.
sr: Detektovana je ISDN PCI kartica, nepoznatog tipa. Izaberite jednu PCI karticu na sledećem ekranu.

en: IP address
sr: IP adresa

en: IP address should be in format 1.2.3.4
sr: IP adresa treba da bude u formatu 1.2.3.4

en: ISDN Configuration
sr: ISDN Konfiguracija

en: ISDN card
sr: ISDN kartica

en: ISDN connection
sr: ISDN konekcija

en: Icelandic
sr: Islandski

en: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
sr: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, itd

en: Icon
sr: Ikona

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
sr: Ukoliko imate gore navedene CD-ove, kliknite na  Ok.
    Ukoliko nemate nijedan CD, kliknite na  Cancel.
    Ako vam nedostaju  samo neki CD-ovi , deselektujte ix, a onda kliknite na Ok.

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
sr: Ukoliko planirate da koristite  aboot, ostavite prazan prostor (2048 sektorana početku 
    diska)

en: If you wish to install less than this size,
    select the percentage of packages that you want to install.
    
    A low percentage will install only the most important packages;
    a percentage of 100%% will install all selected packages.
sr: Ukoliko želite da instalirate manje,
    izaberite procentualno broj paketa koje želite da instalirate.
    
    Pri malom procentu će se instalirati samo važni paketi;
    dok će pri procentu od 100%% biti instalirani svi paketi.

en: If your printer is not listed, choose a compatible (see printer manual) or a similar one.
sr: Ukoliko se vaš štampač ne nalazi na listi, izaberite kompatibilni (pogledajte upustvo za štampač) ili  sličan njemu.

en: Image
sr: Slika

en: Importance: %s
sr: Važno: %s

en: In addition, queues not created with this program or "foomatic-configure" cannot be transferred.
sr: Kao dodatak, queues koji su kreirani sa ovim programom ili  "foomatic-configure" ne mogu biti prebačeni.

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
sr: U nekim slučajevima, drajver %s zahteva dodatne informacije
    za pravilan rad, mada može lepo da radi i bez njih. Da li hoćete
    sami da unesete dodatne podatke za njega, ili da ih drajver sam odredi?
    Moguće je da će proba zaglaviti vaš računar, ali neće naneti nikakvu štetu.

en: Individual package selection
sr: Pojedinačno biranje paketa

en: Init Message
sr: Inicijalna poruka

en: Initials tests
sr: Testovi inicijala

en: Initrd-size
sr: Initrd-veličina

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
sr: Ubacite FAT formatiranu praznu disketu u uređaj %s

en: Insert a blank floppy in drive %s
sr: Ubacite praznu disketu u uređaj %s

en: Insert a floppy containing package selection
sr: Ubacite disketu koja sadrži selekciju paketa

en: Insert a floppy in %s
sr: Ubacite disketu u uređaj %s

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
sr: Ubacite disketu u uređaj
    Svi podaci na disketi će biti izbrisani !

en: Install
sr: Instaliraj

en: Install & convert Fonts
sr: Instliraj i konvertuj fontove

en: Install Class
sr: Instalacione klase

en: Install List
sr: Instaliraj listu

en: Install bootloader
sr: Instaliraj starter

en: Install system
sr: Instaliraj sistem

en: Install system updates
sr: Instaliraj sistemske update-ove

en: Install/Update
sr: Instalacija/Ažuriranje

en: Installation of %s failed. The following error occured:
sr: Instalacija %s-a neuspela. Greška je:

en: Installation of bootloader failed. The following error occured:
sr: Instalacija startera neuspela. Greška je:

en: Installing
sr: Instaliram

en: Installing Foomatic ...
sr: Instaliram Foomatic ...

en: Installing HPOJ package...
sr: Instaliram HPOJ paket...

en: Installing SANE package...
sr: Instaliram SANE paket...

en: Installing a printing system in the %s security level
sr: Instaliram sistem za štampanje u %s sigurnosnom nivou

en: Installing bootloader
sr: Instaliram starter

en: Installing driver for %s card %s
sr: Instaliram drajver za %s karticu %s

en: Installing package %s
sr: Instaliram paket %s

en: Installing package %s
    %d%%
sr: Instaliram pakete %s
    %d%%

en: Installing packages...
sr: Instaliram pakete...

en: Interface
sr: Interfejs

en: Interface %s
sr: Interfejs %s

en: Interface %s (using module %s)
sr: Interfejs %s (koristeći modul %s)

en: Interface:
sr: Interfejs:

en: Internal ISDN card
sr: Interna  ISDN kartica

en: Internet Connection Configuration
sr: Konfiguracija Internet Konekcija

en: Internet Connection Sharing
sr: Deljenje internet konekcije

en: Internet Connection Sharing currently disabled
sr: Deljenje internet konekcije je trenutno onemogućeno

en: Internet Connection Sharing currently enabled
sr: Deljenje internet konekcije je trenutno omogućeno

en: Internet access
sr: Internet pristup

en: Internet configuration
sr: Konfiguracija interneta

en: Internet connection
sr: Internet konekcija

en: Internet connection & configuration
sr: Internet konekcija i  konfiguracija

en: Internet connection configuration
sr: Konfiguracija Internet konekcija

en: Internet connection sharing configuration
sr: Konfiguracija Deljenja Internet konekcije

en: Internet connection sharing is now disabled.
sr: Deljenje internet konekcije je onemogućeno.

en: Internet connection sharing is now enabled.
sr: Deljenje internet konekcije je omogućeno.

en: Internet station
sr: Internet stanica

en: Introduction
    
    The operating system and the different components available in the Mandrake Linux distribution 
    shall be called the "Software Products" hereafter. The Software Products include, but are not 
    restricted to, the set of programs, methods, rules and documentation related to the operating 
    system and the different components of the Mandrake Linux distribution.
    
    
    1. License Agreement
    
    Please read carefully this document. This document is a license agreement between you and  
    MandrakeSoft S.A. which applies to the Software Products.
    By installing, duplicating or using the Software Products in any manner, you explicitly 
    accept and fully agree to conform to the terms and conditions of this License. 
    If you disagree with any portion of the License, you are not allowed to install, duplicate or use 
    the Software Products. 
    Any attempt to install, duplicate or use the Software Products in a manner which does not comply 
    with the terms and conditions of this License is void and will terminate your rights under this 
    License. Upon termination of the License,  you must immediately destroy all copies of the 
    Software Products.
    
    
    2. Limited Warranty
    
    The Software Products and attached documentation are provided "as is", with no warranty, to the 
    extent permitted by law.
    MandrakeSoft S.A. will, in no circumstances and to the extent permitted by law, be liable for any special,
    incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without limitation damages for loss of 
    business, interruption of business, financial loss, legal fees and penalties resulting from a court 
    judgment, or any other consequential loss) arising out of  the use or inability to use the Software 
    Products, even if MandrakeSoft S.A. has been advised of the possibility or occurance of such 
    damages.
    
    LIMITED LIABILITY LINKED TO POSSESSING OR USING PROHIBITED SOFTWARE IN SOME COUNTRIES
    
    To the extent permitted by law, MandrakeSoft S.A. or its distributors will, in no circumstances, be 
    liable for any special, incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without 
    limitation damages for loss of business, interruption of business, financial loss, legal fees 
    and penalties resulting from a court judgment, or any other consequential loss) arising out 
    of the possession and use of software components or arising out of  downloading software components 
    from one of Mandrake Linux sites  which are prohibited or restricted in some countries by local laws.
    This limited liability applies to, but is not restricted to, the strong cryptography components 
    included in the Software Products.
    
    
    3. The GPL License and Related Licenses
    
    The Software Products consist of components created by different persons or entities.  Most 
    of these components are governed under the terms and conditions of the GNU General Public 
    Licence, hereafter called "GPL", or of similar licenses. Most of these licenses allow you to use, 
    duplicate, adapt or redistribute the components which they cover. Please read carefully the terms 
    and conditions of the license agreement for each component before using any component. Any question 
    on a component license should be addressed to the component author and not to MandrakeSoft.
    The programs developed by MandrakeSoft S.A. are governed by the GPL License. Documentation written 
    by MandrakeSoft S.A. is governed by a specific license. Please refer to the documentation for 
    further details.
    
    
    4. Intellectual Property Rights
    
    All rights to the components of the Software Products belong to their respective authors and are 
    protected by intellectual property and copyright laws applicable to software programs.
    MandrakeSoft S.A. reserves its rights to modify or adapt the Software Products, as a whole or in 
    parts, by all means and for all purposes.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" and associated logos are trademarks of MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Governing Laws 
    
    If any portion of this agreement is held void, illegal or inapplicable by a court judgment, this 
    portion is excluded from this contract. You remain bound by the other applicable sections of the 
    agreement.
    The terms and conditions of this License are governed by the Laws of France.
    All disputes on the terms of this license will preferably be settled out of court. As a last 
    resort, the dispute will be referred to the appropriate Courts of Law of Paris - France.
    For any question on this document, please contact MandrakeSoft S.A.
sr: Upoznavanje
    
    Operativni sistem i druge komponente dostupne u Mandrake Linux distribuciji 
    na dalje će biti zvane "Softverski Proizvodi" . Softverski proizvodi uključuju, ali nisu i 
    ograničeni na, skup programa, metoda, pravila i dokumentaciju koja je vezanaza operativni 
    sistem i druge komponente Mandrake Linux distribucije.
    
    
    1. Licencni ugovor
    
    Pažljivo pročitajte ovaj dokument. Ovaj dokument je licencni ugovor izmeđuizmeđu vas i   
    MandrakeSoft S.A. koji polaže pravo na Softverske Proizvode.
    Instaliranjem, kopiranjem ili upotrebom Softverskih Proizvoda u bilo kom vidu, vi eksplicitno 
    prihvatate i potpuno se slažete sa prihvatanjem postavki i uslova i stanja u ovoj Licenci. 
    Ukoliko se ne slažete sa bilo kojim delom Licence, nemate pravo da instalirate, kopirate ili koristite 
    Softverske proizvode. 
    Bilo koji pokušaj instalacije, dupliciranja ili upotrebe Softverskih Proizvoda na način koji se ne slaže sa 
    postavkama i uslovima ove Licence će voditi gubitku vaših prava pod ovom 
    Licencom. Na osnovu gubitka Licence, morate odmah uništitisve kopije 
    Softverskih Proizvoda.
    
    
    2. Ograničena Garancija
    
    Softverski Proizvodi i prateća dokumentracija su omogućene "kao takve", i bez garancije, do granica 
    koje su dozvoljene zakonom.
    MandrakeSoft S.A. neće, u svim uslovima i u granicama zakona, biti ogovoran za bilo koje specijalne,
    slučajne, direktne ili indirektne štete (uključujući neograničeneštete ili gubitke 
    u poslovanju, prekidu poslovanja, finansijskim gubicima, zakonske tražnje i kazne koje su rezultat sudske 
    odluke, ili za bilo koji drugi gubitak) koje proizilaze iz upotrebe ili nemogućnosti korišćenja Softverskih 
    Proizvoda, čak iako je MandrakeSoft S.A. savetovao i ukazivao na mogućnost pojave takve 
    štete.
    
    Ograničena odgovornosti vezane za posedovanje ili upotrebu zabranjenog softvera u nekim zemljama
    
    Do granica koje su uslovljene zakonom, MandrakeSoft S.A. ili njegovi distributeri neće, ni pod kojim uslovima, biti 
    odgovorni za specijalne, namerne direktne ili indirektne štete(uključujući neograničene 
    štete ili gubitke u poslovanju, prekidu poslovanja, finansijskim gubicima, zakonske tražnje 
    i kazne koje su rezultat sudske odluke, ili za bilo koji drugi gubitak) koje proizilaze 
    iz upotrebe ili nemogućnosti korišćenja Softverskih Komponenti ili koje proizilaze download-ovanih softverskih komponenti 
    bilo kog Mandrake Linux sajta koji su zabranjeni ili ograničeni u nekim zemljama po lokalnim zakonima.
    Ova ograničena prava se primenjuju, ali nisu i ograničena na,kriptografske komponente 
    koje se nalaze u Softverskim Proizvodima.
    
    
    3. GPL i za nju vezane Licence
    
    Softverski proizvodi se sastoje od komponenti kreiranih od strane različtih lica ili entiteta. Većina  
    od ovih komponenti se nalaze pod postavkama i uslovima GNU Opšte Javne 
    Licence, koja se od sada zove  "GPL", ili slične licence. Većina ovih licenci dozvoljava upotrebu, 
    dupliciranje, adaptaciju ili redistribuciju komponenti koje one obuhvataju. Molimo Vas da pažljivo pročitte postavke 
    i uslove licencnog ugovora za svaku komponentu pre upotrebe bilo koje komponenete. Bilo koje pitanje 
    vezano za licencu komponenti treba da bude adresirano na autora komponente a nena MandrakeSoft.
    Programi koje je razvio MandrakeSoft S.A. podležu pod GPL Licencu. Dokumentacija pisana od 
    strane MandrakeSoft S.A. podleže pod posebnu licencu. Molim da pogledate dokumentaciju  
    za detalje.
    
    
    4. Prava na Intelektualnu svojinu
    
    Sva prava na komponente Softverskih proizvoda pripadaju njihovim autorima i ona 
    su zaštićena zakonima o intelektualnoj svojini i pravima koji se primenjuju na softverske programe.
    MandrakeSoft S.A. je rezervisao svoja prava na modifikovanje ili adaptaciju SoftverskihProizvoda, kako za celinu tako i za 
    delove, za sve sve svrhe i sve upotrebe.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" i pridruženi logotipi i oznake MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Zakonska prava 
    
    Ukoliko se bilo koji deo ovog ugovora izbegava, nelegalno i van  sudske odluke, ovaj 
    deo se isključuje iz ovog ugvora. Obavezni ste da primenjujeteostale delove ovog
    ugovora.
    Postavke i uslovi ove Licence su određeni Zakonima Francuske.
    Svi nesporazumi bi trebali biti rešeni van suda. Kao poslednje 
    sredstvo, nesporazumi će biti upućeni na odgovarajuće Sudske ustanove u Parizu - Francuska.
    Za bilo koje pitanje koje je vezano za ovaj dokument, kontaktirajte  MandrakeSoft S.A.

en: Iranian
sr: Iranski

en: Ireland
sr: Irska

en: Is this an install or an update?
sr: Da li je ovo instalacija ili ažuriranje ?

en: Is this correct?
sr: Da li je ovo ispravno ?

en: Is this the correct setting?
sr: Da li je ovo ispravno podešeno?

en: Is your computer getting time syncronized to another computer?
    Mostly, this is used by medium-large Unix/Linux organizations
    to synchronize time for logging and such.  If you're not part
    of a larger office and haven't heard of this, you probably 
    aren't.
sr: Da li vaš kompjuter dobija vreme sinhronizovano sa drugim kompjuterom?
    Uglavnom se ovo koristi na srednjim-velikim Unix/Linux organizacijama
    radi sinhronizacije vremena prijave ili za slične stvari.  Ukoliko niste deo
    velike firme ili niste čuli za ovo, onda zaobiđite 
    ovo.

en: Is your printer a multi-function device from HP (OfficeJet, PSC, PhotoSmart, LaserJet 1100/1200/1220/3200/3300 with scanner)?
sr: Da li je vaš štampač multi-funkcionalni uređaj iz HP (OfficeJet, PSC, PhotoSmart LaserJet 1100/1200/1220/3200/3300 sa skenerom)?

en: Israeli
sr: Jevrejski

en: Israeli (Phonetic)
sr: Jevrejski (Fonetski)

en: Italian
sr: Italijanski

en: Italy
sr: Italija

en: Japan (cable)
sr: Japan (kabl)

en: Japanese 106 keys
sr: Japanski 106 tastera

en: KDE Workstation
sr: KDE padna stanica

en: Keep the changes?
    Current configuration is:
    
    %s
sr: Sačuvaj promene?
    Trenutna konfiguracija je:
    
    %s

en: Kernel Boot Timeout
sr: Pauza pri startanju kernela

en: Keyboard
sr: Tastatura

en: Keyboard layout: %s
sr: Tip tastature: %s

en: Know how to use this printer
sr: Da li znate kako da koristite ovaj štampač

en: Korean keyboard
sr: Korejanska tastatura

en: LAN Configuration
sr: LAN konfiguracija

en: LAN configuration
sr: LAN konfiguracija

en: LAN connection
sr: LAN konekcija

en: LBA (doesn't work on old BIOSes)
sr: LBA (ne radi na starim BIOS-ima)

en: LILO with graphical menu
sr: LILO sa grafičkim menijem

en: LILO with text menu
sr: LILO sa tekstualnim menijem

en: LILO/grub Installation
sr: LILO/grub instalacija

en: LPD - Line Printer Daemon
sr: LPD - Line Printer Demon

en: LPD and LPRng do not support IPP printers.
sr: LPD i LPRng ne podržavaju IPP štampače.

en: LPRng - LPR New Generation
sr: LPRng - LPR Nove Generacije

en: LVM name?
sr: LVM ime?

en: LVM-disks %s
sr: LVM-diskovi %s

en: Label
sr: Oznaka

en: Latin American
sr: Latino-Američki

en: Latvian
sr: Letonski

en: Launch Aurora at boot time
sr: Pokreni Auroru pri startanje

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
sr: Pokrenite filtriranje paketa za Linux kernel serije 2.2, da bi podesili
    firewall radi zaštite vaše mašine od mrežnih napada.

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
sr: Startam ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sistem za zvuk

en: Launch the X-Window system at start
sr: Pokreni X-Window sistem pri stratanju

en: Launch the sound system on your machine
sr: Pokreće sistem za zvuk na vašoj mašini

en: Leaving in %d seconds
sr: Izlaz za %d sekundi

en: Level %s
sr: Nivo %s

en: Lexmark inkjet configuration
sr: Konfiguracija Lexmark inkjet štampača

en: License agreement
sr: LIcencirani ugovor

en: Lilo/grub mode
sr: Lilo/Grub mod

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
sr: Linux-ov Virtuelni Server, koristi se za izgradnju brzog i dostupnog
    servera.

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
sr: Linuxconf đe ponekad izvoditi razne zadatke tokom
    startanja sistema radi održavanja i podešavanja sistema.

en: List of data corrupted:
sr: Lista korumpiranih podataka:

en: List of data to restore:
sr: Lista podataka za obnavljanje:

en: Listed above are the existing Linux partitions detected on your hard drive.
    You can keep the choices made by the wizard, they are good for most common
    installations. If you make any changes, you must at least define a root
    partition ("/"). Do not choose too small a partition or you will not be
    able to install enough software. If you want to store your data on a
    separate partition, you will also need to create a partition for "/home"
    (only possible if you have more than one Linux partition available).
    
    Each partition is listed as follows: "Name", "Capacity".
    
    "Name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard drive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". For IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
sr: Iznad se nalazi lista postojećih Linux particija koje su detektovane
    na hard disku. Možete zadržati izbor koji je napravio čarobnjak, jer je dobar za a
    opštu upotrebu. Ukoliko promenite izbor, morate bar izabrati root
    particiju ("/"). Nemojte da birate suviše malu particiju jer nećete moći da
    instalirate ovoljno softvera. Ukoliko želite da podatke staviljate na posebnu particiju ,
    morate da izaberetei i "/home" (moguće je ukoliko imate više od jedne
    Linux particije).
    
    
    Informacija: svaka particija je prikazana na sledeći način: "Ime", "Kapacitet".
    
    
    "Ime" je kodirano na sledeći način: "tip hard diska", "broj hard diska",
    "proj particije" (na primer, "hda1").
    
    
    "Tip hard diska" je "hd" ukoliko je hard disk IDE uređaj i  "sd"
    ukoliko je SCSI hard disk.
    
    
    "Broj hard diska" je uvek slovo posle "hd" ili "sd". Za IDE hard diskove:
    
       * "a" znači  "master hard disk na primarnom  IDE kontroleru",
    
       * "b" znači "slave hard disk na primarnom IDE kontroloeru",
    
       * "c" znači "master hard disk na sekundranom IDE kontroloeru",
    
       * "d" znači "slave hard disk na sekundarnom IDE kontroleru".
    
    
    Sa SCSI hard diskovima, a "a" znači "primarni hard disk", a "b" znači "sekundarni hard disk ", itd...

en: Lithuanian "number row" QWERTY
sr: Litvanski "number row"QWERTY

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
sr: Litvanski "fonetski" QWERTY

en: Lithuanian AZERTY (new)
sr: Litvanski AZERTY(novi)

en: Lithuanian AZERTY (old)
sr: Litvanski AZERTY(stari)

en: Load from floppy
sr: Učitaj sa diskete

en: Load the drivers for your usb devices.
sr: Podiže drajvere za vaše usb uređaje.

en: Load/Save on floppy
sr: Učitaj/Snimi na disketu

en: Loading from floppy
sr: Učitavam sa diskete

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
sr: Podizanje modula %s neuspelo.
    Da li želite pokušate ponovo sa drugim parametrima ?

en: Local Printer
sr: Lokalni štampač

en: Local Printers
sr: Lokalni štampači

en: Local files
sr: Lokalne datoteke

en: Local printer
sr: Lokalni  štampač

en: Location
sr: Lokacija

en: Login ID
sr: ID za logovanje

en: Logitech CC Series
sr: Logitech CC serija (serijski)

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
sr: Logitech mouse (serijski, stari C7 tip)

en: Looking for available packages
sr: Tražim pakete

en: Loopback file name:
sr: Ime Loopback datoteke:

en: Loopback file name: %s
sr: Ime Loopback datoteke: %s

en: Loopback file(s):
       %s
sr: Loopback fajl(ovi): 
       %s

en: MM Series
sr: MM serija

en: MOVE YOUR WHEEL!
sr: pomerite točkić !

en: Macedonian
sr: Makedonski

en: Mail/Groupware/News
sr: Server, El.pošta/Groupware/Vesti

en: Mail/SMS alert
sr: Mail/SMS alarm

en: Mail/SMS alert configuration
sr: KOnfiguracija alarma za Mail/SMS

en: Making printer port available for CUPS ...
sr: Kreiram port dostupan za CUPS ...

en: Mandatory package %s is missing
sr: Tekući paket %s nedostaje

en: Mandrake Linux Installation %s
sr: Mandrake Linux Instalacija %s

en: Mandrake Tools Explanations
sr: Mandrake Alati za objašnjenja

en: Manual configuration
sr: Ručna konfiguracija

en: Messages
sr: Poruke

en: Minimal install
sr: Minimalno instaliraj

en: Minimum (%dMB)
sr: Minimalna (%dMB)

en: Modify
sr: Promeni

en: Modify RAID
sr: Promeni RAID

en: Modify printer configuration
sr: Izmena konfiguracije štampača

en: Module options:
sr: Opcije modula:

en: Monitor HorizSync: %s
sr: Monitor - horizontalna frekvencija: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
sr: Monitor - vertikalno osvežavanje: %s

en: Monitor not configured
sr: Monitor nije konfigurisan

en: Monitor that can do 1600x1200 at 70 Hz
sr: Monitor koji radi sa 1600x1200 na 70 Hz

en: Monitor that can do 1600x1200 at 76 Hz
sr: Monitor koji radi sa 1600x1200 na 76 Hz

en: More
sr: Još

en: More Graphical Desktops (Gnome, IceWM)
sr: Još grafičkih okruženja (Gnome, IceWM)

en: More Options
sr: Više Opcija

en: More than one Microsoft partition has been detected on your hard drive.
    Please choose the one you want to resize in order to install your new
    Mandrake Linux operating system.
    
    Each partition is listed as follows: "Linux name", "Windows name"
    "Capacity".
    
    "Linux name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard dive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". With IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
    
    "Windows name" is the letter of your hard drive under Windows (the first
    disk or partition is called "C:").
sr: Jedna ili više Microsoft Windows particija je detektovano 
    na hard disku. Izaberite koju od njih želite da smanjite da bi instalirali
    novi Mandrake Linux operativni sistem.
    
    Svaka particija je ispisana na sledeći način: "Ime Linux-a","Ime Windows-a"
    "Kapacitet".
    
    "Ime Linux-a" je kodirano na sledeći način: "tip hard diska", "broj hard diska",
    "broj particije" (na primer, "hda1").
    
    "Tip hard diska" je "hd" ukoliko je hard disk ID uređaj i "sd"
    ukoliko je SCSI hard disk.
    
    "Broj hard diska" je uvek slovo posle "hd" ili "sd". Sa IDE hard diskovima:
    
     * "a" znači  "master hard disk na primarnom  IDE kontroleru",
    
     * "b" znači "slave hard disk na primarnom IDE kontroloeru",
    
     * "c" znači "master hard disk na sekundranom IDE kontroloeru",
    
     * "d" znači "slave hard disk na sekundarnom IDE kontroleru".
    
    Sa SCSI hard diskovima, "a" znači "primarni hard disk", a "b" znači "sekundarni hard disk ", itd.
    
    "Ime Windows-a" je slovo hard diska pod Windows-om (prvi disk
    ili particija se zove "C:").

en: Mount
sr: Montiraj

en: Mount options
sr: Opcije montiranja

en: Mount point
sr: Tačka montiranja

en: Mount point:
sr: Tačka montiranja:

en: Mount points must begin with a leading /
sr: Tačke montiranja moraju da počinju sa vodećim /

en: Mounted
sr: Montirano

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
sr: Montiranje i demontiranje svih Mrežnih fajl sistema(NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), i  NCP (NetWare) tačaka montiranja.

en: Mouse
sr: Miš

en: Mouse Port
sr: Port za miša

en: Mouse device: %s
sr: Miš je postavljen na uređaj: %s

en: Mouse type: %s
sr: Tip miša: %s

en: Move
sr: Premesti

en: Move files to the new partition
sr: Premesti fajlove na novu particiju

en: Moving
sr: Premeštanje

en: Moving files to the new partition
sr: Premeštanje fajlova na novu particiju

en: Moving partition...
sr: Premeštanje particije...

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 60 Hz
sr: Monitor koji radi sa 1280x1024 na 60 Hz

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 74 Hz
sr: Monitor koji radi sa 1280x1024 na 74 Hz

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 76 Hz
sr: Monitor koji radi sa 1280x1024 na 76 Hz

en: Multi-head configuration
sr: Multi-head konfiguracija

en: Multimedia - CD Burning
sr: Multimedija - CD prženje

en: Multimedia - Graphics
sr: Multimedija - Grafika

en: Multimedia - Sound
sr: Multimedija - Zvuk

en: Multimedia - Video
sr: Multimedija - Video

en: Multimedia station
sr: Multimedijalna stanica

en: NCP queue name missing!
sr: Nedostaje ime za NCP red!

en: NCP server name missing!
sr: Nedostaje ime NCP servera!

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
sr: NFS je popularni protokol za razmenu  fajlova preko TCP/IP mreža.
    Ovaj servis omogućava funkcionalnost NFS  file locking funkcije

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
sr: NFS je popularni protokol za razmenu  fajlova preko TCP/IP mreža.
    Ovaj servis omogućava funkcionalnost NFS servera,koji se konfiguriše preko 
    /etc/exports datoteke.

en: NFS server, SMB server, Proxy server, ssh server
sr: NFS server, SMB server, Proxy server, SSH server

en: NIS Domain
sr: NIS Domen

en: Name of printer
sr: Ime štampača

en: Name of printer should contain only letters, numbers and the underscore
sr: Ime štampača treba da sadrži samo slova, brojeve i underscore

en: Name of the profile to create (the new profile is created as a copy of the current one) :
sr: Ime profila koji se kreira (novi profil je kreiran kao kopija trenutnog) :

en: Name:
sr: Ime:

en: Name: %s
sr: Ime: %s

en: NetWare Printer Options
sr: NetWare opcije štampača

en: Netherlands
sr: Holandija

en: Netmask
sr: Mrežna maska

en: Network
sr: Mreža

en: Network Computer (client)
sr: Mrežni kompjuter, (klijent)

en: Network Computer server
sr: Mrežni Server

en: Network Configuration
sr: Podešavanje mreže

en: Network Configuration Wizard
sr: čarobnjak za podešavanje mreže

en: Network configuration
sr: Podešavanje mreže

en: Network configuration (%d adapters)
sr: Podešavanje mreže (%d adaptera)

en: Network functionality not configured
sr: Mrežna funkcionalnost nije podešena

en: Network interface
sr: Mrežni interfejs

en: Network interface already configured
sr: Mrežni interfejs je već podeššen

en: Network printer (TCP/Socket)
sr: Mrežni štampač (TCP/Socket)

en: Network printers can only be installed after the installation. Choose "Hardware" and then "Printer" in the Mandrake Control Center.
sr: Mrežni štampači mogu biti instalirani nakon instalacije sistema. Izaberite "Hardver" a onda "Štampač" u Mandrake Kontrolnom Centru.

en: New configuration (isdn-light)
sr: Nova konfiguracija (isdn-light)

en: New printer name
sr: Novo ime štampača

en: New profile...
sr: Novi profil...

en: New size in MB:
sr: Nova veličina u MB:

en: NewStyle Categorizing Monitor
sr: NewStyle Monitor za kategorizaciju

en: Newzealand
sr: Novi Zeland

en: Next
sr: Sledeći

en: Next ->
sr: Sledeći  ->

en: No
sr: Ne

en: No ISDN PCI card found. Please select one on the next screen.
sr: Nije pronađena ISDN PCI kartica.Izaberite jednu na sledećem ekranu.

en: No Internet Connection Sharing has ever been configured.
sr: Do sada Deljenje internet konekcije nije podešavano.

en: No additional information
    about this service, sorry.
sr: žalim ali nema dodatnih informacija
    o ovom servisu.

en: No configuration file found 
    please click Wizard or Advanced.
sr: Nije pronađen kofiguracioni fajl 
    Kliknite na Čarobnjak ili Napredno.

en: No configuration, please click Wizard or Advanced.
sr: Bez konfiguracije, kliknite na Čarobnjak ili Napredno

en: No ethernet network adapter has been detected on your system.
    I cannot set up this connection type.
sr: Nije detektovana nijedna mrežna kartica.
    Ne mogu da podesim ovaj tip konekcije.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
sr: Nije detektovana nijedna mrežna kartica. Pokrenite alat za konfigurisanje hardvera.

en: No floppy drive available
sr: Nepristupačan disketni uređaj

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
sr: Nema slobodnog prostora za 1MB bootstrap! Instalacija đe se nastaviti, ali da bi podigli vašsistem, morađete da kreirate bootstrap particiju u DiskDrake-u

en: No local printer found! To manually install a printer enter a device name/file name in the input line (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
sr: Nije pronađen lokalni štampač! Da bi ručno instalirali štampač unesite ime uređaja/ime fajla u liniji za unos (Paralelni portovi: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., je ekvivalentno LPT1:, LPT2:, ..., prvi USB štampač: /dev/usb/lp0, drugi USB štampač: /dev/usb/lp1, ...).

en: No mouse
sr: Nema miša

en: No network adapter on your system!
sr: Nema mrežnog adaptera u vašem sistemu !

en: No password
sr: Bez lozinke

en: No printer
sr: Bez štampača

en: No root partition found to perform an upgrade
sr: Nije root particije potrebne za ažuriranje

en: No sharing
sr: Nema zajedničkog deljenja

en: No sound card detected. Try "harddrake" after installation
sr: Nije detektovana zvučna kartica. Pokrenite "harddrake" nakon instalacije

en: No test pages
sr: Bez test stranice

en: No, I don't want autologin
sr: Ne, ja ne želim autologovanje

en: Non-Interlaced SVGA, 1024x768 at 60 Hz, 800x600 at 72 Hz
sr: SVGA bez preplitanja, 1024x768 na 60 Hz, 800x600 na 72 Hz

en: Normal Mode
sr: Normalni Mod

en: Normal modem connection
sr: Normalna modemska konekcija

en: Normally, DrakX selects the right keyboard for you (depending on the
    language you have chosen) and you won't even see this step. However, you
    might not have a keyboard that corresponds exactly to your language: for
    example, if you are an English speaking Swiss person, you may still want
    your keyboard to be a Swiss keyboard. Or if you speak English but are
    located in Quebec, you may find yourself in the same situation. In both
    cases, you will have to go back to this installation step and select an
    appropriate keyboard from the list.
    
    Click on the "More" button to be presented with the complete list of
    supported keyboards.
sr: U principu, DrakX bira desnu tastaturu za vas (u zavisnosti od toga koji
    ste jezik izabrali) i čak i nećete videti ovaj korak. Ipak, može
    se desiti da niste dobili tastaturu koja odgovara vašem jeziku: na
    primer, ukoliko ste Švajcarac koji govori engleski, verovatno ćete želeti
    Švajcarsku tastaturu. Ili ukoliko govorite Engleski ali se nalazite
    u Kvebeku, možete se naći u istoj situaciji. U oba
    slučaja, moraćete da se vratite na ovaj instalacioni korak i izaberete
    odgovarajuću tastaturu sa liste.
    
    Kliknite na taster "Još" da bi dobili kompletnu listu
    podržanih tastatura.

en: Norway
sr: Norveška

en: Norwegian
sr: Norveški

en: Not connected
sr: Nije konektovan

en: Not enough free space for auto-allocating
sr: Nema dovoljno slobodnog prostora za auto-alociranje

en: Not enough free space to allocate new partitions
sr: Nema dovoljno slobodnog prostora za alociranje novih particija

en: Not enough partitions for RAID level %d
sr: Nema dovoljno particija za RAID nivo %d

en: Not enough swap to fulfill installation, please add some
sr: Nema dovoljno swap-a da završi instalaciju, dodajte još swap-a

en: Not formatted
sr: Nije formatirano

en: Nothing to do
sr: Nema šta da se uradi

en: OK
sr: U redu

en: OK to restore the other files.
sr: U Redu za obnavanje drugih fajlova.

en: OKI winprinter configuration
sr: OKI win štampač konfiguracija

en: Office Workstation
sr: Radna(Office) stanica

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
sr: Office programi: tekst procesori (kword, abiword), tabele (kspread, gnumeric), pdf preglednici, itd

en: Ok
sr: U redu

en: Old configuration (isdn4net)
sr: Stara konfiguracija (isdn4net)

en: On CUPS server "%s"
sr: Na CUPS server "%s"

en: On boot
sr: Pri startanju

en: Open Firmware Delay
sr: Otpočni Firmware pauzu

en: Option %s must be a number!
sr: Opcija %s mora biti broj!

en: Option %s must be an integer number!
sr: Opcija %s mora biti broj!

en: Option %s out of range!
sr: Opcije %s van opsega!

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
sr: Opcija``Ograničena komandna linika - opcije'' je neupotrebljiva bez lozinke

en: Options
sr: Opcije

en: Options: %s
sr: Opcije: %s

en: Other
sr: Drugo

en: Other Graphical Desktops
sr: Drugi grafički desktopovi

en: Other Media
sr: Drugi Medij

en: Other OS (MacOS...)
sr: Drugi OS-ovi (MacOS,BSD,...)

en: Other OS (SunOS...)
sr: Drugi OS-ovi (SunOS,BSD,...)

en: Other OS (windows...)
sr: Drugi OS-ovi (Windows,BSD,BeOS,...)

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
sr: PCMCIA podrška  se obično koristi za  eternet i modeme u laptopovima.
    Neće se pokrenuti ukoliko nije konfigurisan tako daje bezbedno instaliran 
    na sistemu kom nije potreban.

en: PCMCIA support no longer exist for 2.2 kernels. Please use a 2.4 kernel.
sr: PCMCIA podrška ne postoji više za 2.2 kernele. Koristite 2.4 kernel.

en: PDQ - Print, Don't Queue
sr: PDQ - Štampaj, nemoj da pamtiš

en: PDQ only supports local printers, remote LPD printers, and Socket/TCP printers.
sr: PDQ podržava samo lokalne štampače, udaljene LPD štampače, i Socket/TCP štampače.

en: Package Group Selection
sr: Odabir grupa paketa

en: Package List to Install
sr: Lista paketi za instalaciju

en: Package selection
sr: Odabir paketa

en: Parameters
sr: Parametri

en: Paranoid
sr: Paranoidna

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
sr: Boot particija po default-u
       (za podizanje MS-DOSa, ne za lilo)

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
sr: Tabela particija za uređaj %s će biti zapisana na disk!

en: Partition table type: %s
sr: Tip tabele particija : %s

en: Partitioning failed: %s
sr: Particioniranje nije uspelo : %s

en: Password
sr: Lozinka

en: Password (again)
sr: Lozinka (ponovite)

en: Password are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
sr: Lozinke su sada omogućene, ali se i dalje ne preporučuje da se koristi
    kao mrežni računar.

en: Percentage of packages to install
sr: Procenat paketa za instalaciju

en: Personal Finance
sr: Lične finansije

en: Personal Information Management
sr: Upravljanje privatnim informacijama

en: Phone number
sr: Broj telefona

en: Photo test page
sr: Foto test stranica

en: Pipe job into a command
sr: Ubaci naredbu u komandu

en: Please Build backup before to restore it...
     or verify that your path to save is correct.
sr: Kreirajte backup pre obnavljanja...
     ili potvrdite da je vaša putanja ispravna.

en: Please Wait... Applying the configuration
sr: Samo momenat... primena konfiguracije

en: Please be patient. This operation can take several minutes.
sr: Budite strpljivi.Trajanje ovih oeracija može biti nekoliko minuta

en: Please be sure that the cron daemon is included in your services.
sr: Proverite da li je cron demon uključen u vaše servise.

en: Please check all users that you want to include in your backup.
sr: Selektujte sve korisnike koje želite da uključite u backup.

en: Please check if you are using CDRW media
sr: Proverite da li koristite CDRW medij

en: Please check if you want to erase your CDRW before
sr: Proverite da li želite izbrišete vaš CDRW pre

en: Please check if you want to include
     install boot on your CD.
sr: Proverite da li želite da uključite
     install boot na vaš CD.

en: Please check if you want to include install boot on your CD.
sr: Proverite da li želite da uključite install boot na vaš CD.

en: Please choose a language to use.
sr: IZaberite koji jezik želite da korisitite.

en: Please choose for each step whether it will replay like your install, or it will be manual
sr: izaberite za svaki korak da li će biti istovetan i automatizovan iliće biti ručno podešavan

en: Please choose load or save package selection on floppy.
    The format is the same as auto_install generated floppies.
sr: Molim Vas da izaberete učitavanje ili snimanje selekcije paketa na disketu.
    Format koji se koristi je isti kao i kod  auto_install generisanih disketa.

en: Please choose on which serial port your mouse is connected to.
sr: Izaberite na koji serijski port je vaš miš priključen.

en: Please choose one of the following classes of installation:
sr: Molim vas da izaberete jednu od sledećih instalacionih klasa:

en: Please choose the
    media for backup.
sr: Izaberite
    medij za backup.

en: Please choose the first number of the 10-range you wish to edit,
    or just hit Enter to proceed.
    Your choice?
sr: Izaberite prvi broj od 10 koje želite da editujete,
    ili samo kliknite na Enter da bi nastavili.
    Vaš izbor?

en: Please choose the port where your printer is connected to or enter a device name/file name in the input line
sr: Izaberite port na koji je vaš štampač povezan ili unesite ime/ime fajla uređaja u liniju za unos

en: Please choose the port where your printer is connected to.
sr: Izaberite port na koji je vaš računar povezan.

en: Please choose the time 
    interval between each backup
sr: Izaberite vremenski interval 
    između svakog backup-a

en: Please choose the type of your mouse.
sr: Izaberite tip miša.

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
sr: Izaberite koji će mrežni adapter biti korišten za LANmrežu.

en: Please choose what you want to backup
sr: Izaberite šta želite da backup-ujete

en: Please choose which network adapter you want to use to connect to Internet
sr: Izaberite mrežni adapter koji želite da koristite za konekciju na internet

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
sr: Izaberite serijski port  na koji je modem povezan.

en: Please choose your CD space
sr: Izaberite vaš CD prostor

en: Please choose your keyboard layout.
sr: Izaberite  raspored tastature.

en: Please choose your preferred language for installation and system usage.
    
    Clicking on the "Advanced" button will allow you to select other
    languages to be installed on your workstation. Selecting other languages
    will install the language-specific files for system documentation and
    applications. For example, if you will host users from Spain on your
    machine, select English as the main language in the tree view and in the
    Advanced section click on the box corresponding to "Spanish|Spain".
    
    Note that multiple languages may be installed. Once you have selected any
    additional locales, click the "OK" button to continue.
sr: Izaberite vaš jezik za instalaciju i korišćenje sistema.
    
    Klikom na taster "Napredno" omogućićete sebi da vidite druge
    jezike koje možete instalirati na vašu radnu stranicu. Biranjem drugih jezika
    ćete instalirati fajlove vezane (za specificirane jezike) za dokumentaciju i
    aplikacije. Na primer, ukoliko će na vašem računaru hostovati korisnici iz Španije
    izaberite Engleski kao glavni a na stablu
    označite i "Španiski|Španija".
    
    Zapamtite da možete instalirati više jezika. Kada izaberete sve željene
    dodatne lokalizacije kliknite na taster "U redu" da bi nastavili.

en: Please click on a media
sr: Kliknite na medij

en: Please click on a partition
sr: Kliknite na particiju

en: Please enter proxy login and password, if any.
    Leave it blank if you don't want login/passwd
sr: Unesite proxy korisničko ime i lozinku, ukoliko postoje.
    Polja ostavite paznima ukoliko ne želite da koristite korisničko ime/lozinku

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
sr: Molim unesite IP konfiguraciju za ovu mašinu.
    Svaka stavka treba de bude tavka treba da bude uneta kao
    IP adresa (na primer, 123.45.67.89).

en: Please enter the cd writer speed
sr: Unesite brzinu cd pisača

en: Please enter the device name to use for backup
sr: Unesite ime uređaja koji koristite za backup

en: Please enter the directory to
     put the backup on this host.
sr: Unesite direktorijum da bi
     stavili backup na ovaj host.

en: Please enter the directory to save:
sr: Unesite direktorijum da bi sačuvali:

en: Please enter the directory where backups are stored
sr: Unesite direktorijum gde je smešten backup

en: Please enter the host name or IP.
sr: Molim Vas unesete ime hosta ili IP.

en: Please enter the maximum size
     allowed for Drakbackup
sr: Unesite maksimalnu veličinu
     dozvoljenu za Drakbackup

en: Please enter your CD Writer device name
     ex: 0,1,0
sr: Unesite ime vašeg CD Writer uređaja
     ex: 0,1,0

en: Please enter your CD Writer device name (ex: 0,1,0)
sr: Unesite ime vašeg CD Pisača (ex: 0,1,0)

en: Please enter your host name if you know it.
    Some DHCP servers require the hostname to work.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
sr: Molim unesite  ime hosta ukoiko ga znate
    'Neki DHCP serveri zahtevaju ime hosta da bi radili.
    Vaše ime hosta treba da bude puno ime kao npr.
    ``mybox.mylab.myco.com''.

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one
sr: Molim unesite ime vašeg domena, ime hosta, kao IP adrese dodatnih
    'nameserver'-a. Ime vašeg hosta treba da bude puno kvalifikovano ime hosta,
    kao na pr.  ``mybox.mylab.myco.com''.
    Ako nemate dodatnih 'nameserver'-a, ostavite ta polja prazna.

en: Please enter your login
sr: Unesite vaše korisničko ime

en: Please enter your password
sr: Unesite vašu lozinku

en: Please fill in the ftp proxy informations
    Leave it blank if you don't want an ftp proxy
sr: Molim Vas da unesete informacije o ftp proxy-ju
    Polja ostavite praznima ukoliko ne želite da koristite ftp proksi

en: Please fill in the http proxy informations
    Leave it blank if you don't want an http proxy
sr: Molim Vas da unesete http proxy informacije
    Ostavite polja praznima ukoliko ne želite da koristetite proksi

en: Please fill or check the field below
sr: Molim VAS da popunite ili označite polja ispod

en: Please give a user name
sr: Odredite korisničko ime

en: Please insert the Boot floppy used in drive %s
sr: Ubacite Boot disketu u uređaj %s

en: Please insert the Installation Cd-Rom in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid live upgrade.
sr: Ubacite vaš Instalacioni CD u pogon i pritisnite OK kada ste spremni.
    Ukoliko ga nemate pritisnite Poništi da bi izbegli live upgrade.

en: Please insert the Update Modules floppy in drive %s
sr: Ubacite Update Modules disketu u uređaj %s

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
sr: Molim vaš izlogujte se i restartujte (Ctrl-Alt-BackSpace) računar

en: Please make a backup of your data first
sr: Molim vas, prvo napravite kopiju vaših podataka

en: Please relog into %s to activate the changes
sr: Molim, ponovo unesite %s radi aktiviranja promena

en: Please select data to backup...
sr: Izaberite podatke koji želite da backup-ujete...

en: Please select data to restore...
sr: Izaberite podatke za obnavljanje...

en: Please select media for backup...
sr: Izaberite medij koji želite da korisitite za backup...

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
sr: Molim, izaberite odgovarajući port. Na primer, COM1 port pod MS Windows-om
     u Linux-u ima oznaku ttyS0.

en: Please select the test pages you want to print.
    Note: the photo test page can take a rather long time to get printed and on laser printers with too low memory it can even not come out. In most cases it is enough to print the standard test page.
sr: Izaberite test sranicu koju želite da štampate.
    Napomena: Ukoliko se radi o foto test stranici može biti potrebno mnogo više vremena da bi se ištampala a laserski štampači sa malo memorije je čak neće ni ištampati. U većini slučajeva dovoljno je da ištampate standardnu test stranicu.

en: Please test the mouse
sr: Molim Vas da testirate miša

en: Please try again
sr: Probajte ponovo

en: Please uncheck or remove it on next time.
sr: Deselektujte ili uklonite ih sledeći put.

en: Please wait
sr: Samo momenat...

en: Please wait, preparing installation
sr: Samo momenat, pripremam instalaciju

en: Please,
    type in your tv norm and country
sr: Molim Vas da
    ukucate vaš tv sistem i zemlju

en: Please, choose the type of your mouse.
sr: Izaberite tip miša

en: Please, choose your keyboard layout.
sr: Koji  raspored tastature želite ?

en: Polish
sr: Poljski

en: Polish (qwerty layout)
sr: Poljski (qwerty raspored)

en: Polish (qwertz layout)
sr: Poljski (qwertz raspored)

en: Poor
sr: Bedna

en: Portuguese
sr: Portugalski

en: Post Install
sr: Post-instalacija

en: Post Uninstall
sr: Post-deinstalacija

en: Post-install configuration
sr: Postinstalaciona konfiguracija

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that moves mail from one machine to another.
sr: Postfix je  Mail Transport Agent,koji u stvaripremešta poštu sa jedne mašine na drugu.

en: PostgreSQL or MySQL database server
sr: PostgreSQL ili MySQL server za bazu podataka

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
sr: Potencijalni konflikt LAN adrese u trenutnom konfig. %s!

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
sr: Definiši veličinu RAM ako je potrebno (detektovano je %d MB)

en: Preference:
sr: Karakteristike:

en: Preparing PrinterDrake ...
sr: Pripremam PrinterDrake ...

en: Preparing X-Window configuration
sr: Provera konfiguracije za X-Window sistem

en: Preparing bootloader
sr: Pripremam starter...

en: Preparing installation
sr: Pripremam instalaciju

en: Preparing printer database ...
sr: Pripremam bazu podataka za štampače...

en: Press enter to boot the selected OS, 'e' to edit the
sr: Pritisnite enter za podizanje izabranog OS,'e' za promenu

en: Previous
sr: Prethodni

en: Print
sr: Štampaj

en: Print Queue Name
sr: Print Queue ime:

en: Print option list
sr: Lista sa opcijama za štampač

en: Print test pages
sr: Ištampaj test stranice

en: Printer
sr: Štampač

en: Printer %s
    What do you want to modify on this printer?
sr: Štampač %s
    Da li hoćete da izmenite opcije za ovaj štampač?

en: Printer Device URI
sr: Uređaj za štampač URI

en: Printer Server
sr: Server štampača:

en: Printer connection type
sr: Tip konekcije štampača

en: Printer default settings
    
    You should make sure that the page size and the ink type/printing mode (if available) and also the hardware configuration of laser printers (memory, duplex unit, extra trays) are set correctly. Note that with a very high printout quality/resolution printing can get substantially slower.
sr: default opcije za štampač
    
    Proverite da li su veličina papira i vrsta tinte/mod štampanja (ukoliko je dostupan) kao i hardverska konfiguracija za laserske štampače (memorija, duplex jedinica, dodatne kasete) podešeni ispravno. Imajte na umu da pri visokom kvalitetu štampe/rezoluciji štampe štampanje može biti značajnije usporeno.

en: Printer host name
sr: Ime hosta za štampač

en: Printer host name missing!
sr: Nedostaje ime hosta!

en: Printer manufacturer, model
sr: Proizođač i model štampača

en: Printer manufacturer, model, driver
sr: Proizvođač, model i drajver štampača

en: Printer model selection
sr: Selekcija modela štampača

en: Printer name, description, location
sr: Ime, opis i lokacija štampača

en: Printer on NetWare server
sr: Štampač na NetWare serveru

en: Printer on SMB/Windows 95/98/NT server
sr: Štampač na SMB/Windows 95/98/NT serveru

en: Printer on parallel port \/*%s
sr: Štampač na paralelnom portu \/*%s

en: Printer on remote CUPS server
sr: Štampač ili Udaljeni CUPS server

en: Printer on remote lpd server
sr: Štampač ili Udaljeni lpd server

en: Printer options
sr: Opcije štampača

en: Printerdrake has compared the model name resulting from the printer auto-detection with the models listed in its printer database to find the best match. This choice can be wrong, especially when your printer is not listed at all in the database. So check whether the choice is correct and click "The model is correct" if so and if not, click "Select model manually" so that you can choose your printer model manually on the next screen.
    
    For your printer Printerdrake has found:
    
    %s
sr: Printerdrake je upoređivao ime modela dobijenog autodetekcijomsa modelima prikazanim u njegovoj bazi podataka da bi pronašao odgovarajući. Ovaj izbor može biti pogrešan, posebno kada se vaš štampač uopštene nalazi u bazi podataka. Zato proverite da je izbor ispravan i kliknite "Ovaj model je ispravan" ukoliko jeste a ukoliko nije, kliknite "Ručno izaberite model" da bi mogli da sami izaberete štampač na sledećem ekranu.
    
    Za vaš štampač Printerdrake je pronašao:
    
    %s

en: Printerdrake is able to auto-detect your locally connected parallel and USB printers for you, but note that on some systems the auto-detection CAN FREEZE YOUR SYSTEM AND THIS CAN LEAD TO CORRUPTED FILE SYSTEMS! So do it ON YOUR OWN RISK!
    
    Do you really want to get your printers auto-detected?
sr: Printerdrake je u mogućnosti da auto-detektuje vaš lokalno vezan paralelni ili USB štampač umesto vas, ali imajte na umu da auto-detekcija MOŽE BLOKIRATI VAŠ SISTEM A TO MOŽE VODITI OŠTEćENJU FAJL SISTEMA! Radite ovo ali na  SOPSTVENI RIZIK!
    
    Da li želite da auto-detektujete štampač?

en: Printing
sr: Štampanje

en: Printing on the printer "%s"
sr: Štampam na štampaču "%s"

en: Printing system:
sr: Sistem za štampanje:

en: Printing test page(s)...
sr: Štampam test stran(ice)u...

en: Printing/Scanning on "%s"
sr: Štampam/Skeniram na "%s"

en: Problems installing package %s
sr: Problemi pri instalaciji %s paketa

en: Problems occured during configuration.
    Test your connection via net_monitor or mcc. If your connection doesn't work, you might want to relaunch the configuration
sr: Pojavili su se problemi tokom konfiguracije.
    Proverite svoju konekciju preko net_monitor ili mcc. Ukoliko vaša konekcija ne radi, treba da ponovite konfiguraciju

en: Profile to delete:
sr: Profil za brisanje:

en: Profile:
sr: Profil:

en: Programs to manage your finance, such as gnucash
sr: Programi za upravljanje vašim finansijama, kao što je gnucash

en: Protocol
sr: Protokol

en: Protocol for the rest of the world
sr: Protokol za statak sveta

en: Protocol for the rest of the world 
     no D-Channel (leased lines)
sr: Protokol za Ostatak sveta 
     bez D-kanala (zakupljene linije)

en: Provider dns 1 (optional)
sr: Provajderov dns 1 (opciono)

en: Provider dns 2 (optional)
sr: Provajderov dns 2 (opciono)

en: Provider name (ex provider.net)
sr: Ime provajdera (npr. provider.net)

en: Provider phone number
sr: Broj telefona provajdera

en: Proxies configuration
sr: Podešavanje proksija

en: Proxy configuration
sr: Podešavanje proksija

en: Proxy should be ftp://...
sr: Proxy treba da bude ftp://...

en: Proxy should be http://...
sr: Proxy treba da bude http://...

en: Quit
sr: Kraj

en: Quit without saving
sr: Kraj bez snimanja promena

en: Quit without writing the partition table?
sr: Kraj bez snimanja promena u tabele particija?

en: RAID-disks %s
sr: RAID-diskovi %s

en: Raw printer
sr: Raw štampač

en: Raw printer (No driver)
sr: Raw štampač (bez drajvera)

en: Re-configure interface and DHCP server
sr: Rekonfiguriši interfejs i DHCP server

en: Read carefully!
sr: PAŽLJIVO PROČITAJ !

en: Read-write
sr: Čitanje-pisanje RW

en: Reading printer data ...
sr: Učitavam podatke za štampač ...

en: Reading printer database ...
sr: Učitavam CUPS bazu podataka...

en: Real name
sr: Pravo ime

en: Recommended
sr: Preporučeno

en: Recommended (%dMB)
sr: Preporučena (%dMB)

en: Refresh printer list (to display all available remote CUPS printers)
sr: Osveži listu štampača (da bi prikazao sve dostupne udaljene CUPS štampače)

en: Refreshing printer data ...
sr: Osvežavam podatake o štampaču...

en: Refuse
sr: Odbaci

en: Reload partition table
sr: Ponovo učitaj tabelu particija

en: Remember this password
sr: Zapamti ovu lozinku

en: Remote Administration
sr: Udaljena administracija

en: Remote CUPS server
sr: Udaljeni CUPS server

en: Remote Printers
sr: Udaljeni štampači

en: Remote host name
sr: Ime udaljenog host-a

en: Remote host name missing!
sr: Nedostaje ime udaljenog host-a!

en: Remote lpd Printer Options
sr: Opcije za udaljeni lpd

en: Remote printer
sr: Udaljeni štampač

en: Remote printer name
sr: Ime udaljeni štampača

en: Remote printer name missing!
sr: Nedostaje ime udaljenog štampača!

en: Removable media automounting
sr: Automontiranje prenosivog medija

en: Remove List
sr: Ukloni Listu

en: Remove Selected
sr: Ukloni Selektovano

en: Remove Windows(TM)
sr: Ukloni Windows(TM)

en: Remove entry
sr: Uklanjam unos

en: Remove fonts on your system
sr: Ukloni fontove iz sistema

en: Remove from LVM
sr: Ukloni sa LVM-a

en: Remove from RAID
sr: Ukloni sa RAID-a

en: Remove printer
sr: Ukloni štampač

en: Remove the last item
sr: Ukloni zadnju vrednost

en: Remove the logical volumes first
sr: Ukloni prvo logičke volumene

en: Remove the loopback file?
sr: Ukloni loopback fajl ?

en: Remove this printer from Star Office/OpenOffice.org
sr: Ukloni ovaj štampač iz Star Office/OpenOffice.org

en: Remove user directories before restore.
sr: Ukloni korisničke direktorijume pre obnavljanja

en: Removing %s
sr: Uklanjanje: %s

en: Removing LPD...
sr: Uklanjam LPD...

en: Removing LPRng...
sr: Uklanjam LPRng...

en: Removing old printer "%s" ...
sr: Uklanjam stari štampač "%s" ...

en: Removing printer "%s" ...
sr: Uklanjam štampač "%s" ...

en: Removing printer from Star Office/OpenOffice.org
sr: Uklanjanje štampača iz Star Office/OpenOffice.org

en: Replay
sr: Ponavljanje

en: Rescue partition table
sr: Spasi tabelu particija

en: Reselect correct fonts
sr: Ponovo selektuj ispravne fontove

en: Resize
sr: Promeni veličinu

en: Resizing
sr: Promena veličine (resizing)

en: Resolution
sr: Rezolucija

en: Resolution: %s
sr: Rezolucija: %s

en: Resolutions
sr: Rezolucija

en: Resolutions not chosen yet
sr: Rezolucija još nije izabrana

en: Restart XFS
sr: Restartuj XFS

en: Restarting printing system ...
sr: Restartujem sistem za štampanje ...

en: Restore
sr: Obnovi

en: Restore Other
sr: Obnovi ostalo

en: Restore Users
sr: Obnovi korisnike

en: Restore all backups
sr: Obnovi sve backup-ove

en: Restore from Hard Disk.
sr: Povrati (restore) sa Hard Diska

en: Restore partition table
sr: Obnovi tabelu particija

en: Restore system
sr: Obnovi sistem

en: Restoring from file %s failed: %s
sr: Otvaranje iz datoteke %s nije uspelo: %s

en: Restrict command line options
sr: Ograničena komandna linika - opcije

en: Romanian (qwerty)
sr: Rumunski (qwerty)

en: Romanian (qwertz)
sr: Rumunski (qwertz)

en: Root Partition
sr: Root particija

en: Root partition size in MB:
sr: Veličina Root particije u MB:

en: Run "sndconfig" after installation to configure your sound card
sr: Pokrenite "sndconfig" nakon isntalacije da bi podesili svoju zvučnu karticu

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
sr: Pokreće komande zakazane at komandom,kao i  batch  komande kao je opterećenost
    sistema mala.

en: Russian
sr: Ruski

en: Russian (Yawerty)
sr: Ruski (Javerty)

en: SILO Installation
sr: SILO instalacija

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
sr: SMB (Windows 9x/NT)  opcije štampača

en: SMB server IP
sr: SMB server IP:

en: SMB server host
sr: SMB server  host:

en: Samba share name missing!
sr: Nedostaje deljeno ime za Samba-u!

en: Save
sr: Sačuvaj

en: Save as..
sr: Snimi Kao...

en: Save on floppy
sr: Snimi na disketu

en: Save packages selection
sr: Sačuvaj selekciju paketa

en: Save partition table
sr: Sačuvaj tabelu particija

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
sr: čuva i obnavlja sistemski  entropy pool za veći kvalitet generisanje
    slučajnih brojeva.

en: Scanning for TV channels
sr: Skeniranje za TV kanale

en: Scanning for TV channels in progress ...
sr: Skeniranje TV kanala u toku ...

en: Scanning on your HP multi-function device
sr: Skeniram na vašem HP multi-funkcionalnom uređaju

en: Scanning partitions to find mount points
sr: Skeniranje particija za pronalaženje tačke montiranja

en: Scientific Workstation
sr: Naučna radna stanica

en: Screenshots will be available after install in %s
sr: Snimci će biti dostupni nakon instalacije u %s

en: Script-based
sr: Bazirano na skripti

en: Search fonts in installed list
sr: Traži fontove u liti instaliranih

en: Search installed fonts
sr: Traži instalirane fontove

en: Second DNS Server (optional)
sr: Drugi DNS Server (opcija)

en: Second floppy drive
sr: Drugi flopi/disketni uređaj

en: Sector
sr: Sektor

en: Secure Connection
sr: Sigurnosna Konekcija

en: Security
sr: Sigurnost

en: Security level
sr: Sigurnosni nivo

en: See hardware info
sr: Pogledaj informacije o hardveru

en: Select Printer Connection
sr: Izbor povezanosti štampača

en: Select Printer Spooler
sr: Izaberite Spooler za štampač

en: Select a graphic card
sr: Izaberite karticu

en: Select a scanner
sr: Izaberite skener

en: Select another media to restore from
sr: Izaberitedrugi medij za obnavljanje sa

en: Select file
sr: Izaberite datoteku

en: Select installation class
sr: Izaberite inst.klasu

en: Select model manually
sr: Ručno izaberite model

en: Select the files or directories and click on 'Add'
sr: Odaberite fajlove ili direktorijume i klinite na 'Dodaj'

en: Select the font file or directory and click on 'Add'
sr: Izaberite font ili direktorijum i kliknite na  'Dodaj'

en: Select the memory size of your graphic card
sr: Količina memorije na grafičkoj kartici

en: Select user manually
sr: Izaberite korisnike ručno

en: Select your provider.
     If it's not in the list, choose Unlisted
sr: Izaberite svog provajdera.
     Ukoliko nije na listi, izaberite Unlisted

en: Selected All
sr: Selektuj Sve

en: Selected size is larger than available space
sr: Selektovana veličina je veđa od slobodnog prostora

en: Send mail report after each backup to :
sr: Pošalji mail izveštaj nakon svakog backup/a na :

en: Sending files...
sr: Šaljem fajlove...

en: Serbian (cyrillic)
sr: Srpski (ćirilica)

en: Services
sr: Servisi

en: Services and deamons
sr: Servisi i demoni

en: Services: %d activated for %d registered
sr: Servisi: %d aktiviranih za %d registrovanih

en: Set of tools for mail, news, web, file transfer, and chat
sr: Set alata za el.poštu, vesti, web, transfer datoteka, ili chat

en: Set of tools to read and send mail and news (pine, mutt, tin..) and to browse the Web
sr: Skup alata za čitanje i slanje el.pošte i vesti (pine, mutt, tin..) i za pretraživanje Interneta

en: Set root password
sr: Unesi root lozinku

en: Set this printer as the default
sr: Podesi ovaj štampač kao default

en: Setting security level
sr: Podešavanje sigurnosnog nivoa

en: Settings
sr: Opcije

en: Setup filesystems
sr: Podesi datotečne sisteme

en: Share name
sr: Deljeno (zajedničko)  ime :

en: Show all
sr: Prikaži sve

en: Show automatically selected packages
sr: Automatski prikaži izabrane pakete

en: Show current interface configuration
sr: Prikaži trenutnu konfiguraciju

en: Show information
sr: Prikaži informacije

en: Show only for the selected day
sr: Prikaži samo za izabrani dan

en: Size in MB:
sr: Veličina u MB:

en: Size: %d KB
sr: Veličina: %d KB

en: Size: %s
sr: Veličina: %s

en: Size: %s
sr: Veličina: %s

en: Skip
sr: Preskoči

en: Slovakian (QWERTY)
sr: Slovački (QWERTY)

en: Slovakian (QWERTZ)
sr: Slovački (QWERTZ)

en: Slovenian
sr: Slovenački

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
sr: Neke hardverske komponente u vašem računaru zahtevaju odgovarajuće drajvere da bi normalno funkcionisale.
    Informacije o njima možete pronaći na: %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"
sr: Neki važni paketi nisu dobro instalirani.
    Vaš cdrom uređaj ili cd su neispravni.
    Proverite cdrom na instaliranom kompjuteru koristeće "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
sr: Neki koraci nisu kompletirani.
    
    Da li stvarno želite da završite ?

en: Something bad is happening on your drive. 
    A test to check the integrity of data has failed. 
    It means writing anything on the disk will end up with random trash
sr: Nešto loše se dešava sa vašim hard diskom. 
    Test integriteta podataka nije prošao. 
    To znači da sve što se nalazi na disku će završiti kao đubre

en: Sorry I won't accept to create /boot so far onto the drive (on a cylinder > 1024).
    Either you use LILO and it won't work, or you don't use LILO and you don't need /boot
sr: Nije moguće kreirati /boot za sada na hard disku (na cilindru > 1024).
    Ili koristite LILO koji ne radi, ili ga ne koristite pa vam ne treba /boot

en: Sorry, no floppy drive available
sr: Ti malera, nema diskete

en: Sound and video playing/editing programs
sr: Programi za puštanje zvuka i videa

en: Sound card
sr: Zvučna kartica

en: Spanish
sr: Španski

en: Specify CUPS server
sr: Odredite CUPS server

en: Specify options
sr: Navedite opcije

en: Standard
sr: Standardni

en: Standard VGA, 640x480 at 60 Hz
sr: Standardni VGA, 640x480 na 60 Hz

en: Standard test page
sr: Standardna test stranica

en: Start Menu
sr: Start meni

en: Start sector:
sr: Početni sektor:

en: Start: sector %s
sr: Početak: sektor %s

en: Started on boot
sr: Pokrenuto pri startanju

en: Starting network ...
sr: Startujem mrežu ...

en: Starting the printing system at boot time
sr: Pokreni sistem za štampanje pri staranju sistema

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for XFree to run).
sr: Pokreće X Font server (potrebno za pokretanje XFree).

en: State
sr: Stanje

en: Summary
sr: Sažetak

en: Sun - Mouse
sr: Sun Miš

en: Super VGA, 1024x768 at 87 Hz interlaced, 800x600 at 56 Hz
sr: Super VGA, 1024x768 na 87 Hz sa preplitanjem, 800x600 na 56 Hz

en: Super VGA, 800x600 at 56 Hz
sr: Super VGA, 800x600 na 56 Hz

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
sr: Podrška za OKI 4w i kompatibilne mu  win štampače.

en: Suppress Fonts Files
sr: Zažmi Font fajlove

en: Suppress temporary Files
sr: Sažmi temp fajlove

en: Swap partition size in MB:
sr: Veličina Swap particije u MB:

en: Sweden
sr: Švedska

en: Swedish
sr: Švedski

en: Swiss (French layout)
sr: Švajcarski (Francuski  raspored)

en: Swiss (German layout)
sr: Švajcarski (Nemački raspored)

en: Switching from ext2 to ext3
sr: Menjam ext2 na ext3

en: Syslog
sr: Dzyslog

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
sr: Syslog je objekat pomoću kog mnogi demoni koriste za logovanje poruka
    u raznim sistemskim log fajlovima. Dobra je ideja imati uvek pokrenut syslog.

en: System
sr: Sistem

en: System mode
sr: Sistemski mod

en: TCP/Socket Printer Options
sr: TCP/Socket Opcije Štampača

en: TV card
sr: TV katica

en: TV norm :
sr: TV sistem :

en: Table
sr: Tabela

en: Tajik keyboard
sr: Tadžikistanska tastatura

en: Tamil
sr: Tamilski

en: Terminal-based
sr: Bazirano na terminalu

en: Test again
sr: Testiraj ponovo

en: Test of the configuration
sr: Testiranje konfiguracije

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
sr: Test stran(ice)a je poslana štampač demonu.
    To može dovesti do malog odlaganja starta štampača.

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
sr: Test stran(ice)a je poslana štampač demonu.
    To može dovesti do malog odlaganja starta štampača.
    Status štampača:
    %s

en: Test pages
sr: Testiranje stranica

en: Test ports
sr: Testiranje portova

en: Testing your connection...
sr: Testiranje konekcije...

en: Thai keyboard
sr:  Thai tastatura

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
sr: DrakX čarobnjak za particioniranje je pronašao sledeća rešenja:

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occured: %s
sr: Program za promenu veličine FAT paritcija ne može da upravlja vašom particijom, 
    zbog sledeće greške: %s

en: The IP address should look like 192.168.1.20
sr: IP adresa treba da izgleda kao npr. 192.168.1.20

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
sr: K Desktop okruženje, osnovno grafičko okruženje sa kolekcijom pratećih alata

en: The Local Network did not finish with `.0', bailing out.
sr: Lokalna Mreža nije završila sa`.0', bailing out.

en: The Mandrake LinuxCD-ROM has a built-in rescue mode. You can access it by
    booting from the CD-ROM, press the >>F1<< key at boot and type >>rescue<<
    at the prompt. But in case your computer cannot boot from the CD-ROM, you
    should come back to this step for help in at least two situations:
    
     * when installing the bootloader, DrakX will rewrite the boot sector (MBR)
    of your main disk (unless you are using another boot manager), to allow you
    to start up with either Windows or GNU/Linux (assuming you have Windows in
    your system). If you need to reinstall Windows, the Microsoft install
    process will rewrite the boot sector, and then you will not be able to
    start GNU/Linux!
    
     * if a problem arises and you cannot start up GNU/Linux from the hard disk,
    this floppy disk will be the only means of starting up GNU/Linux. It
    contains a fair number of system tools for restoring a system, which has
    crashed due to a power failure, an unfortunate typing error, a typo in a
    password, or any other reason.
    
    When you click on this step, you will be asked to enter a disk inside the
    drive. The floppy disk you will insert must be empty or contain data which
    you do not need. You will not have to format it since DrakX will rewrite
    the whole disk.
sr: Mandrake Linux CDROM ima ugrađen spasilački mod. MOžete mu pristupiti
    podizaem sistema preko CDROM-a, pritisnite >>F1<< taster pri startanju i ukucajte >>rescue<< u
    promptu. Ukoliko ne možete da butujete sa CDROM-a, trebali
    bi da se vratite  na ove korake u najmanje dve situacije:
    
     * kada instalirate starter, DrakX će prepisati sadržaj boot sektora (MBR)
    vašeg osnovnog diska (osim ukoliko ne koristite neki drugi starter) da bi mogli 
    da pokrenete ili Windows ili GNU/Linux (pretpostavljajući da imate instliran Windows na
    vašem sistemu). Ukoliko treba da reinstalirate Windows,  Microsoft-ov instalacioni
    proces će opet prepisati boot sektor, pa ona nećete biti u mogućnosti
    da pokrene GNU/Linux!
    
     * ukoliko se problem javlja i ne možete da pokrenete GNU/Linux sa hard diska,
    ovaj flopi disk će onda biti jedini način za startanje GNU/Linux-a. On
    sadrži dobar broj sistemskih alata za obnovu sistema, koji se
    srušio usled nestanka el.energije, nesretne greške u kucanju, pogrešne
    lozinke, ili bilo kog drugog razloga.
    
    Kada kliknete na ovaj korak, tražiće se od vas da ubacite praznu disketu
    u uređaj. Flopi disketa  mora biti prazna ili da sadrži podatke koji vam nisu neophodni
    Nema potrebe da je formatirate jer će DrakX sam ponovo upisati
    celu disketu.

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
sr: Auto instalacija može biti potpuno automatizovana ukoliko želite,
    u tom slučaju preuzeće kontrolu nad hard-diskom!!
    (ovo se odnosi na instalaciju na drugoj mašini).
    
    Možda volite da ponovite instalaciju.

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
sr: Pohranjena(snimljena) tabela particija nije iste veličine
    Želite da nastavite ?

en: The encryption keys do not match
sr: Nepodudarnost enkripcionih ključeva (lozinki)

en: The first time you try the X configuration, you may not be very satisfied
    with its display (screen is too small, shifted left or right...). Hence,
    even if X starts up correctly, DrakX then asks you if the configuration
    suits you. It will also propose to change it by displaying a list of valid
    modes it could find, asking you to select one.
    
    As a last resort, if you still cannot get X to work, choose "Change
    graphics card", select "Unlisted card", and when prompted on which
    server, choose "FBDev". This is a failsafe option which works with any
    modern graphics card. Then choose "Test again" to be sure.
sr: Kad po prvi put budete testirali X kofiguraciju, možda nećete biti baš zadovoljni
    sa prikazom (ekran je poreviše mali, pomeren ulevo ili udesno...). Srećom,
    čak i ako se X pokrene ispravno, DrakX će vas upitati da li vam konfiguracija
    odgovara. Takođe će predložiti izmene u prikazu i dati listu
    mogućih modova tražeći od vas da izaberete jedan.
    
    Kao poslednje rešenje, ako još uvek ne možete da pokrenete X-ove, izaberite "Change
    graphics card", izaberite "Unlisted card", i kada vas upita koji
    server želite, izaberite "FBDev". Ovo je sigurnosna opcija koja radi
    sa bilo kojom modernijom grafičkom karticom. Tada izaberite "Test again" da bi bili sigurni.

en: The floppy has been successfully generated.
    You may now replay your installation.
sr: Disketa je uspešno kreirana.
    Sada možete ponoviti vašu instalaciju.

en: The following packages are going to be installed
sr: Sledeći paketi treba da budu instalirani

en: The following packages are going to be removed
sr: Sledeći paketi će biti izbrisani

en: The following printer was auto-detected, if it is not the one you want to configure, enter a device name/file name in the input line
sr: Prikazani štampač je auto-detektovan, a ukoliko to nije onaj koji želite da podesite, unesite ime/ime fajla uređaja u liniju za unos

en: The following printer was auto-detected. The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
sr: Prikazani štampač je auto-detektovan. Podešavanje štampača će biti potpuno automatsko. Ukoliko vaš štampač nije ispravno detektovan ili želite da sami podešavate štampač, uključite "Ručna konfiguracija".

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; or to view information about it.
sr: Sledeći štaThe following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; or to view information about it.

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; to view information about it; or to make a printer on a remote CUPS server available for Star Office/OpenOffice.org.
sr: Sledeći štampači su podešeni. Dvokliknite na štampač da bi promenili njegove postavke; da bi ga postavili za default štampač; da bi videli informacije o njemu; ili da bi omogućili štampač na udaljenom CUPS serveru dostupnim za Star/Open Office.

en: The highlighted entry will be booted automatically in %d seconds.
sr: Oznaceni izbor se podize automatski za %d sekundi

en: The inkjet printer drivers provided by Lexmark only support local printers, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local port or configure it on the machine where it is connected to.
sr: Drajveri za inkjet štampače koje je obezbedio Lexmark samo podržavaju lokalne štampače, a ne i štampače na udaljenim mašinama ili print serverima. Povežite vaš štampač na lokalni port ili ga podesite na mašini na koju je povezan.

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
sr: Interent super server demon (znan kao netd) starta 
    razne internet servise.On je odgovoran za pokretanje mnogix servisa kao npr. elnet, ftp, rsh, i  rlogin.Isključujući njega, isključujete i servise 
    za koje je on odgovoran.

en: The model is correct
sr: Ovaj model je tačan

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use pptp, a few ones use dhcp.
    If you don't know, choose 'use pppoe'
sr: Najčešći način za konekciju sa adsl je pppoe.
    Međutim, postoje konekcije koje koriste pptp i neke koje koriste dhcp.
    Ukoliko ne znate koja je, izaberite 'koristi pppoe'

en: The network access was not running and could not be started. Please check your configuration and your hardware. Then try to configure your remote printer again.
sr: Mrežni pristup nije pokrenut i ne može da se startuje. Proverite vašu konfiguraciju i vaše hardverske komponente. Onda probajte ponova da podesite udaljeni štampač.

en: The network configuration done during the installation cannot be started now. Please check whether the network gets accessable after booting your system and correct the configuration using the Mandrake Control Center, section "Network & Internet"/"Connection", and afterwards set up the printer, also using the Mandrake Control Center, section "Hardware"/"Printer"
sr: Mrežna konfiguracija koja je kreirana tokom instalcije ne može sada da se pokrene. Proverite da li je mreža dostupna nakon restarta sistema i ispravite konfiguraciju koristeći Mandrake CKontrolni Centar, sekcija "Mreža & Internet"/"Konenkcija", i nakon toga podesite štampač, takođe korištenjem Mandrake Kontrolnog Centra, sekcija "Hardver"/"Štampač"

en: The network needs to be restarted
sr: Mreža mora biti restartovana

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
sr: Paket %s mora biti instaliran. Da li želite da ga instalirate?

en: The partition you've selected to add as root (/) is physically located beyond
    the 1024th cylinder of the hard drive, and you have no /boot partition.
    If you plan to use the LILO boot manager, be careful to add a /boot partition
sr: Particija koju ste izabrali za root (/) je fizički locirana iznad
    1024-tog cilindra hard diska,i nemate /boot particiju.
    Ukoliko planirate da korisitite LILO boot menadžer, morate
    dodati /boot particiji.

en: The passwords do not match
sr: Nepodudarnost lozinki

en: The passwords don't match. Try again!
sr: Nepodudarnost lozinki. Probajte ponovo!

en: The port number should be an integer!
sr: Broj porta bi trebao da bude broj !

en: The port part should be numeric
sr: Broj porta bi trebao da bude numerička oznaka (broj)

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
sr: Portmaper uravlja  RPC konekcijama,koje koriste
    protokoli kao NFS i  NIS.Portmap server mora biti pokrenut na mašinama
    koje rade kao serveri za protokole koji koriste RPC mehanizam.

en: The printer "%s" already exists,
    do you really want to overwrite its configuration?
sr: Štampač "%s" već postoji,
    da li stvarno želite da ponovo upišete njegove opcije?

en: The printer "%s" is set as the default printer now.
sr: Štampač  "%s" je sada postavljen kao default štampač.

en: The printer "%s" was successfully added to Star Office/OpenOffice.org.
sr: Štampač "%s" je uspešno dodan u Star Office/OpenOffice.org

en: The printer "%s" was successfully removed from Star Office/OpenOffice.org.
sr: Štampač "%s" je uspešno uklonjen iz Star Office/OpenOffice.org-a

en: The printing system (%s) will not be started automatically when the machine is booted.
    
    It is possible that the automatic starting was turned off by changing to a higher security level, because the printing system is a potential point for attacks.
    
    Do you want to have the automatic starting of the printing system turned on again?
sr: Sistem za štampanje (%s)neće biti automatski pokrenut pri startanju mašine.
    
    Moguće je automatsko startanje isključeno promenom na višlji nivo sigurnosti, zbog toga što je sistem za štampanje primamljiv za napade.
    
    Da li ponovo želite da automatski startujete sistem za štampanje ?

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
sr: Routed demon dozvoljava automatsko IP ruter update-ovanje preko
    RIP protokola.Dok se RIP dosta korisiti na malim mrežama,kompleksniji 
     routing protokoli su potrebni za kompleksne mreže.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
sr: rstat protokol dozvoljava korisnicima na mreži da omoguće
    merenje performansi za bilo koju mašinu na toj  mreži.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
sr: rusers protokol omogućava korisnicima na mreži da otkriju ko je
    ulogovan na drugim mašinama.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similiar to finger).
sr: rwho protokol dozvoljava udaljenim korisnicima da dobiju listu svih
    korisnika ulogovanih na sistem sa pokrenutim rwho demonom (slično finger-u).

en: The setup has already been done, and it's currently enabled.
sr: Podešavanje deljenja internet konekcije je već završeno i trenutno je omogućeno.

en: The setup has already been done, but it's currently disabled.
sr: Podešavanje deljenja internet konekcije je već završeno ali je trenutno onemogućeno.

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently disabled.
    
    What would you like to do?
sr: Podešavanje deljenja internet konekcije je već završeno.
    Trenutno je onemogućeno.
    
    šta želite da uradite?

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
sr: Podešavanje deljenja internet konekcije je već završeno.
    Trenutno je omogućeno.
    
    šta želite da uradite?

en: The system doesn't seem to be connected to internet.
    Try to reconfigure your connection.
sr: Izgleda da sistem nije konektovan na Internet.
    Probajte da promenite konfiguraciju.

en: The system is now connected to Internet.
sr: Sistem je trenutno konektovan na Internet

en: The total size for the groups you have selected is approximately %d MB.
sr: Ukupna veličina grupa koje ste izabrali iznosi  %d MB.

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
sr: Morate da navedete horizontalni sinhronizacioni opseg vašeg monitora.
    Možete ga ili izabrati iz unapred zadatih vrednosti koje odgovaraju
    industrijskim standardima monitora, ili da navedete određeni opseg.
    
    VEOMA JE VAŽNO da ne navedete tip monitora koji ima ovaj opseg veći nego
    što ga ima vaš monitor. Ako niste sigurni, odaberite manje vrednosti.

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
sr: Korisničko ime može sadržati samo mala slova, brojeve, `-' i `_'

en: There is already a partition with mount point %s
sr: Već postoji particija sa tačkom montiranja %s

en: There is no FAT partitions to resize or to use as loopback (or not enough space left)
sr: Ne postoje FAT particije kojima se može promeniti veličina ili koje se mogu korisititi za loopback (ili nema dovoljno slobodnog prostora)

en: There is no existing partition to use
sr: Nema ni jedne pariticije za rad

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
sr: Postoji samo jedan konfigurisan mrežni adapter na vašem sistemu:
    
    %s
    
    Sada podeavam vašu lokalnu mrežu sa ovim adapterom.

en: There was an error installing packages:
sr: Greška pri instalaciji paketa:

en: There was an error ordering packages:
sr: Greška u listi paketa:

en: These commands you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications, but here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
sr: Ove komande takođe možete koristiti u polju "Komande za štampanje" dijaloga za štampanje u većem broju aplikacija, ali ovde nemojte da određujete ime fajla jer njega postavlja sama aplikacija iz koje štampate.

en: These options can backup and restore all files in your /etc directory.
sr: Ove opcije mogu sačuvati i kasnije obnoviti sve fajlove u vašem /etc direktorijumu.

en: This %s scanner is unsupported
sr: Ovaj %s skener nije podržan

en: This command you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications. But here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
sr: Ova komanda vam je dostupna i u polju "Konade za štampanje" dijaloga za štampanje u većini aplikacija. Ali u tom slučaju nemojte da upisujete ime fajla jer je ono već dodeljeno od strane aplikacije.

en: This directory should remain within the root filesystem
sr: Ovaj direktorijum treba da ostane u root-u  datotečnog sistema

en: This encryption key is too simple (must be at least %d characters long)
sr: Ova lozinka(enkripcioni ključ) je suviše jednostavna (treba da ima bar %d znakova)

en: This floppy is not FAT formatted
sr: Ova disketa nije formatirana sa FAT sistemom

en: This interface has not been configured yet.
    Launch the configuration wizard in the main window
sr: Ovaj interfejs još uvek nije podešen.
    Pokrenite konfiguracionog čarobnjaka u glavnom prozoru

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
sr: Ovo je obavezni paket,i ne može biti deselektovan

en: This is the most crucial decision point for the security of your GNU/Linux
    system: you have to enter the "root" password. "root" is the system
    administrator and is the only one authorized to make updates, add users,
    change the overall system configuration, and so on. In short, "root" can
    do everything! That is why you must choose a password that is difficult to
    guess DrakX will tell you if it is too easy. As you can see, you can choose
    not to enter a password, but we strongly advise you against this if only
    for one reason: do not think that because you booted GNU/Linux that your
    other operating systems are safe from mistakes. Since "root" can overcome
    all limitations and unintentionally erase all data on partitions by
    carelessly accessing the partitions themselves, it is important for it to
    be difficult to become "root".
    
    The password should be a mixture of alphanumeric characters and at least 8
    characters long. Never write down the "root" password it makes it too
    easy to compromise a system.
    
    However, please do not make the password too long or complicated because
    you must be able to remember it without too much effort.
    
    The password will not be displayed on screen as you type it in. Hence, you
    will have to type the password twice to reduce the chance of a typing
    error. If you do happen to make the same typing error twice, this
    ``incorrect'' password will have to be used the first time you connect.
    
    In Expert mode, you will be asked if you will be connecting to an
    authentication server, like NIS or LDAP.
    
    If your network uses the LDAP (or NIS) protocol for authentication, select
    "LDAP" (or "NIS") as authentication. If you do not know, ask your
    network administrator.
    
    If your computer is not connected to any administrated network, you will
    want to choose "Local files" for authentication.
sr: Ovo je najzanačajnija tačka u odlučivanju o sigurnosti vašeg GNU/Linux
    sistema: morate da unesete "root" lozinku. "root" je administrator
    sistema i jedini je ovlašten da vrši izmene, dodaje korisnike,
    menja osnovnu konfiguraciju sistema, itd. Ukratko, "root" može
    da uradi sve! Zbog toga morate da izaberete lozinku koja teško može da se
    pogodi - DrakX će vam reći ukoliko je ona suviše jednostavna. Kao što možete da vidite, možete da
    izaberete i da ne unesete lozinku, ali vam ozbiljno preporučujemo da to
    neradite iz jednog razloga: nemojte da mislite da to što ste startovali GNU/Linux da
    vaši drugi operativni sistemi sigurni od grešaka. Kako "root" može da
    preskoči sva ograničenja i nenamerno izbriše sve podatke na particiji
    neopreznim pristupom, važno je da je teško
    postati "root".
    
    Lozinka treba da bude mešavina brojeva i slova i treba da sadrži najmanje 8
    karaktera. Nikada ne zapisujte na papir "root" lozinku - tako lako
    možete ugroziti sistem.
    
    However, please do not make the password too long or complicated because
    you must be able to remember it without too much effort.
    
    The password will not be displayed on screen as you type it in. Hence, you
    will have to type the password twice to reduce the chance of a typing
    error. If you do happen to make the same typing error twice, this
    ``incorrect'' password will have to be used the first time you connect.
    
    In Expert mode, you will be asked if you will be connecting to an
    authentication server, like NIS or LDAP.
    
    If your network uses the LDAP (or NIS) protocol for authentication, select
    "LDAP" (or "NIS") as authentication. If you do not know, ask your
    network administrator.
    
    If your computer is not connected to any administrated network, you will
    want to choose "Local files" for authentication.

en: This label is already used
sr: Ova oznaka je već u upotrebi

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive: it must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
sr: Na ovom nivou treba obratiti pažnju. On pravi vaš sistem lakšim
    za upotrebu, ali i  veoma osetljivim: ne sme biti korišten na mašini
    koja je povezana sa drugim mašinama ili na internet. Ovde ne postoji
    pristup sa lozinkom.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
sr: Ovaj paket aktivira odabranu mapu tastature kako je podešeno 
    u  /etc/sysconfig/keyboard.Ovo se podešava koristeći kbdconfig alatku.
    Treba da bude uključen na većinu mašina.

en: This package must be upgraded
    Are you sure you want to deselect it?
sr: Ovaj paket mora biti ažuriran
    Da li sigurno želite da ga deselektujete ?

en: This partition can't be used for loopback
sr: Ova particija ne može biti korišćena za loopback

en: This partition is not resizeable
sr: Ovoj particici nije moguće promeniti veličinu

en: This password is too simple
sr: Ova lozinka je previše prosta

en: This password is too simple (must be at least %d characters long)
sr: Ova lozinka je suviše jednostavna (treba da ima bar %d znakova)

en: This user name is already added
sr: Ovo korisničko ime već postoji

en: Time remaining
sr: Preostalo vreme

en: Timezone
sr: Vremenska zona

en: To activate the mouse,
sr: Da bi mogli da aktivirate miša

en: To be able to print with your Lexmark inkjet and this configuration, you need the inkjet printer drivers provided by Lexmark (http://www.lexmark.com/). Go to the US site and click on the "Drivers" button. Then choose your model and afterwards "Linux" as operating system. The drivers come as RPM packages or shell scripts with interactive graphical installation. You do not need to do this configuration by the graphical frontends. Cancel directly after the license agreement. Then print printhead alignment pages with "lexmarkmaintain" and adjust the head alignment settings with this program.
sr: Da bi mogli da štampate na vašem Lexmark inkjet štampaču morate da imate drajvere koje je kreirao Lexmark (http://www.lexmark.com/). Idite na US sajt i kliknite na taster "Drajveri". nakon toga izaberite vaš model i operativni sistem, u vašem slučaju "Linux". Drajveri su upakovani u RPM pakete ili shell skripte sa interaktivnom grafičkom instalacijom. Ne morate da dradite ovu konfiguraciju. Pritisnite Cancel odmah nakon Ugovora o licenci. Onda ištampajte printhead alignment stranice sa "lexmarkmaintain" a podesite opcije za položaj glave sa ovim programom.

en: To get a list of the options available for the current printer click on the "Print option list" button.
sr: Da bi dobili listu dostupnih opcija za trenutni štampač kliknite na taster "Lista opcija štampača".

en: To get access to printers on remote CUPS servers in your local network you do not have to configure anything; the CUPS servers inform your machine automatically about their printers. All printers currently known to your machine are listed in the "Remote printers" section in the main window of Printerdrake. When your CUPS server is not in your local network, you have to enter the CUPS server IP address and optionally the port number to get the printer information from the server, otherwise leave these fields blank.
sr: Da bi dobili pristup štampačima na udaljenim CUPS serverima na vašoj lokalnoj mrežine morate ništa da podešavate; CUPS serveri automatski obaveštavaju vašu mašinuo svojim štampačima. Svi štampači koji su trenutno poznati vašoj mašini su prikazani u "Remote printers" delu  glavnog prozora Printerdrake-a. Kada vaš CUPS server nije na lokalnoj mašini, morate uneti CUPS serverovu IP adresu a opciono broj porta da bi dobili informacije o štampaču od servera, ili ove linije za unos ostavite praznima.

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
sr: Da bi omogućili kreiranje još (extended) particija izbrišite jednu od postojećih

en: To install network printers, click "Cancel", switch to the "Expert Mode", and click "Add a new printer" again.
sr: Da bi instalirali mrežne štampače, kliknite "Poništi", pređite na "Ekspert mod", i kliknite "Dodajte novi štampač" ponovo.

en: To know about the options available for the current printer read either the list shown below or click on the "Print option list" button.%s
sr: Da bi znali koje su vam opcije dostupne za tekući štampač pročitajte listu koja je dole prikazana ili kliknite na taster "Listu opcija za štampanje".%s

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>" or "%s <file>".
sr: Da bi štampali fajl iz komandne linije (prozora terminala) koristite komandu "%s <fajl>" ili "%s <fajl>".

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>".
sr: Da bi štampali fajl iz komandne linije (prozora terminala) koristite komandu "%s <fajl>".

en: To print a file from the command line (terminal window) you can either use the command "%s <file>" or a graphical printing tool: "xpp <file>" or "kprinter <file>". The graphical tools allow you to choose the printer and to modify the option settings easily.
sr: Da bi štampali fajl iz komandne linije (ili prozora terminala) možete ili koristiti komandu "%s <fajl>" ili prafički alat za štampanje: "xpp <fajl>" ili "kprinter <fajl>". Grafički alati vam dozovoljavaju da izaberete štampač i izmenite opcije veoma lako.

en: To print on a NetWare printer, you need to provide the NetWare print server name (Note! it may be different from its TCP/IP hostname!) as well as the print queue name for the printer you wish to access and any applicable user name and password.
sr: Da biste mogli da štampate na NetWare štampač, treba da navedete ime  NetWare servera za štampač (koje nije uvek isto kao TCP/IPhostname! );te  ime 'reda' štampača kome pristupate,kao i potrebna korisnička imena i lozinke.

en: To print to a SMB printer, you need to provide the SMB host name (Note! It may be different from its TCP/IP hostname!) and possibly the IP address of the print server, as well as the share name for the printer you wish to access and any applicable user name, password, and workgroup information.
sr: Da biste mogli da štampate na SMB štampaču, treba da navedete
    ime hosta (koje nije uvek isto kao TCP/IP ime mašine);
    IP adresu štampačevog servera; deljeno ime štampača kome pristupate,
    kao i potrebna korisnička imena i lozinke.

en: To print to a TCP or socket printer, you need to provide the host name of the printer and optionally the port number. On HP JetDirect servers the port number is usually 9100, on other servers it can vary. See the manual of your hardware.
sr: Da bi štampali na TCP ili socket štampač, morate da obezbedite ime hosta za štampača te (opcija) broj porta. Na HP JetDirect serverima broj porta je obično 9100, a na drugim serverima može biti drugačiji. Pogledajte upustvo koje ste dobili uz hardver.

en: To use a remote lpd printer, you need to supply the hostname of the printer server and the printer name on that server.
sr: Da bi koristili udaljeni lpd štampač, morate da obezbedite ime hosta za server za štampanje kao i ime štampača na tom serveru.

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
sr: Da bi koristili ovaj izbor za čuvanje selekcije paketa, izaberite instalaciju sa ``linux defcfg=floppy''

en: Toggle between flat and group sorted
sr: Birajte: ravno ili grupno sortirano

en: Toggle to expert mode
sr: Pređi na ekspert mod

en: Toggle to normal mode
sr: Pređi na normalni mod

en: Tools for your Palm Pilot or your Visor
sr: Alati za Palm Pilot ili Visor

en: Tools to create and burn CD's
sr: Alati za kreiranje i prženje CDa

en: Tools to ease the configuration of your computer
sr: Alati za lako konfigurisanje kompjutera

en: Total Progress
sr: Ukupni napredak

en: Total size: %d / %d MB
sr: Ukupna veličina: %d / %d MB

en: Track network card id (usefull for laptops)
sr: Track mrežna kartica id (korisno za laptop računare)

en: Traditional Gtk+ Monitor
sr: Tradicionalni Gtk+ Monitor

en: Traditional Monitor
sr: Tradicionalni Monitor

en: Transfer
sr: Prebaci

en: Transfer printer configuration
sr: Konfiguracija za transfer štampača

en: Transferring %s ...
sr: Transferišem %s ...

en: True Type fonts installation
sr: Instalacija True Type fontova

en: True Type install done
sr: Instalacija True Type fontova završena

en: Truly minimal install (especially no urpmi)
sr: Stvarno minimalna instalacija (posebno bez urpmi)

en: Trying to rescue partition table
sr: Spasavanje tabele particija

en: Turkish (modern "Q" model)
sr: Turski (moderni "Q" model)

en: Turkish (traditional "F" model)
sr: Turski (tradicionalni "F" model)

en: Type
sr: Tip

en: Type of install
sr: Tip instalacije

en: Type:
sr: Tip:

en: Type:
sr: Unesi:

en: UK keyboard
sr: UK tastatura

en: US keyboard
sr: US tastatura

en: US keyboard (international)
sr: US tastatura (internacionalna)

en: USA (bcast)
sr: SAD (bcast)

en: USA (cable)
sr: SAD (kabl)

en: USA (cable-hrc)
sr: SAD (kabl-hrc)

en: USB printer \/*%s
sr: USB štampač \/*%s

en: Ukrainian
sr: Ukrajinski

en: Unable to start live upgrade !!!
sr: Ne mogu da startujem live upgrade !!!

en: Under Devel ... please wait.
sr: U razvoju ... molim Vas sačekajte

en: Undo
sr: Poništi radnju

en: Uninstall Fonts
sr: Deinstaliraj fontove

en: United States
sr: SAD

en: Unknown model
sr: Nepoznati model

en: Unmount
sr: Demontiraj

en: Unsafe
sr: Nesigurno

en: Unselect fonts installed
sr: Deselektovani fontovi instalirani

en: Unselected All
sr: Deselektuj Sve

en: Updating package selection
sr: Ažuriranje selekcije paketa

en: Upgrade
sr: Ažuriranje

en: Upgrade packages only
sr: Ažuriranje samo paketa

en: Url should begin with 'ftp:'
sr: Url treba da počinje sa 'ftp:'

en: Url should begin with 'http:'
sr: Url treba da počinje sa http://...

en: Use CD/DVDROM to backup
sr: Koristi CD/DVDROM za backup

en: Use FTP connection to backup
sr: Korisiti Use FTP connection to backup

en: Use FTP with daemon
sr: Koristi FTP sa demonom

en: Use Hard Disk to backup
sr: Koristi Hard Disk za backup

en: Use Hard Drive with daemon
sr: Koristi hard disk sa demonom

en: Use Incremental Backups  (do not replace old backups)
sr: Koristi Inkrementalni Backup-ove  (ne zamenjuj ih sa starim backup-ovima)

en: Use Xinerama extension
sr: Koristi Xinerama ekstenziju

en: Use ``%s'' instead
sr: Umesto toga probajte ``%s''

en: Use ``Unmount'' first
sr: Prvo uradite ``Demontiraj''

en: Use auto detection
sr: Koristi auto detekciju

en: Use daemon
sr: Koristi demon

en: Use existing partition
sr: Koristi postojeću particiju

en: Use fdisk
sr: Koristi fdisk

en: Use for loopback
sr: Koristi za loopback

en: Use free space
sr: Koristi slobodan prostor

en: Use libsafe for servers
sr: Koristi libsafe za servere

en: Use quota for backup files.
sr: Koristi quota zar backup fajlove

en: Use tape to backup
sr: Koristi traku za backup

en: Use the %c and %c keys for selecting which entry is highlighted.
sr: Koristi  %c i %c slova da bi oznacili izbor

en: Use the Windows partition for loopback
sr: Koristi Windows particiju za loopback

en: Use the free space on the Windows partition
sr: Korisiti slobodan prostor na Windows particiji

en: User
sr: Korisnik

en: User list to restore (only the most recent date per user is important)
sr: Obnavljanje liste korisnika (samo najnoviji podaci po korisniku su važni)

en: User name
sr: Korisničko ime

en: Users
sr: Korisnici

en: Utilities
sr: Alati

en: Various
sr: Razno

en: Version: %s
sr: Verzija: %s

en: Vertical refresh rate
sr: Vertikalna frekvencija

en: Video mode
sr: Video mod

en: Video players and editors
sr: Video plejeri i editori

en: Vietnamese "numeric row" QWERTY
sr: Vijetnamski  "number row"QWERTY

en: View Backup Configuration.
sr: Pogledaj Backup Konfiguraciju.

en: WARNING!
    
    DrakX will now resize your Windows partition. Be careful:
    this operation is dangerous. If you have not already done
    so, you should first exit the installation, run scandisk
    under Windows (and optionally run defrag), then restart the
    installation. You should also backup your data.
    When sure, press Ok.
sr: UPOZORENJE!
    
    DrakX treba da izmeni veličinu Windows particije. Budite pažljivi: ova
    operacija je opasna. Ukoliko to do sada niste radili, prvo treba da izađete
    iz instalacije,pokrenete pod Windows-om
    scandisk (eventualno i defrag), a onda ponovo pokrenite instalaciju.
    Ako ste sigurni, pritisnite OK (U redu).

en: WARNING: This device has been previously configured to connect to the Internet.
    Simply accept to keep this device configured.
    Modifying the fields below will override this configuration.
sr: Upozorenje: Ovaj uređaj je već prethodno konfigurisan za konektovanje na Internet.
    Samo prihvaitite da bi postavku ostavili istom.
    Izmena polja koje vidite će poništiti postojeću konfiguraciju.

en: Wait please
sr: Molim Vas sačekajte

en: Warning
sr: Upozorenje

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fix after installation.
sr: Upozorenje ! Postojeća firewalling konfiguracija je detektovana. Moždaće biti potrebno ručno podešavanje nakon instalacije.

en: Warning, another Internet connection has been detected, maybe using your network
sr: Upozorenje, detektovana je još jedna Internet konekcija, možda koristi vašu mrežu

en: Warning, the network adapter (%s) is already configured.
    
    Do you want an automatic re-configuration?
    
    You can do it manually but you need to know what you're doing.
sr: Upozorenje, mrežni adapter (%s) ije već podešen.
    
    Da li želite da ga automatski prekonfigurišete?
    
    Možete to učiniti ručno ali morate da znate šta radite.

en: Warning: testing this graphic card may freeze your computer
sr: Upozorenje: testiranje ove grafičke kartice može zamrznuti vaš kompjuter

en: We are now going to configure the %s connection.
sr: Sada treba da podesimo %s konekciju.

en: We'll now ask you questions about which services you'd like to allow
    the Internet to connect to.  Please think carefully about these
    questions, as your computer's security is important.
    
    Please, if you're not currently using one of these services, firewall
    it off.  You can change this configuration anytime you like by
    re-running this application!
sr: Sada ćemo vam postaviti pitanja o tome koje servise bi hteli da dozvolite
    da se povežu na Internet.  Razmislite pažljivo o ovome
    pitanju, jer je bezbednost vašeg kompjutera važna.
    
    Ukoliko trenutno ne koristite jedan od ovih servisa, uklonite firewall
    sa njih.  Možete promeniti ove opcije bilo kada ponovnim pokretanjem
    ove aplikacije!

en: Web/FTP
sr: Server, Web/FTP

en: Welcome To Crackers
sr: Dobrošli kod Krakera

en: Welcome to %s
sr: Dobrošli u  %s

en: Welcome to %s the operating system chooser!
    
    Choose an operating system in the list above or
    wait %d seconds for default boot.
sr: Dobrodosli u %s, menadzer za startanje operativnih sistema !
    
    Izaberite operativni sistem, ili
    sacekate %d sekundi za startanje pretpostavljenog OS.

en: Welcome to GRUB the operating system chooser!
sr: Dobrodosli u GRUB  starter operativnog sistema !

en: Welcome to The Network Configuration Wizard
    
    We are about to configure your internet/network connection.
    If you don't want to use the auto detection, deselect the checkbox.
sr: Dobrodošli u program za Podešavanje Mrežne konekcije
    
    Sada treba da konfigurišemo vašu internet/mrežnu konekciju.
    Ukoliko ne želite auto detekciju, deselektujte opciju.

en: Welcome to the Internet Connection Sharing utility!
    
    %s
    
    Click on Configure to launch the setup wizard.
sr: Dobrodošli u alat za podešavanje Deljenja Internet konekcije
    %s
    
    Kliknite na Podesi (Configure) da bi pokrenuli podešavanje.

en: Welcome to the mail/SMS configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up the alert system.
sr: Dobrodošli u alat za konfiguraciju mail/SMS
    
    Ovde možete da podesite alarmni sistem.

en: Welcome to the proxy configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up your http and ftp proxies
    with or without login and password
sr: Dobrodošli u alat za konfiguraciju proxy-ja.
    
    Ovde možete da podesite vaše http i ftp proksije
    sa ili bez korisničkog imena i lozinke

en: West Europe
sr: Zapadna Evropa

en: What
sr: Šta

en: What do you want to do?
sr: Šta želite da uradite?

en: What is the root partition (/) of your system?
sr: Na kojoj particiji je root particija (/) vašeg sistema?

en: What kind is your ISDN connection?
sr: Kakva je vrsta vaše ISDN kenekcije ?

en: What kind of card do you have?
sr: Kakvu vrstu kartice imate?

en: What type of partitioning?
sr: Koju vrstu particioniranja?

en: Wheel
sr: Točkić

en: When
sr: Kada

en: Where
sr: Gde

en: Where do you want to install the bootloader?
sr: Gde biste da instalirate starter?

en: Where do you want to mount device %s?
sr: Gde biste da montirate %s uređaj ?

en: Where do you want to mount loopback file %s?
sr: Gde biste da montirate loopback datoteku  %s?

en: Which %s driver should I try?
sr: Koji %s drajver da probam?

en: Which ISDN configuration do you prefer?
    
    * The Old configuration uses isdn4net. It contains powerfull
      tools, but is tricky to configure, and not standard.
    
    * The New configuration is easier to understand, more
      standard, but with less tools.
    
    We recommand the light configuration.
sr: Koju ISDN konfiguraciju više preferirate?
    
    * Stara kofiguracja koristi isdn4net. Ona sadrži mođne alatke, ali je
      problematična za podešavanje pogotovo za početnike, i nije uobičajena.
    
    * Nova konfiguracija je jednostavnija za razumeti, standardnija,
      ali sa manje opcija i alata.
    
    Mi preporučujemo lakšu (jednostavniju) konfiguraciju.

en: Which configuration of XFree do you want to have?
sr: Koju XFree konfiguraciju želite da imate ?

en: Which dhcp client do you want to use?
    Default is dhcpcd
sr: Kog dhcp klijenta želite da koristite ?Postavljeni je dhcpcd

en: Which disk do you want to move it to?
sr: Koji disk želite da premestite?

en: Which filesystem do you want?
sr: Koju  datotečni sistem želite ?

en: Which installation class do you want?
sr: Koju  instalacionu klasu birate ?

en: Which is your ISDN card ?
sr: Koja je vaša ISDN kartica ?

en: Which is your timezone?
sr: Koja je vaša vremenska zona ?

en: Which partition do you want to resize?
sr: Kojoj particiji  želite da promenite veličinu?

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
sr: Koju particiju želite da korisite za Linux4Win?

en: Which printer model do you have?
sr: Koju model štampača imate?

en: Which printing system (spooler) do you want to use?
sr: Koji sistem za štampanje (spooler) želite da koristite ?

en: Which protocol do you want to use ?
sr: Koji protokol želite da koristite ?

en: Which sector do you want to move it to?
sr: Gde želite da instalirate starter?

en: Which size do you want to keep for windows on
sr: Koju veličinu želite da zadržite za prozore

en: Which type of entry do you want to add?
sr: Koju vrstu unosa dodajete ?

en: Windows (FAT32)
sr: Windows(FAT32)

en: With X
sr: Sa X-ovima

en: With basic documentation (recommended!)
sr: Sa osnovnom dokumentacijom (preporuka!)

en: With this option you will be able to restore any version
     of your /etc directory.
sr: Sa ovom opcijom moći ćete da obnovite bilo koju verziju
     vašeg /etc direktorijuma.

en: Wizard
sr: čarobnjak (pomoćnik)

en: Wizard Configuration
sr: Čarobnjak Konfiguracija

en: Workgroup
sr: Radna grupa(Workgroup):

en: Workstation
sr: Radna stanica

en: Would you like to configure printing?
sr: Da li biste da podesite štampač?

en: X (for X Window System) is the heart of the GNU/Linux graphical interface
    on which all the graphical environments (KDE, GNOME, AfterStep,
    WindowMaker, etc.) bundled with Mandrake Linux rely. In this section, DrakX
    will try to configure X automatically.
    
    It is extremely rare for it to fail, unless the hardware is very old (or
    very new). If it succeeds, it will start X automatically with the best
    resolution possible, depending on the size of the monitor. A window will
    then appear and ask you if you can see it.
    
    If you are doing an "Expert" installation, you will enter the X
    configuration wizard. See the corresponding section of the manual for more
    information about this wizard.
    
    If you can see the message during the test, and answer "Yes", then DrakX
    will proceed to the next step. If you cannot see the message, it simply
    means that the configuration was wrong and the test will automatically end
    after 10 seconds, restoring the screen.
sr: X (skraćenica za X Window Sistem) je srce GNU/Linux grafičkog interfejsa
    na koji se sva grafička okruženja (KDE, Gnome, AfterStep,
    WindowMaker, etc.) oslanjaju. U ovom delu, DrakX
    će pokušati da automatski podesi X-ove.
    
    Zaista se retko dešava da neuspe, osim ukoliko harver nije veoma star (ili
    veoma nov). Ukoliko uspe, on će automatski pokrenuti X-ove sa najboljom
    mogućom rezolucijom u zavisnosti od veličine monitora. Pojaviće se prozor
    sa pitanjem da li ga vidite.
    
    Ukoliko izvodite "Ekspert" instalaciju, pokrenućete Čarobnjaka za X
    konfiguraciju. Pogledajte odgovarajući deo uputsva za više informacija
    o ovom čarobnjaku.
    
    Ukoliko vidite gorepomenutu poruku i odgovorite sa "Da", tada će DrakX nastaviti sa
    sledećim korakom. Ukoliko ne možete da vidite poruku, to jednostavno znači
    da je konfiguracija pogrešna i da će se test sam završiti nakon
    10 sekundi, osvežavajući ekran.

en: X at startup
sr: X okruženje na startu

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
sr: XFree %s sa 3D hardverskom akceleracijom

en: XFree %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
sr: XFree %s sa EKSPERIMENTALNOM 3D hardverskom akceleracijom

en: XFree configuration
sr: XFree konfiguracija

en: XFree86 driver: %s
sr: XFree86 drajver: %s

en: Xpmac (installation display driver)
sr: Xpmac (Instalacija displej drajver)

en: Yaboot is a bootloader for NewWorld MacIntosh hardware. It is able to boot
    either GNU/Linux, MacOS or MacOSX if present on your computer. Normally,
    these other operating systems are correctly detected and installed. If this
    is not the case, you can add an entry by hand in this screen. Be careful to
    choose the correct parameters.
    
    Yaboot's main options are:
    
     * Init Message: a simple text message displayed before the boot prompt;
    
     * Boot Device: indicates where you want to place the information required
    to boot to GNU/Linux. Generally, you set up a bootstrap partition earlier
    to hold this information;
    
     * Open Firmware Delay: unlike LILO, there are two delays available with
    yaboot. The first delay is measured in seconds and at this point, you can
    choose between CD, OF boot, MacOS or Linux;
    
     * Kernel Boot Timeout: this timeout is similar to the LILO boot delay.
    After selecting Linux, you will have this delay in 0.1 second before your
    default kernel description is selected;
    
     * Enable CD Boot?: checking this option allows you to choose ``C'' for CD
    at the first boot prompt;
    
     * Enable OF Boot?: checking this option allows you to choose ``N'' for Open
    Firmware at the first boot prompt;
    
     * Default OS: you can select which OS will boot by default when the Open
    Firmware Delay expires.
sr: Yaboot je starter NewWorld MacIntosh hardver. On može da pokrene
    GNU/Linux, MacOS, ili MacOSX, ukoliko su prisutni na vašoj mašini.
    Normalno, ovi drugi operativni sistemi se smatraju korektno detektovani i 
    instalirani. Ukoliko to nije slučaj, možete ručno dodati unos na ovom
    ekranu. Budite pažljivi pri izboru parametara.
    
    Osnovne opcije Yaboot-a su:
    
      - Inicijalna poruka: Jednostavna tekstualna poruka koja se prikazuje pre statrtnog
    prompta.
    
     * Boot uređaj: Ukazuje gde želite da smestite informaciju potrebnu za 
    startanje GNU/Linux-a. Generalno gledano, moraćete da podesite bootstrap particiju pre 
    nego podesite ovu informaciju.
    
     * Omogući Firmware pauzu: Za razliku od LILO-a, postoje dve vrste pauze 
    yaboot-a.  Prva pauza se meri u sekundama i u tom vremenu možete 
    birati između CD-a, OF starta, MacOS, ili Linux-a.
    
     * Pauza pri startanju kernela: Ova pauza je slična pauzi kod LILO startera.  Nakon 
    izbora Linux-a, imaćete pauzu od 0.1 sekunde pre nego što se selektuje
    default opis kernela.
    
     * Omogući startanje CD-a ?: Ukoliko označite ovu opciju moći ćete da izaberete "C" za CD pri
    prvom startnom promptu.
    
     * Omogući OF startanje?: Ukoliko označite ovu opciju moći ćete da izaberete "N" za Open
    Firmware pri prvom startnom promptu.
    
     * Default OS: Možete da izaberete koji operativni sistem će biti pokretan kao default kada Open Firmware 
    pauza završi.

en: Yaboot mode
sr: Yaboot mod

en: Yes
sr: Da

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
sr: Da, ja želim autologovanje sa ovim(korisnik,desktop)

en: You appear to be running a 2.2 kernel.  If your network IP
    is automatically set by a computer in your home or office 
    (dynamically assigned), we need to allow for this.  Is
    this the case?
sr: Izgleda da koristite 2.2 kernel.  Ukoliko je vaš mrežni IP
    automatski podešen za kompjuter u vašoj kući ili na poslu 
    (dodeljeno dinamički), treba da ga omogućimo za ovo.  Da
    li je ovo u pitanju?

en: You appear to have an OldWorld or Unknown
     machine, the yaboot bootloader will not work for you.
    The install will continue, but you'll
     need to use BootX to boot your machine
sr: Pošto izgleda da imate staromodnu ili nepoznatu 
     mašinu, yaboot starter neđe raditi kod vas.
    Instalacija đe biti nastavljena, ali đete morati da
     BootX da bi podigli sistem

en: You are about to configure an Auto Install floppy. This feature is somewhat dangerous and must be used circumspectly.
    
    With that feature, you will be able to replay the installation you've performed on this computer, being interactively prompted for some steps, in order to change their values.
    
    For maximum safety, the partitioning and formatting will never be performed automatically, whatever you chose during the install of this computer.
    
    Do you want to continue?
sr: Sada treba da podesite Autoinstalacionu Disketu. Ova opcije je donekle iopasna i mora se pažljivo koristiti.
    
    Sa ovom opcijom, moći ćete da ponovite instalaciju koju steizveli na ovom računaru, sa povremenim upitima u cilju izmene određenih vrednosti parametra.
    
    RAdi maksimalne sigurnosti, particioniranje i formatiranje nikada neće biti izvođeno automatskiy, bez obzira šta izabrali tokom instalacije na ovom računaru.
    
    Da li želite da nastavite?

en: You are about to configure your computer to share its Internet connection.
    With that feature, other computers on your local network will be able to use this computer's Internet connection.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
sr: Vaš kompjuter možete podesiti za deljenje njegove Internet konekcije.
    sa ovom opcijom, drugi kompjuteri na vašoj lokalnoj mreži će moći da koristeInternet konekciju sa ovog kompjutera.
    
    Napomena: potrebana vam je mrežna kartica da bi podesili lokalnu mrežu(LAN).
    
    Da li želite da podesite deljenje Internet konekcije ?

en: You are about to install the printing system %s on a system running in the %s security level.
    
    This printing system runs a daemon (background process) which waits for print jobs and handles them. This daemon is also accessable by remote machines through the network and so it is a possible point for attacks. Therefore only a few selected daemons are started by default in this security level.
    
    Do you really want to configure printing on this machine?
sr: Sada treba da instalirate sistem za štampanje %s na sistemu koji se nalazi u %s sigurnosnom nivou.
    
    Ovaj sistem za štampanje pokreće demon (pozadinski proces) koji čeka na poslove štampanja i upravlja njima. Ovaj demon je takođe dostupan preko udaljenih mašina preko mreže pa je time podložan napadima. Zbog toga samo par izabranih demona se startuje po default-u na ovom sigurnosnom nivou.
    
    Da li stvarno želite da podesite štampanje na ovoj mašini?

en: You are configuring an OKI laser winprinter. These printers
    use a very special communication protocol and therefore they work only when connected to the first parallel port. When your printer is connected to another port or to a print server box please connect the printer to the first parallel port before you print a test page. Otherwise the printer will not work. Your connection type setting will be ignored by the driver.
sr: Treba da podesite  OKI laserski win štampač. Ovi štampači
    koriste veoma specijalizovane komunikacione protokole i zbog toga oni rade samo kada su povezani na prvi paralelni port. Kada je vaš štampač povezan na drugi port ili na server povežite štampač na prvi paralelni port pre nego ištampate test stranicu ili vaš štampač neće raditi. Postavke za vaš tip konekcije će biti ignorisane od strane drajvera.

en: You are currently connected to internet.
sr: Trenutno ste konektovani na Internet

en: You are currently using %s as Boot Manager.
    Click on Configure to launch the setup wizard.
sr: Trenutno koristite %s kao Boot menadžer 
    Kliknite na Podesi (Configure) da bi pokrenuli podešavavanje.

en: You are going to configure a remote printer. This needs working network access, but your network is not configured yet. If you go on without network configuration, you will not be able to use the printer which you are configuring now. How do you want to proceed?
sr: Treba da podesite udaljeni štampač. Za to vam je potreban mrežni pristup, ali vaša mreža nije još podešena. Ukoliko nastavite bez mreže konfiguracije, nećete moći da koristite štampač koji sada podešavate. Kako želite da nastavite?

en: You are not currently connected to Internet.
sr: Trenutno niste konektovani na Internet

en: You can add additional entries for yaboot, either for other operating
    systems, alternate kernels, or for an emergency boot image.
    
    For other OSs, the entry consists only of a label and the "root"
    partition.
    
    For Linux, there are a few possible options:
    
     * Label: this is simply the name you will have to type at the yaboot prompt
    to select this boot option;
    
     * Image: this would be the name of the kernel to boot. Typically, vmlinux
    or a variation of vmlinux with an extension;
    
     * Root: the "root" device or ``/'' for your Linux installation;
    
     * Append: on Apple hardware, the kernel append option is used quite often
    to assist in initializing video hardware, or to enable keyboard mouse
    button emulation for the often lacking 2nd and 3rd mouse buttons on a stock
    Apple mouse. The following are some examples:
    
             video=aty128fb:vmode:17,cmode:32,mclk:71 adb_buttons=103,111 hda=autotune
    
             video=atyfb:vmode:12,cmode:24 adb_buttons=103,111
    
     * Initrd: this option can be used either to load initial modules, before
    the boot device is available, or to load a ramdisk image for an emergency
    boot situation;
    
     * Initrd-size: the default ramdisk size is generally 4,096 bytes. If you
    need to allocate a large ramdisk, this option can be used;
    
     * Read-write: normally the "root" partition is initially brought up in
    read-only, to allow a file system check before the system becomes ``live''.
    Here, you can override this option;
    
     * NoVideo: should the Apple video hardware prove to be exceptionally
    problematic, you can select this option to boot in ``novideo'' mode, with
    native frame buffer support;
    
     * Default: selects this entry as being the default Linux selection,
    selectable by just pressing ENTER at the yaboot prompt. This entry will
    also be highlighted with a ``*'', if you press [Tab] to see the boot
    selections.
sr: Možete dodati i dodatne unose za yabbot, ili za druge operativne ssisteme,
    alternativne kernele, ili za emergency boot image.
    
    Za druge OS-ove - unos sadrži samo oznaku i root particiju.
    
    Za Linux, postoji nekoliko mogućnosti: 
    
     * Oznaka: Ovo je jednostavno ime koje ćete ukucati pri yaboot promptu da bi izabrali ovu 
    startnu opciju.
    
     * Image: Ovo je ime kernela koji se startuje.  Obično vmlinux ili 
    varijacija vmlinux sa ekstenzijom.
    
     * Root: "root" uređaj ili "/" za vašu Linux instalaciju.
    
      
     * Dodatak: Na Apple hardveru, kernelova opcija se koristi za prilično često da
    asistira inicijalizaciju video hardvera, ili da omogući emulaciju tastera za miš na tastaturi zbog 
    čestog nedostatka drugog i trećeg tastera na Apple miševima.  Sledi par 
    primera:
    
             video=aty128fb:vmode:17,cmode:32,mclk:71 adb_buttons=103,111 hda=autotune
    
             video=atyfb:vmode:12,cmode:24 adb_buttons=103,111
    
     * Initrd: Ova opcija se može koristiti ili za podizanje inicijalnih modula, pre nego je boot 
    uređaj dostupan, ili za podizanje ramdisk image za startanje u hitnim situacijama.
    
     * Initrd-veličina: veličina default ramdisk je generalno 4096 bajta.  Ukoliko vam treba
    alociranje velikog ramdisk-a, ova opcija može biti korisna.
    
      - Read-write: Normalno se 'root' particija inicijalno postavlja kao read-only, da bi omogućila
    proveru datotečnog sistema pre nego sistem postane "aktivan".  Ovde možete poništiti ovu opciju.
    
     * NoVideo: Ukoliko se Apple video hardver pokaže veoma problematičnim, možete
    izabrati ovu opciju da bi startali sistem u 'novideo' modu, sa osnovnom framebuffer podrškom.
    
     * Default: Kako je ovo default Linux selekcija, dovoljno je da samo
    pritisnete ENTER pri yaboot promptu.  Ovaj unos će takođe biti dodatno označen sa "*", ukoliko
    pritisnete TAB da bi videli startnu selekciju.

en: You can also use the graphical interface "xpdq" for setting options and handling printing jobs.
    If you are using KDE as desktop environment you have a "panic button", an icon on the desktop, labeled with "STOP Printer!", which stops all print jobs immediately when you click it. This is for example useful for paper jams.
sr: Takođe možete da koristite i grafički interfejs "xpdq" za opcije za podešavanje poslova štampanja.
    Ako koristite KDE kao desktop okruženje imate "panično dugme", ikonicu na desktopu, označenu sa "ZAUSTAVI Štampač!",koji zaustavlja sve poslove štampanja jkada kliknete na taj taster. Ovo je na primer korisno kada se zaglavi papir.

en: You can choose other languages that will be available after install
sr: Možete izabrati drugi jezik koji će biti dostupan posle instalacije

en: You can copy the printer configuration which you have done for the spooler %s to %s, your current spooler. All the configuration data (printer name, description, location, connection type, and default option settings) is overtaken, but jobs will not be transferred.
    Not all queues can be transferred due to the following reasons:
sr: Možete kopirati konfiguraciju štampača koju ste završili za spooler %s to %s, vaš trenutni spooler. Svi konfiguracioni podaci (ime štampača, opis, lokacija, tip konekcije, i default opcije) se mogu preuzeti, ali ne i poslovi štampanja.
    Ni svi queues ne mogu biti prebačeni zbog sledećih razloga:

en: You can export using NFS or Samba. Which one do you want
sr: Možete eksportovati koristeći NFS ili Samba-u. Koji od ova dva želite

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
sr: Sada možete particionirati vaš %s hard disk uređaj
    Kada završite,ne zaboravite da potvrdite koristeći `w'

en: You can specify directly the URI to access the printer. The URI must fulfill either the CUPS or the Foomatic specifications. Note that not all URI types are supported by all the spoolers.
sr: Možete direktno odrediti URI za pristup štampaču. URI mora ispunjavati ili CUPS ili Foomatic specifikacije. Zapamtite da nisu svi URI tipovi podržani.

en: You can't install the bootloader on a %s partition
sr: Ne možete da instalirate starter na particiju %s

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
sr: Ne možete selektovati ovaj paket jer nema više slobodnog prostora

en: You can't select/unselect this package
sr: Ne možete selektovati/deselektovati ovaj paket

en: You can't unselect this package. It is already installed
sr: Možete deselektovati ovaj paket jer je već instaliran

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
sr: Ne možete deselektovati ovaj paket.On mora biti ažuriran

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
sr: Ne možete koristiti JFS za particije manje od 16MB

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
sr: Ne možete koristiti ReiserFS za particije manje od 32MB

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
sr: Ne možete koristiti logičku LVM particiju za tačku montiranja %s

en: You can't use an encrypted file system for mount point %s
sr: Ne možete koristiti enkriptovani fajl sistem za tačku montiranja %s

en: You don't have a swap partition
    
    Continue anyway?
sr: Hm, nema swap particije
    
    Svejedno nastaviti dalje ?

en: You don't have any configured interface.
    Configure them first by clicking on 'Configure'
sr: Vi nemate ni jedan interfejs koji je podešen.
    Morate ih prvo podesite klikom na 'Configure'

en: You don't have any internet connection.
    Create one first by clicking on 'Configure'
sr: Vi nemate ni jednu podešenu Internet konekciju.
    Kreirajte je klikom na 'Configure'

en: You don't have any partitions!
sr: Nemate nijednu particiju!

en: You don't have enough free space on your Windows partition
sr: Nemate dovoljno slobodnog prostora na Windows particiji

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions
sr: Imate prazninu u vašoj tabeli particija ali je ne mogu korisiti.
    Jedino rešenje je da pomerite primarnu particiju tako da praznina bude
    do extended particija

en: You have configured multiple ways to connect to the Internet.
    Choose the one you want to use.
sr: Vi ste podesili više načina za konektovanje na Internet.
    Izaberite jedan od njih koji želite da koristite.

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
sr: Imate više od jednog hard diska, na koji od njih želite da instalirate Linux ?

en: You have now the possibility to download software aimed for encryption.
    
    WARNING:
    
    Due to different general requirements applicable to these software and imposed
    by various jurisdictions, customer and/or end user of theses software should
    ensure that the laws of his/their jurisdiction allow him/them to download, stock
    and/or use these software.
    
    In addition customer and/or end user shall particularly be aware to not infringe
    the laws of his/their jurisdiction. Should customer and/or end user not
    respect the provision of these applicable laws, he/they will incure serious
    sanctions.
    
    In no event shall Mandrakesoft nor its manufacturers and/or suppliers be liable
    for special, indirect or incidental damages whatsoever (including, but not
    limited to loss of profits, business interruption, loss of commercial data and
    other pecuniary losses, and eventual liabilities and indemnification to be paid
    pursuant to a court decision) arising out of use, possession, or the sole
    downloading of these software, to which customer and/or end user could
    eventually have access after having sign up the present agreement.
    
    
    For any queries relating to these agreement, please contact 
    Mandrakesoft, Inc.
    2400 N. Lincoln Avenue Suite 243
    Altadena California 91001
    USA
sr: Zbog različitih opštix zahteva koji se odnose na ovaj  softver  kao i izloženost
    mnogim zakonodavstvima,kupac i/ili korisnik softvera treba
    da proveri da li zakon omogućava  download i upotrebu softvera.
    
    Kupci  i korisnici treba da znaju da ne trebada izvrdavaju
    zakon.Ukoliko se to  ipak desi, oni  će snositi sankcije
    
    MandrakeSoft nije odgovoran za bilo kakve gubitke ili štetekoje mogu nastati,niti za sudske kazne koje se mogu javiti.
    
    
    Za bilo kakva pitanja vezana za ovu temu kontaktirajte 
    Mandrakesoft, Inc.
    2400 N. Lincoln Avenue Suite 243
    Altadena California 91001
    USA

en: You have now the possibility to download updated packages that have
    been released after the distribution has been made available.
    
    You will get security fixes or bug fixes, but you need to have an
    Internet connection configured to proceed.
    
    Do you want to install the updates ?
sr: Sada imate mogućnost da download-ujete ažurirane pakete koji su
    kreirani nakon izlaska distribucije.
    
    Dobićete sigurnosne ispravke ili ispravke u programima, ali za da bi ovo uradili morate
    da imate Internet konekciju.
    
    da li želite da instalirate update-ove ?

en: You have one big FAT partition
    (generally used by MicroSoft Dos/Windows).
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
sr: Disk sadrži jednu veliku FAT particiju
    (uglavnom je koriste MicroSoft Dos/Windows-i, na žalost).
    Predlažem da prvo izmenite veličnu (resize) te particije (kliknite na nju,
    a potom na "Promeni veličinu")

en: You have selected the following server(s): %s
    
    
    These servers are activated by default. They don't have any known security
    issues, but some new could be found. In that case, you must make sure to upgrade
    as soon as possible.
    
    
    Do you really want to install these servers?
sr: Vi ste izabrali sledeđe servere: %s
    
    
    Ovi serveri se aktiviraju po osnovnoj postavci. Oni nemaju poznatih sigurnosnih
    nedostataka, ali se ipak mogu pojaviti neki novi. Ukoliko se to desi, morate ih ažurirati
    što je pre moguđe.
    
    
    Da li zaista želite da instalirate ove servise?

en: You have space on your disk for only %d%% of these packages.
    
    If you wish to install less than this,
    select the percentage of packages that you want to install.
    A low percentage will install only the most important packages;
    a percentage of %d%% will install as many packages as possible.
sr: Na vašem disku ima mesta samo za %d%% ovih paketa.
    
    Ukoliko želite da instalirate manje od ovoga,
    izaberite procentualno broj paketa koje želite da instalirate.
    Pri malom procentu će se instalirati samo važni paketi;
    dok će pri procentu od  %d%% biti instalirano maksimalno moguć broj paketa

en: You have transferred your former default printer ("%s"), Should it be also the default printer under the new printing system %s?
sr: Prebacili ste svoj bivši default štampač ("%s"), Da li treba da bude ponovo default štampač pod novim sistemom za štampanje %s?

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you don't see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
sr: Moraćete da promenite Open Firmware boot-uređaj da 
     bi mogli da koristite starter.  Ukoliko ne vidite prompt
     pri restartu držite Command-Option-O-F pri startanju i unesite:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Onda ukucajte: shut-down
    Kada sledeći put startujete mašinu trebali bi da vidite staterov prompt.

en: You may now provide its options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
sr: Možete navesti njegove opcije za modul %s.
    Opcije su u formatu ``ime=vrednost ime2=vrednost2 ...''.
    Na primer, ``io=0x300 irq=7''

en: You must also format %s
sr: Morate i %s da formatirate

en: You must choose/enter a printer/device!
sr: Morate iabrati/uneti štampač/uređaj!

en: You must enter a device or file name!
sr: Morate uneti uređaj ili ime fajla!

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
sr: Morate imati FAT particiju montiranu u /boot/efi

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
sr: Morate imati  root particiju.
    Za ovo, kreirajte particiju (ili kliknite na postojeću).
    Zatim izaberite "Tačka montiranja" i podesite na `/'

en: You must have a swap partition
sr: Morate imati swap particiju

en: You must indicate where you wish to place the information required to boot
    to GNU/Linux.
    
    Unless you know exactly what you are doing, choose "First sector of drive
    (MBR)".
sr: Morate označiti gde želite da postavite podatke potrebne za podizanje GNU/Linux-a.
    
    Ukoliko neznate tačno šta radite,izaberite "Prvi sektor
    diska (MBR)".

en: You must specify a kernel image
sr: Morate specificirati kernelov image

en: You must specify a root partition
sr: Morate odrediti root particiju

en: You need a true filesystem (ext2, reiserfs) for this mount point
sr: Potreban vam je pravi datotečni sistem (ext2, reiserfs) za ovu tačku montiranja

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
sr: Treba da resetujete mašinu za primenu izmena u tabeli particija

en: You will be able to choose them more specifically in the next step.
sr: Moći ćete da ih preciznije birate u sledećem koraku.

en: You will receive an alert if one of the selected service is no more running
sr: Oglasiće se alarm ukoliko jedan od izabranih servisa nebude više aktivan

en: You will receive an alert if the load is higher than this value
sr: Oglasiće se alarm ukoliko je učitano veće od ove vrednosti

en: You'll need to reboot before the modification can take place
sr: Morate restartovati računar da bi se izmene izvršile

en: You've selected a software RAID partition as root (/).
    No bootloader is able to handle this without a /boot partition.
    So be careful to add a /boot partition
sr: Izabrali ste softversku RAID particiju kao root (/).
    Nijedan starter ne može da radi sa tim bez /boot particije.
    Zato pazite da dodate /boot particiju

en: Your HP multi-function device was configured automatically to be able to scan. Now you can scan from the command line with "ptal-hp %s scan ...". Scanning via a graphical interface or from the GIMP is not supported yet for your device. More information you will find in the "/usr/share/doc/hpoj-0.8/ptal-hp-scan.html" file on your system. If you have an HP LaserJet 1100 or 1200 you can only scan when you have the scanner option installed.
    
    Do not use "scannerdrake" for this device!
sr: Vaš HP multi-funkcionalni uređaj je automatski podešen da bi bio u mogućnosti da skenira. Sada možete da skenirate iz komandne linije sa  "ptal-hp %s scan ...". Skeniranje iz grafičkog interfejsa ili iz GIMP-a nije podržano još uvek za vaš uređaj. Više informacija možete pronaći u  "/usr/share/doc/hpoj-0.8/ptal-hp-scan.html" fajlu na vašem sistemu. Ukoliko imate HP LaserJet 1100 ili 1200 možete skenirati samo ako imate instaliranu skener opciju.
    
    Ne koristi "scannerdrake" za ovaj uređaj!

en: Your HP multi-function device was configured automatically to be able to scan. Now you can scan with "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" to specify the scanner when you have more than one) from the command line or with the graphical interfaces "xscanimage" or "xsane". If you are using the GIMP, you can also scan by choosing the appropriate point in the "File"/"Acquire" menu. Call also "man scanimage" and "man sane-hp" on the command line to get more information.
    
    Do not use "scannerdrake" for this device!
sr: Vaš HP multi-funkcionalni uređaj je automatski podešen da bi mogao da skenira. Sada možete da skenirate sa "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" da bi odredili skener koda imate više od jednog) iz komandne linije ili sa grafičkim interfejsima "xscanimage" ili "xsane". Ukoliko koristite the GIMP, možete takođe skenirati biranjem odgovarajuće stavke u "Fajle"/"Acquire" meniju. Pogledajte i "man scanimage" i "man sane-hp" u komandnoj liniji za više informacija.
    
    Ne koristi "scannerdrake" za ovaj uređaj!

en: Your Windows partition is too fragmented, please run ``defrag'' first
sr: Vaša Windows particija je previše fragmentirana, prvo pokrenite ``defrag''

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
sr: Vaša kartica može imati 3D hardversku akceleraciju ali samo sa XFree %s,
    ZAPAMTITE da je ovo EKSPERIMENTALNA podrška za 3D i može dovesti do blokiranja računara.
    Vašu karticu podržava XFree %s koji može imati bolju podršku i za 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
sr: Vaša kartica može imati 3D hardversku akceleraciju ali samo sa XFree %s.
    Vašu karticu podržava XFree %s koji može imati bolju podršku i za 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
sr: Vaša kartica može imati 3D hardversku akceleraciju ali samo sa XFree %s,
    ZAPAMTITE da je ovo EKSPERIMENTALNA podrška za 3D i može dovesti do blokiranja računara.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s.
sr: Vaša kartica može imati 3D hardversku akceleraciju sa XFree %s.

en: Your choice? (0/1, default `%s')
sr: Vaš izbor? (0/1, default `%s')

en: Your choice? (default %s)
sr: Vaš izbor ? (po default-u %s)

en: Your choice? (default `%s'%s)
sr: Vaš izbor? (default `%s'%s)

en: Your new Mandrake Linux operating system is currently being installed.
    Depending on the number of packages you will be installing and the speed of
    your computer, this operation could take from a few minutes to a
    significant amount of time.
    
    Please be patient.
sr: Vaš novi Mandrake Linux operativni sistem se trenutno instalira.
    Ova operacija bi trebala da potraje nekoliko minuta (u zavisnosti od veličinepaketa koji se instaliraju i brzine vašeg kompjutera).
    
    Molim Vas za strpljenje.Hvala.

en: Your personal phone number
sr: Vaš lični broj telefona

en: Your printer model
sr: Vaš model štampača

en: Your system has not enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
sr: Vaš sistem nema dovoljno mesta za instalaciju ili ažuriranje (%d > %d)

en: Your system is low on resource. You may have some problem installing
    Mandrake Linux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
sr: Vaš sistem ima manjak snage. Usled toga možete imati problema pri instalaciji
    Mandrake Linux. Ukoliko se oni pojave, možete probati tekstualnu instalaciju. Da bi to postigli,
    pritisnite `F1' pri startanju sa CDROM-a, a onda ukucajte  `text'.

en: Your system support multiple head configuration.
    What do you want to do?
sr: Vaš sistem podržava multiple head konfiguraciju.
    Da li to želte da uradite?

en: Yugoslavian (latin)
sr: Srpski (latinica)

en: access to X programs
sr: pristup X programima

en: access to administrative files
sr: pristup administrativnim fajlovima

en: access to rpm tools
sr: pristup rpm alatima

en: across Network
sr: preko Mreže

en: activate now
sr: Aktiviraj sad

en: alert configuration
sr: konfiguracija alarma

en: allow "su"
sr: dozvoli "su"

en: apmd is used for monitoring batery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
sr: apmd se koristi za praćenje statusa baterije i logovanje preko syslog.
    Koristi se i za gašenje mašine (radi i na desktop mašinama) kada je baterija slaba

en: busmouse
sr: bus miš

en: but not matching
sr: ali ne poklapa se

en: cable connection detected
sr: Detektovana je kablovska konekcija

en: can not open /etc/inittab for reading: %s
sr: ne mogu otvoriti /etc/inittab za čitanje: %s

en: chunk size
sr: chunk veličina

en: click here if you are sure.
sr: kliknite ovde ukoliko ste sigurni.

en: commands before booting, or 'c' for a command-line.
sr: komandi pri  podizanju sistema,ili  'c' za komandnu liniju

en: compact
sr: kompakt

en: could not find any font in your mounted partitions
sr: ne mogu da pronađem nijedan font na montiranoj particiji

en: could not find any font.
sr: ne mogu da pronađen nijedan font.

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
sr: cron je standardni UNIX program koji pokreće korisničke programe
    preriodično u zakazano vreme. vixie cron  dodaje opcije prostom UNIX cron,uključujući bolju  sigurnost i bolju podesivost.

en: daily
sr: dnevno

en: deactivate now
sr: deaktiviraj sad

en: detected %s
sr: detektovano %s

en: detected on interface %s
sr: Detektovano na interfejsu %s

en: detected on port %s
sr: Detektovano na portu %s

en: device
sr: uređaj

en: disable
sr: onemogući

en: dismiss
sr: ukloni

en: done
sr: urađeno

en: enable
sr: omogući

en: error unmounting %s: %s
sr: Greška pri demontiranju %s: %s

en: ethernet card(s) detected
sr: detektovana mrežna kartica(e)

en: file list send by FTP : %s
sr: lista fajlova poslana preko FTP-a : %s

en: files sending by FTP
sr: fajlovi poslani preko FTP-a

en: fsck failed with exit code %d or signal %d
sr: fsck provera nije uspela sa kodom %d ili signalom %d

en: here if no.
sr: a ovde ukoliko niste.

en: high
sr: veliki

en: hourly
sr: na sat

en: important
sr: važno

en: kdesu missing
sr: nedostaje kdesu

en: level
sr: nivo

en: load setting
sr: učitaj postavku

en: login
sr: logovanje

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
sr: lpd je print demon potreban  da bi lpr radio dobro.To je 
    u osnovi server koji arbitrira  print poslove štampaču(ima).

en: matching
sr: poklapanje

en: maybe
sr: možda

en: mkraid failed
sr: mkraid neuspelo

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
sr: mkraid neuspelo (možda nedostaje raidtools ?)

en: monthly
sr: mesečno

en: mount failed:
sr: montiranje nije uspelo:

en: must have
sr: mora imati

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve host names to IP addresses.
sr: Nazvan kao (BIND) je Domain Name Server (DNS) koji se koristi za daje host ime IP adresi.

en: new
sr: novi

en: nice
sr: lepo

en: no available partitions
sr: nema dostupnih particija

en: no fonts found
sr: fontovi nisu pronađeni

en: no help implemented yet.
sr: pomoć još nije implementirana.

en: no network card found
sr: Nije pronađena mrežna kartica

en: no serial_usb found
sr: nije pronađen serial_usb

en: none
sr: nijedan

en: not enough room in /boot
sr: nema dovoljno mesta u /boot

en: on Hard Drive
sr: na Hard Disk

en: on LPD server "%s", printer "%s"
sr: na LPD serverr "%s", štampač "%s"

en: on Novell server "%s", printer "%s"
sr: na Novell server "%s", štampač "%s"

en: on Windows server "%s", share "%s"
sr: na Windows server "%s", share "%s"

en: on bus %d id %d
sr: na busu %d ID %d

en: options description:
    
     - Backup system files:
           
    	This option allows you to backup your /etc directory,
    	which contains all configuration files. Please be
    	careful during the restore step to not overwrite:
    		/etc/passwd 
    		/etc/group 
    		/etc/fstab
    
     - Backup User files: 
    
    	This option allows you select all users that you want 
    	to backup.
    	To preserve disk space, it is recommended that you 
    	do not include web browser's cache.
    
     - Backup Other files: 
    
    	This option allows you to add more data to save.
    	With the other backup it's not possible at the 
    	moment to select select incremental backup.		
     
     - Incremental Backups:
    
    	The incremental backup is the most powerful 
    	option for backup. This option allows you 
    	to backup all your data the first time, and 
    	only the changed afterward.
    	Then you will be able, during the restore
    	step, to restore your data from a specified
    	date.
    	If you have not selected this option all
    	old backups are deleted before each backup.
sr: Opis opcija:
    
     - Backup sistemskih fajlova:
           
    	Ova opcija dozvoljava da backup-ujete vaš /etc direktorijum,
    	koji sadrži sve konfiguracione fajlove. Molim Vas da budete
    	pažljivi tokom obnavljanja da ne bi prepisali sledeće fajlove:
    		/etc/passwd 
    		/etc/group 
    		/etc/fstab
    
     - Backup Korisničkih fajlova: 
    
    	Ova opcija vam omogućava da selektujete sve korisnike koje želite 
    	da backup-ujete.
    	Da bi sačuvali prostor na disku, preporučujemo da 
    	uključujete fajlove iz keša internet pretraživača.
    
     - Backup Ostalih fajlova: 
    
    	Ova opcija vam omogućava da dodate još podataka za Backup.
    	Sa ovom opcijom trenutno nije moguće 
    	izabrati inkrementalni backup.		
     
     - Inkrementalni Backup-ovi:
    
    	Inkrementalni backup je najmoćnija 
    	opcija za backup. Ova opcija vam omogućava 
    	da svev vaše podatke prvi put, a 
    	kasnije samo one izmenjene.
    	Tada ćete moći, tokom obnavljanja
    	da obnovite vaše podatke po određenom
    	datumu.
    	Ukoliko niste izabrali ovu opciju svi
    	stari backup-ovi su izbrisani pre svakog backup-a.

en: options description:
    
     In this step Drakbackup allow you to change:
    
     - The compression mode:
        
          If you check bzip2 compression, you will compress
          your data better than gzip (about 2-10 %).
          This option is not checked by default because
          this compression mode needs more time ( about 1000% more).
     
     - The update mode:
    
          This option will update your backup, but this
          option is not really useful because you need to
          decompress your backup before you can update it.
          
     - the .backupignore mode:
    
          Like with cvs, Drakbackup will ignore all references
          included in .backupignore files in each directories.
          ex: 
             /*> cat .backupignore*/
             *.o
             *~
             ...
sr: Opis opcija:
    
     U ovom koraku Drakbackup vam omogućava da promenite:
    
     - Mod kompresije:
        
          Ukoliko izaberete bzip2 kompresiju, bolje ćete
          kompresovati podatke od gzip-a (oko 2-10 %).
          Ova opcija nije selektovana po default-u zbog
          toga što ova kompresija zahteva više vremena ( oko 1000% više).
     
     - Mod ažuriranja:
    
          Ova opcija će ažurirati vaš backup, ali ova
          opcija nije naročito praktična zato što morate da
          raspakujete vaš backup pre nego ga možete ažurirati.
          
     - the .backupignore mod:
    
          Kao sa cvs-om, Drakbackup će ignorisati sve uključene
          reference .backupignore fajlova u svakom direktorijumu.
          primer: 
             /*> cat .backupignore*/
             *.o
             *~
             ...

en: options description:
    
    Please be careful when you are using ftp backup, because only 
    backups that are already built are sent to the server.
    So at the moment, you need to build the backup on your hard 
    drive before sending it to the server.
sr: Opis ocija:
    
    Budite pažljivi kada koristite ftp backup, zato što samo 
    backup-ovi koji su već kreirani su poslati na server.
    Tako da u ovom trenutku, morate da kreirate backup na hard disku 
    pre nego ga pošaljete na server.

en: paranoid
sr: paranoidni

en: parse all fonts
sr: parsiraj sve fontove

en: partition %s
sr: particija %s

en: partition %s is now known as %s
sr: particija %s je sada poznata kao %s

en: password
sr: lozinka

en: pfm fonts conversion
sr: Konverzija pfm fontova

en: please choose the date to restore
sr: izaberite datum za obnavljanje

en: please wait during ttmkfdir...
sr: sačekajte, u toku je ttmkfdir...

en: please wait, parsing file: %s
sr: molim Vas sačekajte, parsiram datoteku: %s

en: port
sr: Port

en: re-type password
sr: pomovo unesite lozinke

en: reconfigure
sr: ponovo podesi

en: restore description:
     
    Only the most recent date will be used ,because with incremental 
    backups it is necesarry to restore one by one each older backups.
    
    So if you don't like to restore an user please unselect all his
    check box.
    
    Otherwise, you are able to select only one of this
    
     - Incremental Backups:
    
    	The incremental backup is the most powerfull 
    	option to use backup, this option allow you 
    	to backup all your data the first time, and 
    	only the changed after.
    	So you will be able during the restore
    	step, to restore your data from a specified
    	date.
    	If you have not selected this options all
    	old backups are deleted before each backup.
sr: Opis obnavljanja:
     
    Samo najnoviji podaci će biti korišćeni, zato što inkrementalni 
    backup-u neophodno da obnavlja stare backup-ove jedan po jedan.
    
    Ukoliko ne želite da obnavljate određenog korisnika deselektujte sve
    njegove selekcije.
    
    U drugom slučaju, moći ćete da izaberete samo jedan od ovih
    
     - Inkrementalni Backup-ovi:
    
    	Inkrementalni backup je najmoćnija opcija 
    	u backup-u, jer vam omogućava da 
    	to backup-ujete sve podatke prvi put, a 
    	kasnije samo one koji su izmenjeni.
    	Tako ćete  moći tokom obnavljanja
    	da obnovite vaše podatke sa određenim
    	datumom.
    	Ukoliko niste izabrali ovu opciju svi
    	stari backup-ovi će biti izbrisani pre svakog backup-a.

en: restrict
sr: ograničeno

en: running
sr: pokrenuto

en: search
sr: traži

en: select path to restore (instead of / )
sr: izaberite putanju za obnavljanje (umesto /)

en: serial
sr: serijski

en: service setting
sr: podešavanje servisa

en: simple
sr: jednostavno

en: stopped
sr: zaustavljeno

en: tinyfirewall configurator
    
    This configures a personal firewall for this Mandrake Linux machine.
    For a powerful dedicated firewall solution, please look to the
    specialized MandrakeSecurity Firewall distribution.
sr: Mali firewall konfigurator
    
    On konfiguriše lični firewall za ovu Mandrake Linux mašinu.
    Za moćno firewall rešenje, pogledajte
    specijalizovanu MandrakeSecurity Firewall distribuciju.

en: total progess
sr: ukupan napredak

en: ttf fonts conversion
sr: Konverzija ttf fontova

en: type1inst building
sr: kreiram type1inst

en: usage: keyboarddrake [--expert] [keyboard]
sr: upotreba: keyboarddrake [--expert] [keyboard]

en: use dhcp
sr: koristi dhcpd

en: use pppoe
sr: koristi pppoe

en: use pptp
sr: koristi pptp

en: very nice
sr: veoma lepo

en: weekly
sr: nedeljno

en: xfs restart
sr: Restart xfs
