DrakX VERSION - en to nl translation catalogue (1671 entries)

en: 		 user name: %s
    		 on path: %s
nl: 		 gebruikersnaam: %s
    		 op pad: %s

en: 	-Hard drive.
nl: 	-harde schijf.

en: 	-Network by FTP.
nl: 	-Netwerk over FTP.

en: 	-Network by SSH.
nl: 	-Netwerk over SSH.

en: 	Backups use tar and bzip2
nl: 	Reservekopieën gebruiken tar en bzip2

en: 	Backups use tar and gzip
nl: 	Reservekopieën gebruiken tar en gzip

en: 	Do not include System Files
nl: 	Systeembestanden niet opnemen

en: 
    
    
    We are now going to configure the %s connection.
    
    
    Press OK to continue.
nl: 
    
    
    We gaan nu de %s -verbinding configureren.
    
    
    Klik op OK om door te gaan.

en: 
    
    (WARNING! You're using XFS for your root partition,
    creating a bootdisk on a 1.44 Mb floppy will probably fail,
    because XFS needs a very large driver).
nl: 
    
    (WAARSCHUWING! U gebruikt XFS voor uw root-partitie,
    het creëren van een opstartdiskette op een 1.44MB-diskette
    zal hoogstwaarschijnlijk mislukken omdat XFS een zeer groot
    stuurprogramma benodigt).

en: 
    
    Please check whether Printerdrake did the auto-detection of your printer model correctly. Search the correct model in the list when the cursor is standing on a wrong model or on "Raw printer".
nl: 
    
    Gaat u na of Printerdrake het automatisch bespeuren van uw model printer correct heeft uitgevoerd. Zoek het juiste model in de lijst indien de selectie staat op een onjuist model, of op "Raw printer".

en: 
                          DrakBackup Daemon Report
nl: 
                          DrakBackup Daemon Rapport

en: 
                          DrakBackup Report
nl: 
                          DrakBackup Rapport

en: 
                        DrakBackup Report Details
nl: 
                        DrakBackup Rapport Details

en: 
     Some errors during sendmail are caused by 
     a bad configuration of postfix. To solve it you have to
     set myhostname or mydomain in /etc/postfix/main.cf
nl: 
     Sommige fouten die tijdens sendmail optreden worden
     veroorzaakt door een verkeerde configuratie van postfix.
     Om dit op te lossen dient u 'myhostname' of 'mydomain'
     in te stellen in /etc/postfix/main.cf

en: 
    (!) FTP connexion problem: It was not possible to send your backup files by FTP.
nl: 
    (!) Er is een probleem opgetreden met de FTP-verbinding. Het is niet mogelijk om uw reservekopie-bestanden per FTP te verzenden.

en: 
    - Daemon (%s) include :
nl: 
    - Daemon (%s) opnemen:

en: 
    - Options:
nl: 
    - Opties:

en: 
    - Other Files:
nl: 
    - Overige bestanden:

en: 
    - Save on FTP on host : %s
nl: 
    - Host voor opslaan via FTP: %s

en: 
    - Save on Hard drive on path : %s
nl: 
    - Pad voor opslaan op harde schijf: %s

en: 
    - System Files:
nl: 
    - Systeembestanden:

en: 
    - User Files:
nl: 
    - Gebruikersbestanden:

en: 
    Also printers configured with the PPD files provided by their manufacturers or with native CUPS drivers cannot be transferred.
nl: 
    Ook printers geconfigureerd met door hun fabrikant geleverde PPD-bestanden, of met eigen CUPS drivers, kunnen niet worden overgezet.

en: 
    Backup Sources:
nl: 
    Reservekopie-bronnen:

en: 
    Chances are, this partition is
    a Driver partition, you should
    probably leave it alone.
nl: 
    De kans is aanwezig dat deze
    partitie een Driver partitie is, u
    kunt hem waarschijnlijk beter met
    rust laten.

en: 
    Congratulations, your printer is now installed and configured!
    
    You can print using the "Print" command of your application (usually in the "File" menu).
    
    If you want to add, remove, or rename a printer, or if you want to change the default option settings (paper input tray, printout quality, ...), select "Printer" in the "Hardware" section of the Mandrake Control Center.
nl: 
    Gefeliciteerd, uw printer is nu geïnstalleerd en geconfigureerd!
    
    U kunt afdrukken met de "Afdrukken"-opdracht in uw toepassingen (normaal gesproken in het "Bestand"-menu).
    
    Indien u een printer wilt toevoegen, verwijderen of hernoemen, of indien u de standaard instellingen wilt wijzigen (papierinvoer-tray, afdrukkwaliteit, ...), selecteert u dan "Printer" in het "Hardware"-gedeelte van het Mandrake Controle Centrum.

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the irq and io of your card.
nl: 
    Als u een ISA kaart bezit, zouden de waardes op het volgende scherm moeten kloppen.
    
    Als  u een PCMCIA kaart bezit, moet u het irq en io van uw kaart weten.

en: 
    Mark the printers which you want to transfer and click 
    "Transfer".
nl: 
    Markeer de printers die u wilt overzetten en klik 
    "Overzetten".

en: 
    Normally, CUPS is automatically configured according to your network environment, so that you can access the printers on the CUPS servers in your local network. If this does not work correctly, turn off "Automatic CUPS configuration" and edit your file /etc/cups/cupsd.conf manually. Do not forget to restart CUPS afterwards (command: "service cups restart").
nl: 
    Normaal gesproken wordt CUPS automatisch geconfigureerd aan de hand van uw netwerkomgeving, zodat u toegang heeft tot de printers op de CUPS-servers in uw lokale netwerk. In het geval dat dit niet goed werkt, zet dan "Automatische CUPS configuratie" uit en bewerk uw /etc/cups/cupsd.conf bestand handmatig. Vergeet u niet daarna CUPS te herstarten (opdracht: "service cups restart").

en: 
    Please check all options that you need.
nl: 
    Gelieve alle opties te selecteren die u nodig heeft.

en: 
    Printers on remote CUPS servers you do not have to configure here; these printers will be automatically detected.
nl: 
    Printers aan een CUPS-server op afstand hoeft u hier niet te configureren; deze printers zullen automatisch bespeurd worden.

en: 
    Restore Backup Problems:
    
    During the restore step, Drakbackup will verify all your
    backup files before restoring them.
    Before the restore, Drakbackup will remove 
    your original directory, and you will loose all your 
    data. It is important to be careful and not modify the 
    backup data files by hand.
nl: 
    Problemen bij Reservekopie herstellen:
    
    Tijdens de herstellen-stap zal Drakbackup al uw
    reservekopiebestanden controleren alvorens ze
    te herstellen. 
    Voordat het herstellen begint zal Drakbackup uw
    oorspronkelijke map verwijderen. Alle gegevens erin
    zullen verloren gaan. Het is belangrijk om voorzichtigheid
    te betrachten en de reservekopiebestanden niet
    handmatig te wijzigen.

en: 
    The "%s" and "%s" commands also allow to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
nl: 
    De "%s"- en "%s"-opdrachten geven ook de mogelijkheid tot het wijzigen van de opties voor een specifieke printtaak. Voeg de gewenste instellingen eenvoudigweg toe aan de commandoregel, bijvoorbeeld "%s <bestand>".

en: 
    The "%s" command also allows to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
nl: 
    De "%s"-opdracht geeft ook de mogelijkheid tot het wijzigen van de opties voor een specifieke printtaak. Voeg de gewenste instellingen eenvoudigweg toe aan de commandoregel, bijvoorbeeld "%s <bestand>".

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
nl: 
    Deze speciale Bootstrap
    partitie is voor het
    duaal-opstarten van uw systeem.

en: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a network. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.
nl: 
    Waarschuwing
    
    Leest u aandachtig de voorwaarden hieronder. Als u het niet eens bent 
    met eender welk onderdeel, is het u niet toegestaan om de volgende 
    CD-media te installeren. Klik op 'Weigeren' om de installatie voort te 
    zetten zonder deze media te gebruiken.
    
    
    Sommige componenten die op de volgende CD-media staan staan niet 
    onder de GPL-licentie of dergelijke overeenkomsten. Ieder van deze 
    componenten valt onder de regels en voorwaarden van zijn eigen 
    specifieke licentie. Leest u dergelijke licenties alstublieft aandachtig 
    en ga ermee akkoord voordat u de genoemde componenten gebruikt 
    of opnieuw distribueert. 
    Dergelijke licenties zullen in het algemeen het overnemen, dupliceren 
    (behalve voor reservekopie-doeleinden), herdistribueren, reverse 
    engineering, de-assemblage, de-compilatie of aanpassing van het 
    component voorkomen. Het doorbreken van deze overeenkomst zal 
    onmiddelijk uw rechten onder de specifieke licentie opheffen. Tenzij 
    de specifieke licentie u zulke rechten toekent, kunt u in het algemeen 
    de programma's niet op meer dan één machine installeren, of hen 
    aanpassen voor gebruik over een netwerk. Als u twijfelt, neem dan 
    alstublieft rechtstreeks contact op met de distributeur van het 
    component. 
    Het doorgeven aan een derde partij of het kopiëren van dergelijke 
    componenten is in het algemeen verboden.
    
    
    Alle rechten op de componenten van de volgende CD-media behoren 
    aan hun respectievelijke auteurs en zijn beschermd door wetten met 
    betrekking tot intellectueel eigendom en copyright van software- 
    programma's.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard allows you to install local or remote printers to be used from this machine and also from other machines in the network.
    
    It asks you for all necessary information to set up the printer and gives you access to all available printer drivers, driver options, and printer connection types.
nl: 
    Welkom bij de Printer Instellingen Wizard
    
    Deze wizard laat u lokale- of afstand-printers installeren die vanaf deze of andere computers in het netwerk gebruikt gaan worden.
    
    Het zal u vragen naar alle benodigde informatie om de printer in te stellen en geeft u toegang tot alle beschikbare printer-stuurprogramma's, stuurprogramma-opties en printerverbindingtypes.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer.
    
    Please plug in your printer(s) on this computer and turn it/them on. Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" when you do not want to set up your printer(s) now.
    
    Note that some computers can crash during the printer auto-detection, turn off "Auto-detect printers" to do a printer installation without auto-detection. Use the "Expert Mode" of printerdrake when you want to set up printing on a remote printer if printerdrake does not list it automatically.
nl: 
    Welkom bij de Printer Instellingen Wizard
    
    Deze wizard helpt u bij het installren van uw printer(s) verbonden aan deze computer.
    
    Gelieve uw printer(s) in deze computer te pluggen en aan te zetten. Klik op "Volgende" wanneer u klaar bent, en op "Annuleren" wanneer u niet op dit moment uw printer(s) wilt instellen.
    
    Merk op dat sommige computers kunnen vastlopen gedurende de automatische bespeuring van de printer. Schakel "Automatisch bespeuren van printer(s)" uit om een printerinstallatie uit te voeren zonder automatische bespeuring. Gebruik de "Expert-modus" van Printerdrake indien u een printer-op-afstand wilt instellen die niet automatisch door Printerdrake getoond wordt.

en: 
    Welcome.
    
    The parameters of the auto-install are available in the sections on the left
nl: 
    Welkom.
    
    De parameters van de auto-installatie zijn aanwezig in de afdelingen aan de linkerkant

en: 
    You can connect to Internet or reconfigure your connection.
nl: 
    U kunt verbinding maken met het Internet of uw connectie herconfigureren

en: 
    You can disconnect or reconfigure your connection.
nl: 
    U kunt nu de verbrinding verbreken of uw connectie herconfigureren.

en: 
    You can reconfigure your connection.
nl: 
    U kunt uw connectie herconfigureren

en: 
    try to change some parameters
nl: 
    probeer enkele parameters aan te passen

en:           All your selectionned data have been
nl:           Al uw geselecteerde gegevens zijn

en:           Successfuly Restored on %s
nl:           Succesvol hersteld op %s

en:          Restore Configuration
nl:          Configuratie herstellen

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
nl:  <Tab>/<Alt-Tab> tussen elementen | <Spatie> selecteert | <F12> volgend scherm

en:  (Default)
nl:  (Standaard)

en:  (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
nl:  (Parallelle poorten: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent aan LPT1:,LPT2:, ..., 1ste USB printer: /dev/usb/lp0, 2de USB printer: /dev/usb/lp1, ...).

en:  on parallel port \/*%s
nl: op parallelle poort  \/*%s

en: "Menu" key
nl: "Menu"-toets

en: %d minutes
nl: %d minuten

en: %d packages
nl: %d pakketten

en: %d seconds
nl: %d seconden

en: %s formatting of %s failed
nl: %s formatteren van %s mislukt

en: %s found on %s, configure it ?
nl: %s gevonden op %s, deze configureren?

en: (!) Error during mail sending.
nl: (!) Er is een fout opgetreden tijdens het versturen van e-mail.

en: (This) DHCP Server IP
nl: (Deze) DHCP-server IP

en: (already added %s)
nl: (%s reeds toegevoegd)

en: (bootp/dhcp)
nl: (BootP/DHCP)

en: (on %s)
nl: (aan %s)

en: (on this machine)
nl: (aan deze machine)

en: , %s sectors
nl: , %s sectoren

en: , TCP/IP host "%s", port %s
nl: , TCP/IP host "%s", poort %s

en: , multi-function device
nl: , multi-functioneel apparaat

en: , multi-function device on HP JetDirect
nl: . multi-functioneel apparaat op HP JetDirect

en: , multi-function device on USB
nl: , multi-functioneel apparaat op USB

en: , multi-function device on parallel port \/*%s
nl: , multi-functioneel apparaat op parallelle poort \/*%s

en: , printing to %s
nl: , bezig met printen naar %s

en: , using command %s
nl: , met gebruik van opdracht %s

en: /File/-
nl: /Bestand/-

en: /File/Save _As
nl: /Bestand/Ops_laan als...

en: /File/_New
nl: /Bestand/_Nieuw

en: /File/_Open
nl: /Bestand/_Openen

en: /File/_Quit
nl: /Bestand/_Beëindig

en: /File/_Save
nl: /Bestand/O_pslaan

en: /Help/_About...
nl: /Help/_Info...

en: /Options/Test
nl: /Opties/Test

en: /_File
nl: /_Bestand:

en: /_Options
nl: /_Opties

en: 1 button
nl: 1 knop

en: 1 minute
nl: 1 minuut

en: 16 million colors (24 bits)
nl: 16 miljoen kleuren (24 bits)

en: 2 buttons
nl: 2 knoppen

en: 256 colors (8 bits)
nl: 256 kleuren (8 bits)

en: 3 buttons
nl: 3 knoppen

en: 32 thousand colors (15 bits)
nl: 32.000 kleuren (15 bits)

en: 4 billion colors (32 bits)
nl: 4 miljard kleuren (32 bits)

en: 64 MB or more
nl: 64 MB of meer

en: 65 thousand colors (16 bits)
nl: 65.000 kleuren (16 bits)

en: 8514 Compatible, 1024x768 at 87 Hz interlaced (no 800x600)
nl: 8514 Compatibel, 1024x768 aan 87 Hz interlaced (geen 800x600)

en: <- Previous
nl: <- Vorige

en: => Notice, a label changed:
    %s
nl: => Let op, een label is veranderd:
    %s

en: => There are many things to choose from (%s).
nl: => Er zijn vele keuzes mogelijk (%s).

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    LILO (or grub) on your system, or another operating system removes LILO, or LILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures. Would you like to create a bootdisk for your system?
    %s
nl: Een bootdiskette zorgt ervoor dat u nog in uw Linux-systeem kan zonder
    afhankelijk te zijn van de normale bootloader. Dit is handig als u LILO
    (of grub) niet wil installeren op uw systeem, of als een ander besturingssysteem
    LILO verwijdert, of LILO werkt niet met uw hardware-configuratie.
    Een bootdiskette kan ook gebruikt worden met het Mandrake-reddings-image,
    waardoor het veel makkelijker wordt om te herstellen van grote systeem-
    fouten. Wil u nu een opstartdiskette aanmaken voor uw systeem?
    %s

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    SILO on your system, or another operating system removes SILO, or SILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures.
    
    If you want to create a bootdisk for your system, insert a floppy in the first
    drive and press "Ok".
nl: Een bootdiskette zorgt ervoor dat u nog in uw Linux-systeem kan zonder
    afhankelijk te zijn van de normale bootloader. Dit is handig als u LILO
    (of grub) niet wil installeren op uw systeem, of als een ander besturingssysteem
    LILO verwijdert, of LILO werkt niet met uw hardware-configuratie.
    Een bootdiskette kan ook gebruikt worden met het Mandrake-reddings-image,
    waardoor het veel makkelijker wordt om te herstellen van grote systeem-
    fouten. Wil u nu een bootdiskette aanmaken voor uw systeem?
    Stop dan een diskette in het station en druk op "OK".

en: A full range of Linux solutions, as well as special offers on products and 'goodies', are available online at our e-store
nl: Ons volledige scala aan Linux-oplossingen, naast speciale aanbiedingen voor onze produkten en 'goodies', is beschikbaar op onze e-store

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
nl: Een grafische omgeving met gebruikersvriendelijke verzameling applicaties en bureaublad-programma's

en: A library which defends against buffer overflow and format string attacks.
nl: Een bibliotheek welke bescherming biedt tegen "buffer-overflow"- en "format string"-aanvallen.

en: A printer named "%s" already exists under %s. 
    Click "Transfer" to overwrite it.
    You can also type a new name or skip this printer.
nl: Een printer met de naam "%s" bestaat al onder %s. 
    Klik op "Overzetten" om deze te overschrijven.
    U kunt ook een nieuwe naam ingeven of deze printer overslaan.

en: A problem occured while restarting the network: 
    
    %s
nl: Een probleem deed zich voor bij het herstarten van het netwerk:
    
    %s

en: A tool to monitor your logs
nl: Een hulpprogramma om uw logs bij te houden

en: A valid URI must be entered!
nl: Een geldige URI moet worden ingevoerd!

en: ADSL connection
nl: ADSL-verbinding

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
nl: ALLE bestaande partities en de data die ze bevatten, zal worden gewist van schijf %s

en: Abort
nl: Annuleren

en: Accept
nl: Accepteren

en: Accept user
nl: Gebruiker aanvaarden

en: Account Login (user name)
nl: Account Login (gebruikers-naam)

en: Account Password
nl: Wachtwoord

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
nl: Activeert/Deactiveert alle netwerk-interfaces die geconfigureerd zijn
    om bij het opstarten ingeschakeld te worden.

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add a new printer
nl: Printer toevoegen

en: Add a user
nl: Gebruiker toevoegen

en: Add an item
nl: Item toevoegen

en: Add this printer to Star Office/OpenOffice.org
nl: Deze printer aan Star Office/OpenOffice.org toevoegen

en: Add to LVM
nl: Toevoegen aan LVM

en: Add to RAID
nl: Toevoegen aan RAID

en: Add user
nl: Gebruiker toevoegen

en: Adding printer to Star Office/OpenOffice.org
nl: Bezig met toevoegen van printer aan Star Office/OpenOffice.org

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: Advanced Configuration
nl: Geavanceerde configuratie

en: Advanced Options
nl: Geavanceerde opties

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
nl: Na het veranderen van het type van partitie %s, zullen alle gegevens op deze partitie verloren gaan

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
nl: Na het formatteren van partitie %s, zullen alle gegevens op deze partitie verloren zijn

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
nl: Na het veranderen van de grootte van partitie %s, zullen alle gegevens op deze partitie verloren gaan

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
nl: We raden u aan om nadat dit gebeurd is, uw X omgeving
    te herstarten om het hostnaam-veranderingprobleem
    te voorkomen.

en: Albanian
nl: Albanees

en: All
nl: Alles

en: All data on this partition should be backed-up
nl: Er zou een reservekopie moeten gemaakt worden van alle gegevens op deze partitie.

en: All primary partitions are used
nl: Alle primaire partities zijn al toegewezen

en: Allow all users
nl: Alle gebruikers toestaan

en: Alt and Shift keys simultaneously
nl: Alt- en Shift-toetsen tegelijkertijd

en: Alternative test page (A4)
nl: Alternatieve test-pagina (A4-formaat)

en: Alternative test page (Letter)
nl: Alternatieve test-pagina (Letter-formaat)

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
nl: Amusementsprogramma's: arcade, bordspellen, strategie etc

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
nl: Er is een fout opgetreden - er werden geen geldige apparaten gevonden waarop
    nieuwe bestandssystemen konden worden gecreëerd. Gelieve uw hardware na te
    kijken voor de oorzaak van dit probleem.

en: An error has occurred, try to change some parameters
nl: Er is een fout opgetreden, probeer een aantal parameters aan te passen

en: An error has occurred:
nl: Er is een fout opgetreden:

en: An error occurred
nl: Er is een fout opgetreden

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
nl: Er is een fout opgetreden, maar ik weet niet hoe deze te behandelen.
    Als u verdergaat, is dit op eigen risico.

en: Anacron a periodic command scheduler.
nl: Anacron, een periodieke commando-planner.

en: Any partitions that have been newly defined must be formatted for use
    (formatting means creating a filesystem).
    
    At this time, you may wish to reformat some already existing partitions to
    erase any data they contain. If you wish to do that, please select those
    partitions as well.
    
    Please note that it is not necessary to reformat all pre-existing
    partitions. You must reformat the partitions containing the operating
    system (such as "/", "/usr" or "/var") but you do not have to
    reformat partitions containing data that you wish to keep (typically
    "/home").
    
    Please be careful when selecting partitions. After formatting, all data on
    the selected partitions will be deleted and you will not be able to recover
    any of it.
    
    Click on "OK" when you are ready to format partitions.
    
    Click on "Cancel" if you want to choose another partition for your new
    Mandrake Linux operating system installation.
    
    Click on "Advanced" if you wish to select partitions that will be checked
    for bad blocks on the disk.
nl: Iedere nieuw gedefinieerde partitie moet geformatteerd worden voor
    gebruik (formatteren betekent het creëren van een bestandssysteem).
    
    Op dit moment wilt u wellicht enkele reeds bestaande partities
    herformatteren om alle gegevens erop te wissen. Indien u dat wenst
    te doen, selecteert u dan ook deze partities.
    
    Merk op dat het niet nodig is om alle reeds bestaande partities te
    herformatteren. U dient de partities waar het besturingssysteem op
    staat te herformatteren (zoals "/", "/usr" of "/var") maar u hoeft
    geen partities te herformatteren die gegevens bevatten die u wenst
    te bewaren (gewoonlijk "/home").
    
    Weest u alstublieft voorzichtig met het selecteren van partities. Na het
    formatteren zullen alle gegevens op de geselecteerde partities definitief
    verwijderd zijn.
    
    Klik op "OK" wanneer u klaar bent om de partities te formatteren.
    
    Klik op "Annuleren" indien u een andere partitie voor uw nieuwe
    Mandrake Linux besturingssysteem wilt kiezen.
    
    Klik op "Geavanceerd" indien u partities wenst te selcteren die op
    onleesbare blokken gecontroleerd zullen worden.

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
nl: Apache is een World Wide Web-server. Het wordt gebruikt om HTML-bestanden en CGI aan te bieden.

en: Append
nl: Achteraan toevoegen

en: Apply
nl: Toepassen

en: Archiving, emulators, monitoring
nl: Archivering, emulators, toezicht houden

en: Are you running a POP or IMAP server here? This would
    be used to host non-web-based mail accounts for people via 
    this machine.
nl: Draait u een POP- of IMAP-server hier? Dit zou gebruikt
    worden om niet-webgebaseerde mail-accounts te hosten
    via deze machine.

en: Are you running a mail server here? If you're sending you 
    messages through pine, mutt or any other text-based mail client,
    you probably are.  Otherwise, you should firewall this off.
nl: Draait u een mail-server hier? Als u uw berichten met pine,
    mutt of een andere tekstgebaseerde mail-client verstuurt,
    dan is het antwoord waarschijnlijk 'ja'. In andere gevalen
    kunt u dit het beste blokkeren met de firewall.

en: Are you running a name server on this machine? If you didn't set one
    up to give away IP and zone information to the whole Internet, please
    answer no.
nl: Draait u een 'name server' op deze machine? Als u er geen hebt 
    ingesteld om IP- en zone-informatie uit te delen naar het hele 
    Internet, antwoordt u dan alstublieft 'nee'.

en: Are you running a web server on this machine that you need the whole
    Internet to see? If you are running a webserver that only needs to be
    accessed by this machine, you can safely answer NO here.
nl: Draait u een webserver op deze machine waar het hele Internet 
    bij moet kunnen? Wanneer u een webserver draait die alleen door 
    deze machine aangesproken moet kunnen worden, dan kunt u 
    hier veilig 'nee' antwoorden.

en: Are you running an FTP server here that you need accessible to the
    Internet? If you are, we strongly recommend that you only use it for
    Anonymous transfers. Any passwords sent by FTP can be stolen by some
    attackers, since FTP also uses no encryption for transferring passwords.
nl: Draait u een FTP server hier die vanaf het Internet toegankelijk moet
    zijn? Zoja, dan raden wij u sterk aan deze alleen voor 'Anonymous'
    bestandsoverdrachten te gebruiken. Ieder wachtwoord dat via FTP
    verstuurd wordt kan gestolen worden door aanvallers, omdat FTP
    eveneens geen versleuteling toepast bij het versturen van wachtwoorden.

en: Area :
nl: Gebied :

en: Argentina
nl: Argentinië

en: Armenian (old)
nl: Armeens (oud)

en: Armenian (phonetic)
nl: Armeens (fonetisch)

en: Armenian (typewriter)
nl: Armeens (typmachine)

en: Assign raw devices to block devices (such as hard drive
    partitions), for the use of applications such as Oracle
nl: Wijs rauwe apparaten toe aan blok-georiënteerde apparaten 
    (zoals partities op een harde schijf), voor het gebruik van 
    applicaties zoals Oracle

en: At the time you are installing Mandrake Linux, it is likely that some
    packages have been updated since the initial release. Some bugs may have
    been fixed, and security issues solved. To allow you to benefit from these
    updates, you are now proposed to download them from the Internet. Choose
    "Yes" if you have a working Internet connection, or "No" if you prefer
    to install updated packages later.
    
    Choosing "Yes" displays a list of places from which updates can be
    retrieved. Choose the one nearest you. Then a package-selection tree
    appears: review the selection, and press "Install" to retrieve and
    install the selected package(s), or "Cancel" to abort.
nl: Op het moment dat u Mandrake Linux installeert, is het waarschijnlijk
    dat sommige pakketten vernieuwd zijn sinds het moment dat het werd
    uitgebracht. Sommige onvolkomenheden kunnen gerepareerd zijn en
    beveiligingsproblemen opgelost. Om u te kunnen laten profiteren van
    deze vernieuwingen kunt u ze nu downloaden van het internet.
    Kies "Ja" indien u een werkende internetverbinding heeft, of "Nee"
    als u liever later vernieuwde pakketten installeert.
    
    Wanneeru op "Ja" klikt verschijnt er een lijst van plaatsen waar
    vernieuwingen van kunnen worden opgehaald. Kies degene waar
    u zich het dichtst bij in de buurt bevindt. Daarna verschijnt een
    pakketselectieboom: ga de selectie na en druk op "Installeren"
    om de geselecteerde pakketten op te halen en te installeren. Druk
    op "Annuleren" om af te breken.

en: At this point, it is time to choose the security level desired for the
    machine. As a rule of thumb, the more exposed the machine is, and the more
    the data stored in it is crucial, the higher the security level should be.
    However, a higher security level is generally obtained at the expense of
    easiness of use. Refer to the "msec" chapter of the ``Reference Manual''
    to get more information about the meaning of these levels.
    
    If you do not know what to choose, keep the default option.
nl: Op dit punt is het tijd om het beveiligingsniveau te kiezen voor deze
    computer. Als een vuistregel is aan te houden dat hoe meer blootgesteld
    de computer is, en hoe meer cruciale gegevens erop opgeslagen zijn,
    hoe hoger het beveiligingsniveau moet zijn. Echter, een hoger
    beveiligingsniveau gaat meestal ten koste van gebruiksgemak. U zij
    verwezen naar het MSEC-hoofdstuk van de "Reference Manual" voor
    meer informatie over de betekenis van deze niveaus.
    
    In het geval dat u niet weet wat te kiezen, behoudt u de standaard optie.

en: At this point, you need to choose where you want to install the Mandrake
    Linux operating system on your hard drive. If your hard drive is empty or
    if an existing operating system is using all the available space, you will
    need to partition it. Basically, partitioning a hard drive consists of
    logically dividing it to create space to install your new Mandrake Linux
    system.
    
    Because the partitioning process' effects are usually irreversible,
    partitioning can be intimidating and stressful if you are an inexperienced
    user. Fortunately, there is a wizard which simplifies this process. Before
    beginning, please consult the manual and take your time.
    
    If you are running the installation in Expert mode, you will enter
    DiskDrake, the Mandrake Linux partitioning tool, which allows you to
    fine-tune your partitions. See the DiskDrake section in the ``User Guide''.
    From the installation interface, you can use the wizards as described here
    by clicking the dialog's "Wizard" button.
    
    If partitions have already been defined, either from a previous
    installation or from another partitioning tool, simply select those to
    install your Linux system.
    
    If partitions are not defined, you will need to create them using the
    wizard. Depending on your hard drive configuration, several options are
    available:
    
     * "Use free space": this option will simply lead to an automatic
    partitioning of your blank drive(s). You will not be prompted further;
    
     * "Use existing partition": the wizard has detected one or more existing
    Linux partitions on your hard drive. If you want to use them, choose this
    option;
    
     * "Use the free space on the Windows; partition": if MicrosoftWindows is
    installed on your hard drive and takes all the space available on it, you
    have to create free space for Linux data. To do so, you can delete your
    MicrosoftWindows partition and data (see ``Erase entire disk'' or ``Expert
    mode'' solutions) or resize your MicrosoftWindows partition. Resizing can
    be performed without the loss of any data, provided you previously
    defragment the Windows partition. Backing up your data won't hurt either..
    This solution is recommended if you want to use both Mandrake Linux and
    MicrosoftWindows on the same computer.
    
       Before choosing this option, please understand that after this procedure,
    the size of your MicrosoftWindows partition will be smaller than at the
    present time. You will have less free space under MicrosoftWindows to store
    your data or to install new software;
    
     * "Erase entire disk": if you want to delete all data and all partitions
    present on your hard drive and replace them with your new Mandrake Linux
    system, choose this option. Be careful with this solution because you will
    not be able to revert your choice after you confirm;
    
       !! If you choose this option, all data on your disk will be lost. !!
    
     * "Remove Windows": this will simply erase everything on the drive and
    begin fresh, partitioning everything from scratch. All data on your disk
    will be lost;
    
       !! If you choose this option, all data on your disk will be lost. !!
    
     * "Expert mode": choose this option if you want to manually partition
    your hard drive. Be careful it is a powerful but dangerous choice. You can
    very easily lose all your data. Hence, do not choose this unless you know
    what you are doing.
nl: Op dit punt moet u kiezen waar op uw harde schijf u uw Mandrake Linux
    besturingssysteem wilt installeren. Als uw harde schijf leeg is of als een
    ander besturingssysteem alle beschikbare ruimte inneemt, dan zult u
    de harde schijf moeten partitioneren. Partitioneren houdt in dat u uw harde
    schijf in logische stukken onderverdeelt om ruimte te creëren voor uw nieuwe
    Mandrake Linux besturingssysteem.
    
    Omdat de effecten van het partitioneringsproces over het algemeen niet
    terug te draaien zijn, kan partitioneren intimiderend en spannend zijn voor
    een onervaren gebruiker. Gelukkig is er een wizard die dit proces
    vereenvoudigt. Raadpleeg de handleiding voordat u begint en neem de
    tijd.
    
    Indien u de installatie in expert-modus draait, komt u terecht in DiskDrake,
    het partitioneringsprogramma van Mandrake Linux, dat u in staat stelt
    om uw partities precies af te stellen. Zie het hoofdstuk over DiskDrake
    in de handleiding. Voor de installatie-interace kunt u de wizards gebruiken
    die hier beschreven zijn door op de "Wizard"-knop van het dialoogvenster
    te klikken.
    
    Indien er reeds partities gedefinieerd zijn, hetzij van een vorige installatie
    hetzij door een ander partitioneringsprogramma, dan kunt u deze
    eenvoudigweg selecteren om uw Linux-systeem op te installeren.
    
    Indien er geen partities gedefinieerd zijn, zult u ze moeten aanmaken met
    de wizard. Afhankelijk van de configuratie van uw harde schijf, zijn er
    verscheidene opties beschikbaar:
    
     * "Gebruik vrije ruimte": deze optie zal leiden tot het automatisch
    partitioneren van uw lege schijf/schijven. Er worden u verder geen vragen
    gesteld.
    
     * "Gebruik bestaande partitie": de wizard heeft één of meer bestaande
    Linux-partities op uw harde schijf gevonden. Indien u deze wilt gebruiken,
    kiest u deze optie.
    
     * "Gebruik vrije ruime op de Windows-partitie": indien Microsoft Windows
    op uw harde schijf is geïnstalleerd en alle beschikbare ruimte in beslag neemt,
    dient u vrije ruimte te creëren voor Linux-gegevens. Om dat te doen, kunt u uw
    Microsoft Windows-partitie en -gegevens wissen (zie "Wis gehele schijf"
    of "Expert-modus"-oplossingen) om uw Microsoft Windows-partitie te
    verkleinen. Het aanpassen van de grootte kan bewerkstelligd worden zonder
    verlies van enige gegevens. Deze oplossing is aanbevolen indien u zowel
    Mandrake Linux en Microsoft Windows op dezelfde computer wilt gebruiken.
    
        Laat het goed tot u doordringen, voordat u deze optie kiest, dat uw
    Microsoft Windows partitie na afloop van deze procedure minder groot
    zal zijn dan hij nu is. U zult minder vrije ruimte hebben onder
    Microsoft Windows om uw gegevens op te slaan of om nieuwe software te
    installeren.
    
     * "Gehele schijf wissen": indien u alle gegevens en alle partities op uw
    harde schijf wilt verwijderen en vervangen door uw nieuwe Mandrake Linux-
    systeem, kiest u deze optie. Weest u voorzichtig met deze oplossing omdat u
    na bevestiging deze keuze niet meer ongedaan kunt maken.
    
        !! Als u deze optie kiest, zullen alle gegevens op uw schijf verloren gaan. !!
    
     * "Verwijder Windows": dit wist simpelweg alles op de schijf en begint van
    voren af aan met partitioneren. Alle gegevens op uw schijf zullen verloren
    gaan.
    
       !! Als u deze optie kiest, zullen alle gegevens op uw schijf verloren gaan. !!
    
     * "Expert-modus": kies deze optie indien u handmatig uw harde schijf wenst
    te partitioneren. Weest u voorzichtig - het is een krachtige maar riskante keuze.
    U kunt erg gemakkelijk al uw gegevens kwijtraken. Kiest u derhalve niet hiervoor
    tenzij u weet wat u doet.

en: At this point, you need to choose which partition(s) will be used for the
    installation of your Mandrake Linux system. If partitions have already been
    defined, either from a previous installation of GNU/Linux or from another
    partitioning tool, you can use existing partitions. Otherwise, hard drive
    partitions must be defined.
    
    To create partitions, you must first select a hard drive. You can select
    the disk for partitioning by clicking on ``hda'' for the first IDE drive,
    ``hdb'' for the second, ``sda'' for the first SCSI drive and so on.
    
    To partition the selected hard drive, you can use these options:
    
     * "Clear all": this option deletes all partitions on the selected hard
    drive;
    
     * "Auto allocate": this option enables to automatically create "Ext2"
    and swap partitions in free space of your hard drive;
    
     * "More": gives access to additional features:
    
        * "Save partition table": saves the partition table to a floppy. Useful
    for later partition-table recovery if necessary. It is strongly recommended
    to perform this step;
    
        * "Restore partition table": allows to restore a previously saved
    partition table from floppy disk;
    
        * "Rescue partition table": if your partition table is damaged, you can
    try to recover it using this option. Please be careful and remember that it
    can fail;
    
        * "Reload partition table": discards all changes and loads your initial
    partition table;
    
        * "Removable media automounting": unchecking this option will force users
    to manually mount and unmount removable medias such as floppies and
    CD-ROMs.
    
     * "Wizard": use this option if you wish to use a wizard to partition your
    hard drive. This is recommended if you do not have a good knowledge of
    partitioning;
    
     * "Undo": use this option to cancel your changes;
    
     * "Toggle to normal/expert mode": allows additional actions on partitions
    (type, options, format) and gives more information;
    
     * "Done": when you are finished partitioning your hard drive, this will
    save your changes back to disk.
    
    Note: you can reach any option using the keyboard. Navigate through the
    partitions using [Tab] and [Up/Down] arrows.
    
    When a partition is selected, you can use:
    
     * Ctrl-c to create a new partition (when an empty partition is selected);
    
     * Ctrl-d to delete a partition;
    
     * Ctrl-m to set the mount point.
    
    To get information about the different filesystem types available, please
    read the ext2fs chapter from the ``Reference Manual''.
    
    If you are installing on a PPC machine, you will want to create a small HFS
    ``bootstrap'' partition of at least 1MB, which will be used by the yaboot
    bootloader. If you opt to make the partition a bit larger, say 50MB, you
    may find it a useful place to store a spare kernel and ramdisk images for
    emergency boot situations.
nl: Op dit punt moet u kiezen welke partitie(s) gebruikt zullen worden voor
    de installatie van uw Mandrake Linux systeem. Indien er reeds partities
    gedefinieerd zijn, van een vorige GNU/Linux installatie of door een
    ander partitioneringsprogramma, kunt u bestaande partities gebruiken.
    In andere gevallen moeten er harde schijf-partities gedefinieerd worden.
    
    Om partities te creëren, dient u eerst een harde schijf te kiezen. U kunt de
    te partitioneren schijf selecteren door op "hda" te klikken voor de eerste
    IDE-schijf, "hdb" voor de tweede, "sda" voor de eerste SCSI-schijf
    enzovoort.
    
    Om de geselecteerde harde schijf te partitioneren, kunt u deze opties
    gebruiken:
    
     * "Alles wissen": deze optie verwijdert alle partities op de geselecteerde
    harde schijf.
    
     * "Automatisch toewijzen": deze optie creëert automatisch Ext2- en swap-
    partities in de vrije ruimte op uw harde schijf.
    
     * "Meer": geeft toegang tot extra opties:
    
        * "Partitietabel opslaan": slaat de partitietabel op op een diskette. Nuttig om
    later zonodig de partitietabel te herstellen. Het is sterk aanbevolen deze stap uit
    te voeren.
        * "Partitietabl herstellen": deze optie stelt u in staat om een eerder opgeslagen
    partitietabel van diskette te herstellen.
    
        * "Partitietabel redden": indien uw partitietabel is beschadigd, kunt u deze
    trachten te herstellen met deze optie. Weest u voorzichtig en onthoud dat dit
    kan mislukken.
    
        * "Partitietabel herladen": gooit alle veranderingen weg en laadt de
    partitietabel waarmee u begon
    
        * "Auto-koppeling verwisselbare media": het deselecteren van deze optie
    dwingt gebruikers om handmatig verwisselbare media zoals diskettes en
    CD-ROMs te koppelen en te ontkoppelen.
    
     * "Wizard": gebruik deze optie indien u een wizard wenst te gebruiken om
    uw harde schijf mee te partitioneren. Dit is aanbevolen als u geen brede kennis
    heeft over partitioneren.
    
     * "Ongedaan maken": gebruik deze optie om uw wijzigingen te annuleren.
    
     * "Schakel naar normale / expert modus": laat extra handelingen toe op
    partities (Type, opties, formatteren) en geeft meer informatie.
    
     * "Klaar": wanneer u klaar bent met het partitioneren van uw harde schijf, zal dit
    de wijzigingen wegschrijven naar schijf.
    
    Merk op: u kunt iedere optie met behulp van het toetsenbord bereiken. Navigeer door
    de partities met behulp van [Tab] en [Omhoog/Omlaag] pijlen.
    
    Wanneer een partitie is geselecteerd, kunt u deze toetscombinaties gebruiken:
    
     * Ctrl+c om een nieuwe partitie te creëren (als een lege ruimte is geselecteerd);
    
     * Ctrl+d om een partitie te verwijderen;
    
     * Ctrl+m om het koppelpunt in te stellen.
    
    Voor meer informatie over de verschillende types bestandssystemen die er zijn,
    leest u het hoofdstuk 'ext2fs' van de ``Referentie Handleiding''.
    
    In het geval dat u op een PPC computer aan het installeren bent, zult u een kleine
    HFS "bootstrap"-partitie van tenminste 1MB willen creëren welke gebruikt zal
    worden door de yaboot opstartlader. Indien u liever de partitie wat groter maakt,
    zeg 50MB, dan vindt u het misschien een nuttige plek om een reserve kernel-
    en ramdisk beeldbestand in op te slaan voor opstart-noodgevallen.

en: Audio-related tools: mp3 or midi players, mixers, etc
nl: Audio-gerelateerde programma's: mp3- of midi afspelen, mengpanelen etc

en: Australia
nl: Australië

en: Austria
nl: Oostenrijk

en: Authentication
nl: Authenticatie

en: Authentication LDAP
nl: Authenticatie LDAP

en: Authentication NIS
nl: Authenticatie NIS

en: Auto Install
nl: Auto-installatie

en: Auto Install Configurator
nl: Configuratieprograma voor auto-installatie

en: Auto allocate
nl: Automatisch toewijzen

en: Auto-Detection of Printers
nl: Automatisch bespeuren van printers

en: Auto-detect printers
nl: Automatisch bespeuren van printers

en: Autologin
nl: Automatisch inloggen

en: Automated
nl: Geautomatiseerd

en: Automatic CUPS configuration
nl: Automatische CUPS-configuratie

en: Automatic IP
nl: Automatisch IP

en: Automatic Steps Configuration
nl: Configuratie van automatische stappen

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
nl: Automatisch vinden en configureren van hardware bij het opstarten

en: Automatic reconfiguration
nl: Automatisch opnieuw configureren

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
nl: Automatisch opnieuw aanmaken van kernel header in 
    /boot voor /usr/include/linux/{autoconf,version}.h

en: Automatic time synchronization (using NTP)
nl: Automatische tijdssynchronisatie (met gebruik van NTP)

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and XFree at boot.
nl: Automatisch aanzetten van de numlock-toets onder 
    commandovensters en XFree bij het opstarten.

en: Autoprobe
nl: Automatisch Detecteren

en: Azerbaidjani (latin)
nl: Azerbeidzjan (latin)

en: Backup Now
nl: Nu reservekopie maken

en: Backup Now from configuration file
nl: Nu reservekopie maken vanaf configuratiebestand

en: Backup Other files...
nl: Reservekopie andere bestanden...

en: Backup User files...
nl: Reservekopie gebruikersbestanden...

en: Backup Users
nl: Reservekopie Gebruikers

en: Backup files are corrupted
nl: Reservekopiebestanden zijn gecorrumpeerd

en: Backup other files
nl: Reservekopie maken van overige bestanden

en: Backup system
nl: Reservekopie-systeem

en: Backup system files
nl: Reservekopie maken van systeembestanden

en: Backup system files...
nl: Reservekopie maken van systeembestanden...

en: Backup the system files before:
nl: Reservekopie maken van systeembestanden voor:

en: Backup user files
nl: Reservekopie maken van gebruikersbestanden

en: Backup your System files. ( /etc directory )
nl: Reservekopie maken van uw systeembestanden ( /etc map )

en: Bad backup file
nl: Slechte reservekopie

en: Bad choice, try again
nl: Slechte keuze, probeer nog eens

en: Bad package
nl: Slecht pakket

en: Based on the previous level, but the system is entirely closed.
    Security features are at their maximum.
nl: Gebaseerd op het vorige niveau, maar nu is het systeem volledig afgesloten.
    Beveiligingsfuncties staan op hun maximumwaarde.

en: Basic
nl: Basis

en: Be careful: this operation is dangerous.
nl: Voorzichtig: deze operatie is gevaarlijk.

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
nl: Omdat u een netwerk-installatie uitvoert, is uw netwerk reeds geconfigureerd.
    Klik op OK om uw configuratie te behouden, of op Annuleren om uw Internet & Netwerkverbinding opnieuw te configureren.

en: Before continuing, you should read carefully the terms of the license. It
    covers the whole Mandrake Linux distribution, and if you do not agree with
    all the terms in it, click on the "Refuse" button which will immediately
    terminate the installation. To continue with the installation, click on the
    "Accept" button.
nl: Voordat u verdergaat dient u eerst de voorwaarden in de licentie
    aandachtig te lezen. Zij beslaan de gehele Mandrake Linux distributie,
    en indien u niet akkoord gaat met alle voorwaarden erin klikt u op de
    "Weigeren"-knop hetgeen de installatie onmiddelijk zal afbreken. Om
    verder te gaan met de installatie, klikt u op de "Accepteren"-knop.

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    -You can install the fonts using the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
nl: Ga na dat u het recht heeft om lettertypen te installeren op uw systeem en ze te gebruiken, 
    alvorens lettertypen te installeren.
    -U kunt de lettertypen op de gebruikelijke manier installeren. In zeldzame gevallen kunnen
    nep-lettertypen uw X Server laten hangen.

en: Belarusian
nl: Belarusiaans

en: Belgian
nl: Belgisch

en: Belgium
nl: België

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
nl: Boeken en Howto's over Linux en Vrije Software

en: Boot Protocol
nl: Opstart-protocol

en: Boot Style Configuration
nl: Configuratie van opstart-stijl

en: Boot device
nl: Boot-apparaat

en: Boot from DOS/Windows (loadlin)
nl: Opstarten vanuit DOS/Windows (loadlin)

en: Bootloader installation
nl: Bootloader installatie

en: Bootloader main options
nl: Bootloader algemene opties

en: Bootloader to use
nl: Welke bootloader te gebruiken

en: Both Shift keys simultaneously
nl: Beide Shift-toetsen tegelijkertijd

en: Brazilian (ABNT-2)
nl: Braziliaans (ABNT-2)

en: Bringing down the network
nl: Bezig met stoppen van het netwerk

en: Bringing up the network
nl: Bezig met opstarten van het netwerk

en: Build Backup
nl: Reservekopie maken

en: Bulgarian (BDS)
nl: Bulgaars (BDS)

en: Bulgarian (phonetic)
nl: Bulgaars (fonetisch)

en: Button 2 Emulation
nl: Emuleren van knop 2

en: Button 3 Emulation
nl: Emuleren van knop 3

en: Button `%s': %s
nl: Knop '%s':%s

en: Buttons emulation
nl: Muisknoppen emuleren

en: C and C++ development libraries, programs and include files
nl: C and C++ ontwikkelingsbibliotheken, programma's en include-bestanden

en: C-Class Local Network
nl: C-Class lokaal netwerk

en: CUPS configuration
nl: CUPS configuratie

en: CUPS does not support printers on Novell servers or printers sending the data into a free-formed command.
nl: CUPS ondersteunt geen printers op Novell-servers of printers die gegevens in een vrije vorm-opdracht versturen.

en: CUPS server IP
nl: CUPS-server IP

en: Cable connection
nl: Kabelverbinding

en: Calendar
nl: Kalender

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID md%d
nl: Kan geen partitie toevoegen aan een _geformatteerde_ RAID md%d

en: Can't make screenshots before partitioning
nl: Kan geen schermafdruk maken voor het partitioneren

en: Can't open %s for writing: %s
nl: Fout bij het openen van %s voor schrijfbewerking: %s

en: Can't open %s: %s
nl: Kan %s niet openen: %s

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
nl: Kan een koppelpunt niet verzetten omdat deze partitie gebruikt wordt als
    loopback. Verwijder de loopback eerst.

en: Can't use broadcast with no NIS domain
nl: Kan niet uitzenden zonder NIS-domein

en: Can't write file %s
nl: Kan niet schrijven naar bestand %s

en: Canada (cable)
nl: Canada (kabel)

en: Canadian (Quebec)
nl: Canadees (Quebec)

en: Cancel
nl: Annuleren

en: CapsLock key
nl: CapsLock-toets

en: Card IO
nl: IO van de kaart

en: Card IO_0
nl: IO_0 van de kaart

en: Card IO_1
nl: IO_1 van de kaart

en: Card IRQ
nl: IRQ van de kaart

en: Card mem (DMA)
nl: Mem (DMA) van de kaart

en: Cd-Rom labeled "%s"
nl: CD-Rom genaamd "%s"

en: Change Cd-Rom
nl: Verander Cd-Rom

en: Change Graphic card
nl: Verander grafische kaart

en: Change Monitor
nl: Verander Monitor

en: Change Resolution
nl: Resolutie wijzigen

en: Change Server options
nl: Verander Server-opties

en: Change partition type
nl: Verander partitietype

en: Change the printing system
nl: Wijzig het printsysteem

en: Change type
nl: Verander partitietype

en: Change your Cd-Rom!
    
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
nl: Verwissel uw CD-ROM!
    
    
    Gelieve de CD-ROM met als naam "%s" in uw station te plaatsen en Ok te kiezen wanneer u klaar bent.
    Als u deze CD niet heeft, klik dan Annuleren om verdere installatie vanaf deze CD te vermijden.

en: Check bad blocks?
nl: Slechte blocks checken?

en: Checking device and configuring HPOJ ...
nl: Bezig met nagaan en configureren van apparaat HPOJ ...

en: Checking installed software...
nl: Bezig met nagaan welke software geïnstalleerd is...

en: China (bcast)
nl: China (ether)

en: Choose a X driver
nl: Kiest u een X-stuurprogramma

en: Choose a X server
nl: Selecteer een X-server

en: Choose a file
nl: Kies een bestand

en: Choose a mirror from which to get the packages
nl: Kies een `mirror' om de pakketten van af te halen

en: Choose a monitor
nl: Selecteer een monitor

en: Choose a partition
nl: Kies een partitie

en: Choose action
nl: Kies een actie

en: Choose an existing LVM to add to
nl: Kies een bestaande LVM om aan toe te voegen

en: Choose an existing RAID to add to
nl: Kies een bestaande RAID om aan toe te voegen

en: Choose another partition
nl: Kies een andere partitie

en: Choose file
nl: Kies een bestand

en: Choose options for server
nl: Selecteer de opties voor de X-server

en: Choose packages to install
nl: Te installeren pakketten kiezen

en: Choose security level
nl: Kies een veiligheids-niveau

en: Choose the applications that will support the fonts :
nl: Kies de applicaties waarin de lettertypen beschikbaar zullen zijn:

en: Choose the connection you want to configure
nl: Selecteer de verbinding die u wenst te configureren

en: Choose the default user:
nl: Kies de standaard gebruiker:

en: Choose the floppy drive you want to use to make the bootdisk
nl: Kies het diskettestation waarmee u de opstart-diskette wenst te maken

en: Choose the hard drive you want to erase in order to install your new
    Mandrake Linux partition. Be careful, all data present on it will be lost
    and will not be recoverable!
nl: Kies de harde schijf die u wilt wissen om uw nieuwe
    Mandrake Linux partitie op te installeren. Wees voorzichtig, alle data die
    op deze schijf staat zal verloren gaan, en niet terug te halen zijn!

en: Choose the mount points
nl: Selecteer de koppelpunten

en: Choose the network interface
nl: Kies de netwerk interface

en: Choose the new size
nl: Kies de nieuwe grootte

en: Choose the packages you want to install
nl: Kies de pakketten die u wenst te installeren

en: Choose the partitions you want to format
nl: Kies de partities die u wenst te formatteren

en: Choose the profile to configure
nl: Kies het profiel om te configureren

en: Choose the resolution and the color depth
nl: Kies resolutie en kleurdiepte

en: Choose the sizes
nl: Kies de grootte

en: Choose the tool you want to use
nl: Selecteer het programma dat u wenst te gebruiken

en: Choose the window manager to run:
nl: Selecteer de 'window manager' die u wilt gebruiken:

en: Choose which services should be automatically started at boot time
nl: Selecteer welke diensten automatisch gestart moeten worden bij het opstarten

en: Choose your country
nl: Kies uw land

en: Choose your filesystem encryption key
nl: Kies uw sleutel voor bestandssysteemencryption

en: Choose your keyboard
nl: Toetsenbord kiezen

en: Choose your language
nl: Kies uw taal

en: Chunk size %s
nl: Chunk-grootte %s

en: Circular mounts %s
nl: Circulaire mounts: %s

en: Clean /tmp at each boot
nl: Elke keer bij opstarten /tmp legen

en: Clear all
nl: Alles wissen

en: Click here to launch the wizard ->
nl: Klik hier om de 'wizard' in te schakelen ->

en: Click on "OK" if you want to delete all data and partitions present on
    this hard drive. Be careful, after clicking on "OK", you will not be able
    to recover any data and partitions present on this hard drive, including
    any Windows data.
    
    Click on "Cancel" to cancel this operation without losing any data and
    partitions present on this hard drive.
nl: Klik op "OK" wanneer u alle gegevens en partities die aanwezig zijn 
    op deze harde schijf wilt wissen. Wees voorzichtig, want na het klikken 
    op "OK" zult u niet in staat zijn om wat voor op schijf aanwezige gegevens 
    of partities dan ook terug te halen, met inbegrip van alle Windows-gegevens.
    
    Klik op "Annuleren" om deze operatie te annuleren zonder daarbij 
    gegevens of partities aanwezig op schijf te verliezen.

en: Clients for different protocols including ssh
nl: Clients voor verschillende protcollen waaronder ssh

en: Close
nl: Sluiten

en: Collapse Tree
nl: Boom
    Inklappen

en: Color depth: %s
nl: Kleurdiepte: %s

en: Complete (%dMB)
nl: Volledig (%dMB)

en: Computing FAT filesystem bounds
nl: Bezig met berekenen van FAT bestandssysteemgrenzen

en: Computing Windows filesystem bounds
nl: Bezig met berekenen van Windows bestandssysteemgrenzen

en: Configuration
nl: Configuratie

en: Configuration complete.  May we write these changes to disk?
nl: Configuratie is gereed. Kunnen we deze wijzigingen naar schijf wegschrijven?

en: Configuration of a remote printer
nl: Printer-op-afstand configureren

en: Configure
nl: Configureren

en: Configure Internet Access...
nl: Configureren van Internet-toegang...

en: Configure Local Area Network...
nl: Configureer Local Area Network...

en: Configure X
nl: X Configureren

en: Configure all heads independently
nl: Configureer alle koppen afzonderlijk

en: Configure mouse
nl: Muis configureren

en: Configure networking
nl: Netwerk-configuratie

en: Configure only card "%s" (%s)
nl: Configureer alleen kaart "%s" (%s)

en: Configure services
nl: Diensten configureren

en: Configure the connection
nl: Configureer de verbinding

en: Configure the network now
nl: Configureer het netwerk nu

en: Configure the way the system will alert you
nl: Configureer de manier waarop het systeem u waarschuwt

en: Configuring IDE
nl: IDE-Configuratie

en: Configuring PCMCIA cards...
nl: Bezig met configureren van PCMCIA-kaarten...

en: Configuring applications...
nl: Bezig met configureren van toepassingen ...

en: Configuring network
nl: Bezig met configureren van netwerk

en: Configuring network device %s
nl: Bezig met configureren van netwerk-apparaat %s

en: Configuring printer "%s" ...
nl: Bezig met configureren van printer "%s" ...

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
nl: Bezig met het configureren van scripts, installeren van software, starten vanservers...

en: Configuring...
nl: Configureren...

en: Congratulations!
nl: Gefeliciteerd!

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandrake Linux,
    consult the Errata available from:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/82errata.php3
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandrake Linux User's Guide.
nl: Gefeliciteerd, de installatie is voltooid. 
    Verwijder de opstartmedia en druk op Enter om opnieuw op te starten.
    
    
    Voor informatie over verbeteringen die voor deze versie van Mandrake Linux
    beschikbaar zijn, raadpleegt u de Errata, beschikbaar van:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/8.2errata.php3
    
    Informatie over het configureren van uw systeem is beschikbaar in het
    "post install"-hoofdstuk van de Official Mandrake Linux User's Guide.

en: Congratulations, the network and Internet configuration is finished.
    The configuration will now be applied to your system.
nl: Gefeliciteerd, de netwerk- en internetconfiguratie is af.
    
    De configuratie zal nu worden toegepast op uw systeem.

en: Connect
nl: Verbinden

en: Connect to the Internet
nl: Verbinden met het Internet

en: Connect...
nl: Verbinding maken...

en: Connected
nl: Verbonden

en: Connection Configuration
nl: Connectie configuratie

en: Connection name
nl: Verbindingsnaam

en: Connection speed
nl: Verbindingssnelheid

en: Connection timeout (in sec)
nl: Maximale wachttijd voor verbinding (in seconden)

en: Connection type:
nl: Soort verbinding:

en: Console Tools
nl: Commandoregel-gereedschappen

en: Contacting Mandrake Linux web site to get the list of available mirrors
nl: Bezig met verbinden met de Mandrake Linux website om de lijst met beschikbare mirrors te verkrijgen

en: Contacting the mirror to get the list of available packages
nl: Bezig met de `mirror' te contacteren om de lijst met beschikbarepakketten te verkrijgen

en: Content of the file
nl: Inhoud van het bestand

en: Continue
nl: Verder

en: Continue anyway?
nl: Toch doorgaan?

en: Control Center
nl: Controle-Centrum

en: Control and Shift keys simultaneously
nl: Control- en Shift-toetsen tegelijkertijd

en: Copy fonts on your system
nl: Lettertypen op uw systeem kopiëren

en: Copying %s
nl: Bezig met kopiëren van %s

en: Create
nl: Creëer

en: Create a bootdisk
nl: Boot-diskette aanmaken

en: Create a new partition
nl: Nieuwe partitie creëren

en: Creating and formatting file %s
nl: Bezig met aanmaken en formatteren van bestand %s

en: Creating auto install floppy
nl: Bezig met aanmaken van auto-installatiediskette

en: Creating bootdisk
nl: Bezig met het aanmaken van de opstart-diskette

en: Croatian
nl: Kroatisch

en: Ctrl and Alt keys simultaneously
nl: Ctrl- en Alt-toetsen tegelijkertijd

en: Current configuration of `%s':
    
    Network: %s
    IP address: %s
    IP attribution: %s
    Driver: %s
nl: Huidige configuratie van '%s':
    
    Netwerk: %s
    IP adres: %s
    IP attribution: %s
    Stuurprogramma: %s

en: Custom
nl: Aangepast

en: Custom Restore
nl: Aangepast herstellen

en: Custom disk partitioning
nl: Aangepaste schijf-partitionering

en: Cylinder %d to %d
nl: Cylinder %d tot %d

en: Czech (QWERTY)
nl: Tsjechisch (QWERTY)

en: Czech (QWERTZ)
nl: Tsjechisch (QWERTZ)

en: Czech Republic
nl: Tsjechische Republiek

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
nl: DOS schijfletter: %s (dit is slechts een gok)

en: Danish
nl: Deens

en: Data list to include on CDROM.
nl: Lijst van gegevens om op te nemen op CD-ROM.

en: Database Server
nl: Database-server

en: Default
nl: Standaard

en: Default OS?
nl: Standaard besturingssysteem?

en: Default printer
nl: Standaard printer

en: Del profile...
nl: Wis profiel...

en: Delay before booting default image
nl: Pauze voor het opstarten van standaard-beeld

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Description:
    
      Drakbackup is used to backup your system.
      During the configuration you can select 
    	- System files, 
    	- Users files, 
    	- Other files.
    	or All your system ...  and Other (like Windows Partitions)
    
      Drakbackup allows you to backup your system on:
    	- Harddrive.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (with autoboot, rescue and autoinstall.).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Tape.
    
      Drakbackup allows you to restore your system to
      a user selected directory.
    
      Per default all backup will be stored on your
      /var/lib/drakbackup directory
    
      Configuration file:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbakup.conf
    
    Restore Step:
      
      During the restore step, Drakbackup will remove
      your original directory and verify that all
      backup files are not corrupted. It is recommended
      you do a last backup before restoring.
nl: Omschrijving:
    
      Drakbackup dient om een reservekopie te maken van uw systeem.
      Gedurende de configuratie kunt u selecteren:
    	- Systeembestanden,
    	- Gebruikersbestanden,
    	- Overige bestanden.
    	of uw gehele systeem ... en Overigen (zoals Windows-partities)
    
      Drakbackup laat u een reservekopie maken van uw systeem op:
    	- Harde schijf.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (met automatisch opstarten, redding en auto-installatie).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Tape.
    
      Drakbackup laat u uw systeem herstellen naar een
      door de gebruiker te bepalen map.
    
      Standaard zullen alle reservekopieën opgeslagen worden in uw
      /var/lib/drakbackup map.
    
      Configuratiebestand:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbakup.conf
    
    Herstellen-stap:
      
      Tijdens de herstellen-stap, zal Drakbackup uw
      oorspronkelijke map verwijderen en nagaan dat geen
      van uw reservekopie-bestanden corrupt is. Het is
      aanbevelenswaardig om een laatste reservekopie te
      maken alvorens te herstellen.

en: Description:
    
      Drakbackup is used to backup your system.
      During the configuration you can select: 
    	- System files, 
    	- Users files, 
    	- Other files.
    	or All your system ...  and Other (like Windows Partitions)
    
      Drakbackup allows you to backup your system on:
    	- Harddrive.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (with autoboot, rescue and autoinstall.).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Tape.
    
      Drakbackup allows you to restore your system to
      a user selected directory.
    
      Per default all backup will be stored on your
      /var/lib/drakbackup directory
    
      Configuration file:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbakup.conf
    
    
    Restore Step:
      
      During the restore step, DrakBackup will remove 
      your original directory and verify that all 
      backup files are not corrupted. It is recommended 
      you do a last backup before restoring.
nl: Omschrijving:
    
      Drakbackup dient om een reservekopie te maken van uw systeem.
      Gedurende de configuratie kunt u selecteren:
    	- Systeembestanden,
    	- Gebruikersbestanden,
    	- Overige bestanden.
    	of uw gehele systeem ... en Overigen (zoals Windows-partities)
    
      Drakbackup laat u een reservekopie maken van uw systeem op:
    	- Harde schijf.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (met automatisch opstarten, redding en auto-installatie).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Tape.
    
      Drakbackup laat u uw systeem herstellen naar een
      door de gebruiker te bepalen map.
    
      Standaard zullen alle reservekopieën opgeslagen worden in uw
      /var/lib/drakbackup map.
    
      Configuratiebestand:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbakup.conf
    
    
    Herstellen-stap:
      
      Tijdens de herstellen-stap, zal Drakbackup uw
      oorspronkelijke map verwijderen en nagaan dat geen
      van uw reservekopie-bestanden corrupt is. Het is
      aanbevelenswaardig om een laatste reservekopie te
      maken alvorens te herstellen.

en: Detailed information
nl: Gedetailleerde informatie

en: Detected %s
nl: %s bespeurd

en: Detecting devices ...
nl: Bezig met het zoeken van apparaten...

en: Detecting devices...
nl: Bezig met het detecteren van apparaten...

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Device:
nl: Apparaat:

en: Dialing mode
nl: Inbel mode

en: Dialup options
nl: Inbel-opties

en: Did it work properly?
nl: Werkt het afdrukken naar behoren?

en: Directory %s already contain some data
    (%s)
nl: Map %s bevat reeds gegevens
    (%s)

en: Disabling servers...
nl: Bezig met servers uitzetten...

en: Disconnect
nl: Verbinding verbreken

en: Disconnect...
nl: Verbinding neerleggen...

en: DiskDrake failed to read correctly the partition table.
    Continue at your own risk!
nl: DiskDrake kon de partitietabel niet correct inlezen.
    Als u verdergaat, is dit op eigen risico!

en: Do auto-detection
nl: Bespeur automatisch

en: Do it!
nl: Doe het!

en: Do new backup before restore (only for incremental backups.)
nl: Voer nieuwe backup uit alvorens te herstellen (alleen voor incrementele reservekopieën)

en: Do not include critical files (passwd, group, fstab)
nl: Essentiële bestanden niet opnemen (passwd, group, fstab)

en: Do not include the browser cache
nl: Browser-cache niet opnemen

en: Do not print any test page
nl: Druk geen enkele testpagina af

en: Do not transfer printers
nl: De printers niet overzetten

en: Do you have an ISA sound card?
nl: Heeft u een ISA geluidskaart?

en: Do you have another one?
nl: Heeft u er nog één?

en: Do you have any %s interfaces?
nl: Heeft u een %s interface?

en: Do you really want to leave the installation?
nl: Weet u zeker dat u het installatieprogramma wilt verlaten?

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
nl: Weet u zeker dat u de printer "%s" wilt verwijderen?

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
nl: Wenst u dat de BackSpace toets Delete geeft in het terminalvenster?

en: Do you want to allow incoming Secure Shell (ssh) connections? This
    is a telnet-replacement that you might use to login. If you're using
    telnet now, you should definitely switch to ssh. telnet is not
    encrypted -- so some attackers can steal your password if you use
    it. ssh is encrypted and doesn't allow for this eavesdropping.
nl: Wilt u binnenkomende Secure Shell (ssh)-verbindingen toestaan?
    Dit is een vervanging voor telnet welke u kunt gebruiken om in te 
    loggen. Als u op dit moment telnet gebruikt, dan is het ten zeerste 
    aan te raden om over te schakelen naar ssh. Telnet is niet versleuteld 
    -- dus sommige aanvallers kunnen uw wachtwoord stelen als u het 
    gebruikt. Ssh is versleuteld en staat dit soort afluisterpraktijken 
    niet toe.

en: Do you want to allow incoming telnet connections?
    This is horribly unsafe, as we explained in the previous screen. We
    strongly recommend answering No here and using ssh in place of
    telnet.
nl: Wenst u binnenkomende telnet-verbindingen toe te staan?
    Dit is vreselijk onveilig, zoals we op het vorige scherm uiteen hebben
    gezet. We raden u sterk aan hier 'Nee' te antwoorden en ssh te 
    gebruiken in plaats van telnet.

en: Do you want to click on this button?
nl: Wilt u op deze knop klikken?

en: Do you want to configure another printer?
nl: Wenst u een andere printer te configureren?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
nl: Wilt u de /etc/fstab aanpassingen bewaren

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
nl: Wenst u deze printer ("%s")
    als standaard printer in te stellen?

en: Do you want to start the connection at boot?
nl: Wenst u bij aboot uw connectie te starten?

en: Do you want to test the configuration?
nl: Wenst u de configuraties te testen?

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
nl: Wenst u nu te proberen een connectie te maken met Internet?

en: Do you want to use aboot?
nl: Wenst u aboot te gebruiken?

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Domain Name and Network Information Server
nl: Domeinnaam en Network Information Server

en: Domain name
nl: Domeinnaam

en: Don't Save
nl: Niet opslaan

en: Done
nl: Klaar

en: DrakX generally detects the number of buttons your mouse has. If not, it
    assumes you have a two-button mouse and will set it up for third-button
    emulation. DrakX will automatically know whether it is a PS/2, serial or
    USB mouse.
    
    If you wish to specify a different type of mouse select the appropriate
    type from the provided list.
    
    If you choose a mouse other than the default, a test screen will be
    displayed. Use the buttons and wheel to verify that the settings are
    correct. If the mouse is not working well, press the space bar or [Return]
    to "Cancel" and choose again.
nl: Normaal gesproken neemt DrakX aan dat u een tweeknops-muis heeft en
    zal deze instellen voor het nadoen van een derde knop. DrakX zoekt zelf uit
    of dit een PS/2-, seriële- of USB-muis is.
    
    Indien u een ander type muis wenst te specificeren, selecteer dan het juiste
    type uit de getoonde lijst.
    
    Indien u een andere muis kiest dan de standaardmuis, zult u een muis-
    testscherm te zien krijgen. Gebruik de knoppen en het wieltje om te
    controleren dat de instellingen goed zijn. Als de muis niet correct werkt,
    druk dan op de spatiebalk of Enter om te "Annuleren" en kies opnieuw.

en: DrakX now detects any IDE device present in your computer. It will also
    scan for one or more PCI SCSI card(s) on your system. If a SCSI card is
    found, DrakX will automatically install the appropriate driver.
    
    Because hardware detection does not always detect a piece of hardware,
    DrakX will ask you to confirm if a PCI SCSI card is present. Click "Yes"
    if you know that there is a SCSI card installed in your machine. You will
    be presented a list of SCSI cards to choose from. Click "No" if you have
    no SCSI hardware. If you are unsure, you can check the list of hardware
    detected in your machine by selecting "See hardware info" and clicking
    "OK". Examine the list of hardware and then click on the "OK" button to
    return to the SCSI interface question.
    
    If you have to manually specify your adapter, DrakX will ask if you want to
    specify options for it. You should allow DrakX to probe the hardware for
    the card-specific options which the hardware needs to initialize. This
    usually works well.
    
    If DrakX is not able to probe for the options which need to be passed, you
    will need to provide options to the driver manually. Please review the
    ``User Guide'' (chapter 3, in the ``Collecting Information on Your
    Hardware'' section) for hints on retrieving the parameters required from
    hardware documentation, from the manufacturer's web site (if you have
    Internet access) or from MicrosoftWindows (if you used this hardware with
    Windows on your system).
nl: DrakX is nu bezig met het bespeuren van IDE-apparaten die in uw
    computer aanwezig zijn. Het zal tevens zoeken naar één of meer PCI
    SCSI-kaart(en) in uw systeem. Als een SCSI-kaart gevonden is, zal
    DrakX automatisch he geschikte stuurprogramma installeren.
    
    Omdat hardware-bespeuring niet altijd een stuk hardware bespeurt, zal
    DrakX u vragen om te bevestigen dat er een PCI SCSI-kaart aanwezig is.
    Klik op "Ja" indien u weet dat er een SCSI-kaart in uw machine is
    geïnstalleerd. U krijgt een lijst van SCSI-kaarten te zien waaruit u kunt
    kiezen. Klik op "Nee" indien u geen SCSI-hardware heeft. In het geval
    dat u niet zeker bent dan kunt u de lijst van bespeurde hardware in uw
    computer nagaan door "Bekijk hardware-info" te selecteren en op "OK"
    te klikken. Bekijk de lijst van hardware en klik vervolgens op de "OK"-
    knop om terug te gaan naar de SCSI-interface vraag.
    
    Indien u uw adapter handmatig moet aangeven zal DrakX vragen of u
    er opties voor wilt specificeren. U kunt het beste DrakX toestaan om
    de hardware te onderzoeken om na te gaan of er kaart-specifieke opties
    nodig zijn om de hardware te initialiseren. Dit werkt normaal gesproken
    goed.
    
    Als DrakX niet in staat is om te onderzoeken welke opties doorgegeven
    moeten worden, zult u handmatig het stuurprogramma van opties moeten
    voorzien. Gelieve de "Gebruikershandleiding" (hoofdstuk 3, paragraaf
    "Het verzamelen van informatie over uw hardware") na te lezen voor
    tips over hoe u de benodigde parameters uit de documentatie van uw
    hardware haalt, of van de webpagina van de fabrikant (als u 
    internettoegang heeft), of uit Microsoft Windows (als u deze hardware
    met Windows heeft gebruikt op uw systeem).

en: DrakX now needs to know if you want to perform a default ("Recommended")
    installation or if you want to have greater control ("Expert"). You can
    also choose to do a new install or an upgrade of an existing Mandrake Linux
    system:
    
     * "Install": completely wipes out the old system. In fact, depending on
    what currently holds your machine, you will be able to keep some old (Linux
    or other) partitions unchanged;
    
     * "Upgrade": this installation class allows to simply update the packages
    currently installed on your Mandrake Linux system. It keeps the current
    partitions of your hard drives as well as user configurations. All other
    configuration steps remain available with respect to plain installation;
    
     * "Upgrade Packages Only": this brand new class allows to upgrade an
    existing Mandrake Linux system while keeping all system configurations
    unchanged. Adding new packages to the current installation is also
    possible.
    
    Upgrades should work fine for Mandrake Linux systems starting from "8.1"
    release.
    
    Depending on your knowledge of GNU/Linux, select one of the following
    choices:
    
     * Recommended: choose this if you have never installed a GNU/Linux
    operating system. The installation will be very easy and you will only be
    asked a few questions;
    
     * Expert: if you have a good knowledge of GNU/Linux, you can choose this
    installation class. The expert installation will allow you to perform a
    highly-customized installation. Answering some of the questions can be
    difficult if you do not have a good knowledge of GNU/Linux, so do not
    choose this unless you know what you are doing.
nl: DrakX moet nu weten of u een standaard ("Aanbevolen") installatie wilt
    uitvoeren, of meer controle wilt kunnen uitoefenen ("Expert"). U heeft verder
    de keus tussen het uitvoeren van een nieuwe installatie en het opwaarderen
    van een reeds aanwezig Mandrake Linux systeem:
     * "Installeren" Wist het vorige systeem volledig. Echter, afhankelijk van hoe
    uw computer momenteel is ingesteld, is het mogelijk om oude (Linux- of andere)
    partities onveranderd te behouden.
    
     * "Opwaarderen" De installatieklasse laat u eenvoudigweg de pakketten
    vernieuwen die nu op uw Mandrake Linux-systeem geïnstalleerd zijn. Het
    behoudt de huidige partities van uw harde schijven zowel als de
    gebruikersconfiguraties. Alle andere configuratiestappen van een gewone
    installatie zullen beschikbaar blijven.
    
     * "Alleen pakketten opwaarderen" Deze gloednieuwe installatieklasse
    laat u een bestaand Mandrake Linux-systeem opwaarderen met behoud
    van de gehele systeemconfiguratie. Het is mogelijk om nieuwe pakketten
    toe te voegen aan de huidige installatie.
    
    Opwaarderen zou goed moeten gaan voor Mandrake Linux-systemen
    vanaf versie 8.1.
    
    Kies, afhankelijk van uw kennis van GNU/Linux, één van de volgende
    mogelijkheden:
    
     * Aanbevolen: kies dit als u nog nooit een GNU/Linux besturingssysteem hebt
    geïnstalleerd. De installatie zal erg gemakkelijk verlopen en er zullen u
    slechts enkele vragen gesteld worden.
    
     * Expert: als u een goede kennis bezit van GNU/Linux kunt u deze
    installatieklasse kiezen. De expert-installatie staat u toe een in hoge mate
    aangepaste installatie uit te voeren. Het beantwoorden van sommige vragen
    kan moeilijk zijn als u geen goede kennis van GNU/Linux bezit, dus kies dit
    niet tenzij u weet wat u doet.

en: Drakbackup Configuration
nl: Drakbackup configuratie

en: Driver
nl: Stuurprogramma

en: Duplicate mount point %s
nl: Dubbel koppelpunt %s

en: Dutch
nl: Nederlands

en: Dvorak (Norwegian)
nl: Dvorak (Noorwegen)

en: Dvorak (Swedish)
nl: Dvorak (Zweeds)

en: East Europe
nl: Oost-Europa

en: Editors, shells, file tools, terminals
nl: Editors, shells, bestandsbeheer, terminals

en: Either the server name or the server's IP must be given!
nl: Ofwel de servernaam ofwel het IP van de server moet ingevoerd worden!

en: Empty
nl: Leeg

en: Empty label not allowed
nl: Lege naam is niet toegelaten

en: Emulate third button?
nl: Derde knop emuleren?

en: Enable CD Boot?
nl: Opstarten van CD mogelijk maken?

en: Enable OF Boot?
nl: Opstarten van OF mogelijk maken?

en: Enable multi profiles
nl: Meerdere profielen inschakelen

en: Enabling servers...
nl: Bezig met inschakelen van servers...

en: Encryption key
nl: Encryptionsleutel

en: Encryption key (again)
nl: Encryptionsleutel (nogmaals)

en: Enter a printer device URI
nl: Voer een apparaat-URI voor de printer in

en: Enter a user
    %s
nl: Geef een gebruiker in
    %s

en: Entering step `%s'
nl: Overgang naar stap `%s'

en: Entries you'll have to fill:
    %s
nl: Items die u dient in te vullen:%s

en: Erase entire disk
nl: Volledige harde schijf wissen

en: Error
nl: Fout

en: Error durind sending file via FTP.
     Please correct your FTP configuration.
nl: Er trad een fout op tijdens het versturen via FTP.
     Gelieve uw FTP-configuratie te corrigeren.

en: Error durind sendmail
      your report mail was not sent
      Please configure sendmail
nl: Er trad een fout op tijdens "sendmail"
      Uw melding is niet verstuurd.
      Gelieve sendmail te configureren.

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
nl: Fout bij het installeren van aboot,
    toch proberen te installeren, zelfs als dat de eerste partitie vernietigt?

en: Error opening %s for writing: %s
nl: Fout bij het openen van %s voor schrijfbewerking: %s

en: Error reading file %s
nl: Fout bij het lezen van bestand %s

en: Error writing to file %s
nl: Fout bij het schrijven naar bestand %s

en: Error!
nl: Fout!

en: Estimating
nl: Bezig met schatten

en: Estonian
nl: Ests

en: Ethernet Card
nl: Ethernet-kaart

en: Europe protocol (EDSS1)
nl: Europees protocol (EDSS1)

en: Every printer needs a name (for example "printer"). The Description and Location fields do not need to be filled in. They are comments for the users.
nl: Elke printer heeft een naam nodig (bijvoorbeeld "printer"). De Beschrijving- en Locatie-velden behoeven niet te worden ingevuld. Dit zijn opmerkingen voor de gebruikers.

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP).
nl: Alles is geconfigureerd. 
    U kunt nu uw internetverbinding delen met andere gebruikers op uw Local Area Network, met gebruikmaking van automatische netwerkconfiguratie (DHCP).

en: Exit
nl: Afsluiten

en: Exit install
nl: Installatie afsluiten

en: Expand Tree
nl: Boom
    Uitbreiden

en: Expert Mode
nl: Expert modus

en: Extended Super VGA, 800x600 at 60 Hz, 640x480 at 72 Hz
nl: Extended Super VGA, 800x600 aan 60 Hz, 640x480 aan 72 Hz

en: Extended partition not supported on this platform
nl: Extended partitie niet ondersteund op dit platform

en: External ISDN modem
nl: Extern ISDN modem

en: FAT resizing failed: %s
nl: FAT grootte-aanpassing mislukt: %s

en: FTP Connection
nl: FTP-verbinding

en: FTP proxy
nl: FTP-proxy

en: Failed to add the printer "%s" to Star Office/OpenOffice.org.
nl: Het toevoegen van de printer "%s" aan Star Office/OpenOffice.org is mislukt.

en: Failed to remove the printer "%s" from Star Office/OpenOffice.org.
nl: Het verwijderen van de printer "%s" uit Star Office/OpenOffice.org is mislukt.

en: Failure installing the needed packages : %s and Bastille.
     Try to install them manually.
nl: Het installeren van de benodigde pakketten is mislukt: %s en Bastille.
      Probeer ze met de hand te installeren.

en: File Selection
nl: Bestandsselectie

en: File already exists. Use it?
nl: Het bestand bestaat al. Wenst u het te gebruiken?

en: File already used by another loopback, choose another one
nl: Loopback-bestand is al in gebruik, gelieve een ander te kiezen

en: File sharing
nl: Bestanden delen

en: Filesystem encryption key
nl: Sleutel voor bestandssysteemencryption

en: Filesystem type:
nl: Bestandssysteem-type:

en: Filesystem types:
nl: Bestandssysteem types:

en: Finally, depending on whether or not you selected individual packages, you
    will be presented a tree containing all packages classified by groups and
    subgroups. While browsing the tree, you can select entire groups,
    subgroups, or individual packages.
    
    Whenever you select a package on the tree, a description appears on the
    right. When your selection is finished, click the "Install" button which
    will then launch the installation process. Depending on the speed of your
    hardware and the number of packages that need to be installed, it may take
    a while to complete the process. An estimate of the time it will take to
    install everything is displayed on the screen, to help you gauge if there
    is sufficient time to enjoy a cup of coffee.
    
    !! If a server package has been selected, either intentionally or because
    it was part of a whole group, you will be asked to confirm that you really
    want those servers to be installed. Under Mandrake Linux, any installed
    servers are started by default at boot time. Even if they are safe and have
    no known issues at the time the distribution was shipped, it may happen
    that security holes are discovered after this version of Mandrake Linux was
    finalized. If you do not know what a particular service is supposed to do
    or why it is being installed, then click "No". Clicking "Yes" will
    install the listed services and they will be started automatically by
    default. !!
    
    The "Automatic dependencies" option simply disables the warning dialog
    which appears whenever the installer automatically selects a package. This
    occurs because it has determined that it needs to satisfy a dependency with
    another package in order to successfully complete the installation.
    
    The tiny floppy disk icon at the bottom of the list allows to load the
    package list chosen during a previous installation. Clicking on this icon
    will ask you to insert a floppy disk previously created at the end of
    another installation. See the second tip of last step on how to create such
    a floppy.
nl: Tenslotte, afhankelijk van uw keus om al dan niet individuele pakketten
    te selecteren, wordt u een boom getoond bevattende alle pakketten
    geclassificeerd in groepen en subgroepen. Terwijl u door de boom bladert,
    kunt u gehele groepen, subgroepen of individuele pakketten selecteren.
    
    Wanneer u een pakket in de boom selecteert, verschijnt een beschrijving
    aan de rechterkant. Zodra uw selectie klaar is, klikt u de "Installeren"-
    knop welke het installatieproces in gang zal zetten. Afhankelijk van de
    snelheid van uw apparatuur en het aantal pakketten dat geïnstalleerd
    moet worden, kan het enige tijd duren om het proces te voltooien. Een
    geschatte tijd tot voltooiing wordt weergegeven op het scherm om u te
    helpen inschatten of er nog tijd is om te genieten van een kopje koffie.
    
    !! Als een server-pakket geselecteerd is, ofwel bedoeld ofwel omdat
    het onderdeel is van een gehele groep, zal u gevraagd worden om
    te bevestigen dat u deze servers echt wilt installeren. Onder Mandrake
    Linux worden alle geïnstalleerde servers standaard ingeschakeld
    tijdens het opstarten. Zelfs wanneer zij veilig zijn en geen bekende
    beveiligingsgebreken hadden op het moment dat de distributie werdnuitgebracht, kan het gebeuren dat beveiligingsfouten ontdekt worden
    nadat deze versie van Mandrake Linux afgemaakt werd. Indien u niet
    weet wat een bepaalde dienst geacht wordt te doen of waarom het
    geïnstalleerd wordt, klikt u dan "Nee". Klikken op "Ja" zorgt ervoor
    dat de getoonde diensten geïnstalleerd worden en dat ze automatisch
    ingeschakeld zullen worden. !!
    
    De "Automatische afhankelijkheden"-optie schakelt eenvoudigweg het
    waarschuwingsvenster uit dat verschijnt wanneer het installatieprogramma
    automatisch een pakket selecteert. Dit gebeurt omdat het vastgesteld heeft
    dat het een afhankelijkheid moet vervullen met een ander pakket om de
    installatie succesvol te kunnen voltooien.
    
    Het minuscule diskette-pictogram onderaan de lijst stelt u in staat de
    pakketten-lijst te laden die tijdens een eerdere installatie gekozen was.
    Als u klikt op dit pictogram zal u gevraagd worden een diskette in het
    diskettestation te plaatsen welke gecreëerd was aan het eind van een
    andere installatie. Zie de tweede tip van de laatste stap over hoe u een
    dergelijke diskette aanmaakt.

en: Finally, you will be asked whether you want to see the graphical interface
    at boot. Note this question will be asked even if you chose not to test the
    configuration. Obviously, you want to answer "No" if your machine is to
    act as a server, or if you were not successful in getting the display
    configured.
nl: Tenslotte zal u gevraagd wordne of u de grafische interface wilt zien
    bij het opstarten. Merk op dat deze vraag ook gesteld wordt zelfs als
    u niet ervoor gekozen hebt om de configuratie te testen. Vanzelfsprekend
    wilt u "Nee" antwoorden als uw machine als server moet dienen, of
    indien u er niet in slaagde het beeld te configureren.

en: Finding packages to upgrade
nl: Bezig met zoeken naar pakketten om op te waarderen

en: Finish
nl: Fins

en: Finnish
nl: Fins

en: Firewall Configuration Wizard
nl: Firewall configuratie-Wizard

en: Firewalling
    
    Click on Configure to set up a standard firewall
nl: Firewall
    
    Klik op Configureer om een standaard-firewall in te stellen.

en: Firewalling
    
    You already have set up a firewall.
    Click on Configure to change or remove the firewall
nl: U heeft reeds een firewall ingesteld.
    Klik op Configureer om de firewall te wijzigen
    of te verwijderen.

en: Firewalling Configuration
nl: Firewall configuratie

en: Firewalling configuration
nl: Firewall configuratie

en: Firewalling configuration detected!
nl: Firewall configuratie gedetecteerd!

en: First DNS Server (optional)
nl: Eerste DNS-server (optioneel)

en: First floppy drive
nl: Eerste diskettestation

en: First sector of boot partition
nl: Eerste sector van boot-partitie

en: First sector of drive (MBR)
nl: Eerste sector van station (MBR)

en: Font List
nl: Lettertypenlijst

en: Fonts Importation
nl: Import van lettertypen

en: Fonts conversion
nl: Lettertypen-conversie

en: Fonts copy
nl: Kopiëren van lettertypen

en: For Security reason, it will be disconnected now.
nl: Vanwege beveiligingsredenen zal het nu worden neergelegd.

en: For all of your IT projects, our consultants are ready to analyze your requirements and offer a customized solution. Benefit from MandrakeSoft's vast experience as a Linux producer to provide a true IT alternative for your business organization
nl: Voor al uw IT-projecten staan onze consultants klaar om te analyseren wat u nodig heeft en een aangepaste oplossing te bieden. Profiteer van MandrakeSoft's enorme ervaring als Linux-producent voor een waar IT-alternatief voor uw bedrijfsorganisatie

en: For more information on MandrakeSoft's Professional Services and commercial offerings, please see the following web page:
nl: Voor meer informatie over MandrakeSoft's Professional Services en commerciële produkten, zie de volgende webpagina:

en: Format
nl: Formatteren

en: Format partitions
nl: Partities formatteren

en: Formatted
nl: Geformatteerd

en: Formatting
nl: Bezig met formatteren

en: Formatting loopback file %s
nl: Bezig met formatteren van loopback-bestand %s

en: Formatting partition %s
nl: Bezig met formatteren van partitie %s

en: Formatting partitions
nl: Bezig met formatteren van partities

en: Found %s %s interfaces
nl: %s %s interfaces gevonden

en: France
nl: Frankrijk

en: French
nl: Frans

en: GNU/Linux is a multiuser system, and this means that each user can have his
    own preferences, his own files and so on. You can read the ``User Guide''
    to learn more. But unlike "root", which is the administrator, the users
    you will add here will not be entitled to change anything except their own
    files and their own configuration. You will have to create at least one
    regular user for yourself. That account is where you should log in for
    routine use. Although it is very practical to log in as "root" everyday,
    it may also be very dangerous! The slightest mistake could mean that your
    system would not work any more. If you make a serious mistake as a regular
    user, you may only lose some information, but not the entire system.
    
    First, you have to enter your real name. This is not mandatory, of course
    as you can actually enter whatever you want. DrakX will then take the first
    word you have entered in the box and will bring it over to the "User
    name". This is the name this particular user will use to log onto the
    system. You can change it. You then have to enter a password here. A
    non-privileged (regular) user's password is not as crucial as "root"' one
    from a security point of view, but that is no reason to neglect it: after
    all, your files are at risk.
    
    If you click on "Accept user", you can then add as many as you want. Add
    a user for each one of your friends: your father or your sister, for
    example. When you finish adding all the users you want, select "Done".
    
    Clicking the "Advanced" button allows you to change the default "shell"
    for that user (bash by default).
nl: GNU/Linux is een multi-gebruikerssysteem, dit betekent dat iedere gebruiker 
    haar eigen voorkeuren, bestanden enzovoort kan hebben. U kunt de 
    ''Gebruikershandleiding'' lezen om hierover meer te weten te komen. Maar 
    in tegenstelling tot "root", de "administrator", zullen de gebruikers die
     u hier toevoegt geen recht hebben om iets te veranderen behalve hun eigen 
    bestanden en hun eigen configuratie. U zult tenminste één gebruiker voor 
    uzelf aan moeten maken. Deze account is degene waar u voor dagelijks gebruik 
    op zult inloggen. Alhoewel het erg praktisch is om iedere dag als "root" 
    in te loggen, kan het ook erg gevaarlijk zijn! De kleinste vergissing kan 
    ervoor zorgen dat uw hele systeem niet meer werkt. Wanneer u een 
    grote vergissing maakt als een reguliere gebruiker, zou u sommige gegevens 
    kunnen verliezen, maar niet het hele systeem.
    
    Eerst voert u uw echte naam in. Dit is uiteraard niet verplicht - u kunt 
    alles invoeren wat u wilt. DrakX neemt dan het eerste woord dat u in het veld 
    hebt ingevuld en brengt het over naar het veld "Gebruikersnaam". Dit is de 
    naam die deze afzonderlijke gebruiker krijgt om in te loggen op het systeem. 
    U kunt het veranderen. Dan zal u hier een wachtwoord moeten invoeren. Het 
    wachtwoord van een (reguliere) gebruiker zonder privileges is niet zo 
    cruciaal als dat van de "root"-gebruiker vanuit veiligheidsperspectief, 
    maar dat is geen reden om het te verwaarlozen- tenslotte staan uw bestanden 
    op het spel.
    
    Wanneer u klikt op "Gebruiker aaanvaarden", dan kunt u daarna zoveel 
    gebruikers toevoegen als u wilt. Voeg een gebruiker toe voor elk van uw 
    vrienden, uw vader of uw zus bijvoorbeeld. Als u klaar bent met het 
    toevoegen van alle gebruikers die u wenst, selecteer dan "Klaar".
    
    Klikken op de "Geavanceerd"-knop stelt u in staat om de standaard "shell"
    voor een gebruiker te veranderen (standaard is dit bash).

en: GNU/Linux manages time in GMT (Greenwich Mean Time) and translates it in
    local time according to the time zone you selected. It is however possible
    to deactivate this by deselecting "Hardware clock set to GMT" so that the
    hardware clock is the same as the system clock. This is useful when the
    machine is hosting another operating system like Windows.
    
    The "Automatic time synchronization" option will automatically regulate
    the clock by connecting to a remote time server on the Internet. In the
    list that is presented, choose a server located near you. Of course you
    must have a working Internet connection for this feature to work. It will
    actually install on your machine a time server which can be optionally used
    by other machines on your local network.
nl: GNU/Linux houdt de tijd bij in GMT (Greenwich Mean Time) en vertaalt
    het naar lokale tijd volgens de tijdzone die u geselecteerd heeft. Het is
    echter mogelijk om dit te deactiveren door "Hardware klok ingesteld op
    GMT" te deselecteren zodat de hardware-klok dezelfde is als de systeem-
    klok. Dit is nuttig wanneer er op de computer nog een ander besturings-
    systeem staat zoals Windows.
    
    De "Automatische tijdssynchronisatie"-optie zal de klok automatisch
    bijstellen door verbinding te maken met een tijdsserver op internet. In
    de getoonde lijst kunt u een server kiezen bij u in de buurt. Uiteraard
    moet u een werkende internetverbinding hebben voordat deze functie
    werkt. Dit zorgt er tevens voor dat er een tijdsserver op uw computer
    wordt geïnstalleerd die mogelijkerwijs gebruikt kan worden door
    andere computers op uw lokale netwerk.

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
nl: GPM voegt muisondersteuning toe aan text-based Linux-toepassingen zoals de
    Midnight Commander. Het laat ook mouse-based console knippen-en-plakken toe,
    en biedt ook ondersteuning voor pop-up menu's op de console.

en: Game station
nl: Game-station

en: Games
nl: Spelletjes

en: Gateway (e.g. %s)
nl: Gateway (bijvoorbeeld %s)

en: Gateway device
nl: Gateway apparaat

en: Generate auto install floppy
nl: Maak auto-installatiediskette aan

en: Generic
nl: Algemeen

en: Generic 2 Button Mouse
nl: Algemene 2-knopsmuis

en: Generic 3 Button Mouse
nl: Algemene 3-knopsmuis

en: Generic PS2 Wheel Mouse
nl: Algemene PS/2 wielmuis

en: Generic Printers
nl: Generieke printers

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
nl: Indeling: %s cylinders, %s koppen, %s sectoren

en: Georgian ("Latin" layout)
nl: Georgisch ("Latin" layout)

en: Georgian ("Russian" layout)
nl: Georgisch ("Russische" layout)

en: German
nl: Duits

en: German (no dead keys)
nl: Duits (geen dode toetsen)

en: Germany
nl: Duitsland

en: Get Windows Fonts
nl: Neem Windows-lettertypen

en: Get to know the Open Source community and become a member. Learn, teach, and help others by joining the many discussion forums that you will find in our "Community" webpages
nl: Leer de Open Source-gemeenschap kennen en word er deelgenoot van. Leer, doceer en help anderen door u aan te sluiten bij de vele discussiefora die u vindt op onze "Community"-webpagina's

en: Ghostscript referencing
nl: Ghostscript verwijzingen

en: Give a file name
nl: Voer een bestandsnaam in

en: Give the ram size in MB
nl: Geef de RAM-grootte in MB

en: Gnome Workstation
nl: GNOME Werkstation

en: Go on anyway?
nl: Toch verdergaan?

en: Go on without configuring the network
nl: Doorgaan zonder configureren van netwerk

en: Graphic card
nl: Grafische kaart

en: Graphic card identification: %s
nl: Identificatie grafische kaart: %s

en: Graphic card not configured yet
nl: Grafische kaart nog niet geconfigureerd

en: Graphic card: %s
nl: Grafische kaart: %s

en: Graphic card: %s
nl: Grafische kaart: %s

en: Graphic memory: %s kB
nl: Videogeheugen: %s kB

en: Graphical Environment
nl: Grafische omgeving

en: Graphics programs such as The Gimp
nl: Grafische programma's zoals The Gimp

en: Greece
nl: Griekenland

en: Greek
nl: Grieks

en: HTTP proxy
nl: HTTP-proxy

en: Hard Disk Backup Progress...
nl: Voortgang reservekopie harde schijf...

en: Hard Disk Backup files...
nl: Harde schijf reservekopie...

en: Hard drive detection
nl: Harde schijf-detectie

en: Hard drive information
nl: Informatie over harde schijf

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
nl: HardDrake draait als een hardware-sonde, en eventueel 
    configureert het nieuwe of veranderde hardware.

en: HardDrive / NFS
nl: Harde schijf / NFS

en: Hardware clock set to GMT
nl: Hardware-klok ingesteld op GMT

en: Here are presented various parameters concerning your machine. Depending on
    your installed hardware, you may or not, see the following entries:
    
     * "Mouse": check the current mouse configuration and click on the button
    to change it if necessary;
    
     * "Keyboard": check the current keyboard map configuration and click on
    the button to change that if necessary;
    
     * "Timezone": DrakX, by default, guesses your time zone from the language
    you have chosen. But here again, as for the choice of a keyboard, you may
    not be in the country for which the chosen language should correspond.
    Hence, you may need to click on the "Timezone" button in order to
    configure the clock according to the time zone you are in;
    
     * "Printer": clicking on the "No Printer" button will open the printer
    configuration wizard;
    
     * "Sound card": if a sound card is detected on your system, it is
    displayed here. No modification possible at installation time;
    
     * "TV card": if a TV card is detected on your system, it is displayed
    here. No modification possible at installation time;
    
     * "ISDN card": if an ISDN card is detected on your system, it is
    displayed here. You can click on the button to change the parameters
    associated with it.
nl: Hier ziet u verscheidene paramaters die betrekking hebben op uw computer.
    Afhankelijk van welke hardware u heeft, kunt u al dan niet (zie hieronder):
    
     * "Muis": de huidige muisconfiguratie nagaan en zonodig op deze knop klikken
    om hem aan te passen.
    
     * "Toetsenbord": de huidige toetsenbordindeling nagaan en zonodig op deze
    knop klikken om hem aan te passen.
    
     * "Tijdzone": Normaal gesproken raadt DrakX uw tijdzone aan de hand van de
    taal die u gekozen heeft. Maar hier, net zoals bij de keuze voor een toetsenbord,
    hoeft u zich niet in het land te bevinden dat correspondeert met de gekozen taal.
    Daarom is het mogelijk dat u op de "Tijdzone"-knop moet klikken om de klok in
    te stellen aan de hand van de tijdzone waarin u zich bevindt.
    
     * "Printer": klikken op de "Geen printer"-knop zal de printerconfiguratie-wizard
    openen.
    
     * "Geluidskaart": indien een geluidskaart bespeurd is op uw systeem, wordt dat
    hier weergegeven. Het is niet mogelijk dit aan te passen gedurende de installatie.
    
     * "TV-kaart": indien een TV-kaart bespeurd is op uw systeem, wordt dat hier
    weergegeven. Het is niet mogelijk dit aan te passen gedurende de installatie.
    
    * "ISDN-kaart": indien een ISDN-kaart bespeurd is op uw systeem, wordt dat
    hier weergegeven. U kunt op de knop klikken om de parameters aan te passen
    die erbij horen.

en: Here are the different entries.
    You can add some more or change the existing ones.
nl: Hier zijn de ingangen voor LILO.
    U kunt er enkele toevoegen of de bestaande wijzigen.

en: Here is a list of all auto-detected printers. Please choose the printer you want to set up or enter a device name/file name in the input line
nl: Dit is een lijst van alle automatisch bespeurde printers. Kiest u de printer om in te stellen of geef een apparaatnaam/bestandsnaam op de invoerregel

en: Here is a list of all auto-detected printers. Please choose the printer you want to set up. The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
nl: Dit is een lijst van alle automatisch bespeurde printers. Kiest u de printer die u wenst in te stellen. De configuratie van de printer zal volledig automatisch gaan. Indien uw printer niet correct bespeurd wordt of indien u een aangepaste printerconfiguratie wenst, zet dan "Handmatige configuratie" aan.

en: Here is a list of the available printing options for the current printer:
nl: Dit is een lijst van de beschikbare opties voor de huidige printer:

en: Here is the full list of keyboards available
nl: Dit is de volledige lijst van beschikbare toetsenborden

en: Here, we select a printing system for your computer. Other OSs may offer
    you one, but Mandrake Linux offers three.
    
     * "pdq" which means ``print, don't queue'', is the choice if you have a
    direct connection to your printer and you want to be able to panic out of
    printer jams, and you do not have networked printers. It will handle only
    very simple network cases and is somewhat slow for networks. Pick "pdq"
    if this is your maiden voyage to GNU/Linux. You can change your choices
    after installation by running PrinterDrake from the Mandrake Control Center
    and clicking the expert button.
    
     * "CUPS"``Common Unix Printing System'', is excellent at printing to your
    local printer and also halfway-around the planet. It is simple and can act
    as a server or a client for the ancient "lpd" printing system. Hence, it
    is compatible with the systems that went before. It can do many tricks, but
    the basic setup is almost as easy as "pdq". If you need this to emulate
    an "lpd" server, you must turn on the "cups-lpd" daemon. It has
    graphical front-ends for printing or choosing printer options.
    
     * "lprNG"``line printer daemon New Generation''. This system can do
    approximately the same things the others can do, but it will print to
    printers mounted on a Novell Network, because it supports the IPX protocol,
    and it can print directly to shell commands. If you have need of Novell or
    printing to commands without using a separate pipe construct, use lprNG.
    Otherwise, CUPS is preferable as it is simpler and better at working over
    networks.
nl: Hier selecteren we een printsysteem voor uw computer. Andere
    besturingssystemen geven u er wellicht maar één, maar Mandrake
    heeft er drie.
    
     * "pdq" - hetgeen betekent "print, don't queue", is de keuze indien
    u een directe verbinding tussen uw computer en uw printer heeft en u
    in staat wilt zijn om printtaken snel te stoppen in het geval van
    papierstoringen en u niet beschikt over netwerkprinters. Het kan
    alleen omgaan met erg simpele netwerkprinttaken en is enigszins
    langzaam wanneer gebruikt in een netwerk. Kies "pdq" indien
    dit uw eerste kennismaking met GNU/Linux is. U kunt uw keuze
    achteraf nog wijzigen door PrinterDrake te draaien vanuit het
    Mandrake Controlecentrum op de expert-knop te klikken.
    
     * "CUPS"``Common Unix Printing System'' is uitstekend geschikt
    om naar uw lokale printer af te drukken maar ook naar de andere kant
    van de planeet. Het is eenvoudig en kan dienstdoen als een server of
    een client voor het antieke "lpd" printsysteem, zodat het compatibel
    is met voorgaande systemen. Het kent vele kunstjes, maar een
    basisinstallatie is bijna net zo eenvoudig als "pdq". Indien u dit nodig
    heeft om een "lpd"-server te emuleren, dient u de "cups-lpd"-daemon
    in te schakelen. CUPS heeft grafische schillen voor het afdrukken of
    het kiezen van printeropties.
    
     * "lprNG"``line printer daemon New Generation''. Dit systeem kan
    ongeveer hetzelfde als de anderen, maar het kan ook afdrukken naar
    printers gekoppeld aan een Novell Netwerk, omdat het het IPX-protocol
    ondersteunt. Verder kan het direct afdrukken naar shell-opdrachten.
    Indien u Novell nodig heeft of het afdrukken naar opdrachten zonder
    een afzonderlijk pijplijn-construct, gebruik dan lprNG. In andere gevallen
    verdient CUPS de voorkeur omdat het eenvoudiger is en beter werkt
    in netwerkverband.

en: Hide files
nl: Bestanden verbergen

en: High
nl: Hoog

en: High Frequency SVGA, 1024x768 at 70 Hz
nl: High Frequency SVGA, 1024x768 aan 70 Hz

en: Higher
nl: Hoger

en: Horizontal refresh rate
nl: Horizontale verversingsratio

en: Host name
nl: Host naam:

en: Hostname:
nl: Hostnaam:

en: How is the printer connected?
nl: Hoe is de printer verbonden?

en: Hungarian
nl: Hongaars

en: I can keep your current configuration and assume you already set up a DHCP server; in that case please verify I correctly read the C-Class Network that you use for your local network; I will not reconfigure it and I will not touch your DHCP server configuration.
    
    Else, I can reconfigure your interface and (re)configure a DHCP server for you.
nl: Het is mogelijk uw huidige configuratie te behouden en aan te nemen dat u reeds een DHCP-server heeft ingesteld; controleert u in dat geval of het klasse-C netwerk dat u gebruikt voor uw lokale netwerk correct is ingelezen; het wordt niet geherconfigureerd en uw DHCP-serverconfiguratie wordt niet aangeraakt.
    
    In andere gevallen kan het installatieprogramma uw interface herconfigureren en een DHCP-server voor u instellen.

en: I can set up your computer to automatically log on one user.
    Do you want to use this feature?
nl: Ik kan uw computer instellen om automatisch bij een bepaalde gebruiker in te loggen.
    Wilt u van deze mogelijkheid gebruik maken?

en: I can set up your computer to automatically start X upon booting.
    Would you like X to start when you reboot?
nl: Ik kan uw computer instellen om automatisch X te starten bij opstarten.
    Wenst u X te starten bij het opstarten?

en: I can't add any more partition
nl: Ik kan geen partitie meer toevoegen

en: I can't find any room for installing
nl: Ik kan geen partitie meer toevoegen

en: I can't find needed image file `%s'.
nl: Ik kan het benodigde beeld-bestand `%s' niet vinden.

en: I can't read your partition table, it's too corrupted for me :(
    I can try to go on blanking bad partitions (ALL DATA will be lost!).
    The other solution is to disallow DrakX to modify the partition table.
    (the error is %s)
    
    Do you agree to loose all the partitions?
nl: Ik kan uw partitietabel niet lezen, ze is te corrupt voor mij :-(
    Ik kan proberen door te gaan en de slechte partities verwijderen
    (ALLE DATA zal worden gewist!).
    De andere oplossing is om DrakX de de partitie tabel niet te laten aanpassen.
    (de fout is %s)
    
    Gaat u ermee akkoord alle partities te verliezen?

en: I can't read your partition table, it's too corrupted for me :(
    I'll try to go on blanking bad partitions
nl: Ik kan uw partitietabel niet lezen, ze is te corrupt voor mij :-(
    Ik zal proberen door te gaan en de slechte partities te verwijderen

en: I don't know
nl: Ik weet het niet

en: I don't know how to format %s in type %s
nl: Ik weet niet hoe %s in type %s te formatteren

en: I have detected an ISDN PCI Card, but I don't know the type. Please select one PCI card on the next screen.
nl: Ik heb een ISDN PCI kaart gevonden, maar ik ken het merk niet. Selecteer a.u.b. een PCI kaart op het volgende scherm.

en: IP address
nl: IP adres

en: IP address should be in format 1.2.3.4
nl: Het IP-adres moet het formaat 1.2.3.4 hebben

en: ISDN Configuration
nl: ISDN Configuratie

en: ISDN card
nl: Interne ISDN kaart

en: ISDN connection
nl: ISDN-verbinding

en: Icelandic
nl: IJslands

en: Icon
nl: Pictogram

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
nl: Als u alle CDs in de lijst hierboven heeft, klik dan Ok.
    Als u geen enkele van die CDs heeft, klik dan Annuleren.
    Als maar enkele CDs zoek zijn, deselecteer ze dan, en klik Ok.

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
nl: Als u aboot wenst te gebruiken, wees dan voorzichtig en laat vrije ruimte (2048 sectoren is genoeg)
    aan het begin van de schijf

en: If you wish to install less than this size,
    select the percentage of packages that you want to install.
    
    A low percentage will install only the most important packages;
    a percentage of 100%% will install all selected packages.
nl: Als u minder dan deze grootte wenst te installeren,
    selectere dan het percentage pakketten dat u wenst te installeren.
    
    Een laag percentage zal enkel de belangrijkste pakketten installeren;
    een percentage van 100%% zal alle geselecteerde pakketten installeren.

en: If your printer is not listed, choose a compatible (see printer manual) or a similar one.
nl: Indien uw printer niet getoond wordt, kies dan een compatibel model (zie uw printerhandleiding) of één die er op lijkt.

en: Image
nl: Beeld

en: Importance: %s
nl: Belangrijkheid: %s

en: In addition, queues not created with this program or "foomatic-configure" cannot be transferred.
nl: Daarbij komt dat wachtrijen die niet met dit programma of met "foomatic-configure" zijn aangemaakt, niet kunnen worden overgezet.

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
nl: In sommige gevallen heeft het stuurprogramma van %s extra informatie nodig
    om juist te werken, alhoewel het meestal ook zonder goed werkt. Wil u
    extra opties invoeren of laat u liever het stuurprogramma zijn informatie
    zelf zoeken? Soms zal de automatische detectie de computer laten hangen,
    maar het zou geen schade mogen veroorzaken.

en: Individual package selection
nl: Individuele pakketselectie

en: Init Message
nl: Initialisatie-bericht

en: Initials tests
nl: Initialen-tests

en: Initrd-size
nl: Initrd-grootte

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
nl: Plaats een met het FAT-bestandssysteem geformatteerde diskette in station %s

en: Insert a blank floppy in drive %s
nl: Plaats een lege floppy in station %s

en: Insert a floppy containing package selection
nl: Plaats een diskette met de pakket-selectie in diskettestation

en: Insert a floppy in %s
nl: Plaats een diskette in station %s

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
nl: Plaats een floppy in het station.
    Alle gegevens op deze floppy zullen verloren gaan

en: Install
nl: Installeren

en: Install & convert Fonts
nl: Lettertypen installeren & converteren

en: Install Class
nl: Installatie-klasse

en: Install List
nl: Installatielijst

en: Install bootloader
nl: Opstart-lader installeren

en: Install system
nl: Systeem installeren

en: Install system updates
nl: Installeer systeemupdates

en: Install/Update
nl: Installatie/Update

en: Installation of %s failed. The following error occured:
nl: De installatie van %s is niet gelukt. De volgende fout werd gevonden:

en: Installation of bootloader failed. The following error occured:
nl: De installatie van de bootloader is mislukt. De volgende fout werd gevonden:

en: Installing
nl: Bezig met installeren

en: Installing Foomatic ...
nl: Bezig met installeren van Foomatic...

en: Installing HPOJ package...
nl: Bezig met installeren van HPOJ pakket...

en: Installing SANE package...
nl: Bezig met installeren van SANE pakket...

en: Installing a printing system in the %s security level
nl: Bezig met installeren van een printsysteem in het %s beveiligingsniveau

en: Installing bootloader
nl: Bezig met opstart-lader installeren

en: Installing driver for %s card %s
nl: Bezig met installeren van stuurprogramma voor %s kaart %s

en: Installing package %s
nl: Bezig met installeren van pakket %s

en: Installing package %s
    %d%%
nl: Bezig met installeren van pakket %s
    %d%%

en: Installing packages...
nl: Bezig met installeren van pakketten...

en: Interface %s (using module %s)
nl: Interface %s (gebruikt module %s)

en: Internal ISDN card
nl: Interne ISDN kaart

en: Internet Connection Configuration
nl: Internetverbinding configureren

en: Internet Connection Sharing
nl: Internetverbinding delen

en: Internet Connection Sharing currently disabled
nl: Internet Connectie Delen staat niet aan

en: Internet Connection Sharing currently enabled
nl: Internetverbinding delen staat op dit moment aan

en: Internet access
nl: Internet-toegang

en: Internet and Messaging
nl: Internet en Berichten

en: Internet configuration
nl: Internet configuratie

en: Internet connection
nl: Internetverbinding

en: Internet connection & configuration
nl: Internet verbinding & configuratie

en: Internet connection configuration
nl: Internetverbinding configureren

en: Internet connection sharing configuration
nl: Configuratie van Internetverbinding delen

en: Internet connection sharing is now disabled.
nl: Internetverbinding delen staat op dit moment uit.

en: Internet connection sharing is now enabled.
nl: Internetverbinding delen staat op dit moment aan

en: Internet station
nl: Internet-station

en: Iranian
nl: Iraans

en: Ireland
nl: Ierland

en: Is this an install or an update?
nl: Is dit een installatie of een opwaardering?

en: Is this correct?
nl: Is dit correct?

en: Is this the correct setting?
nl: Is dit de juiste instelling?

en: Is your computer getting time syncronized to another computer?
    Mostly, this is used by medium-large Unix/Linux organizations
    to synchronize time for logging and such.  If you're not part
    of a larger office and haven't heard of this, you probably 
    aren't.
nl: Wordt de tijd op uw computer gesynchroniseerd met een andere computer?
    Meestal wordt dit gebruikt door middelgrote Unix/Linux-organisaties
    om de tijd voor het loggen en dergelijke te synchroniseren. Als u geen
    deel uitmaakt van een groter kantoor en hier nog nooit van gehoord
    hebt, dan is dit waarschijnlijk niet het geval.

en: Is your printer a multi-function device from HP (OfficeJet, PSC, PhotoSmart, LaserJet 1100/1200/1220/3200/3300 with scanner)?
nl: Is uw printer een multi-functioneel apparaat van HP (OfficeJet, PSC, PhotoSmart LaserJet 1100/1200/1220/3200/3300 met scanner)?

en: Israeli
nl: Israelisch

en: Israeli (Phonetic)
nl: Israelisch (Fonetisch)

en: It is now time to specify which programs you wish to install on your
    system. There are thousands of packages available for Mandrake Linux, and
    you are not supposed to know them all by heart.
    
    If you are performing a standard installation from a CD-ROM, you will first
    be asked to specify the CDs you currently have (in Expert mode only). Check
    the CD labels and highlight the boxes corresponding to the CDs you have
    available for installation. Click "OK" when you are ready to continue.
    
    Packages are sorted in groups corresponding to a particular use of your
    machine. The groups themselves are sorted into four sections:
    
     * "Workstation": if you plan to use your machine as a workstation, select
    one or more of the corresponding groups;
    
     * "Development": if your machine is to be used for programming, choose
    the desired group(s);
    
     * "Server": if your machine is intended to be a server, you will be able
    to select which of the most common services you wish to install on your
    machine;
    
     * "Graphical Environment": finally, this is where you will choose your
    preferred graphical environment. At least one must be selected if you want
    to have a graphical workstation!
    
    Moving the mouse cursor over a group name will display a short explanatory
    text about that group. If you deselect all groups when performing a regular
    installation (by opposition to an upgrade), a dialog will pop up proposing
    different options for a minimal installation:
    
     * "With X": install the fewer packages possible to have a working
    graphical desktop;
    
     * "With basic documentation": installs the base system plus basic
    utilities and their documentation. This installation is suitable for
    setting up a server;
    
     * "Truly minimal install": will install the strict minimum necessary to
    get a working Linux system, in command line only. This installation is
    about 65Mb large.
    
    You can check the "Individual package selection" box, which is useful if
    you are familiar with the packages being offered or if you want to have
    total control over what will be installed.
    
    If you started the installation in "Upgrade" mode, you can unselect all
    groups to avoid installing any new package. This is useful for repairing or
    updating an existing system.
nl: Het is nu tijd om te bepalen welke programma's u op uw systeem
    wenst te installeren. Er zijn duizenden pakketten beschikbaar voor Mandrake
    Linux, en er wordt niet van u verwacht dat u ze allemaal uit uw hoofd kent.
    
    Indien u een standaard-installatie vanaf CD-ROM uitvoert, zal u eerst
    gevraagd worden de CD's die u bij de hand heeft te specificeren (alleen
    in Expert-modus). Ga de CD-etiketten na en selecteer de vakjes die
    corresponderen met de CD's die u heeft voor de installatie. Klik op "OK"
    zodra u gereed bent om verder te gaan.
    
    Pakketten zijn samengebracht in groepen die corresponderen met een
    bepaald gebruik van uw computer. De groepen zelf zijn ingedeeld in vier
    categorieën:
    
    * "Werkstation": indien u van plan bent uw computer als werkstation te
    gaan gebruiken, selecteer dan één of meer van de corresponderende
    groepen. 
    
    * "Ontwikkeling": als de computer gebruikt gaat worden voor programmeren,
    kiest u de gewenste groep(en).
    
    * "Server": als de computer bestemd is voor server-doeleinden, dan
    kunt u aangeven welke van de meest algemene diensten u op uw
    computer geïnstalleerd wilt zien.
    
    * "Grafische Omgeving": tot slot is dit waar u uw voorkeur voor een grafische
    omgeving kunt aangeven. Tenminste één moet geselecteerd zijn als u een
    grafisch werkstation wilt hebben!
    
    Bij het bewegen van de muispijl boven een groepnaam zal er een korte verklarende
    tekst over die groep getoond worden. Als u alle groepen deselecteert tijdens het
    uitvoeren van een reguliere installatie (in tegenstelling tot een opwaardering), dan
    zal een dialoogvenster verschijnen dat verscheidene opties voor een minimale
    installatie voorstelt:
     * "Met X" Installeer zo min mogelijk pakketten met behoud van een grafische
    werkomgeving;
     
     * "Met basis-documentatie" installeert het basissysteem plus algemene
    hulpprogramma's en hun documentatie. Deze installatie is geschikt om een server
    mee in te richten.
    
     * "Werkelijk minimale installatie" zal het absolute minimum installeren dat nodig
    is om een werkend Linux-systeem te verkrijgen, slechts met een commandoregel.
    Deze installatie is ongeveer 65MB groot.
    
    U kunt het "Individuele pakketselectie"-vakje selecteren, welke nuttig is als
    u bekend bent met de aangeboden pakketten of indien u totale controle wenst
    over wat er geïnstalleerd zal worden.
    
    In het geval dat u de installatie in "Opwaarderen"-modus heeft gestart, kunt u
    alle groepen deselecteren om te voorkomen dat er nieuwe pakketten geïnstalleerd
    worden. Dit is nuttig bij het repareren of het vernieuwen van een bestaand systeem.

en: Italian
nl: Italiaans

en: Italy
nl: Italië

en: Japan (bcast)
nl: Japan (ether)

en: Japan (cable)
nl: Japan (kabel)

en: Japanese 106 keys
nl: Japans 106 toetsen

en: Join the Free Software world
nl: Doe mee met de wereld van Vrije Software

en: KDE Workstation
nl: KDE Werkstation

en: Keep the changes?
    Current configuration is:
    
    %s
nl: Veranderingen bewaren?
    De huidige configuratie is:
    
    %s

en: Kernel Boot Timeout
nl: Kernel opstart-wachttijd

en: Keyboard
nl: Toetsenbord

en: Keyboard layout: %s
nl: Toetsenbord instelling: %s

en: Know how to use this printer
nl: Weet hoe deze printer kan worden gebruikt

en: Korean keyboard
nl: Koreaans toetsenbord

en: LAN Configuration
nl: LAN Configuratie

en: LAN configuration
nl: LAN configuratie

en: LAN connection
nl: LAN-verbinding

en: LBA (doesn't work on old BIOSes)
nl: LBA (werkt niet met oude BIOS'en)

en: LDAP Server
nl: LDAP-server

en: LILO (the LInux LOader) and grub are bootloaders: they are able to boot
    either GNU/Linux or any other operating system present on your computer.
    Normally, these other operating systems are correctly detected and
    installed. If this is not the case, you can add an entry by hand in this
    screen. Be careful to choose the correct parameters.
    
    You may also not want to give access to these other operating systems to
    anyone. In which case, you can delete the corresponding entries. But then,
    you will need a boot disk in order to boot those other operating systems!
nl: LILO (de LInux LOader) en GRUB zijn opstart-laders: ze kunnen Linux of
    eender welk ander besturingssysteem opstarten op uw computer.
    Normaal gesproken worden deze besturingssystemen correct bespeurd en
    geïnstalleerd. Als dit niet het geval is, kunt u handmatig een ingang toevoegen
    op dit scherm. Let goed op dat u de juiste opties kiest.
    
    U wilt verder misschien niet iedereen toegang geven tot die besturingssystemen.
    In dat geval  kunt u de overeenkomstige ingangen verwijderen. Maar dan zult
    u echter wel een opstartdiskette nodig hebben om ze nog te kunnen opstarten!

en: LILO and grub are GNU/Linux bootloaders. This stage, normally, is totally
    automated. In fact, DrakX analyzes the disk boot sector and acts
    accordingly, depending on what it finds here:
    
     * if a Windows boot sector is found, it will replace it with a grub/LILO
    boot sector. Hence, you will be able to load either GNU/Linux or another
    OS;
    
     * if a grub or LILO boot sector is found, it will replace it with a new
    one.
    
    If in doubt, DrakX will display a dialog with various options.
    
     * "Bootloader to use": you have three choices:
    
        * "GRUB": if you prefer grub (text menu).
    
        * "LILO with graphical menu": if you prefer LILO with its graphical
    interface.
    
        * "LILO with text menu": if you prefer LILO with its text menu interface.
    
     * "Boot device": in most cases, you will not change the default
    ("/dev/hda"), but if you prefer, the bootloader can be installed on the
    second hard drive ("/dev/hdb"), or even on a floppy disk ("/dev/fd0");
    
     * "Delay before booting the default image": when rebooting the computer,
    this is the delay granted to the user to choose in the bootloader menu,
    another boot entry than the default one.
    
    !! Beware that if you choose not to install a bootloader (by selecting
    "Cancel" here), you must ensure that you have a way to boot your Mandrake
    Linux system! Also, be sure you know what you do before changing any of the
    options. !!
    
    Clicking the "Advanced" button in this dialog will offer many advanced
    options, which are reserved to the expert user.
    
    After you have configured the general bootloader parameters, the list of
    boot options which will be available at boot time will be displayed.
    
    If there is another operating system installed on your machine, it will
    automatically be added to the boot menu. Here, you can choose to fine-tune
    the existing options. Select an entry and click "Modify" to modify or
    remove it; "Add" creates a new entry; and "Done" goes on to the next
    installation step.
nl: LILO en GRUB zijn opstartladers voor GNU/Linux. Normaal gesproken
    is deze fase volledig geautomatiseerd. In feite analyseert DrakX de
    bootsector van de schijf en handelt al naar gelang hetgeen hier
    gevonden wordt:
    
      * als een Windows bootsector gevonden is, zal deze vervangen
    worden door een GRUB/LILO bootsector. Dientengevolgde zult u
    ofwel GNU/Linux kunnen opstarten ofwel een ander besturingssysteem;
    
      * als een GRUB- of LILO bootsector gevonden is zal deze vervangen
    worden door een nieuwe;
    
    In het geval dat er onzekerheid is, zal DrakX een dialoogvenster
    weergeven met diversie opties.
    
      * "Te gebruiken opstartlader": u heeft drie keuzes:
    
        * "GRUB": indien u GRUB prefereert (tekstmenu).
    
        * "LILO met grafisch menu" indien u LILO met grafische interface
    prefereert.
    
        * "LILO met tekstmenu": indien u LILO met tekstmenu-interface
    prefereert.
    
     * "Opstartapparaat": in de meeste gevallen zult u de standaardkeuze
    ("/dev/hda") niet veranderen, maar als u dat prefereert kan de
    opstartlader op de tweede harde schijf ("/dev/hdb") geïnstalleerd
    worden, of zelfs op een diskette ("/dev/fd0").
    
     * "Periode voordat standaard beeldbestand opgestard wordt":
    wanneer de computer opnieuw wordt opgestart, is dit de periode
    die de gebruiker heeft om een ander item te kiezen uit het opstartmenu
    voordat de standaardoptie gekozen wordt.
    
    !! Let op dat indien u geen opstartlader installeert (door hier "Annuleren"
    te kiezen) u ervoor moet zorgen dat u een manier heeft om uw Mandrake
    Linux-systeem op te starten! Zorg er tevens voor dat u weet wat u doet
    wanneer u één van de opties wijzigt. !!
    
    Onder de "Geavanceerd"-knop in dit dialoogvenster zitten veel
    geavanceerde opties, waar alleen een gevorderde gebruiker iets
    aan heeft.
    
    Nadat u de algemene opstartlader-parameters heeft geconfigureerd,
    wordt u de lijst van opstartopties getoond die beschikbaar zullen zijn
    bij het opstarten.
    
    Als er een ander besturingssysteem op uw computer geïnstalleerd is, zal
    het automatisch aan het opstartmenu worden toegevoegd. U kunt hier de
    bestaande opties fijn afregelen. Selecteer een item en klik op "Wijzigen"
    om hem te wijzigen of te verwijderen; "Toevoegen" creëert een nieuw
    item en "Klaar" gaat door naar de volgende installatiestap.

en: LILO with graphical menu
nl: LILO met grafisch menu

en: LILO with text menu
nl: LILO met tekst-menu

en: LILO/grub Installation
nl: LILO/grub-installatie

en: LPD and LPRng do not support IPP printers.
nl: LPD en LPRng ondersteunen geen IPP printers.

en: LVM name?
nl: Naam van LVM?

en: LVM-disks %s
nl: LVM-schijven %s

en: Label
nl: Naam

en: Latin American
nl: Latijns-Amerikaans

en: Latvian
nl: Lets

en: Launch Aurora at boot time
nl: Aurora gebruiken bij opstarten

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
nl: Pakket-filtering inschakelen voor Linux kernel 2.2-serie, om 
    een firewall op te zetten die uw machine beschermt tegen 
    aanvallen vanuit het netwerk.

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
nl: Start het ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) geluidssysteem

en: Launch the X-Window system at start
nl: Open het X-Window systeem bij opstarten

en: Launch the sound system on your machine
nl: Schakel het geluidssysteem van uw machine in

en: Launch userdrake
nl: Userdrake opstarten

en: Leaving in %d seconds
nl: Verdwijnt binnen %d seconden

en: Left "Windows" key
nl: Linker "Windows"-toets

en: Level %s
nl: Niveau %s

en: Lexmark inkjet configuration
nl: Lexmark inkjet-configuratie

en: License agreement
nl: Licentie overeenkomst

en: Lilo/grub mode
nl: Lilo/Grub modus

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
nl: Linux Virtual Server, gebruikt om een hoge-prestatie en hoge-
    beschikbaarheid server te bouwen.

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
nl: Linuxconf zal op sommige momenten regelen dat diverse 
    taken worden uitgevoerd bij het opstarten, om de systeem-
    configuratie te behouden.

en: List of data corrupted:
nl: Lijst van gecorrumpeerde gegevens:

en: List of data to restore:
nl: Lijst van te herstellen gegevens:

en: Listed above are the existing Linux partitions detected on your hard drive.
    You can keep the choices made by the wizard, they are good for most common
    installations. If you make any changes, you must at least define a root
    partition ("/"). Do not choose too small a partition or you will not be
    able to install enough software. If you want to store your data on a
    separate partition, you will also need to create a partition for "/home"
    (only possible if you have more than one Linux partition available).
    
    Each partition is listed as follows: "Name", "Capacity".
    
    "Name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard drive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". For IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
nl: Hierboven zijn de bestaande Linux partities afgebeeld die op uw harde
    schijf gevonden zijn. U kunt de keuzes die gemaakt zijn door de wizard
    behouden, ze zijn goed voor de meeste doorsnee installaties.
    Indien u veranderingen maakt, moet u in ieder geval een root partitie
    ("/") definiëren. Kies een partitie niet te klein, anders zult u niet in
    staat zijn genoeg software te installeren. Indien u uw  gegevens op een
    aparte partitie wilt bewaren, dient u tevens een "/home" partitie te
    creëren (alleen mogelijk wanneer er meer dan één Linux partitie
    beschikbaar is).
    
    Elke partitie is als volgt afgebeeld: "Naam", "Capaciteit"
    
    "Naam" is als volgt opgebouwd: "type harde schijf", "harde schijf-nummer",
    "partitienumer" (bijvoorbeeld "hda1").
    
    "Type harde schijf" is "hd" als uw harde schijf van het IDE-type is en"sd" wanneer deze van het SCSI type is.
    
    "Harde schijf-nummer" is altijd een letter na "hd" of "sd". Voor IDE
    harde schijven:
    
     * "a" betekent "master harde schijf op de primaire IDE controller",
    
     * "b" betekent "slave harde schijf op de primaire IDE controller",
    
     * "c" betekent "master harde schijf op de secundaire IDE controller",
    
     * "d" betekent "slave harde schijf op de secundaire IDE controller".
    
    In het geval van SCSI harde schijven betekent een "a" "laagste SCSI ID",
    een "b" "het op één na laagste SCSI ID", etc.

en: Lithuanian "number row" QWERTY
nl: Lithuaans "nummer-rij" QWERTY

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
nl: Lithuaans "fonetisch" QWERTY

en: Lithuanian AZERTY (new)
nl: Lithuaans AZERTY (nieuw)

en: Lithuanian AZERTY (old)
nl: Lithuaans AZERTY (oud)

en: Load from floppy
nl: Laden van diskette

en: Load the drivers for your usb devices.
nl: Laad de stuurprogramma's voor uw USB-apparaten

en: Load/Save on floppy
nl: Laden/Opslaan op diskette

en: Loading from floppy
nl: Bezig met het laden van diskette

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
nl: Het laden van module %s is niet gelukt.
    Wenst u opnieuw te proberen met andere parameters?

en: Local Printer
nl: Lokale printer

en: Local Printers
nl: Lokale printers

en: Local files
nl: Bestanden op deze computer

en: Local printer
nl: Lokale printer

en: Location
nl: Locatie

en: Login ID
nl: Aanmeldingsnaam

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
nl: Logitech-muis (seriëel, oud C7-type)

en: Looking for available packages
nl: Bezig met zoeken naar beschikbare pakketten

en: Loopback file name:
nl: Loopback-bestandsnaam:

en: Loopback file name: %s
nl: Loopback bestandsnaam: %s

en: Loopback file(s):
       %s
nl: Loopback-bestand(en):   %s

en: MOVE YOUR WHEEL!
nl: BEWEEG UW WIELTJE

en: Macedonian
nl: Macedonisch

en: Mail/Groupware/News
nl: Post/Groupware/Nieuws

en: Mail/SMS alert
nl: waarschuwing via e-mail/SMS

en: Mail/SMS alert configuration
nl: Configuratie van waarschuwing per e-mail/SMS

en: Making printer port available for CUPS ...
nl: Bezig met beschikbaar maken van printerpoort voor CUPS...

en: Mandatory package %s is missing
nl: Verplicht pakket %s is afwezig

en: Mandrake Control Center
nl: Mandrake Controlecentrum

en: Mandrake Linux 8.2 is the ultimate development platform. Discover the power of the GNU gcc compiler as well as the best Open Source development environments
nl: Mandrake Linux 8.2 is het ultieme ontwikkelplatform. Ontdek de kracht van de GNU gcc compiler naast de beste Open Source ontwikkelomgevingen

en: Mandrake Linux 8.2 lets you push your multimedia computer to its limits! Use the latest software to play music and audio files, edit and organize your images and photos, watch TV and videos, and much more
nl: Mandrake Linux 8.2 laat u uw multimedia-computer tot aan zijn grenzen drijven! Gebruik de allernieuwste software om muziek- en audiobestanden af te spelen, uw plaatjes en foto's te bewerken en te beheren, TV en video's te kijken en veel meer

en: Mandrake Linux 8.2 provides 11 different graphical desktop environments and window managers to choose from including GNOME 1.4, KDE 2.2.2, Window Maker 0.8, and the rest
nl: Mandrake Linux 8.2 biedt 11 verschillende grafische werkplek-omgevingen en window managers waaruit u kunt kiezen, waaronder GNOME 1.4, KDE 2.2.2, Window Maker 0.8 en de rest

en: Mandrake Linux 8.2 provides the best Open Source games - arcade, action, cards, sports, strategy, ...
nl: Mandrake Linux 8.2 biedt het beste in Open Source games - arcade, actie, kaarten, sporten, strategie, ...

en: Mandrake Linux 8.2 provides the best software to access everything the Internet has to offer: Surf the web & view animations with Mozilla and Konqueror, exchange email & organize your personal information with Evolution and Kmail, and much more
nl: Mandrake Linux 8.2 biedt de software om toegang te krijgen tot alles wat het Internet te bieden heeft: Surf over het web en bekijk animaties met Mozilla en Konqueror, wissel e-mail uit & beheer uw persoonlijke informatie met Evolution en Kmail, en veel meer

en: Mandrake Linux Installation %s
nl: Mandrake Linux Installatie %s

en: Mandrake Tools Explanations
nl: Uitleg van Mandrake Gereedschappen

en: Manual configuration
nl: Handmatige configuratie

en: Messages
nl: Meldingen

en: Minimal install
nl: Minimale installatie

en: Minimum (%dMB)
nl: Minimaal (%dMB)

en: Modify
nl: Aanpassen

en: Modify RAID
nl: RAID aanpassen

en: Modify printer configuration
nl: Printerconfiguratie aanpassen

en: Module options:
nl: Module-opties:

en: Monitor HorizSync: %s
nl: Monitor Horizontale Sync: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
nl: Monitor verticale verversing: %s

en: Monitor not configured
nl: Monitor niet geconfigureerd

en: Monitor that can do 1600x1200 at 70 Hz
nl: Multi-frequency in staat om 1600x1200 aan 70 Hz weer te geven

en: Monitor that can do 1600x1200 at 76 Hz
nl: Multi-frequency in staat om 1600x1200 aan 76 Hz weer te geven

en: More
nl: Meer

en: More Graphical Desktops (Gnome, IceWM)
nl: Meer grafische bureaubladen (GNOME, IceWM)

en: More Options
nl: Meer opties

en: More than one Microsoft partition has been detected on your hard drive.
    Please choose the one you want to resize in order to install your new
    Mandrake Linux operating system.
    
    Each partition is listed as follows: "Linux name", "Windows name"
    "Capacity".
    
    "Linux name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard dive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". With IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
    
    "Windows name" is the letter of your hard drive under Windows (the first
    disk or partition is called "C:").
nl: Er is meer dan één Microsoft Windows partitie op uw harde schijf bespeurd.
    Kiest u degene die u wilt verkleinen om uw nieuwe Mandrake Linux
    besturingssysteem te kunnen installeren.
    
    Elke partitie wordt getoond als volgt: "Linux naam", "Windows naam"
    "Capaciteit".
    
    "Linux naam" is gestructureerd: "harde schijf-type", "harde schijf-teken",
    "partitienummer" (bijvoorbeeld "hda1").
    
    "Harde schijf-type" is "hd" indien uw harde schijf een IDE-schijf is en
    "sd" indien het een SCSI-schijf is.
    
    "Harde schijf-teken" is altijd een letter na "hd" of "sd". Bij IDE-
    harde schijven:
    
     * "a" betekent "master apparaat op de primaire IDE controller",
    
     * "b" betekent "slave apparaat op de primaire IDE controller",
    
     * "c" betekent "master apparaat op de secundaire IDE controller",
    
     * "d" betekent "slave apparaat op de secundaire IDE controller".
    
    Bij SCSI harde schijven betekent een "a" "laagste SCSI ID", een"b" "op één na laagste SCSI ID", enzovoort.
    
    "Windows naam" is de letter van uw harde schijf onder Windows (de
    eerste schijf of partitie wordt "C:" genoemd).

en: Mount
nl: Koppelen

en: Mount options
nl: Koppel-opties:

en: Mount point
nl: Koppelpunt

en: Mount point:
nl: Koppelpunt:

en: Mount points must begin with a leading /
nl: Koppelpunten moeten beginnen met een /

en: Mounted
nl: Gekoppeld

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
nl: (Ont)koppelt alle Network File System (NFS), SMB (Lan Manager/Windows)
    en NCP (NetWare) koppelpunten.

en: Mouse
nl: Muis

en: Mouse Port
nl: Muispoort

en: Mouse device: %s
nl: Muis: %s

en: Mouse type: %s
nl: Muistype: %s

en: Move
nl: Verplaatsen

en: Move files to the new partition
nl: Bestanden naar de nieuwe partitie verplaatsen

en: Moving
nl: Aan het verplaatsen

en: Moving files to the new partition
nl: Bezig met verplaatsen van bestanden naar de nieuwe partitie

en: Moving partition...
nl: Partitie aan het verplaatsen...

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 60 Hz
nl: Multi-frequency in staat om 1280x1024 aan 60 Hz weer te geven

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 74 Hz
nl: Multi-frequency in staat om 1280x1024 aan 74 Hz weer te geven

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 76 Hz
nl: Multi-frequency in staat om 1280x1024 aan 76 Hz weer te geven

en: Multi-head configuration
nl: Multi-koppen configuratie

en: Multimedia - CD Burning
nl: Multimedia - CD branden

en: Multimedia - Graphics
nl: Multimedia - Grafisch

en: Multimedia - Sound
nl: Multimedia - Geluid

en: Multimedia and Graphics
nl: Multimedia en Grafisch

en: Multimedia station
nl: Multimedia-station

en: NCP queue name missing!
nl: NCP-wachtrijnaam is afwezig!

en: NCP server name missing!
nl: NCP-servernaam is afwezig!

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
nl: NFS is een populair protocol voor bestandsdeling over TCP/IP-netwerken.
    Deze dienst geeft u NFS-bestands'locking'-functionaliteit.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
nl: NFS is een populair protocol voor bestandsdeling over TCP/IP-netwerken.
    Deze dienst geeft u NFS-serverfunctionaliteit, die dan wordt geregeld via het
    bestand /etc/exports.

en: NIS Domain
nl: NIS-domein

en: NIS Server
nl: NIS-server

en: NTP Server
nl: NTP-server

en: Name of printer
nl: Naam van de printer

en: Name of printer should contain only letters, numbers and the underscore
nl: Een printernaam mag alleen letters, getallen en een laag liggend streepje bevatten

en: Name of the profile to create (the new profile is created as a copy of the current one) :
nl: Naam van het te creëren profiel (het nieuwe profiel wordt als een kopie van het huidige aangemaakt) :

en: Name:
nl: Naam:

en: Name: %s
nl: Naam: %s

en: NetWare Printer Options
nl: NetWare Printer-Opties

en: Netherlands
nl: Nederland

en: Netmask
nl: Netmasker

en: Network
nl: Netwerk

en: Network Computer (client)
nl: Netwerk-computer (client)

en: Network Computer server
nl: Netwerk-computer server

en: Network Configuration
nl: Netwerk-configuratie

en: Network Configuration Wizard
nl: Netwerk-configuratie wizard

en: Network configuration
nl: Netwerk configuratie

en: Network configuration (%d adapters)
nl: Netwerk-configuratie (%d adapters)

en: Network functionality not configured
nl: Netwerk-functionaliteit niet geconfigureerd

en: Network interface
nl: Netwerk Interface

en: Network interface already configured
nl: Netwerk-interface reeds geconfigureerd

en: Network printer (TCP/Socket)
nl: Netwerkprinter (TCP/Socket)

en: Network printers can only be installed after the installation. Choose "Hardware" and then "Printer" in the Mandrake Control Center.
nl: Netwerkprinters kunnen alleen na de installatie worden ingesteld. Kies "Hardware" en daarna "Printer" in het Mandrake Controlecentrum.

en: New configuration (isdn-light)
nl: Nieuwe configuratie (isdn-light)

en: New printer name
nl: Nieuwe printernaam

en: New profile...
nl: Nieuw profiel...

en: New size in MB:
nl: Nieuwe grootte in MB:

en: NewStyle Categorizing Monitor
nl: Nieuwe stijl (in categorieën)

en: NewStyle Monitor
nl: Nieuwe stijl

en: Newzealand
nl: Nieuw-Zeeland

en: Next
nl: Volgende

en: Next ->
nl: Volgende ->

en: No
nl: Nee

en: No (firewall this off from the internet)
nl: Nee (dit met de firewall van internet afsluiten)

en: No I don't need DHCP
nl: Nee, ik heb geen DHCP nodig

en: No I don't need NTP
nl: Nee, ik heb NTP niet nodig

en: No ISDN PCI card found. Please select one on the next screen.
nl: Geen ISDN PCI kaart gevonden. Selecteer a.u.b. uw kaart op het volgende scherm.

en: No Internet Connection Sharing has ever been configured.
nl: Internetverbinding delen is tot op heden nooit geconfigureerd.

en: No additional information
    about this service, sorry.
nl: Geen extra informatie over
    deze dienst beschikbaar, sorry.

en: No configuration file found 
    please click Wizard or Advanced.
nl: Kan geen configuratiebestand vinden 
    klikt u op Wizard of Geavanceerd.

en: No configuration, please click Wizard or Advanced.
nl: Geen configuratie, gelieve Wizard of Geavanceerd aan te klikken.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system.
    I cannot set up this connection type.
nl: Er is geen ethernet netwerk adapter op uw systeem gevonden.
    Ik kan dit type connectie niet opzetten.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
nl: Er is geen ethernet netwerkadapter op uw systeem gevonden. Gelieve het hardware configuratieprogramma te draaien.

en: No floppy drive available
nl: Geen diskettestation beschikbaar

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
nl: Er is geen vrije ruimte voor een "bootstrap" van 1MB! De installatie zal doorgaan, maar om uw systeem op te starten zult u de bootstrap partitie in DiskDrake moeten creëren.

en: No local printer found!
nl: Geen lokale printer gevonden!

en: No local printer found! To manually install a printer enter a device name/file name in the input line (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
nl: Geen lokale printer gevonden! Om met de hand een printer te installeren, voert u een apparaat- of bestandsnaam in op de invoerregel. (Parallelle poorten: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent aan LPT1:,LPT2:, ..., 1ste USB printer: /dev/usb/lp0, 2de USB printer: /dev/usb/lp1, ...).

en: No mouse
nl: Geen muis

en: No network adapter on your system!
nl: Geen netwerk adapter op uw systeem!

en: No password
nl: Geen wachtwoord

en: No printer
nl: Geen printer

en: No root partition found to perform an upgrade
nl: Geen "root"-partitie gevonden om op te waarderen

en: No sharing
nl: Niet delen

en: No sound card detected. Try "harddrake" after installation
nl: Geen geluidskaart bespeurd. Probeer "harddrake" na de installatie

en: No test pages
nl: Geen test-pagina's

en: No, I don't want autologin
nl: Nee, ik wil niet automatisch inloggen

en: NoVideo
nl: Geen Video

en: Non-Interlaced SVGA, 1024x768 at 60 Hz, 800x600 at 72 Hz
nl: Non-Interlaced SVGA, 1024x768 aan 60 Hz, 800x600 aan 72 Hz

en: Normal Mode
nl: Normale modus

en: Normal modem connection
nl: Normale modemverbinding

en: Normally, DrakX selects the right keyboard for you (depending on the
    language you have chosen) and you won't even see this step. However, you
    might not have a keyboard that corresponds exactly to your language: for
    example, if you are an English speaking Swiss person, you may still want
    your keyboard to be a Swiss keyboard. Or if you speak English but are
    located in Quebec, you may find yourself in the same situation. In both
    cases, you will have to go back to this installation step and select an
    appropriate keyboard from the list.
    
    Click on the "More" button to be presented with the complete list of
    supported keyboards.
nl: Normaal gesproken selecteert DrakX het juiste toetsenbord voor u
    (afhankelijk van de taal die u heeft gekozen) en zult u deze stap niet eens
    te zien krijgen. Het is echter mogelijk dat u een toetsenbord bezit dat niet
    exact correspondeert met uw taal: bijvoorbeeld, als u een Engels sprekende
    Zwitser bent wilt u nog steeds dat uw toetsenbordinstelling op Zwitsers staat.
    Of indien u Engels spreekt maar zich in Quebec bevindt, verkeert u misschien
    in dezelfde situatie. In beide gevallen zult u terug moeten gaan naar deze
    installatiestap en het juiste toetsenbord uit de lijst kiezen.
    
    Klik op de "Meer"-knop om de complete lijst van ondersteunde
    toetsenbordindelingen te zien.

en: Norway
nl: Noorwegen

en: Norwegian
nl: Noors

en: Not connected
nl: Niet verbonden

en: Not enough free space for auto-allocating
nl: Niet voldoende vrije ruimte voor automatische toewijzing

en: Not enough free space to allocate new partitions
nl: Niet genoeg vrije ruimte om nieuwe partities te maken

en: Not enough partitions for RAID level %d
nl: Niet genoeg partities voor RAID-niveau %d

en: Not enough swap to fulfill installation, please add some
nl: Niet genoeg swap voor de installatie, voeg er wat toe

en: Not formatted
nl: Niet geformatteerd

en: Nothing to do
nl: Niets meer te doen

en: OK to restore the other files.
nl: OK om de overige bestanden te herstellen

en: OKI winprinter configuration
nl: OKI winprinter-configuratie

en: Office
nl: Kantoor

en: Office Workstation
nl: Kantoor Werkstation

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
nl: Kantoorprogramma's: tekstverwerkers (kword, abiword), rekenbladen (kspread, gnumeric), PDF-lezers, etc

en: Old configuration (isdn4net)
nl: Oude configuratie (isdn4net)

en: On CUPS server "%s"
nl: Op CUPS-server "%s"

en: On boot
nl: Bij opstarten

en: Option %s must be a number!
nl: Optie %s moet een getal zijn!

en: Option %s must be an integer number!
nl: Optie %s moet een geheel getal zijn!

en: Option %s out of range!
nl: Optie %s valt buiten het bereik!

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
nl: De optie ``Commandoregel-opties beperken'' heeft geen nut zonder wachtwoord

en: Options
nl: Opties

en: Options: %s
nl: Opties: %s

en: Other
nl: Ander type

en: Other Graphical Desktops
nl: Andere grafische bureaubladen

en: Other Media
nl: Andere media

en: Other OS (MacOS...)
nl: Ander OS (MacOS...)

en: Other OS (SunOS...)
nl: Ander OS (SunOS...)

en: Other OS (windows...)
nl: Ander OS (Windows...)

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
nl: PCMCIA-ondersteuning dient meestal om ethernet en modems in laptops te onder-
    steunen. Het zal niet gestart worden tenzij het geconfigureerd is, dus het is
    veilig om het geïnstalleerd te hebben op machines die het niet nodig hebben.

en: PCMCIA support no longer exist for 2.2 kernels. Please use a 2.4 kernel.
nl: Ondersteuning voor PCMCIA bestaat niet meer voor 2.2 kernels. Gelieve een 2.4 kernel te gebruiken.

en: PDQ only supports local printers, remote LPD printers, and Socket/TCP printers.
nl: PDQ ondersteunt alleen printers aan deze computer, LPD printers op afstand, en Socket/TCP printers.

en: Package Group Selection
nl: Pakket-groep Selectie

en: Package List to Install
nl: Lijst van te installeren pakketten

en: Package selection
nl: Pakket-selectie

en: Paranoid
nl: Paranoïde

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
nl: Standaard te starten partitie
        (om MS-DOS te booten, niet voor lilo)

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
nl: Partitietabel van schijf %s wordt weggeschreven!

en: Partition table type: %s
nl: Partitietabel-type: %s

en: Partitioning failed: %s
nl: Partitionering mislukt: %s

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Password (again)
nl: Wachtwoord (nogmaals)

en: Password are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
nl: Wachtwoorden zijn nu ingeschakeld, maar het gebruik als genetwerkte computer is nog steeds niet aanbevolen.

en: Percentage of packages to install
nl: Percentage pakketten om te installeren

en: Personal Finance
nl: Persoonlijke Financiën

en: Personal Information Management
nl: Persoonlijk Gegevensbeheer

en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: Photo test page
nl: Foto-testpagina

en: Pipe job into a command
nl: Job doorsluizen naar een commando

en: Please Build backup before to restore it...
     or verify that your path to save is correct.
nl: Gelieve eerst een reservekopie te maken voordat u probeert te herstellen...
     of ga na dat uw pad voor opslaan correct is.

en: Please Wait... Applying the configuration
nl: Even geduld... bezig met toepassen van de configuratie

en: Please Wait... Verifying installed packages
nl: Bezig met nagaan van geïnstalleerde pakketten, even geduld alstublieft...

en: Please be patient. This operation can take several minutes.
nl: Even geduld a.u.b. Deze operatie kan enkele minuten duren.

en: Please be sure that the cron daemon is included in your services.
nl: Let u op dat de cron daemon aanstaat in uw 'diensten'.

en: Please check all users that you want to include in your backup.
nl: Gelieve alle gebruikers te selecteren die u in uw reservekopie wilt opnemen.

en: Please check if you are using CDRW media
nl: Ga na of u CDRW-media gebruikt

en: Please check if you want to erase your CDRW before
nl: Gelieve na te gaan of u uw CDRW wilt wissen voor u verdergaat

en: Please check if you want to include
     install boot on your CD.
nl: Ga na of u de installatie-opstartprocedure
     wilt opnemen op uw CD.

en: Please check if you want to include install boot on your CD.
nl: Ga na of u de installatie-opstartprocedure wilt opnemen op uw CD.

en: Please choose a language to use.
nl: Gelieve een taal te kiezen.

en: Please choose for each step whether it will replay like your install, or it will be manual
nl: Kiest u alstublieft voor elke stap of deze zich zal herhalen zoals bij uw installatie, of dat deze handmatig zal zijn

en: Please choose load or save package selection on floppy.
    The format is the same as auto_install generated floppies.
nl: Gelieve te kiezen of u de pakketselectie wilt laden of opslaan op diskette.
    Het formaat is dezelfde als de met auto_install gegenereerde diskettes.

en: Please choose on which serial port your mouse is connected to.
nl: Met welke seriële poort is uw muis verbonden?

en: Please choose one of the following classes of installation:
nl: Gelieve een van de volgende installatieklasses te kiezen:

en: Please choose the
    media for backup.
nl: Kies de media
    voor de reservekopie.

en: Please choose the first number of the 10-range you wish to edit,
    or just hit Enter to proceed.
    Your choice?
nl: Gelieve het eerste nummer van het 10-bereik dat u wilt bewerken,
    te kiezen, of geef eenvoudigweg Enter om verder te gaan.
    Uw keuze?

en: Please choose the port where your printer is connected to or enter a device name/file name in the input line
nl: Kiest u de poort waaraan uw printer is verbonden of geef een apparaatnaam/bestandsnaam op de invoerregel

en: Please choose the port where your printer is connected to.
nl: Kiest u de poort waaraan uw printer is verbonden.

en: Please choose the time 
    interval between each backup
nl: Gelieve het tijdsinterval 
    tussen iedere backup te kiezen

en: Please choose the type of your mouse.
nl: Gelieve het type van uw muis te kiezen.

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
nl: Kies alstublieft welke netwerkadapter verbinding zal maken met uw Local Area Network.

en: Please choose what you want to backup
nl: Kies waar u een reservekopie van wilt maken

en: Please choose where you want to backup
nl: Bepaal waar u de reservekopie wilt maken

en: Please choose which network adapter you want to use to connect to Internet
nl: Kies a.u.b. met welke netwerkkaart u met het Internet wilt verbinden

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
nl: Met welke seriële poort is uw modem verbonden?

en: Please choose your CD space
nl: Kies uw CD-ruimte

en: Please choose your keyboard layout.
nl: Gelieve uw toetsenbord-layout te kiezen.

en: Please choose your preferred language for installation and system usage.
    
    Clicking on the "Advanced" button will allow you to select other
    languages to be installed on your workstation. Selecting other languages
    will install the language-specific files for system documentation and
    applications. For example, if you will host users from Spain on your
    machine, select English as the main language in the tree view and in the
    Advanced section click on the box corresponding to "Spanish|Spain".
    
    Note that multiple languages may be installed. Once you have selected any
    additional locales, click the "OK" button to continue.
nl: Kiest u de gewenste taal voor installatie en gebruik op uw computer.
    
    Door te klikken op de "Geavanceerd"-knop kunt u andere talen selecteren
    die op uw werkstation geïnstalleerd moeten worden. Het selecteren van
    andere talen zal de taalspecifieke bestanden voor systeemdocumentatie
    en applicaties installeren. Als u bijvoorbeeld gastheer bent voor Spaanse
    gebruikers op uw machine, selecteert u Nederlands als eerste taal in het
    boom-overzicht en in de Geavanceerd-afdeling klikt u op de grijze ster naast
    "Spaans|Spanje".
    
    Merk op dat meerdere talen geïnstalleerd kunnen worden. Zodra u enige
    extra taalgebieden heeft geselecteerd, klikt u op de "OK"-knop om verder
    te gaan.

en: Please click on a media
nl: Gelieve op een media-soort te klikken

en: Please click on a partition
nl: Gelieve op een nieuwe partitie te klikken

en: Please enter proxy login and password, if any.
    Leave it blank if you don't want login/passwd
nl: Voer alstublieft de proxy loginnaam en wachtwoord
    in, als deze er zijn. In andere gevallen laat u dit leeg.

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
nl: Gelieve de IP-configuratie voor deze machine in te geven.
    Elke ingang moet ingegeven worden als een IP adres in `dotted-decimal'-
    vorm (bijvoorbeeld 1.2.3.4).

en: Please enter the cd writer speed
nl: Voer de snelheid van de CD-Writer in

en: Please enter the device name to use for backup
nl: Voer de apparaatnaam in om voor de reservekopie te gebruiken

en: Please enter the directory to
     put the backup on this host.
nl: Gelieve de map op deze host 
     om de reservekopie in op te slaan
     in te voeren.

en: Please enter the directory to save:
nl: Voer de map voor opslaan in:

en: Please enter the directory where backups are stored
nl: Voer de map in waar reservekopieën opgeslagen worden

en: Please enter the host name or IP.
nl: Gelieve hostnaam of IP in te voeren.

en: Please enter the maximum size
     allowed for Drakbackup
nl: Voer de maximumruimte in die
     Drakbackup mag gebruiken

en: Please enter your CD Writer device name
     ex: 0,1,0
nl: Voer het apparaatnaam van uw CD Writer in
     Voorbeeld: 0,1,0

en: Please enter your CD Writer device name (ex: 0,1,0)
nl: Gelieve uw CD Writer apparaatnaam in te voeren (Voorbeeld: 0,1,0)

en: Please enter your host name if you know it.
    Some DHCP servers require the hostname to work.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
nl: Gelieve uw hostnaam in te voeren als u deze kent.
    Sommige DHCP servers hebben de hostnaam nodig om te werken.
    Het moet een volledige hostnaam zijn, zoals ``mybox.mylab.myco.com''.
    U mag ook het IP-adres van de gateway invoeren als u er een heeft.

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one
nl: Gelieve uw hostnaam in te voeren.
    Het moet een volledige hostnaam zijn, zoals ``mybox.mylab.myco.com''.
    U mag ook het IP-adres van de gateway invoeren als u er een heeft.

en: Please enter your login
nl: Voer uw login in

en: Please enter your password
nl: Voer uw wachtwoord in

en: Please fill in the ftp proxy informations
    Leave it blank if you don't want an ftp proxy
nl: Gelieve de ftp-proxy informatie
    in te vullen. Laat het leeg als u geen ftp proxy wenst

en: Please fill in the http proxy informations
    Leave it blank if you don't want an http proxy
nl: Gelieve de http proxy-informatie in te vullen.
    Laat het leeg in het geval u geen http proxy wenst.

en: Please fill or check the field below
nl: Selecteer of vul onderstaand veld a.u.b. in

en: Please give a user name
nl: Gelieve een gebruikersnaam in te geven

en: Please insert the Boot floppy used in drive %s
nl: Plaats de gebruikte Opstartdiskette in station %s alstublieft

en: Please insert the Installation Cd-Rom in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid live upgrade.
nl: Stop a.u.b. de Installatie CD-ROM in uw drive en druk daarna op OK.
    Als u deze niet heeft, drukt u op Annuleren om "live upgrade" te vermijden.

en: Please insert the Update Modules floppy in drive %s
nl: Plaats de "Modules Vernieuwen"-diskette in station %s

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
nl: Gelieve uit te loggen en daarna Ctrl-Alt-Backspace te gebruiken

en: Please make a backup of your data first
nl: Gelieve eerst een veiligheidskopie van uw gegevens te maken

en: Please relog into %s to activate the changes
nl: Gelieve opnieuw in te loggen op %s om de wijzigingen te activeren

en: Please select data to backup...
nl: Selecteer de gegevens waarvan u een reservekopie wilt maken...

en: Please select data to restore...
nl: Selecteer de gegevens om te herstellen

en: Please select media for backup...
nl: Selecteer media voor de reservekopie

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
nl: Gelieve de juiste poort te kiezen. COM1 onder Windows wordt bijvoorbeeld
    "ttyS0" genoemd onder GNU/Linux.

en: Please select the test pages you want to print.
    Note: the photo test page can take a rather long time to get printed and on laser printers with too low memory it can even not come out. In most cases it is enough to print the standard test page.
nl: Selecteert u de test-pagina's die u af wenst te drukken.
    Let op: het kan een nogal lange tijd in beslag nemen voordat de foto-test-pagina is afgedrukt en op laserprinters met onvoldoende geheugen wordt deze wellicht helemaal niet afgedrukt. In de meeste gevallen is het voldoende om de standaard test-pagina af te drukken.

en: Please test the mouse
nl: Test uw muis a.u.b.

en: Please try again
nl: Gelieve opnieuw te proberen

en: Please uncheck or remove it on next time.
nl: Gelieve het de volgende keer te deselecteren of te verwijderen

en: Please wait
nl: Even geduld

en: Please wait, preparing installation
nl: Bezig met voorbereiden van installatie, even geduld alstublieft

en: Please,
    type in your tv norm and country
nl: Gelieve uw
    TV-norm en land in te geven

en: Please, choose the type of your mouse.
nl: Welk type muis heeft u?

en: Please, choose your keyboard layout.
nl: Wat is uw toetsenbord-layout?

en: Polish
nl: Pools

en: Polish (qwerty layout)
nl: Pools (qwerty layout)

en: Polish (qwertz layout)
nl: Pools (qwertz layout)

en: Poor
nl: Zeer laag

en: Port
nl: Poort

en: Portuguese
nl: Portugees

en: Post Install
nl: Post-installatie

en: Post Uninstall
nl: Post-deïnstallatie

en: Post-install configuration
nl: Installatie na configuratie

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that moves mail from one machine to another.
nl: Postfix is een Mail Transport Agent, een programma dat post verplaatst van de ene machine naar de andere.

en: Postfix mail server, Inn news server
nl: Postfix post-server, Inn nieuws-server

en: PostgreSQL or MySQL database server
nl: PostgreSQL of MySQL database-server

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
nl: Potentieel LAN-adresconflict gevonden in de huidige configuratie 
    van %s!

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
nl: Juiste RAM-grootte (indien nodig) (%d MB gevonden)

en: Preference:
nl: Voorkeur:

en: Preparing PrinterDrake ...
nl: Bezig met het voorbereiden van PrinterDrake...

en: Preparing X-Window configuration
nl: Bezig met het voorbereiden van de X-Window configuratie

en: Preparing bootloader
nl: Bezig met klaarmaken van opstartlader

en: Preparing installation
nl: Bezig met voorbereiden van installatie

en: Preparing printer database ...
nl: Bezig met voorbereiden van printer-database...

en: Press enter to boot the selected OS, 'e' to edit the
nl: Druk Enter om het geselecteerde besturingssysteem te booten, druk 'e'

en: Previous
nl: Vorige

en: Print
nl: Afdrukken

en: Print Queue Name
nl: Naam van de printerwachtrij

en: Print option list
nl: Lijst van print-opties

en: Print test pages
nl: Druk testpagina('s) af

en: Printer %s
    What do you want to modify on this printer?
nl: Printer %s
    Wat wilt u aanpassen aan deze printer?

en: Printer Device URI
nl: Printerapparaat URI

en: Printer connection type
nl: Soort printerverbinding

en: Printer default settings
    
    You should make sure that the page size and the ink type/printing mode (if available) and also the hardware configuration of laser printers (memory, duplex unit, extra trays) are set correctly. Note that with a very high printout quality/resolution printing can get substantially slower.
nl: Printer standaard-instellingen
    
    Zorgt u ervoor dat de paginagrootte en de inktsoort/afdrukmodus (indien beschikbaar), alsmede de hardware-configuratie van laserprinters (geheugen, duplex-eenheid, extra trays) juist ingesteld zijn. Let op dat een zeer hoge printkwaliteit het afdrukken behoorlijk kan vertragen.

en: Printer host name
nl: Printer hostnaam

en: Printer host name missing!
nl: Printer hostnaam is afwezig!

en: Printer manufacturer, model
nl: Printerfabrikant, model

en: Printer manufacturer, model, driver
nl: Printerfabrikant, model, aansturingsprogramma

en: Printer model selection
nl: Selectie van printer-model

en: Printer name, description, location
nl: Printernaam, beschrijving, locatie

en: Printer on NetWare server
nl: Printer aan NetWare server

en: Printer on SMB/Windows 95/98/NT server
nl: Printer aan SMB/Windows 95/98/NT server

en: Printer on parallel port \/*%s
nl: Printer op parallelle poort \/*%s

en: Printer on remote CUPS server
nl: Printer aan CUPS server op afstand

en: Printer on remote lpd server
nl: Printer aan lpd server op afstand

en: Printer options
nl: Printer-opties

en: Printerdrake has compared the model name resulting from the printer auto-detection with the models listed in its printer database to find the best match. This choice can be wrong, especially when your printer is not listed at all in the database. So check whether the choice is correct and click "The model is correct" if so and if not, click "Select model manually" so that you can choose your printer model manually on the next screen.
    
    For your printer Printerdrake has found:
    
    %s
nl: Printerdrake heeft de modelnaam die resulteerde uit de automatische bespeuring vergeleken met de modellen in de printer-database om de beste overeenkomst te vinden. Deze keuze kan onjuist zijn, in het bijzonder wanneer uw printer in het geheel niet in de database is opgenomen. Ga dus na of de keuze juist is en klik "Het model is juist" als dit het geval is en zoniet klikt u "Handmatig model selecteren" zodat u uw printermodel handmatig kunt kiezen op het volgende scherm.
    
    Voor uw printer heeft Printerdrake gevonden:
    
    %s

en: Printerdrake is able to auto-detect your locally connected parallel and USB printers for you, but note that on some systems the auto-detection CAN FREEZE YOUR SYSTEM AND THIS CAN LEAD TO CORRUPTED FILE SYSTEMS! So do it ON YOUR OWN RISK!
    
    Do you really want to get your printers auto-detected?
nl: Printerdrake is in staat om de parallelle- en USB-printers die aan uw computer verbonden zijn, automatisch te bespeuren. Let u echter op dat op sommige systemen de automatische bespeuring UW MACHINE KAN LATEN VASTLOPEN. DIT KAN LEIDEN TOT BESCHADIGING VAN BESTANDSSYSTEMEN! Dus doe dit OP EIGEN RISICO!
    
    Weet u zeker dat u uw printers automatisch wilt laten bespeuren?

en: Printing
nl: Afdrukken

en: Printing on the printer "%s"
nl: Bezig met afdrukken op printer "%s"

en: Printing system:
nl: Printsysteem:

en: Printing test page(s)...
nl: Bezig met afdrukken van testpagina(s)...

en: Printing/Scanning on "%s"
nl: Bezig met afdrukken/scannen op "%s"

en: Problems installing package %s
nl: Problemen met installeren van pakket %s

en: Problems occured during configuration.
    Test your connection via net_monitor or mcc. If your connection doesn't work, you might want to relaunch the configuration
nl: Er zijn problemen opgetreden tijdens de configuratie.
    Test uw verbinding via net_monitor of mcc. Indien uw verbinding niet werkt, kunt u proberen de configuratie opnieuw op te starten.

en: Profile to delete:
nl: Te verwijderen profiel:

en: Profile:
nl: Profiel:

en: Programs to manage your finance, such as gnucash
nl: Programma's om uw financiën mee te beheren, zoals gnucash

en: Protocol for the rest of the world
nl: Protocol voor de rest van de wereld

en: Protocol for the rest of the world 
     no D-Channel (leased lines)
nl: Protocol voor de rest van de wereld 
     geen D-Channel (geleasde lijnen)

en: Provider dns 1 (optional)
nl: DNS 1 van uw provider (optioneel)

en: Provider dns 2 (optional)
nl: DNS 2 van uw provider (optioneel)

en: Provider name (ex provider.net)
nl: Naam van uw provider (bijv. provider.nl)

en: Provider phone number
nl: Telefoonnummer van uw provider

en: Proxies configuration
nl: Configuratie van proxie(s)

en: Proxy configuration
nl: Configuratie van proxy

en: Proxy should be ftp://...
nl: Proxy moet ftp://... zijn

en: Proxy should be http://...
nl: Proxy moet http://... zijn

en: Quality support from the Linux Community, and from MandrakeSoft, is just around the corner. And if you're already a Linux veteran, become an "Expert" and share your knowledge at our support website
nl: Kwaliteits-ondersteuning vanuit de Linux-gemeenschap, en van MandrakeSoft, is om de hoek! En indien u al een Linux-veteraan bent, word een "Expert" en deel uw kennis op onze ondersteuningswebpagina

en: Quit
nl: Beëindig

en: Quit without saving
nl: Beëindig zonder opslaan

en: Quit without writing the partition table?
nl: Beëindigen zonder de partitietabel weg te schrijven?

en: RAID-disks %s
nl: RAID-schijven %s

en: Raw printer
nl: Kale ('raw') printer

en: Raw printer (No driver)
nl: Raw printer (geen stuurprogramma)

en: Re-configure interface and DHCP server
nl: Interface en DHCP-server opnieuw configureren

en: Re-submit
nl: Opnieuw invoeren

en: Read carefully!
nl: Lees aandachtig!

en: Read-write
nl: Lezen/schrijven

en: Reading printer data ...
nl: Bezig met lezen van printer-informatie...

en: Reading printer database ...
nl: Bezig met lezen van printer-database...

en: Real name
nl: Echte naam

en: Recommended
nl: Aanbevolen

en: Recommended (%dMB)
nl: Aanbevolen (%dMB)

en: Refresh printer list (to display all available remote CUPS printers)
nl: Printerlijst verversen (om alle CUPS printers-op-afstand zichtbaar te maken)

en: Refreshing printer data ...
nl: Bezig met verversen van printergegevens...

en: Refuse
nl: Weigeren

en: Reload partition table
nl: Partitietabel opnieuw laden

en: Remember this password
nl: Onthoud dit wachtwoord

en: Remote Administration
nl: Beheer op afstand

en: Remote CUPS server
nl: Netwerk CUPS server

en: Remote Printers
nl: Printers op afstand

en: Remote host name
nl: Naam van host op afstand:

en: Remote host name missing!
nl: De naam van de host op afstand is afwezig!

en: Remote lpd Printer Options
nl: lpd op afstand - Printer-opties

en: Remote printer
nl: Netwerk printer

en: Remote printer name
nl: Naam van printer op afstand

en: Remote printer name missing!
nl: De naam van de printer op afstand is afwezig!

en: Removable media automounting
nl: Automatische koppeling van verwisselbare media

en: Remove List
nl: Lijst verwijderen

en: Remove Selected
nl: Verwijder geselecteerden

en: Remove Windows(TM)
nl: Verwijder Windows(TM)

en: Remove entry
nl: Ingang verwijderen

en: Remove fonts on your system
nl: Lettertypen op uw systeem verwijderen

en: Remove from LVM
nl: Verwijderen uit LVM

en: Remove from RAID
nl: Verwijderen uit RAID

en: Remove printer
nl: Printer verwijderen

en: Remove the last item
nl: Het laatste item verwijderen

en: Remove the logical volumes first
nl: Verwijder eerst de logische delen

en: Remove the loopback file?
nl: Het loopback-bestand verwijderen?

en: Remove this printer from Star Office/OpenOffice.org
nl: Deze printer verwijderen uit Star Office/OpenOffice.org

en: Remove user directories before restore.
nl: Verwijder gebruikersmappen alvorens te herstellen

en: Removing %s
nl: Bezig met verwijderen van %s

en: Removing LPD...
nl: Bezig met verwijderen van LPD...

en: Removing LPRng...
nl: Bezig met verwijderen van LPRng...

en: Removing old printer "%s" ...
nl: Bezig met verwijderen van oude printer "%s" ...

en: Removing printer "%s" ...
nl: Bezig met verwijderen van printer "%s" ...

en: Removing printer from Star Office/OpenOffice.org
nl: Bezig met verwijderen van printer uit Star Office/OpenOffice.org

en: Replay
nl: Herhalen

en: Rescue partition table
nl: Partitietabel redden

en: Reselect correct fonts
nl: Correcte lettertypen opnieuw selecteren

en: Resize
nl: Grootte aanpassen

en: Resizing
nl: Bezig met de grootte aan te passen

en: Resolution
nl: Resolutie

en: Resolution: %s
nl: Resolutie: %s

en: Resolutions
nl: Resoluties

en: Resolutions not chosen yet
nl: Resoluties nog niet gekozen

en: Restart XFS
nl: XFS herstarten

en: Restarting printing system ...
nl: Bezig met herstarten van het printsysteem...

en: Restore
nl: Reservekopie herstellen

en: Restore Other
nl: Overige herstellen

en: Restore Users
nl: Gebruikers herstellen

en: Restore all backups
nl: Alle reservekopieën herstellen

en: Restore from Hard Disk.
nl: Herstellen van harde schijf

en: Restore partition table
nl: Partitietabel terughalen

en: Restore system
nl: Systeem herstellen

en: Restoring from file %s failed: %s
nl: Het herstellen van bestand %s is niet gelukt: %s

en: Restrict command line options
nl: Commandoregel-opties beperken

en: Right "Windows" key
nl: Rechter "Windows"-toets

en: Right Alt key
nl: Rechter Alt-knop

en: Romanian (qwerty)
nl: Roemeens (qwerty)

en: Romanian (qwertz)
nl: Roemeens (qwertz)

en: Root Partition
nl: Root-partitie

en: Root partition size in MB:
nl: Root-partitie-grootte in MB:

en: Run "sndconfig" after installation to configure your sound card
nl: Draai "sndconfig" na de installatie om uw geluidskaart te configureren

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
nl: Start commando's die door het at commando gepland zijn op het moment dat
    werd opgegeven als at werd gestart, en draait batch-commando's wanneer het load-average laag genoeg is.

en: Russian
nl: Russisch

en: Russian (Yawerty)
nl: Roemeens (Yawerty)

en: SILO Installation
nl: SILO Installatie

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
nl: SMB (Windows 9x/NT) Printer-opties

en: SMB server IP
nl: SMB-server IP

en: SMB server host
nl: SMB-server host

en: Samba share name missing!
nl: Naam van Samba-share is afwezig!

en: Save
nl: Opslaan

en: Save & Quit
nl: Opslaan en beëindigen

en: Save as..
nl: Opslaan als...

en: Save on floppy
nl: Schrijven naar floppy

en: Save packages selection
nl: Pakket-selectie opslaan

en: Save partition table
nl: Partitietabel schrijven

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
nl: Bewaart en herstelt de systeem-entropy pool voor betere generatie
    van willekeurige cijfers.

en: Scanning for TV channels
nl: Zoeken naar TV-kanalen

en: Scanning for TV channels in progress ...
nl: Zoeken naar TV-kanalen is bezig...

en: Scanning on your HP multi-function device
nl: Scannen op uw HP multi-functioneel apparaat

en: Scanning partitions to find mount points
nl: Bezig met scannen van partities om mount punten te vinden

en: Scientific Workstation
nl: Wetenschappelijk werkstation

en: Screenshots will be available after install in %s
nl: Schermafdrukken zullen beschikbaar zijn na installatie in %s

en: Script-based
nl: Gebaseerd op een script

en: Search fonts in installed list
nl: Zoek lettertypen in lijst 'geïnstalleerd'

en: Search installed fonts
nl: Zoek in geïnstalleerde lettertypen

en: Search servers
nl: Servers zoeken

en: Second DNS Server (optional)
nl: Tweede DNS-server (optioneel)

en: Second floppy drive
nl: Tweede diskettestation

en: Secure Connection
nl: Beveiligde verbinding

en: Security
nl: Veiligheid

en: Security level
nl: Veiligheids-niveau

en: See hardware info
nl: Bekijk hardware-info

en: Select Printer Connection
nl: Selecteer Printer-verbinding

en: Select Printer Spooler
nl: Selecteer printer-spooler

en: Select a graphic card
nl: Selecteer een grafische kaart

en: Select a scanner
nl: Selecteer een scanner

en: Select another media to restore from
nl: Selecteer andere media om vanaf te herstellen

en: Select file
nl: Selecteer bestand

en: Select installation class
nl: Installatieklasse selecteren

en: Select model manually
nl: Handmatig model selecteren

en: Select the files or directories and click on 'Add'
nl: Selecteer de bestanden of mappen en klik op 'Toevoegen'

en: Select the font file or directory and click on 'Add'
nl: Selecteer het lettertypebestand of map en klik op 'Toevoegen'

en: Select the memory size of your graphic card
nl: Selecteer de geheugengrootte van uw grafische kaart

en: Select user manually
nl: Handmatig gebruiker selecteren

en: Select your provider.
     If it's not in the list, choose Unlisted
nl: Selecteer uw provider.
     Als uw provider niet in de lijst staat, kiest u Unlisted

en: Selected All
nl: Alles geselecteerd

en: Selected size is larger than available space
nl: De geselecteerde grootte is meer dan de beschikbare ruimte

en: Send mail report after each backup to :
nl: Verstuur e-mailrapport na elke reservekopie naar:

en: Sending files...
nl: Bezig met versturen van bestanden...

en: Serbian (cyrillic)
nl: Servisch (cyrillisch)

en: Server Software
nl: Server software

en: Services
nl: Diensten

en: Services and deamons
nl: Diensten en daemons

en: Services: %d activated for %d registered
nl: Diensten: %d geactiveerd van %d geregistreerd

en: Set of tools for mail, news, web, file transfer, and chat
nl: Verzameling programma's voor post, nieuws, web, bestandsoverdracht en chatten

en: Set of tools to read and send mail and news (pine, mutt, tin..) and to browse the Web
nl: Verzameling programma's om e-post en usenet nieuws mee te lezen en te schrijven, en om het Web mee door te bladeren

en: Set root password
nl: Root-wachtwoord instellen

en: Set this printer as the default
nl: Stel deze printer in als standaardprinter

en: Set up printer manually
nl: Handmatig printer instellen

en: Setting security level
nl: Selecteer een veiligheids-niveau

en: Settings
nl: Instellingen

en: Setup filesystems
nl: Bestandssystemen instellen

en: Share name
nl: Sharenaam

en: Show all
nl: Toon alles

en: Show automatically selected packages
nl: Toon automatisch geselecteerde pakketten

en: Show current interface configuration
nl: Toon huidige interface-configuratie

en: Show information
nl: Informatie tonen

en: Show only for the selected day
nl: Toon alleen voor de geselecteerde dag

en: Size in MB:
nl: Grootte in MB:

en: Size: %d KB
nl: Grootte: %d kB

en: Size: %s
nl: Grootte: %s

en: Size: %s
nl: Grootte: %s

en: Skip
nl: Overslaan

en: Slovakian (QWERTY)
nl: Slovaaks (QWERTY)

en: Slovakian (QWERTZ)
nl: Slovaaks (QWERTZ)

en: Slovenian
nl: Sloveens

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
nl: Sommige hardware op uw computer heeft ''fabrikantsgebonden'' drivers 
    nodig om te kunnen functioneren. U kunt informatie hierover vinden op: %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"
nl: Sommige belangrijke pakketen werden niet juist
    geïnstalleerd. Of uw cdrom drive of uw cdrom is defect.
    Controleer de cdrom op een geïnstalleerde computer met
    "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
nl: Sommige stappen zijn nog niet voltooid.
    
    Weet u zeker dat u op dit moment wilt beëindigen?

en: Something bad is happening on your drive. 
    A test to check the integrity of data has failed. 
    It means writing anything on the disk will end up with random trash
nl: Er is iets verdachts aan de gang op uw schijf. 
    Een test om de integriteit van de gegevens de testen is mislukt.Dat betekent dat wanneer er iets naar schijf wordt geschreven,
    het uiteindelijk onleesbare troep wordt.

en: Sorry I won't accept to create /boot so far onto the drive (on a cylinder > 1024).
    Either you use LILO and it won't work, or you don't use LILO and you don't need /boot
nl: Sorry, het is zinloos om /boot zo ver achteraan de schijf te plaatsen (op een
    cylinder > 1024).
    Ofwel gebruikt u LILO en zal het niet werken, of u gebruikt LILO niet en u heeft
    /boot niet nodig.

en: Sorry, no floppy drive available
nl: Sorry, geen diskettestation beschikbaar

en: Sound and video playing/editing programs
nl: Geluids- en video-afspeel- en bewerkingsprogramma's

en: Sound card
nl: Geluidskaart

en: South Africa
nl: Zuid-Afrika

en: Spanish
nl: Spaans

en: Specify CUPS server
nl: CUPS server specificeren

en: Specify options
nl: Geef opties

en: Standard
nl: Standaard

en: Standard VGA, 640x480 at 60 Hz
nl: Standaard VGA, 640x480 aan 60 Hz

en: Standard test page
nl: Standaard testpagina

en: Start sector:
nl: Start-sector:

en: Started on boot
nl: Aangezet bij het opstarten

en: Starting network ...
nl: Bezig met inschakelen van het netwerk...

en: Starting the printing system at boot time
nl: Het printsysteem zal bij het opstarten worden ingeschakeld

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for XFree to run).
nl: Start de X Font Server (deze is noodzakelijk voor het draaien
    van XFree).

en: State
nl: Status

en: Stop
nl: Stoppen

en: Summary
nl: Overzicht

en: Sun - Mouse
nl: Sun - muis

en: Super VGA, 1024x768 at 87 Hz interlaced, 800x600 at 56 Hz
nl: Super VGA, 1024x768 aan 87 Hz interlaced, 800x600 aan 56 Hz

en: Super VGA, 800x600 at 56 Hz
nl: Super VGA, 800x600 aan 56 Hz

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
nl: Ondersteun de OKI 4w en compatibele winprinters

en: Suppress Fonts Files
nl: Lettertype-bestanden onderdrukken

en: Suppress temporary Files
nl: Tijdelijke bestanden onderdrukken

en: Swap
nl: Virtueel geheugen

en: Swap partition size in MB:
nl: Swap-partitie-grootte in MB:

en: Sweden
nl: Zweden

en: Swedish
nl: Zweeds

en: Swiss (French layout)
nl: Zwitsers (Franse layout)

en: Swiss (German layout)
nl: Zwitsers (Duitse layout)

en: Switching from ext2 to ext3
nl: Bezig met omschakelen van ext2 naar ext3

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
nl: Syslog is de manier die vele daemons gebruiken om boodschappen te loggen naar
    verscheidene systeem-logbestanden. Het is een goed idee syslog altijd te draaien.

en: System
nl: Systeem

en: System mode
nl: Systeemvorm

en: TCP/Socket Printer Options
nl: TCP/Socket Printer opties

en: TV card
nl: TV-kaart

en: Table
nl: Tabel

en: Tajik keyboard
nl: Tadzjikisch toetsenbord

en: Terminal-based
nl: Gebaseerd op een terminal

en: Test again
nl: Opnieuw testen

en: Test of the configuration
nl: Configuratie Testen

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
nl: Testpagina's) werd(en) naar de printer gestuurd.
    Het kan even duren voordat het eigenlijke afdrukken begint.

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
nl: Testpagina('s) werd(en) naar de printer gestuurd.
    Het kan even duren voordat het eigenlijke afdrukken begint.
    Print-status:
    %s

en: Test pages
nl: Test-pagina's

en: Test ports
nl: Poorten testen

en: Testing your connection...
nl: Bezig met testen van uw connectie...

en: Thai keyboard
nl: Thai-toetsenbord

en: Thank you for choosing Mandrake Linux 8.2
nl: Bedankt dat u voor Mandrake Linux 8.2 gekozen hebt

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
nl: De DrakX partitie wizard heeft de volgende oplossingen gevonden:

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occured: %s
nl: De FAT grootte-aanpasser was niet instaat met uw partitie om te gaan, 
    dit is fout gegaan: %s

en: The IP address should look like 192.168.1.20
nl: Het IP-adres zou er uit moeten zien als 192.168.1.20

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
nl: Het K Desktop Environment, de basis-grafische omgeving met een verzameling van bijbehorende programma's

en: The Local Network did not finish with `.0', bailing out.
nl: Het lokale netwerk eindigde niet op '.0', procedure gestaakt

en: The Mandrake Linux 8.2 Control Center is a one-stop location for fully customizing and configuring your Mandrake system
nl: Het Mandrake Linux 8.2 Controlecentrum is een alles-in-één-plek om uw Mandrake-systeem volledig aan te passen en te configureren

en: The Mandrake Linux installation is spread out over several CD-ROMs. DrakX
    knows if a selected package is located on another CD-ROM and will eject the
    current CD and ask you to insert a different one as required.
nl: De Mandrake Linux installatie is verdeeld over meerdere CDROMs. DrakX 
    weet of een geselecteerd pakket te vinden is op een andere CDROM en zal
    de huidige CD uitwerpen en u vragen om een andere in te leggen wanneer
    dat nodig is.

en: The Mandrake LinuxCD-ROM has a built-in rescue mode. You can access it by
    booting from the CD-ROM, press the >>F1<< key at boot and type >>rescue<<
    at the prompt. But in case your computer cannot boot from the CD-ROM, you
    should come back to this step for help in at least two situations:
    
     * when installing the bootloader, DrakX will rewrite the boot sector (MBR)
    of your main disk (unless you are using another boot manager), to allow you
    to start up with either Windows or GNU/Linux (assuming you have Windows in
    your system). If you need to reinstall Windows, the Microsoft install
    process will rewrite the boot sector, and then you will not be able to
    start GNU/Linux!
    
     * if a problem arises and you cannot start up GNU/Linux from the hard disk,
    this floppy disk will be the only means of starting up GNU/Linux. It
    contains a fair number of system tools for restoring a system, which has
    crashed due to a power failure, an unfortunate typing error, a typo in a
    password, or any other reason.
    
    When you click on this step, you will be asked to enter a disk inside the
    drive. The floppy disk you will insert must be empty or contain data which
    you do not need. You will not have to format it since DrakX will rewrite
    the whole disk.
nl: De Mandrake Linux CD-ROM heeft een ingebouwde reddings-modus. U kunt
    er bij komen door op te starten van de CD-ROM, de "F1"-toets in te drukken
    tijdens het opstarten en "rescue" in te typen bij de aanwijzing. Maar in het
    geval dat uw computer niet kan opstarten van de CD-ROM, moet u terugkomen
    naar deze stap voor hulp in tenminste twee situaties:
    
     * wanneer de opstart-lader geïnstalleerd wordt, zal DrakX de boot sector (MBR)
    van uw eerste harde schijf overschrijven (tenzij u een andere opstartbeheerder
    gebruikt) zodat u op kunt starten met ofwel Windows ofwel GNU/Linux (ervan
    uitgaand dat u Windows op uw systeem heeft). Indien u Windows opnieuw
    moet installeren, zal het Microsoft installatieproces de boot sector herschrijven,
    en u zult dan niet meer in staat zijn GNU/Linux op te starten!
    
     * indien een probleem zich voordoet waardoor u GNU/Linux niet van de harde
    schijf kunt opstarten, zal deze diskette de enige manier zijn om GNU/Linux
    op te starten. Hij bevat een behoorlijk aantal systeemgereedschappen om
    uw systeem in oude staat te herstellen wanneer het gecrashed is door een
    stroomonderbreking, een ongelukkige typfout, een vergissing in een
    wachtwoord, of wat voor reden dan ook.
    
    Wanneer u op deze stap klikt, wordt u gevraagd een diskette te plaatsen in
    het diskettestation. De diskette moet leeg zijn of geen gegevens bevatten die
    u nog nodig heeft. Het is niet nodig om hem te formatteren omdat DrakX de
    gehele diskette zal herschrijven.

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
nl: Desgewenst kan de auto-installatie volledig geautomatiseerd worden,
    in dat geval zal het de harde schijf overnemen!
    (Deze functie is bedoeld voor het installeren op een andere machine.)
    
    Wellicht geeft u de voorkeur aan het herhalen van de installatie.

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
nl: De backup partitietabel heeft niet dezelfde grootte
    Toch verdergaan?

en: The change is done, but to be effective you must logout
nl: De wijziging is gemaakt, maar u moet uitloggen voordat het effect heeft

en: The encryption keys do not match
nl: De encryption-sleutels kloppen niet met elkaar

en: The first time you try the X configuration, you may not be very satisfied
    with its display (screen is too small, shifted left or right...). Hence,
    even if X starts up correctly, DrakX then asks you if the configuration
    suits you. It will also propose to change it by displaying a list of valid
    modes it could find, asking you to select one.
    
    As a last resort, if you still cannot get X to work, choose "Change
    graphics card", select "Unlisted card", and when prompted on which
    server, choose "FBDev". This is a failsafe option which works with any
    modern graphics card. Then choose "Test again" to be sure.
nl: De eerste keer dat u de X configuratie probeert, zult u misschien niet
    erg tevreden zijn met het beeld (scherm te klein, naar links of naar rechts
    verschoven...). Daarom zal DrakX u vragen of de configuratie u bevalt,
    zelfs als X correct opstart. Het zal u tevens voorstellen om de configuratie
    te wijzigen door een lijst van geldige modi te tonen die het gevonden heeft,
    en u vragen er één te selecteren.
    
    Als een uiterste uitwijkmogelijkheid, als het u niet lukt X aan de praat te
    krijgen, kiest u "Grafische kaart wijzigen", selecteer "Niet vermelde kaart",en wanneer u gevraagd wordt welke server u wenst, kiest u "FBDev". Dit
    is een veilige optie die met iedere moderne grafische kaart werkt. Kiest u
    vervolgens "Opnieuw testen" om u ervan te vergewissen dat het werkt.

en: The floppy has been successfully generated.
    You may now replay your installation.
nl: De diskette is met succes aangemaakt.
    U kunt nu uw installatie herhalen.

en: The following packages are going to be installed
nl: De volgende pakketten zullen geïnstalleerd worden

en: The following packages are going to be removed
nl: De volgende pakketten zullen gedeïnstalleerd worden

en: The following printer was auto-detected, if it is not the one you want to configure, enter a device name/file name in the input line
nl: De volgende printer is bespeurd. Is dit niet degene die u wilt configureren, geef dan een apparaatnaam/bestandsnaam op de invoerregel

en: The following printer was auto-detected. The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
nl: De volgende printer is automatisch bespeurd. De configuratie van de printer zal volledig automatisch gaan. Indien uw printer niet correct bespeurd wordt of indien u liever een aangepaste printerconfiguratie wilt, zet dan "Handmatige configuratie" aan.

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; or to view information about it.
nl: De volgende printers zijn geconfigureerd. Dubbelklik op één ervan om zijn instellingen te wijzigen; hem als standaardprinter in te stellen; of om informatie erover te bekijken.

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; to view information about it; or to make a printer on a remote CUPS server available for Star Office/OpenOffice.org.
nl: De volgende printers zijn geconfigureerd. Dubbelklik op een printer om zijn instellingen te wijzigen; om hem als standaardprinter in te stellen; om informatie erover te bekijken; of om een printer op een CUPS-server op afstand ter beschikking te stellen in Star Office/OpenOffice.org.

en: The highlighted entry will be booted automatically in %d seconds.
nl: De aangeduide ingang zal automatisch gestart worden binnen %d seconden.

en: The inkjet printer drivers provided by Lexmark only support local printers, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local port or configure it on the machine where it is connected to.
nl: De inkjet-printerstuurprogramma's die door Lexmark worden verstrekt ondersteunen alleen lokale printers, en geen printers-op-afstand of printservers. Gelieve uw printer aan een lokale poort te verbinden of hem te configureren op de machine waaraan hij is verbonden.

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
nl: De internet superserver daemon (meestal inetd genoemd) start een hele
    hoop andere internetdiensten wanneer nodig. Het is verantwoordelijk voor
    vele diensten, waaronder telnet, ftp, rsh en rlogin. Als u inetd uitschakelt,
    schakelt u alle diensten uit waar de daemon verantwoordelijk voor is.

en: The model is correct
nl: Het model is juist

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use pptp, a few ones use dhcp.
    If you don't know, choose 'use pppoe'
nl: De meest gebruikte manier om te verbinden met adsl is met
    ppoe. Sommige verbindingen gebruiken pptp, enkele gebruiken
    dhcp. Als u het niet weet, kiest u 'gebruik pppoe'

en: The network access was not running and could not be started. Please check your configuration and your hardware. Then try to configure your remote printer again.
nl: De netwerktoegang was nog niet actief en kon ook niet worden ingeschakeld. Gelieve uw configuratie en uw hardware na te kijken. Probeert u daarna opnieuw uw printer-op-afstand te configureren.

en: The network configuration done during the installation cannot be started now. Please check whether the network gets accessable after booting your system and correct the configuration using the Mandrake Control Center, section "Network & Internet"/"Connection", and afterwards set up the printer, also using the Mandrake Control Center, section "Hardware"/"Printer"
nl: De netwerk-configuratie die uitgevoerd is tijdens de installatie kan op dit moment niet worden ingeschakeld. Gaat u na of het netwerk toegankelijk is na het opnieuwopstarten van uw systeem. De configuratie is te corrigeren met het Mandrake Controle Centrum, onderdeel "Netwerk & Internet"/"Verbinding". Daarna kunt u de 
    printer instellen, ook met het Mandrake Control Center, onderdeel "Hardware"/"Printer"

en: The network needs to be restarted
nl: Het netwerk dient herstart te worden

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
nl: Pakket %s dient geïnstalleerd te worden. Wilt u het installeren?

en: The partition you've selected to add as root (/) is physically located beyond
    the 1024th cylinder of the hard drive, and you have no /boot partition.
    If you plan to use the LILO boot manager, be careful to add a /boot partition
nl: De partitie die u selecteerde als rootpartitie (/) bevindt zich fysiek voorbij
    de 1024e cylinder van de harde schijf en u heeft geen /boot partitie.
    Indien u de LILO boot manager wenst te gebruiken, zorg er dan voor dat u een
    /boot partitie toevoegt aan het begin van de schijf

en: The passwords do not match
nl: De wachtwoorden kloppen niet met elkaar

en: The passwords don't match. Try again!
nl: De wachtwoorden kloppen niet met elkaar. Probeert u het opnieuw!

en: The per-user sharing uses the group "fileshare". 
    You can use userdrake to add a user in this group.
nl: De 'per gebruiker delen'-functie gebruikt de groep
    "fileshare". U kunt met userdrake een gebruiker
    aan deze groep toevoegen.

en: The port number should be an integer!
nl: Het poortnummer moet een geheel getal zijn!

en: The port part should be numeric
nl: Het poort-gedeelte moet numeriek zijn

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
nl: De portmapper beheert RPC-verbindingen, die gebruikt worden door protocols
    zoals NFS en NIS. De portmap-server moet draaien op machines die fungeren
    als servers voor protocols die het RPC-mechanisme gebruiken.

en: The printer "%s" already exists,
    do you really want to overwrite its configuration?
nl: De printer "%s" bestaat reeds, 
    weet u zeker dat u de configuratie ervan wilt overschrijven?

en: The printer "%s" is set as the default printer now.
nl: De "%s"-printer is nu ingesteld als de standaardprinter.

en: The printer "%s" was successfully added to Star Office/OpenOffice.org.
nl: De printer "%s" is niet succesvol aan Star Office/OpenOffice.org toegevoegd.

en: The printer "%s" was successfully removed from Star Office/OpenOffice.org.
nl: De printer "%s" is succesvol uit Star Office/OpenOffice.org verwijderd.

en: The printing system (%s) will not be started automatically when the machine is booted.
    
    It is possible that the automatic starting was turned off by changing to a higher security level, because the printing system is a potential point for attacks.
    
    Do you want to have the automatic starting of the printing system turned on again?
nl: Het printsysteem (%s) zal niet automatisch worden ingeschakeld wanneer de computer wordt opgestart.
    
    Mogelijkerwijs is het automatisch inschakelen uitgezet door het omschakelen naar een hoger beveiligingsniveau, omdat het printsysteem een mogelijk doelwit is voor aanvallen.
    
    Wilt u dat het automatisch inschakelen van het printsysteem weer wordt aangezet?

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
nl: De routed daemon laat automatische IP-router-tabel updates toe via het RIP-
    protocol. RIP is vooral gebruikt op kleine netwerken, complexere routing-
    protocols zijn nodig voor complexere netwerken.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
nl: Het rstat-protocol laat gebruikers op een netwerk de prestatie-cijfers
    voor elke machine op dat netwerk op te vragen.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
nl: Het rusers-protocol laat gebruikers op een netwerk toe om de kijken wie er
    ingelogd is op de andere machines op dat netwerk.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similiar to finger).
nl: Het rwho-protocol laat gebruikers op afstand een lijst opvragen van alle
    gebruikers die op een machine ingelogd zijn die de rwho daemon draait.
    (vergelijkbaar met finger).

en: The setup has already been done, and it's currently enabled.
nl: De setup van Internetverbinding delen is al uitgevoerd.
    Het staat op dit moment aan.

en: The setup has already been done, but it's currently disabled.
nl: De setup van Internetverbinding delen is al uitgevoerd.
    Het staat op dit moment uit.

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently disabled.
    
    What would you like to do?
nl: Het instellen van Internetverbinding delen is al uitgevoerd.
    Het staat op dit moment uit.
    
    Wat wenst u te doen?

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
nl: De setup van Internet Connectie Delen is al uitgevoerd.
    Het staat op dit moment aan.
    
    Wat wenst u te doen?

en: The success of MandrakeSoft is based upon the principle of Free Software. Your new operating system is the result of collaborative work on the part of the worldwide Linux Community
nl: Het succes van MandrakeSoft is gebaseerd op het principe van Vrije Software. Uw nieuwe besturingssysteem is het resultaat van het gezamenlijke werk van de wereldwijde Linux-gemeenschap.

en: The system doesn't seem to be connected to internet.
    Try to reconfigure your connection.
nl: Het lijkt erop dat dit systeem niet aangesloten is met
    het internet. Probeer uw connectie te herconfigureren.

en: The system is now connected to Internet.
nl: U bent op dit moment aangesloten op het Internet.

en: The total size for the groups you have selected is approximately %d MB.
nl: De totale grootte voor de geselecteerde groepen is ongeveer %d MB.

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
nl: De twee cruciale parameters zijn de verticale verversingsratio, d.w.z.
    de snelheid waarmee het volledige scherm wordt ververst en nog belangrijker 
    de horizontale sync ratio, dit is de snelheid waaraan de scanlijnen worden
    geschreven
    
    Het is UITERMATE BELANGRIJK dat u geen monitor type opgeeft die een sync bereik
    heeft die de mogelijkheden van uw monitor overschrijdt: u kan uw monitor
    beschadigen.
    Bij twijfel maakt u best een voorzichtige keuze.

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
nl: De gebruikersnaam mag slechts kleine letters, cijfers, `-' en`_' bevatten

en: There are already some restrictions, and more automatic checks are run every night.
nl: Er zijn al enkele restricties en meer automatische checks worden iedere nacht gedraaid.

en: There is already a partition with mount point %s
nl: Er is al een partitie met als koppelpunt %s

en: There is no FAT partitions to resize or to use as loopback (or not enough space left)
nl: Er is geen FAT partitie om de grootte van aan te passen of om als 
    loopback te gebruiken (of er is te weinig ruimte over)

en: There is no existing partition to use
nl: Er is geen bestaande partitie om te gebruiken

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
nl: Er is maar één geconfigureerde netwerkadapter op uw systeem:
    
    %s 
    
    Ik sta op het punt om uw Local Area Network te koppelen aan
    deze adapter.

en: There was an error installing packages:
nl: Er was een fout bij het installeren van de pakketten:

en: There was an error ordering packages:
nl: Er was een fout bij het sorteren van de pakketten:

en: There you are. Installation is now complete and your GNU/Linux system is
    ready to use. Just click "OK" to reboot the system. You can start
    GNU/Linux or Windows, whichever you prefer (if you are dual-booting), as
    soon as the computer has booted up again.
    
    The "Advanced" button (in Expert mode only) shows two more buttons to:
    
     * "generate auto-install floppy": to create an installation floppy disk
    which will automatically perform a whole installation without the help of
    an operator, similar to the installation you just configured.
    
       Note that two different options are available after clicking the button:
    
        * "Replay". This is a partially automated installation as the
    partitioning step (and only this one) remains interactive;
    
        * "Automated". Fully automated installation: the hard disk is completely
    rewritten, all data is lost.
    
       This feature is very handy when installing a great number of similar
    machines. See the Auto install section on our web site;
    
     * "Save packages selection"(*): saves the package selection as done
    previously. Then, when doing another installation, insert the floppy inside
    the drive and run the installation going to the help screen by pressing on
    the [F1] key, and by issuing >>linux defcfg="floppy"<<.
    
    (*) You need a FAT-formatted floppy (to create one under GNU/Linux, type
    "mformat a:")
nl: Alstublieft. De installatieprocedure is voltooid en uw GNU/Linux-systeem
    is klaar voor gebruik. Klik gewoon op "OK" om uw computer opnieuw te
    starten. Indien u een meervoudig opstartsysteem gebruikt, kunt u GNU/Linux
    of Windows opstarten, welke u prefereert, zodra de computer de
    zelftestprocedure heeft doorlopen.
    
    De "Geavanceerd"-knop (alleen in Expert-modus) toont twee knoppen meer
    voor:
    
     * "auto-installatiediskette aanmaken": om een installatiediskette te
    creëren weke de gehele installatie automatisch zal uitvoeren zonder hulp
    van een beheerder, gelijkend op de installatie die u zonet heeft
    geconfigureerd.
    
    Merk op dat er twee verschillende opties zijn na het klikken van deze knop:
    
        * "Afspelen". Dit is een gedeeltelijk geautomatiseerde installatie, omdat
    de partitioneringsstap (alleen deze) interactief blijft.
    
        * "Geautomatiseerd". Volledig geautomatiseerde installatie: de harde
    schijf wordt volledig overschreven en alle gegevens erop raken verloren.
    
        Deze mogelijkheid is erg handig wanneer u een grote hoeveelheid
    soortgelijke computers installeert. Zie ook de Auto-installatie afdeling op
    onze website.
    
     * "Pakketselectie opslaan"(*) : slaat de pakketselectie op zoals u hem
    eerder heeft gemaakt. Vervolgens, wanneer u een andere installatie
    uitvoert, plaatst u de diskette in het diskettestation en draait u het
    installatieprogramma waarna u naar het helpscherm gaat door op de
    [F1]-toets te drukken, en door ''linux defcfg="floppy" '' in te geven.
    
    (*) U heeft een FAT-geformatteerde dskette nodig (om er één onder
    GNU/Linux te creëren, typt u "mformat a:")

en: These commands you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications, but here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
nl: Deze commando's kunt u ook invullen in het "Print-commando"-veld van printdialogen van veel applicaties. Maar vul daar dan geen bestandsnaam in omdat het af te drukken bestand wordt geleverd door de applicatie.

en: These options can backup and restore all files in your /etc directory.
nl: Deze opties kunnen een reservekopie maken van alle bestanden in uw /etc map.

en: This %s scanner is unsupported
nl: Deze %s-scanner is niet ondersteund

en: This %s scanner must be configured by printerdrake.
    You can launch printerdrake from the Mandrake Control Center in Hardware section.
nl: Deze %s-scanner moet geconfigureerd worden met printerdrake.
    U kunt printerdrake opstarten vanuit het Mandrake Controlecentrum in de Hardware-afdeling.

en: This command you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications. But here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
nl: Dit commando kunt u ook invullen in het "Print-commando"-veld van printdialogen van veel applicaties. Maar vul daar dan geen bestandsnaam in omdat het af te drukken bestand wordt geleverd door de applicatie.

en: This directory should remain within the root filesystem
nl: Deze map zou binnen het root bestandssysteem moeten blijven

en: This encryption key is too simple (must be at least %d characters long)
nl: Deze encryption-sleutel is te makkelijk (moet tenminste %d tekens lang zijn)

en: This floppy is not FAT formatted
nl: Deze diskette is niet FAT-geformatteerd

en: This interface has not been configured yet.
    Launch the configuration wizard in the main window
nl: Deze interface is nog niet geconfigureerd.
    Start de configuratie-wizard in het hoofdscherm.

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
nl: Dit is een verplicht pakket, het kan niet gedeselecteerd worden

en: This is the most crucial decision point for the security of your GNU/Linux
    system: you have to enter the "root" password. "root" is the system
    administrator and is the only one authorized to make updates, add users,
    change the overall system configuration, and so on. In short, "root" can
    do everything! That is why you must choose a password that is difficult to
    guess DrakX will tell you if it is too easy. As you can see, you can choose
    not to enter a password, but we strongly advise you against this if only
    for one reason: do not think that because you booted GNU/Linux that your
    other operating systems are safe from mistakes. Since "root" can overcome
    all limitations and unintentionally erase all data on partitions by
    carelessly accessing the partitions themselves, it is important for it to
    be difficult to become "root".
    
    The password should be a mixture of alphanumeric characters and at least 8
    characters long. Never write down the "root" password it makes it too
    easy to compromise a system.
    
    However, please do not make the password too long or complicated because
    you must be able to remember it without too much effort.
    
    The password will not be displayed on screen as you type it in. Hence, you
    will have to type the password twice to reduce the chance of a typing
    error. If you do happen to make the same typing error twice, this
    ``incorrect'' password will have to be used the first time you connect.
    
    In Expert mode, you will be asked if you will be connecting to an
    authentication server, like NIS or LDAP.
    
    If your network uses the LDAP (or NIS) protocol for authentication, select
    "LDAP" (or "NIS") as authentication. If you do not know, ask your
    network administrator.
    
    If your computer is not connected to any administrated network, you will
    want to choose "Local files" for authentication.
nl: Dit is de meest cruciale beslissing voor de beveiliging van uw GNU/Linux
    systeem: u moet het "root"-wachtwoord invoeren. "root" is de systeem-
    beheerder en is de enige die geautoriseerd is om updates uit te voeren,
    gebruikers toe te voegen, de algehele systeemconfiguratie te wijzigen,
    enzovoort. Kortom, "root" kan alles doen! Daarom dient u een lastig
    te raden wachtwoord te kiezen - DrakX vertelt het u als het te makkelijk
    is. Zoals u kunt zien kunt u ervoor kiezen geen wachtwoord in te vullen,
    maar dit raden wij sterk af al was het maar om deze ene reden: denk
    niet dat alleen omdat u GNU/Linux opgestart heeft, uw andere
    besturingssystemen niet aangetast kunnen worden door vergissingen.
    Omdat "root" alle beperkingen kan overschrijden en onbedoeld alle
    gegevens op partities kan wissen door achteloos deze partities te
    benaderen, is het belangrijk dat het lastig is om "root" te worden.
    
    Het wachtwoord zou een mix van alfanumerieke karakters moeten zijn en
    tenminste 8 karakters lang. Schrijf nooit het "root"-wachtwoord op - dat
    maakt het te makkelijk om een systeem te compromitteren.
    
    Aan de andere kant, maak ook het wachtwoord niet te lang of gecompliceerd
    omdat u het moet kunnen onthouden zonder al te veel moeite. 
    
    Het wachtwoord zal niet op het scherm getoond worden wanneer u het
    intypt. Vandaar dat u het wachtwoord tweemaal moet intypen om de kans
    te verminderen dat u een typfout maakt. Indien u toevallig dezelfde typfout
    twee keer maakt, dan zal dit "incorrecte" wachtwoord gebruikt moeten
    worden bij de eerste keer dat u verbinding maakt.
    
    In expert-modus wordt u gevraagd of u verbinding gaat maken met een
    authenticatie-server zoals NIS of LDAP.
    
    Indien uw netwerk het LDAP (of NIS) protocol gebruikt voor authenticatie,
    selecteer dan "LDAP" (of NIS). In het geval dat u dit niet weet, raadpleeg
    dan uw netwerkbeheerder.
    
    Indien uw computer niet verbonden is aan een beheerd netwerk, zult u
    willen kiezen voor "Lokale bestanden" als wijze van authenticatie.

en: This is the standard security recommended for a computer that will be used to connect to the Internet as a client.
nl: Dit is de standaardbeveiliging, aangeraden voor een computer die als client met het Internet verbonden zal worden.

en: This label is already used
nl: Deze naam wordt al gebruikt

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive: it must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
nl: Dit niveau moet met voorzichtigheid gebruikt worden. Het maakt uw systeem
    makkelijker te gebruiken maar erg gevoelig: het moet niet gebruikt worden als
    machine die met andere computers of het internet verbonden is. Er worden
    geen wachtwoorden gebruikt.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
nl: Dit pakket laadt de geselecteerde toetsenbord-layout als ingesteld in
    /etc/sysconfig/keyboard. Dit kan geselecteerd worden via de kbdconfig utility.
    U laat dit best aanstaan voor de meeste machines.

en: This package must be upgraded
    Are you sure you want to deselect it?
nl: Dit pakket moet opgewaardeerd worden.
    Weet u zeker dat u het wenst te deselecteren?

en: This partition can't be used for loopback
nl: Deze partitie kan niet gebruikt worden voor loopback

en: This partition is not resizeable
nl: Deze partitie is niet in grootte aanpasbaar

en: This password is too simple
nl: Dit wachtwoord is te eenvoudig

en: This password is too simple (must be at least %d characters long)
nl: Dit wachtwoord is te makkelijk (moet tenminste %d tekens lang zijn)

en: This user name is already added
nl: Deze gebruikersnaam werd reeds toegevoegd

en: Time remaining
nl: Tijd over

en: Timezone
nl: Tijdzone

en: To activate the mouse,
nl: Welk type muis heeft u?

en: To be able to print with your Lexmark inkjet and this configuration, you need the inkjet printer drivers provided by Lexmark (http://www.lexmark.com/). Go to the US site and click on the "Drivers" button. Then choose your model and afterwards "Linux" as operating system. The drivers come as RPM packages or shell scripts with interactive graphical installation. You do not need to do this configuration by the graphical frontends. Cancel directly after the license agreement. Then print printhead alignment pages with "lexmarkmaintain" and adjust the head alignment settings with this program.
nl: Om met uw Lexmark inkjet en deze configuratie te kunnen afdrukken, heeft u de inkjet-printerstuurprogramma's nodig die door Lexmark (http://www.lexmark.nl/) ter beschikking gesteld worden. Ga naar deze webpagina en klik op de "Drivers"-knop. Kies vervolgens "Printer drivers", uw model en daarna "Linux" als besturingssysteem. De stuurprogramma's komen in de vorm van RPM-pakketten of shell-scripts met interactieve grafische installatie. Het is niet nodig om deze configuratie met de grafische schillen te doen. Annuleer direct na de licentie-overeenkomst. Druk dan printkop-uitlijningpagina's af met "lexmarkmaintain" en pas de kopuitlijningsinstellingen aan met dit programma.

en: To get a list of the options available for the current printer click on the "Print option list" button.
nl: Om een lijst te verkrijgen van alle beschikbare opties voor de huidige printer, klikt u op de knop "Lijst van print-opties".

en: To get access to printers on remote CUPS servers in your local network you do not have to configure anything; the CUPS servers inform your machine automatically about their printers. All printers currently known to your machine are listed in the "Remote printers" section in the main window of Printerdrake. When your CUPS server is not in your local network, you have to enter the CUPS server IP address and optionally the port number to get the printer information from the server, otherwise leave these fields blank.
nl: Om toegang te krijgen tot CUPS-servers op afstand in uw lokale netwerk hoeft u hier niets te configureren; CUPS-servers informeren uw machine automatisch over hun printers. Alle printers die op dit moment bekend zijn bij uw computer zijn vermeld in het "Printers op afstand"-veld in het hoofdvenster van Printerdrake. Als uw CUPS-server zich niet bevindt in uw lokale netwerk, dan geeft u het IP-adres van de CUPS-server in en optioneel het poortnummer om de printerinformatie van de server op te vragen. In andere gevallen laat u deze velden leeg.

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
nl: Om meer partities te kunnen maken, zal u er een moeten verwijderen. Dan kan
    er een uitgebreide (extended) partitie worden bijgemaakt

en: To install network printers, click "Cancel", switch to the "Expert Mode", and click "Add a new printer" again.
nl: Om netwerkprinters te installeren, klikt u op "Annuleren", schakel over naar "Expert modus" en klik opnieuw op "Nieuwe printer toevoegen".

en: To know about the options available for the current printer read either the list shown below or click on the "Print option list" button.%s
nl: Om de beschikbare opties voor de huidige printer te weten te komen, kunt u ofwel de lijsthieronder lezen, ofwel klikken op de knop "Lijst van print-opties".%s

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>" or "%s <file>".
nl: Om een bestand vanaf de commandoregel (terminalvenster) af te drukken, 
    gebruikt u het commando "%s <bestand>" of "%s <bestand>".

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>".
nl: Om een bestand vanaf de commandoregel (terminalvenster) af te drukken, 
    gebruikt u het commando "%s <bestand>".

en: To print a file from the command line (terminal window) you can either use the command "%s <file>" or a graphical printing tool: "xpp <file>" or "kprinter <file>". The graphical tools allow you to choose the printer and to modify the option settings easily.
nl: Om een bestand vanaf de commandoregel (terminalvenster) af te drukken, gebruikt u ofwel het commando "%s  <bestand>", ofwel een grafisch printerhulpprogramma: "xpp <bestand>" of "kprinter <bestand>". Deze grafische hulpprogramma's stellen u in staat om de printer te kiezen en gemakkelijk de opties te wijzigen.

en: To print on a NetWare printer, you need to provide the NetWare print server name (Note! it may be different from its TCP/IP hostname!) as well as the print queue name for the printer you wish to access and any applicable user name and password.
nl: Op naar een NetWare-printer af te drukken, dient u de NetWare Printer servernaam op te geven (deze kan verschillen van de TCP/IP hostnaam!) alsook de naam van de printerwachtrij waar u toegang tot wilt en, indien nodig, een gebruikersnaam en wachtwoord.

en: To print to a SMB printer, you need to provide the SMB host name (Note! It may be different from its TCP/IP hostname!) and possibly the IP address of the print server, as well as the share name for the printer you wish to access and any applicable user name, password, and workgroup information.
nl: Om naar een SMB-printer af te drukken, dient u de SMB hostnaam (deze kan verschillen van de TCP/IP hostnaam) in te geven en mogelijk het IP-adres van de printserver, alsook de naam van de gedeelde printer waar u toegang tot wenst en, indien nodig, informatie over gebruikersnaam, wachtwoord en werkgroep.

en: To print to a TCP or socket printer, you need to provide the host name of the printer and optionally the port number. On HP JetDirect servers the port number is usually 9100, on other servers it can vary. See the manual of your hardware.
nl: Om naar een TCP- of socketprinter af te drukken, dient u de hostnaam van de printer en zonodig het poortnummer op te geven. Op HP JetDirect-servers is het poortnummer over het algemeen 9100, op andere servers kan het variëren. U zij verwezen naar het handboek van uw hardware.

en: To use a remote lpd printer, you need to supply the hostname of the printer server and the printer name on that server.
nl: Om een lpd-printer op afstand te gebruiken, dient u de hostnaam van de printerserver en de printernaam op die server in te voeren.

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
nl: Om deze opgeslagen pakketselectie te gebruiken, start u de installatie 
    met ''linux defcfg=floppy''

en: Toggle between flat and group sorted
nl: Schakelen tussen gewoon en per-groep-gesorteerd

en: Toggle to expert mode
nl: Schakel naar expert-modus

en: Toggle to normal mode
nl: Schakel naar normale modus

en: Tools for your Palm Pilot or your Visor
nl: Gereedschappen voor uw Palm Pilot of uw Visor

en: Tools to create and burn CD's
nl: Programma's om CD's mee te creëren en te branden

en: Tools to ease the configuration of your computer
nl: Programma's om de configuratie van uw computer te vergemakkelijken

en: Total Progress
nl: Totale voortgang

en: Total size: %d / %d MB
nl: Totale grootte: %d / %d MB

en: Track network card id (usefull for laptops)
nl: Netwerkkaart id onthouden (nuttig voor laptops)

en: Traditional Gtk+ Monitor
nl: Traditionele stijl (Gtk+)

en: Traditional Monitor
nl: Traditionele stijl

en: Transfer
nl: Overzetten

en: Transfer printer configuration
nl: Printer-configuratie overzetten

en: Transferring %s ...
nl: Bezig met overzetten van %s ...

en: Transform your machine into a powerful server with just a few clicks of the mouse: Web server, email, firewall, router, file and print server, ...
nl: Transformeer uw computer naar een krachtige server met slechts enkele muisklikken: Web server, e-mail, firewall, router, file- en printserver, ...

en: True Type fonts installation
nl: Installatie van True Type lettertypen

en: True Type install done
nl: True Type installatie klaar

en: Truly minimal install (especially no urpmi)
nl: Werkelijk minimale installatie (in het bijzonder geen urpmi)

en: Trying to rescue partition table
nl: Proberen om partitietabel te redden

en: Turkish (modern "Q" model)
nl: Turks (modern "Q"-model)

en: Turkish (traditional "F" model)
nl: Turks (traditioneel "F"-model)

en: Type of install
nl: Type installatie

en: Type:
nl: Soort:

en: UK keyboard
nl: UK toetsenbord

en: US keyboard
nl: US toetsenbord

en: US keyboard (international)
nl: US toetsenbord (internationaal)

en: USA (bcast)
nl: VS (ether)

en: USA (cable)
nl: VS (kabel)

en: USA (cable-hrc)
nl: VS (kabel-hrc)

en: Ukrainian
nl: Oekraïens

en: Unable to start live upgrade !!!
nl: Niet in staat "live upgrade" te starten!

en: Under Devel ... please wait.
nl: In ontwikkeling ... nog even wachten.

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Uninstall Fonts
nl: Lettertypen deïnstalleren

en: United States
nl: Verenigde Staten

en: Unknown model
nl: Onbekend model

en: Unmount
nl: Ontkoppelen

en: Unsafe
nl: Onveilig

en: Unselect fonts installed
nl: Geïnstalleerde lettertypen deselecteren

en: Unselected All
nl: Alle gedeselecteerd

en: Updating package selection
nl: Bezig met vernieuwen van pakket-selectie

en: Upgrade
nl: Opwaarderen

en: Upgrade packages only
nl: Alleen pakketten opwaarderen

en: Url should begin with 'ftp:'
nl: URL moet beginnen met ftp:

en: Url should begin with 'http:'
nl: Proxy moet beginnen met http:

en: Use CD/DVDROM to backup
nl: Gebruik CD/DVD-ROM voor reservekopie

en: Use FTP connection to backup
nl: Gebruik FTP-verbinding voor reservekopie

en: Use FTP with daemon
nl: FTP met daemon gebruiken

en: Use Hard Disk to backup
nl: Gebruik harde schijf voor reservekopie

en: Use Hard Drive with daemon
nl: Harde schijf met daemon gebruiken

en: Use Incremental Backups  (do not replace old backups)
nl: Gebruik incrementele reservekopieën (vervang geen oude reservekopieën)

en: Use Xinerama extension
nl: Gebruik Xinerama-uitbreiding

en: Use ``%s'' instead
nl: Gebruik ``%s'' in de plaats

en: Use ``Unmount'' first
nl: Gebruik eerst ``Ontkoppelen''

en: Use auto detection
nl: Gebruik auto-detectie

en: Use daemon
nl: Gebruik daemon

en: Use existing partition
nl: Gebruik een bestaande partitie

en: Use fdisk
nl: Gebruik fdisk

en: Use for loopback
nl: Voor Loopback gebruiken

en: Use free space
nl: Gebruik vrije ruimte

en: Use incremental backup  (do not replace old backups)
nl: Gebruik incrementele reservekopie (de oude reservekopieën niet vervangen)

en: Use libsafe for servers
nl: Gebruik libsafe voor servers

en: Use quota for backup files.
nl: Gebruik quota voor reservekopie-bestanden

en: Use tape to backup
nl: Gebruik tape voor backup

en: Use the %c and %c keys for selecting which entry is highlighted.
nl: Gebruik de %c en %c-toetsen om te aangeduide ingang te selecteren.

en: Use the Windows partition for loopback
nl: Gebruik de Windows partitie voor loopback

en: Use the free space on the Windows partition
nl: Gebruik de vrije ruimte op de Windows partitie

en: User
nl: Gebruiker

en: User interfaces
nl: Gebruiker-interfaces

en: User list to restore (only the most recent date per user is important)
nl: Te herstellen gebruikerslijst (alleen de meest recente datum per gebruiker is van belang)

en: User name
nl: Gebruikersnaam

en: Users
nl: Gebruikers

en: Utilities
nl: Hulpprogramma's

en: Various
nl: Diversen

en: Version: %s
nl: Versie: %s

en: Vertical refresh rate
nl: Verticale verversingsratio

en: Video mode
nl: Video-modus

en: Video players and editors
nl: Video-afspeel- en bewerkingsprogramma's

en: Vietnamese "numeric row" QWERTY
nl: Vietnamese "nummer-rij" QWERTY

en: View Backup Configuration.
nl: Backup-configuratie bekijken

en: WARNING!
    
    DrakX will now resize your Windows partition. Be careful:
    this operation is dangerous. If you have not already done
    so, you should first exit the installation, run scandisk
    under Windows (and optionally run defrag), then restart the
    installation. You should also backup your data.
    When sure, press Ok.
nl: WAARSCHUWING!
    
    DrakX moet nu de grootte van uw Windows-partitie aanpassen. Wees voorzichtig:
    deze operatie is gevaarlijk. Als u dit niet reeds gedaan heeft, dient u eerst de
    installatie af te breken, scandisk (en eventueel defrag) onder Windows te draaien,
    en daarna de installatie opnieuw te starten. Maakt u ook een veiligheidskopie van uw data.
    Als u zeker bent, klik dan OK.

en: WARNING: This device has been previously configured to connect to the Internet.
    Simply accept to keep this device configured.
    Modifying the fields below will override this configuration.
nl: WAARSCHUWING: Dit apparaat is al geconfigureerd om verbinding te maken met Internet.
    Accepteer gewoon de instellingen om dit apparaat geconfigureerd te laten.
    Als u de onderstaande velden aanpast, wordt het apparaat opnieuw geconfigureerd

en: Wait please
nl: Even geduld

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fix after installation.
nl: Waarschuwing! Een bestaande firewall configuratie is gevonden. U kunt misschien na de installatie een handmatige aanpassing nodig hebben.

en: Warning, another Internet connection has been detected, maybe using your network
nl: Waarschuwing: een andere internetverbinding is bespeurd, misschien gebruikt deze uw netwerk.

en: Warning, the network adapter (%s) is already configured.
    
    Do you want an automatic re-configuration?
    
    You can do it manually but you need to know what you're doing.
nl: Waarschuwing, de netwerk-adapter (%s) is reeds geconfigureerd.
    
    Wilt u een automatische herconfiguratie?
    
    U kunt het ook handmatig doen, maar u moet dan wel weten wat u doet.

en: Warning: testing this graphic card may freeze your computer
nl: Waarschuwing: door deze grafische kaart te testen, kan uw computer vastlopen

en: We are now going to configure the %s connection.
nl: We gaan nu de %s -verbinding configureren.

en: We'll now ask you questions about which services you'd like to allow
    the Internet to connect to.  Please think carefully about these
    questions, as your computer's security is important.
    
    Please, if you're not currently using one of these services, firewall
    it off.  You can change this configuration anytime you like by
    re-running this application!
nl: We zullen u nu enkele vragen stellen over de diensten waar u het 
    Internet toestemming voor wilt geven om mee te verbinden.
    Denk alstublieft goed na over deze vragen, omdat de veiligheid 
    van uw computer op het spel staat. 
    
    Wanneer u op dit moment niet één van deze diensten draait,
    blokkeer deze dan met de firewall. U kunt deze configuratie 
    altijd nog veranderen door dit programma opnieuw 
    te starten!

en: Welcome To Crackers
nl: Welkom, krakers!

en: Welcome to %s
nl: Welkom bij %s!

en: Welcome to %s the operating system chooser!
    
    Choose an operating system in the list above or
    wait %d seconds for default boot.
nl: Welkom bij %s - Kies uw besturingssysteem!
    
    Kies een ingang uit de bovenstaande lijst
    of wacht %d seconden voor de standaard-opstartkeuze.

en: Welcome to GRUB the operating system chooser!
nl: Welkom bij GRUB - Kies uw besturingssysteem!

en: Welcome to The Network Configuration Wizard
    
    We are about to configure your internet/network connection.
    If you don't want to use the auto detection, deselect the checkbox.
nl: Welkom bij de Netwerk Configuratie Wizard
    
    We staan op het punt uw internet/netwerkverbinding te configureren.
    Als u de auto-detectie niet wilt gebruiken, deselecteer het aankruisvakje dan.

en: Welcome to the Internet Connection Sharing utility!
    
    %s
    
    Click on Configure to launch the setup wizard.
nl: Welkom bij Internetverbinding delen! 
    
    %s
    
    Klik op Configureer om de instellingen-wizard in te schakelen.

en: Welcome to the Open Source world
nl: Welkom in de Open Source-wereld

en: Welcome to the mail/SMS configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up the alert system.
nl: Welkom bij het e-mail/SMS configuratieprogramma.
    
    Hier kunt u het waarschuwingssysteem instellen.

en: Welcome to the proxy configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up your http and ftp proxies
    with or without login and password
nl: Welkom bij de proxy-configuratie.
    
    Hier kunt u uw http en ftp proxy's opgeven, al dan niet
    met loginnaam en wachtwoord

en: West Europe
nl: West-Europa

en: What
nl: Wat

en: What do you want to do?
nl: Wat wenst u te doen?

en: What is the root partition (/) of your system?
nl: Wat is de root-partitie (/) van uw systeem?

en: What kind is your ISDN connection?
nl: Wat voor een ISDN connectie heeft u?

en: What kind of card do you have?
nl: Welk type kaart heeft u?

en: What type of partitioning?
nl: Welk type partitionering?

en: Wheel
nl: Wiel

en: When
nl: Wanneer

en: Where
nl: Waar

en: Where do you want to install the bootloader?
nl: Waar wenst u de bootloader te installeren?

en: Where do you want to mount device %s?
nl: Waaraan wenst u dit apparaat %s te koppelen?

en: Where do you want to mount loopback file %s?
nl: Waar wenst u dit loopback-apparaat %s aan te koppelen?

en: Which %s driver should I try?
nl: Welk %s stuurprogramma moet ik proberen?

en: Which ISDN configuration do you prefer?
    
    * The Old configuration uses isdn4net. It contains powerfull
      tools, but is tricky to configure, and not standard.
    
    * The New configuration is easier to understand, more
      standard, but with less tools.
    
    We recommand the light configuration.
nl: Welke ISDN-configuratie prefereert u?
    
    * De Oude configuratie gebruikt isdn4net. Het bevat
      krachtige gereedschappen, maar is lastig te configureren
      en niet-standaard.
    
    * De Nieuwe configuratie is gemakkelijker te begrijpen, meer
      standaard maar bevat minder gereedschappen.
    
    Wij bevelen de lichtere configuratie aan.

en: Which configuration of XFree do you want to have?
nl: Welke configuratie van XFree wilt u hebben?

en: Which dhcp client do you want to use?
    Default is dhcpcd
nl: Welke dhcp client wenst u te gebruiken?
    Standaard is dit dhcpcd

en: Which disk do you want to move it to?
nl: Naar welke schijf wenst u het te verplaatsen?

en: Which filesystem do you want?
nl: Welk bestandssysteem wenst u?

en: Which installation class do you want?
nl: Welke installatie-klasse wenst u?

en: Which is your ISDN card ?
nl: Welke is uw ISDN kaart?

en: Which is your timezone?
nl: Wat is uw tijdzone?

en: Which partition do you want to resize?
nl: Van welke partitie wilt u de grootte veranderen?

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
nl: Welke partitie wenst u te gebruiken voor Linux4Win?

en: Which printer model do you have?
nl: Welk model printer heeft u?

en: Which printing system (spooler) do you want to use?
nl: Welk printsysteem ("spooler")  wilt u gebruiken?

en: Which protocol do you want to use ?
nl: Welk protocol wenst u te gebruiken?

en: Which sector do you want to move it to?
nl: Naar welke sector wenst u het te verplaatsen?

en: Which size do you want to keep for windows on
nl: Welke grootte wilt u gebruiken om windows op?

en: Which type of entry do you want to add?
nl: Welk type ingang wenst u toe te voegen?

en: With X
nl: Met X

en: With basic documentation (recommended!)
nl: Met basis-documentatie (aanbevolen!)

en: With this option you will be able to restore any version
     of your /etc directory.
nl: Met deze optie kunt u iedere versie van uw /etc herstellen.

en: With this security level, the use of this system as a server becomes possible.
    The security is now high enough to use the system as a server which accept
    connections from many clients. Note: if your machine is only a client on the Internet, you should better choose a lower level.
nl: Met dit veiligheidsniveau wordt het mogelijk dit systeem als server te gebruiken.
    De beveiliging is nu goed genoeg om de computer als server te gebruiken die
    verbindingen van vele clients accepteert. Merk op: als uw computer alleen een
    client op het Internet is, dan kunt u beter een lager niveau kiezen.

en: Wizard Configuration
nl: Configuratie met wizard

en: Workgroup
nl: Werkgroep

en: Workstation
nl: Werkstation

en: Would you like to configure printing?
nl: Wenst u een printer in te stellen?

en: Would you like to learn Linux simply, quickly, and for free? MandrakeSoft provides free Linux training, as well as a way to test your progress, at MandrakeCampus -- our online training center
nl: Wilt u Linux leren op een eenvoudige, snelle en gratis manier? MandrakeSoft biedt gratis Linux-training, naast een manier om uw voortgang te testen, op MandrakeCampus -- ons online trainingscentrum

en: X (for X Window System) is the heart of the GNU/Linux graphical interface
    on which all the graphical environments (KDE, GNOME, AfterStep,
    WindowMaker, etc.) bundled with Mandrake Linux rely. In this section, DrakX
    will try to configure X automatically.
    
    It is extremely rare for it to fail, unless the hardware is very old (or
    very new). If it succeeds, it will start X automatically with the best
    resolution possible, depending on the size of the monitor. A window will
    then appear and ask you if you can see it.
    
    If you are doing an "Expert" installation, you will enter the X
    configuration wizard. See the corresponding section of the manual for more
    information about this wizard.
    
    If you can see the message during the test, and answer "Yes", then DrakX
    will proceed to the next step. If you cannot see the message, it simply
    means that the configuration was wrong and the test will automatically end
    after 10 seconds, restoring the screen.
nl: X (voor X Window System) is het hart van de GNU/Linux grafische interface
    waarvan alle grafische omgevingen (KDE, GNOME, AfterStep, WindowMaker...)
    afhankelijk zijn die met Mandrake Linux zijn meegeleverd. In deze stap zal DrakX
    trachten X automatisch te configureren.
    
    Het is uiterst ongebruikelijk dat dit mislukt, tenzij de hardware erg oud (of
    erg nieuw) is. Als het slaagt, zal X automatisch gestart worden in het beste
    oplossend vermogen mogelijk, afhankelijk van de grootte van uw monitor.
    Een venster zal verschijnen en u vragen of u het kunt zien.
    
    Indien u een "Expert"-installatie uitvoert, komt u in de X configuratie wizard.
    Zie het corresponderende stuk in de handleiding voor meer informatie over
    deze wizard.
    
    Als u het bericht tijdens de test kunt zien en "Ja" antwoordt, zal DrakX
    doorgaan naar de volgende stap. Zoniet, dan betekent dat gewoon dat de
    configuratie onjuist was. De test zal in dat geval automatisch eindigen na
    10 seconden en het scherm herstellen.

en: X at startup
nl: X bij opstarten

en: X driver
nl: X-stuurprogramma

en: X server
nl: X-Server

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
nl: XFree %s met 3D hardware acceleratie

en: XFree %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
nl: XFree %s met EXPERIMENTELE 3D hardware acceleratie

en: XFree configuration
nl: XFree configuratie

en: XFree86 driver: %s
nl: XFree86 stuurprogramma: %s

en: XFree86 server: %s
nl: XFree86-server: %s

en: XFree86 server: %s
nl: XFree86-server: %s

en: Xpmac (installation display driver)
nl: Xpmac (installatie beeldscherm-stuurprogramma

en: Yaboot mode
nl: Yaboot modus

en: Yes
nl: Ja

en: Yes (allow this through the firewall)
nl: Ja (dit met de firewall doorlaten)

en: Yes I need DHCP
nl: Ja, ik heb DHCP nodig

en: Yes I need NTP
nl: Ja, ik heb NTP nodig

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
nl: Ja, ik wil automatisch inloggen met deze (gebruiker, werkomgeving)

en: You appear to be running a 2.2 kernel.  If your network IP
    is automatically set by a computer in your home or office 
    (dynamically assigned), we need to allow for this.  Is
    this the case?
nl: Het heeft er alle schijn van dat u een 2.2-kernel draait. Als
    uw netwerk-IP automatisch wordt ingesteld door een computer
    in uw huis of kantoor (dynamische toewijzing), dan moeten
    we dit toelaten. Is dit het geval?

en: You appear to have an OldWorld or Unknown
     machine, the yaboot bootloader will not work for you.
    The install will continue, but you'll
     need to use BootX to boot your machine
nl: Het heeft er alle schijn van dat u een OldWorld-
     of Onbekende machine heeft. De yaboot opstartlader 
     zal voor u niet werken.
    De installatie zal doorgaan, maar u zult BootX nodig 
    hebben om uw machine op te starten

en: You are about to configure an Auto Install floppy. This feature is somewhat dangerous and must be used circumspectly.
    
    With that feature, you will be able to replay the installation you've performed on this computer, being interactively prompted for some steps, in order to change their values.
    
    For maximum safety, the partitioning and formatting will never be performed automatically, whatever you chose during the install of this computer.
    
    Do you want to continue?
nl: U staat op het punt om een auto-installatie diskette te configureren. 
    Deze functie is enigszins risicovol en moet met voorzorg gebruikt worden.
    
    Met die functie zult u in staat zijn de installatie die u heeft uitgevoerd op deze computer te herhalen. Daarbij worden u bij enkele stappen vragen gesteld, om de bijbehorende waarden aan te passen.
    
    Voor een maximale graad van veiligheid, zal het partitioneren en formatteren nooit automatisch uitgevoerd worden, ongeacht wat u gekozen heeft gedurende de installatie van deze computer.
    
    Wenst u door te gaan?

en: You are about to configure your computer to share its Internet connection.
    With that feature, other computers on your local network will be able to use this computer's Internet connection.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
nl: U staat op het punt om uw computer te configureren om zijn Internet-
    verbinding te delen. Met deze functie zullen andere computers op uw
    netwerk in staat zijn de internetverbinding van deze computer tegebruiken.
    
    Opmerking: u heeft een specifiek hiervoor bestemde netwerk-adapter nodig
    om een Local Area Network (LAN) op te zetten.

en: You are about to install the printing system %s on a system running in the %s security level.
    
    This printing system runs a daemon (background process) which waits for print jobs and handles them. This daemon is also accessable by remote machines through the network and so it is a possible point for attacks. Therefore only a few selected daemons are started by default in this security level.
    
    Do you really want to configure printing on this machine?
nl: U staat op het punt om printsysteem %s te installeren op een systeem dat op beveiligingsniveau %s draait.
    
    Dit printsysteem draait een daemon (achtergrondproces) welke wacht op een taak en deze afhandelt. Deze daemon is ook toegankelijk voor computers op afstand over het netwerk en dus is het een mogelijk doelwit voor aanvallen. Daarom worden er normaal gesproken slechts enkele geselecteerde daemons gestart op dit beveiligingsniveau.
    
    Weet u zeker dat u het afdrukken wilt configureren op deze computer?

en: You are configuring an OKI laser winprinter. These printers
    use a very special communication protocol and therefore they work only when connected to the first parallel port. When your printer is connected to another port or to a print server box please connect the printer to the first parallel port before you print a test page. Otherwise the printer will not work. Your connection type setting will be ignored by the driver.
nl: U configureert nu een OKI laser winprinter. Deze printers
    gebruiken een erg speciaal communicatieprotocol en daarom werken ze alleen indien verbonden met de eerste parallelle poort. Als uw printer verbonden is aan een andere poort of aan een printserver, verbindt u dan de printer aan de eerste parallelle poort voordat u een testpagina afdrukt, anders zal de printer niet werken. De instelling van het verbindingstype wordt door het stuurprogramma genegeerd.

en: You are currently connected to internet.
nl: U bent op dit moment aangesloten op het Internet.

en: You are currently using %s as Boot Manager.
    Click on Configure to launch the setup wizard.
nl: U gebruikt op dit moment %s als Opstart-manager.
    Klik op Configureer om de instel-'wizard' te starten.

en: You are going to configure a remote printer. This needs working network access, but your network is not configured yet. If you go on without network configuration, you will not be able to use the printer which you are configuring now. How do you want to proceed?
nl: U staat op het punt een printer-op-afstand te configureren. Hiervoor is een werkende netwerktoegang vereist, maar uw netwerk is nog niet geconfigureerd. Als u verder wilt gaan zonder netwerkconfiguratie, zult u niet in staat zijn om de printer te gebruiken die u nu configureert. Hoe wenst u verder te gaan?

en: You are not currently connected to Internet.
nl: U bent op dit moment niet aangesloten op het Internet.

en: You are now proposed to set up your Internet/network connection. If you
    wish to connect your computer to the Internet or to a local network, click
    "OK". The autodetection of network devices and modem will be launched. If
    this detection fails, uncheck the "Use auto detection" box next time. You
    may also choose not to configure the network, or do it later; in that case,
    simply click the "Cancel" button.
    
    Available connections are: traditional modem, ISDN modem, ADSL connection,
    cable modem, and finally a simple LAN connection (Ethernet).
    
    Here, we will not detail each configuration. Simply make sure that you have
    all the parameters from your Internet Service Provider or system
    administrator.
    
    You can consult the ``User Guide'' chapter about Internet connections for
    details about the configuration, or simply wait until your system is
    installed and use the program described there to configure your connection.
    
    If you wish to configure the network later after installation, or if you
    are finished configuring your network connection, click "Cancel".
nl: Het is nu mogelijk om uw internet- of netwerkverbinding in te stellen.
    Indien u wenst uw computer aan het Internet of aan een lokaal netwerk te
    verbinden, klik dan op "OK". De automatische bespeuring van netwerk-
    apparaten en modem zal worden opgestart. Als deze bespeuring mislukt,
    deselecteer dan het "Automatische bespeuring gebruiken"-vakje de
    volgende keer. U kunt ook besluiten het netwerk niet te configureren of
    het later pas te doen; in dat geval klikt u op de "Annuleren"-knop.
    Beschikbare verbindingstypen zijn:
    conventionele modem, ISDN-adapter, ADSL-verbinding, kabelmodem en
    tenslotte een eenvoudige LAN-verbinding (Ethernet).
    
    Wij zullen hier niet tot in detail ingaan op elke configuratie. Zorgt u er
    gewoon voor dat u alle instellingen van uw Internetprovider of
    systeembeheerder bij de hand heeft.
    
    U kunt het hoofdstuk over Internetverbindingen in het handboek
    raadplegen voor details over de configuratie, of gewoon wachten
    totdat uw systeem geïnstalleerd is en dan het beschreven programma
    gebruiken om uw verbinding te configureren.
    
    Indien u wenst het netwerk later na de installatie te configureren of
    indien u klaar bent met het configureren van uw verbinding, klikt u
    op "Annuleren".

en: You can also use the graphical interface "xpdq" for setting options and handling printing jobs.
    If you are using KDE as desktop environment you have a "panic button", an icon on the desktop, labeled with "STOP Printer!", which stops all print jobs immediately when you click it. This is for example useful for paper jams.
nl: Wanneer u KDE als bureau-omgeving gebruikt dan heeft u de beschikking over een "paniek-knop", een pictogram op het bureaublad, met daarop de tekst "STOP Printer!", welke onmiddelijk alle printtaken stopt wanneer u er op klikt. Dit is handig bijvoorbeeld in het geval van papierstoringen.

en: You can choose other languages that will be available after install
nl: U kunt andere talen kiezen die beschikbaar zullen zijn na installatie

en: You can copy the printer configuration which you have done for the spooler %s to %s, your current spooler. All the configuration data (printer name, description, location, connection type, and default option settings) is overtaken, but jobs will not be transferred.
    Not all queues can be transferred due to the following reasons:
nl: U kunt de printerconfiguratie die u voor spooler %s uitgevoerd heeft, kopiëren naar %s, uw huidige spooler. Alle configuratiegegevens (printernaam, beschrijving, locatie, verbindingssoort, en standaard opties) worden dan overgenomen, maar printtaken zullen niet worden overgezet.
    Niet alle wachtrijen kunnen worden overgezet, vanwege de volgende redenen:

en: You can export using NFS or Samba. Which one do you want
nl: U kunt bestandssystemen exporteren met behulp van NFS of Samba. Welke daarvan wilt u gebruiken?

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
nl: U kan nu uw schijf %s partitioneren.
    Vergeet niet op te slaan met `w' wanneer u klaar bent.

en: You can specify directly the URI to access the printer. The URI must fulfill either the CUPS or the Foomatic specifications. Note that not all URI types are supported by all the spoolers.
nl: U kunt de URI om de printer aan te spreken direct opgeven. De URI moet
    voldoen aan ofwel de CUPS-, ofwel de Foomatic specificaties. Let op dat
    niet alle URI-typen door alle "spoolers" ondersteund worden.

en: You can't install the bootloader on a %s partition
nl: U kunt de opstart-lader niet installeren op een %s-partitie

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
nl: U kan dit pakket niet selecteren omdat er te weinig vrije ruimte is

en: You can't select/unselect this package
nl: U kan dit pakket niet (de)selecteren

en: You can't unselect this package. It is already installed
nl: U kan dit pakket niet deselecteren. Het is al geinstalleerd.

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
nl: U kunt dit pakket niet deselecteren. Het moet opgewaardeerd worden.

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
nl: U kan JFS niet gebruiken op een partitie kleiner dan 16MB

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
nl: U kan ReiserFS niet gebruiken op een partitie kleiner dan 32MB

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
nl: U kunt geen LVM logisch deel voor koppelpunt %s gebruiken

en: You can't use an encrypted file system for mount point %s
nl: U kunt geen versleuteld bestandssysteem voor koppelpunt %s gebruiken

en: You don't have a swap partition
    
    Continue anyway?
nl: U heeft geen swap-partitie!
    
    Toch verdergaan?

en: You don't have any configured interface.
    Configure them first by clicking on 'Configure'
nl: U heeft helemaal geen geconfigureerde interface.
    Configureer deze eerst door op 'Configureer' te klikken

en: You don't have any internet connection.
    Create one first by clicking on 'Configure'
nl: U heeft helemaal geen internetverbinding.
    Creëer er eerst één door op 'Configureer' te klikken

en: You don't have any partitions!
nl: U heeft helemaal geen partities!

en: You don't have enough free space on your Windows partition
nl: U heeft niet genoeg vrije ruimte op uw Windows partitie

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions
nl: Er zit een gat in uw partitietabel, maar ik kan het niet gebruiken.
    De enige oplossing is om uw primaire partitie te verplaatsen zodat het gat naast de extended partitie komt te liggen

en: You have configured multiple ways to connect to the Internet.
    Choose the one you want to use.
nl: U heeft meerdere manieren om te verbinden met het Internet geconfigureerd.
    Kies degene die u wenst te gebruiken.

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
nl: U heeft meer dan één harde schijf, op welke wilt u Linux installeren?

en: You have now the possibility to download software aimed for encryption.
    
    WARNING:
    
    Due to different general requirements applicable to these software and imposed
    by various jurisdictions, customer and/or end user of theses software should
    ensure that the laws of his/their jurisdiction allow him/them to download, stock
    and/or use these software.
    
    In addition customer and/or end user shall particularly be aware to not infringe
    the laws of his/their jurisdiction. Should customer and/or end user not
    respect the provision of these applicable laws, he/they will incure serious
    sanctions.
    
    In no event shall Mandrakesoft nor its manufacturers and/or suppliers be liable
    for special, indirect or incidental damages whatsoever (including, but not
    limited to loss of profits, business interruption, loss of commercial data and
    other pecuniary losses, and eventual liabilities and indemnification to be paid
    pursuant to a court decision) arising out of use, possession, or the sole
    downloading of these software, to which customer and/or end user could
    eventually have access after having sign up the present agreement.
    
    
    For any queries relating to these agreement, please contact 
    Mandrakesoft, Inc.
    2400 N. Lincoln Avenue Suite 243
    Altadena California 91001
    USA
nl: U bent nu in staat software bedoeld voor encryptie te downloaden.
    
    WAARSCHUWING:
    
    Ten gevolge van verschillende algemene vereisten met betrekking tot deze
    software en opgelegd door verscheidene jurisdicties, dienen klanten en/of
    eindgebruikers van deze software zich ervan te vergewissen dat de wetten
    van hun jurisdictie hen toestaan  deze software te downloaden,
    opslaan en/of te gebruiken.
    
    Daarnaast zal de klant en/of eindgebruiker in het bijzonder erop letten niet
    de wetten van zijn/hun jurisdictie te overtreden. Indien de klant en/of
    eindgebruiker de bepalingen van de van toepassing zijnde wetten niet
    respecteert, zullen hem aanzienlijke sancties worden opgelegd.
    
    In geen geval zal Mandrakesoft, noch haar fabrikanten en/of leveranciers
    aansprakelijk gehouden worden voor welke speciale, indirecte of incidentele
    schade dan ook (inclusief, maar niet beperkt tot gederfde winsten, onderbreking
    van zakendoen, verlies van commerciële gegevens en andere financiële
    verliezen, en eventuele aansprakelijkheden en vergoedingen die betaald
    moeten worden als gevolg van een beslissing van een gerechtshof)
    voortkomend uit gebruik, bezit, of alleen het downloaden van deze software,
    waartoe de klant en/of eindgebruiker eventueel toegang zou kunnen hebben
    na de voorliggende overeenkomst te hebben getekend.
    
    
    Voor inlichtingen met betrekking tot deze overeenkomst, neemt u contact op met
    Mandrakesoft, Inc.
    2400 N. Lincoln Avenue Suite 243
    Altadena California 91001
    USA

en: You have now the possibility to download updated packages that have
    been released after the distribution has been made available.
    
    You will get security fixes or bug fixes, but you need to have an
    Internet connection configured to proceed.
    
    Do you want to install the updates ?
nl: U bent nu in de gelegenheid om vernieuwde pakketten te downloaden
    die uitgebracht zijn nadat de distributie uitkwam.
    
    U kunt beveiligingsreparaties of reparaties van programmafouten verkrijgen,
    maar u heeft wel een geconfigureerde internetverbinding nodig om verderte gaan.
    
    Wenst u de vernieuwde pakketten te installeren?

en: You have one big FAT partition
    (generally used by MicroSoft Dos/Windows).
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
nl: U heeft één grote FAT-partitie
    (meestal gebruikt door Microsoft DOS/Windows).
    Ik stel voor dat u eerst de grootte van die partitie aanpast
    (klik erop, en klik daarna op "Grootte Aanpassen")

en: You have selected the following server(s): %s
    
    
    These servers are activated by default. They don't have any known security
    issues, but some new could be found. In that case, you must make sure to upgrade
    as soon as possible.
    
    
    Do you really want to install these servers?
nl: U heeft de volgende server(s) geselecteerd: %s
    
    
    Deze servers worden standaard geactiveerd. Ze hebben geen bekende
    beveiligingsproblemen, maar het is mogelijk dat er nieuwe gevonden worden.
    Zorg er in dat geval voor ze zo spoedig mogelijk op te waarderen.
    
    
    Weet u zeker dat u deze servers wilt installeren?

en: You have space on your disk for only %d%% of these packages.
    
    If you wish to install less than this,
    select the percentage of packages that you want to install.
    A low percentage will install only the most important packages;
    a percentage of %d%% will install as many packages as possible.
nl: U heeft schijfruimte voor slechts %d%% van deze pakketten.
    
    Als u minder wenst te installeren,
    selecteer dan het percentage pakketten dat u wenst te installeren.
    Een laag percentage zal enkel de belangrijkste pakketten installeren;
    een percentage van %d%% zal alle geselecteerde pakketten installeren.

en: You have transferred your former default printer ("%s"), Should it be also the default printer under the new printing system %s?
nl: U heeft uw vorige standaardprinter ("%s") overgezet. Moet dit ook de standaardprinter worden in het nieuwe printsysteem %s?

en: You haven't selected any group of packages.
    Please choose the minimal installation you want:
nl: U heeft geen enkele pakketgroep geselecteerd
    Gelieve de minimale installatie die u wenst te kiezen.

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you don't see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
nl: Wellicht is het nodig om uw Open Firmware opstart-apparaat 
     te veranderen om de opstartlader te activeren. Wanneer u geen 
     opstartlader-prompt bij het opnieuw opstarten ziet, houdt dan 
     Command-Option-O-F ingedrukt bij het opstarten en voer in: 
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Vervolgens voert u in: shut-down
    Bij de volgende keer opstarten zou u dan de opstartlader-prompt 
    moeten zien.

en: You may now choose which services you wish to start at boot time.
    
    Here are presented all the services available with the current
    installation. Review them carefully and uncheck those which are not always
    needed at boot time.
    
    You can get a short explanatory text about a service by selecting a
    specific service. However, if you are not sure whether a service is useful
    or not, it is safer to leave the default behavior.
    
    !! At this stage, be very careful if you intend to use your machine as a
    server: you will probably not want to start any services which you do not
    need. Please remember that several services can be dangerous if they are
    enabled on a server. In general, select only the services you really need.
    !!
nl: U kunt nu kiezen welke diensten u wil gestart hebben bij het opstarten.
    
    In dit overzicht staan alle diensten die beschikbaar zijn in de huidige
    installatie. Kijk ze aandachtig na en de-selecteer degenen die niet altijd
    nodig zijn bij het opstarten.
    
    U kunt een korte uitleg krijgen over een dienst door een specifieke dienst
    te selecteren. Wanneer u niet zeker bent of een dienst nuttig is of niet,
    dan is het veiliger om de standaard-instelling over te nemen.
    
    Wees vooral voorzichtig in deze stap als u uw machine als een server wil
    gebruiken: u zal waarschijnlijk de diensten die u niet nodig heeft niet willen
    starten. Onthoud alstublieft dat een aantal diensten gevaarlijk kunnen zijn
    wanneer ze geactiveerd zijn op een server. In het algemeen geldt: kies
    alleen de services die u echt nodig heeft.

en: You may now provide its options to module %s.
    Note that any address should be entered with the prefix 0x like '0x123'
nl: U kunt nu zijn opties doorgeven aan module %s.
    Merk op dat een adres moet worden ingegeven met de prefix 0x zoals '0x123'

en: You may now provide its options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
nl: U mag nu de opties voor module %s ingeven.
    Opties staan in het formaat ``naam=waarde naam2=waarde2 ...''.
    Bijvoorbeeld, ``io=0x300 irq=7''

en: You must also format %s
nl: U dient tevens %s te formatteren

en: You must choose/enter a printer/device!
nl: U dient een printer of apparaat te kiezen/in te voeren!

en: You must enter a device or file name!
nl: U dient een apparaat  of bestandsnaam in te voeren!

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
nl: U moet een partitie met FAT-bestandssysteem gekoppeld hebben aan /boot/efi

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
nl: U moet een root-partitie hebben.
    Hiervoor dient u een partitie aan te maken (of op een bestaande partitie teklikken). Daarna kiest u de actie ``Koppelpunt'' en stelt u dit i nop `/'

en: You must have a swap partition
nl: U moet een swap-partitie hebben

en: You must indicate where you wish to place the information required to boot
    to GNU/Linux.
    
    Unless you know exactly what you are doing, choose "First sector of drive
    (MBR)".
nl: Hier moet u ingeven waar u de informatie wenst te
    plaatsen die nodig is om GNU/Linux op te starten.
    
    
    Tenzij u precies weet wat u doet, kiest u "Eerste sector van
    station (MBR)".

en: You must specify a kernel image
nl: U dient een kernel-beeldbestand aan te geven

en: You must specify a root partition
nl: U dient een root-partitie aan te geven

en: You need a true filesystem (ext2, reiserfs) for this mount point
nl: U benodigt een geavanceerd bestandssysteem (ext2, reiserfs) voor dit koppelpunt

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
nl: U dient te herstarten om de wijzigingen in de partitietabel te activeren.

en: You will be able to choose them more specifically in the next step.
nl: Het is mogelijk preciezer te kiezen in de volgende stap.

en: You will receive an alert if one of the selected service is no more running
nl: U zult een waarschuwing ontvangen indien één van de geselecteerde diensten niet meer draait

en: You will receive an alert if the load is higher than this value
nl: U zult een waarschuwing ontvangen indien de processorbelasting hoger is dan deze waarde

en: You'll need to reboot before the modification can take place
nl: U zal moeten herstarten voordat de aanpassing van kracht wordt

en: You've selected a software RAID partition as root (/).
    No bootloader is able to handle this without a /boot partition.
    So be careful to add a /boot partition
nl: U heeft een software RAID partitie als root (/) geselecteerd.
    Geen bootloader kan dit aan zonder een /boot partitie, dus wees er zeker
    van ook een /boot-partitie toe te voegen.

en: Your HP multi-function device was configured automatically to be able to scan. Now you can scan from the command line with "ptal-hp %s scan ...". Scanning via a graphical interface or from the GIMP is not supported yet for your device. More information you will find in the "/usr/share/doc/hpoj-0.8/ptal-hp-scan.html" file on your system. If you have an HP LaserJet 1100 or 1200 you can only scan when you have the scanner option installed.
    
    Do not use "scannerdrake" for this device!
nl: Uw HP multifunctioneel apparaat is automatisch geconfigureerd om te kunnen scannen. U kunt nu scannen vanaf de commandoregel met "ptal-hp %s scan ...". Scannen via een grafische interface of vanuit The GIMP is nog niet ondersteund voor uw apparaat. U vindt meer informatie in het bestand "/usr/share/doc/hpoj-0.8/ptal-hp-scan.html" op uw systeem. Als u een HP LaserJet 1100 of 1200 heeft kunt u alleen scannen indien u de scanner-optie geïnstalleerd heeft.
    
    Gebruik voor dit apparaat geen "scannerdrake"!

en: Your HP multi-function device was configured automatically to be able to scan. Now you can scan with "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" to specify the scanner when you have more than one) from the command line or with the graphical interfaces "xscanimage" or "xsane". If you are using the GIMP, you can also scan by choosing the appropriate point in the "File"/"Acquire" menu. Call also "man scanimage" and "man sane-hp" on the command line to get more information.
    
    Do not use "scannerdrake" for this device!
nl: Uw HP multifunctioneel apparaat is automatisch geconfigureerd om te kunnen scannen. U kunt nu scannen met "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" om de scanner te specificeren als u er meer dan één heeft) vanaf de commandoregel of met behulp van de grafische interfaces "xscanimage" of "xsane". Indien u gebruik maakt van The GIMP, kunt u ook scannen door het juiste punt te kiezen in het "Bestand"/"Importeren"-menu. U kunt ook "man scanimage" en "man sane-hp" aanroepen vanaf de commandoregel om meer informatie te krijgen.
    
    Gebruik voor dit apparaat geen "scannerdrake"!

en: Your Windows partition is too fragmented, please run ``defrag'' first
nl: Uw Windows partitie is te gefragmenteerd, start a.u.b. eerst ``defrag'' eerst

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
nl: Uw kaart kan 3D hardware acceleratie ondersteuning hebben, maar alleen met 
    XFree %s, LET OP: DIT IS EEN EXPERIMENTELE ONDERSTEUNING, WELKE UW COMPUTER 
    KAN LATEN VASTLOPEN.
    Uw kaart wordt ondersteund door XFree %s, welke betere ondersteuning zou 
    kunnen hebben in 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
nl: Uw kaart kan 3D acceleratie ondersteuning krijgen, maar alleen met XFree %s.
    Uw kaart wordt ondersteund door XFree %s, welke betere ondersteuning zou 
    kunnen hebben in 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
nl: Uw kaart kan 3D acceleratie ondersteuning krijgen met XFree %s.
    LET OP: DIT IS EEN EXPERIMENTELE ONDERSTEUNING, WELKE UW COMPUTER KAN LATEN 
    VASTLOPEN.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s.
nl: Uw kaart kan 3D acceleratie ondersteuning krijgen met XFree %s.

en: Your choice? (0/1, default `%s')
nl: Uw keuze? (0/1, standaard '%s')

en: Your choice? (default %s)
nl: Uw keuze? (standaard %s)

en: Your choice? (default `%s'%s)
nl: Uw keuze? (standaard '%s'%s)

en: Your new Mandrake Linux operating system is currently being installed.
    Depending on the number of packages you will be installing and the speed of
    your computer, this operation could take from a few minutes to a
    significant amount of time.
    
    Please be patient.
nl: Uw nieuwe Mandrake Linux besturingssysteem wordt nu geïnstalleerd.
    Afhankelijk van het aantal pakketten dat u zult installeren en de snelheid
    van uw computer, kan deze operatie enkele minuten tot een behoorlijk lange
    tijd in beslag nemen.
    
    Even geduld alstublieft.

en: Your personal phone number
nl: Uw persoonlijke telefoonnummer

en: Your printer model
nl: Uw printermodel

en: Your system has not enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
nl: Uw systeem heeft niet genoeg ruimte over voor installatie of opwaardering (%d > %d)

en: Your system is low on resource. You may have some problem installing
    Mandrake Linux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
nl: Uw systeem heeft weinig bronnen beschikbaar. U zou problemen kunnen
    ondervinden bij het installeren van Mandrake Linux. Als dit gebeurt,
    kunt u een text installatie proberen. Om dit te doen, drukt u op `F1'
    terwijl de CDROM opstart, en dan voert u `text' in.

en: Your system support multiple head configuration.
    What do you want to do?
nl: Uw systeem ondersteunt een configuratie met meerdere koppen.
    Want wenst u te doen?

en: Yugoslavian (latin)
nl: Joegoslavisch (latin)

en: access to X programs
nl: toegang tot X-programma's

en: access to administrative files
nl: toegang tot administratieve bestanden

en: access to rpm tools
nl: toegang tot rpm-gereedschappen

en: across Network
nl: over netwerk

en: activate now
nl: nu activeren

en: alert configuration
nl: configuratie van waarschuwing

en: allow "su"
nl: "su" toestaan

en: apmd is used for monitoring batery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
nl: apmd is gebruikt voor het controleren van de batterijstatus en om dit te loggen via syslog.
    Het kan ook gebruikt worden om de machine uit te schakelen als het spanningsniveau van de batterij laag is.

en: busmouse
nl: bus muis

en: but not matching
nl: maar komt niet overeen met

en: cable connection detected
nl: kabelverbinding gevonden

en: can not open /etc/inittab for reading: %s
nl: kan /etc/inittab niet openen: %s

en: chunk size
nl: chunk-grootte

en: click here if you are sure.
nl: klik hier als u er zeker van bent.

en: commands before booting, or 'c' for a command-line.
nl:  om de ingang eerst te bewerken, of 'c' voor een command-line.

en: consolehelper missing
nl: ontbrekende console-hulp

en: could not find any font in your mounted partitions
nl: kan geen lettertypen vinden in uw aangekoppelde partities

en: could not find any font.
nl: kan geen enkel lettertpype vinden.

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
nl: cron is een standaard UNIX-programma dat door de gebruiker gespecificeerde programma's start
    op periodiek geplande tijden. vixie cron voegt een aantal 'features' toe aande basis UNIX-cron,
    waaronder betere veiligheid en krachtigere configuratieopties.

en: daily
nl: dagelijks

en: deactivate now
nl: nu de-activeren

en: detected %s
nl: %s ontdekt

en: detected on interface %s
nl: gevonden op interface %s

en: detected on port %s
nl: gevonden op poort %s

en: device
nl: apparaat

en: disable
nl: uitschakelen

en: dismiss
nl: klaar

en: done
nl: klaar

en: enable
nl: inschakelen

en: error unmounting %s: %s
nl: fout bij ontkoppelen %s: %s

en: ethernet card(s) detected
nl: ethernet kaart(en) gevonden

en: file list send by FTP : %s
nl: bestandslijst via FTP verzonden: %s

en: files sending by FTP
nl: bestanden worden per FTP verstuurd

en: fsck failed with exit code %d or signal %d
nl: fsck is mislukt met afsluitcode %d of signaal %d

en: here if no.
nl: hier zoniet.

en: high
nl: hoog

en: hourly
nl: ieder uur

en: important
nl: belangrijk

en: kdesu missing
nl: kdesu is afwezig!

en: level
nl: niveau

en: load setting
nl: instelling processorbelasting

en: login
nl: loginnaam

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
nl: lpd is de print-daemon, die nodig is om lpr goed te laten werken. Het is
    voornamelijk een server die print-jobs naar printers stuurt en regelt.

en: matching
nl: komt overeen met

en: maybe
nl: misschien

en: mkraid failed
nl: mkraid-fout!

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
nl: mkraid-fout! (misschien ontbreken de raidtools?)

en: monthly
nl: maandelijks

en: mount failed:
nl: koppelen mislukt:

en: mounting partition %s in directory %s failed
nl: het koppelen van partitie %s in map %s is mislukt

en: must have
nl: must-have

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve host names to IP addresses.
nl: named (BIND) is een Domain Name Server (DNS) die wordt gebruikt om hostnamen naar IP-adressen om te zetten.

en: new
nl: nieuw

en: nice
nl: leuk

en: no available partitions
nl: Geen beschikbare partities

en: no fonts found
nl: geen lettertypen gevonden.

en: no help implemented yet.
nl: Helaas geen hulp beschikbaar.

en: no network card found
nl: Geen netwerkkaart gevonden

en: no serial_usb found
nl: Geen seriële USB gevonden

en: none
nl: geen

en: not enough room in /boot
nl: niet genoeg ruimte in /boot

en: on Hard Drive
nl: op harde schijf

en: on LPD server "%s", printer "%s"
nl: op LPD server "%s", printer "%s"

en: on Novell server "%s", printer "%s"
nl: op Novell server "%s", printer "%s"

en: on Windows server "%s", share "%s"
nl: op Windows server "%s", share "%s"

en: on bus %d id %d
nl: op bus %d id %d

en: options description:
    
    Please be careful when you are using ftp backup, because only 
    backups that are already built are sent to the server.
    So at the moment, you need to build the backup on your hard 
    drive before sending it to the server.
nl: beschrijving van opties:
    
    Weest u voorzichtig met het gebruik van FTP-reservekopie,
    omdat alleen reeds gemaakte reservekopieën naar de server
    worden verzonden. Dus op dit moment dient u de reservekopie
    op uw harde schijf te maken alvorens deze te verzenden naar
    de server.

en: paranoid
nl: paranoïde

en: parse all fonts
nl: alle lettertypen ontleden

en: partition %s
nl: Partitie %s

en: partition %s is now known as %s
nl: partitie %s heet vanaf nu %s

en: password
nl: wachtwoord

en: pfm fonts conversion
nl: pfm-lettertype conversie

en: please choose the date to restore
nl: Gelieve de datum te kiezen om te herstellen

en: please wait during ttmkfdir...
nl: Even geduld terwijl 'ttmkfdir' wordt uitgevoerd...

en: please wait, parsing file: %s
nl: Even geduld, bezig met ontleden van bestand: %s

en: port
nl: poort

en: re-type password
nl: Voer wachtwoord opnieuw in

en: reconfigure
nl: herconfigureren

en: restrict
nl: beperken

en: running
nl: actief

en: search
nl: zoeken

en: select path to restore (instead of / )
nl: selecteer te herstellen pad (in plaats van / )

en: serial
nl: seriëel

en: service setting
nl: instelling diensten

en: simple
nl: eenvoudig

en: stopped
nl: gestopt

en: tinyfirewall configurator
    
    This configures a personal firewall for this Mandrake Linux machine.
    For a powerful dedicated firewall solution, please look to the
    specialized MandrakeSecurity Firewall distribution.
nl: Configuratie van tinyfirewall
    
    Dit programma configureert een persoonlijk instelling van de firewall
    voor deze Mandrake Linux machine. Voor een krachtige, specifieke
    firewall-oplossing, zie de gespecialiseerde MandrakeSecurity Firewall
    distributie.

en: total progess
nl: totale voortgang

en: ttf fonts conversion
nl: ttf-lettertype conversie

en: type1inst building
nl: 'type1inst' is bezig

en: usage: keyboarddrake [--expert] [keyboard]
nl: gebruik: keyboarddrake [--expert] [keyboard]

en: use dhcp
nl: gebruik DHCP

en: use pppoe
nl: gebruik pppoe

en: use pptp
nl: gebruik pptp

en: very nice
nl: heel leuk

en: weekly
nl: wekelijks

en: with /usr
nl: met /usr

en: xfs restart
nl: xfs herstarten
