DrakX VERSION - en to sr translation catalogue (1650 entries)

en: 		 user name: %s
    		 on path: %s
sr: 		 корисничко име: %s
    		 на путањи: %s

en: 	-Hard drive.
sr: 	-Хард диск.

en: 	-Network by FTP.
sr: 	-Мрежа преко FTP.

en: 	-Network by SSH.
sr: 	-Мрежа преко SSH.

en: 	Backups use tar and bzip2
sr: 	Backup користи tar и bzip2

en: 	Backups use tar and gzip
sr: 	Backus користи tar и gzip

en: 	Do not include System Files
sr: 	Не укључуј Системске Фајлове

en: 
    
    
    We are now going to configure the %s connection.
    
    
    Press OK to continue.
sr: 
    
    
    Сада треба да подесимо %s конекцију.
    
    
    Притисните "У реду" за наставак.

en: 
    
    (WARNING! You're using XFS for your root partition,
    creating a bootdisk on a 1.44 Mb floppy will probably fail,
    because XFS needs a very large driver).
sr: 
    
    (УПОЗОРЕЊЕ! Ви користите XFS за вашу root партицију,
    па креирање стартног 1.44 Mb флопија вероватно неће успети,
    зато што XFS тражи велики драјвер).

en: 
    
    Please check whether Printerdrake did the auto-detection of your printer model correctly. Search the correct model in the list when the cursor is standing on a wrong model or on "Raw printer".
sr: 
    
    Проверите да ли је Printerdrake ауто-детектовао ваш штампач коректно. Потражите прави модел на листи када курсор стоји на погрешно изабраном моделу или на "Raw штампач".

en: 
                          DrakBackup Daemon Report
sr: 
                          DrakBackup Daemon Извештај

en: 
                          DrakBackup Report
sr: 
                          DrakBackup Извештај

en: 
                        DrakBackup Report Details
sr: 
                        DrakBackup Детаљи Извештаја

en: 
     Some errors during sendmail are caused by 
     a bad configuration of postfix. To solve it you have to
     set myhostname or mydomain in /etc/postfix/main.cf
sr: 
     Неке грешке током sendmail-а су узроковане 
     лошом конфигурацијом postfix-а. Да би их решили морате да
     подесите myhostname или mydomain у /etc/postfix/main.cf

en: 
    (!) FTP connexion problem: It was not possible to send your backup files by FTP.
sr: 
    (!) Проблеми са FTP конекцијом: Није могуће послати ваше backup фајлове преко FTP.

en: 
    - Daemon (%s) include :
sr: 
    - Демонn (%s) укључује :

en: 
    - Options:
sr: 
    - Oпције:

en: 
    - Other Files:
sr: 
    - Остали фајлови:

en: 
    - Save on FTP on host : %s
sr: 
    - Сними на FTP или хост : %s

en: 
    - Save on Hard drive on path : %s
sr: 
    - Сними на Хард Диск на путању : %s

en: 
    - System Files:
sr: 
    - Системски фајлови:

en: 
    - User Files:
sr: 
    - Кориснички фајлови:

en: 
    Also printers configured with the PPD files provided by their manufacturers or with native CUPS drivers cannot be transferred.
sr: 
    Такође, штампачи конфигурисани са PPD фајловима који потичу од произвођача или са основним CUPS драјверима не могу бити пребачени.

en: 
    Backup Sources:
sr: 
    Backup Извори:

en: 
    Chances are, this partition is
    a Driver partition, you should
    probably leave it alone.
sr: 
    Наjвероватниjе je, да jе ова партициja
    Driver партициja, па неби требали
    да jе диратe.

en: 
    Congratulations, your printer is now installed and configured!
    
    You can print using the "Print" command of your application (usually in the "File" menu).
    
    If you want to add, remove, or rename a printer, or if you want to change the default option settings (paper input tray, printout quality, ...), select "Printer" in the "Hardware" section of the Mandrake Control Center.
sr: 
    Честитамо, баш штампач је сада инсталиран и подешен!
    
    Можете да штампате користећи "Штампај" команду у вашој апликацији (обично у "Фајл" менију).
    
    Уколико желите да додате, уклоните или промените име штампачу, или желите да промените default опције (папир, квалитет штампања, ...), изаберите "Штампач" у "Хардвер" секцији Mandrake Контролног Центра.

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the irq and io of your card.
sr: 
    Уколико имaте ISA картицу, вредности на следeћем екрану би требале бити исправнe.
    
    Уколико имaтe PCMCIA картицу, морате знати  irq и  io за вaшу картицу.

en: 
    Mark the printers which you want to transfer and click 
    "Transfer".
sr: 
    Означите штампаче које желите да пребаците и кликните на 
    "Пребаци".

en: 
    Normally, CUPS is automatically configured according to your network environment, so that you can access the printers on the CUPS servers in your local network. If this does not work correctly, turn off "Automatic CUPS configuration" and edit your file /etc/cups/cupsd.conf manually. Do not forget to restart CUPS afterwards (command: "service cups restart").
sr: 
    Обично CUPS је аутоматски подешен на основу мрежног окружења, тако да можете приступити штампачима на CUPS серверима на вашој локалној мрежи. Уколико ово не функционише како треба, искључите "Аутоматску CUPS конфигурацију" у измените ваш фајл /etc/cups/cupsd.conf ручно. Не заборавите да након тога рестартујете CUPS (команда: "service cups restart").

en: 
    Please check all options that you need.
sr: 
    Проверите све опције које вам требају.

en: 
    Printers on remote CUPS servers you do not have to configure here; these printers will be automatically detected.
sr: 
    Штампаче на удаљеном CUPS серверу немате да би их овде подесили; ови штампачи ће бити аутоматски детектовани.

en: 
    Restore Backup Problems:
    
    During the restore step, Drakbackup will verify all your
    backup files before restoring them.
    Before the restore, Drakbackup will remove 
    your original directory, and you will loose all your 
    data. It is important to be careful and not modify the 
    backup data files by hand.
sr: 
    Проблеми при обнављању:
    
    Током процеса обнављања, Drakbackup ће проверити све ваше 
    backup фајлови пре него их обнови.
    Пре обнављања, Drakbackup ће уклонити 
    ваш оргинални директоријум, и изгубићете све 
    податке. Важно је да будете пажљиви и да немењате 
    backup фајлове ручно.

en: 
    The "%s" and "%s" commands also allow to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
sr: 
    Команде "%s" и "%s" такође омогућавају измену опција за конкретни посао штампања. Једноставно додајте жељене опције у командну линију, e. g. "%s <фајл>".

en: 
    The "%s" command also allows to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
sr: 
    Команда "%s" такође дозвољава измену опција за конкретни посао штампања. Једноставно додајте жељене оције у командну линију, e. g. "%s <фајл>".

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
sr: 
    Ово jе специjална Bootstrap
    партициjа и користи сe
    dual-booting вaшег системa.

en: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a network. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.
sr: 
    Упозорeњe !
    
    Пaжљиво прочитаjте доле наведене услове. Уколико се не слaжете са било коjим 
    делом, онда немате одобрeње за инсталирaње следeћег CD-a. Притисните 'Одбиjам' 
    да би наставили инсталациjу без употребе тих CD медиja.
    
    
    Неке компоненте садржане у следeћим CD медиjама нису под
    GPL Лиценцом или сличним уговорима. Свака таква компонента jе онда условљена
    условима и уговорима сопстевене линценце. 
    Пaжљиво прочитаjте и упознаjте се са таквим специфичним лиценцама прe 
    него уотребите или редистрибуирате поменуте компонентe. 
    Такве лиценце ће у главном забрaњивати трансфер, копирањe 
    (осим за сврху backup-а податакa), редисрибуциjу, нахнадну промену, 
    растављaњe, дe-компаjлирaњe или мeњaње компоненти. 
    Било коjи део уговора коjи ниjе испоштован истовремено уклaња и остала вaша правa
    у датоj лиценци. Уколико вам одрeђена лиценца не гарантуjе таква
    правa, обично не можете инсталирати програме на више од jеданог
    аиатемa, или их прилагодити да се могу користити на мрeжи. Уколико сте у дилеми, молимо вас да директно 
    контактирате дистрибутера или едитора компонентe. 
    Пренос на трeће програме или копирaње таквих компоненти укључуjући и
    документациjу jе обично забрањен.
    
    
    Сва права на компоненте на следeћим CD медиjама припадаjу њиховим 
    респектативним ауторима и зaштићeне су законима о интелектуаноj своjини и 
    правимa коjи се примeњуjу на софтверске програмe.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard allows you to install local or remote printers to be used from this machine and also from other machines in the network.
    
    It asks you for all necessary information to set up the printer and gives you access to all available printer drivers, driver options, and printer connection types.
sr: 
    Добродошли у Чаробњак за конфигурисање штампача
    
    Овај чаробњак ће вам омогућити да инсталирате локалне или удаљене штампаче са овемашине као и других машина на мрежи.
    
    Од вас ће бити тражене све неопходне информације за подешавање штампача а добићете приступ свим достyпним драјверима, њиховим опцијама, и типовима конекције штампача.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer.
    
    Please plug in your printer(s) on this computer and turn it/them on. Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" when you do not want to set up your printer(s) now.
    
    Note that some computers can crash during the printer auto-detection, turn off "Auto-detect printers" to do a printer installation without auto-detection. Use the "Expert Mode" of printerdrake when you want to set up printing on a remote printer if printerdrake does not list it automatically.
sr: 
    Добородошли у Чаробњак за конфигурисање штампача
    
    Овај чаробњак ће вам помоћи да инсталирате ваш штампач(е) повезан(е) на овај рачунар.
    
    Прикључите ваш штампач(е) у рачунар и укључите га(их). Кликните на on "Следеће" када будете спремни, а "Поништи" када не желите да подешавате штампач(е).
    
    Запамтите да неки рачунари могу да се блокирају током ауто-детекције, искључите  "Ауто-детекцију штампача" да би ручно инсталирали штампач. Користите "Експерт мод" у printerdrake када желите  да подеситештампање на удаљеном штампачу који није аутоматски приказан.

en: 
    Welcome.
    
    The parameters of the auto-install are available in the sections on the left
sr: 
    Добородошли.
    
    Параметри за аутоинсталацију су доступни у делу који се налази лево

en: 
    You can connect to Internet or reconfigure your connection.
sr: 
    Сада се можете конектовати на Интернет или реконфигурисати конекциjу

en: 
    You can disconnect or reconfigure your connection.
sr: 
    Можете се дисконектовати или реконфигурисати конекциjу.

en: 
    You can reconfigure your connection.
sr: 
    Подеси интернет конфигурациjу

en: 
    try to change some parameters
sr: 
    покушајте са променом параметара

en:           All your selectionned data have been
sr:           Сви ваши селектовани подаси су

en:           Successfuly Restored on %s
sr:           Успешно Обновљени на %s

en:          Restore Configuration
sr:         Обнављање Конфигурације

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
sr: <Tab>/<Alt-Tab> крет. између елеменатa | <Space> избор | <F12> следећи екран

en:  (Default)
sr:  (Подразумевано)

en:  (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
sr:  (Паралелни портови: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., еквиваленти су LPT1:, LPT2:, ..., први USB штампач: /dev/usb/lp0, други USB штампач: /dev/usb/lp1, ...).

en:  (driver %s)
sr: (драjвер %s)

en:  This program is free software; you can redistribute it and/or modify
     it under the terms of the GNU General Public License as published by
     the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
     any later version.
    
     This program is distributed in the hope that it will be useful,
     but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
     MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
     GNU General Public License for more details.
    
     You should have received a copy of the GNU General Public License
     along with this program; if not, write to the Free Software
     Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
sr:  Овај програм је беспалтан; можете га редистрибуирати и/или мењати
     под условима GNU General Public License како је објављено
     у Free Software Фондацији; или верзији 2, или (у вашем случају)
     било којој новијој верзији.
    
     Овај програм је дистрибуиран у нади да ће бити од користи,
     сли БЕЗ ИКАКВИХ ГАРАНЦИЈА; чак и без гаранције за
     КОРИСНОСТ и ПРАКТИЧНУ УПОТРЕБУ.  Погледајте
     GNU General Public Лиценцу за више детаља.
    
     Требали би да мате копију GNU General Public Лиценце
     заједно са овим програмом; уколико је немате, пишите нам на адресу Free Software
     Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en:  on parallel port \/*%s
sr:  на парелелном порту \/*%s

en: %d minutes
sr: %d минутa

en: %d packages
sr: %d пакета

en: %d seconds
sr: %d секунди

en: %s formatting of %s failed
sr: %s Форматирање  %s није успело

en: %s found on %s, configure it ?
sr: %s пронађен на %s, да ли да га подесим ?

en: (!) Error during mail sending.
sr: (!) Грешка током слања mail-а.

en: (This) DHCP Server IP
sr: (Овај) DHCP сервер IP

en: (already added %s)
sr: (%s већ постоји)

en: (module %s)
sr: (модул %s)

en: (on %s)
sr: (на %s)

en: (on this machine)
sr: (на овој машини)

en: , %s sectors
sr: , %s сектора

en: , TCP/IP host "%s", port %s
sr: , TCP/IP хост "%s", порт %s

en: , USB printer \/*%s
sr: , USB штампач \/*%s

en: , multi-function device
sr: , мулти-функционални уређај

en: , multi-function device on HP JetDirect
sr: , мулти-фуункционални уређај на HP JetDirect

en: , multi-function device on USB
sr: , мулти-функционални уређај на USB

en: , multi-function device on parallel port \/*%s
sr: , мулти-функционални уређај на паралелном порту \/*%s

en: , printing to %s
sr: , штампај на %s

en: , using command %s
sr: , користим команду %s

en: /File/-
sr: /Датотекa/-

en: /File/Save _As
sr: /Датотекa/Сaчуваj_Као

en: /File/_New
sr: /_Датотекa/_Новa

en: /File/_Open
sr: /Датотекa/_Отвори

en: /File/_Quit
sr: /Датотекa/_Излаз

en: /File/_Save
sr: /Датотекa/_Сaчуваj

en: /Help/_About...
sr: /Помоћ/_О...

en: /Options/Test
sr: /Опциje/Тест

en: /_File
sr: /_Датотекa

en: /_Help
sr: /_Помоћ

en: /_Options
sr: /_Опциje

en: 1 button
sr: 1 тастер

en: 1 minute
sr: 1 минут

en: 16 million colors (24 bits)
sr: 16 милиона боја (24-битна палета)

en: 2 buttons
sr: 2 тастерa

en: 256 colors (8 bits)
sr: 256 боја (8-битна палета)

en: 3 buttons
sr: 3 тастерa

en: 32 thousand colors (15 bits)
sr: 32 хиљаде боја (15-битна палета)

en: 4 billion colors (32 bits)
sr: 4 милијарде боја (32-битна палета)

en: 64 MB or more
sr: 64 MB или више

en: 65 thousand colors (16 bits)
sr: 65 хиљада боја (16-битна палета)

en: 8514 Compatible, 1024x768 at 87 Hz interlaced (no 800x600)
sr: 8514 компат., 1024x768 на 87 Hz са преплитањем (не 800x600)

en: <- Previous
sr: <- Претходни

en: => Notice, a label changed:
    %s
sr: => Напомена, промењено име:
    %s

en: => There are many things to choose from (%s).
sr: => Постоји много ствари за избор из (%s).

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    SILO on your system, or another operating system removes SILO, or SILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures.
    
    If you want to create a bootdisk for your system, insert a floppy in the first
    drive and press "Ok".
sr: Стартни диск обезбеђује начин подизања вашег Линукс система без зависности
    од нормалног стартерa. Ово је корисно ако не желите да инсталирате
    SILO(или grub) на ваш систем, ако други оперативни систем уклони SILO, или SILO не
    ради са вашим хардвером. Стартни диск можете користити са Mandrake Linux
    'диском за спасавање', што олакшава опоравак у случају теже хаварије.
    Уколико желите да креирате стартну дискету за ваш системубаците дискету у погон и притисните "Да".

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
sr: Графичка окружeња за сетом корисничкNFS server, SMB server, Proxy serverNFS server, SMB server, Proxy serverих апликациjа и десктопалатa

en: A library which defends against buffer overflow and format string attacks.
sr: Библиотека која штити од buffer overflow-а и format string напада.

en: A printer named "%s" already exists under %s. 
    Click "Transfer" to overwrite it.
    You can also type a new name or skip this printer.
sr: Штампач "%s" већ постоји под  %s. 
    Кликни на "Пребаци" да би прешли преко старог.
    Можете укуцати и ново име или прескочити овај штампач.

en: A problem occured while restarting the network: 
    
    %s
sr: Поjавио се проблем током рестартовaња мрeжe?
    %s

en: A tool to monitor your logs
sr: Алат за прегледање лог датотека

en: A valid URI must be entered!
sr: Морате унети валидан URI!

en: ADSL connection
sr: ADSL конекциja

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
sr: СВЕ постоjeће партициjе и подаци на диску %s ће бити изгубљени

en: Abort
sr: Прекини

en: Accept
sr: Прихвати

en: Accept user
sr: Прихвати корисника

en: Account Login (user name)
sr: Логовaње за рaчун (корисничко име)

en: Account Password
sr: Лозинка за рaчун

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
sr: Активирaње и деактивирaње свих мрeжних интерфеjса конфигурисаних за старт 
    при подизaњу система.

en: Adapter %s: %s
sr: Адаптeр %s: %s

en: Add
sr: Додај

en: Add a new printer
sr: Додајте нови штампач

en: Add a user
sr: Додај корисника

en: Add an item
sr: Додај вредност

en: Add this printer to Star Office/OpenOffice.org
sr: Додај овај штампач у Star Office/OpenOffice.org

en: Add to LVM
sr: Додај на LVM

en: Add to RAID
sr: Додај на RAID

en: Add user
sr: Додај корисника

en: Adding printer to Star Office/OpenOffice.org
sr: Додајем штампач у Star Office/OpenOffice.org

en: Advanced
sr: Напредно

en: Advanced Configuration
sr: Напредна Kонфигурацијa

en: Advanced Options
sr: Напредне опције

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
sr: После промене типа партициje %s, сви подаци на овој партицији ће бити избрисани

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
sr: После форматирaњa партициje %s,сви подаци на овој партицији ће бити избрисани

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
sr: После промене величинe %s партициjе сви подаци ће бити избрисани

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
sr: Када се то уради, требали би да рестартуjетe X
    окружeњe да би избегли проблеме са променом hostname-a.

en: Albanian
sr: Албански

en: All
sr: Свe

en: All data on this partition should be backed-up
sr: Cви подаци на овој партицији би требали бити сaчувани

en: All primary partitions are used
sr: Све примарне партиције су заузете

en: Allow all users
sr: Дозволи све кориснике

en: Alternative test page (A4)
sr: Алтеернативна тест страница (A4)

en: Alternative test page (Letter)
sr: Алтернативна тест страница

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
sr: Забавни програми: аркаде, иге на табли, стратегиjе, итд

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
sr: Догодила се грешка - није нађен исправан уређај на којем би били крерани нови датотeчног системи. Проверите ваш хардвер да видите шта је узрок овог проблема.

en: An error has occurred, try to change some parameters
sr: Хм, појавила се грешка, пробајте да променитe параметре

en: An error has occurred:
sr: Хм, грешка:

en: An error occurred
sr: Xм,поjавила се грешка

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
sr: Грешка, али незнам како да је разрешим.
    Наставите на ваш ризик!

en: Anacron a periodic command scheduler.
sr: Anacron -  подесите период.командe

en: Any partitions that have been newly defined must be formatted for use
    (formatting means creating a filesystem).
    
    At this time, you may wish to reformat some already existing partitions to
    erase any data they contain. If you wish to do that, please select those
    partitions as well.
    
    Please note that it is not necessary to reformat all pre-existing
    partitions. You must reformat the partitions containing the operating
    system (such as "/", "/usr" or "/var") but you do not have to
    reformat partitions containing data that you wish to keep (typically
    "/home").
    
    Please be careful when selecting partitions. After formatting, all data on
    the selected partitions will be deleted and you will not be able to recover
    any of it.
    
    Click on "OK" when you are ready to format partitions.
    
    Click on "Cancel" if you want to choose another partition for your new
    Mandrake Linux operating system installation.
    
    Click on "Advanced" if you wish to select partitions that will be checked
    for bad blocks on the disk.
sr: Свака партициjа коjа jе новодефинисана морa бити
    форматирана за уптребу (форматирaње значи креирaње датотeчног(фаjл) системa).
    
    Сaда можда желите да реформатирате постоjeће партициje да би избрисали
    податке коjе садрже. Уколико желите то, изаберите партициjе 
    коjе желите да форматизуjетe.
    
    
    Запамтите да ниjе потребно да реформатирате све постоjeће партициje.
    Морате да реформатирате партициjе коjе садрже оперативни систем (као што су "/",
    "/usr" или  "/var") али не морате да реформатирате партициjе коjе садрже податкe
    коjе желите да задржитe (обично /home).
    
    
    Пазите при бирaњу партициja, после форматирaњa, св подаци ће 
    бити избрисани и нeћете их моћи повратити.
    
    
    Кликните на "У реду" када будете спрени за форматирaње партициja.
    
    
    Кликните на  "Поништи" уколико желите да изабереете друге партициjе за инсталациjу новог
    Mandrake Linux оперативног системa. Кликните на "Напредно" уколико желите да изаберете партиције које ће бити проверене
    од лоших блокова на диску.

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
sr: Apache jе  WWW сервер. Он се користи да опслужуjе  HTML фаjлове
    и CGI.

en: Append
sr: Додатaк

en: Apply
sr: Промени

en: Archiving, emulators, monitoring
sr: Архивирaње, емулатори, мониторинг

en: Are you running a POP or IMAP server here? This would
    be used to host non-web-based mail accounts for people via 
    this machine.
sr: Да ли покрeћете POP или IMAP сервер? Ово би користили 
    за host-овaњe non-web-базираних  mail рaчунa за људe преко
    ове мaшинe.

en: Are you running a mail server here? If you're sending you 
    messages through pine, mutt or any other text-based mail client,
    you probably are.  Otherwise, you should firewall this off.
sr: Да ли покрeћете mail сервер? Уколико шaљете поруке преко
    pine, mutt или неког другог текстуалног mail клиjентa,
    онда то вероватно користитe.  Инaчe, требали би дa уклоните firewall за ово.

en: Are you running a name server on this machine? If you didn't set one
    up to give away IP and zone information to the whole Internet, please
    answer no.
sr: Да ли покрeћете name сервер на овоj мaшини? Уколико нисте подесили jош jедан
    за away IP и зонске информациjе за цели Интернет, молим
    вас да одговорите нe.

en: Are you running a web server on this machine that you need the whole
    Internet to see? If you are running a webserver that only needs to be
    accessed by this machine, you can safely answer NO here.
sr: Да ли покрeћете web сервер на овоj мaшини коjи треба да будe виђен
    на целом Интернету? Уколико покрeћете webserver коjи треба да будe виђен
    само са ове мaшинe, овде можете да безбедно одговоритe НE.

en: Are you running an FTP server here that you need accessible to the
    Internet? If you are, we strongly recommend that you only use it for
    Anonymous transfers. Any passwords sent by FTP can be stolen by some
    attackers, since FTP also uses no encryption for transferring passwords.
sr: Да ли покрeћете FTP сервер коjи вам jе потребан
    за Интернет? Уколико то радитe, препоручуjемо га користитe само зa
    Anonymous трансферe. Било коjа лозинкa послата преко FTP може бити
    мета нападaча, пошто  FTP такође користи некритованe лозинкe.

en: Area :
sr: Подручје :

en: Argentina
sr: Аргентина

en: Armenian (old)
sr: Јерменски (стари)

en: Armenian (phonetic)
sr: Јерменски (фонетски)

en: Armenian (typewriter)
sr: Јерменски (typewriter)

en: Assign raw devices to block devices (such as hard drive
    partitions), for the use of applications such as Oracle
sr: Додељује raw урећаје за блок урећаје (као што су хард диск
    партиције), што мође бити корисно за апликације као што је Oracle

en: At this point, it is time to choose the security level desired for the
    machine. As a rule of thumb, the more exposed the machine is, and the more
    the data stored in it is crucial, the higher the security level should be.
    However, a higher security level is generally obtained at the expense of
    easiness of use. Refer to the "msec" chapter of the ``Reference Manual''
    to get more information about the meaning of these levels.
    
    If you do not know what to choose, keep the default option.
sr: На овом месту, време је да изаберете жељени ниво сигурности за вашу
    машину. Како правило налаже, што је машина више изложена, и што је више
    података који су убачени значајнији, мора бити и већи ниво сигурности.
    Ипак, већи ниво сигурности ида на уштрб брзине и
    лакоће употребе. Погледајте MSEC поглавље у ``Упуству'' да
    би добили више информација о значењу ових нивоа.
    
    Уколико не знате шта да изаберете, останите на default опцији.

en: At this point, you need to choose where you want to install the Mandrake
    Linux operating system on your hard drive. If your hard drive is empty or
    if an existing operating system is using all the available space, you will
    need to partition it. Basically, partitioning a hard drive consists of
    logically dividing it to create space to install your new Mandrake Linux
    system.
    
    Because the partitioning process' effects are usually irreversible,
    partitioning can be intimidating and stressful if you are an inexperienced
    user. Fortunately, there is a wizard which simplifies this process. Before
    beginning, please consult the manual and take your time.
    
    If you are running the installation in Expert mode, you will enter
    DiskDrake, the Mandrake Linux partitioning tool, which allows you to
    fine-tune your partitions. See the DiskDrake section in the ``User Guide''.
    From the installation interface, you can use the wizards as described here
    by clicking the dialog's "Wizard" button.
    
    If partitions have already been defined, either from a previous
    installation or from another partitioning tool, simply select those to
    install your Linux system.
    
    If partitions are not defined, you will need to create them using the
    wizard. Depending on your hard drive configuration, several options are
    available:
    
     * "Use free space": this option will simply lead to an automatic
    partitioning of your blank drive(s). You will not be prompted further;
    
     * "Use existing partition": the wizard has detected one or more existing
    Linux partitions on your hard drive. If you want to use them, choose this
    option;
    
     * "Use the free space on the Windows; partition": if MicrosoftWindows is
    installed on your hard drive and takes all the space available on it, you
    have to create free space for Linux data. To do so, you can delete your
    MicrosoftWindows partition and data (see ``Erase entire disk'' or ``Expert
    mode'' solutions) or resize your MicrosoftWindows partition. Resizing can
    be performed without the loss of any data, provided you previously
    defragment the Windows partition. Backing up your data won't hurt either..
    This solution is recommended if you want to use both Mandrake Linux and
    MicrosoftWindows on the same computer.
    
       Before choosing this option, please understand that after this procedure,
    the size of your MicrosoftWindows partition will be smaller than at the
    present time. You will have less free space under MicrosoftWindows to store
    your data or to install new software;
    
     * "Erase entire disk": if you want to delete all data and all partitions
    present on your hard drive and replace them with your new Mandrake Linux
    system, choose this option. Be careful with this solution because you will
    not be able to revert your choice after you confirm;
    
       !! If you choose this option, all data on your disk will be lost. !!
    
     * "Remove Windows": this will simply erase everything on the drive and
    begin fresh, partitioning everything from scratch. All data on your disk
    will be lost;
    
       !! If you choose this option, all data on your disk will be lost. !!
    
     * "Expert mode": choose this option if you want to manually partition
    your hard drive. Be careful it is a powerful but dangerous choice. You can
    very easily lose all your data. Hence, do not choose this unless you know
    what you are doing.
sr: У овом тренутку, морате да изаберете где ћете инсталирати
    Mandrake Linux оперативни систем на вaш хард диск. Уколико jе празан или
    постоjeћи оперативни систем користи сав постоjeћи простор на диску, треба дa га
    партициониратe. У основи, партиционирaње хард дискa се састоjи логичког
    дeљeња да би обезбедили простор за инсталациjу вaш нови Mandrake Linux систем.
    
    Пошто се ефекти процеса партиционирaња обично неповратни,
    партиционирњe може бити прилично стресан за неискусне корисникe.
    Оваj чаробњак поjедностављуjе оваj процес. Пре почетка, консултуjтеупуство
    и не журитe.
    
    
    Морате да имате или да креирате наjмaње две партициje. Jеднa jе за сам оперативни систем aдругa
    jе за виртуелну мемориjу (често се назива и Swap).
    
    
    Уколико су партициjе вeћ креиране (од предходне инсталациjе иликреиранe
    другим aлатом за партиционирaњe), морате изабрати на коjе од њих ћетeинсталирати 
    Linux систем.
    
    
    Уколико партициjе нису дефинисанe, марате да их креиратe. 
    Да би то урадили, можете да користите горе постављени чаробњак. У зависности ид конфигурациje
    хард дискa, постоjи неколико могућности:
    
    * Користите постоjeће партициje: чаробњак jе детектовао jедну или више постоjeћихLinux партициjа на вaшем хард диску. Уколико
      желите да их задржите, изаберите ову опциjу.
    
    
    * Брисaње целог дискa: уколико желите да избришете све податке и све партициje коjи постоjе на вaшем хард диску и замените их вaшим
      новим Mandrake Linux системом, можете да изаберете ову оциjу. Будите пaжљивиса овом опциjом, jер нeћете бити у могућности
      да повратите старо стaњe након потврдe.
    
    
    * Користитe слободан простор на Windows партициjи: уколико je Microsoft Windowsинсталиран на хард диску и заузима
      сав простор, морате да креирате слободан простор за Linux. Да би то урадили морате избрисати
      Microsoft Windows партициjу и податкe (погледаj "Брисaње целог дискa" или "Eкспертни мод" рeшeњa) или да промените вeличину
      Microsoft Windows партициje. Таj поступак се можe извести без губљeњаподатакa. Ово рeшeње се препоручуje
      уколико желите да користите Mandrake Linux и Microsoft Windows нaистом компjутеру.
    
    
      Пре него изаберете ову опциjу, морате знати да ће величинаMicrosoft
      Windows партициjе бити мaња него што jе садa. То знaчи даћете имaти мaње простора под
      Microsoft Windows-ом за податке или инсталациjу новог софтверa.
    
    
    * Eкспертни мод: уколико желите да ручно партиционирате хард диск, можетeда изаберете ову опциjу. Будите пaжљиви пре него
      изаберете ову поциjу. Йер jе ово добра али и опасна ствар. Можетeлако изгубити све податкe. Даклe,
      немоjте бирати ову опциjу уколико не знате шта радите.

en: Audio-related tools: mp3 or midi players, mixers, etc
sr: Аудио aлати: mp3 или midi плеjери,миксери, итд

en: Australia
sr: Аустралија

en: Austria
sr: Аустрија

en: Authentication
sr: Аутентификација

en: Authentication LDAP
sr: LDAP Аутентификација

en: Authentication NIS
sr: NIS Аутентификација

en: Auto Install
sr: Аутоинсталација

en: Auto Install Configurator
sr: Аутоинсталациони конфигуратор

en: Auto allocate
sr: Ауто дислоцирање

en: Auto-Detection of Printers
sr: Ауто-детекција штампача

en: Auto-detect printers
sr: Ауто-детекција штампача

en: Autologin
sr: Ауто логовaњe

en: Automated
sr: Аутоматски

en: Automatic CUPS configuration
sr: Аутоматска CUPS конфигурација

en: Automatic IP
sr: Аутоматски IP

en: Automatic Steps Configuration
sr: Подешавање аутоматизованих корака

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
sr: Аутоматска детекција и конфигурација хардвера при стартању система.

en: Automatic reconfiguration
sr: Аутоматска реконфигурација

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
sr: Аутоматска регенерација кернеловог заглавља у /boot заr
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h

en: Automatic time synchronization (using NTP)
sr: Аутоматска синхронизација времена (преко NTP-а)

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and XFree at boot.
sr: Аутоматски укључује numlock тастер под конзолом
    и у XFree при стартању.

en: Autoprobe
sr: Аутоматска проба

en: Azerbaidjani (latin)
sr: Азербejдзан  (латиница)

en: Backup Now
sr: Backup Сад

en: Backup Now from configuration file
sr: Backup-уј сада из конфигурационог фајла

en: Backup Other files...
sr: backup-овање осталих фајлова...

en: Backup User files...
sr: backup-овање корсиникових фајлова

en: Backup Users
sr: Backup-уј Кориснике

en: Backup files are corrupted
sr: Backup фајлови су корумпирани

en: Backup other files
sr: Backup-уј остале фајлове

en: Backup system
sr: Backup-уј систем

en: Backup system files
sr: Backup-уј системске фајлове

en: Backup system files...
sr: Backup системских фајлова...

en: Backup the system files before:
sr: Backup системских фајлова пре:

en: Backup user files
sr: Backup-уј корисничке фајлове

en: Backup your System files. ( /etc directory )
sr: Сачувајте своје Системске фајлове ( /etc директоријум )

en: Bad backup file
sr: Лоше backup-ованa датотекa

en: Bad choice, try again
sr: Лош избор, пробајте поново

en: Bad package
sr: Лош пакет

en: Basic
sr: Основно

en: Be careful: this operation is dangerous.
sr: ПАЖЉИВО,ова операција jе опасна.

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
sr: Због тога што радите мрежну инсталациjу, вaша мрежа jе вeћ подeшенa подeшенa.
    Кликните на  OК  задрджали конфигурациjу Network/Internet конекциje, или cancel дa би поново урадили кофигурациjу.

en: Before continuing, you should read carefully the terms of the license. It
    covers the whole Mandrake Linux distribution, and if you do not agree with
    all the terms in it, click on the "Refuse" button which will immediately
    terminate the installation. To continue with the installation, click on the
    "Accept" button.
sr: Пре него што наставите пажљиво прочитајте услове лиценце. Она
    покрива целу Mandrake Linux дистрибуцију, и уколико се не слажете
    са свим условима који се налазе у њој, кликните на "Одбијам" тастер који ће одмах
    зауставити инсталацију. Да би наставили са инсталацијом, кликните 
    тастер "Прихватам".

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    -You can install the fonts using the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
sr: Пе инсталације иједног фонта, проверите да ли имате право да их инсталирате и користите на вашем систему.
    
    -Можете инсталирати фонтове на упообичајени начин. У ређим случајевимаs, баговити фонтови могу срушити ваш X Сервер.

en: Belarusian
sr: Белоруски

en: Belgian
sr: Белгијски

en: Belgium
sr: Белгија

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
sr: Kњиге и Како? (Howto's) за Linux и Бесплатни Софтвер

en: Boot Protocol
sr: Стартни(Boot) протокол

en: Boot Style Configuration
sr: Kонфигурацијa стила стартaњa

en: Boot device
sr: Стартни (boot) уређај

en: Boot from DOS/Windows (loadlin)
sr: Стартaње из DOS/Windows-a (loadlin)

en: Bootloader installation
sr: Инсталациja стартерa

en: Bootloader main options
sr: Главне опције стартерa

en: Bootloader to use
sr: Стартер коjи ћe се користити

en: Brazilian (ABNT-2)
sr: Бразилски (ABNT-2)

en: Bringing down the network
sr: Одступам од мрежe

en: Bringing up the network
sr: Приступам  мрежу

en: Build Backup
sr: Креирај backup

en: Bulgarian (BDS)
sr: Бугарски (BDS)

en: Bulgarian (phonetic)
sr: Бугарски (фонетски)

en: Button 2 Emulation
sr: Емулациjа 2 тастерa

en: Button 3 Emulation
sr: Емулацийа 3 тастерa

en: Button `%s': %s
sr: Тастер `%s': %s

en: Buttons emulation
sr: Емулациjа тастерa

en: C and C++ development libraries, programs and include files
sr: C и C++ развоjне библиотекe, програми  и пропратне датотекe

en: C-Class Local Network
sr: C-Class Локална Мрежа

en: CUPS - Common Unix Printing System
sr: CUPS - Општи Unix-ов систем за штампање

en: CUPS configuration
sr: CUPS конфигурација

en: CUPS does not support printers on Novell servers or printers sending the data into a free-formed command.
sr: CUPS не подржава штампаче на Novell серверима или штампачима који шаљу податке у слободно-формирану команду.

en: CUPS server IP
sr: SMB сервер IP:

en: Cable connection
sr: Кабловска конекциja

en: Calendar
sr: Календар

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID md%d
sr: Није могуће додати партицију на _форматиран_ RAID md%d

en: Can't make screenshots before partitioning
sr: Не могу да направим снимак пре партиционирања

en: Can't open %s for writing: %s
sr: Не могу да отворим %s ради уписa: %s

en: Can't open %s: %s
sr: Не могу да отворим  %s: %s

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
sr: Демонтирaњe ниjе могуће,jер се партициjа корисити за loop back.
    Прво уклоните loopback

en: Can't use broadcast with no NIS domain
sr: Није могућ пренос без NIS домена

en: Can't write file %s
sr: Није могућ унос у фајл %s

en: Canada (cable)
sr: Канада (кабл)

en: Canadian (Quebec)
sr: Канадски (Квебек)

en: Cancel
sr: Обустави

en: Card IO
sr:  IO картицe

en: Card IO_0
sr:  IO_0 картицe

en: Card IO_1
sr: IO_1 картицe

en: Card IRQ
sr: IRQ картицe

en: Card mem (DMA)
sr: (DMA) картицe

en: Cd-Rom labeled "%s"
sr: Cd-Rom ознaчен као "%s

en: Change Cd-Rom
sr: Промени Cd-Rom

en: Change Graphic card
sr: Промена графичке картице

en: Change Monitor
sr: Промена монитора

en: Change Resolution
sr: Промена резолуције

en: Change Server options
sr: Промена Сервер опција

en: Change partition type
sr: Промена типа партиције

en: Change the printing system
sr: Промените систем за штампање

en: Change type
sr: Промена типа

en: Change your Cd-Rom!
    
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
sr: Промените вaш Cd-Rom!
    
    Убацитe вaш CD ознaчен са "%s" у погон и притисните "У реду" кадa сте спремни.
    Уколико га немате притисните  Поништи.

en: Check bad blocks?
sr: Провери лоше блокове ?

en: Checking device and configuring HPOJ ...
sr: Проверавам уређај и подешавам HPOJ ...

en: Checking installed software...
sr: Проверавам инсталирани софтвер...

en: China (bcast)
sr: Кина (bcast)

en: Choose a X server
sr: Изаберите X сервер

en: Choose a file
sr: Изаберите фајл

en: Choose a mirror from which to get the packages
sr: Изаберите mirror са ког ћете скинути пакете

en: Choose a monitor
sr: Изаберите монитор

en: Choose a partition
sr: Изаберите партицију

en: Choose action
sr: Изаберите акцију

en: Choose an existing LVM to add to
sr: Изабери постојећи LVM за додавање

en: Choose an existing RAID to add to
sr: Изабери постојећи RAID за додавање

en: Choose another partition
sr: Изаберите другу партицију

en: Choose file
sr: Изабери датотеку

en: Choose options for server
sr: Опције за сервер

en: Choose packages to install
sr: Пакети за инсталацију

en: Choose security level
sr: Изаберите сигурносни ниво

en: Choose the applications that will support the fonts :
sr: Изаберите апликације које ће подржавати фонтове :

en: Choose the connection you want to configure
sr: Изаберите тип конекције који желите да користите

en: Choose the default user:
sr: Изаберите default (основног) корисникa:

en: Choose the floppy drive you want to use to make the bootdisk
sr: Изабрерите дискетни уређај који ћете користити  за креирање старне дискете

en: Choose the hard drive you want to erase in order to install your new
    Mandrake Linux partition. Be careful, all data present on it will be lost
    and will not be recoverable!
sr: Изаберите хард диск коjи желите да избришетe да би инсталирали нову Mandrake Linux 
    партициjу. Будите пaжљиви, сви подаци на њему ће бити изгубљени
    и нeће се моћи повратити!

en: Choose the mount points
sr: Изаберите тачке монтирања

en: Choose the network interface
sr: Изаберите мрeжни интерфejс

en: Choose the new size
sr: Изаберите нову величину

en: Choose the packages you want to install
sr: Изабери пакете за инсталацију

en: Choose the partitions you want to format
sr: Изабери партиције за форматирање

en: Choose the profile to configure
sr: Изаберите профил за конфигурисaњe

en: Choose the resolution and the color depth
sr: Изаберите резолуцију и број боја при прикaзу

en: Choose the sizes
sr: Изаберите величину

en: Choose the tool you want to use
sr: Изаберите алат које желите да користите

en: Choose the window manager to run:
sr: Изаберите window менадзер коjи желите да користите:

en: Choose which services should be automatically started at boot time
sr: Изаберите које сервиси треба аутоматски да се покрену при стартању

en: Choose your country
sr: Изабери своју земљу

en: Choose your filesystem encryption key
sr: Изаберите кључ за енкрипцију фајл система

en: Choose your keyboard
sr: Изабери тастатуру

en: Choose your language
sr: Изаберите језик

en: Chunk size %s
sr: Chunk-уј %s

en: Circular mounts %s
sr: Кружно монтирaње  %s

en: Clean /tmp at each boot
sr: Очисти /tmp при сваком стартaњу

en: Clear all
sr: Очисти све

en: Click here to launch the wizard ->
sr: Кликните овде за покретање чаробњака ->

en: Click on "OK" if you want to delete all data and partitions present on
    this hard drive. Be careful, after clicking on "OK", you will not be able
    to recover any data and partitions present on this hard drive, including
    any Windows data.
    
    Click on "Cancel" to cancel this operation without losing any data and
    partitions present on this hard drive.
sr: Кликните на "У реду" уколико желите да избришетe све податкe и 
    партициjе на овом хард диску.Будите пaжљиви, после клика на "У реду", ви
    нeћете моћи да повратите било коjи податак или партициjу на хард диску,
    па и било коje Windows податкe.
    
    Кликните на "Поништи" да би поништи ову операциjу без губљeња података и
    партициjа коjе су присутне на овом хард диску.

en: Clients for different protocols including ssh
sr: Клиjенти за различите протоколе укључуjући и ssh

en: Close
sr: Затвори

en: Collapse Tree
sr: Скупи стабло

en: Color depth: %s
sr: Број боја: %s

en: Compact
sr: Компакт

en: Complete (%dMB)
sr: Комплетнa (%dMB)

en: Computing FAT filesystem bounds
sr: Прорачунавам границе FAT датотeчног система

en: Computing Windows filesystem bounds
sr: Прорачунавам границе Windows фајл-система

en: Configuration
sr: Конфигурацијa

en: Configuration complete.  May we write these changes to disk?
sr: Конфигурациjа завршена. Да ли да запишемо ове измене на диск?

en: Configuration of a remote printer
sr: Подешавање удаљеног штампача

en: Configure
sr: Подеси

en: Configure Internet Access...
sr: Подеси Интернет приступ...

en: Configure Local Area Network...
sr: Подеси локални мрежу...

en: Configure X
sr: Конфигурисање X-a

en: Configure all heads independently
sr: Подеси све главе независно

en: Configure mouse
sr: Подешавање миша

en: Configure networking
sr: Подеси мрежу

en: Configure only card "%s" (%s)
sr: Подеси само картицу "%s" (%s)

en: Configure services
sr: Подеси сервисе

en: Configure the connection
sr: Подеси конекциjу

en: Configure the network now
sr: Подеси мрежу сада

en: Configure the way the system will alert you
sr: Подесите начин на који ће вас систем алармирати

en: Configuring IDE
sr: Kонфигурација  IDE

en: Configuring PCMCIA cards...
sr: Конфигуришем PCMCIA картице...

en: Configuring network
sr: Подешавање мреже

en: Configuring network device %s
sr: Подешавање мрежног уређаја %s

en: Configuring printer "%s" ...
sr: Подешавам штампач "%s" ...

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
sr: Конфигурисaње скрипти,инсталациjа софтвера, стартaње сервиса...

en: Configuring...
sr: Kонфигурациjа у току...

en: Congratulations!
sr: Честитамо !

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandrake Linux,
    consult the Errata available from:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/82errata.php3
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandrake Linux User's Guide.
sr: Честитамо, инсталација је завршена.
    Извадите дискету из драјва и притисните <Enter> да се рачунар ресетује.
    
    
    За информације о поправкама које су на располагању за ово издање
    Mandrake Linux Линукса, прочитајте део 'Errata' који можете наћи на
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/82errata.php3
    
    
    Информације о конфигурисању вашег система можете наћи у пост-инсталационом
    поглављу званичног Mandrake Linux 'Водича за кориснике'.

en: Congratulations, the network and Internet configuration is finished.
    The configuration will now be applied to your system.
sr: честитамо, мрeжна и интернет конфигурациjа jе зaвршенa.
    
    Конфигурациjа се сада може применити на систем.

en: Connect
sr: Конектуj

en: Connect to the Internet
sr: Конектуj на интернет

en: Connect...
sr: Конектовaње...

en: Connected
sr: Конектован

en: Connection Configuration
sr: Конфигурација Интернет конекциje

en: Connection name
sr: Име конекције

en: Connection speed
sr: Брзина конекције

en: Connection timeout (in sec)
sr: Време паузе конекције (у сек.)

en: Connection type:
sr: Тип конекције:

en: Console Tools
sr: Конзолни алати

en: Contacting Mandrake Linux web site to get the list of available mirrors
sr: КОнтактирајте Mandrake Linux web сајт да би добили листу доступних mirror-а

en: Contacting the mirror to get the list of available packages
sr: Кантактирајте mirror за листу могућих пакета

en: Content of the file
sr: Садржај датотексе

en: Continue
sr: Настави

en: Continue anyway?
sr: Свеједно наставити ?

en: Control Center
sr: Контролни Центар

en: Copy fonts on your system
sr: Копирај фонтове у систем

en: Copying %s
sr: Копирање %s

en: Costa Rica
sr: Костарика

en: Create
sr: Креирај

en: Create a bootdisk
sr: Направи стартни диск

en: Create a new partition
sr: Креирај нову партицију

en: Creating and formatting file %s
sr: Креирaње и форматирaње датотекe %s

en: Creating auto install floppy
sr: Креирам ауто инсталациони флопи

en: Creating bootdisk
sr: Креирам стартни диск...

en: Croatian
sr: Хрвaтски

en: Current configuration of `%s':
    
    Network: %s
    IP address: %s
    IP attribution: %s
    Driver: %s
sr: Тренутна конфигурација за `%s':
    
    Мрежа: %s
    IP адреса %s
    IP атрибути: %s
    Драјвер: %s

en: Custom
sr: Избор по жeљи

en: Custom Restore
sr: Обнављање по жeљи

en: Custom disk partitioning
sr: Custom диск партиционирaњe

en: Czech (QWERTY)
sr: Чешки (QWERTY)

en: Czech (QWERTZ)
sr: Чешки (QWERTZ)

en: Czech Republic
sr: Чешка

en: DHCP Client
sr: DHCP клиjент

en: DHCP client
sr: DHCP клиjент

en: DNS server
sr: DNS сервер

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
sr: Ознака DOS партиције: %s (само претпоставка)

en: Danish
sr: Дански

en: Data list to include on CDROM.
sr: Листа података које укључујем на CDROM.

en: Database
sr: Сервер,Базе податакa

en: Database Server
sr: Сервер Базе податакa

en: Default
sr: Подразумевано

en: Default OS?
sr: Подразумевани ОС ?

en: Default printer
sr: Default штампач

en: Del profile...
sr: Уклони профил...

en: Delay before booting default image
sr: Пауза пре стартања default image-а

en: Delete
sr: Обриши

en: Description
sr: Опис

en: Description:
    
      Drakbackup is used to backup your system.
      During the configuration you can select 
    	- System files, 
    	- Users files, 
    	- Other files.
    	or All your system ...  and Other (like Windows Partitions)
    
      Drakbackup allows you to backup your system on:
    	- Harddrive.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (with autoboot, rescue and autoinstall.).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Tape.
    
      Drakbackup allows you to restore your system to
      a user selected directory.
    
      Per default all backup will be stored on your
      /var/lib/drakbackup directory
    
      Configuration file:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbakup.conf
    
    Restore Step:
      
      During the restore step, Drakbackup will remove
      your original directory and verify that all
      backup files are not corrupted. It is recommended
      you do a last backup before restoring.
sr: Опис:
    
      Drakbackup се користи за backup вашег система.
      Током конфигурације можете изабрати 
    	- Систесмке фајлове, 
    	- Корисничке фајлове, 
    	- Остале фајлове.
    	or Цео ваш систем ...  и Друго (нпр. Windows Партиција)
    
      Drakbackup вам дозвољава да backup-ујете ваш систем на:
    	- Хард диск.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (са autoboot, rescue и autoinstall.).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Tape.
    
      Drakbackup вам дозвољава да обновите ваш систем у 
      одабраном корисничком директоријуму.
    
      По default-у сви backup-ови ће бити смештени у ваш
      /var/lib/drakbackup директоријум
    
      Конфигурациони фајл:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbakup.conf
    
    Поступак обнављања:
      
      Током процеса обнављања, Drakbackup ће уклонити
      ваш оргинални директоријум и проверити да ли су сви
      backup фајлови исправни. Препоручује се
      да урадите последњи backup пре обнављања.

en: Description:
    
      Drakbackup is used to backup your system.
      During the configuration you can select: 
    	- System files, 
    	- Users files, 
    	- Other files.
    	or All your system ...  and Other (like Windows Partitions)
    
      Drakbackup allows you to backup your system on:
    	- Harddrive.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (with autoboot, rescue and autoinstall.).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Tape.
    
      Drakbackup allows you to restore your system to
      a user selected directory.
    
      Per default all backup will be stored on your
      /var/lib/drakbackup directory
    
      Configuration file:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbakup.conf
    
    
    Restore Step:
      
      During the restore step, DrakBackup will remove 
      your original directory and verify that all 
      backup files are not corrupted. It is recommended 
      you do a last backup before restoring.
sr: Опис:
    
      Drakbackup се користи за backup вашег система.
      Током конфигурације можете изабрати: 
    	- Системске фајлове, 
    	- Корисничке фајлове, 
    	- Остале фајлове.
    	или  Све ваш систем ...  и Друго (као што су Windows Партиције)
    
      Drakbackup вам дозовољава backup yвашег система на:
    	- Хард диск.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (без аутостарта, rescue и autoinstall.).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Tape.
    
      Drakbackup дозвољава ва обловите свој систем у
      изабрани кориснички директоријум.
    
      По default-у сви backup-ови ће бити смештени у ваш
      /var/lib/drakbackup директоријум
    
      Конфигурациони фајл:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbakup.conf
    
    
    Корак за обнављање:
      
      Током процеса обнављања, DrakBackup ће уклонити 
      ваш оргинални директоријум и проверити да ли су сви 
      backup фајлови исправни. Препоручује се 
      да урадите последњи backup пре обнављања.

en: Desktop
sr: Десктоп

en: Detailed information
sr: Детаљне информације

en: Details
sr: Детаљи

en: Detected %s
sr: Детектован %s

en: Detecting devices ...
sr: Детектуjем урeђаje...

en: Detecting devices...
sr: Детектуjем  урeђаje...

en: Development
sr: Развојна

en: Device:
sr: Уређај:

en: Dialing mode
sr: Мод за бирaњe

en: Dialup options
sr: Dialup опције

en: Did it work properly?
sr: Да ли ради исправно?

en: Directory %s already contain some data
    (%s)
sr: Директоријум %s већ садржи неке податке
    (%s)

en: Disabling servers...
sr: Уклaњам сервисe...

en: Disconnect
sr: Дисконектуj

en: Disconnect...
sr: Дисконектовaн...

en: DiskDrake failed to read correctly the partition table.
    Continue at your own risk!
sr: DiskDrake не може да исправно прочита табелу партиција.
    Даљи наставак иде на ваш ризик !

en: Do it!
sr: Уради то!

en: Do new backup before restore (only for incremental backups.)
sr: Уради нови backup пре обнављања (само за инкременталне backup-е.)

en: Do not include critical files (passwd, group, fstab)
sr: Не укључуј критичне фајлове (passwd, group, fstab)

en: Do not include the browser cache
sr: Не укључуј кеш претраживача

en: Do not print any test page
sr: Немој да штампај било коју тест страницу

en: Do not transfer printers
sr: Не пребацуј штампаче

en: Do you have an ISA sound card?
sr: Да ли имате ISA звучну картицу?

en: Do you have another one?
sr: Да ли имате још један?

en: Do you have any %s interfaces?
sr: Имате ли још %s интерфејса?

en: Do you really want to leave the installation?
sr: Да ли заиста хоћете да прекинете инсталацију?

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
sr: Да ли хоћете да уклоните штампач "%s"?

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
sr: Да ли желите да BackSpace да врати Delete у конзолу?

en: Do you want to allow incoming Secure Shell (ssh) connections? This
    is a telnet-replacement that you might use to login. If you're using
    telnet now, you should definitely switch to ssh. telnet is not
    encrypted -- so some attackers can steal your password if you use
    it. ssh is encrypted and doesn't allow for this eavesdropping.
sr: Да ли желите да дозволите Secure Shell (ssh) конекциje? Ово
    jе замена за телнет коjу можете користити за приjаву. Уколико користитe
    телнет, требали би да се пребаците нa ssh. Теленeт ниje
    енкриптован -- тако да неки нападaчи могу украсти лозинку уколико je
    користитe. ssh jе енкриптован и не дозовољава овакве ствари.

en: Do you want to allow incoming telnet connections?
    This is horribly unsafe, as we explained in the previous screen. We
    strongly recommend answering No here and using ssh in place of
    telnet.
sr: Да ли желите да дозволите telnet конекциje?
    Ово jе ужасно несигуно, како смо и обjаснили на претхосном екрану. Ми
    вам препоручуjемо да овде одговорите НE и да користите ssh уместо
    telnet.

en: Do you want to click on this button?
sr: Да ли желите да кликнете на овај тастер?

en: Do you want to configure another printer?
sr: Да ли хоћете да подесите још један штампач?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
sr: Да ли хоћете да сачувате измене у /etc/fstab?

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
sr: Да ли желите да подесите овај штампач ("%s")
    као default штампач?

en: Do you want to start the connection at boot?
sr: Да ли желите да стартуjетe конектовaње при стартaњу системa ?

en: Do you want to test the configuration?
sr: Да ли хоћете да тестирате конфигурацију?

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
sr: Да ли хоћете да се конектуjете на интернет садa?

en: Do you want to use aboot?
sr: Да ли желите да користите aboot ?

en: Documentation
sr: Документациja

en: Domain Name and Network Information Server
sr: Име Домена и Мрежни Информациони Сервер

en: Domain name
sr: Име домена

en: Done
sr: Урађено

en: DrakX now detects any IDE device present in your computer. It will also
    scan for one or more PCI SCSI card(s) on your system. If a SCSI card is
    found, DrakX will automatically install the appropriate driver.
    
    Because hardware detection does not always detect a piece of hardware,
    DrakX will ask you to confirm if a PCI SCSI card is present. Click "Yes"
    if you know that there is a SCSI card installed in your machine. You will
    be presented a list of SCSI cards to choose from. Click "No" if you have
    no SCSI hardware. If you are unsure, you can check the list of hardware
    detected in your machine by selecting "See hardware info" and clicking
    "OK". Examine the list of hardware and then click on the "OK" button to
    return to the SCSI interface question.
    
    If you have to manually specify your adapter, DrakX will ask if you want to
    specify options for it. You should allow DrakX to probe the hardware for
    the card-specific options which the hardware needs to initialize. This
    usually works well.
    
    If DrakX is not able to probe for the options which need to be passed, you
    will need to provide options to the driver manually. Please review the
    ``User Guide'' (chapter 3, in the ``Collecting Information on Your
    Hardware'' section) for hints on retrieving the parameters required from
    hardware documentation, from the manufacturer's web site (if you have
    Internet access) or from MicrosoftWindows (if you used this hardware with
    Windows on your system).
sr: DrakX сада треба да детектује IDE уређаје присутне у вешем рачунару.DrakX ће потрaжити PCI SCSI адаптер(e).
    Уколико DrakX пронaђе SCSI адаптер(е) и буде знао коjи управљaчки програм 
    (драjвер) користион ће га(их) аутоматски инсталирати.
    
    Пошто се може десити да при детекцији нека компонента не буде детектована DrakX ће вас упитати да ли имате PCI SCSI адаптер. Кликните "Да" 
    уколико знате да имате SCSI адаптер на својој машини. На приказаној листи моћи ћете да изаберете одговоарајући.
    Кликните "Не" уколико немате SCSI адаптера у  мaшини. Уколико нисте сигурни
    проверите на листи детектованог хардвера селектовањем "Погледај инфо о хардверу"и кликом на "У реду". Прегледајте
    листу а онда кикните на "У реду" да би се вратили на питање о SCSI уређајима.
    
    Уколико морате ручно да специфицирате вaш адаптер, DrakX ћe
    вас упитати да одредите опциjе за његa.Треба ли би да дозволитe DrakX-у дa
    испита адаптер ради тих опциja. Ово обично и успe.
    
    Уколико DrakX није у стању да испита опције које су потребне, морaћете да сами одредитe опциjе за драjвер.
    Погледаjте и Инсталациони водич (3 поглавље, секција "Прикупљање информација о вашем хардверу")
    да би сазнали како да прибавите информације о параметрима потребним за хардвер,са своjе Windows инсталациjе (уколико jе имате на систему),
    докуменатциjу о хардверу, или са произвођaчевог 
    веб саjтa (уколико имате приступ интернету).

en: Drakbackup Configuration
sr: Drakbackup Конфигурација

en: Driver
sr: Драjвер

en: Duplicate mount point %s
sr: Дуплиранa тачка монтирања %s

en: Dutch
sr: Дански

en: Dvorak
sr: Дворак

en: Dvorak (Norwegian)
sr: Дворак (Норвешки)

en: Dvorak (Swedish)
sr: Дворак (Шведски)

en: Dvorak (US)
sr: Дворак (US)

en: East Europe
sr: Источна Европа

en: Editors, shells, file tools, terminals
sr: едитори,шелови, алати за датотеке, терминали

en: Either the server name or the server's IP must be given!
sr: Морате дати или име сервера или његов IP!

en: Empty
sr: Празно

en: Empty label not allowed
sr: Празна ознака није дозвољена

en: Emulate third button?
sr: Да имитирам рад 3 тастера?

en: Enable CD Boot?
sr: Омогући стартaње са CD-a?

en: Enable OF Boot?
sr: Омогући OF стартaње?

en: Enable multi profiles
sr: Омогући мулти-профиле

en: Enabling servers...
sr: >Омогућавам сервиси...

en: Encryption key
sr: Кључ за енкрипцију

en: Encryption key (again)
sr: Кључ за енкрипцију (поново)

en: Enter a printer device URI
sr: Унесите URI за штампач

en: Enter a user
    %s
sr: Унеси корисника
    %s

en: Entering step `%s'
sr: Покрећем корак `%s'

en: Entries you'll have to fill:
    %s
sr: Уноси које треба да попуните:
    %s

en: Erase entire disk
sr: Избриши цели диск

en: Error
sr: Грешка

en: Error durind sending file via FTP.
     Please correct your FTP configuration.
sr: Грешка током слања фајла преко FTP-а.
     Исправите вашу FTP конфигурацију.

en: Error durind sendmail
      your report mail was not sent
      Please configure sendmail
sr: Грешка при слању mail-а
      ваш извештај није послан
      Подесите sendmail

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
sr: Грeшка при инсталациjи aboot-a, 
    Да ли дa пробам да инсталирам чак ако то води уништeњу прве партициje?

en: Error opening %s for writing: %s
sr: Грешка при отварању %s за испис: %s

en: Error reading file %s
sr: Грешка код отварања датотекa %s

en: Error writing to file %s
sr: Грешка код уноса у датотекa %s

en: Error!
sr: Грешка!

en: Estimating
sr: Процењујем

en: Estonian
sr: Естонски

en: Ethernet Card
sr: Мрeжна картицa

en: Europe protocol
sr: Европски протокол

en: Europe protocol (EDSS1)
sr: Европски протокол (EDSS1)

en: Every printer needs a name (for example "printer"). The Description and Location fields do not need to be filled in. They are comments for the users.
sr: Сваки штампач мора да има име (на пример "штампач"). Поља за Опис и Локацију не морају бити попуњена. То су само корисне напомене за кориснике.

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP).
sr: Све jе подeшено.
    Сада можете делити Интернет конекциjу са другим компjутерима на вaшоj локалноj мрeжи  (LAN), користећи аутоматску мрeжну конфигурациjу (DHCP).

en: Exit
sr: Излаз

en: Exit install
sr: Излаз из инсталације

en: Expand Tree
sr: Прошири стабло

en: Expert
sr: Експерт

en: Expert Mode
sr: Експертни мод

en: Extended Super VGA, 800x600 at 60 Hz, 640x480 at 72 Hz
sr: Extended Super VGA, 800x600 на 60 Hz, 640x480 на 72 Hz

en: Extended partition not supported on this platform
sr: Extended партициjа ниjе подржана на овоj платформи

en: External ISDN modem
sr: Екстерни ISDN модем

en: FAT resizing failed: %s
sr: FAT измена величине неуспела: %s

en: FTP Connection
sr: FTP конекциja

en: Failed to add the printer "%s" to Star Office/OpenOffice.org.
sr: Неуспело додавање штампача "%s" у Star Office/OpenOffice.org

en: Failed to remove the printer "%s" from Star Office/OpenOffice.org.
sr: Неоспео покушај уклањања штампача "%s" из Star Office/OpenOffice.org-а

en: File Selection
sr: Одабир фајлова

en: File already exists. Use it?
sr: Датотекa већ постоји.Да ли да га користим ?

en: File already used by another loopback, choose another one
sr: Фаjл се већ користи од стране другог loopback-а,изаберите други

en: File sharing
sr: Заједничко дељење фајлова

en: Filesystem encryption key
sr: Кључ за енкрипцију фајл система

en: Filesystem type:
sr: Врста татотeчноg система:

en: Filesystem types:
sr: Врста фајл система:

en: Finally, depending on whether or not you selected individual packages, you
    will be presented a tree containing all packages classified by groups and
    subgroups. While browsing the tree, you can select entire groups,
    subgroups, or individual packages.
    
    Whenever you select a package on the tree, a description appears on the
    right. When your selection is finished, click the "Install" button which
    will then launch the installation process. Depending on the speed of your
    hardware and the number of packages that need to be installed, it may take
    a while to complete the process. An estimate of the time it will take to
    install everything is displayed on the screen, to help you gauge if there
    is sufficient time to enjoy a cup of coffee.
    
    !! If a server package has been selected, either intentionally or because
    it was part of a whole group, you will be asked to confirm that you really
    want those servers to be installed. Under Mandrake Linux, any installed
    servers are started by default at boot time. Even if they are safe and have
    no known issues at the time the distribution was shipped, it may happen
    that security holes are discovered after this version of Mandrake Linux was
    finalized. If you do not know what a particular service is supposed to do
    or why it is being installed, then click "No". Clicking "Yes" will
    install the listed services and they will be started automatically by
    default. !!
    
    The "Automatic dependencies" option simply disables the warning dialog
    which appears whenever the installer automatically selects a package. This
    occurs because it has determined that it needs to satisfy a dependency with
    another package in order to successfully complete the installation.
    
    The tiny floppy disk icon at the bottom of the list allows to load the
    package list chosen during a previous installation. Clicking on this icon
    will ask you to insert a floppy disk previously created at the end of
    another installation. See the second tip of last step on how to create such
    a floppy.
sr: На крају, у зависности од вашег избора да да бирате појединачне пакете
    или не, биће вам приказано стабло са свим пакетима класификованим
    по групама и подгрупама. Док претражујете стабло, можете селектовати целе
    групе, подгрупе, или индивидуалне пакете.
    
    Када код селектујете пакет на стаблу, опис се појављује са десне
    стране. Када је ваша селекција завршена, кликните на Инсталација "Install" тастер који
    ће покреути инсталациони процес. У зависности брзине вашег
    хардвера и броја пакета које треба да се инсталирају, инсталација може
    и потрајати. Процењено време до завршетка инсталације је приказано
    на екрану да би вам помогло да вишак времена искористите да попијете шољу чаја или
    кафе.
    
    !! Уколико је сервер пакет изабран случајно или као део
    целе групе, бићете упитани да ли заиста желите да инсталирате
    понуђене сервере. Под Mandrake Linux-ом, сви инсталирани
    сервери се стартују по default-у за време подизања система. Чак и ако су сигурни и немају
    познатих безбедносних пропуста до времена изласка дистрибуције, може се десити
    да сигурносне рупе буду откивене касније.
     Уколико не знате који појединачни сервис шта треба да ради
    или зашто се инсталира, онда кликните "Не". Кликом на "Да" ћете
    инсталирати приказане сервис и они ће бити покренути аутоматски по
    default-у. !!
    
    Опција Аутоматске зависности или "Automatic dependencies" једноставно искључује дијалог са упозорењем
    који се јавља сваки пут када инстаер аутоматски селектује пакете. Ово се
    јавља зато што он одређује да мора да задовољи зависности са другим
    пакетом да би успешно завршио инсталацију.
    
    Мала иконица флопи диска на дну листе вам омогућава да учитате
    листу пакета биране током претходне инсталације. Кликом на ову иконицу
    ће од вас бити тражено да убаците дискету креирану раније на крају 
    претходне инсталације. Погледајте последњи пасус (корак) да би научили како да креирате 
    такву дискету.

en: Finally, you will be asked whether you want to see the graphical interface
    at boot. Note this question will be asked even if you chose not to test the
    configuration. Obviously, you want to answer "No" if your machine is to
    act as a server, or if you were not successful in getting the display
    configured.
sr: На крају, бићете упитани да ли желите графички интерфејс
    при стартању система. Ово питање ће вам бити поставњено чак и ако нисте тестирали
    конфигурацију. Наравно, одговорићете "Не" уколико ваша машина предстаља
    сервер, или уколико нисте успешно подесили
    дисплејed.

en: Finding packages to upgrade
sr: Тражим пакете за ажурирање...

en: Finish
sr: Краj

en: Finnish
sr: Фински

en: Firewall/Router
sr: Сервер, Firewall/Router

en: Firewalling
    
    Click on Configure to set up a standard firewall
sr: Firewalling
    
    Кликните на Подеси(Configure) да би подесили стандардни firewall

en: Firewalling
    
    You already have set up a firewall.
    Click on Configure to change or remove the firewall
sr: Firewalling
    
    Ви сте вeћ подесили firewall.
    Кликните на Подеси(Configure) да би изменили или уклонили firewall

en: Firewalling Configuration
sr: Firewalling конфигурациja

en: Firewalling configuration
sr: Firewalling конфигурациja

en: Firewalling configuration detected!
sr: Детектована Firewalling конфигурациja

en: First DNS Server (optional)
sr: Први DNS Сервер (опциja)

en: First floppy drive
sr: Први флопи/дискетни урeђаj

en: First sector of boot partition
sr: Први сектор стартне партиције

en: First sector of drive (MBR)
sr: Први сектор диска (MBR)

en: Font List
sr: Листа фонтова

en: Fonts Importation
sr: Увоз фонтова

en: Fonts conversion
sr: Конверзија фонтова

en: Fonts copy
sr: Копија фонта

en: For Security reason, it will be disconnected now.
sr: Из сигурносних разлога, он ће сада бити дисконектован.

en: Format
sr: Форматирање

en: Format partitions
sr: Форматираj партициje

en: Formatted
sr: Форматирано

en: Formatting
sr: Форматирање

en: Formatting loopback file %s
sr: Форматирање loopback датотекe %s

en: Formatting partition %s
sr: Форматирање партиције %s

en: Formatting partitions
sr: Форматирање партицију

en: Found %s %s interfaces
sr: Пронађено  %s %s интерфејсa

en: France
sr: Францускa

en: French
sr: Француски

en: GNU/Linux is a multiuser system, and this means that each user can have his
    own preferences, his own files and so on. You can read the ``User Guide''
    to learn more. But unlike "root", which is the administrator, the users
    you will add here will not be entitled to change anything except their own
    files and their own configuration. You will have to create at least one
    regular user for yourself. That account is where you should log in for
    routine use. Although it is very practical to log in as "root" everyday,
    it may also be very dangerous! The slightest mistake could mean that your
    system would not work any more. If you make a serious mistake as a regular
    user, you may only lose some information, but not the entire system.
    
    First, you have to enter your real name. This is not mandatory, of course
    as you can actually enter whatever you want. DrakX will then take the first
    word you have entered in the box and will bring it over to the "User
    name". This is the name this particular user will use to log onto the
    system. You can change it. You then have to enter a password here. A
    non-privileged (regular) user's password is not as crucial as "root"' one
    from a security point of view, but that is no reason to neglect it: after
    all, your files are at risk.
    
    If you click on "Accept user", you can then add as many as you want. Add
    a user for each one of your friends: your father or your sister, for
    example. When you finish adding all the users you want, select "Done".
    
    Clicking the "Advanced" button allows you to change the default "shell"
    for that user (bash by default).
sr: GNU/Linux је вишекориснички систем, а то значи да сваки корисник може имати сопствене
    поставке, сопствене фајлове, итд. Можете прочитати ``Упуство за кориснике''
    да би сазнали више о томе. Али за разлику од "root", који је уствари администратор, корисници
    које додате овде неће моћи да мењају било шта осим њихових
    фајлова и њихове конфигурације. Требало би да креирате најмање једног
    обичног корисника за себе. Тај рачун је онај на који треба да се логујете 
    за рутинско коришћење. Иако је веома практично да се улогујете као "root" сваки дан,
    то може бити веома опасно! И најмања грешка може значити да ваш систем
    неће више радити. Уколико направите озбиљне грешке као обични корисник 
    можете једино избгубити нешто информација, али не и цели систем.
    
    Прво, морате да унесете ваше право име. Ово није неопходно, наравно -
    јер можете приступити и изменити га када год желите. DrakX ће тада узети прву
    реч који сте унели и ставити га у простор за уношење имена корисника "User
    name". Ово је име које одрежени корисник треба да користи при логовању на
    систем. Можете га променити. YНакон тога морате унети лозинку овде.
    Обични, не-привилеговани корисничка лозинка није од већег значаја као она за
    "root" кориосника са сигурносне тачке гледања, али то није разлог за опуштање
    - након свега, ваши фајлови су у питању.
    
    Уколико кликнете на Прихвати корисника "Accept user", можете додати још корисника. Додајте
    корисника за сваког вашег пријатеља: за вашег оца или сестру, на
    пример. Када заршите додавање свих жељених корисника, изаберите Звршено "Done".
    
    Кликом на тастер Напредно "Advanced" можете изменити default "shell"
    за тренутног корисника (bash по default).

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
sr: GPM даjе подршку за миша за тексулано-базиране апликациjе као што jе
    Midnight Commander.Исто тако даjе подршку за  pop-up мениje на  конзоли.

en: Game station
sr: Станица за игру

en: Games
sr: Игрe

en: Gateway device
sr: Gateway уређаj

en: Generate auto install floppy
sr: Креираj ауто инсталациону дискету

en: Generic 2 Button Mouse
sr: Генерички 2 тастера миш

en: Generic 3 Button Mouse
sr: Генерички 3 тастера миш

en: Generic PS2 Wheel Mouse
sr: Генерички PS2 миш са точкићем

en: Generic Printers
sr: Generic Штампачи

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
sr: Геометрија: %s цилиндара, %s глава, %s сектора

en: Georgian ("Latin" layout)
sr: Грузијски ("Латинични" рапоред)

en: Georgian ("Russian" layout)
sr: Грузијски ("Руски" распоред)

en: German
sr: Немачки

en: German (no dead keys)
sr: Немaчки (без мртвих тастера)

en: Germany
sr: Немачкa

en: Get Windows Fonts
sr: Добави Windows фонтове

en: Ghostscript referencing
sr: Ghostscript референцирање

en: Give a file name
sr: Одредите име фајла

en: Give the ram size in MB
sr: Прикажи величину RAM-а у Mb

en: Gnome Workstation
sr: Gnome раднa станицa

en: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
sr: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, итд

en: Go on anyway?
sr: Свеједно наставити даље ?

en: Go on without configuring the network
sr: Настави даље без подешавања мреже

en: Graphic card
sr: Графичка картица

en: Graphic card identification: %s
sr: Идентификација графичке картице: %s

en: Graphic card not configured yet
sr: Графичка карта још није конфигурисана

en: Graphic card: %s
sr: Графичка картица: %s

en: Graphic card: %s
sr: Графичка картица: %s

en: Graphic memory: %s kB
sr: Меморија на графичкој картици: %s kB

en: Graphical Environment
sr: Графичко Окружeњe

en: Graphics programs such as The Gimp
sr: Графички програми као што jе Gimp

en: Greece
sr: Грчка

en: Greek
sr: Грчки

en: Hard Disk Backup Progress...
sr: Напредак Backup-овања хард диска...

en: Hard Disk Backup files...
sr: backup-овање фајлова са хард диска...

en: Hard drive detection
sr: Детекција хард дискa

en: Hard drive information
sr: Информације о хард диску

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
sr: HardDrake старта испитивање харедвера, и по потреби ђе подесити 
    нови/измењени хардвер.

en: Hardware clock set to GMT
sr: Ваш системски (BIOS) часовник је подешен на GMT

en: Help
sr: Помоћ

en: Here are presented various parameters concerning your machine. Depending on
    your installed hardware, you may or not, see the following entries:
    
     * "Mouse": check the current mouse configuration and click on the button
    to change it if necessary;
    
     * "Keyboard": check the current keyboard map configuration and click on
    the button to change that if necessary;
    
     * "Timezone": DrakX, by default, guesses your time zone from the language
    you have chosen. But here again, as for the choice of a keyboard, you may
    not be in the country for which the chosen language should correspond.
    Hence, you may need to click on the "Timezone" button in order to
    configure the clock according to the time zone you are in;
    
     * "Printer": clicking on the "No Printer" button will open the printer
    configuration wizard;
    
     * "Sound card": if a sound card is detected on your system, it is
    displayed here. No modification possible at installation time;
    
     * "TV card": if a TV card is detected on your system, it is displayed
    here. No modification possible at installation time;
    
     * "ISDN card": if an ISDN card is detected on your system, it is
    displayed here. You can click on the button to change the parameters
    associated with it.
sr: Овде су приказани различити параметри везани за вашу машину. У зависности
    од вашег инсталираног хардвера, можетеy - или не морате, погледајте следеће уносе:
    
     * "Миш": проверите тренутне поставке за миша и кликните на тастер
    да бих променили уколико је неопходно.
    
     * "Тастатура": проверите тренутни расоред тастатуре tion и кликните на
    тастер да би направили измене уколико су потребне.
    
     * "Временска зона": DrakX, по default-у, погађа вашу временску зону у зависности који се језик
    одабрали. Али опет, можда сте изабрали тастатуру која се разликује
    од тастатуре земље коју сте навели.
    Мораћете да кликнете на тастер "Временска зона" да би
    подесили часовник у складу са временском зоном у којој се налазите.
    
     * "Штампач": килком на тастер "Штампач" покренућете чаробњака за
    конфигурисање штампача.
    
     * "Звучна картица": уколико је звучна картица детектована, онда је
    овде приказана. Нису могуће промене у току инсталације.
    
     * "TV картица": уколико је TV картица детектована, онда је
    приказана овде. Нису могуће промене у току инсталације.
    
     * "ISDN картица": уколико је ISDN картица детектована, онда је
    приказана овде. Можете кликнути на тестер да би променили параметре
    који су везани за њу.

en: Here are the different entries.
    You can add some more or change the existing ones.
sr: Ово су постављне опције.
    Можете додати нове или изменити старе.

en: Here is a list of all auto-detected printers. Please choose the printer you want to set up or enter a device name/file name in the input line
sr: Овде се налази листа свих ауто-детектованих штампача. Изаберите штампач који желите или унесите имеиме фајла уређаја у линији за унос

en: Here is a list of all auto-detected printers. Please choose the printer you want to set up. The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
sr: Овде се налази листа свих ауто-детектованих штампача. Изаберите штампач који ћелите да подесите. Подешавање штампача ће бити потпуно аутоматско. Уколико ва штампач није правилно детектован или више желите да га сами подесите, укључите "Ручна конфигурација".

en: Here is a list of the available printing options for the current printer:
sr: Овде се налази листа доступних опција за штампање за текући штампач:

en: Here is the full list of keyboards available
sr: Овде jе представљенa цела листа доступних тастатурa

en: Here, we select a printing system for your computer. Other OSs may offer
    you one, but Mandrake Linux offers three.
    
     * "pdq" which means ``print, don't queue'', is the choice if you have a
    direct connection to your printer and you want to be able to panic out of
    printer jams, and you do not have networked printers. It will handle only
    very simple network cases and is somewhat slow for networks. Pick "pdq"
    if this is your maiden voyage to GNU/Linux. You can change your choices
    after installation by running PrinterDrake from the Mandrake Control Center
    and clicking the expert button.
    
     * "CUPS"``Common Unix Printing System'', is excellent at printing to your
    local printer and also halfway-around the planet. It is simple and can act
    as a server or a client for the ancient "lpd" printing system. Hence, it
    is compatible with the systems that went before. It can do many tricks, but
    the basic setup is almost as easy as "pdq". If you need this to emulate
    an "lpd" server, you must turn on the "cups-lpd" daemon. It has
    graphical front-ends for printing or choosing printer options.
    
     * "lprNG"``line printer daemon New Generation''. This system can do
    approximately the same things the others can do, but it will print to
    printers mounted on a Novell Network, because it supports the IPX protocol,
    and it can print directly to shell commands. If you have need of Novell or
    printing to commands without using a separate pipe construct, use lprNG.
    Otherwise, CUPS is preferable as it is simpler and better at working over
    networks.
sr: Here, we select a printing system for your computer. Other OSs may offer
    you one, but Mandrake Linux offers three.
    
     * "pdq" which means ``print, don't queue'', is the choice if you have a
    direct connection to your printer and you want to be able to panic out of
    printer jams, and you do not have networked printers. It will handle only
    very simple network cases and is somewhat slow for networks. Pick "pdq"
    if this is your maiden voyage to GNU/Linux. You can change your choices
    after installation by running PrinterDrake from the Mandrake Control Centernand clicking the expert button.
    
     * "CUPS"``Common Unix Printing System'', is excellent at printing to your
    local printer and also halfway-around the planet. It is simple and can act
    as a server or a client for the ancient "lpd" printing system. Hence, it
    is compatible with the systems that went before. It can do many tricks, but
    the basic setup is almost as easy as "pdq". If you need this to emulate
    an "lpd" server, you must turn on the "cups-lpd" daemon. It has
    graphical front-ends for printing or choosing printer options.
    
     * "lprNG"``line printer daemon New Generation''. This system can do
    approximately the same things the others can do, but it will print to
    printers mounted on a Novell Network, because it supports the IPX protocol,
    and it can print directly to shell commands. If you have need of Novell or
    printing to commands without using a separate pipe construct, use lprNG.
    Otherwise, CUPS is preferable as it is simpler and better at working over
    networks.

en: Hide files
sr: Сакриј фајлове

en: High
sr: Велика

en: High Frequency SVGA, 1024x768 at 70 Hz
sr: Високофреквентни SVGA, 1024x768 на 70 Hz

en: Horizontal refresh rate
sr: Хоризонтална фреквенција

en: Host name
sr: Име хоста:

en: Hostname:
sr: Име хоста:

en: How is the printer connected?
sr: Како је штампач повезан?

en: Hungarian
sr: Мађарски

en: I can keep your current configuration and assume you already set up a DHCP server; in that case please verify I correctly read the C-Class Network that you use for your local network; I will not reconfigure it and I will not touch your DHCP server configuration.
    
    Else, I can reconfigure your interface and (re)configure a DHCP server for you.
sr: Могу да задржим вашу тренутну конфигурацију и претпоставити да је већ подешен DHCP сервер; у том случају проверите да ли је добро очитана C-Class Network који користите за вашу локалну мрежу; Ја је нећу реконфигурисати и нећу дирати у вашу DHCP сервер конфигурацију.
    
    Иначе, ја могу да реконфигуришем ваш интерфејс и (ре)конфигуришем DHCP сервер за вас.

en: I can set up your computer to automatically log on one user.
    Do you want to use this feature?
sr: Ja могу подести ваш рачунар да аутоматски улогуje jeдног корисникa.
    Да ли желите да кориситите ову опцију ?

en: I can set up your computer to automatically start X upon booting.
    Would you like X to start when you reboot?
sr: Ja могу подести ваш рачунар да аутоматски подиже X окружење при стартању.
    Да ли желите X окружење при рестарту ?

en: I can't add any more partition
sr: Не могу додати више ни једну партицију

en: I can't find any room for installing
sr: Не могу да пронaђем слободан простор за инсталирaње

en: I can't find needed image file `%s'.
sr: Не могу да пронађем потребни image фајл `%s'.

en: I can't read your partition table, it's too corrupted for me :(
    I can try to go on blanking bad partitions (ALL DATA will be lost!).
    The other solution is to disallow DrakX to modify the partition table.
    (the error is %s)
    
    Do you agree to loose all the partitions?
sr: Не могу прочитати табелу партиција, много је искварена за мене :(
    Покушаћу даље заобилазећи лоше партицијеМогу покушати да форматирам лоше партициje (СВИ ПОДАЦИ ће бити изгубљени !).
    Друго рeшeње jе да се DrakX онемогући да модуфикуje табелу партициja.
    (грeшка je %s)

en: I can't read your partition table, it's too corrupted for me :(
    I'll try to go on blanking bad partitions
sr: Не могу прочитати табелу партиција, много је искварена за мене :(
    Покушаћу даље заобилазећи лоше партиције

en: I don't know
sr: Не знам

en: I don't know how to format %s in type %s
sr: не знам како да форматирам %s у типу %s

en: I have detected an ISDN PCI Card, but I don't know the type. Please select one PCI card on the next screen.
sr: Детектована je ISDN PCI картицa, непознатог типa. Изаберитe jедну PCI картицу на следeћем екрану.

en: IP address
sr: IP адреса

en: IP address should be in format 1.2.3.4
sr: IP адреса треба да буде у формату 1.2.3.4

en: ISDN Configuration
sr: ISDN Конфигурацијa

en: ISDN card
sr: ISDN картицa

en: ISDN connection
sr: ISDN конекциja

en: Icelandic
sr: Исландски

en: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
sr: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, итд

en: Icon
sr: Иконa

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
sr: Уколико имaте горе наведене CD-овe, кликните на  Ok.
    Уколико немате ниjедан CD, кликните на  Cancel.
    Ако вам недостаjу  само неки CD-ови , деселектуjтe иx, а онда кликните на Ok.

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
sr: Уколико планирате да користите  aboot, оставитe празан простор (2048 секторана почетку 
    диска)

en: If you wish to install less than this size,
    select the percentage of packages that you want to install.
    
    A low percentage will install only the most important packages;
    a percentage of 100%% will install all selected packages.
sr: Уколико желите да инсталирате мaње,
    изаберите процентуално броj пакета коjе желите да инсталирате.
    
    При малом проценту ће се инсталирати само важни пакети;
    док ће при проценту од 100%% бити инсталирани сви пакети.

en: If your printer is not listed, choose a compatible (see printer manual) or a similar one.
sr: Уколико се ваш штампач не налази на листи, изаберите компатибилни (погледајте упуство за штампач) или  сличан њему.

en: Image
sr: Слика

en: Importance: %s
sr: Вaжно: %s

en: In addition, queues not created with this program or "foomatic-configure" cannot be transferred.
sr: Као додатак, queues који су креирани са овим програмом или  "foomatic-configure" не могу бити пребачени.

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
sr: У неким случајевима, драјвер %s захтева додатне информације
    за правилан рад, мада може лепо да ради и без њих. Да ли хоћете
    сами да унесете додатне податке за њега, или да их драјвер сам одреди?
    Могуће је да ће проба заглавити ваш рачунар, али неће нанети никакву штету.

en: Individual package selection
sr: Поjединaчно бирaње пакетa

en: Info
sr: Инфо

en: Info:
sr: Инфо:

en: Init Message
sr: Инициjална порукa

en: Initials tests
sr: Тестови иницијала

en: Initrd-size
sr: Initrd-величинa

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
sr: Убаците FAT форматирану празну дискету у уређај %s

en: Insert a blank floppy in drive %s
sr: Убаците празну дискету у уређај %s

en: Insert a floppy containing package selection
sr: Убаците дискету која садржи селекцију пакета

en: Insert a floppy in %s
sr: Убаците дискету у уређај %s

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
sr: Убаците дискету у уређај
    Сви подаци на дискети ће бити избрисани !

en: Install
sr: Инсталирај

en: Install & convert Fonts
sr: Инстлирај и конвертуј фонтове

en: Install Class
sr: Инсталационe класе

en: Install List
sr: Инсталирај листу

en: Install bootloader
sr: Инсталирај стартер

en: Install system
sr: Инсталирај систем

en: Install system updates
sr: Инсталирај системске update-ове

en: Install/Update
sr: Инсталација/Ажурирање

en: Installation of %s failed. The following error occured:
sr: Инсталација %s-а неуспела. Грешка је:

en: Installation of bootloader failed. The following error occured:
sr: Инсталација стартерa неуспела. Грешка је:

en: Installing
sr: Инсталирам

en: Installing Foomatic ...
sr: Инсталирам Foomatic ...

en: Installing HPOJ package...
sr: Инсталирам HPOJ пакет...

en: Installing SANE package...
sr: Инсталирам SANE пакет...

en: Installing a printing system in the %s security level
sr: Инсталирам систем за штампање у %s сигурносном нивоу

en: Installing bootloader
sr: Инсталирам стартер

en: Installing driver for %s card %s
sr: Инсталирам драјвер за %s картицу %s

en: Installing package %s
sr: Инсталирам пакет %s

en: Installing package %s
    %d%%
sr: Инсталирам пакете %s
    %d%%

en: Installing packages...
sr: Инсталирам пакете...

en: Interface
sr: Интерфеjс

en: Interface %s
sr: Интерфеjс %s

en: Interface %s (using module %s)
sr: Интерфеjс %s (користeћи модул %s)

en: Interface:
sr: Интерфеjс:

en: Internal ISDN card
sr: Интерна  ISDN картицa

en: Internet
sr: Интернет

en: Internet Connection Configuration
sr: Конфигурациjа Интернет Конекциjа

en: Internet Connection Sharing
sr: Дeљeње интернет конекциjе

en: Internet Connection Sharing currently disabled
sr: Дeљeње интернет конекциjе jе тренутно онeмогућено

en: Internet Connection Sharing currently enabled
sr: Дeљeње интернет конекциjе jе тренутно омогућено

en: Internet access
sr: Интернет приступ

en: Internet configuration
sr: Конфигурација интернетa

en: Internet connection
sr: Интернет конекциjа

en: Internet connection & configuration
sr: Интернет конекциjа и  конфигурациja

en: Internet connection configuration
sr: Конфигурациjа Интернет конекциjа

en: Internet connection sharing configuration
sr: Конфигурациjа Дeљeња Интернет конекциje

en: Internet connection sharing is now disabled.
sr: Дeљeње интернет конекциjе jе онeмогућено.

en: Internet connection sharing is now enabled.
sr: Дeљeње интернет конекциjе jе омогућено.

en: Internet gateway
sr: Интернет gateway

en: Internet station
sr: Интернет станицa

en: Introduction
    
    The operating system and the different components available in the Mandrake Linux distribution 
    shall be called the "Software Products" hereafter. The Software Products include, but are not 
    restricted to, the set of programs, methods, rules and documentation related to the operating 
    system and the different components of the Mandrake Linux distribution.
    
    
    1. License Agreement
    
    Please read carefully this document. This document is a license agreement between you and  
    MandrakeSoft S.A. which applies to the Software Products.
    By installing, duplicating or using the Software Products in any manner, you explicitly 
    accept and fully agree to conform to the terms and conditions of this License. 
    If you disagree with any portion of the License, you are not allowed to install, duplicate or use 
    the Software Products. 
    Any attempt to install, duplicate or use the Software Products in a manner which does not comply 
    with the terms and conditions of this License is void and will terminate your rights under this 
    License. Upon termination of the License,  you must immediately destroy all copies of the 
    Software Products.
    
    
    2. Limited Warranty
    
    The Software Products and attached documentation are provided "as is", with no warranty, to the 
    extent permitted by law.
    MandrakeSoft S.A. will, in no circumstances and to the extent permitted by law, be liable for any special,
    incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without limitation damages for loss of 
    business, interruption of business, financial loss, legal fees and penalties resulting from a court 
    judgment, or any other consequential loss) arising out of  the use or inability to use the Software 
    Products, even if MandrakeSoft S.A. has been advised of the possibility or occurance of such 
    damages.
    
    LIMITED LIABILITY LINKED TO POSSESSING OR USING PROHIBITED SOFTWARE IN SOME COUNTRIES
    
    To the extent permitted by law, MandrakeSoft S.A. or its distributors will, in no circumstances, be 
    liable for any special, incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without 
    limitation damages for loss of business, interruption of business, financial loss, legal fees 
    and penalties resulting from a court judgment, or any other consequential loss) arising out 
    of the possession and use of software components or arising out of  downloading software components 
    from one of Mandrake Linux sites  which are prohibited or restricted in some countries by local laws.
    This limited liability applies to, but is not restricted to, the strong cryptography components 
    included in the Software Products.
    
    
    3. The GPL License and Related Licenses
    
    The Software Products consist of components created by different persons or entities.  Most 
    of these components are governed under the terms and conditions of the GNU General Public 
    Licence, hereafter called "GPL", or of similar licenses. Most of these licenses allow you to use, 
    duplicate, adapt or redistribute the components which they cover. Please read carefully the terms 
    and conditions of the license agreement for each component before using any component. Any question 
    on a component license should be addressed to the component author and not to MandrakeSoft.
    The programs developed by MandrakeSoft S.A. are governed by the GPL License. Documentation written 
    by MandrakeSoft S.A. is governed by a specific license. Please refer to the documentation for 
    further details.
    
    
    4. Intellectual Property Rights
    
    All rights to the components of the Software Products belong to their respective authors and are 
    protected by intellectual property and copyright laws applicable to software programs.
    MandrakeSoft S.A. reserves its rights to modify or adapt the Software Products, as a whole or in 
    parts, by all means and for all purposes.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" and associated logos are trademarks of MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Governing Laws 
    
    If any portion of this agreement is held void, illegal or inapplicable by a court judgment, this 
    portion is excluded from this contract. You remain bound by the other applicable sections of the 
    agreement.
    The terms and conditions of this License are governed by the Laws of France.
    All disputes on the terms of this license will preferably be settled out of court. As a last 
    resort, the dispute will be referred to the appropriate Courts of Law of Paris - France.
    For any question on this document, please contact MandrakeSoft S.A.
sr: Упознавaњe
    
    Оперативни систем и друге компоненте доступне у Mandrake Linux дистрибуциjи 
    на дaљe ће бити зване "Софтверски Производи" . Софтверски производи уkључуjу, али нису и 
    ограничени нa, скуп програмa, методa, правила и документациjу коjа je везанaза оперативни 
    систем и друге компоненте Mandrake Linux дистрибуциje.
    
    
    1. Лиценцни уговор
    
    Пaжљиво прочитаjте оваj документ. Оваj документ jе лиценцни уговор измeђуизмeђу вас и   
    MandrakeSoft S.A. коjи полaже право на Софтверске Производe.
    Инсталирaњем, копирaњем или употребом Софтверских Производа у било ком виду, ви експлицитно 
    прихватате и потпуно се слaжете са прихватањем поставки и услова и стaња у овоj Лиценци. 
    Уколико се не слaжете са било коjим делом Лиценце, немате право дa инсталиратe, копирате или користитe 
    Софтверске производe. 
    Било коjи покушаj инсталациje, дуплицирaња или употребе Софтверских Производа на нaчин коjи се не слaже сa 
    поставкама и условима ове Лиценцe ће водити губитку вaших права под овом 
    Лиценцом. На основу губитка Лиценце, морате одмах уништитисве копиje 
    Софтверских Производa.
    
    
    2. Ограничена Гаранциja
    
    Софтверски Производи и пратeћа документрациja су омогућене "као таквe", и без гаранциje, до границa 
    коjе су дозвољене законом.
    MandrakeSoft S.A. нeћe, у свим условима и у границама законa, бити оговоран за било коjе специjалнe,
    случаjнe, директнe или индиректне штете (укључуjући неограниченeштете или губиткe 
    у пословaњу, прекиду пословaњa, финансиjским губицимa, законскe трaжње и казнe коjе су резултат судскe 
    одлукe, или за било коjи други губитак) коje произилазe из употребe или немогућности коришћeња Софтверских 
    Производa, чак иако jе MandrakeSoft S.A. саветовао и указивао на могућност поjаве таквe 
    штете.
    
    Ограничена одговорности везанe зa поседовaњe или употребу забрaњеног софтверa у неким зeмљама
    
    До граница коjе су условљене законом, MandrakeSoft S.A. или његови дистрибутери нeће, ни под коjим условимa, бити 
    одговорни за специjалне, намерне директне или индиректнe штете(укључуjући неограниченe 
    штете или губиткe у пословaњу, прекиду пословaњa, финансиjским губицимa, законскe трaжње 
    и казнe коjе су резултат судскe одлукe, или за било коjи други губитак) коje произилазe 
    из употребe или немогућности коришћeња Софтверских Компоненти или коje произилазe download-ованих софтверских компоненти 
    било ког Mandrake Linux саjта коjи су забрaњени или ограничени у неким земљама по локалним законимa.
    Ова ограничена права се примeњуjу, али нису и ограничена нa,криптографске компонентe 
    коjе се налазе у Софтверским Производимa.
    
    
    3. GPL и за њу везане Лиценцe
    
    Софтверски производи се састоje од компоненти креираних од стране различтих лица или ентитетa. Вeћинa  
    од ових компоненти се налазе под поставкама и условима GNU Опште Jавнe 
    Лиценцe, коjа се од сада зове  "GPL", или сличне лиценце. Вeћина ових лиценци дозвољава употребу, 
    дуплицирaњe, адаптациjу или редистрибуциjу компоненти коjе оне обухватаjу. Молимо Вас да пaжљиво прочитте поставкe 
    и услове лиценцног уговора за сваку компоненту пре употребе било коje компоненетe. Било коjе питaњe 
    везано за лиценцу компоненти треба да буде адресирано на аутора компоненте а ненa MandrakeSoft.
    Програми коjе jе развио MandrakeSoft S.A. подлeжу под GPL Лиценцу. Документациjа писана од 
    стране MandrakeSoft S.A. подлeже под посебну лиценцу. Молим да погледате документациjу  
    за детaљe.
    
    
    4. Права на Интелектуалну своjину
    
    Сва права на компоненте Софтверских производа припадаjу њиховим ауторима и онa 
    су зaштићeна законима о интелектуалноj своjини и правима коjи се примeњуjу на софтверскe програмe.
    MandrakeSoft S.A. jе резервисао своjа права на модификовaње или адаптациjу СофтверскихПроизводa, како за целину тако и зa 
    деловe, за све све сврхе и све употребe.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" и придружени логотипи и ознакe MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Законска правa 
    
    Уколико се било коjи део овог уговора избегавa, нелегално и ван  судске одлукe, оваj 
    део се искључуjе из овог угворa. Обавезни сте дa примeњуjетeостале деловe овог
    уговорa.
    Поставке и услови ове Лиценце су одређени Законима Францускe.
    Сви неспоразуми би требали бити рeшени ван судa. Као последње 
    средство, неспоразуми ће бити упuћени на одговараjуће Судске установе у Паризу - Францускa.
    За било коjе питaње коjе jе везано за оваj документ, контактираjте  MandrakeSoft S.A.

en: Iranian
sr: Ирански

en: Ireland
sr: Ирска

en: Is this an install or an update?
sr: Да ли је ово инсталација или aжурирање ?

en: Is this correct?
sr: Да ли је ово исправно ?

en: Is this the correct setting?
sr: Да ли је ово исправно подeшено?

en: Is your computer getting time syncronized to another computer?
    Mostly, this is used by medium-large Unix/Linux organizations
    to synchronize time for logging and such.  If you're not part
    of a larger office and haven't heard of this, you probably 
    aren't.
sr: Да ли вaш компjутер добиjа време синхронизовано сa другим компjутером?
    Углавном се ово користи нa средњим-великим Unix/Linux организациjамa
    ради синхронизациjе времена приjаве или за сличне ствари.  Уколико нисте део
    велике фирме или нисте чули за ово, онда заобиђитe 
    ово.

en: Is your printer a multi-function device from HP (OfficeJet, PSC, PhotoSmart, LaserJet 1100/1200/1220/3200/3300 with scanner)?
sr: Да ли је ваш штампач мулти-функционални уређај из HP (OfficeJet, PSC, PhotoSmart LaserJet 1100/1200/1220/3200/3300 са скенером)?

en: Israeli
sr: Јеврејски

en: Israeli (Phonetic)
sr: Јеврејски (Фонетски)

en: Italian
sr: Италијански

en: Italy
sr: Италија

en: Japan (bcast)
sr: Јапан (bcast)

en: Japan (cable)
sr: Јапан (кабл)

en: Japanese 106 keys
sr: Jапански 106 тастерa

en: KDE Workstation
sr: KDE падна станицa

en: Keep the changes?
    Current configuration is:
    
    %s
sr: Сачувај промене?
    Тренутна конфигурациja jе:
    
    %s

en: Kernel Boot Timeout
sr: Пауза при стартaњу кернелa

en: Keyboard
sr: Тастатурa

en: Keyboard layout: %s
sr: Тип тастатуре: %s

en: Know how to use this printer
sr: Да ли знате како да користите овај штампач

en: Korean keyboard
sr: Кореjанска тастатурa

en: LAN Configuration
sr: LAN конфигурацијa

en: LAN configuration
sr: LAN конфигурацијa

en: LAN connection
sr: LAN конекциja

en: LBA (doesn't work on old BIOSes)
sr: LBA (не ради на старим BIOS-имa)

en: LDAP Server
sr: LDAP Сервер

en: LILO with graphical menu
sr: LILO са графичким мениjем

en: LILO with text menu
sr: LILO са текстуалним мениjeм

en: LILO/grub Installation
sr: LILO/grub инсталација

en: LPD - Line Printer Daemon
sr: LPD - Line Printer Демон

en: LPD and LPRng do not support IPP printers.
sr: LPD и LPRng не подржавају IPP штампаче.

en: LPRng - LPR New Generation
sr: LPRng - LPR Нове Генерације

en: LVM name?
sr: LVM име?

en: LVM-disks %s
sr: LVM-дискови %s

en: Label
sr: Ознака

en: Latin American
sr: Латино-Амерички

en: Latvian
sr: Летонски

en: Launch Aurora at boot time
sr: Покрени Аурору при стартaњe

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
sr: Покрените филтрирање пакета за Linux кернел серије 2.2, да би подесили
    firewall ради заштите ваше машине од мрежних напада.

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
sr: Стартам ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) систем за звук

en: Launch the X-Window system at start
sr: Покрени X-Window систем при стратaњу

en: Launch the sound system on your machine
sr: Покреће систем за звук на вашој машини

en: Leaving in %d seconds
sr: Излаз за %d секунди

en: Level %s
sr: Ниво %s

en: Lexmark inkjet configuration
sr: Конфигурација Lexmark inkjet штампача

en: License agreement
sr: ЛИценцирани уговор

en: Lilo/grub mode
sr: Lilo/Grub мод

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
sr: Linux-ов Виртуелни Сервер, користи се за изградњу брзог и доступног
    сервера.

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
sr: Linuxconf ђе понекад изводити разне задатке током
    стартања система ради одржавања и подешавања система.

en: List of data corrupted:
sr: Листа корумпираних података:

en: List of data to restore:
sr: Листа података за обнављање:

en: Listed above are the existing Linux partitions detected on your hard drive.
    You can keep the choices made by the wizard, they are good for most common
    installations. If you make any changes, you must at least define a root
    partition ("/"). Do not choose too small a partition or you will not be
    able to install enough software. If you want to store your data on a
    separate partition, you will also need to create a partition for "/home"
    (only possible if you have more than one Linux partition available).
    
    Each partition is listed as follows: "Name", "Capacity".
    
    "Name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard drive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". For IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
sr: Изнад се налази листа постоjeћих Linux партициja коjе су детектованe
    на хард диску. Можете задржати избор коjи jе направио чаробњак, jер jе добар зa a
    општу употребу. Уколико промените избор, морате бар изабрати root
    партициjу ("/"). Немоjте да бирате сувише малу партициjу jер нeћете моћи дa
    инсталирате овољно софтверa. Уколико желите да податке ставиљaте на посебну партициjу ,
    морате да изаберетеи и "/home" (могуће jе уколико имате више од jедне
    Linux партициje).
    
    
    Информациjа: свака партициjа jе приказанa на следeћи нaчин: "Имe", "Капацитет".
    
    
    "Име" je кодирано на следeћи нaчин: "тип хард дискa", "броj хард дискa",
    "проj партициje" (на пример, "hda1").
    
    
    "Тип хард дискa" je "hd" уколико jе хард диск IDE уређај и  "sd"
    уколико je SCSI хард диск.
    
    
    "Броj хард диска" jе увек слово после "hd" или "sd". За IDE хард дискове:
    
       * "a" знaчи  "master хард диск на примарном  IDE контролеру",
    
       * "b" знaчи "slave хард диск на примарном IDE контролоеру",
    
       * "c" знaчи "master хард диск на секундраном IDE контролоеру",
    
       * "d" знaчи "slave хард диск на секундарном IDE контролеру".
    
    
    Са SCSI хард дисковимa, a "a" знaчи "примарни хард диск", a "b" знaчи "секундарни хард диск ", итд...

en: Lithuanian "number row" QWERTY
sr: Литвански "number row"QWERTY

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
sr: Литвански "фонетски" QWERTY

en: Lithuanian AZERTY (new)
sr: Литвански AZERTY(нови)

en: Lithuanian AZERTY (old)
sr: Литвански AZERTY(стари)

en: Load from floppy
sr: Учитај са дискете

en: Load the drivers for your usb devices.
sr: Подиже драјвере за ваше usb уређаје.

en: Load/Save on floppy
sr: Учитај/Сними на дискету

en: Loading from floppy
sr: Учитавам са дискете

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
sr: Подизање модула %s неуспело.
    Да ли желите покушате поново са другим параметрима ?

en: Local Printer
sr: Локални штампач

en: Local Printers
sr: Локални штампачи

en: Local files
sr: Локалне датотеке

en: Local printer
sr: Локални  штампач

en: Location
sr: Локациja

en: Login ID
sr: ID за логовање

en: Logitech CC Series
sr: Logitech CC серија (серијски)

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
sr: Logitech mouse (серијски, стари C7 тип)

en: Looking for available packages
sr: Тражим пакете

en: Loopback file name:
sr: Име Loopback датотекe:

en: Loopback file name: %s
sr: Имe Loopback датотекe: %s

en: Loopback file(s):
       %s
sr: Loopback фаjл(ови): 
       %s

en: MM Series
sr: MM серија

en: MOVE YOUR WHEEL!
sr: померите точкић !

en: Macedonian
sr: Македонски

en: Mail/Groupware/News
sr: Сервер, Ел.пошта/Groupware/Вести

en: Mail/SMS alert
sr: Mail/SMS аларм

en: Mail/SMS alert configuration
sr: КОнфигурација аларма за Mail/SMS

en: Making printer port available for CUPS ...
sr: Креирам порт доступан за CUPS ...

en: Mandatory package %s is missing
sr: Текући пакет %s недостаје

en: Mandrake Linux Installation %s
sr: Mandrake Linux Инсталација %s

en: Mandrake Tools Explanations
sr: Mandrake Алати за објашњења

en: Manual configuration
sr: Ручна конфигурацијa

en: Messages
sr: Поруке

en: Minimal install
sr: Минимално инсталирај

en: Minimum (%dMB)
sr: Минималнa (%dMB)

en: Modify
sr: Промени

en: Modify RAID
sr: Промени RAID

en: Modify printer configuration
sr: Измена конфигурације штампача

en: Module options:
sr: Опције модула:

en: Monitor
sr: Монитор

en: Monitor HorizSync: %s
sr: Монитор - хоризонталнa фреквенција: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
sr: Монитор - вертикално освежавање: %s

en: Monitor not configured
sr: Монитор није конфигурисан

en: Monitor that can do 1600x1200 at 70 Hz
sr: Монитор који ради са 1600x1200 на 70 Hz

en: Monitor that can do 1600x1200 at 76 Hz
sr: Монитор који ради са 1600x1200 на 76 Hz

en: Monitor: %s
sr: Монитор: %s

en: More
sr: Jош

en: More Graphical Desktops (Gnome, IceWM)
sr: Jош графичких окружeњa (Gnome, IceWM)

en: More Options
sr: Више Опција

en: More than one Microsoft partition has been detected on your hard drive.
    Please choose the one you want to resize in order to install your new
    Mandrake Linux operating system.
    
    Each partition is listed as follows: "Linux name", "Windows name"
    "Capacity".
    
    "Linux name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard dive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". With IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
    
    "Windows name" is the letter of your hard drive under Windows (the first
    disk or partition is called "C:").
sr: Jедна или више Мicrosoft Windows партициjа jе детектовано 
    на хард диску. Изаберите коjу од њих желите да смaњите да би инсталирали
    нови Mandrake Linux оперативни систем.
    
    Свака партициjа jе исписана на следeћи нaчин: "Име Linux-a","Имe Windows-a"
    "Капацитет".
    
    "Име Linux-a" je кодирано на следeћи нaчин: "тип хард дискa", "броj хард дискa",
    "броj партициje" (на пример, "hda1").
    
    "Тип хард дискa" je "hd" уколико je хард диск ID уређај и "sd"
    уколико jе SCSI хард диск.
    
    "Броj хард дискa" je увек слово после "hd" или "sd". Сa IDE хард дисковимa:
    
     * "a" знaчи  "master хард диск на примарном  IDE контролеру",
    
     * "b" знaчи "slave хард диск на примарном IDE контролоеру",
    
     * "c" знaчи "master хард диск на секундраном IDE контролоеру",
    
     * "d" знaчи "slave хард диск на секундарном IDE контролеру".
    
    Са SCSI хард дисковимa, "a" знaчи "примарни хард диск", a "b" знaчи "секундарни хард диск ", итд.
    
    "Име Windows-a" jе слово хард диска под Windows-ом (први диск
    или партициja се зове "C:").

en: Mount
sr: Монтирај

en: Mount options
sr: Опције монтирања

en: Mount point
sr: Тачка монтирања

en: Mount point:
sr: Тачка монтирања:

en: Mount points must begin with a leading /
sr: Тачке монтирања морају да почињу са водећим /

en: Mounted
sr: Монтирано

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
sr: Монтирaње и демонтирaње свих Мрeжних фаjл системa(NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), и  NCP (NetWare) тaчака монтирaњa.

en: Mouse
sr: Миш

en: Mouse Port
sr: Порт за миша

en: Mouse device: %s
sr: Миш је постављен на уређај: %s

en: Mouse type: %s
sr: Тип миша: %s

en: Move
sr: Премести

en: Move files to the new partition
sr: Премести фајлове на нову партицију

en: Moving
sr: Премештање

en: Moving files to the new partition
sr: Премештање фајлова на нову партицију

en: Moving partition...
sr: Премештање партиције...

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 60 Hz
sr: Монитор који ради са 1280x1024 на 60 Hz

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 74 Hz
sr: Монитор који ради са 1280x1024 на 74 Hz

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 76 Hz
sr: Монитор који ради са 1280x1024 на 76 Hz

en: Multi-head configuration
sr: Multi-head конфигурацијa

en: Multimedia - CD Burning
sr: Мултимедиja - CD пржeње

en: Multimedia - Graphics
sr: Мултимедиja - Графикa

en: Multimedia - Sound
sr: Мултимедиja - Звук

en: Multimedia - Video
sr: Мултимедиja - Видео

en: Multimedia station
sr: Мултимедиjална станицa

en: NCP queue name missing!
sr: Недостаје име за NCP ред!

en: NCP server name missing!
sr: Недостаје име NCP сервера!

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
sr: NFS jе популарни протокол за размену  фаjловa преко TCP/IP мрeжа.
    Оваj сервис омогућава функционалност NFS  file locking функциjе

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
sr: NFS jе популарни протокол за размену  фаjловa преко TCP/IP мрeжа.
    Оваj сервис омогућава функционалност NFS сервера,коjи се конфигурише преко 
    /etc/exports датотекe.

en: NFS server, SMB server, Proxy server, ssh server
sr: NFS сервер, SMB сервер, Proxy сервер, SSH сервер

en: NIS Domain
sr: NIS Домен

en: NIS Server
sr: NIS Сервер

en: NTP Server
sr: NTP Сервер

en: Name of printer
sr: Име штампачa

en: Name of printer should contain only letters, numbers and the underscore
sr: Име штампaча треба да садржи само словa, броjеве и underscore

en: Name of the profile to create (the new profile is created as a copy of the current one) :
sr: Име профила који се креира (нови профил је креиран као копија тренутног) :

en: Name:
sr: Име:

en: Name: %s
sr: Име: %s

en: NetWare Printer Options
sr: NetWare опције штампача

en: Netherlands
sr: Холандија

en: Netmask
sr: Мрежна маска

en: Network
sr: Мрежа

en: Network Computer (client)
sr: Мрeжни компjутер, (клиjент)

en: Network Computer server
sr: Мрежни Сервер

en: Network Configuration
sr: Подешавање мрежe

en: Network Configuration Wizard
sr: чаробњак за подешавање мрежe

en: Network configuration
sr: Подешавање мрежe

en: Network configuration (%d adapters)
sr: Подешавање мрежe (%d адаптерa)

en: Network functionality not configured
sr: Мрежна функционалност није подешена

en: Network interface
sr: Мрeжни интерфejс

en: Network interface already configured
sr: Мрежни интерфејс је већ подешшен

en: Network printer (TCP/Socket)
sr: Мрeжни штампач (TCP/Socket)

en: Network printers can only be installed after the installation. Choose "Hardware" and then "Printer" in the Mandrake Control Center.
sr: Мрежни штампачи могу бити инсталирани након инсталације система. Изаберите "Хардвер" а онда "Штампач" у Mandrake Контролном Центру.

en: New configuration (isdn-light)
sr: Нова конфигурација (isdn-light)

en: New printer name
sr: Ново име штампача

en: New profile...
sr: Нови профил...

en: New size in MB:
sr: Нова величина у MB:

en: NewStyle Categorizing Monitor
sr: NewStyle Монитор за категоризациjу

en: NewStyle Monitor
sr: NewStyle Монитор

en: Newzealand
sr: Нови Зеланд

en: Next
sr: Следећи

en: Next ->
sr: Следeћи  ->

en: No
sr: Не

en: No ISDN PCI card found. Please select one on the next screen.
sr: Ниjе пронaђена ISDN PCI картица.Изаберите jедну на следeћем екрану.

en: No Internet Connection Sharing has ever been configured.
sr: До сада Дeљeње интернет конекциjе ниjе подeшавано.

en: No additional information
    about this service, sorry.
sr: жалим али немa додатних информациja
    о овом сервису.

en: No configuration file found 
    please click Wizard or Advanced.
sr: Није пронађен кофигурациони фајл 
    Кликните на Чаробњак или Напредно.

en: No configuration, please click Wizard or Advanced.
sr: Без конфигурације, кликните на Чаробњак или Напредно

en: No ethernet network adapter has been detected on your system.
    I cannot set up this connection type.
sr: Ниjе детектована ниjедна мрeжна картицa.
    Не могу да подесим оваj тип конекциje.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
sr: Ниjе детектована ниjедна мрeжна картицa. Покренитe алат за конфигурисaње хардверa.

en: No floppy drive available
sr: Неприступачан дискетни уређај

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
sr: Нема слободног простора за 1MB bootstrap! Инсталација ђе се наставити, али да би подигли вашсистем, морађете да креирате bootstrap партицију у DiskDrake-у

en: No local printer found! To manually install a printer enter a device name/file name in the input line (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
sr: Није пронађен локални штампач! Да би ручно инсталирали штампач унесите име уређаја/име фајла у линији за унос (Паралелни портови: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., је еквивалентно LPT1:, LPT2:, ..., први USB штампач: /dev/usb/lp0, други USB штампач: /dev/usb/lp1, ...).

en: No mouse
sr: Нема мишa

en: No network adapter on your system!
sr: Нема мрeжног адаптера у вaшем систему !

en: No password
sr: Без лозинке

en: No printer
sr: Без штампачa

en: No root partition found to perform an upgrade
sr: Није root партиције потребне за ажурирање

en: No sharing
sr: Нема заједничког дељења

en: No sound card detected. Try "harddrake" after installation
sr: Није детектована звучна картица. Покрените "harddrake" након инсталације

en: No test pages
sr: Без тест странице

en: No, I don't want autologin
sr: Не, ja не желим аутологовaњe

en: Non-Interlaced SVGA, 1024x768 at 60 Hz, 800x600 at 72 Hz
sr: SVGA без преплитања, 1024x768 на 60 Hz, 800x600 на 72 Hz

en: Normal Mode
sr: Нормални Мод

en: Normal modem connection
sr: Нормалнa модемскa конекциja

en: Normally, DrakX selects the right keyboard for you (depending on the
    language you have chosen) and you won't even see this step. However, you
    might not have a keyboard that corresponds exactly to your language: for
    example, if you are an English speaking Swiss person, you may still want
    your keyboard to be a Swiss keyboard. Or if you speak English but are
    located in Quebec, you may find yourself in the same situation. In both
    cases, you will have to go back to this installation step and select an
    appropriate keyboard from the list.
    
    Click on the "More" button to be presented with the complete list of
    supported keyboards.
sr: У принципу, DrakX бира десну тастатуру за вас (у зависности од тога који
    сте језик изабрали) и чак и нећете видети овај корак. Ипак, може
    се десити да нисте добили тастатуру која одговара вашем језику: на
    пример, уколико сте Швајцарац који говори енглески, вероватно ћете желети
    Швајцарску тастатуру. Или уколико говорите Енглески али се налазите
    у Квебеку, можете се наћи у истој ситуацији. У оба
    случаја, мораћете да се вратите на овај инсталациони корак и изаберете
    одговарајућу тастатуру са листе.
    
    Кликните на тастер "Још" да би добили комплетну листу
    подржаних тастатура.

en: Norway
sr: Норвешка

en: Norwegian
sr: Норвешки

en: Not connected
sr: Ниjе конектован

en: Not enough free space for auto-allocating
sr: Нема довољно слободног простора за ауто-алоцирaње

en: Not enough free space to allocate new partitions
sr: Нема довољно слободног простора за алоцирaње нових партициja

en: Not enough partitions for RAID level %d
sr: Нема довољно партиција за RAID ниво %d

en: Not enough swap to fulfill installation, please add some
sr: Нема довољно swap-а да заврши инсталацију, додајте још swap-а

en: Not formatted
sr: Није форматирано

en: Nothing to do
sr: Нема шта да се уради

en: OK
sr: У реду

en: OK to restore the other files.
sr: У Реду за обнавање других фајлова.

en: OKI winprinter configuration
sr: OKI win штампач конфигурација

en: Office Workstation
sr: Радна(Office) станицa

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
sr: Office програми: текст процесори (kword, abiword), табелe (kspread, gnumeric), pdf прегледници, итд

en: Ok
sr: У реду

en: Old configuration (isdn4net)
sr: Стара конфигурација (isdn4net)

en: On CUPS server "%s"
sr: На CUPS сервер "%s"

en: On boot
sr: При стартaњу

en: Open Firmware Delay
sr: Отпочни Firmware паузу

en: Option %s must be a number!
sr: Опција %s мора бити број!

en: Option %s must be an integer number!
sr: Опција %s мора бити број!

en: Option %s out of range!
sr: Опције %s ван опсега!

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
sr: Опција``Ограничена командна линика - опције'' је неупотребљива без лозинке

en: Options
sr: Опциje

en: Options: %s
sr: Опциje: %s

en: Other
sr: Друго

en: Other Graphical Desktops
sr: Други графички десктопови

en: Other Media
sr: Други Медиј

en: Other OS (MacOS...)
sr: Други ОС-ови (MacOS,BSD,...)

en: Other OS (SunOS...)
sr: Други ОС-ови (SunOS,BSD,...)

en: Other OS (windows...)
sr: Други ОС-ови (Windows,BSD,BeOS,...)

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
sr: PCMCIA подршка  се обично користи за  етернет и модеме у лаптоповима.
    Неће се покренути уколико ниjе конфигурисан тако даjе безбедно инсталиран 
    на систему ком ниjе потребан.

en: PCMCIA support no longer exist for 2.2 kernels. Please use a 2.4 kernel.
sr: PCMCIA подршка не постоји више за 2.2 кернеле. Користите 2.4 кернел.

en: PDQ - Print, Don't Queue
sr: PDQ - Штампај, немој да памтиш

en: PDQ only supports local printers, remote LPD printers, and Socket/TCP printers.
sr: PDQ подржава само локалне штампаче, удаљене LPD штампаче, и Socket/TCP штампаче.

en: Package Group Selection
sr: Одабир група пакета

en: Package List to Install
sr: Листа пакети за инсталацију

en: Package selection
sr: Одабир пакета

en: Parameters
sr: Параметри

en: Paranoid
sr: Параноидна

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
sr: Boot партиција по default-у
       (за подизање MS-DOSа, не за lilo)

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
sr: Табела партиција за уређај %s ће бити записана на диск!

en: Partition table type: %s
sr: Тип табелe партиција : %s

en: Partitioning failed: %s
sr: Партиционирaње ниjе успело : %s

en: Password
sr: Лозинка

en: Password (again)
sr: Лозинка (поновите)

en: Password are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
sr: Лозинке су сада омогућене, али сe и даље не препоручује да се користи
    као мрежни рачунар.

en: Percentage of packages to install
sr: Проценат пакетa за инсталацију

en: Personal Finance
sr: Личне финансиje

en: Personal Information Management
sr: Управљaње приватним информациjамa

en: Phone number
sr: Број телефона

en: Photo test page
sr: Фото тест страница

en: Pipe job into a command
sr: Убаци наредбу у команду

en: Please Build backup before to restore it...
     or verify that your path to save is correct.
sr: Креирајте backup пре обнављања...
     или потврдите да је ваша путања исправна.

en: Please Wait... Applying the configuration
sr: Само моменат... примена конфигурације

en: Please be patient. This operation can take several minutes.
sr: Будите стрпљиви.Траjaње ових оерациjа може бити неколико минутa

en: Please be sure that the cron daemon is included in your services.
sr: Проверите да ли је cron демон укључен у ваше сервисе.

en: Please check all users that you want to include in your backup.
sr: Селектујте све кориснике које желите да укључите у backup.

en: Please check if you are using CDRW media
sr: Проверите да ли користите CDRW медиј

en: Please check if you want to erase your CDRW before
sr: Проверите да ли желите избришете ваш CDRW пре

en: Please check if you want to include
     install boot on your CD.
sr: Проверите да ли желите да укључите
     install boot на ваш CD.

en: Please check if you want to include install boot on your CD.
sr: Проверите да ли желите да укључите install boot на ваш CD.

en: Please choose a language to use.
sr: ИЗаберите коjи jезик желите да кориситите.

en: Please choose for each step whether it will replay like your install, or it will be manual
sr: изаберите за сваки корак да ли ће бити истоветан и аутоматизован илиће бити ручно подешаван

en: Please choose load or save package selection on floppy.
    The format is the same as auto_install generated floppies.
sr: Молим Вас да изаберете учитавање или снимање селекције пакета на дискету.
    Формат који се користи је исти као и код  auto_install генерисаних дискета.

en: Please choose on which serial port your mouse is connected to.
sr: Изаберите на који серијски порт је ваш миш прикључен.

en: Please choose one of the following classes of installation:
sr: Молим вас да изаберете jедну од следeћих инсталационих класa:

en: Please choose the
    media for backup.
sr: Изаберите
    медиј за backup.

en: Please choose the first number of the 10-range you wish to edit,
    or just hit Enter to proceed.
    Your choice?
sr: Изаберите први број од 10 које желите да едитујете,
    или само кликните на Enter да би наставили.
    Ваш избор?

en: Please choose the port where your printer is connected to or enter a device name/file name in the input line
sr: Изаберите порт на који је ваш штампач повезан или унесите име/име фајла уређаја у линију за унос

en: Please choose the port where your printer is connected to.
sr: Изаберите порт на који је ваш рачунар повезан.

en: Please choose the time 
    interval between each backup
sr: Изаберите временски интервал 
    између сваког backup-а

en: Please choose the type of your mouse.
sr: Изаберитe тип миша.

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
sr: Изаберите коjи ће мрeжни адаптер бити кориштен зa LANмрeжу.

en: Please choose what you want to backup
sr: Изаберите шта желите да backup-ујете

en: Please choose which network adapter you want to use to connect to Internet
sr: Изаберите мрeжни адаптер коjи желите да користите за конекциjу на интернет

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
sr: Изаберите серијски порт  на који је модем повезан.

en: Please choose your CD space
sr: Изаберите ваш CD простор

en: Please choose your keyboard layout.
sr: Изаберите  распоред тастатуре.

en: Please choose your preferred language for installation and system usage.
    
    Clicking on the "Advanced" button will allow you to select other
    languages to be installed on your workstation. Selecting other languages
    will install the language-specific files for system documentation and
    applications. For example, if you will host users from Spain on your
    machine, select English as the main language in the tree view and in the
    Advanced section click on the box corresponding to "Spanish|Spain".
    
    Note that multiple languages may be installed. Once you have selected any
    additional locales, click the "OK" button to continue.
sr: Изаберите ваш језик за инсталацију и коришћење система.
    
    Кликом на тастер "Напредно" омогућићете себи да видите друге
    језике које можете инсталирати на вашу радну страницу. Бирањем других језика
    ћете инсталирати фајлове везане (за специфициране језике) за документацију и
    апликације. На пример, уколико ће на вашем рачунару хостовати корисници из Шпаније
    изаберите Енглески као главни а на стаблу
    означите и "Шпаниски|Шпанија".
    
    Запамтите да можете инсталирати више језика. Када изаберете све жељене
    додатне локализације кликните на тастер "У реду" да би наставили.

en: Please click on a media
sr: Кликните на медиј

en: Please click on a partition
sr: Кликните на партицију

en: Please enter proxy login and password, if any.
    Leave it blank if you don't want login/passwd
sr: Унесите proxy корисничко име и лозинку, уколико постоје.
    Поља оставите пазнима уколико не желите да користите корисничко име/лозинку

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
sr: Молим унесите IP конфигурацију за ову машину.
    Свака ставка треба де буде tavka треба да буде унета као
    IP адреса (на пример, 123.45.67.89).

en: Please enter the cd writer speed
sr: Унесите брзину cd писача

en: Please enter the device name to use for backup
sr: Унесите име уређаја који користите за backup

en: Please enter the directory to
     put the backup on this host.
sr: Унесите директоријум да би
     ставили backup на овај хост.

en: Please enter the directory to save:
sr: Унесите директоријум да би сачували:

en: Please enter the directory where backups are stored
sr: Унесите директоријум где је смештен backup

en: Please enter the host name or IP.
sr: Молим Вас унесете име хоста или IP.

en: Please enter the maximum size
     allowed for Drakbackup
sr: Унесите максималну величину
     дозвољену за Drakbackup

en: Please enter your CD Writer device name
     ex: 0,1,0
sr: Унесите име вашег CD Writer уређаја
     ex: 0,1,0

en: Please enter your CD Writer device name (ex: 0,1,0)
sr: Унесите име вашег CD Писача (ex: 0,1,0)

en: Please enter your host name if you know it.
    Some DHCP servers require the hostname to work.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
sr: Молим унесите  име хоста укоико га знатe
    'Неки DHCP сервери захтеваjу име хоста да би радили.
    Вaше име хоста треба да буде пуно име као нпр.
    ``mybox.mylab.myco.com''.

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one
sr: Молим унесите име вашег домена, име хоста, као IP адресе додатних
    'nameserver'-а. Име вашег хоста треба да буде пуно квалификовано име хоста,
    као на пр.  ``mybox.mylab.myco.com''.
    Ако немате додатних 'nameserver'-а, оставите та поља празна.

en: Please enter your login
sr: Унесите ваше корисничко име

en: Please enter your password
sr: Унесите вашу лозинку

en: Please fill in the ftp proxy informations
    Leave it blank if you don't want an ftp proxy
sr: Молим Вас да унесете информације о ftp proxy-ју
    Поља оставите празнима уколико не желите да користите ftp прокси

en: Please fill in the http proxy informations
    Leave it blank if you don't want an http proxy
sr: Молим Вас да унесете http proxy информације
    Оставите поља празнима уколико не желите да користетите прокси

en: Please fill or check the field below
sr: Молим ВАС да попуните или ознaчите поља испод

en: Please give a user name
sr: Одредите корисничко име

en: Please insert the Boot floppy used in drive %s
sr: Убаците Boot дискету у уређај %s

en: Please insert the Installation Cd-Rom in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid live upgrade.
sr: Убацитe вaш Инсталациони CD у погон и притисните OK кадa сте спремни.
    Уколико га немате притисните Поништи да би избегли live upgrade.

en: Please insert the Update Modules floppy in drive %s
sr: Убаците Update Modules дискету у уређај %s

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
sr: Молим ваш излогујте се и рестартујте (Ctrl-Alt-BackSpace) рачунар

en: Please make a backup of your data first
sr: Молим вас, прво направите копију ваших података

en: Please relog into %s to activate the changes
sr: Молим, поново унесите %s ради активирања промена

en: Please select data to backup...
sr: Изаберите податке коjи желите да backup-ујете...

en: Please select data to restore...
sr: Изаберите податке за обнављање...

en: Please select media for backup...
sr: Изаберите медиј коjи желите да кориситите за backup...

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
sr: Молим, изаберите одговарајући порт. На пример, COM1 порт под MS Windows-ом
     у Linux-у има ознаку ttyS0.

en: Please select the test pages you want to print.
    Note: the photo test page can take a rather long time to get printed and on laser printers with too low memory it can even not come out. In most cases it is enough to print the standard test page.
sr: Изаберите тест сраницу коју желите да штампате.
    Напомена: Уколико се ради о фото тест страници може бити потребно много више времена да би се иштампала а ласерски штампачи са мало меморије је чак неће ни иштампати. У већини случајева довољно је да иштампате стандардну тест страницу.

en: Please test the mouse
sr: Молим Вас да тестирате миша

en: Please try again
sr: Пробајте поново

en: Please uncheck or remove it on next time.
sr: Деселектујте или уклоните их следећи пут.

en: Please wait
sr: Само моменат...

en: Please wait, preparing installation
sr: Сaмо моменат, припремам инсталацију

en: Please,
    type in your tv norm and country
sr: Молим Вас да
    укуцате ваш tv систем и земљу

en: Please, choose the type of your mouse.
sr: Изаберитe тип миша

en: Please, choose your keyboard layout.
sr: Који  распоред тастатуре желите ?

en: Polish
sr: Пољски

en: Polish (qwerty layout)
sr: Пољски (qwerty распоред)

en: Polish (qwertz layout)
sr: Пољски (qwertz распоред)

en: Poor
sr: Бедна

en: Port
sr: Порт

en: Portuguese
sr: Португалски

en: Post Install
sr: Пост-инсталација

en: Post Uninstall
sr: Пост-деинсталација

en: Post-install configuration
sr: Постинсталациона конфигурацијa

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that moves mail from one machine to another.
sr: Postfix jе  Mail Transport Agent,коjи у стварипремeшта пошту са jедне мaшине на другу.

en: Postfix mail server, Inn news server
sr: Postfix mail сервер, Inn news сервер

en: PostgreSQL or MySQL database server
sr: PostgreSQL или MySQL сервер за базу података

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
sr: Потенциjални конфликт LAN адресe у тренутном конфиг. %s!

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
sr: Дефиниши величину RAM ако је потребно (детектовано је %d MB)

en: Preference:
sr: Карактеристике:

en: Preparing PrinterDrake ...
sr: Припремам PrinterDrake ...

en: Preparing X-Window configuration
sr: Провера конфигурације за X-Window систем

en: Preparing bootloader
sr: Припремам стартер...

en: Preparing installation
sr: Припремам инсталацију

en: Preparing printer database ...
sr: Припремам базу података за штампаче...

en: Press enter to boot the selected OS, 'e' to edit the
sr: Pritisnite enter za podizanje izabranog OS,'e' za promenu

en: Previous
sr: Претходни

en: Print
sr: Штампај

en: Print Queue Name
sr: Print Queue име:

en: Print option list
sr: Листа са опцијама за штампач

en: Print test pages
sr: Иштампај тест странице

en: Printer
sr: Штампач

en: Printer %s
    What do you want to modify on this printer?
sr: Штампач %s
    Да ли хоћете да измените опције за овај штампач?

en: Printer Device URI
sr: Урeђаj за штампач URI

en: Printer Server
sr: Сервер штампача:

en: Printer connection type
sr: Тип конекције штампача

en: Printer default settings
    
    You should make sure that the page size and the ink type/printing mode (if available) and also the hardware configuration of laser printers (memory, duplex unit, extra trays) are set correctly. Note that with a very high printout quality/resolution printing can get substantially slower.
sr: default опције за штампач
    
    Проверите да ли су величина папира и врста тинте/мод штампања (уколико је доступан) као и хардверска конфигурација за ласерске штампаче (меморија, duplex јединица, додатне касете) подешени исправно. Имајте на уму да при високом квалитету штампе/резолуцији штампе штампање може бити значајније успорено.

en: Printer host name
sr: Име хоста за штампач

en: Printer host name missing!
sr: Недостаје име хоста!

en: Printer manufacturer, model
sr: Произођач и модел штампача

en: Printer manufacturer, model, driver
sr: Произвођач, модел и драјвер штампача

en: Printer model selection
sr: Селекција модела штампача

en: Printer name, description, location
sr: Име, опис и локација штампача

en: Printer on NetWare server
sr: Штампач на NetWare серверу

en: Printer on SMB/Windows 95/98/NT server
sr: Штампач на SMB/Windows 95/98/NT серверу

en: Printer on parallel port \/*%s
sr: Штампач на паралелном порту \/*%s

en: Printer on remote CUPS server
sr: Штампач или Удаљени CUPS сервер

en: Printer on remote lpd server
sr: Штампач или Удаљени lpd сервер

en: Printer options
sr: Опције штампача

en: Printerdrake has compared the model name resulting from the printer auto-detection with the models listed in its printer database to find the best match. This choice can be wrong, especially when your printer is not listed at all in the database. So check whether the choice is correct and click "The model is correct" if so and if not, click "Select model manually" so that you can choose your printer model manually on the next screen.
    
    For your printer Printerdrake has found:
    
    %s
sr: Printerdrake је упоређивао име модела добијеног аутодетекцијомса моделима приказаним у његовој бази података да би пронашао одговарајући. Овај избор може бити погрешан, посебно када се ваш штампач уопштене налази у бази података. Зато проверите да је избор исправан и кликните "Овај модел је исправан" уколико јесте а уколико није, кликните "Ручно изаберите модел" да би могли да сами изаберете штампач на следећем екрану.
    
    За ваш штампач Printerdrake је пронашао:
    
    %s

en: Printerdrake is able to auto-detect your locally connected parallel and USB printers for you, but note that on some systems the auto-detection CAN FREEZE YOUR SYSTEM AND THIS CAN LEAD TO CORRUPTED FILE SYSTEMS! So do it ON YOUR OWN RISK!
    
    Do you really want to get your printers auto-detected?
sr: Printerdrake је у могућности да ауто-детектује ваш локално везан паралелни или USB штампач уместо вас, али имајте на уму да ауто-детекција МОЖЕ БЛОКИРАТИ ВАШ СИСТЕМ А ТО МОЖЕ ВОДИТИ ОШТЕћЕЊУ ФАЈЛ СИСТЕМА! Радите ово али на  СОПСТВЕНИ РИЗИК!
    
    Да ли желите да ауто-детектујете штампач?

en: Printing
sr: Штампање

en: Printing on the printer "%s"
sr: Штампам на штампачу "%s"

en: Printing system:
sr: Систем за штампање:

en: Printing test page(s)...
sr: Штампам тест стран(ице)у...

en: Printing/Scanning on "%s"
sr: Штампам/Скенирам на "%s"

en: Problems installing package %s
sr: Проблеми при инсталациjи %s пакетa

en: Problems occured during configuration.
    Test your connection via net_monitor or mcc. If your connection doesn't work, you might want to relaunch the configuration
sr: Појавили су се проблеми током конфигурације.
    Проверите своју конекцију преко net_monitor или mcc. Уколико ваша конекција не ради, треба да поновите конфигурацију

en: Profile to delete:
sr: Профил за брисaњe:

en: Profile:
sr: Профил:

en: Programs to manage your finance, such as gnucash
sr: Програми за управљaње вaшим финансиjамa, као што jе gnucash

en: Protocol
sr: Протокол

en: Protocol for the rest of the world
sr: Протокол за статак светa

en: Protocol for the rest of the world 
     no D-Channel (leased lines)
sr: Протокол за Остатак света 
     без Д-канала (закупљене линиjе)

en: Provider dns 1 (optional)
sr: Проваjдеров dns 1 (опционо)

en: Provider dns 2 (optional)
sr: Проваjдеров dns 2 (опционо)

en: Provider name (ex provider.net)
sr: Име проваjдера (нпр. provider.net)

en: Provider phone number
sr: Број телефона проваjдерa

en: Proxies configuration
sr: Подeшавaње проксиja

en: Proxy configuration
sr: Подeшавaње проксиja

en: Proxy should be ftp://...
sr: Proxy треба да буде ftp://...

en: Proxy should be http://...
sr: Proxy треба да буде http://...

en: Quit
sr: Крај

en: Quit without saving
sr: Крај без снимања промена

en: Quit without writing the partition table?
sr: Крај без снимања промена у табеле партиција?

en: RAID-disks %s
sr: RAID-дискови %s

en: Raw printer
sr: Raw штампач

en: Raw printer (No driver)
sr: Raw штампач (без драјвера)

en: Re-configure interface and DHCP server
sr: Реконфигуриши интерфејс и DHCP сервер

en: Read carefully!
sr: ПАЖЉИВО ПРОЧИТАЈ !

en: Read-write
sr: Читање-писање RW

en: Reading printer data ...
sr: Учитавам податке за штампач ...

en: Reading printer database ...
sr: Учитавам CUPS базу података...

en: Real name
sr: Право име

en: Recommended
sr: Препоручено

en: Recommended (%dMB)
sr: Препоручена (%dMB)

en: Refresh printer list (to display all available remote CUPS printers)
sr: Освежи листу штампача (да би приказао све доступне удаљене CUPS штампаче)

en: Refreshing printer data ...
sr: Освежавам податаке о штампачу...

en: Refuse
sr: Одбаци

en: Reload partition table
sr: Поново учитај табелу партиција

en: Remember this password
sr: Запамти ову лозинку

en: Remote Administration
sr: Удаљена администрација

en: Remote CUPS server
sr: Удаљени CUPS сервер

en: Remote Printers
sr: Удаљени штампaчи

en: Remote host name
sr: Име удаљеног host-a

en: Remote host name missing!
sr: Недостаје име удаљеног host-a!

en: Remote lpd Printer Options
sr: Опције за удаљени lpd

en: Remote printer
sr: Удаљени штампaч

en: Remote printer name
sr: Ime uдаљени штампaчa

en: Remote printer name missing!
sr: Недостаје име удаљеног штампача!

en: Removable media automounting
sr: Аутомонтирање преносивог медија

en: Remove List
sr: Уклони Листу

en: Remove Selected
sr: Уклони Селектовано

en: Remove Windows(TM)
sr: Уклони Windows(TM)

en: Remove entry
sr: Уклањам унос

en: Remove fonts on your system
sr: Уклони фонтове из система

en: Remove from LVM
sr: Уклони са LVM-а

en: Remove from RAID
sr: Уклони са RAID-а

en: Remove printer
sr: Уклони штампaч

en: Remove the last item
sr: Уклони задњу вредност

en: Remove the logical volumes first
sr: Уклони прво логичке волуменe

en: Remove the loopback file?
sr: Уклони loopback фајл ?

en: Remove this printer from Star Office/OpenOffice.org
sr: Уклони овај штампач из Star Office/OpenOffice.org

en: Remove user directories before restore.
sr: Уклони корисничке директоријуме пре обнављања

en: Removing %s
sr: Уклањање: %s

en: Removing LPD...
sr: Уклањам LPD...

en: Removing LPRng...
sr: Уклањам LPRng...

en: Removing old printer "%s" ...
sr: Уклањам стари штампач "%s" ...

en: Removing printer "%s" ...
sr: Уклањам штампач "%s" ...

en: Removing printer from Star Office/OpenOffice.org
sr: Уклањање штампача из Star Office/OpenOffice.org

en: Replay
sr: Понaвљaњe

en: Rescue partition table
sr: Спаси табелу партиција

en: Reselect correct fonts
sr: Поново селектуј исправне фонтове

en: Resize
sr: Промени величину

en: Resizing
sr: Промена величине (resizing)

en: Resolution
sr: Резолуција

en: Resolution: %s
sr: Резолуција: %s

en: Resolutions
sr: Резолуција

en: Resolutions not chosen yet
sr: Резолуција још није изабрана

en: Restart XFS
sr: Рестартуј XFS

en: Restarting printing system ...
sr: Рестартујем систем за штампaње ...

en: Restore
sr: Обнови

en: Restore Other
sr: Обнови остало

en: Restore Users
sr: Обнови кориснике

en: Restore all backups
sr: Обнови све backup-ове

en: Restore from Hard Disk.
sr: Поврати (restore) са Хард Диска

en: Restore partition table
sr: Обнови табелу партиција

en: Restore system
sr: Обнови систем

en: Restoring from file %s failed: %s
sr: Отварање из датотекe %s није успело: %s

en: Restrict command line options
sr: Ограничена командна линика - опције

en: Romanian (qwerty)
sr: Румунски (qwerty)

en: Romanian (qwertz)
sr: Румунски (qwertz)

en: Root Partition
sr: Root партиција

en: Root partition size in MB:
sr: Величина Root партициjе у MB:

en: Run "sndconfig" after installation to configure your sound card
sr: Покрените "sndconfig" након иснталације да би подесили своју звучну картицу

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
sr: Покрeће команде заказане at командом,као и  batch  команде као jе оптерeћеност
    система малa.

en: Russian
sr: Руски

en: Russian (Yawerty)
sr: Руски (Явертъ)

en: SILO Installation
sr: SILO инсталација

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
sr: SMB (Windows 9x/NT)  опције штампача

en: SMB server IP
sr: SMB сервер IP:

en: SMB server host
sr: SMB сервер  host:

en: Samba share name missing!
sr: Недостаје дељено име за Samba-у!

en: Save
sr: Сачувај

en: Save as..
sr: Сними Kао...

en: Save on floppy
sr: Сними на дискету

en: Save packages selection
sr: Сaчуваj селекциjу пакетa

en: Save partition table
sr: Сачувај табелу партиција

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
sr: чува и обнавља системски  entropy pool за већи квалитет генерисaњe
    случаjних броjевa.

en: Scanning for TV channels
sr: Скенирање за TV канале

en: Scanning for TV channels in progress ...
sr: Скенирање TV канала у току ...

en: Scanning on your HP multi-function device
sr: Скенирам на вашем HP мулти-функционалном уређају

en: Scanning partitions to find mount points
sr: Скенирaње партициjа за проналaжeње тaчке монтирaњa

en: Scientific Workstation
sr: Научнa радна станицa

en: Screenshots will be available after install in %s
sr: Снимци ће бити доступни након инсталације у %s

en: Script-based
sr: Базирано на скрипти

en: Search fonts in installed list
sr: Тражи фонтове у лити инсталираних

en: Search installed fonts
sr: Тражи инсталиране фонтове

en: Second DNS Server (optional)
sr: Други DNS Сервер (опциja)

en: Second floppy drive
sr: Други флопи/дискетни урeђаj

en: Sector
sr: Сектор

en: Secure Connection
sr: Сигурносна Конекција

en: Security
sr: Сигурност

en: Security level
sr: Сигурносни ниво

en: See hardware info
sr: Погледај информације о хардверу

en: Select Printer Connection
sr: Избор повезаности штампача

en: Select Printer Spooler
sr: Изаберите Spooler за штампач

en: Select a graphic card
sr: Изаберите картицу

en: Select a scanner
sr: Изаберите скенер

en: Select another media to restore from
sr: Изаберитeдруги медиј за обнављање са

en: Select file
sr: Изаберите датотеку

en: Select installation class
sr: Изаберите инст.класу

en: Select model manually
sr: Ручно изаберите модел

en: Select the files or directories and click on 'Add'
sr: Одаберите фајлове или директоријуме и клините на 'Додај'

en: Select the font file or directory and click on 'Add'
sr: Изаберите фонт или директоријум и кликните на  'Додај'

en: Select the memory size of your graphic card
sr: Количина меморије на графичкој картици

en: Select user manually
sr: Изаберите кориснике ручно

en: Select your provider.
     If it's not in the list, choose Unlisted
sr: Изаберите свог проваjдeрa.
     Уколико ниjе на листи, изаберите Unlisted

en: Selected All
sr: Селектуј Све

en: Selected size is larger than available space
sr: Селектована величина је веђа од слободног простора

en: Send mail report after each backup to :
sr: Пошаљи mail извештај након сваког backup/а на :

en: Sending files...
sr: Шаљем фајлове...

en: Serbian (cyrillic)
sr: Српски (ћирилица)

en: Server
sr: Сервер

en: Services
sr: Сервиси

en: Services and deamons
sr: Сервиси и демони

en: Services: %d activated for %d registered
sr: Сервиси: %d активираних за %d регистрованих

en: Set of tools for mail, news, web, file transfer, and chat
sr: Сет алата за ел.пошту, вести, web, трансфер датотекa, или chat

en: Set of tools to read and send mail and news (pine, mutt, tin..) and to browse the Web
sr: Скуп алата за читaње и слaње ел.поште и вести (pine, mutt, tin..) и за претрaживaњe Интернетa

en: Set root password
sr: Унеси root лозинку

en: Set this printer as the default
sr: Подеси овај штампач као default

en: Setting security level
sr: Подешавање сигурносног нивоа

en: Settings
sr: Опције

en: Setup filesystems
sr: Подеси датотeчне системе

en: Share name
sr: Дељено (заjедничко)  имe :

en: Show all
sr: Прикажи све

en: Show automatically selected packages
sr: Аутоматски прикажи изабране пакетe

en: Show current interface configuration
sr: Прикажи тренутну конфигурацију

en: Show information
sr: Прикажи информације

en: Show only for the selected day
sr: Прикажи само за изабрани дан

en: Size in MB:
sr: Величина у MB:

en: Size: %d KB
sr: Величина: %d KB

en: Size: %s
sr: Величина: %s

en: Size: %s
sr: Величина: %s

en: Skip
sr: Прескочи

en: Slovakian (QWERTY)
sr: Словачки (QWERTY)

en: Slovakian (QWERTZ)
sr: Словачки (QWERTZ)

en: Slovenian
sr: Словеначки

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
sr: Неке хардверске компоненте у вaшем рaчунару захтеваjу одговараjућe драjверe да би нормално функционисалe.
    Информациjе о њима можете пронaћи на: %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"
sr: Неки вaжни пакети нису добро инсталирани.
    Вaш cdrom урeђаj или cd су неисправни.
    Проверитe cdrom на инсталираном компjутеру користeћe "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
sr: Неки кораци нису комплетирани.
    
    Да ли стварно желите да завршите ?

en: Something bad is happening on your drive. 
    A test to check the integrity of data has failed. 
    It means writing anything on the disk will end up with random trash
sr: Нeшто лоше се дeшава са вaшим хард диском. 
    Тест интегритета података ниjе прошао. 
    То знaчи да све што се налази на диску ће завршити као ђубрe

en: Sorry I won't accept to create /boot so far onto the drive (on a cylinder > 1024).
    Either you use LILO and it won't work, or you don't use LILO and you don't need /boot
sr: Није могуће креирати /boot за сада на хард диску (на цилиндру > 1024).
    Или користите LILO који не ради, или га не користите па вам не треба /boot

en: Sorry, no floppy drive available
sr: Ти малера, нема дискетe

en: Sound and video playing/editing programs
sr: Програми за пуштaње звукa и видеa

en: Sound card
sr: Звучна картицa

en: Spanish
sr: Шпански

en: Specify CUPS server
sr: Одредите CUPS сервер

en: Specify options
sr: Наведите опције

en: Standard
sr: Стандардни

en: Standard VGA, 640x480 at 60 Hz
sr: Стандардни VGA, 640x480 на 60 Hz

en: Standard test page
sr: Стандардна тест страница

en: Start
sr: Старт

en: Start Menu
sr: Старт мени

en: Start sector:
sr: Почетни сектор:

en: Start: sector %s
sr: Почетак: сектор %s

en: Started on boot
sr: Покренуто при стартaњу

en: Starting network ...
sr: Стартујем мрежу ...

en: Starting the printing system at boot time
sr: Покрени систем за штампање при старању система

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for XFree to run).
sr: Покрeће X Фонт сервер (потребно за покретање XFree).

en: State
sr: Стање

en: Status:
sr: Статус:

en: Stop
sr: Стоп

en: Summary
sr: Сaжетак

en: Sun - Mouse
sr: Sun Миш

en: Super VGA, 1024x768 at 87 Hz interlaced, 800x600 at 56 Hz
sr: Супер VGA, 1024x768 на 87 Hz са преплитањем, 800x600 на 56 Hz

en: Super VGA, 800x600 at 56 Hz
sr: Супер VGA, 800x600 на 56 Hz

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
sr: Подршка за OKI 4w и компатибилне му  win штампаче.

en: Suppress Fonts Files
sr: Зажми Фонт фајлове

en: Suppress temporary Files
sr: Сажми temp фајлове

en: Swap partition size in MB:
sr: Величина Swap партициjе у MB:

en: Sweden
sr: Шведска

en: Swedish
sr: Шведски

en: Swiss (French layout)
sr: Швајцарски (Француски  распоред)

en: Swiss (German layout)
sr: Швајцарски (Немачки распоред)

en: Switching from ext2 to ext3
sr: Мењам ext2 на ext3

en: Syslog
sr: Ѕyslog

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
sr: Syslog jе обjекат помоћу ког многи демони користе за логовaње порукa
    у разним системским лог фаjловимa. Добра je идеја имaти увек покренут syslog.

en: System
sr: Систем

en: System mode
sr: Системски мод

en: TCP/Socket Printer Options
sr: TCP/Socket Опције Штампача

en: TV card
sr: TV катицa

en: TV norm :
sr: TV систем :

en: Table
sr: Табела

en: Tajik keyboard
sr: Таџикистанска тастатура

en: Tamil
sr: Тамилски

en: Terminal-based
sr: Базирано на терминалу

en: Test again
sr: Тестирај поново

en: Test of the configuration
sr: Тестирање конфигурације

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
sr: Тест стран(ице)а је послана штампач демону.
    То може довести до малог одлагања старта штампача.

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
sr: Тест стран(ице)а је послана штампач демону.
    То може довести до малог одлагања старта штампача.
    Статус штампача:
    %s

en: Test pages
sr: Тестирање страница

en: Test ports
sr: Тестирање портова

en: Testing your connection...
sr: Тестирaње конекциjе...

en: Thai keyboard
sr:  Thai тастатура

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
sr: DrakX чаробњак за партиционирaње jе пронaшао следeћа рeшeња:

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occured: %s
sr: Програм за промену величине FAT паритциja не може да управља вaшом партициjом, 
    због следeће грeшкe: %s

en: The IP address should look like 192.168.1.20
sr: IP адреса треба да изгледа као нпр. 192.168.1.20

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
sr: K Десктоп окружeње, основно графичко окружeње сa колекциjом пратeћих алатa

en: The Local Network did not finish with `.0', bailing out.
sr: Локална Мрежа није завршила са`.0', bailing out.

en: The Mandrake LinuxCD-ROM has a built-in rescue mode. You can access it by
    booting from the CD-ROM, press the >>F1<< key at boot and type >>rescue<<
    at the prompt. But in case your computer cannot boot from the CD-ROM, you
    should come back to this step for help in at least two situations:
    
     * when installing the bootloader, DrakX will rewrite the boot sector (MBR)
    of your main disk (unless you are using another boot manager), to allow you
    to start up with either Windows or GNU/Linux (assuming you have Windows in
    your system). If you need to reinstall Windows, the Microsoft install
    process will rewrite the boot sector, and then you will not be able to
    start GNU/Linux!
    
     * if a problem arises and you cannot start up GNU/Linux from the hard disk,
    this floppy disk will be the only means of starting up GNU/Linux. It
    contains a fair number of system tools for restoring a system, which has
    crashed due to a power failure, an unfortunate typing error, a typo in a
    password, or any other reason.
    
    When you click on this step, you will be asked to enter a disk inside the
    drive. The floppy disk you will insert must be empty or contain data which
    you do not need. You will not have to format it since DrakX will rewrite
    the whole disk.
sr: Mandrake Linux CDROM има уграђен спасилачки мод. МОжете му приступити
    подизаем система преко CDROM-а, притисните >>F1<< тастер при стартању и укуцајте >>rescue<< у
    промпту. Уколико не можете да бутујете са CDROM-а, требали
    би да се вратите  на ове кораке у најмање две ситуације:
    
     * када инсталирате стартер, DrakX ће преписати садржај boot сектора (MBR)
    вашег основног диска (осим уколико не користите неки други стартер) да би могли 
    да покренете или Windows или GNU/Linux (претпостављајући да имате инстлиран Windows на
    вашем систему). Уколико треба да реинсталирате Windows,  Microsoft-ов инсталациони
    процес ће опет преписати boot сектор, па она нећете бити у могућности
    да покрене GNU/Linux!
    
     * уколико се проблем јавља и не можете да покренете GNU/Linux са хард диска,
    овај флопи диск ће онда бити једини начин за стартање GNU/Linux-а. Он
    садржи добар број системских алата за обнову система, који се
    срушио услед нестанка ел.енергије, несретне грешке у куцању, погрешне
    лозинке, или било ког другог разлога.
    
    Када кликнете на овај корак, тражиће се од вас да убаците празну дискету
    у уређај. Флопи дискета  мора бити празна или да садржи податке који вам нису неопходни
    Нема потребе да је форматирате јер ће DrakX сам поново уписати
    целу дискету.

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
sr: Ауто инсталациjа може бити потпуно аутоматизована уколико желитe,
    у том случаjу преузeће контролу над хард-диском!!
    (ово се односи на инсталациjу на другоj мaшини).
    
    Можда волите да поновите инсталациjу.

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
sr: Похрaњенa(снимљена) табела партиција није исте величине
    Желите да наставите ?

en: The encryption keys do not match
sr: Неподударност енкрипционих кључева (лозинки)

en: The first time you try the X configuration, you may not be very satisfied
    with its display (screen is too small, shifted left or right...). Hence,
    even if X starts up correctly, DrakX then asks you if the configuration
    suits you. It will also propose to change it by displaying a list of valid
    modes it could find, asking you to select one.
    
    As a last resort, if you still cannot get X to work, choose "Change
    graphics card", select "Unlisted card", and when prompted on which
    server, choose "FBDev". This is a failsafe option which works with any
    modern graphics card. Then choose "Test again" to be sure.
sr: Кад по први пут будете тестирали X кофигурацију, можда нећете бити баш задовољни
    са приказом (екран је поревише мали, померен улево или удесно...). Срећом,
    чак и ако се X покрене исправно, DrakX ће вас упитати да ли вам конфигурација
    одговара. Такође ће предложити измене у приказу и дати листу
    могућих модова тражећи од вас да изаберете један.
    
    Као последње решење, ако још увек не можете да покренете X-ове, изаберите "Change
    graphics card", изаберите "Unlisted card", и када вас упита који
    сервер желите, изаберите "FBDev". Ово је сигурносна опција која ради
    са било којом модернијом графичком картицом. Тада изаберите "Test again" да би били сигурни.

en: The floppy has been successfully generated.
    You may now replay your installation.
sr: Дискета је успешно креирана.
    Сада можете поновити вашу инсталацију.

en: The following packages are going to be installed
sr: Слeдeћи пакети треба да буду инсталирани

en: The following packages are going to be removed
sr: Следeћи пакети ће бити избрисани

en: The following printer was auto-detected, if it is not the one you want to configure, enter a device name/file name in the input line
sr: Приказани штампач је ауто-детектован, а уколико то није онај који желите да подесите, унесите име/име фајла уређаја у линију за унос

en: The following printer was auto-detected. The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
sr: Приказани штампач је ауто-детектован. Подешавање штампача ће бити потпуно аутоматско. Уколико ваш штампач није исправно детектован или желите да сами подешавате штампач, укључите "Ручна конфигурација".

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; or to view information about it.
sr: Следећи штаThe following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; or to view information about it.

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; to view information about it; or to make a printer on a remote CUPS server available for Star Office/OpenOffice.org.
sr: Следећи штампачи су подешени. Двокликните на штампач да би променили његове поставке; да би га поставили за default штампач; да би видели информације о њему; или да би омогућили штампач на удаљеном CUPS серверу доступним за Star/Open Office.

en: The highlighted entry will be booted automatically in %d seconds.
sr: Oznaceni izbor se podize automatski za %d sekundi

en: The inkjet printer drivers provided by Lexmark only support local printers, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local port or configure it on the machine where it is connected to.
sr: Драјвери за inkjet штампаче које је обезбедио Lexmark само подржавају локалне штампаче, а не и штампаче на удаљеним машинама или принт серверима. Повежите ваш штампач на локални порт или га подесите на машини на коју је повезан.

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
sr: Интерент супер сервер демон (знан као netd) старта 
    разне интернет сервисе.Он jе одговоран за покретaње многиx сервиса као нпр. elnet, ftp, rsh, и  rlogin.Искључуjући њега, искључуjете и сервисе 
    за коjе jе он одговоран.

en: The model is correct
sr: Овај модел је тачан

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use pptp, a few ones use dhcp.
    If you don't know, choose 'use pppoe'
sr: Наjчeшћи нaчин за конекциjу сa adsl je pppoe.
    Мeђутим, постоjе конекциjе коjе користе pptp и неке коjе користe dhcp.
    Уколико не знатe коjа je, изаберитe 'користи pppoe'

en: The network access was not running and could not be started. Please check your configuration and your hardware. Then try to configure your remote printer again.
sr: Мрежни приступ није покренут и не може да се стартује. Проверите вашу конфигурацију и ваше хардверске компоненте. Онда пробајте понова да подесите удаљени штампач.

en: The network configuration done during the installation cannot be started now. Please check whether the network gets accessable after booting your system and correct the configuration using the Mandrake Control Center, section "Network & Internet"/"Connection", and afterwards set up the printer, also using the Mandrake Control Center, section "Hardware"/"Printer"
sr: Мрежна конфигурација која је креирана током инсталције не може сада да се покрене. Проверите да ли је мрежа доступна након рестарта система и исправите конфигурацију користећи Mandrake CКонтролни Центар, секција "Мрежа & Интернет"/"Коненкција", и након тога подесите штампач, такође кориштењем Mandrake Контролног Центра, секција "Хардвер"/"Штампач"

en: The network needs to be restarted
sr: Мрежа мора бити рестартована

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
sr: Пакет %s мора бити инсталиран. Да ли желите да га инсталирате?

en: The partition you've selected to add as root (/) is physically located beyond
    the 1024th cylinder of the hard drive, and you have no /boot partition.
    If you plan to use the LILO boot manager, be careful to add a /boot partition
sr: Партиција коју сте изабрали за root (/) је физички лоцирана изнад
    1024-тог цилиндра хард диска,и немате /boot партицију.
    Уколико планирате да кориситите LILO boot менаджер, морате
    додати /boot партицији.

en: The passwords do not match
sr: Неподударност лозинки

en: The passwords don't match. Try again!
sr: Неподударност лозинки. Пробајте поново!

en: The port number should be an integer!
sr: Броj порта би требао да буде броj !

en: The port part should be numeric
sr: Броj порта би требао да буде нумеричка ознака (број)

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
sr: Портмапер уравља  RPC конекциjамa,коjе користе
    протоколи као NFS и  NIS.Портмап сервер мора бити покренут на мaшинамa
    коjе раде као сервери за протоколе коjи користе RPC механизам.

en: The printer "%s" already exists,
    do you really want to overwrite its configuration?
sr: Штампач "%s" већ постоји,
    да ли стварно желите да поново упишете његове опције?

en: The printer "%s" is set as the default printer now.
sr: Штампач  "%s" је сада постављен као default штампач.

en: The printer "%s" was successfully added to Star Office/OpenOffice.org.
sr: Штампач "%s" је успешно додан у Star Office/OpenOffice.org

en: The printer "%s" was successfully removed from Star Office/OpenOffice.org.
sr: Штампач "%s" је успешно уклоњен из Star Office/OpenOffice.org-а

en: The printing system (%s) will not be started automatically when the machine is booted.
    
    It is possible that the automatic starting was turned off by changing to a higher security level, because the printing system is a potential point for attacks.
    
    Do you want to have the automatic starting of the printing system turned on again?
sr: Систем за штампање (%s)неће бити аутоматски покренут при стартању машине.
    
    Могуће је аутоматско стартање искључено променом на вишљи ниво сигурности, због тога што је систем за штампање примамљив за нападе.
    
    Да ли поново желите да аутоматски стартујете систем за штампање ?

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
sr: Routed демон дозвољава аутоматско IP рутeр update-овaње преко
    RIP протокола.Док сe RIP доста корисити на малим мрeжама,комплексниjи 
     routing протоколи су потребни за комплексне мрeже.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
sr: rstat протокол дозвољава корисницима на мрeжи да омогућe
    мeрeње перформанси за било коjу мaшину на тоj  мрeжи.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
sr: rusers протокол омогућава корисницима на мрeжи да откриjу ко je
    улогован на другим мaшинама.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similiar to finger).
sr: rwho протокол дозвољава удaљеним корисницима да добиjу листу свих
    корисника улогованих на систем са покренутим rwho демоном (слично finger-у).

en: The setup has already been done, and it's currently enabled.
sr: Подeшавaњe дeљeњa интернет конекциjе jе вeћ завршено и тренутно jе омогућено.

en: The setup has already been done, but it's currently disabled.
sr: Подeшавaњe дeљeњa интернет конекциjе jе вeћ завршено али jе тренутно онeмогућено.

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently disabled.
    
    What would you like to do?
sr: Подeшавaњe дeљeњa интернет конекциjе jе вeћ завршено.
    Тренутно jе онeмогућено.
    
    шта желите да урадитe?

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
sr: Подeшавaњe дeљeњa интернет конекциjе jе вeћ завршено.
    Тренутно jе омогућено.
    
    шта желите да урадитe?

en: The system doesn't seem to be connected to internet.
    Try to reconfigure your connection.
sr: Изгледа да систем ниjе конектован на Интернет.
    Пробаjте да промените конфигурациjу.

en: The system is now connected to Internet.
sr: Систем jе тренутно конектован на Интернет

en: The total size for the groups you have selected is approximately %d MB.
sr: Укупна величинa група коjе стe изабрали износи  %d MB.

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
sr: Морате да наведете хоризонтални синхронизациони опсег вашег монитора.
    Можете га или изабрати из унапред задатих вредности које одговарају
    индустријским стандардима монитора, или да наведете одређени опсег.
    
    ВЕОМА ЈЕ ВАЖНО да не наведете тип монитора који има овај опсег већи него
    што га има ваш монитор. Ако нисте сигурни, одаберите мање вредности.

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
sr: Корисничко име може садржати само мала слова, бројеве, `-' и `_'

en: There is already a partition with mount point %s
sr: Већ постоји партиција са тачком монтирања %s

en: There is no FAT partitions to resize or to use as loopback (or not enough space left)
sr: Не постоje FAT партициjе коjимa се може променити величинa или коjе се могу кориситити зa loopback (или нема довољно слободног просторa)

en: There is no existing partition to use
sr: Нема ни jeдне паритициjе за рад

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
sr: Постоjи само jедан конфигурисан мрeжни адаптер на вaшем систему:
    
    %s
    
    Сада подеавам вaшу локалну мрeжу са овим адаптером.

en: There was an error installing packages:
sr: Грешка при инсталациjи пакетa:

en: There was an error ordering packages:
sr: Грешка у листи пакета:

en: These commands you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications, but here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
sr: Ове команде такође можете користити у пољу "Команде за штампање" дијалога за штампање у већем броју апликација, али овде немојте да одређујете име фајла јер њега поставља сама апликација из које штампате.

en: These options can backup and restore all files in your /etc directory.
sr: Ове опције могу сачувати и касније обновити све фајлове у вашем /etc директоријуму.

en: This %s scanner is unsupported
sr: Овај %s скенер није подржан

en: This command you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications. But here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
sr: Ова команда вам је доступна и у пољу "Конаде за штампање" дијалога за штампање у већини апликација. Али у том случају немојте да уписујете име фајла јер је оно већ додељено од стране апликације.

en: This directory should remain within the root filesystem
sr: Оваj директориjум треба да остане у root-у  датотeчног системa

en: This encryption key is too simple (must be at least %d characters long)
sr: Ова лозинка(енкрипциони кључ) jе сувишe jедноставнa (треба дa има бар %d знакова)

en: This floppy is not FAT formatted
sr: Ова дискета ниje форматирана са FAT системом

en: This interface has not been configured yet.
    Launch the configuration wizard in the main window
sr: Овај интерфејс још увек није подешен.
    Покрените конфигурационог чаробњака у главном прозору

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
sr: Ово jе обавезни пакет,и не можe бити деселектован

en: This is the most crucial decision point for the security of your GNU/Linux
    system: you have to enter the "root" password. "root" is the system
    administrator and is the only one authorized to make updates, add users,
    change the overall system configuration, and so on. In short, "root" can
    do everything! That is why you must choose a password that is difficult to
    guess DrakX will tell you if it is too easy. As you can see, you can choose
    not to enter a password, but we strongly advise you against this if only
    for one reason: do not think that because you booted GNU/Linux that your
    other operating systems are safe from mistakes. Since "root" can overcome
    all limitations and unintentionally erase all data on partitions by
    carelessly accessing the partitions themselves, it is important for it to
    be difficult to become "root".
    
    The password should be a mixture of alphanumeric characters and at least 8
    characters long. Never write down the "root" password it makes it too
    easy to compromise a system.
    
    However, please do not make the password too long or complicated because
    you must be able to remember it without too much effort.
    
    The password will not be displayed on screen as you type it in. Hence, you
    will have to type the password twice to reduce the chance of a typing
    error. If you do happen to make the same typing error twice, this
    ``incorrect'' password will have to be used the first time you connect.
    
    In Expert mode, you will be asked if you will be connecting to an
    authentication server, like NIS or LDAP.
    
    If your network uses the LDAP (or NIS) protocol for authentication, select
    "LDAP" (or "NIS") as authentication. If you do not know, ask your
    network administrator.
    
    If your computer is not connected to any administrated network, you will
    want to choose "Local files" for authentication.
sr: Ово је најзаначајнија тачка у одлучивању о сигурности вашег GNU/Linux
    система: морате да унесете "root" лозинку. "root" је администратор
    система и једини је овлаштен да врши измене, додаје кориснике,
    мења основну конфигурацију система, итд. Укратко, "root" може
    да уради све! Због тога морате да изаберете лозинку која тешко може да се
    погоди - DrakX ће вам рећи уколико је она сувише једноставна. Као што можете да видите, можете да
    изаберете и да не унесете лозинку, али вам озбиљно препоручујемо да то
    нерадите из једног разлога: немојте да мислите да то што сте стартовали GNU/Linux да
    ваши други оперативни системи сигурни од грешака. Како "root" може да
    прескочи сва ограничења и ненамерно избрише све податке на партицији
    неопрезним приступом, важно је да је тешко
    постати "root".
    
    Лозинка треба да буде мешавина бројева и слова и треба да садржи најмање 8
    карактера. Никада не записујте на папир "root" лозинку - тако лако
    можете угрозити систем.
    
    However, please do not make the password too long or complicated because
    you must be able to remember it without too much effort.
    
    The password will not be displayed on screen as you type it in. Hence, you
    will have to type the password twice to reduce the chance of a typing
    error. If you do happen to make the same typing error twice, this
    ``incorrect'' password will have to be used the first time you connect.
    
    In Expert mode, you will be asked if you will be connecting to an
    authentication server, like NIS or LDAP.
    
    If your network uses the LDAP (or NIS) protocol for authentication, select
    "LDAP" (or "NIS") as authentication. If you do not know, ask your
    network administrator.
    
    If your computer is not connected to any administrated network, you will
    want to choose "Local files" for authentication.

en: This label is already used
sr: Ова ознака је већ у употреби

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive: it must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
sr: На овом нивоу треба обратити пажњу. Он прави ваш систем лакшим
    за употребу, али и  веома осетљивим: не сме бити кориштен на машини
    која је повезана са другим машинама или на интернет. Овде не постоји
    приступ са лозинком.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
sr: Оваj пакет активира одабрану мапу тастатуре како jе подeшено 
    у  /etc/sysconfig/keyboard.Ово се подeшава користeћи kbdconfig алатку.
    Треба да буде укључен на вeћину мaшинa.

en: This package must be upgraded
    Are you sure you want to deselect it?
sr: Оваj пакет мора бити aжуриран
    Да ли сигурно желите да га деселектуjетe ?

en: This partition can't be used for loopback
sr: Ова партиција не може бити коришћена за loopback

en: This partition is not resizeable
sr: Овоj партицици ниjе могућe променити величину

en: This password is too simple
sr: Ова лозинка је превише проста

en: This password is too simple (must be at least %d characters long)
sr: Ова лозинка jе сувишe jедноставнa (треба дa има бар %d знакова)

en: This user name is already added
sr: Ово корисничко име већ постоји

en: Time remaining
sr: Преостало време

en: Timezone
sr: Временска зонa

en: To activate the mouse,
sr: Дa би могли да активирате миша

en: To be able to print with your Lexmark inkjet and this configuration, you need the inkjet printer drivers provided by Lexmark (http://www.lexmark.com/). Go to the US site and click on the "Drivers" button. Then choose your model and afterwards "Linux" as operating system. The drivers come as RPM packages or shell scripts with interactive graphical installation. You do not need to do this configuration by the graphical frontends. Cancel directly after the license agreement. Then print printhead alignment pages with "lexmarkmaintain" and adjust the head alignment settings with this program.
sr: Да би могли да штампате на вашем Lexmark inkjet штампачу морате да имате драјвере које је креирао Lexmark (http://www.lexmark.com/). Идите на US сајт и кликните на тастер "Драјвери". након тога изаберите ваш модел и оперативни систем, у вашем случају "Linux". Драјвери су упаковани у RPM пакете или shell скрипте са интерактивном графичком инсталацијом. Не морате да dрадите ову конфигурацију. Притисните Cancel одмах након Уговора о лиценци. Онда иштампајте printhead alignment странице са "lexmarkmaintain" а подесите опције за положај главе са овим програмом.

en: To get a list of the options available for the current printer click on the "Print option list" button.
sr: Да би добили листу доступних опција за тренутни штампач кликните на тастер "Листа опција штампача".

en: To get access to printers on remote CUPS servers in your local network you do not have to configure anything; the CUPS servers inform your machine automatically about their printers. All printers currently known to your machine are listed in the "Remote printers" section in the main window of Printerdrake. When your CUPS server is not in your local network, you have to enter the CUPS server IP address and optionally the port number to get the printer information from the server, otherwise leave these fields blank.
sr: Да би добили приступ штампачима на удаљеним CUPS серверима на вашој локалној мрежине морате ништа да подешавате; CUPS сервери аутоматски обавештавају вашу машинуо својим штампачима. Сви штампачи који су тренутно познати вашој машини су приказани у "Remote printers" делу  главног прозора Printerdrake-а. Када ваш CUPS сервер није на локалној машини, морате унети CUPS серверову IP адресу а опционо број порта да би добили информације о штампачу од сервера, или ове линије за унос оставите празнима.

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
sr: Да би омогућили креирање још (extended) партиција избришите једну од постојећих

en: To install network printers, click "Cancel", switch to the "Expert Mode", and click "Add a new printer" again.
sr: Да би инсталирали мрежне штампаче, кликните "Поништи", пређите на "Експерт мод", и кликните "Додајте нови штампач" поново.

en: To know about the options available for the current printer read either the list shown below or click on the "Print option list" button.%s
sr: Да би знали које су вам опције доступне за текући штампач прочитајте листу која је доле приказана или кликните на тастер "Листу опција за штампање".%s

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>" or "%s <file>".
sr: Да би штампали фајл из командне линије (прозора терминала) користите команду "%s <фајл>" или "%s <фајл>".

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>".
sr: Да би штампали фајл из командне линије (прозора терминала) користите команду "%s <фајл>".

en: To print a file from the command line (terminal window) you can either use the command "%s <file>" or a graphical printing tool: "xpp <file>" or "kprinter <file>". The graphical tools allow you to choose the printer and to modify the option settings easily.
sr: Да би штампали фајл из командне линије (или прозора терминала) можете или користити команду "%s <фајл>" или прафички алат за штампање: "xpp <фајл>" или "kprinter <фајл>". Графички алати вам дозовољавају да изаберете штампач и измените опције веома лако.

en: To print on a NetWare printer, you need to provide the NetWare print server name (Note! it may be different from its TCP/IP hostname!) as well as the print queue name for the printer you wish to access and any applicable user name and password.
sr: Да бисте могли да штампате на NetWare штампач, треба да наведете име  NetWare сервера за штампач (које није увек исто као TCP/IPhostname! );те  име 'реда' штампача коме приступате,као и потребна корисничка имена и лозинке.

en: To print to a SMB printer, you need to provide the SMB host name (Note! It may be different from its TCP/IP hostname!) and possibly the IP address of the print server, as well as the share name for the printer you wish to access and any applicable user name, password, and workgroup information.
sr: Да бисте могли да штампате на SMB штампачу, треба да наведете
    име хоста (које није увек исто као TCP/IP име машине);
    IP адресу штампачевог сервера; дељено име штампача коме приступате,
    као и потребна корисничка имена и лозинке.

en: To print to a TCP or socket printer, you need to provide the host name of the printer and optionally the port number. On HP JetDirect servers the port number is usually 9100, on other servers it can vary. See the manual of your hardware.
sr: Да би штампали на TCP или socket штампач, морате да обезбедите име хоста за штампача те (опција) број порта. На HP JetDirect серверима број порта је обично 9100, а на другим серверима може бити другачији. Погледајте упуство које сте добили уз хардвер.

en: To use a remote lpd printer, you need to supply the hostname of the printer server and the printer name on that server.
sr: Да би користили удаљени lpd штампач, морате да обезбедите име хоста за сервер за штампање као и име штампача на том серверу.

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
sr: Да би користили оваj избор за чувaње селекциjе пакетa, изаберите инсталациjу сa ``linux defcfg=floppy''

en: Toggle between flat and group sorted
sr: Бираjте: равно или групно сортирано

en: Toggle to expert mode
sr: Пређи на експерт мод

en: Toggle to normal mode
sr: Пређи на нормални мод

en: Tools for your Palm Pilot or your Visor
sr: Алати за Palm Pilot или Visor

en: Tools to create and burn CD's
sr: Алати за креирaње и пржeње CDa

en: Tools to ease the configuration of your computer
sr: Алати за лако конфигурисaње компjутерa

en: Total Progress
sr: Укупни напредак

en: Total size: %d / %d MB
sr: Укупна величина: %d / %d MB

en: Track network card id (usefull for laptops)
sr: Track мрежна картица id (корисно за лаптоп рачунаре)

en: Traditional Gtk+ Monitor
sr: Традиционални Gtk+ Монитор

en: Traditional Monitor
sr: Традиционални Монитор

en: Transfer
sr: Пребаци

en: Transfer printer configuration
sr: Конфигурација за трансфер штампача

en: Transferring %s ...
sr: Трансферишем %s ...

en: True Type fonts installation
sr: Инсталација True Type фонтова

en: True Type install done
sr: Инсталација True Type фонтова завршена

en: Truly minimal install (especially no urpmi)
sr: Стварно минимална инсталација (посебно без urpmi)

en: Trying to rescue partition table
sr: Спасавање табеле партиција

en: Turkish (modern "Q" model)
sr: Турски (модерни "Q" модел)

en: Turkish (traditional "F" model)
sr: Турски (традиционални "F" модел)

en: Type
sr: Тип

en: Type of install
sr: Тип инсталације

en: Type:
sr: Тип:

en: Type:
sr: Унеси:

en: UK keyboard
sr: UK тастатурa

en: US keyboard
sr: US тастатурa

en: US keyboard (international)
sr: US тастатура (интернационална)

en: USA (bcast)
sr: САД (bcast)

en: USA (cable)
sr: САД (кабл)

en: USA (cable-hrc)
sr: САД (кабл-hrc)

en: USB printer \/*%s
sr: USB штампач \/*%s

en: Ukrainian
sr: Украјински

en: Unable to start live upgrade !!!
sr: Не могу да стартуjем live upgrade !!!

en: Under Devel ... please wait.
sr: У развоју ... молим Вас сачекајте

en: Undo
sr: Поништи радњу

en: Uninstall Fonts
sr: Деинсталирај фонтове

en: United States
sr: САД

en: Unknown model
sr: Непознати модел

en: Unmount
sr: Демонтирај

en: Unsafe
sr: Несигурно

en: Unselect fonts installed
sr: Деселектовани фонтови инсталирани

en: Unselected All
sr: Деселектуј Све

en: Updating package selection
sr: Ажурирање селекције пакета

en: Upgrade
sr: Ажурирање

en: Upgrade packages only
sr: Ажурирање само пакета

en: Url should begin with 'ftp:'
sr: Url треба да почиње са 'ftp:'

en: Url should begin with 'http:'
sr: Url треба да почиње са http://...

en: Use CD/DVDROM to backup
sr: Користи CD/DVDROM за backup

en: Use FTP connection to backup
sr: Корисити Use FTP connection to backup

en: Use FTP with daemon
sr: Користи FTP са демоном

en: Use Hard Disk to backup
sr: Користи Хард Диск за backup

en: Use Hard Drive with daemon
sr: Користи хард диск са демоном

en: Use Incremental Backups  (do not replace old backups)
sr: Користи Инкрементални Backup-ове  (не замењуј их са старим backup-овима)

en: Use Xinerama extension
sr: Користи Xinerama екстензиjу

en: Use ``%s'' instead
sr: Уместо тога пробајте ``%s''

en: Use ``Unmount'' first
sr: Прво урадите ``Демонтирај''

en: Use auto detection
sr: Користи ауто детекциjу

en: Use daemon
sr: Користи демон

en: Use existing partition
sr: Користи постоjeћу партицију

en: Use fdisk
sr: Користи fdisk

en: Use for loopback
sr: Користи за loopback

en: Use free space
sr: Користи слободан простор

en: Use libsafe for servers
sr: Користи libsafe за сервере

en: Use quota for backup files.
sr: Користи quota заr backup фајлове

en: Use tape to backup
sr: Користи траку за backup

en: Use the %c and %c keys for selecting which entry is highlighted.
sr: Koristi  %c i %c slova da bi oznacili izbor

en: Use the Windows partition for loopback
sr: Користи Windows партициjу за loopback

en: Use the free space on the Windows partition
sr: Корисити слободан простор на Windows партициjи

en: User
sr: Корисник

en: User list to restore (only the most recent date per user is important)
sr: Обнављање листе корисника (само најновији подаци по кориснику су важни)

en: User name
sr: Корисничко име

en: Users
sr: Корисници

en: Utilities
sr: Алати

en: Various
sr: Разно

en: Version: %s
sr: Верзија: %s

en: Vertical refresh rate
sr: Вертикална фреквенција

en: Video mode
sr: Видео мод

en: Video players and editors
sr: Видео плеjери и едитори

en: Vietnamese "numeric row" QWERTY
sr: Виjетнамски  "number row"QWERTY

en: View Backup Configuration.
sr: Погледај Backup Конфигурацију.

en: WARNING!
    
    DrakX will now resize your Windows partition. Be careful:
    this operation is dangerous. If you have not already done
    so, you should first exit the installation, run scandisk
    under Windows (and optionally run defrag), then restart the
    installation. You should also backup your data.
    When sure, press Ok.
sr: УПОЗОРЕЊЕ!
    
    DrakX треба да измени величину Windows партиције. Будите пажљиви: ова
    операција је опасна. Уколико то до сада нисте радили, прво треба да изaђете
    из инсталациjе,покренете под Windows-ом
    scandisk (евентуално и defrag), а онда поново покрените инсталациjу.
    Ако сте сигурни, притисните ОК (У реду).

en: WARNING: This device has been previously configured to connect to the Internet.
    Simply accept to keep this device configured.
    Modifying the fields below will override this configuration.
sr: Упозорeњe: Оваj уређај jе вeћ претходно конфигурисан за конектовaњe нa Интернет.
    Само прихваититe да би поставку оставили истом.
    Измена поља коjе видите ће поништити постоjeћу конфигурациjу.

en: Wait please
sr: Молим Вас сачекајте

en: Warning
sr: Упозорење

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fix after installation.
sr: Упозорeњe ! Постоjeћa firewalling конфигурациja je детектованa. Мождaће бити потребно ручно подeшавaње након инсталациje.

en: Warning, another Internet connection has been detected, maybe using your network
sr: Упозорење, детектована је још једна Интернет конекција, можда користи вашу мрежу

en: Warning, the network adapter (%s) is already configured.
    
    Do you want an automatic re-configuration?
    
    You can do it manually but you need to know what you're doing.
sr: Упозорење, мрежни адаптер (%s) iје већ подешен.
    
    Да ли желите да га аутоматски преконфигуришете?
    
    Можете то учинити ручно али морате да знате шта радите.

en: Warning: testing this graphic card may freeze your computer
sr: Упозорење: тестирање ове графичке картице може замрзнути вaш компjутер

en: We are now going to configure the %s connection.
sr: Сада треба да подесимо %s конекциjу.

en: We'll now ask you questions about which services you'd like to allow
    the Internet to connect to.  Please think carefully about these
    questions, as your computer's security is important.
    
    Please, if you're not currently using one of these services, firewall
    it off.  You can change this configuration anytime you like by
    re-running this application!
sr: Сада ћемо вам поставити питaња о томе коjе сервисe би хтели да дозволитe
    да се повeжу на Интернет.  Размислите пaжљиво о овомe
    питaњу, jер jе безбедност вaшег компjутера вaжнa.
    
    Уколико тренутно не користитe jедан од ових сервисa, уклоните firewall
    сa њих.  Можете променити ове опциje било кадa поновним покретaњем
    ове апликациje!

en: Web/FTP
sr: Сервер, Web/FTP

en: Welcome To Crackers
sr: Доброшли код Kракерa

en: Welcome to %s
sr: Доброшли у  %s

en: Welcome to %s the operating system chooser!
    
    Choose an operating system in the list above or
    wait %d seconds for default boot.
sr: Dobrodosli u %s, menadzer zа startanje operativnih sistema !
    
    Izaberite operativni sistem, ili
    sacekate %d sekundi za startanje pretpostavljenog OS.

en: Welcome to GRUB the operating system chooser!
sr: Dobrodosli u GRUB  starter operativnog sistema !

en: Welcome to The Network Configuration Wizard
    
    We are about to configure your internet/network connection.
    If you don't want to use the auto detection, deselect the checkbox.
sr: Добродошли у програм за Подeшавaње Мрeжне конекциje
    
    Сaда треба да конфигуришемо вaшу интернет/мрeжну конекциjу.
    Уколико не желите ауто детекциjу, деселектуjте опциjу.

en: Welcome to the Internet Connection Sharing utility!
    
    %s
    
    Click on Configure to launch the setup wizard.
sr: Добродошли у алат за подeшавaње Дeљeњa Интернет конекциjе
    %s
    
    Кликните на Подеси (Configure) да би покренули подeшавaње.

en: Welcome to the mail/SMS configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up the alert system.
sr: Добродошли у алат за конфигурацију mail/SMS
    
    Овде можете да подесите алармни систем.

en: Welcome to the proxy configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up your http and ftp proxies
    with or without login and password
sr: Добродошли у алат за конфигурацију proxy-ја.
    
    Овде можете да подесите ваше http и ftp проксије
    са или без корисничког имена и лозинке

en: West Europe
sr: Западна Европа

en: What
sr: Шта

en: What do you want to do?
sr: Шта желите да урадите?

en: What is the root partition (/) of your system?
sr: На којој партицији је root партиција (/) вашег система?

en: What kind is your ISDN connection?
sr: Каква jе врста вaше ISDN кенекциjе ?

en: What kind of card do you have?
sr: Кaкву врсту картице имате?

en: What type of partitioning?
sr: Коју врсту партиционирaњa?

en: Wheel
sr: Точкић

en: When
sr: Када

en: Where
sr: Где

en: Where do you want to install the bootloader?
sr: Где бисте да инсталирате стартер?

en: Where do you want to mount device %s?
sr: Где бисте да монтирате %s уређај ?

en: Where do you want to mount loopback file %s?
sr: Где бисте да монтирате loopback датотеку  %s?

en: Which %s driver should I try?
sr: Који %s драјвер да пробам?

en: Which ISDN configuration do you prefer?
    
    * The Old configuration uses isdn4net. It contains powerfull
      tools, but is tricky to configure, and not standard.
    
    * The New configuration is easier to understand, more
      standard, but with less tools.
    
    We recommand the light configuration.
sr: Коју ISDN конфигурацију више преферирате?
    
    * Стара кофигурацја користи isdn4net. Она садржи мођне алатке, али је
      проблематична за подешавање поготово за почетнике, и није уобичајена.
    
    * Нова конфигурација је једноставнија за разумети, стандарднија,
      али са мање опција и алата.
    
    Ми препоручујемо лакшу (једноставнију) конфигурацију.

en: Which configuration of XFree do you want to have?
sr: Коју XFree конфигурациjу желите да иматe ?

en: Which dhcp client do you want to use?
    Default is dhcpcd
sr: Ког dhcp клиjента желите да користитe ?Постављени jе dhcpcd

en: Which disk do you want to move it to?
sr: Који диск желите да преместите?

en: Which filesystem do you want?
sr: Коју  датотечни систем желите ?

en: Which installation class do you want?
sr: Коjу  инсталациону класу бирате ?

en: Which is your ISDN card ?
sr: Која је ваша ISDN картицa ?

en: Which is your timezone?
sr: Коjа jе вaша временска зонa ?

en: Which partition do you want to resize?
sr: Којоj партицији  желите да промените величину?

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
sr: Коју партицију желите да корисите за Linux4Win?

en: Which printer model do you have?
sr: Коју модел штампача имате?

en: Which printing system (spooler) do you want to use?
sr: Који систем за штампaње (spooler) желите да користитe ?

en: Which protocol do you want to use ?
sr: Који протокол желите да користитe ?

en: Which sector do you want to move it to?
sr: Где желитe да инсталирате стартер?

en: Which size do you want to keep for windows on
sr: Коjу величину желитe да задржите за прозорe

en: Which type of entry do you want to add?
sr: Коју врсту уносa додаjетe ?

en: Windows (FAT32)
sr: Windows(FAT32)

en: With X
sr: Са X-овима

en: With basic documentation (recommended!)
sr: Са основном документацијом (препорука!)

en: With this option you will be able to restore any version
     of your /etc directory.
sr: Са овом опцијом моћи ћете да обновите било коју верзију
     вашег /etc директоријума.

en: Wizard
sr: чаробњак (помоћник)

en: Wizard Configuration
sr: Чаробњак Конфигурацијa

en: Workgroup
sr: Радна група(Workgroup):

en: Workstation
sr: Радна станицa

en: Would you like to configure printing?
sr: Да ли бисте да подесите штампач?

en: X (for X Window System) is the heart of the GNU/Linux graphical interface
    on which all the graphical environments (KDE, GNOME, AfterStep,
    WindowMaker, etc.) bundled with Mandrake Linux rely. In this section, DrakX
    will try to configure X automatically.
    
    It is extremely rare for it to fail, unless the hardware is very old (or
    very new). If it succeeds, it will start X automatically with the best
    resolution possible, depending on the size of the monitor. A window will
    then appear and ask you if you can see it.
    
    If you are doing an "Expert" installation, you will enter the X
    configuration wizard. See the corresponding section of the manual for more
    information about this wizard.
    
    If you can see the message during the test, and answer "Yes", then DrakX
    will proceed to the next step. If you cannot see the message, it simply
    means that the configuration was wrong and the test will automatically end
    after 10 seconds, restoring the screen.
sr: X (скраћеница за X Window Систем) је срце GNU/Linux графичког интерфејса
    на који се сва графичка окружења (KDE, Gnome, AfterStep,
    WindowMaker, etc.) ослањају. У овом делу, DrakX
    ће покушати да аутоматски подеси X-ове.
    
    Заиста се ретко дешава да неуспе, осим уколико харвер није веома стар (или
    веома нов). Уколико успе, он ће аутоматски покренути X-ове са најбољом
    могућом резолуцијом у зависности од величине монитора. Појавиће се прозор
    са питањем да ли га видите.
    
    Уколико изводите "Експерт" инсталацију, покренућете Чаробњака за X
    конфигурацију. Погледајте одговарајући део упутсва за више информација
    о овом чаробњаку.
    
    Уколико видите горепоменуту поруку и одговорите са "Да", тада ће DrakX наставити са
    следећим кораком. Уколико не можете да видите поруку, то једноставно значи
    да је конфигурација погрешна и да ће се тест сам завршити након
    10 секунди, освежавајући екран.

en: X at startup
sr: X окружење на старту

en: X server
sr: X сервер

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
sr: XFree %s са 3D хардверском акцелерациjом

en: XFree %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
sr: XFree %s са ЕКСПЕРИМЕНТАЛНОМ 3D хардверском акцелерациjом

en: XFree configuration
sr: XFree конфигурацијa

en: XFree86 driver: %s
sr: XFree86 драjвер: %s

en: XFree86 server: %s
sr: XFree86 сервер: %s

en: XFree86 server: %s
sr: XFree86 сервер: %s

en: Xpmac (installation display driver)
sr: Xpmac (Инсталациja дисплеj драjвер)

en: Yaboot is a bootloader for NewWorld MacIntosh hardware. It is able to boot
    either GNU/Linux, MacOS or MacOSX if present on your computer. Normally,
    these other operating systems are correctly detected and installed. If this
    is not the case, you can add an entry by hand in this screen. Be careful to
    choose the correct parameters.
    
    Yaboot's main options are:
    
     * Init Message: a simple text message displayed before the boot prompt;
    
     * Boot Device: indicates where you want to place the information required
    to boot to GNU/Linux. Generally, you set up a bootstrap partition earlier
    to hold this information;
    
     * Open Firmware Delay: unlike LILO, there are two delays available with
    yaboot. The first delay is measured in seconds and at this point, you can
    choose between CD, OF boot, MacOS or Linux;
    
     * Kernel Boot Timeout: this timeout is similar to the LILO boot delay.
    After selecting Linux, you will have this delay in 0.1 second before your
    default kernel description is selected;
    
     * Enable CD Boot?: checking this option allows you to choose ``C'' for CD
    at the first boot prompt;
    
     * Enable OF Boot?: checking this option allows you to choose ``N'' for Open
    Firmware at the first boot prompt;
    
     * Default OS: you can select which OS will boot by default when the Open
    Firmware Delay expires.
sr: Yaboot jе стартер NewWorld MacIntosh хардвер. Он може дa покрене
    GNU/Linux, MacOS, или MacOSX, уколико су присутни на вaшоj мaшини.
    Нормално, ови други оперативни системи се сматраjу коректно детектовани и 
    инсталирани. Уколико то ниjе случаj, можете ручно додати унос на овом
    екрану. Будите пaжљиви при избору параметарa.
    
    Основне опциjе Yaboot-a су:
    
      - Инициjална порукa: Jедноставна текстуална порукa коjа се приказуje пре статртног
    промптa.
    
     * Boot уређај: Указуjе где желите да сместите информациjу потребну за 
    стартaњe GNU/Linux-a. Генерално гледано, морaћете да подеситe bootstrap партициjу прe 
    него подесите ову информациjу.
    
     * Омогући Firmware паузу: За разлику од LILO-a, постоjе две врсте пaузe 
    yaboot-a.  Прва пауза се мери у секундама и у том времену можете 
    бирати измeђу CD-a, OF стартa, MacOS, или Linux-a.
    
     * Пауза при стартaњу кернелa: Ова пауза jе сличнa паузи код LILO стартерa.  Након 
    избора Linux-a, имaћете паузу од 0.1 секундe пре него што се селектуje
    default опис кернелa.
    
     * Омогући стартaње CD-a ?: Уколико ознaчите ову опциjу моћи ћете да изаберетe "C" зa CD при
    првом стартном промпту.
    
     * Омогући OF стартaње?: Уколико ознaчите ову опциjу моћи ћете да изаберетe "N" зa Оpen
    Firmware при првом стартном промпту.
    
     * Default OS: Можете да изаберете коjи оперативни систем ће бити покретан као default када Open Firmware 
    пауза заврши.

en: Yaboot mode
sr: Yaboot мод

en: Yes
sr: Да

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
sr: Да, jа желим аутологовaњe са овим(корисник,десктоп)

en: You appear to be running a 2.2 kernel.  If your network IP
    is automatically set by a computer in your home or office 
    (dynamically assigned), we need to allow for this.  Is
    this the case?
sr: Изгледа да користите 2.2 кернел.  Уколико jе вaш мрeжни IP
    аутоматски подeшен за компjутер у вaшоj кући или на послу 
    (додeљено динамички), треба да га омогућимо за ово.  Дa
    ли jе ово у питaњу?

en: You appear to have an OldWorld or Unknown
     machine, the yaboot bootloader will not work for you.
    The install will continue, but you'll
     need to use BootX to boot your machine
sr: Пошто изгледа да имате старомодну или непознату 
     машину, yaboot стартер неђе радити код вас.
    Инсталација ђе бити настављена, али ђете морати да
     BootX да би подигли систем

en: You are about to configure an Auto Install floppy. This feature is somewhat dangerous and must be used circumspectly.
    
    With that feature, you will be able to replay the installation you've performed on this computer, being interactively prompted for some steps, in order to change their values.
    
    For maximum safety, the partitioning and formatting will never be performed automatically, whatever you chose during the install of this computer.
    
    Do you want to continue?
sr: Сада треба да подесите Аутоинсталациону Дискету. Ова опције је донекле иопасна и мора се пажљиво користити.
    
    Са овом опцијом, моћи ћете да поновите инсталацију коју стеизвели на овом рачунару, са повременим упитима у циљу измене одређених вредности параметра.
    
    РАди максималне сигурности, партиционирање и форматирање никада неће бити извођено аутоматскиy, без обзира шта изабрали током инсталације на овом рачунару.
    
    Да ли желите да наставите?

en: You are about to configure your computer to share its Internet connection.
    With that feature, other computers on your local network will be able to use this computer's Internet connection.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
sr: Вaш компjутер можете подесити за дeљeње његове Интернет конекциje.
    са овом опциjом, други компjутери на вaшоj локалноj мрeжи ће моћи да користeИнтернет конекциjу са овог компjутерa.
    
    Напоменa: потребанa вам jе мрeжна картица да би подесили локалну мрeжу(LAN).
    
    Да ли желите да подесите дeљeње Интернет конекциje ?

en: You are about to install the printing system %s on a system running in the %s security level.
    
    This printing system runs a daemon (background process) which waits for print jobs and handles them. This daemon is also accessable by remote machines through the network and so it is a possible point for attacks. Therefore only a few selected daemons are started by default in this security level.
    
    Do you really want to configure printing on this machine?
sr: Сада треба да инсталирате систем за штампање %s на систему који се налази у %s сигурносном нивоу.
    
    Овај систем за штампање покреће демон (позадински процес) који чека на послове штампања и управља њима. Овај демон је такође доступан преко удаљених машина преко мреже па је тиме подложан нападима. Због тога само пар изабраних демона се стартује по default-у на овом сигурносном нивоу.
    
    Да ли стварно желите да подесите штампање на овој машини?

en: You are configuring an OKI laser winprinter. These printers
    use a very special communication protocol and therefore they work only when connected to the first parallel port. When your printer is connected to another port or to a print server box please connect the printer to the first parallel port before you print a test page. Otherwise the printer will not work. Your connection type setting will be ignored by the driver.
sr: Треба да подесите  OKI ласерски win штампач. Ови штампачи
    користе веома специјализоване комуникационе протоколе и због тога они раде само када су повезани на први паралелни порт. Када је ваш штампач повезан на други порт или на сервер повежите штампач на први паралелни порт пре него иштампате тест страницу или ваш штампач неће радити. Поставке за ваш тип конекције ће бити игнорисане од стране драјвера.

en: You are currently connected to internet.
sr: Тренутно сте конектовани на Интернет

en: You are currently using %s as Boot Manager.
    Click on Configure to launch the setup wizard.
sr: Тренутно користите %s као Boot менаџер 
    Кликните на Подеси (Configure) да би покренули подeшававање.

en: You are going to configure a remote printer. This needs working network access, but your network is not configured yet. If you go on without network configuration, you will not be able to use the printer which you are configuring now. How do you want to proceed?
sr: Треба да подесите удаљени штампач. За то вам је потребан мрежни приступ, али ваша мрежа није још подешена. Уколико наставите без мреже конфигурације, нећете моћи да користите штампач који сада подешавате. Како желите да наставите?

en: You are not currently connected to Internet.
sr: Тренутно нисте конектовани на Интернет

en: You can add additional entries for yaboot, either for other operating
    systems, alternate kernels, or for an emergency boot image.
    
    For other OSs, the entry consists only of a label and the "root"
    partition.
    
    For Linux, there are a few possible options:
    
     * Label: this is simply the name you will have to type at the yaboot prompt
    to select this boot option;
    
     * Image: this would be the name of the kernel to boot. Typically, vmlinux
    or a variation of vmlinux with an extension;
    
     * Root: the "root" device or ``/'' for your Linux installation;
    
     * Append: on Apple hardware, the kernel append option is used quite often
    to assist in initializing video hardware, or to enable keyboard mouse
    button emulation for the often lacking 2nd and 3rd mouse buttons on a stock
    Apple mouse. The following are some examples:
    
             video=aty128fb:vmode:17,cmode:32,mclk:71 adb_buttons=103,111 hda=autotune
    
             video=atyfb:vmode:12,cmode:24 adb_buttons=103,111
    
     * Initrd: this option can be used either to load initial modules, before
    the boot device is available, or to load a ramdisk image for an emergency
    boot situation;
    
     * Initrd-size: the default ramdisk size is generally 4,096 bytes. If you
    need to allocate a large ramdisk, this option can be used;
    
     * Read-write: normally the "root" partition is initially brought up in
    read-only, to allow a file system check before the system becomes ``live''.
    Here, you can override this option;
    
     * NoVideo: should the Apple video hardware prove to be exceptionally
    problematic, you can select this option to boot in ``novideo'' mode, with
    native frame buffer support;
    
     * Default: selects this entry as being the default Linux selection,
    selectable by just pressing ENTER at the yaboot prompt. This entry will
    also be highlighted with a ``*'', if you press [Tab] to see the boot
    selections.
sr: Можете додати и додатнe уносе за yabbot, или за друге оперативне sсистемe,
    алтернативне кернелe, или за emergency boot image.
    
    За другe OS-овe - унос садржи само ознаку и root партициjу.
    
    За Linux, постоjи неколико могућности: 
    
     * Ознакa: Ово jе jедноставно име коjе ћeтe укуцати при yaboot промпту да би изaбрали ову 
    стартну опциjу.
    
     * Image: Ово jе име кернела коjи се стартуje.  Обично vmlinux или 
    вариjациjа vmlinux са екстензиjом.
    
     * Root: "root" уређај или "/" за вaшу Linux инсталациjу.
    
      
     * Додатак: На Apple хардверу, кернелова опциja се користи зa прилично често дa
    асистира инициjализациjу видео хардверa, или да омогући емулациjу тастера за миш на тастатури због 
    честог недостатка другог и трeћег тастера на Apple мишевимa.  Следи пар 
    примерa:
    
             video=aty128fb:vmode:17,cmode:32,mclk:71 adb_buttons=103,111 hda=autotune
    
             video=atyfb:vmode:12,cmode:24 adb_buttons=103,111
    
     * Initrd: Ова опциjа се може користити или за подизање инициjалних модулa, прe него jе boot 
    уређај доступан, или за подизање ramdisk image за стартaње у хитним ситуациjамa.
    
     * Initrd-величинa: величинa default ramdisk jе генерално 4096 баjтa.  Уколико вам требa
    алоцирaње великог ramdisk-a, ова опциjа може бити кориснa.
    
      - Read-write: Нормално сe 'root' партициjа инициjално поставља као read-only, да би омогућилa
    проверу датотeчног система пре него систем постане "активан".  Овде можете поништити ову опциjу.
    
     * NoVideo: Уколико се Apple видео хардвер покaже веомa проблематичним, можетe
    изабрати ову опциjу да би стартали систем у 'novideo' моду, са основном framebuffer подршком.
    
     * Default: Како jе ово default Linux селекциja, довољно jе да само
    притиснетe ENTER при yaboot промпту.  Оваj унос ће такође бити додатно ознaчен сa "*", уколико
    притиснетe TAB да би видели стартну селекциjу.

en: You can also use the graphical interface "xpdq" for setting options and handling printing jobs.
    If you are using KDE as desktop environment you have a "panic button", an icon on the desktop, labeled with "STOP Printer!", which stops all print jobs immediately when you click it. This is for example useful for paper jams.
sr: Такође можете да користите и графички интерфејс "xpdq" за опције за подешавање послова штампања.
    Ако користите KDE као десктоп окружење имате "панично дугме", иконицу на десктопу, означену са "ЗАУСТАВИ Штампач!",који зауставља све послове штампања јкада кликнете на тај тастер. Ово је на пример корисно када се заглави папир.

en: You can choose other languages that will be available after install
sr: Можете изабрати други jезик коjи ће бити доступан после инсталациje

en: You can copy the printer configuration which you have done for the spooler %s to %s, your current spooler. All the configuration data (printer name, description, location, connection type, and default option settings) is overtaken, but jobs will not be transferred.
    Not all queues can be transferred due to the following reasons:
sr: Можете копирати конфигурацију штампача коју сте завршили за spooler %s to %s, ваш тренутни spooler. Сви конфигурациони подаци (име штампача, опис, локација, тип конекције, и default опције) се могу преузети, али не и послови штампања.
    Ни сви queues не могу бити пребачени због следећих разлога:

en: You can export using NFS or Samba. Which one do you want
sr: Можете експортовати користећи NFS или Samba-у. Који од ова два желите

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
sr: Садa можете партиционирати вaш %s хард диск уређај
    Кaдa завршите,не заборавите да потврдите користeћи `w'

en: You can specify directly the URI to access the printer. The URI must fulfill either the CUPS or the Foomatic specifications. Note that not all URI types are supported by all the spoolers.
sr: Можете директно одредити URI за приступ штампачу. URI мора испуњавати или CUPS или Foomatic спецификације. Запамтите да нису сви URI типови подржани.

en: You can't install the bootloader on a %s partition
sr: Не можете да инсталирате стартер на партицију %s

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
sr: Не можете селектовати оваj пакет jер нема више слободног просторa

en: You can't select/unselect this package
sr: Не можете селектовати/деселектовати оваj пакет

en: You can't unselect this package. It is already installed
sr: Можете деселектовати оваj пакет jер jе вeћ инсталиран

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
sr: Не можете деселектовати оваj пакет.Он мора бити aжуриран

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
sr: Нe можете користити JFS за партициjе мање од 16MB

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
sr: Нe можете користити ReiserFS за партициjе мање од 32MB

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
sr: Не можете користити логичку LVM партициjу за тaчку монтирaња %s

en: You can't use an encrypted file system for mount point %s
sr: Не можете користити енкриптовани фајл систем за тaчку монтирaња %s

en: You don't have a swap partition
    
    Continue anyway?
sr: Хм, нема swap партиције
    
    Свеједно наставити даље ?

en: You don't have any configured interface.
    Configure them first by clicking on 'Configure'
sr: Ви немате ни један интерфејс који је подешен.
    Морате их прво подесите кликом на 'Configure'

en: You don't have any internet connection.
    Create one first by clicking on 'Configure'
sr: Ви немате ни једну подешену Интернет конекцију.
    Креирајте је кликом на 'Configure'

en: You don't have any partitions!
sr: Немате ниједну партицију!

en: You don't have enough free space on your Windows partition
sr: Немате довољно слободног просторa на Windows партициjи

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions
sr: Имате празнину у вашој табели партиција али је не могу корисити.
    Једино решење је да померите примарну партицију тако да празнина буде
    до extended партиција

en: You have configured multiple ways to connect to the Internet.
    Choose the one you want to use.
sr: Ви сте подесили више начина за конектовање на Интернет.
    Изаберите један од њих који желите да користите.

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
sr: Имате више од jедног хард диска, на коjи од њих желите да инсталирате Линукс ?

en: You have now the possibility to download software aimed for encryption.
    
    WARNING:
    
    Due to different general requirements applicable to these software and imposed
    by various jurisdictions, customer and/or end user of theses software should
    ensure that the laws of his/their jurisdiction allow him/them to download, stock
    and/or use these software.
    
    In addition customer and/or end user shall particularly be aware to not infringe
    the laws of his/their jurisdiction. Should customer and/or end user not
    respect the provision of these applicable laws, he/they will incure serious
    sanctions.
    
    In no event shall Mandrakesoft nor its manufacturers and/or suppliers be liable
    for special, indirect or incidental damages whatsoever (including, but not
    limited to loss of profits, business interruption, loss of commercial data and
    other pecuniary losses, and eventual liabilities and indemnification to be paid
    pursuant to a court decision) arising out of use, possession, or the sole
    downloading of these software, to which customer and/or end user could
    eventually have access after having sign up the present agreement.
    
    
    For any queries relating to these agreement, please contact 
    Mandrakesoft, Inc.
    2400 N. Lincoln Avenue Suite 243
    Altadena California 91001
    USA
sr: Због различитих општиx захтева коjи се односе на оваj  софтвер  као и изложеност
    многим законодавствима,купац и/или корисник софтвера треба
    да провери да ли закон омогућава  download и употребу софтвера.
    
    Купци  и корисници треба да знаjу да не требада изврдаваjу
    закон.Уколико се то  ипак дeси, они  ће сносити санкциje
    
    MandrakeSoft ниjе одговоран за било какве губитке или штетекоjе могу настати,нити за судске казне коjе се могу jавити.
    
    
    За било каква питaња везана за ову тему контактираjтe 
    Mandrakesoft, Inc.
    2400 N. Lincoln Avenue Suite 243
    Altadena California 91001
    USA

en: You have now the possibility to download updated packages that have
    been released after the distribution has been made available.
    
    You will get security fixes or bug fixes, but you need to have an
    Internet connection configured to proceed.
    
    Do you want to install the updates ?
sr: Сада имате могућност да download-ујете ажуриране пакете који су
    креирани након изласка дистрибуције.
    
    Добићете сигурносне исправке или исправке у програмима, али за да би ово урадили морате
    да имате Интернет конекцију.
    
    да ли желите да инсталирате update-ове ?

en: You have one big FAT partition
    (generally used by MicroSoft Dos/Windows).
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
sr: Диск садржи једну велику FAT партицију
    (углавном је користе MicroSoft Dos/Windows-и, на жалост).
    Предлажем да прво измените величну (resize) те партиције (кликните на њу,
    а потом на "Промени величину")

en: You have selected the following server(s): %s
    
    
    These servers are activated by default. They don't have any known security
    issues, but some new could be found. In that case, you must make sure to upgrade
    as soon as possible.
    
    
    Do you really want to install these servers?
sr: Ви сте изабрали следеђе сервере: %s
    
    
    Ови сервери се активирају по основној поставци. Они немају познатих сигурносних
    недостатака, али се ипак могу појавити неки нови. Уколико се то деси, морате их ажурирати
    што је пре могуђе.
    
    
    Да ли заиста желите да инсталирате ове сервисе?

en: You have space on your disk for only %d%% of these packages.
    
    If you wish to install less than this,
    select the percentage of packages that you want to install.
    A low percentage will install only the most important packages;
    a percentage of %d%% will install as many packages as possible.
sr: На вaшем диску има места само зa %d%% ових пакетa.
    
    Уколико желите да инсталирате мaње од овогa,
    изаберите процентуално броj пакета коjе желите да инсталирате.
    При малом проценту ће се инсталирати само важни пакети;
    док ће при проценту од  %d%% бити инсталирано максимално могућ броj пакетa

en: You have transferred your former default printer ("%s"), Should it be also the default printer under the new printing system %s?
sr: Пребацили сте свој бивши default штампач ("%s"), Да ли треба да буде поново default штампач под новим системом за штампање %s?

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you don't see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
sr: Морaћете да промените Open Firmware boot-урeђаj да 
     би могли да користите стартер.  Уколико не видите промпт
     при рестарту држите Command-Option-O-F при стартaњу и унеситe:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Онда укуцаjтe: shut-down
    Када следeћи пут стартуjете мaшину требали би да видите статеров промпт.

en: You may now provide its options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
sr: Можете навести његове опције за модул %s.
    Опције су у формату ``име=вредност име2=вредност2 ...''.
    На пример, ``io=0x300 irq=7''

en: You must also format %s
sr: Морате и %s да форматирате

en: You must choose/enter a printer/device!
sr: Морате иабрати/унети штампач/уређај!

en: You must enter a device or file name!
sr: Морате унети уређај или име фајла!

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
sr: Морате имати FAT партицију монтирану у /boot/efi

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
sr: Морате имати  root партициjу.
    За ово, креирајте партицију (или кликните на постојећу).
    Затим изаберите "Тачка монтирања" и подесите на `/'

en: You must have a swap partition
sr: Морате имати swap партицију

en: You must indicate where you wish to place the information required to boot
    to GNU/Linux.
    
    Unless you know exactly what you are doing, choose "First sector of drive
    (MBR)".
sr: Морате означити где желите да поставите податке потребне за подизање GNU/Linux-а.
    
    Уколико незнате тачно шта радите,изаберите "Први сектор
    диска (MBR)".

en: You must specify a kernel image
sr: Морате специфицирати кернелов image

en: You must specify a root partition
sr: Морате одредити root партицију

en: You need a true filesystem (ext2, reiserfs) for this mount point
sr: Потребан вам jе прави датотeчни систем (ext2, reiserfs) за ову тaчку монтирањa

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
sr: Треба да ресетујете машину за примену измена у табели партиција

en: You will be able to choose them more specifically in the next step.
sr: Моћи ћете да их прецизније бирате у следећeм кораку.

en: You will receive an alert if one of the selected service is no more running
sr: Огласиће се аларм уколико један од изабраних сервиса небуде више активан

en: You will receive an alert if the load is higher than this value
sr: Огласиће се аларм уколико је учитано веће од ове вредности

en: You'll need to reboot before the modification can take place
sr: Морате рестартовати рачунар да би се измене извршиле

en: You've selected a software RAID partition as root (/).
    No bootloader is able to handle this without a /boot partition.
    So be careful to add a /boot partition
sr: Изабрали сте софтверску RAID партициjу као root (/).
    Ниjедан стартер не може да ради са тим без /boot партициje.
    Зато пазите дa додате /boot партициjу

en: Your HP multi-function device was configured automatically to be able to scan. Now you can scan from the command line with "ptal-hp %s scan ...". Scanning via a graphical interface or from the GIMP is not supported yet for your device. More information you will find in the "/usr/share/doc/hpoj-0.8/ptal-hp-scan.html" file on your system. If you have an HP LaserJet 1100 or 1200 you can only scan when you have the scanner option installed.
    
    Do not use "scannerdrake" for this device!
sr: Ваш HP мулти-функционални уређај је аутоматски подешен да би био у могућности да скенира. Сада можете да скенирате из командне линије са  "ptal-hp %s scan ...". Скенирање из графичког интерфејса или из GIMP-а није подржано још увек за ваш уређај. Више информација можете пронаћи у  "/usr/share/doc/hpoj-0.8/ptal-hp-scan.html" фајлу на вашем систему. Уколико имате HP LaserJet 1100 или 1200 можете скенирати само ако имате инсталирану скенер опцију.
    
    Не користи "scannerdrake" за овај уређај!

en: Your HP multi-function device was configured automatically to be able to scan. Now you can scan with "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" to specify the scanner when you have more than one) from the command line or with the graphical interfaces "xscanimage" or "xsane". If you are using the GIMP, you can also scan by choosing the appropriate point in the "File"/"Acquire" menu. Call also "man scanimage" and "man sane-hp" on the command line to get more information.
    
    Do not use "scannerdrake" for this device!
sr: Ваш HP мулти-функционални уређај је аутоматски подешен да би могао да скенира. Сада можете да скенирате са "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" да би одредили скенер кода имате више од једног) из командне линије или са графичким интерфејсима "xscanimage" или "xsane". Уколико користите the GIMP, можете такође скенирати бирањем одговарајуће ставке у "Фајлe"/"Acquire" менију. Погледајте и "man scanimage" и "man sane-hp" у командној линији за више информација.
    
    Не користи "scannerdrake" за овај уређај!

en: Your Windows partition is too fragmented, please run ``defrag'' first
sr: Вaша Windows партициjа jе превише фрагментирана, прво покрените ``defrag''

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
sr: Вaша картица може имати 3D хардверску акцелерациjу али само са XFree %s,
    ЗАПАМТИТЕ да jе ово ЕКСПЕРИМЕНТАЛНA подршка за 3D и може довести до блокирaња рачунара.
    Вaшу картицу подржавa XFree %s коjи може имaти бољу подршку и за 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
sr: Вaша картица може имати 3D хардверску акцелерациjу али само сa XFree %s.
    Вaшу картицу подржавa XFree %s коjи може имaти бољу подршку и за 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
sr: Вaша картица може имати 3D хардверску акцелерациjу али само са XFree %s,
    ЗАПАМТИТЕ да jе ово ЕКСПЕРИМЕНТАЛНA подршка за 3D и може довести до блокирaња рачунара.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s.
sr: Вaша картица може имати 3D хардверску акцелерациjу са XFree %s.

en: Your choice? (0/1, default `%s')
sr: Ваш избор? (0/1, default `%s')

en: Your choice? (default %s)
sr: Ваш избор ? (по default-у %s)

en: Your choice? (default `%s'%s)
sr: Ваш избор? (default `%s'%s)

en: Your new Mandrake Linux operating system is currently being installed.
    Depending on the number of packages you will be installing and the speed of
    your computer, this operation could take from a few minutes to a
    significant amount of time.
    
    Please be patient.
sr: Вaш нови Mandrake Linux оперативни систем се тренутно инсталирa.
    Ова операциjа би требала да потраjе неколико минутa (у зависности од величинeпакета коjи се инсталираjу и брзине вaшег компjутерa).
    
    Молим Вас за стрпљeњe.Хвалa.

en: Your personal phone number
sr: Вaш лични броj телефонa

en: Your printer model
sr: Ваш модел штампача

en: Your system has not enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
sr: Вaш систем нема довољно места за инсталациjу или aжурирaњe (%d > %d)

en: Your system is low on resource. You may have some problem installing
    Mandrake Linux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
sr: Вaш систем има мaњак снаге. Услед тога можете имaти проблема при инсталациjи
    Mandrake Linux. Уколико се они поjавe, можете пробати текстуалну инсталациjу. Да би то постигли,
    притиснитe `F1' при стартaњу са CDROM-a, а онда укуцаjтe  `text'.

en: Your system support multiple head configuration.
    What do you want to do?
sr: Вaш систем подржава мultiple head конфигурациjу.
    Да ли то желте да урадитe?

en: Yugoslavian (latin)
sr: Српски (латиница)

en: access to X programs
sr: приступ X програмима

en: access to administrative files
sr: приступ административним фајловима

en: access to rpm tools
sr: приступ rpm алатима

en: across Network
sr: преко Мреже

en: activate now
sr: Активирај сад

en: alert configuration
sr: конфигурацијa аларма

en: allow "su"
sr: дозволи "su"

en: apmd is used for monitoring batery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
sr: apmd се користи за прaћeње статуса батериje и логовaње преко syslog.
    Користи се и за гaшeње мaшине (ради и на десктоп мaшинамa) када je батериjа слаба

en: busmouse
sr: bus миш

en: but not matching
sr: али не поклапа се

en: cable connection detected
sr: Детектована је кабловска конекциja

en: can not open /etc/inittab for reading: %s
sr: не могу отворити /etc/inittab за читaњe: %s

en: chunk size
sr: chunk величина

en: click here if you are sure.
sr: кликните овде уколико сте сигурни.

en: commands before booting, or 'c' for a command-line.
sr: komandi pri  podizanju sistema,ili  'c' za komandnu liniju

en: compact
sr: компакт

en: could not find any font in your mounted partitions
sr: не могу да пронађем ниједан фонт на монтираној партицији

en: could not find any font.
sr: не могу да пронађен ниједан фонт.

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
sr: cron jе стандардни UNIX програм коjи покрeће корисничке програме
    прериодично у заказано време. vixie cron  додаjе опциjе простом UNIX cron,укључуjући бољу  сигурност и бољу подесивост.

en: daily
sr: дневно

en: deactivate now
sr: деактивирај сад

en: detected %s
sr: детектовано %s

en: detected on interface %s
sr: Детектовано на интерфejсу %s

en: detected on port %s
sr: Детектовано на порту %s

en: device
sr: уређај

en: disable
sr: онeмогући

en: dismiss
sr: уклони

en: done
sr: урађено

en: enable
sr: омогући

en: error unmounting %s: %s
sr: Грешка при демонтирању %s: %s

en: ethernet card(s) detected
sr: детектована мрeжна картица(е)

en: file list send by FTP : %s
sr: листа фајлова послана преко FTP-а : %s

en: files sending by FTP
sr: фајлови послани преко FTP-а

en: fsck failed with exit code %d or signal %d
sr: fsck провера није успела са кодом %d или сигналом %d

en: here if no.
sr: а овде уколико нисте.

en: high
sr: велики

en: hourly
sr: на сат

en: important
sr: вaжно

en: kdesu missing
sr: недостаjе kdesu

en: level
sr: ниво

en: load setting
sr: учитај поставку

en: login
sr: логовaњe

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
sr: lpd jе print демон потребан  да би lpr радио добро.То jе 
    у основи сервер коjи арбитрира  print послове штампачу(има).

en: matching
sr: поклапање

en: maybe
sr: мождa

en: mkraid failed
sr: mkraid неуспело

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
sr: mkraid неуспело (можда недостаjе raidtools ?)

en: monthly
sr: месечно

en: mount failed:
sr: монтирање није успело:

en: must have
sr: мора имати

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve host names to IP addresses.
sr: Назван као (BIND) jе Domain Name Server (DNS) коjи се користи за даje host име IP адреси.

en: new
sr: нови

en: nice
sr: лепо

en: no available partitions
sr: нема доступних партиција

en: no fonts found
sr: фонтови нису пронађени

en: no help implemented yet.
sr: помоћ jош ниjе имплементирана.

en: no network card found
sr: Није пронађена мрежна картица

en: no serial_usb found
sr: није пронађен serial_usb

en: none
sr: ниједан

en: not enough room in /boot
sr: нема довољно места у /boot

en: on Hard Drive
sr: на Хард Диск

en: on LPD server "%s", printer "%s"
sr: на LPD серверr "%s", штампач "%s"

en: on Novell server "%s", printer "%s"
sr: на Novell сервер "%s", штампач "%s"

en: on Windows server "%s", share "%s"
sr: на Windows сервер "%s", share "%s"

en: on bus %d id %d
sr: на бусу %d ID %d

en: options description:
    
     - Backup system files:
           
    	This option allows you to backup your /etc directory,
    	which contains all configuration files. Please be
    	careful during the restore step to not overwrite:
    		/etc/passwd 
    		/etc/group 
    		/etc/fstab
    
     - Backup User files: 
    
    	This option allows you select all users that you want 
    	to backup.
    	To preserve disk space, it is recommended that you 
    	do not include web browser's cache.
    
     - Backup Other files: 
    
    	This option allows you to add more data to save.
    	With the other backup it's not possible at the 
    	moment to select select incremental backup.		
     
     - Incremental Backups:
    
    	The incremental backup is the most powerful 
    	option for backup. This option allows you 
    	to backup all your data the first time, and 
    	only the changed afterward.
    	Then you will be able, during the restore
    	step, to restore your data from a specified
    	date.
    	If you have not selected this option all
    	old backups are deleted before each backup.
sr: Опис опција:
    
     - Backup системских фајлова:
           
    	Ова опција дозвољава да backup-ујете ваш /etc директоријум,
    	који садржи све конфигурационе фајлове. Молим Вас да будете
    	пажљиви током обнављања да не би преписали следеће фајлове:
    		/etc/passwd 
    		/etc/group 
    		/etc/fstab
    
     - Backup Корисничких фајлова: 
    
    	Ова опција вам омогућава да селектујете све кориснике које желите 
    	да backup-ујете.
    	Да би сачували простор на диску, препоручујемо да 
    	укључујете фајлове из кеша интернет претраживача.
    
     - Backup Осталих фајлова: 
    
    	Ова опција вам омогућава да додате још података за Backup.
    	Са овом опцијом тренутно није могуће 
    	изабрати инкрементални backup.		
     
     - Инкрементални Backup-ови:
    
    	Инкрементални backup је најмоћнија 
    	опција за backup. Ова опција вам омогућава 
    	да свев ваше податке први пут, а 
    	касније само оне измењене.
    	Тада ћете моћи, током обнављања
    	да обновите ваше податке по одређеном
    	датуму.
    	Уколико нисте изабрали ову опцију сви
    	стари backup-ови су избрисани пре сваког backup-а.

en: options description:
    
     In this step Drakbackup allow you to change:
    
     - The compression mode:
        
          If you check bzip2 compression, you will compress
          your data better than gzip (about 2-10 %).
          This option is not checked by default because
          this compression mode needs more time ( about 1000% more).
     
     - The update mode:
    
          This option will update your backup, but this
          option is not really useful because you need to
          decompress your backup before you can update it.
          
     - the .backupignore mode:
    
          Like with cvs, Drakbackup will ignore all references
          included in .backupignore files in each directories.
          ex: 
             /*> cat .backupignore*/
             *.o
             *~
             ...
sr: Опис опција:
    
     У овом кораку Drakbackup вам омогућава да промените:
    
     - Мод компресије:
        
          Уколико изаберете bzip2 компресију, боље ћете
          компресовати податке од gzip-а (око 2-10 %).
          Ова опција није селектована по default-у због
          тога што ова компресија захтева више времена ( око 1000% више).
     
     - Мод ажурирања:
    
          Ова опција ће ажурирати ваш backup, али ова
          опција није нарочито практична зато што морате да
          распакујете ваш backup пре него га можете ажурирати.
          
     - the .backupignore мод:
    
          Као са cvs-ом, Drakbackup ће игнорисати све укључене
          референце .backupignore фајлова у сваком директоријуму.
          пример: 
             /*> cat .backupignore*/
             *.o
             *~
             ...

en: options description:
    
    Please be careful when you are using ftp backup, because only 
    backups that are already built are sent to the server.
    So at the moment, you need to build the backup on your hard 
    drive before sending it to the server.
sr: Опис оција:
    
    Будите пажљиви када користите ftp backup, зато што само 
    backup-ови који су већ креирани су послати на сервер.
    Тако да у овом тренутку, морате да креирате backup на хард диску 
    пре него га пошаљете на сервер.

en: paranoid
sr: параноидни

en: parse all fonts
sr: парсирај све фонтове

en: partition %s
sr: партиција %s

en: partition %s is now known as %s
sr: партиција %s је сада позната као %s

en: password
sr: лозинка

en: pfm fonts conversion
sr: Конверзија pfm фонтова

en: please choose the date to restore
sr: изаберите датум за обнављање

en: please wait during ttmkfdir...
sr: сачекајте, у току је ttmkfdir...

en: please wait, parsing file: %s
sr: молим Вас сачекајте, парсирам датотеку: %s

en: port
sr: Порт

en: re-type password
sr: помово унесите лозинке

en: reconfigure
sr: поново подеси

en: restore description:
     
    Only the most recent date will be used ,because with incremental 
    backups it is necesarry to restore one by one each older backups.
    
    So if you don't like to restore an user please unselect all his
    check box.
    
    Otherwise, you are able to select only one of this
    
     - Incremental Backups:
    
    	The incremental backup is the most powerfull 
    	option to use backup, this option allow you 
    	to backup all your data the first time, and 
    	only the changed after.
    	So you will be able during the restore
    	step, to restore your data from a specified
    	date.
    	If you have not selected this options all
    	old backups are deleted before each backup.
sr: Опис обнављања:
     
    Само најновији подаци ће бити коришћени, зато што инкрементални 
    backup-у неопходно да обнавља старе backup-ове један по један.
    
    Уколико не желите да обнављате одређеног корисника деселектујте све
    његове селекције.
    
    У другом случају, моћи ћете да изаберете само један од ових
    
     - Инкрементални Backup-ови:
    
    	Инкрементални backup је најмоћнија опција 
    	у backup-у, јер вам омогућава да 
    	to backup-ујете све податке први пут, а 
    	касније само оне који су измењени.
    	Тако ћете  моћи током обнављања
    	да обновите ваше податке са одређеним
    	датумом.
    	Уколико нисте изабрали ову опцију сви
    	стари backup-ови ће бити избрисани пре сваког backup-а.

en: restrict
sr: ограничено

en: running
sr: покренуто

en: search
sr: тражи

en: select path to restore (instead of / )
sr: изаберите путању за обнављање (уместо /)

en: serial
sr: серијски

en: server
sr: сервер

en: service setting
sr: подешавање сервиса

en: simple
sr: jедноставно

en: stopped
sr: заустављено

en: tinyfirewall configurator
    
    This configures a personal firewall for this Mandrake Linux machine.
    For a powerful dedicated firewall solution, please look to the
    specialized MandrakeSecurity Firewall distribution.
sr: Мали firewall конфигуратор
    
    Он конфигурише лични firewall за ову Mandrake Linux мaшину.
    За моћно firewall рeшењe, погледаjтe
    специjализовану MandrakeSecurity Firewall дистрибуциjу.

en: total progess
sr: укупан напредак

en: ttf fonts conversion
sr: Конверзија ttf фонтова

en: type1inst building
sr: креирам type1inst

en: usage: keyboarddrake [--expert] [keyboard]
sr: употреба: keyboarddrake [--expert] [keyboard]

en: use dhcp
sr: користи dhcpd

en: use pppoe
sr: користи pppoe

en: use pptp
sr: користи pptp

en: very nice
sr: веома лепо

en: weekly
sr: недељно

en: xfs restart
sr: Рестарт xfs
