DrakX - en to gl translation catalogue (888 entries)

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the irq and io of your card.
gl: 
    Se ten unha tarxeta ISA, os valores na seguinte pantalla deberían ser os correctos.
    
    Se ten unha tarxeta PCMCIA, ten que coñecer a irq e a e/s da tarxeta.

en: 
    You can connect to Internet or reconfigure your connection.
gl: 
    Pode conectar á Internet ou reconfigurar a súa conexión.

en: 
    You can disconnect or reconfigure your connection.
gl: 
    Pode desconectar ou reconfigurar a súa conexión.

en: 
    You can reconfigure your connection.
gl: 
    Pode reconfigurar a súa conexión.

en: 
    try to change some parameters
gl: 
    probe a cambiar algúns parámetros

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
gl:   <Tab>/<Alt-Tab> entre elementos  |  <Space> escoller  |  <F12> seguinte

en:  (Default)
gl:  (Por omisión)

en:  (driver %s)
gl:  (controlador %s)

en: %d minutes
gl: %d minutos

en: %d packages
gl: %d paquetes

en: %d seconds
gl: %d segundos

en: %s formatting of %s failed
gl: O formato %s de %s fallou

en: (already added %s)
gl: (%s xa foi engadido)

en: (module %s)
gl: (módulo %s)

en: , %s sectors
gl: , %s sectores

en: /File/-
gl: Ficheiro/-

en: /File/Save _As
gl: /Ficheiro/Gardar _como

en: /File/_New
gl: /Ficheiro/_Novo

en: /File/_Open
gl: /Ficheiro/_Abrir

en: /File/_Quit
gl: /Ficheiro/_Saír

en: /File/_Save
gl: /Ficheiro/_Gardar

en: /Help/_About...
gl: /Axuda/_Acerca...

en: /Options/Test
gl: /Opcións/Proba

en: /_File
gl: /_Ficheiro

en: /_Help
gl: /A_xuda

en: /_Options
gl: /_Opcións

en: 1 button
gl: 1 botón

en: 1 minute
gl: 1 minuto

en: 16 million colors (24 bits)
gl: 16 millóns de cores (24 bits)

en: 2 buttons
gl: 2 botóns

en: 256 colors (8 bits)
gl: 256 cores (8 bits)

en: 256 kB
gl: 256 KB

en: 3 buttons
gl: 3 botóns

en: 32 thousand colors (15 bits)
gl: 32 mil cores (15 bits)

en: 4 billion colors (32 bits)
gl: 4 mil millóns de cores (32 bits)

en: 512 kB
gl: 512 KB

en: 65 thousand colors (16 bits)
gl: 65 mil cores (16 bits)

en: 8514 Compatible, 1024x768 at 87 Hz interlaced (no 800x600)
gl: Compatible 8514, 1024x768 a 87 Hz entrelazado (no 800x600)

en: <- Previous
gl: <- Anterior

en: <control>O
gl: <control>A

en: <control>S
gl: <control>G

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    LILO (or grub) on your system, or another operating system removes LILO, or LILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures. Would you like to create a bootdisk for your system?
    %s
gl: Un disco de arrinque personalizado dálle a posibilidade de arrincar o seu
    equipo baixo Linux sen depender do cargador de arrinque normal. Isto pode ser
    útil se non desexa instalar LILO (ou grub) no seu sistema, ou se outro sistema
    operativo o borra ou se LILO non funciona coa configuración do seu equipo.
    Un disco de arrinque personalizado tamén pode ser usado coa imaxe de rescate
    de Mandrake, facendo así moito máis fácil a recuperación no caso de fallo
    grave do sistema. ¿Desexa crear un disco de arrinque para o seu sistema?
    %s

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
gl: Un ambiente gráfico cun conxunto de aplicacións amigables e ferramentas de escritorio

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
gl: Perderanse TODAS as particións existentes e os seus datos na unidade %s

en: Abort
gl: Abortar

en: Accept
gl: Aceptar

en: Accept user
gl: Aceptar usuario

en: Account Login (user name)
gl: Login da conta (nome de usuario)

en: Account Password
gl: Contrasinal da conta

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
gl: Activa/desactiva tódalas interfaces de rede configuradas para
    seren activadas no arrinque.

en: Adapter %s: %s
gl: Adaptador %s: %s

en: Add
gl: Engadir

en: Add a user
gl: Engadir usuario

en: Add to LVM
gl: Engadir ó LVM

en: Add to RAID
gl: Engadir ó RAID

en: Add user
gl: Engadir usuario

en: Advanced
gl: Avanzado

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
gl: Ó mudar o tipo da partición %s, perderanse tódolos datos desta partición

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
gl: Ó formatar a partición %s, perderanse tódolos datos desta partición

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
gl: Ó redimensionar a partición %s, perderanse tódolos datos desta partición

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
gl: Tras facer iso, aconséllase reiniciar o sistema X para
    evitar os problemas de mudar o nome de máquina.

en: All
gl: Todas

en: All data on this partition should be backed-up
gl: Debería facer unha copia de seguridade dos datos desta partición

en: All primary partitions are used
gl: Tódalas particións primarias están usadas

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
gl: Programas de divertimentos: arcade, taboleiros, estratexia, etc

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
gl: Ocorreu un erro - non se atopou ningún dispositivo válido para crear novos sistemas de ficheiros. Verifique o seu equipo para ver a razón deste problema

en: An error has occurred, try to change some parameters
gl: Ocorreu un erro, probe a cambiar algúns parámetros

en: An error has occurred:
gl: Ocorreu un erro:

en: An error occurred
gl: Ocorreu un erro

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
gl: Ocorreu un erro, e o programa non sabe como manexalo de
    maneira limpa. Continúe ó seu propio risco.

en: Anacron a periodic command scheduler.
gl: Anacron, un xestor de comandos periódicos.

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
gl: Apache é un servidor de World Wide Web.  Úsase para servir ficheiros HTML
    e CGI.

en: Append
gl: Agregar

en: Archiving, emulators, monitoring
gl: Arquivado, emuladores, monitorizaxe

en: Armenian (old)
gl: Armenio (antigo)

en: Armenian (phonetic)
gl: Armenio (fonético)

en: Armenian (typewriter)
gl: Armenio (máquina de escribir)

en: Audio-related tools: mp3 or midi players, mixers, etc
gl: Ferramentas de audio: reproductores de mp3 ou midi, mesturadores, etc

en: Authentication
gl: Autenticación

en: Auto allocate
gl: Asignación automática

en: Autologin
gl: Login automático

en: Automated
gl: Automatizada

en: Automatic IP
gl: IP automático

en: Autoprobe
gl: Autodetección

en: Azerbaidjani (latin)
gl: Azerbaianí (latín)

en: Bad backup file
gl: Ficheiro de backup incorrecto

en: Bad choice, try again
gl: Elección incorrecta, tente de novo

en: Bad package
gl: Paquete erróneo

en: Be careful: this operation is dangerous.
gl: Teña coidado: esta operación é perigosa.

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
gl: Como está a facer unha instalación de rede, esta xa está configurada.
    Prema Aceptar para manter a configuración, ou Cancelar para reconfigurar a conexión de rede e Internet.

en: Belarusian
gl: Bielorruso

en: Belgian
gl: Belga

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
gl: Libros e howtos sobre Linux e o software libre

en: Boot Protocol
gl: Protocolo de arrinque

en: Boot Style Configuration
gl: Configuración do estilo de arrinque

en: Boot device
gl: Dispositivo de arrinque

en: Boot from DOS/Windows (loadlin)
gl: Arrincar dende DOS/Windows (loadlin)

en: Bootloader installation
gl: Instalación do cargador de arrinque

en: Bootloader main options
gl: Opcións principais do cargador de arrinque

en: Bootloader to use
gl: Cargador de arrinque que usar

en: Brazilian (ABNT-2)
gl: Brasileiro (ABNT-2)

en: Bringing down the network
gl: Desactivando a rede

en: Bringing up the network
gl: Activando a rede

en: C and C++ development libraries, programs and include files
gl: Bibliotecas de desenvolvemento en C e C++, programas e ficheiros include

en: CUPS server IP
gl: IP do servidor CUPS

en: Cable connection
gl: Conexión por cable

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID md%d
gl: Non se pode engadir unha partición ó RAID _formatado_ md%d

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
gl: Non se pode quitar o punto de montaxe porque esta partición estase a
    usar de loopback.
    Quite primeiro o loopback

en: Can't write file %s
gl: Non se pode escribir o ficheiro %s

en: Canadian (Quebec)
gl: Canadiano (Québec)

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Card IO
gl: E/S da tarxeta

en: Card IO_0
gl: E/S_0 da tarxeta

en: Card IO_1
gl: E/S_1 da tarxeta

en: Card IRQ
gl: IRQ da tarxeta

en: Card mem (DMA)
gl: Memoria da tarxeta (DMA)

en: Cd-Rom labeled "%s"
gl: Cd-Rom etiquetado "%s"

en: Change Cd-Rom
gl: Mude o Cd-Rom

en: Change Graphic card
gl: Mudar a tarxeta gráfica

en: Change Monitor
gl: Mudar o monitor

en: Change Resolution
gl: Mudar a resolución

en: Change Server options
gl: Mudar as opcións do servidor

en: Change partition type
gl: Mudar o tipo de partición

en: Change your Cd-Rom!
    
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
gl: ¡Mude o Cd-Rom!
    
    Por favor, insira o Cd-Rom etiquetado "%s" na unidade e prema Aceptar. Se non o ten, prema Cancelar para omitir a instalación deste Cd-Rom.

en: Check bad blocks?
gl: ¿Comprobar os bloques erróneos?

en: Choose a X server
gl: Escolla un servidor X

en: Choose a mirror from which to get the packages
gl: Escoller un espello do que coller os paquetes

en: Choose a monitor
gl: Escolla o monitor

en: Choose action
gl: Escolla a acción

en: Choose an existing LVM to add to
gl: Escolla un dos LVM para engadirlle

en: Choose an existing RAID to add to
gl: Escolla un dos RAID para engadirlle

en: Choose options for server
gl: Escolla as opcións para o servidor

en: Choose packages to install
gl: Seleccionar paquetes

en: Choose security level
gl: Escola o nivel de seguridade

en: Choose the default user:
gl: Escolla o usuario por defecto:

en: Choose the floppy drive you want to use to make the bootdisk
gl: Escolla a disqueteira que quere usar para crear o disco de arranque

en: Choose the mount points
gl: Seleccione os puntos de montaxe

en: Choose the network interface
gl: Escolla a interface de rede

en: Choose the new size
gl: Escoller o novo tamaño

en: Choose the packages you want to install
gl: Escolla os paquetes que desexa instalar

en: Choose the partitions you want to format
gl: Elixa as particións que desexa formatar

en: Choose the profile to configure
gl: Escolla o perfil para configurar

en: Choose the resolution and the color depth
gl: Escolla a resolución e a profundidade de cor

en: Choose the sizes
gl: Escolla os tamaños

en: Choose the tool you want to use
gl: Elixa a ferramenta que queira usar

en: Choose the window manager to run:
gl: Escolla o xestor de fiestras para executar:

en: Choose which services should be automatically started at boot time
gl: Escolla os servicios que deben ser lanzados no arrinque do sistema

en: Choose your keyboard
gl: Escoller teclado

en: Choose your language
gl: Escoller a lingua

en: Chunk size %s
gl: Tamaño do bloque de datos %s

en: Circular mounts %s
gl: Puntos de montaxe circulares %s

en: Clean /tmp at each boot
gl: Baleirar /tmp en cada arrinque

en: Clear all
gl: Borrar todas

en: Collapse Tree
gl: Pechar árbore

en: Color depth: %s
gl: Profundidade de cor: %s

en: Compact
gl: Compacto

en: Complete (%dMB)
gl: Completo (%dMB)

en: Computing FAT filesystem bounds
gl: Calculando os límites do sistema de ficheiros FAT

en: Computing Windows filesystem bounds
gl: Calculando os límites do sistema de ficheiros de Windows

en: Configuration
gl: Configuración

en: Configure Internet Access...
gl: Configurar o acceso á Internet...

en: Configure Local Area Network...
gl: Configurar a rede de área local...

en: Configure X
gl: Configurar as X

en: Configure mouse
gl: Configurar o rato

en: Configure networking
gl: Configurar a rede

en: Configure services
gl: Configurar servicios

en: Configuring IDE
gl: Configurando o IDE

en: Configuring PCMCIA cards...
gl: Configurando tarxetas PCMCIA...

en: Configuring network
gl: Configurando a rede

en: Configuring network device %s
gl: Configurar o dispositivo de rede %s

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
gl: Configurando os scripts, instalando o software, iniciando os servidores...

en: Configuring...
gl: Configurando...

en: Congratulations!
gl: ¡Noraboa!

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandrake Linux,
    consult the Errata available from:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/82errata.php3
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandrake Linux User's Guide.
gl: Noraboa, a instalación rematou.
    Quite o disco de arrinque da unidade e prema [enter] para reiniciar.
    
    
    Para información sobre parches dispoñibles para esta versión
    de Mandrake Linux, consulte o ficheiro de erratas dispoñibles en
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/82errata.php3
    
    
    Para información sobre a configuración do seu sistema, despois
    da instalación, hai un capítulo na Guía do Usuario Oficial
    de Mandrake Linux.

en: Congratulations, the network and Internet configuration is finished.
    The configuration will now be applied to your system.
gl: Noraboa. A configuración da rede e de internet está rematada.
    
    Agora vai ser aplicada ó seu sistema.

en: Connect
gl: Conectar

en: Connect to the Internet
gl: Conectar á Internet

en: Connect...
gl: Conectar...

en: Connection Configuration
gl: Configuración da conexión

en: Connection name
gl: Nome da conexión

en: Connection type:
gl: Tipo de conexión:

en: Console Tools
gl: Ferramentas de consola

en: Contacting the mirror to get the list of available packages
gl: Contactando co espello para obter a lista dos paquetes dispoñibles

en: Continue
gl: Continuar

en: Continue anyway?
gl: ¿Continuar de calquera xeito?

en: Control Center
gl: Centro de control

en: Create
gl: Crear

en: Create a bootdisk
gl: Crear disquete de arrinque

en: Create a new partition
gl: Crear unha nova partición

en: Creating and formatting file %s
gl: Creando e formatando o ficheiro %s

en: Creating auto install floppy
gl: Creando un disquete de auto-instalación

en: Creating bootdisk
gl: Creando o disco de arrinque

en: Croatian
gl: Croata

en: Custom
gl: Personalizado

en: Custom disk partitioning
gl: Particionamento de disco personalizado

en: Czech (QWERTY)
gl: Checo (QWERTY)

en: Czech (QWERTZ)
gl: Checo (QWERTZ)

en: DHCP Client
gl: Cliente DHCP

en: DHCP client
gl: Cliente DHCP

en: DNS server
gl: Servidor DNS

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
gl: Letra de unidade DOS: %s (aproximación)

en: Danish
gl: Dinamarqués

en: Database
gl: Bases de datos

en: Default
gl: Por omisión

en: Default OS?
gl: ¿SO por omisión?

en: Del profile...
gl: Borrar perfil...

en: Delay before booting default image
gl: Retardo antes de arrincar a imaxe por omisión

en: Delete
gl: Borrar

en: Description
gl: Descrición

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Details
gl: Detalles

en: Detecting devices...
gl: Detectando os dispositivos...

en: Development
gl: Desenvolvemento

en: Device:
gl: Dispositivo:

en: Dialing mode
gl: Modo de marcación

en: Dialup options
gl: Opcións de chamada

en: Disabling servers...
gl: Desactivando os servidores...

en: DiskDrake failed to read correctly the partition table.
    Continue at your own risk!
gl: O DiskDrake non puido ler correctamente a táboa de particións.
    ¡Continúe ó seu propio risco!

en: Do you have another one?
gl: ¿Ten algunha outra?

en: Do you have any %s interfaces?
gl: ¿Ten algunha interface %s?

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
gl: ¿Quere que a tecla de Borrar devolva Suprimir na consola?

en: Do you want to start the connection at boot?
gl: ¿Desexa que a conexión se inicie ó arrincar?

en: Do you want to test the configuration?
gl: ¿Desexa probar a configuración?

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
gl: ¿Quere probar agora a conexión á Internet?

en: Do you want to use aboot?
gl: ¿Desexa usar aboot?

en: Documentation
gl: Documentación

en: Domain name
gl: Nome de dominio

en: Done
gl: Feito

en: Driver
gl: Controlador

en: Duplicate mount point %s
gl: Punto de montaxe %s duplicado

en: Dutch
gl: Holandés

en: Dvorak
gl: Teclado dvorak

en: Dvorak (Norwegian)
gl: Dvorak (Noruegués)

en: Dvorak (US)
gl: Dvorak (EUA)

en: Editors, shells, file tools, terminals
gl: Editores, shells, ferramentas de ficheiro, terminais

en: Empty
gl: Baleiro

en: Empty label not allowed
gl: Etiqueta baleira non permitida

en: Emulate third button?
gl: ¿Emular o terceiro botón?

en: Enable CD Boot?
gl: ¿Permitir o arrinque de CD?

en: Enable multi profiles
gl: Activar perfís múltiples

en: Enabling servers...
gl: Activando os servidores...

en: Enter a user
    %s
gl: Introduza un usuario
    %s

en: Entering step `%s'
gl: Entrando na etapa '%s'

en: Erase entire disk
gl: Borrar o disco completo

en: Error
gl: Erro

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
gl: Erro instalando aboot, 
    ¿probar a forzar a instalación mesmo se iso destrúe a primeira partición?

en: Error opening %s for writing: %s
gl: Erro ó abrir %s para escritura: %s

en: Error reading file %s
gl: Erro lendo o ficheiro %s

en: Error writing to file %s
gl: Erro escribindo ó ficheiro %s

en: Estimating
gl: Estimando

en: Estonian
gl: Estonio

en: Ethernet Card
gl: Tarxeta Ethernet

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP).
gl: Xa está todo configurado.
    Agora pode compartir a conexión á Internet con outros ordenadores da rede de área local, usando a configuración automática de rede (DHCP).

en: Exit install
gl: Saír da instalación

en: Expand Tree
gl: Expandir árbore

en: Expert
gl: Experto

en: Expert Mode
gl: Modo experto

en: Extended Super VGA, 800x600 at 60 Hz, 640x480 at 72 Hz
gl: Super VGA estendido, 800x600 a 60 Hz, 640x480 a 72 Hz

en: Extended partition not supported on this platform
gl: As particións estendidas non están soportadas nesta plataforma

en: External ISDN modem
gl: Módem RDSI externo

en: FAT resizing failed: %s
gl: O redimensionamento da FAT fallou: %s

en: FTP proxy
gl: Proxy FTP

en: File already exists. Use it?
gl: O ficheiro xa existe. ¿Usalo?

en: File already used by another loopback, choose another one
gl: O ficheiro xa está a ser usado por outro loopback, escolla outro

en: Filesystem type:
gl: Tipo de sist. de ficheiros:

en: Filesystem types:
gl: Tipos de sist. de ficheiros:

en: Finding packages to upgrade
gl: Atopando os paquetes para actualizar

en: Finish
gl: Finalizar

en: Finnish
gl: Finlandés

en: Firewall/Router
gl: Firewall/Encamiñador

en: Firewalling configuration detected!
gl: ¡Detectouse unha configuración de firewall!

en: First DNS Server (optional)
gl: Primeiro Servidor DNS (opcional)

en: First floppy drive
gl: Primeira unidade de disquete

en: First sector of boot partition
gl: Primeiro sector da partición de arranque

en: First sector of drive (MBR)
gl: Primeiro sector do disco (MBR)

en: Format
gl: Formatar

en: Format partitions
gl: Formatar particións

en: Formatted
gl: Formatado

en: Formatting
gl: Formatando

en: Formatting loopback file %s
gl: Formatando o ficheiro loopback %s

en: Formatting partition %s
gl: Formatando a partición %s

en: Formatting partitions
gl: Formatando as particións

en: Found %s %s interfaces
gl: %s interfaces %s atopadas

en: France
gl: Francia

en: French
gl: Francés

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
gl: GPM engade soporte para o rato ás aplicacións de texto de Linux, como
    o Midnight Commander. Tamén permite operacións de cortar e pegar co rato
    na consola, así como inclúe soporte para menús.

en: Game station
gl: Estación de xogos

en: Games
gl: Xogos

en: Gateway
gl: Pasarela

en: Gateway device
gl: Dispositivo de pasarela

en: Gateway:
gl: Pasarela:

en: Generate auto install floppy
gl: Xerar disquete de auto-instalación

en: Generic
gl: Xenérico

en: Generic 2 Button Mouse
gl: Rato de 2 botóns xenérico

en: Generic 3 Button Mouse
gl: Rato de 3 botóns xenérico

en: Generic PS2 Wheel Mouse
gl: Rato de roda PS2 xenérico

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
gl: Xeometría: %s cilindros, %s cabezas, %s sectores

en: Georgian ("Latin" layout)
gl: Xeorxiano ("latino")

en: Georgian ("Russian" layout)
gl: Xeorxiano ("ruso")

en: German
gl: Alemán

en: German (no dead keys)
gl: Alemán (sen teclas acentuadas)

en: Give the ram size in MB
gl: Indicar o tamaño da memoria en MB

en: Gnome Workstation
gl: Estación de traballo Gnome

en: Go on anyway?
gl: ¿Seguir adiante?

en: Graphic card
gl: Tarxeta gráfica

en: Graphic card not configured yet
gl: A tarxeta gráfica aínda non está configurada

en: Graphic card: %s
gl: Tarxeta gráfica: %s

en: Graphic card: %s
gl: Tarxeta gráfica: %s

en: Graphic memory: %s kB
gl: Memoria da tarxeta gráfica: %s KB

en: Graphics programs such as The Gimp
gl: Programas gráficos como o Gimp

en: Greek
gl: Grego

en: HTTP proxy
gl: Proxy HTTP

en: Hard drive detection
gl: Detectar discos duros

en: Help
gl: Axuda

en: Here are the different entries.
    You can add some more or change the existing ones.
gl: Estas son as diferentes entradas.
    Pode engadir algunhas máis ou cambiar as que xa existen.

en: Here is the full list of keyboards available
gl: Esta é a lista completa de teclados dispoñibles

en: High
gl: Alto

en: High Frequency SVGA, 1024x768 at 70 Hz
gl: SVGA alta-frecuencia, 1024x768 a 70 Hz

en: Horizontal refresh rate
gl: Frecuencia de actualización horizontal

en: Host name
gl: Nome de máquina

en: Hostname:
gl: Nome de máquina:

en: How is the printer connected?
gl: ¿Como está conectada a impresora?

en: Hungarian
gl: Húngaro

en: I can set up your computer to automatically start X upon booting.
    Would you like X to start when you reboot?
gl: Pódese configurar o seu ordenador para que entre automaticamente
    en X ó arrincar. ¿Desexa que se execute X ó reiniciar?

en: I can't add any more partition
gl: Non é posible engadir máis particións

en: I can't find any room for installing
gl: Non se pode atopar espacio para a instalación

en: I can't read your partition table, it's too corrupted for me :(
    I can try to go on blanking bad partitions (ALL DATA will be lost!).
    The other solution is to disallow DrakX to modify the partition table.
    (the error is %s)
    
    Do you agree to loose all the partitions?
gl: Non se pode ler a táboa de particións, está demasiado deteriorada :(
    Pódese probar baleirando as particións erróneas (¡Perderanse TODOS os datos!).
    A outra solución é impedir que o DrakX modifique a táboa de particións.
    (o erro é %s)
    
    ¿Concorda coa perda de tódalas particións?

en: I can't read your partition table, it's too corrupted for me :(
    I'll try to go on blanking bad partitions
gl: Non se pode ler a táboa de particións, está demasiado deteriorada :-(
    Probarase a ir poñendo en branco as particións erróneas

en: I don't know
gl: Non sei

en: I don't know how to format %s in type %s
gl: Descoñécese o xeito de formatar %s de tipo %s

en: I have detected an ISDN PCI Card, but I don't know the type. Please select one PCI card on the next screen.
gl: Detectouse unha Tarxeta RDSI PCI, pero se descoñece o tipo. Seleccione unha tarxeta PCI na seguinte pantalla.

en: IP address
gl: Enderezo IP

en: IP address should be in format 1.2.3.4
gl: Os enderezos IP deben estar no formato 1.2.3.4

en: ISDN Configuration
gl: Configuración da RDSI

en: ISDN card
gl: Tarxeta RDSI

en: ISDN connection
gl: conexión por RDSI

en: Icelandic
gl: Islandés

en: Icon
gl: Icona

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
gl: Se ten tódolos CDs na lista inferior, prema Aceptar.
    Se non ten ningún deses CDs, prema Cancelar.
    Se só faltan algúns dos CDs, desmárqueos, e prema Aceptar.

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
gl: Se ten pensado usar aboot, teña coidado de deixar un espacio libre (2048
    sectores abondan) no inicio do disco

en: If you wish to install less than this size,
    select the percentage of packages that you want to install.
    
    A low percentage will install only the most important packages;
    a percentage of 100%% will install all selected packages.
gl: Se quere instalar menos deste tamaño,
    seleccione a porcentaxe de paquetes que desexe.
    
    Unha porcentaxe baixa instalará só os paquetes máis importantes;
    unha porcentaxe dun 100%% instalará tódolos paquetes seleccionados.

en: Image
gl: Imaxe

en: Importance: %s
gl: Importancia: %s

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
gl: Nalgúns casos, o controlador de %s necesita información extra
    para funcionar correctamente, aínda que normalmente funcione sen ela.
    ¿Desexa especificar información extra para o controlador ou deixar que el
    analice o seu equipo e atope a información que necesita? Ás veces,
    analizar o equipo pode provocar que se pare, pero non debería
    causar ningún dano.

en: Individual package selection
gl: Selección individual de paquetes

en: Init Message
gl: Mensaxe inicial

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
gl: Insira un disquete formatado con FAT na unidade %s

en: Insert a blank floppy in drive %s
gl: Insira un disquete baleiro na unidade %s

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
gl: Insira un disquete na unidade
    Perderanse tódolos datos no disquete

en: Install
gl: Instalar

en: Install Class
gl: Clase de instalación

en: Install bootloader
gl: Cargador de arrinque

en: Install system
gl: Instalar sistema

en: Install/Update
gl: Instalar/Actualizar

en: Installation of %s failed. The following error occured:
gl: Fallou a instalación do %s. Ocorreu o erro seguinte:

en: Installation of bootloader failed. The following error occured:
gl: A instalación do xestor de arrinque fallou. Ocorreu o seguinte erro:

en: Installing
gl: Instalando

en: Installing driver for %s card %s
gl: Instalando o controlador para a tarxeta %s %s

en: Installing package %s
gl: Instalando o paquete %s

en: Installing package %s
    %d%%
gl: Instalando o paquete %s
    %d%%

en: Interface %s (using module %s)
gl: Interface %s (usando o módulo %s)

en: Internal ISDN card
gl: Tarxeta RDSI interna

en: Internet Connection Configuration
gl: Configuración da conexión á Internet

en: Internet Connection Sharing
gl: Compartición da conexión á Internet

en: Internet Connection Sharing currently disabled
gl: A compartición da conexión á Internet está desactivada

en: Internet Connection Sharing currently enabled
gl: A compartición da conexión á Internet está activada

en: Internet access
gl: Acceso á Internet

en: Internet configuration
gl: Configuración de Internet

en: Internet connection & configuration
gl: Conexión e configuración de Internet

en: Internet connection configuration
gl: Configuración da conexión á Internet

en: Internet connection sharing is now disabled.
gl: A compartición da conexión á Internet está agora desactivada.

en: Internet connection sharing is now enabled.
gl: A compartición da conexión á Internet está agora activada.

en: Internet station
gl: Estación Internet

en: Iranian
gl: Iraniano

en: Is this an install or an update?
gl: ¿É isto unha instalación ou unha actualización?

en: Is this correct?
gl: ¿É isto correcto?

en: Is this the correct setting?
gl: ¿É esta a configuración correcta?

en: Israeli
gl: Israelí

en: Israeli (Phonetic)
gl: Israelí (Fonético)

en: Italian
gl: Italiano

en: Japanese 106 keys
gl: Xaponés de 106 teclas

en: KDE Workstation
gl: Estación de traballo KDE

en: Keep the changes?
    Current configuration is:
    
    %s
gl: ¿Manter os cambios?
    A configuración actual é:
    
    %s

en: Keyboard
gl: Teclado

en: Keyboard layout: %s
gl: Disposición do teclado: %s

en: LAN Configuration
gl: Configuración da LAN

en: LAN configuration
gl: Configuración da LAN

en: LAN connection
gl: Conexión LAN

en: LBA (doesn't work on old BIOSes)
gl: LBA (non funciona en BIOS antigas)

en: LILO with graphical menu
gl: LILO con menú gráfico

en: LILO with text menu
gl: LILO con menú de texto

en: LILO/grub Installation
gl: Instalación do LILO/grub

en: LVM name?
gl: ¿Nome do LVM?

en: LVM-disks %s
gl: Discos LVM %s

en: Label
gl: Etiqueta

en: Latin American
gl: Latinoamericano

en: Launch the X-Window system at start
gl: Lanzar o sistema X-Window ó iniciar

en: Leaving in %d seconds
gl: Saíndo en %d segundos

en: Level %s
gl: Nivel %s

en: License agreement
gl: Acordo da licencia

en: Lithuanian "number row" QWERTY
gl: Lituano "ringleira de números" QWERTY

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
gl: Lituano "fonético" QWERTY

en: Lithuanian AZERTY (new)
gl: Lituano AZERTY (novo)

en: Lithuanian AZERTY (old)
gl: Lituano AZERTY (antigo)

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
gl: Fallo o cargar o módulo %s
    ¿Desexa retentalo con outros parámetros?

en: Local printer
gl: Impresora local

en: Location
gl: Localización

en: Login ID
gl: ID do login

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
gl: Rato Logitech (serie, antigo tipo C7)

en: Looking for available packages
gl: Buscando os paquetes dispoñibles

en: Loopback file name:
gl: Nome do ficheiro loopback:

en: Loopback file name: %s
gl: Nome do ficheiro loopback: %s

en: MOVE YOUR WHEEL!
gl: ¡MOVA A RODA!

en: Macedonian
gl: Macedonio

en: Mail/Groupware/News
gl: Correo/Groupware/Novas

en: Mandrake Linux Installation %s
gl: Instalación de Mandrake Linux %s

en: Minimum (%dMB)
gl: Mínimo (%dMB)

en: Modify
gl: Modificar

en: Modify RAID
gl: Modificar o RAID

en: Module options:
gl: Opcións do módulo:

en: Monitor HorizSync: %s
gl: Frecuencia horizontal do monitor: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
gl: Frecuencia vertical do monitor: %s

en: Monitor not configured
gl: O monitor non está configurado

en: Monitor that can do 1600x1200 at 70 Hz
gl: Monitor soportando 1600x1200 a 70 Hz

en: Monitor that can do 1600x1200 at 76 Hz
gl: Monitor soportando 1600x1200 a 76 Hz

en: More
gl: Máis

en: More Graphical Desktops (Gnome, IceWM)
gl: Máis escritorios gráficos (Gnome, IceWM)

en: Mount
gl: Montar

en: Mount point
gl: Punto de montaxe

en: Mount point:
gl: Punto de montaxe:

en: Mount points must begin with a leading /
gl: Os puntos de montaxe deben empezar por /

en: Mounted
gl: Montado

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
gl: Monta e desmonta tódolos puntos de montaxe de sistemas de
    ficheiros de Rede (NFS), SMB (Lan Manager/Windows) e NCP (NetWare).

en: Mouse
gl: Rato

en: Mouse Port
gl: Porto do rato

en: Mouse device: %s
gl: Dispositivo do rato: %s

en: Mouse type: %s
gl: Tipo de rato: %s

en: Move
gl: Desprazar

en: Moving
gl: Desprazando

en: Moving partition...
gl: Desprazando partición...

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 60 Hz
gl: Monitor multi-frecuencia soportando 1280x1024 a 60 Hz

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 74 Hz
gl: Monitor multi-frecuencia soportando 1280x1024 a 74 Hz

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 76 Hz
gl: Monitor multi-frecuencia soportando 1280x1024 a 76 Hz

en: Multimedia - CD Burning
gl: Multimedia - Gravación de CD

en: Multimedia - Graphics
gl: Multimedia - Gráficos

en: Multimedia - Sound
gl: Multimedia - Son

en: Multimedia - Video
gl: Multimedia - Vídeo

en: Multimedia station
gl: Estación multimedia

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
gl: NFS é un protocolo popular para compartir ficheiros a través de
    redes TCP/IP. Este servicio fornece funcionalidade de bloqueo de ficheiros.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
gl: NFS é un protocolo popular para compartir ficheiros a través de redes TCP/IP.
    Este servicio fornece funcionalidade de servidor NFS, que se configura co
    ficheiro /etc/exports.

en: NIS Domain
gl: Dominio NIS

en: NIS Server
gl: Servidor NIS

en: Name of printer
gl: Nome da impresora

en: Name:
gl: Nome:

en: Name: %s
gl: Nome: %s

en: NetWare Printer Options
gl: Opcións de impresora NetWare

en: Netmask
gl: Máscara de rede

en: Network Computer (client)
gl: Ordenador de rede (cliente)

en: Network Computer server
gl: Servidor de ordenadores de rede

en: Network Configuration
gl: Configuración da rede

en: Network Configuration Wizard
gl: Axudante da configuración de rede

en: Network configuration
gl: Configuración da rede

en: Network configuration (%d adapters)
gl: Configuración de rede (%d adaptadores)

en: Network interface
gl: Interface de rede

en: Network printer (TCP/Socket)
gl: Impresora de rede (TCP/Socket)

en: New profile...
gl: Novo perfil...

en: Next ->
gl: Seguinte ->

en: No
gl: Non

en: No ISDN PCI card found. Please select one on the next screen.
gl: Non se atopou ningunha tarxeta RDSI PCI. Seleccione unha na próxima pantalla.

en: No additional information
    about this service, sorry.
gl: Non hai información adicional
    sobre este servicio, desculpe.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system.
    I cannot set up this connection type.
gl: Non se detectou ningún adaptador de rede ethernet no seu sistema.
    Non se pode configurar este tipo de conexión.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
gl: Non se detectou ningún adaptador de rede ethernet no seu sistema. Execute a ferramenta de configuración de hardware.

en: No floppy drive available
gl: Ningunha disqueteira dispoñible

en: No mouse
gl: Ningún rato

en: No network adapter on your system!
gl: ¡Non hai ningún adaptador de rede no seu sistema!

en: No password
gl: Sen contrasinal

en: No printer
gl: Sen impresora

en: No, I don't want autologin
gl: Non, non quero login automático

en: Non-Interlaced SVGA, 1024x768 at 60 Hz, 800x600 at 72 Hz
gl: SVGA non-entrelazado, 1024x768 a 60 Hz, 800x600 a 72 Hz

en: Normal modem connection
gl: Conexión normal por módem

en: Norwegian
gl: Noruegués

en: Not connected
gl: Non conectado

en: Not enough free space to allocate new partitions
gl: Non hai espacio libre dabondo para asignar novas particións

en: Not enough partitions for RAID level %d
gl: Non hai particións dabondo para o nivel RAID %d

en: Not enough swap to fulfill installation, please add some
gl: Non hai espacio de intercambio dabondo para finalizar a instalación,
    por favor, engada algún

en: Not formatted
gl: Non formatado

en: OK
gl: Aceptar

en: Office Workstation
gl: Estación de traballo de oficina

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
gl: Programas de oficina: procesadores de texto (kword, abiword), follas de cálculo (kspread, gnumeric), visualizadores de pdf, etc

en: Ok
gl: Aceptar

en: On boot
gl: Ó arrincar

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
gl: A opción ``restrinxir opcións da liña de comandos'' non ten sentido sen contrasinal

en: Options
gl: Opcións

en: Options: %s
gl: Opcións: %s

en: Other
gl: Outros

en: Other Graphical Desktops
gl: Outros escritorios gráficos

en: Other OS (MacOS...)
gl: Outros SO (MacOS...)

en: Other OS (SunOS...)
gl: Outros SO (SunOS...)

en: Other OS (windows...)
gl: Outros SO (windows...)

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
gl: O soporte PCMCIA é normalmente para cousas como ethernet e módems en
    portátiles.  Non será arrincado ata que non estea configurado de xeito
    que non haxa problemas ó telo instalado en máquinas que non o precisan.

en: Package Group Selection
gl: Selección dos grupos de paquetes

en: Parameters
gl: Parámetros

en: Paranoid
gl: Paranoico

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
gl: Partición de arrinque por omisión
        (para arrincar en MS-DOS, non para lilo)

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
gl: ¡Escribirase ó disco a táboa de particións da unidade %s!

en: Partition table type: %s
gl: Tipo de táboa de particións: %s

en: Partitioning failed: %s
gl: O particionamento fallou: %s

en: Password
gl: Contrasinal

en: Password (again)
gl: Contrasinal (de novo)

en: Password are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
gl: Os contrasinais están activados, pero o uso como ordenador de rede aínda
    non se recomenda.

en: Percentage of packages to install
gl: Porcentaxe de paquetes a instalar

en: Personal Finance
gl: Finanzas persoais

en: Personal Information Management
gl: Xestión de información persoal

en: Phone number
gl: Número de teléfono

en: Please Wait... Applying the configuration
gl: Por favor, agarde... Aplicando a configuración

en: Please be patient. This operation can take several minutes.
gl: Por favor, sexa paciente. Esta operación pode levar varios minutos.

en: Please choose on which serial port your mouse is connected to.
gl: Escolla o porto serie onde está conectado o seu rato.

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
gl: Escolla o adaptador de rede que vai estar conectado á rede de área local.

en: Please choose which network adapter you want to use to connect to Internet
gl: Escolla o adaptador de rede que desexa usar para conectar á Internet

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
gl: Escolla o porto serie onde está conectado o seu módem.

en: Please click on a partition
gl: Prema nunha partición

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
gl: Introduza o enderezo IP desta máquina, por favor.
    Cada valor ten que ser introducido coma un enderezo IP en
    notación decimal con puntos (por exemplo: 1.2.3.4).

en: Please enter your host name if you know it.
    Some DHCP servers require the hostname to work.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
gl: Introduza o nome da súa máquina se o coñece.
    Algúns servidores DHCP precisan o nome da máquina para funcionar.
    Este nome debe ser completamente cualificado,
    como ``miñamaquina.meulab.miñacomp.es''.

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one
gl: Introduza o nome da súa máquina.
    Ese nome debe ser un nome completamente cualificado,
    como ``miñamaquina.meulab.miñacomp.es''.
    Pode tamén introducir o enderezo IP da pasarela se usa unha

en: Please fill or check the field below
gl: Encha ou marque os campos de embaixo

en: Please give a user name
gl: Indique o nome de usuario

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
gl: Saia da sesión e use Ctrl-Alt-BackSpace

en: Please make a backup of your data first
gl: Faga primeiro unha copia de seguridade dos seus datos

en: Please relog into %s to activate the changes
gl: Entre de novo en %s para activar os cambios

en: Please test the mouse
gl: Probe o seu rato

en: Please try again
gl: Tente de novo

en: Please wait
gl: Agarde, por favor

en: Please wait, preparing installation
gl: Por favor, agarde, preparando a instalación

en: Please, choose the type of your mouse.
gl: Escolla o seu tipo de rato.

en: Please, choose your keyboard layout.
gl: Escolla a disposición do seu teclado.

en: Polish
gl: Polaco

en: Polish (qwerty layout)
gl: Polaco (disposición qwerty)

en: Polish (qwertz layout)
gl: Polaco (disposición qwertz)

en: Poor
gl: Pobre

en: Port
gl: Porto

en: Portuguese
gl: Portugués

en: Post-install configuration
gl: Configuración trala instalación

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
gl: ¡Atopouse un conflicto potencial de enderezos da LAN na configuración actual de %s!

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
gl: Tamaño exacto de memoria se for necesario (atopáronse %d MB)

en: Preference:
gl: Preferencia:

en: Preparing X-Window configuration
gl: Preparando a configuración de X-Window

en: Preparing bootloader
gl: Preparando o cargador de arrinque

en: Preparing installation
gl: Preparando a instalación

en: Press enter to boot the selected OS, 'e' to edit the
gl: Prema enter para arrincar o SO seleccionado, 'e' para editar os

en: Previous
gl: Anterior

en: Print Queue Name
gl: Nome da fila de impresión

en: Printer
gl: Impresora

en: Printer Device URI
gl: URI do dispositivo de impresión

en: Printer Server
gl: Servidor de impresión

en: Printer options
gl: Opcións da impresora

en: Printing test page(s)...
gl: Imprimindo páxina(s) de proba...

en: Problems installing package %s
gl: Problemas instalando o paquete %s

en: Profile to delete:
gl: Perfil para borrar:

en: Profile:
gl: Perfil:

en: Programs to manage your finance, such as gnucash
gl: Programas para xestionar as súas finanzas, como o gnucash

en: Protocol
gl: Protocolo

en: Provider dns 1 (optional)
gl: Dns 1 do provedor (opcional)

en: Provider dns 2 (optional)
gl: Dns 2 do provedor (opcional)

en: Provider name (ex provider.net)
gl: Nome do provedor (p.ex provider.net)

en: Provider phone number
gl: Número de teléfono do provedor

en: Proxies configuration
gl: Configuración dos proxys

en: Proxy should be ftp://...
gl: O proxy debería ser ftp://...

en: Proxy should be http://...
gl: O proxy debería ser http://...

en: Quit
gl: Saír

en: Quit without saving
gl: Saír sen gardar

en: Quit without writing the partition table?
gl: ¿Saír do programa sen gardar a táboa de particións?

en: RAID-disks %s
gl: Discos RAID %s

en: Read carefully!
gl: ¡Lea coidadosamente!

en: Read-write
gl: Lectura-escritura

en: Real name
gl: Nome real

en: Recommended
gl: Recomendada

en: Recommended (%dMB)
gl: Recomendado (%dMB)

en: Refuse
gl: Rexeitar

en: Remote CUPS server
gl: Servidor CUPS remoto

en: Remote lpd Printer Options
gl: Opcións da impresora remota lpd

en: Remote printer
gl: Impresora remota

en: Remove Windows(TM)
gl: Borrar Windows(TM)

en: Remove entry
gl: Quitar entrada

en: Remove from LVM
gl: Quitar do LVM

en: Remove from RAID
gl: Quitar do RAID

en: Remove the logical volumes first
gl: Quitar primeiro os volumes lóxicos

en: Replay
gl: Reproducir

en: Rescue partition table
gl: Táboa de particións de rescate

en: Resize
gl: Redimensionar

en: Resizing
gl: Redimensionando

en: Resolution
gl: Resolución

en: Resolution: %s
gl: Resolución: %s

en: Resolutions
gl: Resolucións

en: Resolutions not chosen yet
gl: Resolucións aínda non escollidas

en: Restore
gl: Restaurar

en: Restoring from file %s failed: %s
gl: Fallou a restauración a partir do ficheiro %s: %s

en: Restrict command line options
gl: Restrinxir opcións da liña de comandos

en: Root
gl: Raíz

en: Root Partition
gl: Partición raíz

en: Root partition size in MB:
gl: Tamaño da partición raíz en MB:

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
gl: Executa os comandos programados polo comando at á hora indicada cando
    se executou at, e lanza comandos de lotes cando a carga media é baixa
    dabondo.

en: Russian
gl: Ruso

en: Russian (Yawerty)
gl: Ruso (Yawerty)

en: SILO Installation
gl: Instalación do SILO

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
gl: Opcións de impresora SMB (Windows 9x/NT)

en: SMB server IP
gl: IP do servidor SMB

en: SMB server host
gl: Servidor de SMB

en: Save as..
gl: Gardar como...

en: Save on floppy
gl: Gardar nun disquete

en: Save packages selection
gl: Gardar a selección de paquetes

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
gl: Garda e restaura o estado da entropía do sistema para unha xeración
    de números aleatorios de calidade.

en: Scanning partitions to find mount points
gl: Examinando as particións para atopar os puntos de montaxe

en: Scientific Workstation
gl: Estación de traballo científica

en: Script-based
gl: Baseado nun script

en: Second DNS Server (optional)
gl: Segundo Servidor DNS (opcional)

en: Second floppy drive
gl: Segunda unidade de disquete

en: See hardware info
gl: Mire a información sobre o hardware

en: Select Printer Connection
gl: Selección da conexión da impresora

en: Select a graphic card
gl: Seleccione unha tarxeta gráfica

en: Select file
gl: Seleccione un ficheiro

en: Select installation class
gl: Clase de instalación

en: Select the memory size of your graphic card
gl: Seleccione a cantidade de memoria da tarxeta gráfica

en: Select your provider.
     If it's not in the list, choose Unlisted
gl: Seleccione o seu provedor.
     Se non está na lista, escolla 'Unlisted'

en: Server
gl: Servidor

en: Services and deamons
gl: Servicios e daemons

en: Set of tools for mail, news, web, file transfer, and chat
gl: Conxunto de ferramentas para correo, novas, web, transferencia de ficheiros e chat

en: Set of tools to read and send mail and news (pine, mutt, tin..) and to browse the Web
gl: Conxunto de ferramentas para ler e enviar correo e novas (pine, mutt, tin..) e para navegar na Web

en: Set root password
gl: Contrasinal de root

en: Setting security level
gl: Establecendo o nivel de seguridade

en: Setup filesystems
gl: Sistemas de ficheiros

en: Share name
gl: Nome de recurso compartido

en: Show all
gl: Ver todo

en: Show information
gl: Mostrar información

en: Size in MB:
gl: Tamaño en MB:

en: Size: %d KB
gl: Tamaño: %d KB

en: Size: %s
gl: Tamaño: %s

en: Size: %s
gl: Tamaño: %s

en: Skip
gl: Omitir

en: Slovakian (QWERTY)
gl: Eslovaco (QWERTY)

en: Slovakian (QWERTZ)
gl: Eslovaco (QWERTZ)

en: Slovenian
gl: Esloveno

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
gl: Algún hardware do seu ordenador necesita controladores ``propietarios''
    para funcionar. Pode atopar máis información sobre eles en: %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"
gl: Algúns paquetes importantes non se instalaron correctamente.
    A unidade de cdrom ou o cdrom están defectuosos.
    Comprobe o cdrom nun ordenador xa instalado usando "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
gl: Algunhas das etapas non foron completadas.
    
    ¿Desexa realmente saír agora?

en: Something bad is happening on your drive. 
    A test to check the integrity of data has failed. 
    It means writing anything on the disk will end up with random trash
gl: Está a acontecer algo grave coa súa unidade.
    A proba para verificar a integridade dos datos fallou.
    Isto significa que calquera escritura no disco producirá lixo aleatorio

en: Sorry I won't accept to create /boot so far onto the drive (on a cylinder > 1024).
    Either you use LILO and it won't work, or you don't use LILO and you don't need /boot
gl: Desculpe, mais non se pode crear o directorio /boot tan lonxe no disco
    (nun cilindro > 1024). Se usa o LILO, non funcionará, e se non o
    usa, non necesita /boot

en: Sorry, no floppy drive available
gl: Desculpe, pero non hai ningunha disqueteira dispoñible

en: Sound and video playing/editing programs
gl: Programas de reproducción/edición de son e vídeo

en: Sound card
gl: Tarxeta de son

en: Spanish
gl: Español

en: Specify options
gl: Especificar as opcións

en: Standard
gl: Estándar

en: Standard VGA, 640x480 at 60 Hz
gl: VGA estándar, 640x480 a 60 Hz

en: Start Menu
gl: Menú Inicio

en: Start sector:
gl: Sector inicial:

en: Start: sector %s
gl: Inicio: sector %s

en: Started on boot
gl: Iniciado o arrincar

en: State
gl: Estado

en: Status:
gl: Estado:

en: Summary
gl: Resume

en: Sun - Mouse
gl: Rato Sun

en: Super VGA, 1024x768 at 87 Hz interlaced, 800x600 at 56 Hz
gl: Super VGA, 1024x768 a 87 Hz entrelazado, 800x600 a 56 Hz

en: Super VGA, 800x600 at 56 Hz
gl: Super VGA, 800x600 a 56 Hz

en: Swap
gl: Intercambio

en: Swap partition size in MB:
gl: Tamaño da partición de intercambio en MB:

en: Swedish
gl: Sueco

en: Swiss (French layout)
gl: Suízo (francés)

en: Swiss (German layout)
gl: Suízo (alemán)

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
gl: O syslog é o método que usan moitos daemons para rexistrar mensaxes
    nos diversos ficheiros de rexistro do sistema.  É unha boa idea executar
    sempre o syslog.

en: TV card
gl: Tarxeta de TV

en: Table
gl: Táboa

en: Terminal-based
gl: Baseado nun terminal

en: Test again
gl: Probar de novo

en: Test of the configuration
gl: Proba da configuración

en: Test ports
gl: Probar portos

en: Testing your connection...
gl: Probando a conexión...

en: Thai keyboard
gl: Teclado Thai

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
gl: O axudante de particionamento do DrakX atopou as seguintes solucións:

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occured: %s
gl: O redimensionador de FAT non é capaz de manexar a súa partición,
    ocorreu o seguinte erro: %s

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
gl: O ambiente de escritorio KDE, o ambiente gráfico básico cunha colección de ferramentas que o acompañan

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
gl: A auto-instalación pode ser moi automatizada se así
    se desexa, nese caso adquirirá o control do disco duro
    (isto vale para a instalación noutro equipo).
    
    Pode preferir realizar novamente a instalación.

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
gl: A táboa de particións de rescate non ten
    o mesmo tamaño.  ¿Continuar de calquera xeito?

en: The following packages are going to be installed
gl: Vanse instalar os seguintes paquetes

en: The following packages are going to be removed
gl: Vanse eliminar os seguintes paquetes

en: The highlighted entry will be booted automatically in %d seconds.
gl: A entrada marcada arrincarase automaticamente en %d segundos.

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
gl: O daemon superservidor de internet (usualmente chamado inetd) lanza varios
    outros servicios de internet cando se precisan. É o responsable de iniciar
    moitos servicios, incluíndo telnet, ftp, rsh, e rlogin. Desactivando inetd
    desactívanse tódolos servicios de internet dos que é responsable.

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use pptp, a few ones use dhcp.
    If you don't know, choose 'use pppoe'
gl: O xeito máis habitual de conectar con adsl é con pppoe.
    Algunhas conexións usan pptp, e algunhas usan dhcp.
    Se non o sabe con certeza, escolla 'usar pppoe'

en: The partition you've selected to add as root (/) is physically located beyond
    the 1024th cylinder of the hard drive, and you have no /boot partition.
    If you plan to use the LILO boot manager, be careful to add a /boot partition
gl: A partición que escolleu para usar como raíz (/) está fisicamente ubicada
    despois do cilindro 1024 do disco duro, e non ten partición /boot.
    Se pensa usar o selector de SO de arrinque LILO, lembre engadir unha
    partición /boot

en: The passwords do not match
gl: Os contrasinais non coinciden

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
gl: O portmapper xestiona as conexións RPC, que son usadas por protocolos
    como NFS e NIS. O servidor portmap ten que estar a se executar en máquinas
    que actúan de servidores de protocolos que usan o mecanismo RPC.

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
gl: O daemon routed permite actualizacións automáticas da táboa de
    encamiñamento IP mediante o protocolo RIP. Mentres RIP se usa amplamente
    en redes pequenas, outros protocolos máis complexos de encamiñamento
    precísanse para redes máis complexas.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
gl: O protocolo rstat permite ós usuarios dunha rede obter
    métricas de rendemento de calquera máquina desa rede.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
gl: O protocolo rusers permite ós usuarios dunha rede identificar quen
    está conectado noutras máquinas activas.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similiar to finger).
gl: O protocolo rwho permite que os usuarios remotos obteñan unha lista de
    tódolos usuarios conectados a unha máquina que está a executar o daemon
    rwho (similar ó finger).

en: The setup has already been done, and it's currently enabled.
gl: A configuración da compartición da conexión á Internet xa foi feita.
    Actualmente está activada.

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently disabled.
    
    What would you like to do?
gl: A configuración da compartición da conexión á Internet xa foi feita.
    Actualmente está desactivada.
    
    ¿Que desexa facer?

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
gl: A configuración da compartición da conexión á Internet xa foi feita.
    Actualmente está activada.
    
    ¿Que desexa facer?

en: The system doesn't seem to be connected to internet.
    Try to reconfigure your connection.
gl: Semella que o sistema non está conectado á internet.
    Probe reconfigurando a conexión.

en: The system is now connected to Internet.
gl: O sistema está conectado á Internet.

en: The total size for the groups you have selected is approximately %d MB.
gl: O tamaño total dos grupos que seleccionou é aproximadamente %d MB.

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
gl: Os dous parámetros críticos son a taxa de actualización vertical, que
    indica a frecuencia coa que a pantalla completa é actualizada, e máis
    importante aínda é a taxa de sincronismo horizontal, que é a
    frecuencia coa que se mostran as liñas de barrido horizontal.
    
    É MOI IMPORTANTE que non especifique un tipo de monitor cun intervalo
    de frecuencias de sincronismo superior á capacidade real do seu monitor,
    xa que pode danalo.
    No caso de dúbida, escolla unha configuración conservadora.

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
gl: O nome de usuario (login) só debe conter letras, números, '-' e '_'

en: There is already a partition with mount point %s
gl: Xa existe unha partición co punto de montaxe %s

en: There is no FAT partitions to resize or to use as loopback (or not enough space left)
gl: Non hai particións FAT para redimensionar ou para usar como loopback (ou non hai espacio libre dabondo)

en: There is no existing partition to use
gl: Non hai ningunha partición existente para usar

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
gl: Só hai un adaptador de rede configurado no seu sistema:
    
    %s
    
    Vaise configurar a rede de área local usando ese adaptador.

en: There was an error installing packages:
gl: Houbo un erro ó instalar os paquetes:

en: There was an error ordering packages:
gl: Houbo un erro ó ordenar os paquetes:

en: This directory should remain within the root filesystem
gl: Este directorio debería permanecer dentro do sistema de ficheiros raíz

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
gl: Este é un paquete obrigatorio, non se pode deseleccionar

en: This label is already used
gl: Esta etiqueta xa se está a usar

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive: it must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
gl: Este nivel hai que usalo con coidado. Fai que o seu sistema sexa máis
    sinxelo de utilizar, pero é moi sensible: non debe usarse nunha máquina
    conectada a outras ou á Internet. Non hai contrasinais de acceso.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
gl: Este paquete carga o mapa de teclado seleccionado en /etc/sysconfig/keyboard.
    Este pode escollerse usando a utilidade kbdconfig. Debería deixar isto
    activado para a maioría dos sistemas.

en: This package must be upgraded
    Are you sure you want to deselect it?
gl: Este paquete ten que ser actualizado
    ¿Está seguro de que quere deseleccionalo?

en: This partition can't be used for loopback
gl: Esta partición non pode usarse para loopback

en: This partition is not resizeable
gl: Esta partición non se pode redimensionar

en: This password is too simple
gl: Este contrasinal é demasiado simple

en: This password is too simple (must be at least %d characters long)
gl: Este contrasinal é demasiado simple (ten que ter polo menos %d caracteres)

en: This user name is already added
gl: Este nome de usuario xa está engadido

en: Time remaining
gl: Tempo restante

en: Timezone
gl: Zona horaria

en: To activate the mouse,
gl: Para activar o rato,

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
gl: Para ter máis particións, borre unha para poder crear unha partición estendida

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
gl: Para usar esta selección de paquetes gardada, arrinque a instalación con ``linux defcfg=floppy''

en: Toggle between flat and group sorted
gl: Mudar entre lista completa e ordenada por grupos

en: Toggle to expert mode
gl: Mudar a modo experto

en: Toggle to normal mode
gl: Mudar a modo normal

en: Tools for your Palm Pilot or your Visor
gl: Ferramentas para o seu Palm Pilot ou o seu Visor

en: Tools to create and burn CD's
gl: Ferramentas para crear e gravar CDs

en: Total size: %d / %d MB
gl: Tamaño total: %d / %d MB

en: Trying to rescue partition table
gl: Tentando recuperar a táboa de particións de rescate

en: Turkish (modern "Q" model)
gl: Turco (moderno modelo "Q")

en: Turkish (traditional "F" model)
gl: Turco (tradicional modelo "F")

en: Type
gl: Tipo

en: Type:
gl: Tipo:

en: Type:
gl: Tipo:

en: UK keyboard
gl: Británico

en: US keyboard
gl: Estadounidense

en: US keyboard (international)
gl: Estadounidense (internacional)

en: Ukrainian
gl: Ucraíno

en: Undo
gl: Refacer

en: Unmount
gl: Desmontar

en: Unsafe
gl: Inseguro

en: Use ``%s'' instead
gl: Use ``%s'' no seu lugar

en: Use ``Unmount'' first
gl: Use ``Desmontar'' primeiro

en: Use auto detection
gl: Usar detección automática

en: Use existing partition
gl: Usar partición existente

en: Use fdisk
gl: Usar fdisk

en: Use for loopback
gl: Usar para loopback

en: Use free space
gl: Usar espacio libre

en: Use the %c and %c keys for selecting which entry is highlighted.
gl: Use as teclas %c e %c para seleccionar a entrada marcada.

en: Use the Windows partition for loopback
gl: Usar a partición de Windows para loopback

en: Use the free space on the Windows partition
gl: Usar o espacio libre da partición de Windows

en: User name
gl: Nome de usuario

en: Users
gl: Usuarios

en: Utilities
gl: Utilidades

en: Version: %s
gl: Versión: %s

en: Vertical refresh rate
gl: Frecuencia de actualización vertical

en: Video mode
gl: Modo de vídeo

en: Video players and editors
gl: Reproductores e editores de vídeo

en: Vietnamese "numeric row" QWERTY
gl: Vietnamita "ringleira de números" QWERTY

en: WARNING: This device has been previously configured to connect to the Internet.
    Simply accept to keep this device configured.
    Modifying the fields below will override this configuration.
gl: AVISO: Este dispositivo foi configurado previamente para conectar á Internet.
    Simplemente acepte para manter o dispositivo configurado.
    Se modifica os campos de embaixo, subsituirá esta configuración.

en: Warning
gl: Advertencia

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fix after installation.
gl: ¡Atención! Detectouse unha configuración de firewall existente. Pode que teña que facer algún arranxo manual trala instalación.

en: Warning: testing this graphic card may freeze your computer
gl: Aviso: probar esta tarxeta gráfica pode colgar o ordenador

en: Welcome To Crackers
gl: Benvida ós crackers

en: Welcome to %s
gl: Benvido a %s

en: Welcome to %s the operating system chooser!
    
    Choose an operating system in the list above or
    wait %d seconds for default boot.
gl: Benvido ao %s, o selector de sistema operativo!
    
    Escolla un sistema operativo na lista de enriba, ou
    agarde %d segundos para que se arrinque o sistema por defecto.

en: Welcome to GRUB the operating system chooser!
gl: ­Benvido ao GRUB, o selector de sistemas operativos!

en: What do you want to do?
gl: ¿Qué desexa facer?

en: What is the root partition (/) of your system?
gl: ¿Cal é a partición raíz (/) do seu sistema?

en: What kind is your ISDN connection?
gl: ¿Que tipo de conexión RDSI ten?

en: What kind of card do you have?
gl: ¿Qué tipo de tarxeta ten?

en: What type of partitioning?
gl: ¿Qué tipo de particionamento quere?

en: Wheel
gl: Roda

en: Where do you want to install the bootloader?
gl: ¿Onde quere instalar o cargador de arrinque?

en: Where do you want to mount device %s?
gl: ¿Onde desexa montar o dispositivo %s?

en: Where do you want to mount loopback file %s?
gl: ¿Onde desexa montar o ficheiro loopback %s?

en: Which %s driver should I try?
gl: ¿Que controlador de %s desexa probar?

en: Which configuration of XFree do you want to have?
gl: ¿Que configuración de XFree quere usar?

en: Which dhcp client do you want to use?
    Default is dhcpcd
gl: ¿Que cliente dhcp desexa usar?
    Por omisión é o dhcpcd

en: Which disk do you want to move it to?
gl: ¿A que disco desexa desprazala?

en: Which filesystem do you want?
gl: ¿Qué sistema de ficheiros desexa?

en: Which installation class do you want?
gl: ¿Qué clase de instalación desexa?

en: Which is your ISDN card ?
gl: ¿Cal é a sua tarxeta RDSI?

en: Which is your timezone?
gl: ¿Cal é a súa zona horaria?

en: Which partition do you want to resize?
gl: ¿Que partición desexa redimensionar?

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
gl: ¿Que partición desexa usar para Linux4Win?

en: Which protocol do you want to use ?
gl: ¿Qué protocolo desexa usar?

en: Which sector do you want to move it to?
gl: ¿A que sector desexa desprazala?

en: Which size do you want to keep for windows on
gl: ¿Que tamaño desexa manter para o Windows en

en: Which type of entry do you want to add?
gl: ¿Que tipo de entrada desexa engadir?

en: Windows (FAT32)
gl: Windows(FAT32)

en: Wizard
gl: Axudante

en: Wizard...
gl: Axudante...

en: Workgroup
gl: Grupo de traballo

en: Workstation
gl: Estación de traballo

en: X at startup
gl: Lanzar X11 ó arrincar

en: X server
gl: Servidor X

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
gl: XFree %s con aceleración 3D por hardware

en: XFree %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
gl: XFree %s con aceleración 3D por hardware EXPERIMENTAL

en: XFree configuration
gl: Configuración de XFree

en: XFree86 driver: %s
gl: Controlador de XFree86: %s

en: XFree86 server: %s
gl: Servidor XFree86: %s

en: XFree86 server: %s
gl: Servidor XFree86: %s

en: Yes
gl: Si

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
gl: Si, quero login automático con este (usuario, escritorio)

en: You are currently connected to internet.
gl: Está neste intre conectado á internet.

en: You are not currently connected to Internet.
gl: Non está neste intre conectado á Internet.

en: You can choose other languages that will be available after install
gl: Pode escoller outras linguas que estarán dispoñibles trala instalación

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
gl: Pode agora particionar %s.
    Cando remate, non esqueza gravar usando `w'

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
gl: Non pode seleccionar este paquete xa que non hai espacio dabondo para instalalo

en: You can't select/unselect this package
gl: Non pode seleccionar/deseleccionar este paquete

en: You can't unselect this package. It is already installed
gl: Non pode deseleccionar este paquete. Xa está instalado

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
gl: Non pode deseleccionar este paquete. Ten que ser actualizado

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
gl: Non pode usar JFS para particións máis pequenas que 16MB

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
gl: Non pode usar ReiserFS para particións máis pequenas que 32MB

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
gl: Non pode usar un volume lóxico LVM para o punto de montaxe %s

en: You don't have a swap partition
    
    Continue anyway?
gl: Non dispón de partición de intercambio
    
    ¿Desexa continuar de calquera xeito?

en: You don't have any partitions!
gl: ¡Non ten ningunha partición!

en: You don't have enough free space on your Windows partition
gl: Non ten espacio libre dabondo na partición de Windows

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions
gl: Ten un burato na táboa de particións, pero non se pode usar.
    A única solución é desprazar as particións primarias para que
    o burato esté despois das particións estendidas

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
gl: Ten máis dunha unidade de disco duro, ¿en cal delas desexa instalar linux?

en: You have now the possibility to download software aimed for encryption.
    
    WARNING:
    
    Due to different general requirements applicable to these software and imposed
    by various jurisdictions, customer and/or end user of theses software should
    ensure that the laws of his/their jurisdiction allow him/them to download, stock
    and/or use these software.
    
    In addition customer and/or end user shall particularly be aware to not infringe
    the laws of his/their jurisdiction. Should customer and/or end user not
    respect the provision of these applicable laws, he/they will incure serious
    sanctions.
    
    In no event shall Mandrakesoft nor its manufacturers and/or suppliers be liable
    for special, indirect or incidental damages whatsoever (including, but not
    limited to loss of profits, business interruption, loss of commercial data and
    other pecuniary losses, and eventual liabilities and indemnification to be paid
    pursuant to a court decision) arising out of use, possession, or the sole
    downloading of these software, to which customer and/or end user could
    eventually have access after having sign up the present agreement.
    
    
    For any queries relating to these agreement, please contact 
    Mandrakesoft, Inc.
    2400 N. Lincoln Avenue Suite 243
    Altadena California 91001
    USA
gl: Vostede terá agora a posibilidade baixar programas de criptografía.
    
    AVISO:
    
    Por mor de requirimentos xerais aplicables a estes programas, e impostos
    por varias xurisdiccións, o cliente e/ou o usuario final destes programas ten
    que se asegurar de que as leis da súa xurisdicción lle permiten baixar,
    almacenar e/ou usar estes programas.
    
    Ademais, o cliente e/ou o usuario final ten que ter especial coidado en non
    infrinxi-las leis da súa xurisdicción. Se o cliente e/ou o usuario final non
    respeta estas leis aplicables, incorrerá en sancións graves.
    
    De ningún xeito Mandrakesoft nin os seus fabricantes e/ou provedores serán
    responsables de danos especiais, indirectos ou incidentais, sexan o que foren
    (incluindo, pero non limitando a, perda de beneficios, interrupción dos
    negocios, perda de datos comerciais e outras perdas pecuniarias, e nas
    eventuais responsabilidades e indemnizacións a seren pagadas por decisión
    dun tribunal) procedentes do uso, posesión, ou simplemente o feito de baixar
    este software, ó cal o cliente e/ou o usuario final tivese eventualmente
    acceso despois de asinar este acordo.
    
    Para calquera pregunta acerca de este acordo, por favor póñase en contacto con
    Mandrakesoft, Inc.
    2400 N. Lincoln Avenue Suite 243
    Altadena California 91001
    USA

en: You have one big FAT partition
    (generally used by MicroSoft Dos/Windows).
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
gl: Ten unha partición FAT grande
    (xeralmente usada por Microsoft Dos/Windows).
    Aconséllase que primeiro a redimensione
    (prema nela, e logo en "Redimensionar")

en: You have space on your disk for only %d%% of these packages.
    
    If you wish to install less than this,
    select the percentage of packages that you want to install.
    A low percentage will install only the most important packages;
    a percentage of %d%% will install as many packages as possible.
gl: Ten espacio no seu disco para unicamente o %d%% destes paquetes.
    
    Se desexa instalar menos ca isto,
    seleccione a porcentaxe de paquetes que quere instalar.
    Unha porcentaxe baixa instalará só os paquetes máis importantes;
    unha porcentaxe de %d%% instalará tódolos paquetes posibles.

en: You may now provide its options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
gl: Aquí deben ir as diferentes opcións para o módulo %s.
    As opcións son da forma «nome=valor nome2=valor2 ...».
    Por exemplo pode ter «io=0x300 irq=7»

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
gl: Ten que ter unha partición raíz.
    Para iso, faga unha partición (ou prema nunha que xa exista).
    Entón escolla a acción ``Punto de montaxe'', e asócieo a `/'

en: You must have a swap partition
gl: Debe ter unha partición de intercambio

en: You need a true filesystem (ext2, reiserfs) for this mount point
gl: Necesita un sistema de ficheiros real (ext2, reiserfs) para este punto de montaxe

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
gl: Necesita reiniciar o equipo para que a modificación da táboa
    de particións se tome en conta

en: You will be able to choose them more specifically in the next step.
gl: Vostede poderá escollelos máis especificamente na seguinte etapa.

en: You'll need to reboot before the modification can take place
gl: Necesitará reiniciar o equipo para que a modificación sexa tomada en conta

en: You've selected a software RAID partition as root (/).
    No bootloader is able to handle this without a /boot partition.
    So be careful to add a /boot partition
gl: Seleccionou unha partición RAID software como raíz (/).
    Non hai ningún cargador de arrinque que funcione deste xeito sen unha
    partición /boot.
    Lembre polo tanto engadir unha partición /boot

en: Your Windows partition is too fragmented, please run ``defrag'' first
gl: A partición de Windows está demasiado fragmentada, execute primeiro o ``defrag''

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
gl: A súa tarxeta pode ter soporte de aceleración 3D por hardware, pero só con
    XFree %s, ADVIRTA QUE ESTE SOPORTE É EXPERIMENTAL E PODE COLGAR O SISTEMA.
    A súa tarxeta está soportada por XFree %s, que pode ter un mellor soporte en 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
gl: A súa tarxeta pode ter soporte de aceleración 3D por hardware, pero só con
    XFree %s. A tarxeta está soportada por XFree %s, que pode ter un mellor
    soporte en 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
gl: A súa tarxeta pode ter soporte de aceleración 3D por hardware, pero só con
    XFree %s, ADVIRTA QUE ESTE SOPORTE É EXPERIMENTAL E PODE COLGAR O SISTEMA.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s.
gl: A súa tarxeta pode ter soporte de aceleración 3D por hardware con XFree %s.

en: Your choice? (default %s)
gl: ¿A súa escolla? (por omisión %s)

en: Your personal phone number
gl: O seu número de teléfono persoal

en: Your system has not enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
gl: O seu sistema non ten espacio libre dabondo para a instalación ou actualización (%d > %d)

en: Your system is low on resource. You may have some problem installing
    Mandrake Linux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
gl: O seu sistema ten poucos recursos. Pode que teña algún problema
    instalando Mandrake Linux. Se iso acontece, pode tentar unha instalación
    en modo texto.  Para iso, prema 'F1' cando arrinque o CDROM, e escriba
    'text'.

en: apmd is used for monitoring batery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
gl: apmd úsase para monitorizar o estado da batería e rexistralo a través do
    syslog. Tamén pode usarse para apagar a máquina cando a batería está baixa.

en: can not open /etc/inittab for reading: %s
gl: non se pode abrir /etc/inittab para lectura: %s

en: chunk size
gl: tamaño do bloque de datos

en: commands before booting, or 'c' for a command-line.
gl: comandos antes de arrincar, ou 'c' para a li¤a de comandos.

en: compact
gl: compacto

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
gl: O cron é un programa estándar de UNIX que executa programas especificados
    polo usuario en datas periódicas programadas. O vixie cron engade algunhas
    características ó cron básico de UNIX, incluindo mellor seguridade e
    opcións de configuración máis potentes.

en: detected %s
gl: detectouse %s

en: detected on interface %s
gl: detectouse na interface %s

en: detected on port %s
gl: detectado no porto %s

en: device
gl: dispositivo

en: disable
gl: desactivar

en: done
gl: feito

en: enable
gl: activar

en: error unmounting %s: %s
gl: erro desmontando %s: %s

en: ethernet card(s) detected
gl: tarxeta(s) ethernet detectada(s)

en: important
gl: importante

en: kdesu missing
gl: falla o kdesu

en: level
gl: nivel

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
gl: lpd é o daemon de impresión requirido para que o lpr funcione
    correctamente. É basicamente un servidor que distribúe os traballos de
    impresión á(s) impresora(s).

en: maybe
gl: indiferente

en: mkraid failed
gl: mkraid fallou

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
gl: mkraid fallou (¿pode que non estean as raidtools?)

en: mount failed:
gl: mount fallou:

en: must have
gl: debe telo

en: new
gl: novo

en: nice
gl: bo

en: no available partitions
gl: ningunha partición dispoñible

en: no help implemented yet.
gl: axuda aínda non implementada.

en: no network card found
gl: non se atopou ningunha tarxeta de rede

en: no serial_usb found
gl: non se atopou ningún serial_usb

en: none
gl: ningún

en: not enough room in /boot
gl: non hai espacio dabondo en /boot

en: on bus %d id %d
gl: no bus %d id %d

en: partition %s
gl: partición %s

en: reconfigure
gl: reconfigurar

en: restrict
gl: restrinxir

en: running
gl: a se executar

en: serial
gl: serie

en: server
gl: servidor

en: stopped
gl: parado

en: usage: keyboarddrake [--expert] [keyboard]
gl: uso: keyboarddrake [--expert] [keyboard]

en: use dhcp
gl: usar dhcp

en: use pppoe
gl: usar pppoe

en: use pptp
gl: usar pptp

en: very nice
gl: moi bo
