DrakX VERSION - en to cs translation catalogue (1734 entries)

en: 		 user name: %s
    		 on path: %s
cs: 		 uživatelské jméno: %s
    		 cesta: %s

en: 	-Hard drive.
cs: 	-Pevný disk.

en: 	-Network by FTP.
cs: 	-Sítí přes FTP.

en: 	-Network by SSH.
cs: 	-Sítí přes SSH.

en: 	Backups use tar and bzip2
cs: 	Zálohování používá tar a bzip2

en: 	Backups use tar and gzip
cs: 	Zálohování používá tar a gzip

en: 	Do not include System Files
cs: 	Nezahrnout systémové soubory

en: 
    
    
    We are now going to configure the %s connection.
    
    
    Press OK to continue.
cs: 
    
    
    Nyní se bude konfigurovat připojení %s.
    
    
    Stiskněte OK pro pokračování.

en: 
    
    (WARNING! You're using XFS for your root partition,
    creating a bootdisk on a 1.44 Mb floppy will probably fail,
    because XFS needs a very large driver).
cs: 
    
    (VAROVÁNÍ! Pro kořenový oddíl používáte XFS, vytvoření 
    spouštěcí diskety bude zřejmě neúspěšné, protože XFS
    potřebuje velmi velký ovladač)

en: 
    
    Please check whether Printerdrake did the auto-detection of your printer model correctly. Search the correct model in the list when the cursor is standing on a wrong model or on "Raw printer".
cs: 
    
    Zkontrolujte prosím, zda Printerdrake provedl automatickou detekci modelu správně. Pokud je vyznačen nesprávný model, můžete ho změnit výběrem ze seznamu nebo zvolte "Raw printer".

en: 
                          DrakBackup Daemon Report
cs: 
                 Report démonu pro DrackBackup

en: 
                          DrakBackup Report
cs: 
             Report programu DrackBackup

en: 
                        DrakBackup Report Details
cs: 
                   Detaily o reportu pro DrackBackup

en: 
     Some errors during sendmail are caused by 
     a bad configuration of postfix. To solve it you have to
     set myhostname or mydomain in /etc/postfix/main.cf
cs: 
     Některé chyby při nastavení pošty jsou způsobeny
     špatnou konfigurací programu postfix. Pro vyřešení
     nastavte myhostname a mydomain v /etc/postfix/main.cf

en: 
    (!) FTP connexion problem: It was not possible to send your backup files by FTP.
cs: 
    (!) Problémy FTP spojení: nebylo možné poslat data pro zálohu přes FTP.

en: 
    - Daemon (%s) include :
cs: 
    - Démon (%s) zahrnuje :

en: 
    - Options:
cs: 
    - Volby:

en: 
    - Other Files:
cs: 
    - Další soubory:

en: 
    - Save on FTP on host : %s
cs: 
    - Uložit na FTP na počítač: %s

en: 
    - Save on Hard drive on path : %s
cs: 
    - Uložit na pevný disk do adresáře: %s

en: 
    - System Files:
cs: 
    - Systémové soubory:

en: 
    - User Files:
cs: 
    - Soubory uživatelů:

en: 
    Also printers configured with the PPD files provided by their manufacturers or with native CUPS drivers cannot be transferred.
cs: 
    Také tiskárny používající PPD soubory od jejich výrobců nebo tiskárny s nativními ovladači pro CUPS nelze přenést.

en: 
    Backup Sources:
cs: 
    Zdroje pro zálohu:

en: 
    Chances are, this partition is
    a Driver partition, you should
    probably leave it alone.
cs: 
    Tento oddíl je oddíl
    s ovladači, je lepší
    no nechat neporušený.

en: 
    Congratulations, your printer is now installed and configured!
    
    You can print using the "Print" command of your application (usually in the "File" menu).
    
    If you want to add, remove, or rename a printer, or if you want to change the default option settings (paper input tray, printout quality, ...), select "Printer" in the "Hardware" section of the Mandrake Control Center.
cs: 
    Blahopřejeme, tiskárna je instalována a nastavena!
    
    Tisknout z aplikací lze příkazem "Tisk" (obyčejně v menu "Soubor").
    
    Pokud chcete přidat, odebrat, přejmenovat tiskárnu nebo změnit její výchozí hodnoty (typ zásobníku, kvalita tisku,...), zvolte "Tiskárna" v sekci "Hardware" v řídícím centru Mandrake.

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the irq and io of your card.
cs: 
    Jestli máte ISA kartu, měly by být hodnoty na následující obrazovce správné.
    
    Jestli máte PCMCIA kartu, musíte znát její IRQ a IO.

en: 
    Mark the printers which you want to transfer and click 
    "Transfer".
cs: 
    Označte tiskárnu, kterou chcete přenést a stiskněte "Přenést".

en: 
    Normally, CUPS is automatically configured according to your network environment, so that you can access the printers on the CUPS servers in your local network. If this does not work correctly, turn off "Automatic CUPS configuration" and edit your file /etc/cups/cupsd.conf manually. Do not forget to restart CUPS afterwards (command: "service cups restart").
cs: 
    Ve většině případů je CUPS automaticky správně nastaven v závislosti na
    síťovém prostředí tak, aby bylo možné tisknout na tiskárnách umístěných
    na CUPS serverech v síti. Pokud je nastavení nesprávné, vypněte
    "Automatické nastavení pro CUPS" a editujte soubor /etc/cups/cupsd.conf
    ručně. Nezapomeňte potom CUPS restartovat (příkaz: "service cups restart").

en: 
    Please check all options that you need.
cs: 
    Zvolte prosím všechny volby, které potřebujete.

en: 
    Printers on remote CUPS servers you do not have to configure here; these printers will be automatically detected.
cs: 
    V případě vzdáleného CUPS serveru nemusíte nastavovat tiskárny zde,
    tiskárny budou automaticky detekovány.

en: 
    Restore Backup Problems:
    
    During the restore step, Drakbackup will verify all your
    backup files before restoring them.
    Before the restore, Drakbackup will remove 
    your original directory, and you will loose all your 
    data. It is important to be careful and not modify the 
    backup data files by hand.
cs: 
    Problémy při obnově:
    
    Při obnovování Drakbackup nejdříve ověřuje všechny
    zálohované soubory.
    Před tím, než je soubor obnoven, provede Drakbackup výmaz
    původního souboru, a tak přijdete o všechna data.
    Buďte proto opatrní a nesnažte se modifikovat zálohovaná
    data ručně.

en: 
    The "%s" and "%s" commands also allow to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
cs: 
    Příkazy "%s" a "%s" dovolují modifikovat volby pro každou tiskovou úlohu. Jednoduše zadejte potřebné nastavení do příkazové řádky, např. "%s<soubor>".

en: 
    The "%s" command also allows to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
cs: 
    Příkaz "%s" dovoluje modifikovat volby pro každou tiskovou úlohu. Jednoduše zadejte potřebné nastavení do příkazové řádky, např. "%s<soubor>".

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
cs: 
    Tento speciální Boostrap
    oddíl je pro spuštění
    dalšího systému.

en: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a network. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.
cs: 
    Varování
    
    Přečtěte si prosím pozorně následující termíny. Pokud s nimi nesouhlasíte,
    nejste oprávněn pokračovat v instalaci následujícím CD. Stiskněte
    "Odmítnout" pro pokračování v instalaci bez tohoto média.
    
    
    Některé programy na dalším CD médiu nejsou šířeny podle licence GPL či
    podobné. Každý z těchto programů je šířen podle vlastní licence a podmínek.
    Čtete pozorně tyto licence a podmínky před tím, než začnete daný software
    používat nebo šířit.
    Některé licence zakazují přenášení, vytváření duplikatů (mimo záložní kopii),
    další šíření, dekompilaci, reverzní engineering nebo modifikaci komponent.
    Každé porušení podmínek okamžitě přerušuje vaše práva podle dané licence.
    I když dané licence dávají nějaká práva, není dovoleno instalovat daný
    program na více systémů, přizpůsobovat ho provozu na síti. V případě
    pochybností kontaktujte distributora nebo výrobce daného programu.
    Přenechání práv třetím osobám nebo kopírování části komponent či
    dokumentace je také zakázáno.
    
    
    Všechna práva na programy na dalším CD médiu patří jejím právoplatným
    vlastníkům podle autorského zákona.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard allows you to install local or remote printers to be used from this machine and also from other machines in the network.
    
    It asks you for all necessary information to set up the printer and gives you access to all available printer drivers, driver options, and printer connection types.
cs: 
    Vítejte v průvodci nastavením tisku
    
    Tento průvodce vám pomůže nainstalovat lokální nebo vzdálené tiskárnu(y), které je možné následně využít na vzdáleném počítači na síti.
    
    Budete dotázáni na všechny potřebné informace pro nastavení tiskárny, můžete si vybrat se všech tiskových ovladačů a typů připojení tiskárny.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer.
    
    Please plug in your printer(s) on this computer and turn it/them on. Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" when you do not want to set up your printer(s) now.
    
    Note that some computers can crash during the printer auto-detection, turn off "Auto-detect printers" to do a printer installation without auto-detection. Use the "Expert Mode" of printerdrake when you want to set up printing on a remote printer if printerdrake does not list it automatically.
cs: 
    Vítejte v průvodci nastavením tisku
    
    Tento průvodce vám pomůže nainstalovat tiskárnu(y), která je připojena k tomuto počítači.
    
    Připojte prosím tiskárnu(y) k počítači a zapněte ji. Pokud je vše připraveno, klikněte na tlačítko "Další" nebo na tlačítko "Zrušit", pokud tiskárnu nechcete nyní nastavit.
    
    Může se stát, že některé počítače mohou zatuhnout při automatické detekci a tehdy lze použít "Expertní režim" pro instalaci bez automatické detekce. "Expertní režim" použijte také tehdy, pokud chcete nastavit vzdálenou tiskárnu(y) a printerdrake ji/je automaticky nenabídnul.

en: 
    Welcome.
    
    The parameters of the auto-install are available in the sections on the left
cs: 
    Vítejte.
    
    Parametry pro automatickou instalaci jsou přístupné v sekci nalevo

en: 
    You can connect to Internet or reconfigure your connection.
cs: 
    Nemůžete se připojit k Internetu nebo překonfigurovat připojení.

en: 
    You can disconnect or reconfigure your connection.
cs: 
    Můžete se odpojit nebo překonfigurovat připojení.

en: 
    You can reconfigure your connection.
cs: 
    Můžete překonfigurovat připojení.

en: 
    try to change some parameters
cs: 
    zkuste změnit některé parametry

en:           All your selectionned data have been
cs:              Všechna vybraná data byla

en:           Successfuly Restored on %s
cs:         Úspěšně obnoveno na %s

en:          Restore Configuration
cs:           Obnovit konfiguraci

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
cs:   <Tab>/<Alt-Tab> přepn. mezi prvky | <Space> výběr   | <F12> další obraz.

en:  (Default)
cs:  (Výchozí)

en:  (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
cs:  (Paralelní porty: /dev/lp0, /dev/lp1,... je ekvivalentní LPT1:, LPT2:, ...,první USB tiskárna: /dev/usb/lp0, druhá USB tiskárna: /dev/usb/lp1,...).

en:  (driver %s)
cs:  (ovladač %s)

en:  This program is free software; you can redistribute it and/or modify
     it under the terms of the GNU General Public License as published by
     the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
     any later version.
    
     This program is distributed in the hope that it will be useful,
     but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
     MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
     GNU General Public License for more details.
    
     You should have received a copy of the GNU General Public License
     along with this program; if not, write to the Free Software
     Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
cs:  Tento program je svobodný software; můžete ho šířit a/nebo modifikovat
     podle specifikace GNU General Public Licence, která byla publikáva
     Free Software Foundation; buď verze 2, nebo (podle volby) pozdější verze.
    
     Tento program je distribuován s nadějí, že bude užitečný,
     ale BEZ JAKÝCHKOLIV ZÁRUK; BEZ NÁROKU NA PROFIT. Více detailů naleznete
     v licenci GNU General Public Licence.
    
     Kopii GNU General public Licence můžete obdržet buď s tímto programem
     nebo si o ní můžete napsat na adresu Free Software Foundation, Inc.,
     59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en:  on parallel port \/*%s
cs:  na paralelním portu \/*%s

en: "Menu" key
cs: Klávesa "Menu"

en: %d minutes
cs: %d minut(y)

en: %d packages
cs: %d balíčků(y)

en: %d seconds
cs: %d sekund

en: %s formatting of %s failed
cs: %s formátování %s skončilo chybou

en: %s found on %s, configure it ?
cs: %s nalezeno na %s, chcete ho nastavit?

en: (!) Error during mail sending.
cs: (!) Chyba při posílání pošty.

en: (This) DHCP Server IP
cs: Adresa DHCP serveru

en: (already added %s)
cs: (už byl přidán %s)

en: (module %s)
cs: (modul %s)

en: (on %s)
cs: (na %s)

en: (on this machine)
cs: (na tomto počítači)

en: , %s sectors
cs: , %s sektorů

en: , TCP/IP host "%s", port %s
cs: , TCP/IP hostitel "%s", port %s

en: , USB printer \/*%s
cs: , USB tiskárna \/*%s

en: , multi-function device
cs: , multifunkční zařízení

en: , multi-function device on HP JetDirect
cs: , multifunkční zařízení na HP JetDirect

en: , multi-function device on USB
cs: , multifunkční zařízení na USB

en: , multi-function device on parallel port \/*%s
cs: , multifunkční na paralelním portu \/*%s

en: , printing to %s
cs: , při tisku na %s

en: , using command %s
cs: , používá příkaz %s

en: -adobe-times-bold-r-normal--17-*-100-100-p-*-iso8859-*,*-r-*
cs: -adobe-times-bold-r-normal--17-*-100-100-p-*-iso8859-2,*-r-*

en: -misc-fixed-bold-r-*-*-*-100-*-*-*-*-*-*,*
cs: -misc-fixed-bold-r-*-*-*-100-*-*-*-*-*-iso8859-2,*

en: -misc-fixed-medium-r-*-*-*-100-*-*-*-*-*-*,*
cs: -misc-fixed-medium-r-*-*-*-100-*-*-*-*-*-iso8859-2,*

en: /File/-
cs: /Soubor/-

en: /File/Save _As
cs: /Soubor/Uložit _jako

en: /File/_New
cs: /_Soubor/_Nový

en: /File/_Open
cs: /Soubor/_Otevřít

en: /File/_Quit
cs: /Soubor/_Konec

en: /File/_Save
cs: /Soubor/_Uložit

en: /Help/_About...
cs: /Nápověda/_O aplikaci...

en: /Options/Test
cs: /Volby/Test

en: /_File
cs: _Soubor

en: /_Help
cs: /_Nápověda

en: /_Options
cs: /_Volby

en: 1 button
cs: 1 tlačítko

en: 1 minute
cs: 1 minuta

en: 16 million colors (24 bits)
cs: 16 miliónů barev (24 bitů)

en: 2 buttons
cs: 2 tlačítka

en: 256 colors (8 bits)
cs: 256 barev (8 bitů)

en: 3 buttons
cs: 3 tlačítka

en: 32 thousand colors (15 bits)
cs: 32 tisíc barev (15 bitů)

en: 4 billion colors (32 bits)
cs: 4 miliardy barev (32 bitů)

en: 64 MB or more
cs: 64 MB nebo více

en: 65 thousand colors (16 bits)
cs: 65 tisíc barev (16 bitů)

en: 8514 Compatible, 1024x768 at 87 Hz interlaced (no 800x600)
cs: Kompatibilní s 8514, 1024x768 při 87 Hz prokládaně (ne 800x600)

en: <- Previous
cs: <- Předchozí

en: <control>Q
cs: <control>K

en: <control>S
cs: <control>U

en: => Notice, a label changed:
    %s
cs: => Oznamuji změnu návěští:
    %s

en: => There are many things to choose from (%s).
cs: => Je zde více voleb, ze kterých je možné si vybrat (%s).

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    LILO (or grub) on your system, or another operating system removes LILO, or LILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures. Would you like to create a bootdisk for your system?
    %s
cs: Pomocí startovací diskety můžete spustit Linux bez použití normálního
    zaváděcího programu (bootloader). To je užitečné pokud nechcete instalovat
    LILO (nebo Grub), nebo jiný operační systém odstraní LILO, nebo LILO
    na vašem počítači nefunguje. Vlastní startovací disketa také může být
    použita spolu s "Mandrake záchranným diskem" (rescue image), což poskytuje
    účinnou pomoc při havárii systému. Chcete vytvořit startovací disketu?
    %s

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    SILO on your system, or another operating system removes SILO, or SILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures.
    
    If you want to create a bootdisk for your system, insert a floppy in the first
    drive and press "Ok".
cs: Pomocí startovací diskety je možné spustit systém Linux bez závislosti na
    zavaděči systému. To je užitečné třeba v případě, že nechcete instalovat SILO
    na počítač, nebo jiný operační systém SILO přepsal nebo SILO nepracuje správně
    s hardwarovou konfigurací. Vlastní startovací disketa je také užitečná tehdy,
    pokud je potřeba provést opravu systému po předchozím selhání.
    
    Pokud chcete vytvořit startovací disketu, vložte disketu do mechaniky
    a stiskněte "OK".

en: A full range of Linux solutions, as well as special offers on products and 'goodies', are available online at our e-store
cs: Náš elektronický obchod nabízí velké množství Linuxových řešení, speciální nabídky našeho software a další 'lahůdky'

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
cs: Grafické prostředí s uživatelsky přívětivým seskupením aplikací a pracovní plochou

en: A library which defends against buffer overflow and format string attacks.
cs: Knihovna, které zabraňuje útokům proti přetečení bufferu nebo proti špatnému formátování řetězců.

en: A printer named "%s" already exists under %s. 
    Click "Transfer" to overwrite it.
    You can also type a new name or skip this printer.
cs: Tiskárna se jménem "%s" již na straně %s existuje.
    Klikněte na "Přenést" pro přepsání.
    Taky můžete napsat nové jméno nebo ji přeskočit.

en: A problem occured while restarting the network: 
    
    %s
cs: Vyskytl se problém při restartu sítě: 
    
    %s

en: A tool to monitor your logs
cs: Nástroj na monitorování logů

en: A valid URI must be entered!
cs: Musí být zadáno správné URI!

en: ADSL connection
cs: ADSL připojení

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
cs: VŠECHNY diskové oddíly a data na disku %s budou zrušena

en: Abort
cs: Přerušit

en: Accept
cs: Potvrdit

en: Accept user
cs: Vytvořit uživatele

en: Account Login (user name)
cs: Váš účet (uživatelské jméno)

en: Account Password
cs: Heslo vašeho účtu

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
cs: Aktivuje či deaktivuje všechny síťová rozhraní, která mají nastartovat při
    startu systému.

en: Adapter %s: %s
cs: Adaptér %s: %s

en: Add
cs: Přidat

en: Add a new printer
cs: Přidat novou tiskárnu

en: Add a user
cs: Přidání uživatele

en: Add an item
cs: Přidat položku

en: Add this printer to Star Office/OpenOffice.org
cs: Přidat tuto tiskárnu do Star Office/OpenOffice.org

en: Add to LVM
cs: Přidat do LVMu

en: Add to RAID
cs: Přidat do RAIDu

en: Add user
cs: Přidat uživatele

en: Adding printer to Star Office/OpenOffice.org
cs: Přidávám tiskárnu do Star Office/OpenOffice.org

en: Advanced
cs: Rozšíření

en: Advanced Configuration
cs: Rozšířená konfigurace

en: Advanced Options
cs: Rozšířené volby

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
cs: Tím že změníte typ oddílu %s přijdete o všechna jeho data

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
cs: Když naformátujete oddíl %s, ztratíte tím všechna jeho data

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
cs: Když změníte velikost oddílu %s, ztratíte tím všechna jeho data

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
cs: Doporučujeme po tomto kroku restartovat X Window,
    aby se předešlo problémům se změnou jména počítače.

en: Albanian
cs: Albánské

en: All
cs: Všechno

en: All data on this partition should be backed-up
cs: Všechna data z tohoto oddílu by měla být zálohována

en: All primary partitions are used
cs: Všechny primární oddíly (partitions) jsou používány

en: Allow all users
cs: Povolit všem uživatelům

en: Alt and Shift keys simultaneously
cs: Alt a Shift současně

en: Alternative test page (A4)
cs: Alternativní testovací stránka (A4)

en: Alternative test page (Letter)
cs: Alternativní testovací stránka (letter)

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
cs: Zábavné programy: deskové hry, strategie, atd.

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
cs: Stala se chyba - nebylo nalezeno žádné zařízení na kterém by se daly vytvořit nové souborové systémy. Zkontrolujte prosím hardware

en: An error has occurred, try to change some parameters
cs: Vyskytla se chyba, zkuste změnit některé parametry

en: An error has occurred:
cs: Vyskytla se tato chyba:

en: An error occurred
cs: Stala se chyba

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
cs: Stala se chyba, ale nevím, jak jí správně interpretovat.
    Pokračujte na vlastní riziko.

en: Anacron a periodic command scheduler.
cs: Anacron - spouští opakující se akce

en: Any partitions that have been newly defined must be formatted for use
    (formatting means creating a filesystem).
    
    At this time, you may wish to reformat some already existing partitions to
    erase any data they contain. If you wish to do that, please select those
    partitions as well.
    
    Please note that it is not necessary to reformat all pre-existing
    partitions. You must reformat the partitions containing the operating
    system (such as "/", "/usr" or "/var") but you do not have to
    reformat partitions containing data that you wish to keep (typically
    "/home").
    
    Please be careful when selecting partitions. After formatting, all data on
    the selected partitions will be deleted and you will not be able to recover
    any of it.
    
    Click on "OK" when you are ready to format partitions.
    
    Click on "Cancel" if you want to choose another partition for your new
    Mandrake Linux operating system installation.
    
    Click on "Advanced" if you wish to select partitions that will be checked
    for bad blocks on the disk.
cs: Každý nově vytvořený diskový oddíl musí být před použitím zformátován
    (formátováním se myslí vytvoření souborového systému).
    
    Nyní lze formátovat již existující diskové oddíly pro vymazání
    všech dat, která obsahují. Pokud to chcete provést, vyberte diskové oddíly
    pro přeformátování.
    
    Není ale nutné přeformátovat všechny již existující diskové oddíly.
    Je nutné přeformátovat oddíly, které obsahují operační systém (jako je "/",
    "/usr" nebo "/var") ale není nutné přeformátovat oddíly, které obsahují
    data, která chcete zachovat (typicky /home).
    
    Při výběru diskových oddílů, které se budou formátovat buďte opatrní, všechna
    data na formátovaných oddílech budou ztracena a nelze je již obnovit.
    
    Pokud je vše připraveno pro formátování, klikněte na "OK".
    
    Klikněte na "Zrušit" pokud chcete vybrat jiné oddíly pro instalaci
    systému Mandrake Linux.
    
    Kliknutím na "Rozšířené" můžete vybrat, které oddílz budou otestovány
    na vadné bloky.

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
cs: Apache je WWW server. Je používán k poskytování HTML a CGI souborů.

en: Apache, Pro-ftpd
cs: Apache a Pro-ftpd

en: Append
cs: Připojit

en: Apply
cs: Použít

en: Archiving, emulators, monitoring
cs: Archivace, emulátory, minitoring

en: Are you running a POP or IMAP server here? This would
    be used to host non-web-based mail accounts for people via 
    this machine.
cs: Používáte na tomto serveru POP nebo IMAP? Ty se používají
    pro přístup lidí k emailovým účtům (ne přes web).

en: Are you running a mail server here? If you're sending you 
    messages through pine, mutt or any other text-based mail client,
    you probably are.  Otherwise, you should firewall this off.
cs: Používáte mailový server? Pokud posíláte poštu přes klienta pine,
    mutt nebo jiného textového klienta, tak zřejmě ano. V jiných
    případech to zakažte na firewallu.

en: Are you running a name server on this machine? If you didn't set one
    up to give away IP and zone information to the whole Internet, please
    answer no.
cs: Používáte na tomto serveru jmenný server? Pokud ne a nepotřebujete
    předávat jiným počítačům informace o IP adresách, odpovězte Ne.

en: Are you running a web server on this machine that you need the whole
    Internet to see? If you are running a webserver that only needs to be
    accessed by this machine, you can safely answer NO here.
cs: Potřebujete na tomto počítači web server, který je přístupný
    z Internetu? Pokud potřebujete webový server přístupný pouze
    z tohoto stroje, odpovězte na tuto otázku Ne.

en: Are you running an FTP server here that you need accessible to the
    Internet? If you are, we strongly recommend that you only use it for
    Anonymous transfers. Any passwords sent by FTP can be stolen by some
    attackers, since FTP also uses no encryption for transferring passwords.
cs: Chcete použít FTP server, který bude přístupný z Internetu? Pokud ano,
    je doporučeno jej používat pouze pro anonymní přístup. Protože FTP
    pro přístup nepoužívá žádné kryptování, je možné, že zaslané heslo může
    získat kdokoliv, i potenciální útočník.

en: Area :
cs: Oblast :

en: Armenian (old)
cs: Arménské (staré)

en: Armenian (phonetic)
cs: Arménské (foneticky)

en: Armenian (typewriter)
cs: Arménské (psací stroj)

en: Assign raw devices to block devices (such as hard drive
    partitions), for the use of applications such as Oracle
cs: Přiřazuje přímá zařízení blokovým (například diskové oddíly)
    pro aplikace jako je Oracle

en: At the time you are installing Mandrake Linux, it is likely that some
    packages have been updated since the initial release. Some bugs may have
    been fixed, and security issues solved. To allow you to benefit from these
    updates, you are now proposed to download them from the Internet. Choose
    "Yes" if you have a working Internet connection, or "No" if you prefer
    to install updated packages later.
    
    Choosing "Yes" displays a list of places from which updates can be
    retrieved. Choose the one nearest you. Then a package-selection tree
    appears: review the selection, and press "Install" to retrieve and
    install the selected package(s), or "Cancel" to abort.
cs: Pokaždé, když instalujete Mandrake Linux, je možné, že některé balíčky byly
    od vydání distribuce aktualizovány. Mohly to být opravy chyb či řešení možných
    bezpečnostních problémů. Pokud chcete využít právě této nabídky, je možné
    je nyní stáhnout z internetu. Zvolte "Ano" pokud máte funkční připojení na
    internet nebo "Ne" pokud budete instalovat aktualizace později.
    
    Po zvolení "Ano" se zobrazí seznam míst, odkud mohou být aktualizace získány.
    Vyberte si nejbližší místo. Následně se objeví stromový seznam balíčků, který
    je možno ještě upravit a stisknutím tlačítka "Instalovat" se provede stažení
    a instalace vybraných balíčků. Akci můžete přerušit klepnutím na "Zrušit".

en: At this point, it is time to choose the security level desired for the
    machine. As a rule of thumb, the more exposed the machine is, and the more
    the data stored in it is crucial, the higher the security level should be.
    However, a higher security level is generally obtained at the expense of
    easiness of use. Refer to the "msec" chapter of the ``Reference Manual''
    to get more information about the meaning of these levels.
    
    If you do not know what to choose, keep the default option.
cs: Nyní si vyberte úroveň zabezpečení vašeho počítače Je zřejmé, že čím více je
    počítač využíván a čím cennější data obsahuje, tím je potřeba zvolit vyšší
    úroveň. Na druhou stranu, vyšší úroveň znesnadňuje některé obvyklé postupy.
    Více informací o úrovních bezpečnosti se dočtete v kapitole MSEC v referenční
    příručce. 
    Pokud nevíte co vybrat, ponechte výchozí nastavení.

en: At this point, you need to choose where you want to install the Mandrake
    Linux operating system on your hard drive. If your hard drive is empty or
    if an existing operating system is using all the available space, you will
    need to partition it. Basically, partitioning a hard drive consists of
    logically dividing it to create space to install your new Mandrake Linux
    system.
    
    Because the partitioning process' effects are usually irreversible,
    partitioning can be intimidating and stressful if you are an inexperienced
    user. Fortunately, there is a wizard which simplifies this process. Before
    beginning, please consult the manual and take your time.
    
    If you are running the installation in Expert mode, you will enter
    DiskDrake, the Mandrake Linux partitioning tool, which allows you to
    fine-tune your partitions. See the DiskDrake section in the ``User Guide''.
    From the installation interface, you can use the wizards as described here
    by clicking the dialog's "Wizard" button.
    
    If partitions have already been defined, either from a previous
    installation or from another partitioning tool, simply select those to
    install your Linux system.
    
    If partitions are not defined, you will need to create them using the
    wizard. Depending on your hard drive configuration, several options are
    available:
    
     * "Use free space": this option will simply lead to an automatic
    partitioning of your blank drive(s). You will not be prompted further;
    
     * "Use existing partition": the wizard has detected one or more existing
    Linux partitions on your hard drive. If you want to use them, choose this
    option;
    
     * "Use the free space on the Windows; partition": if MicrosoftWindows is
    installed on your hard drive and takes all the space available on it, you
    have to create free space for Linux data. To do so, you can delete your
    MicrosoftWindows partition and data (see ``Erase entire disk'' or ``Expert
    mode'' solutions) or resize your MicrosoftWindows partition. Resizing can
    be performed without the loss of any data, provided you previously
    defragment the Windows partition. Backing up your data won't hurt either..
    This solution is recommended if you want to use both Mandrake Linux and
    MicrosoftWindows on the same computer.
    
       Before choosing this option, please understand that after this procedure,
    the size of your MicrosoftWindows partition will be smaller than at the
    present time. You will have less free space under MicrosoftWindows to store
    your data or to install new software;
    
     * "Erase entire disk": if you want to delete all data and all partitions
    present on your hard drive and replace them with your new Mandrake Linux
    system, choose this option. Be careful with this solution because you will
    not be able to revert your choice after you confirm;
    
       !! If you choose this option, all data on your disk will be lost. !!
    
     * "Remove Windows": this will simply erase everything on the drive and
    begin fresh, partitioning everything from scratch. All data on your disk
    will be lost;
    
       !! If you choose this option, all data on your disk will be lost. !!
    
     * "Expert mode": choose this option if you want to manually partition
    your hard drive. Be careful it is a powerful but dangerous choice. You can
    very easily lose all your data. Hence, do not choose this unless you know
    what you are doing.
cs: V tomto bodě si musíte definovat, na které diskové oddíly budete
    instalovat nový operační systém Mandrake Linux. Pokud je disk prázdný
    nebo existující operační systém používá celý disk, je nutné ho rozdělit.
    Rozdělení disku spočívá ve vytvoření volného prostoru pro instalaci
    systému Mandrake Linux.
    
    Protože rozdělení disku je nenávratná operace, je to velmi nebezpečná
    akce pro ty uživatele, kteří nemají žádné zkušenosti.
    Pro tyto uživatele je dobrý průvodce, který zjednoduší daný proces.
    Ještě před započetím rozdělování disku si pročtěte manuál.
    
    Pokud máte zvolený Expertní režim, spustil se nástroj na práci s diskem: Diskdrake, který umožňuje lépe nastavit diskové oddíly. Pokud chcete použít
    průvodce, klikněte na tlačítko "Průvodce".
    
    Pokud máte již vytvořeny diskové oddíly z předchozích instalací nebo
    od jiných diskových nástrojů, lze je nyní použít pro instalaci.
    
    Pokud nejsou definovány žádné diskové oddíly, je nutné je vytvořit.
    K tomu slouží průvodce, který nabídne několik řešení:
    
     * "Použít volný prostor": takto se jednoduše automaticky disk(y) rozdělí
    a již se o nic nemusíte starat.
    
     * "Použít existující oddíly": průvodce detekoval jeden nebo více existujících
    Linuxových oddílů a ty nabídne pro instalaci.
    
     * "Použít volné místo na oddíle s Windows": pokud máte na disku nainstalovány
    Microsoft Windows a zabírají celý disk, je možné tento prostor zmenšit 
    a použít ho pro instalaci. Změna velikost oddílu je provedena bez ztráty dat.
    Tento postup je doporučený, pokud chcete na disku provozovat jak systém
    Linux Mandrake tak i Microsoft Windows.
    
       Před touto volbou si uvědomte, že velikost oddílu s Microsoft Windows
    bude menší než je nyní. To znamená, že budete mít méně místa pro 
    instalaci programů do Microsoft Windows.
    
     * "Zrušit celý disk": pokud chcete smazat veškerá data a všechny oddíly
    na disku a použít je pro instalaci systému Mandrake Linux, vyberte toto
    řešení. Zde postupujte opatrně, po výběru již není možné vzít volbu zpět.
    
       !! Pokud zvolíte tuto možnost, všechna data na disku budou ztracena.!!
    
     * "Odstranit Windows": takto se jednoduše smaže celý disk a bude se instalovat
    na celý disk- Všechna data tak budou ztracena.
    
        !! Pokud vyberete tuto volbu, veškerá data budou ztracena. !!
    
     * "Expertní režim": pokud chcete disk rozdělit ručně. Před touto volbou buďte
    opatrní, je sice mocná, ale nebezpečná.
    Nedoporučuje se těm, kteří přesně nevědí, co dělají.

en: At this point, you need to choose which partition(s) will be used for the
    installation of your Mandrake Linux system. If partitions have already been
    defined, either from a previous installation of GNU/Linux or from another
    partitioning tool, you can use existing partitions. Otherwise, hard drive
    partitions must be defined.
    
    To create partitions, you must first select a hard drive. You can select
    the disk for partitioning by clicking on ``hda'' for the first IDE drive,
    ``hdb'' for the second, ``sda'' for the first SCSI drive and so on.
    
    To partition the selected hard drive, you can use these options:
    
     * "Clear all": this option deletes all partitions on the selected hard
    drive;
    
     * "Auto allocate": this option enables to automatically create "Ext2"
    and swap partitions in free space of your hard drive;
    
     * "More": gives access to additional features:
    
        * "Save partition table": saves the partition table to a floppy. Useful
    for later partition-table recovery if necessary. It is strongly recommended
    to perform this step;
    
        * "Restore partition table": allows to restore a previously saved
    partition table from floppy disk;
    
        * "Rescue partition table": if your partition table is damaged, you can
    try to recover it using this option. Please be careful and remember that it
    can fail;
    
        * "Reload partition table": discards all changes and loads your initial
    partition table;
    
        * "Removable media automounting": unchecking this option will force users
    to manually mount and unmount removable medias such as floppies and
    CD-ROMs.
    
     * "Wizard": use this option if you wish to use a wizard to partition your
    hard drive. This is recommended if you do not have a good knowledge of
    partitioning;
    
     * "Undo": use this option to cancel your changes;
    
     * "Toggle to normal/expert mode": allows additional actions on partitions
    (type, options, format) and gives more information;
    
     * "Done": when you are finished partitioning your hard drive, this will
    save your changes back to disk.
    
    Note: you can reach any option using the keyboard. Navigate through the
    partitions using [Tab] and [Up/Down] arrows.
    
    When a partition is selected, you can use:
    
     * Ctrl-c to create a new partition (when an empty partition is selected);
    
     * Ctrl-d to delete a partition;
    
     * Ctrl-m to set the mount point.
    
    To get information about the different filesystem types available, please
    read the ext2fs chapter from the ``Reference Manual''.
    
    If you are installing on a PPC machine, you will want to create a small HFS
    ``bootstrap'' partition of at least 1MB, which will be used by the yaboot
    bootloader. If you opt to make the partition a bit larger, say 50MB, you
    may find it a useful place to store a spare kernel and ramdisk images for
    emergency boot situations.
cs: V této chvíli je potřebné určit, který(é) oddíl(y) budou použity pro instalaci
    systému Mandrake Linux. Pokud byly oddíly již jednou definovány, buď
    z předchozí instalace GNU/Linux nebo jiným programem na rozdělení disku,
    je možné použít právě tyto oddíly. Jinak musí být oddíly nově definovány.
    
    Pro vytvoření oddílu musíte nejdříve vybrat pevný disk. Klikněte na 
    "hda", což je první IDE disk, nebo na "hdb", což je druhý disk,
    případně na "sda", což je první SCSI disk.
    
    Pro rozdělení vybraného disku můžete použít tyto volby:
    
     * "Vše smazat": tato volba smaže všechny oddíly na disku.
    
     * "Automaticky rozmístit": dojde k automatickému vytvoření oddílu pro
    Ext2 a swap ve volném prostoru disku.
    
     * "Více": nabídne další možnosti:
    
        * "Uložit tabulku na disketu": uloží tabulku oddílů na disketu. To je
    vhodné pro případ poškození tabulky, kdy ji lze z této zálohy obnovit.
    Doporučujeme využít tuto možnost.
    
        * "Obnovit z diskety": obnoví tabulku oddílů, která byla již dříve
    uložena na disketu.
    
        * "Záchrana tabulky oddílů": pokud je tabulka poškozena, můžete se
    pokusit ji opravit. Buďte ale opatrní a pamatujte na to, že se to nemusí vždy
    podařit.
    
     * "Znovu načíst": zruší všechny změny a nahraje původní tabulku oddílů.
    
        "připojovat vyjímatelná média": odznačením této volby způsobí, že při
    připojování a odpojování vyjímatelných médií jako jsou CD-ROM disky a floppy
    disky je nutné použít ručně příkaz mount.
    
     * "Průvodce": pokud nemáte dobré znalosti o rozdělování disků, použijte
    tuto volbu, kdy se spustí průvodce.
    
     * "Odvolat": zruší všechny provedené změny.
    
     * "Přepnout normální/expertní režim": dovoluje další akce s oddíly
    (typ oddílu, volby, formátování) a zobrazí další informace.
     * "Hotovo": pokud máte disk rozdělen, uloží se změny na disk.
    
    Poznámka: každou volbu je možné zadat také z klávesnice. Mezi oddíly se
    můžete pohybovat pomocí kláves [Tab] a [Šipka nahoru/šipka dolů].
    
    Pokud je vybrán oddíl, lze použít tyto volby:
    
     * Ctrl-c pro vytvoření nového oddílu (pokud je vybrán prázdný oddíl);
    
     * Ctrl-d pro smazání oddílu;
    
     * Ctrl-m pro zadání bodu připojení.
    
    Více informací o jednotlivých druzích souborových systémů naleznete
    v kapitole o ext2fs v "Referenční příručce".
    
    Pokud instalujete na počítač PPC, je potřeba vytvořit malý oddíl HPFS,
    tzv. "bootstrap" o minimální velikosti 1MB, který bude použit pro zavaděč
    yaboot. Pokud vytvoříte tento oddíl větší, např. 50 MB, je to dobré místo pro
    uložení ramdisku a jádra pro situace záchrany disku.

en: Audio-related tools: mp3 or midi players, mixers, etc
cs: Nástroje pro zvuk: přehrávače mp3 a midi, mixéry a další

en: Australia
cs: Austrálie

en: Austria
cs: Rakousko

en: Authentication
cs: Ověření

en: Authentication LDAP
cs: Ověření pomocí LDAP

en: Authentication NIS
cs: Ověření pomocí NIS

en: Auto Install
cs: Automatická instalace

en: Auto Install Configurator
cs: Nastavení automatické instalace

en: Auto allocate
cs: Automaticky rozmístit

en: Auto-Detection of Printers
cs: Automatická detekce tiskáren

en: Auto-detect printers
cs: Automatická detekce tiskáren

en: Autologin
cs: Automatické přihlášení

en: Automated
cs: Automaticky

en: Automatic CUPS configuration
cs: Automatické nastavení pro CUPS

en: Automatic IP
cs: Automatická IP

en: Automatic Steps Configuration
cs: Nastavení automatických kroků

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
cs: Automatická detekce a konfigurace hardware při spuštění.

en: Automatic reconfiguration
cs: Automatické přenastavení

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
cs: Automatická generace hlavičky jádra v adresáři /boot
    pro soubory /usr/include/linux/{autoconf,version}.h

en: Automatic time synchronization (using NTP)
cs: Automatická synchronizace času (pomocí NTP)

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and XFree at boot.
cs: Automaticky nastaví podporu numerické klávesnice v konzoli
    a v XFree při startu.

en: Autoprobe
cs: Automatické prozkoumání

en: Azerbaidjani (latin)
cs: Ázerbajdžánské (latinka)

en: Backup Now
cs: Zálohovat nyní

en: Backup Now from configuration file
cs: Zálohovat z konfiguračního souboru

en: Backup Other files...
cs: Zálohovat další soubory...

en: Backup User files...
cs: Zálohovat soubory uživatelů...

en: Backup Users
cs: Zálohovat uživatele

en: Backup files are corrupted
cs: Záložní soubory jsou poškozené

en: Backup other files
cs: Zálohovat další soubory

en: Backup system
cs: Zálohovat systém

en: Backup system files
cs: Zálohovat systémové soubory

en: Backup system files...
cs: Zálohovat systémové soubory...

en: Backup the system files before:
cs: Zálohovat systémové soubory před:

en: Backup user files
cs: Zálohovat uživatelské soubory

en: Backup your System files. ( /etc directory )
cs: Zálohovat systémové soubory ( adresář /etc )

en: Bad backup file
cs: Špatný záložní soubor

en: Bad choice, try again
cs: Špatná volba, zkuste to znovu

en: Bad package
cs: Špatný balíček

en: Based on the previous level, but the system is entirely closed.
    Security features are at their maximum.
cs: Tato úroveň má vlastnosti předchozí úrovně, ale systém je úplně uzavřen.
    Zabezpečení je nastaveno na maximum.

en: Basic
cs: Základní

en: Be careful: this operation is dangerous.
cs: Buďte opatrní: tato akce je nebezpečná.

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
cs: Protože provádíte instalaci po síti, je již síť nastavena.
    Klikněte na Ok pro zachování nastavení nebo klikněte na Zrušit pro nové nastavení připojení Internetu a k síti.

en: Before continuing, you should read carefully the terms of the license. It
    covers the whole Mandrake Linux distribution, and if you do not agree with
    all the terms in it, click on the "Refuse" button which will immediately
    terminate the installation. To continue with the installation, click on the
    "Accept" button.
cs: Předtím, než budete pokračovat, přečtěte si pozorně podmínky licence. Ty
    se vztahují k celé distribuci Mandrake Linux a pokud s nimi nesouhlasíte,
    klikněte na tlačítko "Odmítnout". Instalace ihned skončí. Pokud chcete pokračovat
    v instalaci, klikněte na tlačítko "Potvrdit".

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    -You can install the fonts using the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
cs: Před instalací fontů se ujistěte, že máte potřebná práva na instalací a používání na systému.
    
    - Fonty lze instalovat běžným způsobem. Ve výjimečných případech může špatný font způsobit zamrznutí X serveru.

en: Belarusian
cs: Běloruské

en: Belgian
cs: Belgické

en: Belgium
cs: Belgie

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
cs: Knihy a Howto o Linuxu a Free Software

en: Boot Protocol
cs: Protokol o spuštění

en: Boot Style Configuration
cs: Nastavení stylu zavádění

en: Boot device
cs: Startovací zařízení

en: Boot from DOS/Windows (loadlin)
cs: Spuštění s DOS/Windows (loadlin)

en: Bootloader installation
cs: Instalace zaváděcího programu

en: Bootloader main options
cs: Základní nastavení zaváděcího programu

en: Bootloader to use
cs: Zaváděcí program

en: Both Shift keys simultaneously
cs: Obě klávesy Shift současně

en: Brazilian (ABNT-2)
cs: Brazilské (ABNT-2)

en: Bringing down the network
cs: Zastavuji síť

en: Bringing up the network
cs: Startuji síť

en: Build Backup
cs: Vytvořit zálohu

en: Bulgarian (BDS)
cs: Bulharské (BDS)

en: Bulgarian (phonetic)
cs: Bulharské (foneticky)

en: Button 2 Emulation
cs: Emulace 2 tlačítka

en: Button 3 Emulation
cs: Emulace 3 tlačítka

en: Button `%s': %s
cs: Tlačítko '%s': %s

en: Buttons emulation
cs: Emulace tlačítek

en: C and C++ development libraries, programs and include files
cs: Knihovny pro vývoj v C a C++, programy a hlavičkové soubory

en: C-Class Local Network
cs: Lokální síť

en: CUPS - Common Unix Printing System
cs: CUPS - Tiskový Systém pro Unix

en: CUPS configuration
cs: Nastavení CUPS

en: CUPS does not support printers on Novell servers or printers sending the data into a free-formed command.
cs: CUPS nepodporuje tiskárny na serverech Novell nebo tiskárny, které posílají data na skupinu příkazů.

en: CUPS server IP
cs: IP adresa CUPS serveru

en: Cable connection
cs: Kabelové připojení

en: Calendar
cs: Kalendář

en: Can't access kernel modules corresponding to your kernel (file %s is missing), this generally means your boot floppy in not in sync with the Installation medium (please create a newer boot floppy)
cs: Nelze načíst moduly pro jádro odpovídající instalovanému jádru (chybí soubor
    %s), což obecně znamená, že spouštěcí disketa nemá jádro stejné jako má instalační médium (vytvořte prosím novou spouštěcí disketu)

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID md%d
cs: Nemůžu přidat oddíl do _naformátovaného_ RAID md%d

en: Can't make screenshots before partitioning
cs: Nelze provést sejmutí obrazovky před rozdělením disků

en: Can't open %s for writing: %s
cs: Chyba při otevírání %s pro zápis: %s

en: Can't open %s: %s
cs: Nelze otevřít %s: %s

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
cs: Nemůžu smazat přípojný bod, protože tento oddíl je používán pro loopback.
    Odstraňte nejprve loopback

en: Can't use broadcast with no NIS domain
cs: Nelze použít všesměrové vysílání bez NIS domény

en: Can't write file %s
cs: Nemůžu zapsat soubor %s

en: Canada (cable)
cs: Kanada (kabel)

en: Canadian (Quebec)
cs: Kanadské (Quebec)

en: Cancel
cs: Zrušit

en: CapsLock key
cs: Klávesa CapsLock

en: Card IO
cs: IO karty

en: Card IO_0
cs: IO_0 karty

en: Card IO_1
cs: IO_1 karty

en: Card IRQ
cs: IRQ karty

en: Card mem (DMA)
cs: DMA karty

en: Cd-Rom labeled "%s"
cs: CD-ROM označené "%s"

en: Change Cd-Rom
cs: Vyměnit CD-ROM

en: Change Graphic card
cs: Změnit grafickou kartu

en: Change Monitor
cs: Změnit monitor

en: Change Resolution
cs: Změnit rozlišení

en: Change Server options
cs: Změnit parametry X Serveru

en: Change partition type
cs: Změnit typ oddílu

en: Change the printing system
cs: Změna tiskového systému

en: Change type
cs: Změnit typ

en: Change your Cd-Rom!
    
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
cs: Vyměňte prosím CD!
    
    Prosím vložte CD označené "%s" do mechaniky a stiskněte Ok.
    
    Pokud toto CD nemáte, stiskněte Zrušit a toto CD nebude nainstalováno.

en: Check bad blocks?
cs: Otestovat na vadné stopy?

en: Checking device and configuring HPOJ ...
cs: Testují zařízení a nastavuji HPOJ...

en: Checking installed software...
cs: Ověřují nainstalovaný software...

en: China (bcast)
cs: Čína (bcast)

en: Choose a X driver
cs: Zvolte ovladač pro X server

en: Choose a X server
cs: Zvolte X server

en: Choose a file
cs: Vyberte soubor

en: Choose a mirror from which to get the packages
cs: Zvolte si zrcadlo(mirror) pro stahování balíčků

en: Choose a monitor
cs: Zvolte typ svého monitoru

en: Choose a partition
cs: Vyberte oddíl

en: Choose action
cs: Co uděláte ?

en: Choose an existing LVM to add to
cs: Zvolte existující LVM pro přidání

en: Choose an existing RAID to add to
cs: Zvolte existující RAID pro přidání

en: Choose another partition
cs: Vyberte jiný oddíl

en: Choose file
cs: Vyberte soubor

en: Choose options for server
cs: Zvolte možnosti pro daný X server

en: Choose packages to install
cs: Výběr balíčků pro instalaci

en: Choose security level
cs: Zvolte si úroveň zabezpečení

en: Choose the applications that will support the fonts :
cs: Zvolte aplikace, které podporují fonty:

en: Choose the connection you want to configure
cs: Zvolte si připojení, které chcete nastavit

en: Choose the default user:
cs: Zvolte standardního uživatele :

en: Choose the floppy drive you want to use to make the bootdisk
cs: Zvolte mechaniku, kde chcete vytvořit startovací disketu

en: Choose the hard drive you want to erase in order to install your new
    Mandrake Linux partition. Be careful, all data present on it will be lost
    and will not be recoverable!
cs: Vyberte disk, který chcete smazat pro instalaci Mandrake Linux.
    Pamatujte na to, že všechna data budou ztracena a nelze jejiž obnovit!

en: Choose the mount points
cs: Zvolte si přípojné(mount) body

en: Choose the network interface
cs: Zvolte síťové rozhraní

en: Choose the new size
cs: Zvolte novou velikost

en: Choose the packages you want to install
cs: Vyberte si balíčky, které chcete nainstalovat

en: Choose the partitions you want to format
cs: Zvolte diskové oddíly které chcete naformátovat

en: Choose the profile to configure
cs: Zvolte profil pro nastavení

en: Choose the resolution and the color depth
cs: Vyberte si rozlišení a barevnou hloubku

en: Choose the sizes
cs: Zvolte velikosti

en: Choose the tool you want to use
cs: Zvolte si nástroj, který chcete použít

en: Choose the window manager to run:
cs: Vyberte si, který správce oken má být spouštěn:

en: Choose which services should be automatically started at boot time
cs: Zvolte si, které služby by měli být automaticky spuštěny při startu

en: Choose your country
cs: Výběr si zemi

en: Choose your filesystem encryption key
cs: Vyberte si kryptovací klíč pro souborový systém

en: Choose your keyboard
cs: Výběr klávesnice

en: Choose your language
cs: Výběr jazyka

en: Chunk size %s
cs: Velikost bloku(chunk) %s

en: Circular mounts %s
cs: Propletené přípojné body %s

en: Clean /tmp at each boot
cs: Vyčistit /tmp při každém startu

en: Clear all
cs: Vše smazat

en: Click here to launch the wizard ->
cs: Klikněte pro spuštění průvodce ->

en: Click on "OK" if you want to delete all data and partitions present on
    this hard drive. Be careful, after clicking on "OK", you will not be able
    to recover any data and partitions present on this hard drive, including
    any Windows data.
    
    Click on "Cancel" to cancel this operation without losing any data and
    partitions present on this hard drive.
cs: Klikněte na "OK", pokud chcete smazat všechna data a oddíly na tomto
    pevném disku. Buďte opatrní, po odkliknutí nelze obnovit žádná dřívější data
    ani oddíly a to i pro Windows.
    
    Kliknutím na "Zrušit" zrušíte tuto operaci bez ztráty dat a oddílů na disku.

en: Clients for different protocols including ssh
cs: Klienti pro různé verze protokolu ssh

en: Close
cs: Zavřít

en: Collapse Tree
cs: Sbal větev

en: Color depth: %s
cs: Barevná hloubka: %s

en: Compact
cs: Kompaktní

en: Complete (%dMB)
cs: Kompletní (%dMB)

en: Computing FAT filesystem bounds
cs: Počítám hranice souborového systému fat

en: Computing Windows filesystem bounds
cs: Počítám hranice souborového systému s Windows

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Configuration complete.  May we write these changes to disk?
cs: Konfigurace je hotova. Je možné zapsat tyto změny na disk?

en: Configuration of a remote printer
cs: Nastavení vzdálené tiskárny

en: Configure
cs: Konfigurovat

en: Configure Internet Access...
cs: Nastavuji přístup na Internet...

en: Configure Local Area Network...
cs: Nastavuji lokální síť...

en: Configure X
cs: Nastavení X

en: Configure all heads independently
cs: Konfigurovat všechny monitory nezávisle

en: Configure mouse
cs: Nastavení myši

en: Configure networking
cs: Nastavení sítí

en: Configure only card "%s" (%s)
cs: Konfigurovat pouze kartu "%s" (%s)

en: Configure services
cs: Nastavení služeb

en: Configure the connection
cs: Nastavit připojení

en: Configure the network now
cs: Nastavit síť nyní

en: Configure the way the system will alert you
cs: Nastavuje způsob, jakým bude systém posílat varovné hlášky

en: Configuring IDE
cs: Nastavuji IDE

en: Configuring PCMCIA cards...
cs: Nastavuji PCMCIA karty...

en: Configuring applications...
cs: Nastavování aplikací...

en: Configuring network
cs: Nastavuji síť

en: Configuring network device %s
cs: Nastavuji síťové zařízení %s

en: Configuring printer "%s" ...
cs: Nastavuji tiskárnu "%s"...

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
cs: Nastavuji skripty, instaluji software, startuji servery...

en: Configuring...
cs: Nastavuji...

en: Congratulations!
cs: Gratuluji!

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandrake Linux,
    consult the Errata available from:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/82errata.php3
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandrake Linux User's Guide.
cs: Gratulujeme vám, instalace je dokončena.
    Vyjměte startovací média a stiskněte return pro restart.
    
    
    Na opravy této instalace systému Mandrake Linux se lze informovat
    na stránce Errata:
    
    
    http://www.mandrakelinux.com/en/82errata.php3
    
    
    Informace o konfiguraci systému po instalaci jsou dostupné
    v dané kapitole oficiální uživatelské příručky pro Mandrake Linux.

en: Congratulations, the network and Internet configuration is finished.
    The configuration will now be applied to your system.
cs: Gratulujeme, konfigurace sítě a internetu je ukončena.
    
    Konfigurace bude nyní aktivována.

en: Connect
cs: Připojit

en: Connect to the Internet
cs: Připojení k Internetu

en: Connect your printer to a Linux server and let your Windows machine(s) connect to it as a client.
    
    Do you really want to continue setting up this printer as you are doing now?
cs: Připojit tiskárnu k Linux serveru a nechat počítač(e) s Windows pracovat jako klienty.
    
    Chcete opravdu pokračovat v nastavení tiskárny tímto způsobem?

en: Connect...
cs: Připojit...

en: Connected
cs: Připojen

en: Connection Configuration
cs: Nastavení připojení

en: Connection name
cs: Jméno připojení

en: Connection speed
cs: Rychlost připojení

en: Connection timeout (in sec)
cs: Prodleva připojení (vteřiny)

en: Connection type:
cs: Typ připojení:

en: Console Tools
cs: Konzolové nástroje

en: Contacting Mandrake Linux web site to get the list of available mirrors
cs: Kontaktuji web Mandrake Linux pro získání seznamu dostupných zrcadel

en: Contacting the mirror to get the list of available packages
cs: Stahuji ze zrcadla(mirror) seznam dostupných balíčků

en: Content of the file
cs: Obsah souboru

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Continue anyway?
cs: Přesto chcete pokračovat?

en: Control Center
cs: Řídící centrum

en: Control and Shift keys simultaneously
cs: Control a Shift současně

en: Copy fonts on your system
cs: Kopírovat fonty do systému

en: Copying %s
cs: Kopíruji %s

en: Create
cs: Vytvořit

en: Create a bootdisk
cs: Startovací disketa

en: Create a new partition
cs: Vytvořit nový oddíl

en: Creating and formatting file %s
cs: Vytvářím a formátuji soubor %s

en: Creating auto install floppy
cs: Vytvářím disketu pro automatickou instalaci

en: Creating bootdisk
cs: Vytvářím startovací disketu

en: Croatian
cs: Chorvatské

en: Ctrl and Alt keys simultaneously
cs: Ctrl a Alt současně

en: Current configuration of `%s':
    
    Network: %s
    IP address: %s
    IP attribution: %s
    Driver: %s
cs: Aktuální konfigurace pro '%s':
    
    Síť: %s
    IP adresa: %s
    IP atributy: %s
    Ovladač: %s

en: Custom
cs: Vlastní

en: Custom Restore
cs: Vlastní obnova

en: Custom disk partitioning
cs: Vlastní rozdělení disku

en: Cylinder %d to %d
cs: Od cylindru %d do cylindru %d

en: Czech (QWERTY)
cs: České (QWERTY)

en: Czech (QWERTZ)
cs: České (QWERTZ)

en: Czech Republic
cs: Česká republika

en: DHCP Client
cs: DHCP klient

en: DHCP client
cs: DHCP klient

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
cs: Písmeno v DOSu: %s (jenom odhad)

en: Danish
cs: Dánské

en: Data list to include on CDROM.
cs: Seznam dat, která budou na CROM.

en: Database
cs: Databáze

en: Database Server
cs: Databázové servery

en: Default
cs: Výchozí

en: Default OS?
cs: Výchozí OS?

en: Default printer
cs: Výchozí tiskárna

en: Del profile...
cs: Smazat profil...

en: Delay before booting default image
cs: Prodleva před automatickým spuštěním

en: Delete
cs: Smazat

en: Description
cs: Popis

en: Description:
    
      Drakbackup is used to backup your system.
      During the configuration you can select 
    	- System files, 
    	- Users files, 
    	- Other files.
    	or All your system ...  and Other (like Windows Partitions)
    
      Drakbackup allows you to backup your system on:
    	- Harddrive.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (with autoboot, rescue and autoinstall.).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Tape.
    
      Drakbackup allows you to restore your system to
      a user selected directory.
    
      Per default all backup will be stored on your
      /var/lib/drakbackup directory
    
      Configuration file:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbakup.conf
    
    Restore Step:
      
      During the restore step, Drakbackup will remove
      your original directory and verify that all
      backup files are not corrupted. It is recommended
      you do a last backup before restoring.
cs: Popis:
    
      Drakbackup je nástroj na zálohování systému.
      Během konfigurace můžete vybrat 
    	- Systémové soubory,
    	- Soubory uživatelů,
    	- Ostatní soubory.
    	nebo Celý systém a jiné (jako jsou oddíly s Windows).
    
      Drakbackup dovoluje zálohovat na:
    	- Pevný disk.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (se spuštěním, záchranou a autoinstalací).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Páskovou jednotku.
    
      Drakbackup dovoluje provést obnovu do vybraného adresáře.
    
      Jako výchozí jsou umístěny všechny zálohy do adresáře
      /var/lib/drakbackup 
    
      Konfigurační soubor:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbackup.conf
    
    
    Postup při obnově:
    
      Při provádění obnovy odstraní Drakbackup původní adresář
      a ověří, že zálohované soubory nejsou poškozeny.
      Doporučuje se ale provést zálohu těchto dat před provedením
      obnovy.

en: Description:
    
      Drakbackup is used to backup your system.
      During the configuration you can select: 
    	- System files, 
    	- Users files, 
    	- Other files.
    	or All your system ...  and Other (like Windows Partitions)
    
      Drakbackup allows you to backup your system on:
    	- Harddrive.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (with autoboot, rescue and autoinstall.).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Tape.
    
      Drakbackup allows you to restore your system to
      a user selected directory.
    
      Per default all backup will be stored on your
      /var/lib/drakbackup directory
    
      Configuration file:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbakup.conf
    
    
    Restore Step:
      
      During the restore step, DrakBackup will remove 
      your original directory and verify that all 
      backup files are not corrupted. It is recommended 
      you do a last backup before restoring.
cs: Popis:
    
      Drakbackup je nástroj na zálohování systému.
      Během konfigurace můžete vybrat: 
    	- Systémové soubory,
    	- Soubory uživatelů,
    	- Ostatní soubory.
    	nebo Celý systém a jiné (jako jsou oddíly s Windows).
    
      Drakbackup dovoluje zálohovat na:
    	- Pevný disk.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (se spuštěním, záchranou a autoinstalací).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Páskovou jednotku.
    
      Drakbackup dovoluje provést obnovu do vybraného adresáře.
    
      Jako výchozí jsou umístěny všechny zálohy do adresáře
      /var/lib/drakbackup 
    
      Konfigurační soubor:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbackup.conf
    
    
    Postup při obnově:
    
      Při provádění obnovy odstraní Drakbackup původní adresář
      a ověří, že zálohované soubory nejsou poškozeny.
      Doporučuje se ale provést zálohu těchto dat před provedením
      obnovy.

en: Desktop
cs: Pracovní plocha

en: Detailed information
cs: Podrobné informace

en: Details
cs: Detaily

en: Detected %s
cs: Detekováno %s

en: Detecting devices ...
cs: Detekuji zařízení ...

en: Detecting devices...
cs: Detekuji zařízení...

en: Development
cs: Vývoj

en: Device:
cs: Zařízení:

en: Dialing mode
cs: Typ vytáčení

en: Dialup options
cs: Možnosti vytáčení

en: Did it work properly?
cs: Proběhl tisk správně ?

en: Directory %s already contain some data
    (%s)
cs: Adresář %s již obsahuje nějaká data
    (%s)

en: Disabling servers...
cs: Zakazuji servery...

en: Disconnect
cs: Odpojit

en: Disconnect...
cs: Odpojit...

en: DiskDrake failed to read correctly the partition table.
    Continue at your own risk!
cs: DiskDrake neuspěl při čtení tabulky oddílů.
    Pokračujte pouze na vlastní riziko!

en: Do auto-detection
cs: Provést autodetekci

en: Do it!
cs: Provést!

en: Do new backup before restore (only for incremental backups.)
cs: Provést novou zálohu před obnovou (pouze pro přírůstkovou zálohu)

en: Do not include critical files (passwd, group, fstab)
cs: Nezahrnout kritické soubory (passwd, group, fstab)

en: Do not include the browser cache
cs: Nezahrnout cache prohlížeče

en: Do not print any test page
cs: Netisknout testovací stránku

en: Do not transfer printers
cs: Nepřenášet tiskárny

en: Do you have an ISA sound card?
cs: Máte nějakou zvukovou kartu na ISA sběrnici?

en: Do you have another one?
cs: Máte ještě nějaké jiné?

en: Do you have any %s interfaces?
cs: Máte nějaké %s rozhraní?

en: Do you really want to leave the installation?
cs: Chcete opravdu ukončit instalaci?

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
cs: Chcete opravdu odebrat tiskárnu "%s"?

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
cs: Chcete, aby se klávesa BackSpace chovala v konzoli jako Delete?

en: Do you want to allow incoming Secure Shell (ssh) connections? This
    is a telnet-replacement that you might use to login. If you're using
    telnet now, you should definitely switch to ssh. telnet is not
    encrypted -- so some attackers can steal your password if you use
    it. ssh is encrypted and doesn't allow for this eavesdropping.
cs: Chcete povolit příchozí ssh (Secure Shell) spojení? Ssh je náhrada
    za telnet, která umožňuje vzdálené přihlášení. Pokud nyní
    používáte telnet, je velmi vhodné přejít na ssh. Telnet není
    kryptovaný -- kdokoliv může zjistit heslo, pokud ho při telnetu
    použijete. Na rozdíl od telnetu je ssh kryptované, takže není
    možné, aby kdokoliv zjistil heslo.

en: Do you want to allow incoming telnet connections?
    This is horribly unsafe, as we explained in the previous screen. We
    strongly recommend answering No here and using ssh in place of
    telnet.
cs: Chcete povolit příchozí spojení přes telnet?
    Je to VELMI nebezpečné, tak jak už bylo vysvětleno na předchozí
    obrazovce. Důrazně doporučujeme odpovědět Ne a použít namísto
    telnetu ssh.

en: Do you want to allow users to export some directories in their home?
    Allowing this will permit users to simply click on "Share" in konqueror and nautilus.
    
    "Custom" permit a per-user granularity.
cs: Chcete povolit uživatelům, aby si mohli sdílet adresáře ve svém domovském adresáři?
    Pokud to povolíte, uživatelům stačí pouze kliknout na "Sdílet" v aplikacích konqueror a nautilus.
    
    Lze také provést "Vlastní" povolení pro jednotlivé uživatele.

en: Do you want to click on this button?
cs: Chcete kliknout na toto tlačítko?

en: Do you want to configure another printer?
cs: Chcete nastavit další tiskárnu?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
cs: Chcete uložit modifikaci souboru /etc/fstab?

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
cs: Chcete opravdu nastavit tiskárnu "%s"
    jako výchozí?

en: Do you want to start the connection at boot?
cs: Chcete se automaticky připojovat po startu počítače?

en: Do you want to test the configuration?
cs: Chcete si vyzkoušet nastavení?

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
cs: Chcete se nyní pokusit připojit k internetu?

en: Do you want to use aboot?
cs: Chcete použít aboot?

en: Documentation
cs: Dokumentace

en: Domain Name and Network Information Server
cs: Doménová jména a síťový informační server

en: Domain name
cs: Jméno domény

en: Don't Save
cs: Neukládat

en: Done
cs: Hotovo

en: DrakX generally detects the number of buttons your mouse has. If not, it
    assumes you have a two-button mouse and will set it up for third-button
    emulation. DrakX will automatically know whether it is a PS/2, serial or
    USB mouse.
    
    If you wish to specify a different type of mouse select the appropriate
    type from the provided list.
    
    If you choose a mouse other than the default, a test screen will be
    displayed. Use the buttons and wheel to verify that the settings are
    correct. If the mouse is not working well, press the space bar or [Return]
    to "Cancel" and choose again.
cs: DrakX zjistil, že máte dvou tlačítkovou myš a nastaví emulaci pro třetí tlačítko.
    Taky umí rozpoznat, zda je myš PS/2, USB nebo sériová.
    
    Pokud chcete zadat jiný typ myši, vyberte odpovídající typ se seznamu.
    
    Pokud vyberete jinou myš než ta, která byla detekována, zobrazí se testovací
    obrazovka. Zde otestujte jak tlačítka tak i kolečko, zda je nastavení správné.
    Pokud myš nepracuje správně, stiskněte mezerník nebo ENTER na "Zrušit"
    a vyberte jiný typ.

en: DrakX now detects any IDE device present in your computer. It will also
    scan for one or more PCI SCSI card(s) on your system. If a SCSI card is
    found, DrakX will automatically install the appropriate driver.
    
    Because hardware detection does not always detect a piece of hardware,
    DrakX will ask you to confirm if a PCI SCSI card is present. Click "Yes"
    if you know that there is a SCSI card installed in your machine. You will
    be presented a list of SCSI cards to choose from. Click "No" if you have
    no SCSI hardware. If you are unsure, you can check the list of hardware
    detected in your machine by selecting "See hardware info" and clicking
    "OK". Examine the list of hardware and then click on the "OK" button to
    return to the SCSI interface question.
    
    If you have to manually specify your adapter, DrakX will ask if you want to
    specify options for it. You should allow DrakX to probe the hardware for
    the card-specific options which the hardware needs to initialize. This
    usually works well.
    
    If DrakX is not able to probe for the options which need to be passed, you
    will need to provide options to the driver manually. Please review the
    ``User Guide'' (chapter 3, in the ``Collecting Information on Your
    Hardware'' section) for hints on retrieving the parameters required from
    hardware documentation, from the manufacturer's web site (if you have
    Internet access) or from MicrosoftWindows (if you used this hardware with
    Windows on your system).
cs: DrakX se nejdříve pokusí najít všechny pevné disky v počítači. Také se pokusí
    najít PCI SCSI adaptér(y). Pokud nějaký(é) najde, automaticky nainstaluje
    správný ovladač.
    
    Pokud žádný nanajde, budete dotázáni, zda vůbec máte nějaký SCSI adaptér.
    Odpovězte "Ano" a vyberte si se seznamu adaptérů nebo odpovězte "Ne",jestliže žádný adaptér nemáte.
    Pokud přesně nevíte jaký máte, můžete to zjistit kliknutím na tlačítko
    "Zobrazit informace o hardware".
    
    Pokud si vyberete ovladač, DrakX se zeptá, zda pro něj chcete zadat nějaké
    informace. DrakX se pokusí inicializovat hardware s volbami, které jsou potřeba.
    Většinou to funguje dobře.
    
    Pokud to nebude fungovat, budete muset zadat další informace pro ovladač.
    Pro další nápovědu se podívejte do instalační příručky (kapitola 3 "Získání
    informací o hardware"), kde je popsáno, jak získat tyto informace z Windows
    (pokud je máte na počítači), z dokumentace k hardware, nebo z internetové
    stránky výrobce (pokud máte přístup k internetu.

en: DrakX now needs to know if you want to perform a default ("Recommended")
    installation or if you want to have greater control ("Expert"). You can
    also choose to do a new install or an upgrade of an existing Mandrake Linux
    system:
    
     * "Install": completely wipes out the old system. In fact, depending on
    what currently holds your machine, you will be able to keep some old (Linux
    or other) partitions unchanged;
    
     * "Upgrade": this installation class allows to simply update the packages
    currently installed on your Mandrake Linux system. It keeps the current
    partitions of your hard drives as well as user configurations. All other
    configuration steps remain available with respect to plain installation;
    
     * "Upgrade Packages Only": this brand new class allows to upgrade an
    existing Mandrake Linux system while keeping all system configurations
    unchanged. Adding new packages to the current installation is also
    possible.
    
    Upgrades should work fine for Mandrake Linux systems starting from "8.1"
    release.
    
    Depending on your knowledge of GNU/Linux, select one of the following
    choices:
    
     * Recommended: choose this if you have never installed a GNU/Linux
    operating system. The installation will be very easy and you will only be
    asked a few questions;
    
     * Expert: if you have a good knowledge of GNU/Linux, you can choose this
    installation class. The expert installation will allow you to perform a
    highly-customized installation. Answering some of the questions can be
    difficult if you do not have a good knowledge of GNU/Linux, so do not
    choose this unless you know what you are doing.
cs: Nyní se instalační program zeptá na to, zda chcete provést ("Doporučenou")
    nebo ("Expertní") instalaci, která dovoluje větší kontrolu.
    Také si zde můžete vybrat, zda chcete provést novou instalaci nebo aktualizaci
    již existující verze systému Mandrake Linux.:
    
     * "Instalovat" Kompletně přemaže starou verzi. V závislosti na tom, co je
    na daném systému nainstalováno zůstanou jiné oddíly nezměněny.
    
     * "Aktualizovat" Provede aktualizaci instalovaného systému Mandrake Linux.
    Rozdělení disku i veškerá data uživatelů zůstanou zachována. Jinak se provede
    téměř čistá instalace.
    
     * "Aktualizovat pouze balíčky" Provede aktualizaci balíčků z předchozí
    verze bez dalších změn. Je také možné nainstalovat nové balíčky.
    
    Aktualizace je bezproblémová od verze Mandrake Linux 8.1
    
    V závislosti na vašich znalostech GNU/Linuxu si můžete vybrat z následujících
    úrovní instalace operačního systému Mandrake Linux:
    
    * Doporučená: volte pokud jste ještě nikdy neinstalovali GNU/Linux. Instalace bude velmi jednoduchá a budete dotázáni pouze na několik otázek.
    
    * Expertní: jestliže jste dobře obeznámeni s GNU/Linuxem a chcete provést
    precizní nastavení instalace, je právě pro vás tato volba. Budete si moci
    přesně upravit celou instalaci. Odpovědi na otázky budou velmi těžké pro
    ty, kteří nemají velmi dobré znalosti GNU/Linuxu.
    Nevolte tuto volbu, pokud přesně nevíte, co děláte.

en: Drakbackup Configuration
cs: Nastavení pro DrakBackup

en: Driver
cs: Ovladač

en: Duplicate mount point %s
cs: Zdvojený přípojný bod %s

en: Dutch
cs: Holandské

en: Dvorak
cs: Dvořák

en: Dvorak (Norwegian)
cs: Dvořák (Norské)

en: Dvorak (Swedish)
cs: Dvořák (Švédské)

en: Dvorak (US)
cs: Dvořák (US)

en: East Europe
cs: Východní Evropa

en: Editors, shells, file tools, terminals
cs: Editory, shelly, souborové nástroje, terminály

en: Either the server name or the server's IP must be given!
cs: Musí být zadáno buď jméno serveru nebo jeho IP adresa!

en: Empty
cs: Prázdný

en: Empty label not allowed
cs: Prázdná značka není povolena

en: Emulate third button?
cs: Emulovat třetí tlačítko?

en: Enable CD Boot?
cs: Povolit spuštění z CD?

en: Enable OF Boot?
cs: Povolit zavaděč OF?

en: Enable multi profiles
cs: Povolit více profilů

en: Enabling servers...
cs: Povoluji servery...

en: Encryption key
cs: Kryptovací klíč

en: Encryption key (again)
cs: Kryptovací klíč (znovu)

en: Enter a printer device URI
cs: Zadejte URI tiskového zařízení

en: Enter a user
    %s
cs: Zadejte uživatele
    %s

en: Entering step `%s'
cs: Začínám '%s'

en: Entries you'll have to fill:
    %s
cs: Položky, které je potřeba vyplnit:
    %s

en: Erase entire disk
cs: Smazat celý disk

en: Error
cs: Chyba

en: Error durind sending file via FTP.
     Please correct your FTP configuration.
cs: Chyba při posílání souborů přes FTP.
     Prosím opravte nastavení pro FTP.

en: Error durind sendmail
      your report mail was not sent
      Please configure sendmail
cs: Chyba při posílání pošty
     vámi zvolený report nebyl odeslán
     Proveďte prosím nastavení sendmailu

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
cs: Stala se chyba při instalaci aboot,
    mám se pokusit o instalaci i když to zruší první oddíl na disku?

en: Error opening %s for writing: %s
cs: Chyba při otevírání %s pro zápis: %s

en: Error reading file %s
cs: Chyba při čtení souboru %s

en: Error writing to file %s
cs: Chyba při zapisování do souboru %s

en: Error!
cs: Chyba!

en: Estimating
cs: Odhaduji

en: Estonian
cs: Estonské

en: Ethernet Card
cs: Ethernetová karta

en: Europe protocol
cs: Evropský protokol

en: Europe protocol (EDSS1)
cs: Evropský protokol (EDSS1)

en: Every printer needs a name (for example "printer"). The Description and Location fields do not need to be filled in. They are comments for the users.
cs: Každá tiskárna potřebuje jméno (např. "tiskarna"). Popis a umístění nemusí být vyplněny. Jsou to komentáře pouze pro uživatele.

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP).
cs: Vše se podařilo nastavit.
    Nyní lze použít tento počítač pro sdílení připojení k Internetu pro vaši lokální síť, která používá automatickou konfiguraci sítě (DHCP).

en: Exit
cs: Konec

en: Exit install
cs: Ukončit instalaci

en: Expand Tree
cs: Rozbal větev

en: Expert
cs: Expertní

en: Expert Mode
cs: Expertní režim

en: Extended Super VGA, 800x600 at 60 Hz, 640x480 at 72 Hz
cs: Lepší Super VGA, 800x600 při 60 Hz, 640x480 při 72 Hz

en: Extended partition not supported on this platform
cs: Rozšířené diskové oddíly nejsou na tomto systému podporovány

en: External ISDN modem
cs: Externí ISDN modem

en: FAT resizing failed: %s
cs: Změna FAT oddílu neuspěla: %s

en: FTP Connection
cs: FTP připojení

en: Failed to add the printer "%s" to Star Office/OpenOffice.org.
cs: Přidání tiskárny "%s" do Star Office/OpenOffice.org se nezdařilo.

en: Failed to remove the printer "%s" from Star Office/OpenOffice.org.
cs: Odebrání tiskárny "%s" ze Star Office/OpenOffice.org se nezdařilo.

en: Failure installing the needed packages : %s and Bastille.
     Try to install them manually.
cs: Selhala instalace potřebných balíčků : %s a Bastille.
     Pokuste se je instalovat ručně.

en: File Selection
cs: Výběr souboru

en: File already exists. Use it?
cs: Soubor už existuje. Mám ho použít?

en: File already used by another loopback, choose another one
cs: Soubor už je používán jiným loopbackem, zvolte si jiný

en: File sharing
cs: Sdílení souborů

en: Filesystem encryption key
cs: Klíč pro kryptovaný souborový systém

en: Filesystem type:
cs: Souborový systém:

en: Filesystem types:
cs: Souborové systémy:

en: Finally, depending on whether or not you selected individual packages, you
    will be presented a tree containing all packages classified by groups and
    subgroups. While browsing the tree, you can select entire groups,
    subgroups, or individual packages.
    
    Whenever you select a package on the tree, a description appears on the
    right. When your selection is finished, click the "Install" button which
    will then launch the installation process. Depending on the speed of your
    hardware and the number of packages that need to be installed, it may take
    a while to complete the process. An estimate of the time it will take to
    install everything is displayed on the screen, to help you gauge if there
    is sufficient time to enjoy a cup of coffee.
    
    !! If a server package has been selected, either intentionally or because
    it was part of a whole group, you will be asked to confirm that you really
    want those servers to be installed. Under Mandrake Linux, any installed
    servers are started by default at boot time. Even if they are safe and have
    no known issues at the time the distribution was shipped, it may happen
    that security holes are discovered after this version of Mandrake Linux was
    finalized. If you do not know what a particular service is supposed to do
    or why it is being installed, then click "No". Clicking "Yes" will
    install the listed services and they will be started automatically by
    default. !!
    
    The "Automatic dependencies" option simply disables the warning dialog
    which appears whenever the installer automatically selects a package. This
    occurs because it has determined that it needs to satisfy a dependency with
    another package in order to successfully complete the installation.
    
    The tiny floppy disk icon at the bottom of the list allows to load the
    package list chosen during a previous installation. Clicking on this icon
    will ask you to insert a floppy disk previously created at the end of
    another installation. See the second tip of last step on how to create such
    a floppy.
cs: V závislosti na tom, zda jste zvolili individuální výbět balíčků, nabídne
    se stromová struktura, obsahující všechny balíčky organizované do skupin.
    Při procházení stromu můžete vybrat jednotlivé balíčky nebo celé skupiny.
    
    Pokud vyberete balíček nebo skupinu, v pravé části se objeví popis.
    Pokud máte výběr hotový, klikněte na tlačítko "Instalovat", které spustí
    instalační proces. Doba trvání instalace závisí počtu balíčků a na rychlosti
    vašeho počítače. Zbývající čas je zobrazován na obrazovce, takže máte
    odhad na to, zda si stihnete dát šálek kávy. :-)
    
    Pokud mezi vybranými balíčky jsou serverové programy, zobrazí se dotaz na to,
    zda opravdu chcete tyto servery nainstalovat. V distribuci Mandrake Linux
    jsou tyto servery spuštěny při startu systému. I když v době vydání distribuce
    nejsou známy žádné bezpečnostní problémy, mohou se vyskytnout později.
    Pokud nevíte, k čemu jsou určeny některé serverové služby, klikněte na "Ne".
    Kliknutím na "Ano" se dané služby nainstalují a spustí při startu!
    
    Volba "Automatické závislosti" odstraňuje varovné hlášení, které se objeví
    vždy, když vyberete balíček, který má další závislosti a instalační program
    tak musí vybrat další potřebné balíčky.
    
    Malá ikonka diskety umožňuje nahrát již předtím vybraný seznam balíčků.
    Klikněte na ikonu a vložte disketu s uloženým výběrem. V posledním kroku
    bude návod, jak si tuto disketu vytvořit.

en: Finally, you will be asked whether you want to see the graphical interface
    at boot. Note this question will be asked even if you chose not to test the
    configuration. Obviously, you want to answer "No" if your machine is to
    act as a server, or if you were not successful in getting the display
    configured.
cs: Poslední otázka je na to, zda chcete spustit grafické prostředí při startu.
    Tato otázka se zobrazí i v případě, že nastavení předtím neotestujete.
    Je zřejmé, že odpovíte "Ne" v případě, že počítač bude pracovat
    jako server nebo v případě, že se nepodařilo správně nastavit grafickou kartu.

en: Finding packages to upgrade
cs: Vyhledávám balíčky pro aktualizaci

en: Finish
cs: Ukončit

en: Finnish
cs: Finské

en: Firewall Configuration Wizard
cs: Průvodce konfigurací firewallu

en: Firewalling
    
    Click on Configure to set up a standard firewall
cs: Firewall
    
    Klikněte na Konfigurovat pro standardní firewall

en: Firewalling
    
    You already have set up a firewall.
    Click on Configure to change or remove the firewall
cs: Firewall
    
    Firewall je již nastaven.
    Klikněte na Konfigurovat pro změnu nebo odebrání firewallu

en: Firewalling Configuration
cs: Konfigurace firewallu

en: Firewalling configuration
cs: Konfigurace firewallu

en: Firewalling configuration detected!
cs: Našel jsem existující nastavení firewallu!

en: First DNS Server (optional)
cs: První DNS Server (nepovinný)

en: First floppy drive
cs: první mechaniky

en: First sector of boot partition
cs: První sektor zaváděcího diskového oddílu

en: First sector of drive (MBR)
cs: První sektor disku (MBR)

en: Font List
cs: Seznam fontů

en: Fonts Importation
cs: Zavádění fontů

en: Fonts conversion
cs: Konverze fontů

en: Fonts copy
cs: Kopie fontu

en: For Security reason, it will be disconnected now.
cs: Z bezpečnostních důvodů bude spojení ukončeno.

en: For all of your IT projects, our consultants are ready to analyze your requirements and offer a customized solution. Benefit from MandrakeSoft's vast experience as a Linux producer to provide a true IT alternative for your business organization
cs: Naši konzultanti jsou připraveni analyzovat požadavky a nabídnout řešení všech vašich IT projektů. MandrakeSoft je firma, která má velké zkušenosti jako vydavatel distribucí a nabízí opravdovou alternativu pro IT řešení v podniku

en: For more information on MandrakeSoft's Professional Services and commercial offerings, please see the following web page:
cs: Pokud chcete získat více informací o profesionálních službách fy MandrakeSoft a komerčních nabídkách, podívejte se prosím na níže uvedenou webovou stránku:

en: Format
cs: Formátovat

en: Format partitions
cs: Formátování oddílů

en: Formatted
cs: Naformátovaný

en: Formatting
cs: Formátuji

en: Formatting loopback file %s
cs: Formátuji soubor loopbacku %s

en: Formatting partition %s
cs: Formátuji oddíl %s

en: Formatting partitions
cs: Formátuji oddíly

en: Found %s %s interfaces
cs: Našel jsem %s %s rozhraní

en: France
cs: Francie

en: French
cs: Francouzské

en: GNU/Linux is a multiuser system, and this means that each user can have his
    own preferences, his own files and so on. You can read the ``User Guide''
    to learn more. But unlike "root", which is the administrator, the users
    you will add here will not be entitled to change anything except their own
    files and their own configuration. You will have to create at least one
    regular user for yourself. That account is where you should log in for
    routine use. Although it is very practical to log in as "root" everyday,
    it may also be very dangerous! The slightest mistake could mean that your
    system would not work any more. If you make a serious mistake as a regular
    user, you may only lose some information, but not the entire system.
    
    First, you have to enter your real name. This is not mandatory, of course
    as you can actually enter whatever you want. DrakX will then take the first
    word you have entered in the box and will bring it over to the "User
    name". This is the name this particular user will use to log onto the
    system. You can change it. You then have to enter a password here. A
    non-privileged (regular) user's password is not as crucial as "root"' one
    from a security point of view, but that is no reason to neglect it: after
    all, your files are at risk.
    
    If you click on "Accept user", you can then add as many as you want. Add
    a user for each one of your friends: your father or your sister, for
    example. When you finish adding all the users you want, select "Done".
    
    Clicking the "Advanced" button allows you to change the default "shell"
    for that user (bash by default).
cs: GNU/Linux je víceuživatelský systém, což znamená, že každý uživatel může mít
    své vlastní nastavení, soubory atd. Více se dočtete v "Příručce uživatele".
    Na rozdíl od uživatele root, který se správcem počítače, uživatelé, kteří jsou
    zde vytvořeni, nemají oprávnění měnit nic kromě svých souborů a nastavení.
    Doporučuje se vytvořit účet pro minimálně jednoho regulérního uživatele.
    Tento účet se používá na všechny běžné úkoly. Ačkoliv je velmi praktické
    přihlašovat se každý den jako uživatel Root, je to také velmi nebezpečné!
    Jedna malá chyba může způsobit to, že celý operační systém nebude funkční.
    Pokud uděláte chybu jako normální uživatel, můžete přijít o soubory, ale nepoškodí
    se celý systém.
    
    Jako první zadejte reálné jméno. Není to povinné, takže můžete zadat co chcete
    a drakX použije první slovo jako uživatelské jméno, pod kterým se bude uživatel
    hlásit do systému. Je možné ho následně změnit. Dále se zadává heslo pro
    uživatele. Volba hesla pro normální uživatele sice není tak kritická jako
    pro správce, ale i tak se doporučuje nepodceňovat bezpečnost.
    
    Pokud kliknete na "Přidat uživatele", můžete tak přidávat uživatelů kolik
    potřebujete, např. své přátelé, účet pro otce či sestru. Pokud máte všechny
    uživatele vytvořeny, klikněte na "Hotovo". 
    
    Kliknutím na tlačítko "Rozšířené" můžete pro nový účet změnit shell, který
    uživatel bude používat (výchozí je bash).

en: GNU/Linux manages time in GMT (Greenwich Mean Time) and translates it in
    local time according to the time zone you selected. It is however possible
    to deactivate this by deselecting "Hardware clock set to GMT" so that the
    hardware clock is the same as the system clock. This is useful when the
    machine is hosting another operating system like Windows.
    
    The "Automatic time synchronization" option will automatically regulate
    the clock by connecting to a remote time server on the Internet. In the
    list that is presented, choose a server located near you. Of course you
    must have a working Internet connection for this feature to work. It will
    actually install on your machine a time server which can be optionally used
    by other machines on your local network.
cs: GNU/Linux spravuje čas podle GMT (Greenwich Mean Time) a převádí ho na
    čas podle příslušné vybrané časové zóny. Toto je možné zrušit odznačením
    volby "Hodiny nastaveny na GMT" a tak budou systémové hodiny stejné jako
    hardwarové. To je dobré v tom případě, že na počítači je jiný operační systém
    typu Windows.
    
    Volba "Automatická synchronizace času" provádí automatické nastavení hodin
    připojením se k časovému serveru na internetu. Vyberte si v seznamu ten server,
    který je vám nejblíž. Je zamořejmé, že pro správnou funkci musíte mít fukční
    připojení k internetu. Na počítač se také nainstaluje časový server, který
    mohou používat jiné počítače ve vaší lokální síti.

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
cs: GPM přidává do textových programů podporu myši (např pro Midnight Commander).
    Může také v konzoli provádět operace 'vyjmi' a 'vlož' a ovládat pop-up menu.

en: Game station
cs: Hry

en: Games
cs: Hry

en: Gateway
cs: Brána(gateway)

en: Gateway (e.g. %s)
cs: Brána (např. %s)

en: Gateway device
cs: Zařízení brány(gateway)

en: Gateway:
cs: Brána(gateway):

en: Generate auto install floppy
cs: Vytvořit disketu pro automatickou instalaci

en: Generic
cs: Obecná

en: Generic 2 Button Mouse
cs: Standardní dvoutlačítková myš

en: Generic 3 Button Mouse
cs: Standardní třítlačítková myš

en: Generic PS2 Wheel Mouse
cs: Standardní PS2 myš s kolečkem

en: Generic Printers
cs: Obecné tiskárny

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
cs: Geometrie: %s cylindrů, %s hlav, %s sektorů

en: Georgian ("Latin" layout)
cs: Gruzínské (rozložení "Latin")

en: Georgian ("Russian" layout)
cs: Gruzínské ("Ruské" rozložení)

en: German
cs: Německé

en: German (no dead keys)
cs: Německé (bez mrtvých kláves)

en: Germany
cs: Německo

en: Get Windows Fonts
cs: Načíst fonty z Windows

en: Get to know the Open Source community and become a member. Learn, teach, and help others by joining the many discussion forums that you will find in our "Community" webpages
cs: Chcete vědět více o Open Source komunitě? Stát se také členem? Pokud chcete sdílet své vědomosti, pomáhat vytvářet nástroje, připojte se do diskuzních klubů, které najdete na našich stránkách "Community"

en: Ghostscript referencing
cs: Odkazy na Ghostscript

en: Give a file name
cs: Zadejte jméno souboru

en: Give the ram size in MB
cs: Zadejte velikost paměti v MB

en: Gnome Workstation
cs: Pracovní stanice s Gnome

en: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
cs: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm a další

en: Go on anyway?
cs: Přesto pokračovat?

en: Go on without configuring the network
cs: Pokračovat bez nastavení sítě

en: Graphic card
cs: Grafická karta

en: Graphic card identification: %s
cs: Identifikace grafické karty: %s

en: Graphic card not configured yet
cs: Grafická karta ještě není nastavena

en: Graphic card: %s
cs: Grafická karta: %s

en: Graphic card: %s
cs: Grafická karta: %s

en: Graphic memory: %s kB
cs: Paměť na gr. kartě: %s kB

en: Graphical Environment
cs: Grafické prostředí

en: Graphics programs such as The Gimp
cs: Grafické programy jako např. Gimp

en: Greece
cs: Řecko

en: Greek
cs: Řecké

en: Hard Disk Backup Progress...
cs: Průběh zálohování na pevný disk...

en: Hard Disk Backup files...
cs: Záložní soubory pevného disku...

en: Hard drive detection
cs: Detekce hardisků

en: Hard drive information
cs: Informace o hardisku

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
cs: HardDrake testuje hardware a umožňuje nový/změněný
    hardware nastavit

en: HardDrive / NFS
cs: Pevný disk / NFS

en: Hardware clock set to GMT
cs: Hardwarové hodiny nastaveny na GMT

en: Help
cs: Nápověda

en: Here are presented various parameters concerning your machine. Depending on
    your installed hardware, you may or not, see the following entries:
    
     * "Mouse": check the current mouse configuration and click on the button
    to change it if necessary;
    
     * "Keyboard": check the current keyboard map configuration and click on
    the button to change that if necessary;
    
     * "Timezone": DrakX, by default, guesses your time zone from the language
    you have chosen. But here again, as for the choice of a keyboard, you may
    not be in the country for which the chosen language should correspond.
    Hence, you may need to click on the "Timezone" button in order to
    configure the clock according to the time zone you are in;
    
     * "Printer": clicking on the "No Printer" button will open the printer
    configuration wizard;
    
     * "Sound card": if a sound card is detected on your system, it is
    displayed here. No modification possible at installation time;
    
     * "TV card": if a TV card is detected on your system, it is displayed
    here. No modification possible at installation time;
    
     * "ISDN card": if an ISDN card is detected on your system, it is
    displayed here. You can click on the button to change the parameters
    associated with it.
cs: Zde jsou shromážděny různé informace, které se vztahují k tomuto počítači.
    V závislosti na tom, zda je či není přítomen daný hardware, můžete ale
    nemusíte, vidět tyto položky: 
    
     * "Myš": pokud je zjištěna myš, můžete zde změnit její nastavení.
    
     * "Klávesnice": kliknutím na tlačítko lze změnit klávesovou mapu.
    
     * "Časové pásmo": instalační program se pokusí odhadnout časové pásmo na
    základě vybraného jazyka. To ale nemusí souhlasit, můžete žít v jiné zemi
    a tak je zde umožněno změnit časovou zónu, ve které se nyní nacházíte.
    
     * "Tiskárna": Kliknutím na tlačítko "Bez tiskárny" se spustí průvodce
    konfigurací tiskárny.
    
     * "Zvuková karta": pokud byla při instalaci detekována zvuková karta, je
    zde zobrazena. Při instalaci není možné nic měnit.
    
     * "TV karta": pokud byla detekována televizní karta, je zde zobrazena.
    Při instalaci není možné nic měnit.
    
     * "ISDN karta": pokud byla detekována ISDN karta, je zde zobrazena.
    Kliknutím na tlačítko můžete měnit parametry pro tuto kartu.

en: Here are the different entries.
    You can add some more or change the existing ones.
cs: Tady jsou všechny záznamy.
    Můžete přidat další nebo změnit stávající.

en: Here is a list of all auto-detected printers. Please choose the printer you want to set up or enter a device name/file name in the input line
cs: Zde je seznam všech automaticky rozpoznaných tiskáren. Vyberte si tiskárnu, kterou chcete nastavit nebo zadejte do políčka jméno zařízení/jméno souboru

en: Here is a list of all auto-detected printers. Please choose the printer you want to set up. The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
cs: Tyto tiskárny byly automaticky detekovány. Konfigurace těchto tiskáren je plně automatická. Pokud nebyla tiskárna správně detekována nebo preferujete vlastní nastavení tisku, zvolte "Ruční konfigurace".

en: Here is a list of the available printing options for the current printer:
cs: Zde je seznam dostupných voleb pro nastavení tisku pro aktuální tiskárnu:

en: Here is the full list of keyboards available
cs: Zde je kompletní seznam dostupných klávesnic

en: Here, we select a printing system for your computer. Other OSs may offer
    you one, but Mandrake Linux offers three.
    
     * "pdq" which means ``print, don't queue'', is the choice if you have a
    direct connection to your printer and you want to be able to panic out of
    printer jams, and you do not have networked printers. It will handle only
    very simple network cases and is somewhat slow for networks. Pick "pdq"
    if this is your maiden voyage to GNU/Linux. You can change your choices
    after installation by running PrinterDrake from the Mandrake Control Center
    and clicking the expert button.
    
     * "CUPS"``Common Unix Printing System'', is excellent at printing to your
    local printer and also halfway-around the planet. It is simple and can act
    as a server or a client for the ancient "lpd" printing system. Hence, it
    is compatible with the systems that went before. It can do many tricks, but
    the basic setup is almost as easy as "pdq". If you need this to emulate
    an "lpd" server, you must turn on the "cups-lpd" daemon. It has
    graphical front-ends for printing or choosing printer options.
    
     * "lprNG"``line printer daemon New Generation''. This system can do
    approximately the same things the others can do, but it will print to
    printers mounted on a Novell Network, because it supports the IPX protocol,
    and it can print directly to shell commands. If you have need of Novell or
    printing to commands without using a separate pipe construct, use lprNG.
    Otherwise, CUPS is preferable as it is simpler and better at working over
    networks.
cs: Zde si můžete vybrat tiskový systém, který budete používat. Jiné OS nabízejí
    jeden, Mandrake nabízí tři.
    
     * "pdq" - což znamená 'print, don't queue' a je vhodný tehdy, pokud nemáte
    žádné síťové tiskárny. Zvládá pouze několik možností a tisk na něj ze sítě
    je velmi pomalý. Tuto volbu lze po instalaci změnit spuštěním nástroje PrinterDrake
    z řídícího centra Mandrake, pokud kliknete na tlačítko Expert.
    
     * "CUPS"'Common Unix Printing System' je vynikající v tisku na lokální
    tiskárny. Je jednoduchý a může fungovat jako klient i server pro klienty z "lpd"
    systému, takže je s nimi kompatibilní. Je možné nastavit spoustu voleb,
    ale základní nastavení je velmi jednoduché. Pokud potřebujete emulovat
    "lpd" server, stači spustit démona "cups-lpd". Má také grafické prostředí
    pro tisk a nastavení tiskárny.
    
     * "lprNG" - 'line printer daemon New Generation'. Tento systém dokáže to
    co ostatní, ale umí tisknout na tiskárny připojené k Novell Netware, protože
    podporuje IPX protokol a také umí zpracovat přímo tiskové příkazy. Pokud
    potřebujete tisk na tiskárnách ze sítě Novell nebo tiskový systém bez
    zvláštní tiskové fronty, vyberte si lprNG.
    Jinak je preferován CUPS, protože je jednodušší a lépe pracuje v sítích.

en: Hide files
cs: Schovat soubory

en: High
cs: Vysoká

en: High Frequency SVGA, 1024x768 at 70 Hz
cs: Vysokofrekvenční SVGA, 1027x768 při 70 Hz

en: Higher
cs: Vyšší

en: Horizontal refresh rate
cs: Horizontální(řádková) synchronizace

en: Host name
cs: Jméno počítače

en: Hostname:
cs: Jméno počítače:

en: How is the printer connected?
cs: Jak je tiskárna připojena?

en: Hungarian
cs: Maďarské

en: I can keep your current configuration and assume you already set up a DHCP server; in that case please verify I correctly read the C-Class Network that you use for your local network; I will not reconfigure it and I will not touch your DHCP server configuration.
    
    Else, I can reconfigure your interface and (re)configure a DHCP server for you.
cs: Mohu zachovat současnou konfiguraci a předpokládám, že máte již nastavený DHCP server; v takovém případě ověřte, že je správně nastavena lokální síť; nebude v ní provedena žádná změna a nebude ani změněn DHCP server.
    
    Jinak mohu změnit jak rozhraní, tak také přenastavit DHCP server podle potřeby.

en: I can set up your computer to automatically log on one user.
    Do you want to use this feature?
cs: Můžu nastavit váš počítač tak, aby automaticky přihlásil vybraného uživatele.
    Chcete použít tuto možnost?

en: I can set up your computer to automatically start X upon booting.
    Would you like X to start when you reboot?
cs: Můžu nastavit váš počítač tak, aby automaticky spustil X při startu.
    Chcete aby počítač po zapnutí spustil grafický režim?

en: I can't add any more partition
cs: Nemůžu přidat žádný další oddíl

en: I can't find any room for installing
cs: Nemůžu najít žádné volné místo pro instalaci

en: I can't find needed image file `%s'.
cs: Nemohu najít potřebný soubor '%s ' s obrazem.

en: I can't read your partition table, it's too corrupted for me :(
    I can try to go on blanking bad partitions (ALL DATA will be lost!).
    The other solution is to disallow DrakX to modify the partition table.
    (the error is %s)
    
    Do you agree to loose all the partitions?
cs: Nemůžu přečíst vaši tabulku oddílů, je pro mě příliš porušená :(
    Můžu se pokusit pokračovat v čištění špatných oddílů (VŠECHNA
    DATA budou ztracena!). Jiná možnost je zakázat DrakX měnit tabulku
    oddílů (chyba je %s)
    
    Souhlasíte s tím, že příjdete o všechny oddíly?

en: I can't read your partition table, it's too corrupted for me :(
    I'll try to go on blanking bad partitions
cs: Nemůžu přečíst vaši tabulku oddílů, možná je příliš narušená :(
    Pokusím se pokračovat v čištění špatných oddílů

en: I don't know
cs: Nevím

en: I don't know how to format %s in type %s
cs: nevím jak naformátovat %s na typ %s

en: I have detected an ISDN PCI Card, but I don't know the type. Please select one PCI card on the next screen.
cs: Našel jsem ISDN PCI kartu, jejíž typ ale neznám. Prosím zvolte si jednu z následujícího seznamu PCI karet.

en: IP address
cs: IP adresa

en: IP address should be in format 1.2.3.4
cs: IP adresa musí být ve formátu 1.2.3.4

en: ISDN Configuration
cs: Nastavení ISDN

en: ISDN card
cs: ISDN karta

en: ISDN connection
cs: ISDN připojení

en: Icelandic
cs: Islandské

en: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
cs: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm a další

en: Icon
cs: Ikona

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
cs: Pokud máte všechna CD vypsaná níže, klepněte na Ok.
    Pokud nemáte žádné z nich, klepněte na Zrušit.
    Pokud Vám chybí pouze některé z nich, odznačte je, a zvolte Ok.

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
cs: Jestliže chcete používat aboot, musíte nechat volné místo na začátku disku
    (2048 sektorů stačí)

en: If you wish to install less than this size,
    select the percentage of packages that you want to install.
    
    A low percentage will install only the most important packages;
    a percentage of 100%% will install all selected packages.
cs: Pokud si přejete instalaci na menší prostor než je tento,
    zvolte si kolik procent balíčků se má nainstalovat.
    
    Malý počet procent nainstaluje pouze ty nejdůležitější balíčky, 100%%
    nainstaluje všechny zvolené.

en: If your printer is not listed, choose a compatible (see printer manual) or a similar one.
cs: Pokud není tiskárna v seznamu, vyberte kompatibilní nebo podobný model (podívejte se do manuálu)

en: Image
cs: Obraz(image)

en: Importance: %s
cs: Důležitost: %s

en: In addition, queues not created with this program or "foomatic-configure" cannot be transferred.
cs: Tiskové fronty, které nebyly vytvořeny tímto programem nebo přes "foomatic-configure" nelze přenést.

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
cs: V některých případech potřebuje ovladač %s pro svoji správnou funkci další
    informace, přestože normálně funguje i bez nich. Chtěli byste zadat
    nějaké doplňující možnosti, nebo raději necháte ovladač samostatně prozkoumat
    hardware vašeho počítače, aby získal informace které potřebuje? Zkoumání
    hardware může ve vyjímečných případech způsobit zamrznutí počítače, ale nemělo
    by v žádném případě způsobit jiné škody.

en: Individual package selection
cs: Výběr jednotlivých balíčků

en: Info
cs: Informace

en: Info:
cs: Informace:

en: Init Message
cs: Úvodní zpráva

en: Initials tests
cs: Úvodní testy

en: Initrd-size
cs: Initrd-velikost

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
cs: Vložte naformátovanou disketu do %s

en: Insert a blank floppy in drive %s
cs: Vložte prázdnou disketu do %s

en: Insert a floppy containing package selection
cs: Vložte disketu obsahující výběr balíčků

en: Insert a floppy in %s
cs: Vložte disketu do %s

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
cs: Vložte disketu do mechaniky
    Všechna data na této disketě budou smazána

en: Install
cs: Instalovat

en: Install & convert Fonts
cs: Instalovat & konvertovat fonty

en: Install Class
cs: Typ instalace

en: Install List
cs: Instalovat seznam

en: Install bootloader
cs: Zaváděcí program

en: Install system
cs: Instalace systému

en: Install system updates
cs: Aktualizace systému

en: Install/Update
cs: Instalace/Aktualizace

en: Installation of %s failed. The following error occured:
cs: Instalace %s neuspěla. Stala se tato chyba:

en: Installation of bootloader failed. The following error occured:
cs: Instalace zaváděcího programu neuspěla. Stala se tato chyba:

en: Installing
cs: Instaluji

en: Installing Foomatic ...
cs: Instaluji Foomatic ...

en: Installing HPOJ package...
cs: Instaluji balíček HPOJ...

en: Installing SANE package...
cs: Instaluji balíček SANE...

en: Installing a printing system in the %s security level
cs: Instaluji tiskový systém v bezpečnostní úrovni %s

en: Installing bootloader
cs: Instaluji zaváděcí program

en: Installing driver for %s card %s
cs: Instaluji ovladač pro %s kartu %s

en: Installing package %s
cs: Instaluji balíček %s

en: Installing package %s
    %d%%
cs: Instaluji balíček %s
    %d%%

en: Installing packages...
cs: Instaluji balíčky...

en: Interface
cs: Rozhraní

en: Interface %s
cs: Rozhraní %s

en: Interface %s (using module %s)
cs: Rozhraní %s (používá modul %s)

en: Interface:
cs: Rozhraní:

en: Internal ISDN card
cs: Interní ISDN karta

en: Internet Connection Configuration
cs: Konfigurace připojení k internetu

en: Internet Connection Sharing
cs: Sdílení Internetového Připojení

en: Internet Connection Sharing currently disabled
cs: Sdílení Internetového připojení je vypnuto

en: Internet Connection Sharing currently enabled
cs: Sdílení Internetového připojení je zapnuto

en: Internet access
cs: Přístup na Internet

en: Internet and Messaging
cs: Internet a zpracování zpráv

en: Internet configuration
cs: Nastavení Internetu

en: Internet connection
cs: Internetové připojení

en: Internet connection & configuration
cs: Nastavení a připojení k internetu

en: Internet connection configuration
cs: Konfigurace připojení k internetu

en: Internet connection sharing configuration
cs: Nastavení sdílení připojení k Internetu

en: Internet connection sharing is now disabled.
cs: Sdílení Internetového připojení je nyní vypnuto.

en: Internet connection sharing is now enabled.
cs: Sdílení Internetového připojení je nyní zapnuto.

en: Internet gateway
cs: Internetová brána

en: Internet station
cs: Internetová stanice

en: Introduction
    
    The operating system and the different components available in the Mandrake Linux distribution 
    shall be called the "Software Products" hereafter. The Software Products include, but are not 
    restricted to, the set of programs, methods, rules and documentation related to the operating 
    system and the different components of the Mandrake Linux distribution.
    
    
    1. License Agreement
    
    Please read carefully this document. This document is a license agreement between you and  
    MandrakeSoft S.A. which applies to the Software Products.
    By installing, duplicating or using the Software Products in any manner, you explicitly 
    accept and fully agree to conform to the terms and conditions of this License. 
    If you disagree with any portion of the License, you are not allowed to install, duplicate or use 
    the Software Products. 
    Any attempt to install, duplicate or use the Software Products in a manner which does not comply 
    with the terms and conditions of this License is void and will terminate your rights under this 
    License. Upon termination of the License,  you must immediately destroy all copies of the 
    Software Products.
    
    
    2. Limited Warranty
    
    The Software Products and attached documentation are provided "as is", with no warranty, to the 
    extent permitted by law.
    MandrakeSoft S.A. will, in no circumstances and to the extent permitted by law, be liable for any special,
    incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without limitation damages for loss of 
    business, interruption of business, financial loss, legal fees and penalties resulting from a court 
    judgment, or any other consequential loss) arising out of  the use or inability to use the Software 
    Products, even if MandrakeSoft S.A. has been advised of the possibility or occurance of such 
    damages.
    
    LIMITED LIABILITY LINKED TO POSSESSING OR USING PROHIBITED SOFTWARE IN SOME COUNTRIES
    
    To the extent permitted by law, MandrakeSoft S.A. or its distributors will, in no circumstances, be 
    liable for any special, incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without 
    limitation damages for loss of business, interruption of business, financial loss, legal fees 
    and penalties resulting from a court judgment, or any other consequential loss) arising out 
    of the possession and use of software components or arising out of  downloading software components 
    from one of Mandrake Linux sites  which are prohibited or restricted in some countries by local laws.
    This limited liability applies to, but is not restricted to, the strong cryptography components 
    included in the Software Products.
    
    
    3. The GPL License and Related Licenses
    
    The Software Products consist of components created by different persons or entities.  Most 
    of these components are governed under the terms and conditions of the GNU General Public 
    Licence, hereafter called "GPL", or of similar licenses. Most of these licenses allow you to use, 
    duplicate, adapt or redistribute the components which they cover. Please read carefully the terms 
    and conditions of the license agreement for each component before using any component. Any question 
    on a component license should be addressed to the component author and not to MandrakeSoft.
    The programs developed by MandrakeSoft S.A. are governed by the GPL License. Documentation written 
    by MandrakeSoft S.A. is governed by a specific license. Please refer to the documentation for 
    further details.
    
    
    4. Intellectual Property Rights
    
    All rights to the components of the Software Products belong to their respective authors and are 
    protected by intellectual property and copyright laws applicable to software programs.
    MandrakeSoft S.A. reserves its rights to modify or adapt the Software Products, as a whole or in 
    parts, by all means and for all purposes.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" and associated logos are trademarks of MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Governing Laws 
    
    If any portion of this agreement is held void, illegal or inapplicable by a court judgment, this 
    portion is excluded from this contract. You remain bound by the other applicable sections of the 
    agreement.
    The terms and conditions of this License are governed by the Laws of France.
    All disputes on the terms of this license will preferably be settled out of court. As a last 
    resort, the dispute will be referred to the appropriate Courts of Law of Paris - France.
    For any question on this document, please contact MandrakeSoft S.A.
cs: Uvod
    
    Operacni system a ruzne casti dostupne v distribuci Mandrake Linux jsou nazyvany "Softwarove produkty" ("Software Products"). Softwarové produkty zahrnuji, ale nejsou omezeny, na programy, metody pravidla a dokumentaci vztahujici se k operacnimu systemu a dalsim komponentam distribuce Mandrake Linux.
    
    
    1. License Agreement
    
    Please read carefully this document. This document is a license agreement between you and  
    MandrakeSoft S.A. which applies to the Software Products.
    By installing, duplicating or using the Software Products in any manner, you explicitly 
    accept and fully agree to conform to the terms and conditions of this License. 
    If you disagree with any portion of the License, you are not allowed to install, duplicate or use 
    the Software Products. 
    Any attempt to install, duplicate or use the Software Products in a manner which does not comply 
    with the terms and conditions of this License is void and will terminate your rights under this 
    License. Upon termination of the License,  you must immediately destroy all copies of the 
    Software Products.
    
    
    2. Limited Warranty
    
    The Software Products and attached documentation are provided "as is", with no warranty, to the 
    extent permitted by law.
    MandrakeSoft S.A. will, in no circumstances and to the extent permitted by law, be liable for any special,
    incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without limitation damages for loss of 
    business, interruption of business, financial loss, legal fees and penalties resulting from a court 
    judgment, or any other consequential loss) arising out of  the use or inability to use the Software 
    Products, even if MandrakeSoft S.A. has been advised of the possibility or occurance of such 
    damages.
    
    LIMITED LIABILITY LINKED TO POSSESSING OR USING PROHIBITED SOFTWARE IN SOME COUNTRIES
    
    To the extent permitted by law, MandrakeSoft S.A. or its distributors will, in no circumstances, be 
    liable for any special, incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without 
    limitation damages for loss of business, interruption of business, financial loss, legal fees 
    and penalties resulting from a court judgment, or any other consequential loss) arising out 
    of the possession and use of software components or arising out of  downloading software components 
    from one of Mandrake Linux sites  which are prohibited or restricted in some countries by local laws.
    This limited liability applies to, but is not restricted to, the strong cryptography components 
    included in the Software Products.
    
    
    3. The GPL License and Related Licenses
    
    The Software Products consist of components created by different persons or entities.  Most 
    of these components are governed under the terms and conditions of the GNU General Public 
    Licence, hereafter called "GPL", or of similar licenses. Most of these licenses allow you to use, 
    duplicate, adapt or redistribute the components which they cover. Please read carefully the terms 
    and conditions of the license agreement for each component before using any component. Any question 
    on a component license should be addressed to the component author and not to MandrakeSoft.
    The programs developed by MandrakeSoft S.A. are governed by the GPL License. Documentation written 
    by MandrakeSoft S.A. is governed by a specific license. Please refer to the documentation for 
    further details.
    
    
    4. Intellectual Property Rights
    
    All rights to the components of the Software Products belong to their respective authors and are 
    protected by intellectual property and copyright laws applicable to software programs.
    MandrakeSoft S.A. reserves its rights to modify or adapt the Software Products, as a whole or in 
    parts, by all means and for all purposes.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" and associated logos are trademarks of MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Governing Laws 
    
    If any portion of this agreement is held void, illegal or inapplicable by a court judgment, this 
    portion is excluded from this contract. You remain bound by the other applicable sections of the 
    agreement.
    The terms and conditions of this License are governed by the Laws of France.
    All disputes on the terms of this license will preferably be settled out of court. As a last 
    resort, the dispute will be referred to the appropriate Courts of Law of Paris - France.
    For any question on this document, please contact MandrakeSoft S.A.

en: Iranian
cs: Íránské

en: Ireland
cs: Irsko

en: Is this an install or an update?
cs: Je to instalace nebo aktualizace?

en: Is this correct?
cs: Je to správně?

en: Is this the correct setting?
cs: Je to správné nastavení?

en: Is your computer getting time syncronized to another computer?
    Mostly, this is used by medium-large Unix/Linux organizations
    to synchronize time for logging and such.  If you're not part
    of a larger office and haven't heard of this, you probably 
    aren't.
cs: Bude váš počítač synchronizován s jiným počítačem?
    Většinou se to používá v organizacích s větším počtem Unix/Linux
    počítačů pro synchronizaci logování a podobně. Pokud nejste
    součástí většího celku nebo jste o ničem podobném neslyšeli,
    synchronizaci nepotřebujete.

en: Is your printer a multi-function device from HP (OfficeJet, PSC, PhotoSmart, LaserJet 1100/1200/1220/3200/3300 with scanner)?
cs: Je vaše tiskárna multifunkční zařízení od HP (OfficeJet, PSC, PhotoSmart LaserJet 1100/1200/1220/3200/3300 se skenerem)?

en: Israeli
cs: Izraelské

en: Israeli (Phonetic)
cs: Izraelské (foneticky)

en: It is now time to specify which programs you wish to install on your
    system. There are thousands of packages available for Mandrake Linux, and
    you are not supposed to know them all by heart.
    
    If you are performing a standard installation from a CD-ROM, you will first
    be asked to specify the CDs you currently have (in Expert mode only). Check
    the CD labels and highlight the boxes corresponding to the CDs you have
    available for installation. Click "OK" when you are ready to continue.
    
    Packages are sorted in groups corresponding to a particular use of your
    machine. The groups themselves are sorted into four sections:
    
     * "Workstation": if you plan to use your machine as a workstation, select
    one or more of the corresponding groups;
    
     * "Development": if your machine is to be used for programming, choose
    the desired group(s);
    
     * "Server": if your machine is intended to be a server, you will be able
    to select which of the most common services you wish to install on your
    machine;
    
     * "Graphical Environment": finally, this is where you will choose your
    preferred graphical environment. At least one must be selected if you want
    to have a graphical workstation!
    
    Moving the mouse cursor over a group name will display a short explanatory
    text about that group. If you deselect all groups when performing a regular
    installation (by opposition to an upgrade), a dialog will pop up proposing
    different options for a minimal installation:
    
     * "With X": install the fewer packages possible to have a working
    graphical desktop;
    
     * "With basic documentation": installs the base system plus basic
    utilities and their documentation. This installation is suitable for
    setting up a server;
    
     * "Truly minimal install": will install the strict minimum necessary to
    get a working Linux system, in command line only. This installation is
    about 65Mb large.
    
    You can check the "Individual package selection" box, which is useful if
    you are familiar with the packages being offered or if you want to have
    total control over what will be installed.
    
    If you started the installation in "Upgrade" mode, you can unselect all
    groups to avoid installing any new package. This is useful for repairing or
    updating an existing system.
cs: V této chvíli je možné si vybrat, které programy chcete nainstalovat.
    Mandrake Linux obsahuje téměř tisíc balíčků s programy a určitě nebudete
    potřebovat všechny.
    
    Pokud instalujete z CDROM, budete nejprve dotázáni na to, jaká CD máte
    (pouze Expertní režim). Označte ty CD, která máte a která chcete použít 
    pro instalaci. Po výběru klikněte na "OK".
    
    Balíčky jsou rozděleny do skupin, které odpovídají tomu, jak je nejčastěji
    počítač používán. Skupiny jsou umístěny do čtyřech sekcí:
    
     * "Pracovní stanice": pokud plánujete používat počítač převážně na
    běžnou práci, vyberte si z dalších skupin odpovídající balíčky.
    
     * "Vývoj": pokud budete na počítači programovat, můžete si z této
    sekce vybrat další skupiny.
    
     * "Server": pokud bude počítač provozován jako server, máte možnost
    vybrat si ty nejběžnější služby, které chcete nainstalovat.
    
     * "Grafická prostředí": pokud preferujete grafické prostředí, zde je
    nabídka několika prostředí, ze které si musíte vybrat nejméně jedno,
    aby bylo možné grafické prostředí nainstalovat.
    
    Pokud přejedete myší nad skupinou, objeví se krátký text, který vysvětluje,
    co je obsahem dané skupiny. Pokud nevyberete při instalaci žádnou skupinu,
    zobrazí se otázka na instalaci několika typů minimální instalace:
    
     * "Podpora X" Provede instalaci minimální podpory pro prostředí X-Window.
    
     * "Se základní dokumentací" Nainstaluje systém se základními programy a jejich dokumentací. Tento typ je vhodný pro instalaci serveru.
    
     * "Minimální instalace" Nainstaluje se opravdu nezbytné minimum aby bylo možné provozovat Linux z příkazové řádky. Instalace zabere asi 65MB.
    
    Pokud zatrhnete volbu "Vlastní výběr balíčků", zobrazí se seznam všech
    balíčků, které je možno nainstalovat. Je to dobré v tom případě, že chcete
    mít kontrolu nad tím, co se bude instalovat.
    
    Pokud jste spustili instalaci v režimu "Aktualizace", můžete zrušit výběr
    daných skupin, čímž zabráníte instalaci nových balíčků. To je užitečné
    pro případ opravy existujícího systému.

en: Italian
cs: Italské

en: Italy
cs: Itálie

en: Japan (bcast)
cs: Japonsko (bcast)

en: Japan (cable)
cs: Japonsko (kabel)

en: Japanese 106 keys
cs: Japonská 106 kláves

en: Join the Free Software world
cs: Připojte se ke světu Svobodného Software

en: Journalised FS
cs: Žurnálovací FS

en: KDE Workstation
cs: Pracovní stanice s KDE

en: Keep the changes?
    Current configuration is:
    
    %s
cs: Zachovat změny?
    Aktuální konfigurace je:
    
    %s

en: Kernel Boot Timeout
cs: Prodleva při spuštění

en: Keyboard
cs: Klávesnice

en: Keyboard layout: %s
cs: Rozložení klávesnice: %s

en: Know how to use this printer
cs: Nápověda pro tisk na této tiskárně

en: Korean keyboard
cs: Korejská klávesnice

en: LAN Configuration
cs: Nastavení LAN

en: LAN configuration
cs: Nastavení LAN

en: LAN connection
cs: Připojení k LAN

en: LBA (doesn't work on old BIOSes)
cs: LBA (nefunguje se starým BIOSem)

en: LDAP Base dn
cs: Základní dn pro LDAP

en: LDAP Server
cs: LDAP server

en: LILO (the LInux LOader) and grub are bootloaders: they are able to boot
    either GNU/Linux or any other operating system present on your computer.
    Normally, these other operating systems are correctly detected and
    installed. If this is not the case, you can add an entry by hand in this
    screen. Be careful to choose the correct parameters.
    
    You may also not want to give access to these other operating systems to
    anyone. In which case, you can delete the corresponding entries. But then,
    you will need a boot disk in order to boot those other operating systems!
cs: LILO (the LInux LOader) a grub jsou zavaděče systému, které mohou spustit
    buď GNU/Linux nebo jiný operační systém nainstalovaný na počítači.
    Ve většině případů jsou tyto systému správně detekovány. Pokud se tak
    nestane, máte možnost je ručně přidat v této obrazovce. Věnujte opatrnost
    parametrům, které zadáváte.
    
    Pokud nechcete umožnit přístup k těmto operačním systémům komukoliv, můžete
    je z nabídky odstranit. Ale v tom případě musíte mít spouštěcí disketu, ze
    které je možné tento operační systém spustit!

en: LILO and grub are GNU/Linux bootloaders. This stage, normally, is totally
    automated. In fact, DrakX analyzes the disk boot sector and acts
    accordingly, depending on what it finds here:
    
     * if a Windows boot sector is found, it will replace it with a grub/LILO
    boot sector. Hence, you will be able to load either GNU/Linux or another
    OS;
    
     * if a grub or LILO boot sector is found, it will replace it with a new
    one.
    
    If in doubt, DrakX will display a dialog with various options.
    
     * "Bootloader to use": you have three choices:
    
        * "GRUB": if you prefer grub (text menu).
    
        * "LILO with graphical menu": if you prefer LILO with its graphical
    interface.
    
        * "LILO with text menu": if you prefer LILO with its text menu interface.
    
     * "Boot device": in most cases, you will not change the default
    ("/dev/hda"), but if you prefer, the bootloader can be installed on the
    second hard drive ("/dev/hdb"), or even on a floppy disk ("/dev/fd0");
    
     * "Delay before booting the default image": when rebooting the computer,
    this is the delay granted to the user to choose in the bootloader menu,
    another boot entry than the default one.
    
    !! Beware that if you choose not to install a bootloader (by selecting
    "Cancel" here), you must ensure that you have a way to boot your Mandrake
    Linux system! Also, be sure you know what you do before changing any of the
    options. !!
    
    Clicking the "Advanced" button in this dialog will offer many advanced
    options, which are reserved to the expert user.
    
    After you have configured the general bootloader parameters, the list of
    boot options which will be available at boot time will be displayed.
    
    If there is another operating system installed on your machine, it will
    automatically be added to the boot menu. Here, you can choose to fine-tune
    the existing options. Select an entry and click "Modify" to modify or
    remove it; "Add" creates a new entry; and "Done" goes on to the next
    installation step.
cs: LILO a grub jsou zavaděče systému. Tato část je normálně plně automatická.
    DrakX analyzuje boot sektor a zachová se podle toho, co nalezne:
    
     * pokud nalezne boot sektor Windows, přepíše ho sektorem pro LILO/grub aby
    bylo možné spouštět jak Windows tak i Linux;
    
     * pokud nalezne boot sektor pro LILO nebo grub, tak jej přepíše.
    
    Pokud jsou nějaké pochybnosti, je zobrazen dialog s výběrem možností.
    
     * "Jaký spouštěč použít:" je možné si vybrat:
    
        * "GRUB": pokud preferujete textovou verzi zavaděče Grub.
    
        * "LILO s grafickou nabídkou": pokud preferujete LILO s grafickým
    rozhraním.
    
        * "LILO s textovou nabídkou": pokud preferujete textové rozhraní.
    
        * "Spouštěcí zařízení": ve většině případů není nutné měnit výchozí
    nastavení ("/dev/hda"), ale lze nainstalovat zavaděč na druhý disk
    ("/dev/hdb") nebo dokonce na disketu ("/dev/fd0").
    
     * "Prodleva přes spuštěním": pokud zapnete počítač, je tímto časem
    umožněno uživateli vybrat si jiný systém z nabídky než bude zaveden výchozí
    systém.
    
    !! Vyvarujte se pokusů o to nenainstalovat zavaděč (vybráním volby "Zrušit"),
    protože by měl existovat způsob, jak spustit Mandrake Linux!
    Také si dobře rozmyslete, jaké změny zde provádíte !!
    
    Kliknutím na tlačítko "Rozšířené" se dialog rozšíří o další možnosti,
    vyhrazené pro znalé uživatele.
    
    Mandrake Linux nainstaluje svůj vlastní zavaděč, který dovoluje spouštět
    vlastní systém stejně jako další operační systémy.
    
    Pokud máte jiný operační systém již na počítači, automaticky ho zařadí do
    nabídky pro spouštění. Zde je možné dále doladit volby, které se předávají tím,
    že na danou nabídkou dvakrát poklepete, lze také přidat další nabídku
    či danou nabídku odebrat. K dalšímu kroku se dostanete kliknutím na "Hotovo".

en: LILO with graphical menu
cs: LILO s grafickou nabídkou

en: LILO with text menu
cs: LILO s textovou nabídkou

en: LILO/grub Installation
cs: Instalace LILO/Grub

en: LPD - Line Printer Daemon
cs: LPD - Démon pro tiskárny

en: LPD and LPRng do not support IPP printers.
cs: LPD ani LPRng nepodporují IPP tiskárny.

en: LPRng - LPR New Generation
cs: LPRng - LPR Nové generace

en: LVM name?
cs: Jméno pro LVM?

en: LVM-disks %s
cs: LVM disky %s

en: Label
cs: Značka

en: Latin American
cs: Latinsko-Americké

en: Latvian
cs: Latevské

en: Launch Aurora at boot time
cs: Spustit Auroru při startu

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
cs: Spustit paketový filtr pro jádra řady 2.2, který chrání počítač
    proti útokům ze sítě.

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
cs: Spustit zvukový systém ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)

en: Launch the X-Window system at start
cs: Spustit X-Window při startu

en: Launch the sound system on your machine
cs: Spustit zvukový systém při startu

en: Launch userdrake
cs: Spustit userdrake

en: Leaving in %d seconds
cs: Test skončí automaticky za %d sekund

en: Left "Windows" key
cs: Levá klávesa "Windows"

en: Level %s
cs: Úroveň %s

en: Lexmark inkjet configuration
cs: Nastavení inkoustové tiskárny Lexmark

en: License agreement
cs: Souhlas s licencí

en: Lilo/grub mode
cs: Režim Lilo/Grub

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
cs: Linux Virtual Server používaný pro sestavení vysoce výkonného
    a dostupného serveru.

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
cs: Linuxconf provádí různé úkoly při spuštění systému
    nutné pro správu systémové konfigurace.

en: List of data corrupted:
cs: Seznam poškozených dat:

en: List of data to restore:
cs: Seznam dat pro obnovení:

en: Listed above are the existing Linux partitions detected on your hard drive.
    You can keep the choices made by the wizard, they are good for most common
    installations. If you make any changes, you must at least define a root
    partition ("/"). Do not choose too small a partition or you will not be
    able to install enough software. If you want to store your data on a
    separate partition, you will also need to create a partition for "/home"
    (only possible if you have more than one Linux partition available).
    
    Each partition is listed as follows: "Name", "Capacity".
    
    "Name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard drive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". For IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
cs: Každý oddíl vypsaný níže má: "Jméno", "Velikost".
    
    "Jméno" je složeno následovně: "typ pevného disku", "číslo disku",
    "číslo oddílu". (například "hda1").
    
    Pokud máte IDE disky, pak je "typ pevného disku" "hd", pokud máte SCSI,
    označení bude "sd".
    
    "Číslo disku" je vždy písmeno za "hd" nebo "sd". Pro IDE disky je takto:
    
     * "a" znamená "master disk na primárním IDE řadiči",
    
     * "b" znamená "slave disk na primárním IDE řadiči",
    
     * "c" znamená "master disk na sekundárním IDE řadiči",
    
     * "d" znamená "slave disk na sekundárním IDE řadiči".
    
    Pro SCSI disky platí, že "a" je "nejmenší SCSI ID", "b" je "druhé
    nejmenší SCSI ID" atd.

en: Lithuanian "number row" QWERTY
cs: Litevské "číselná řada" QWERTY

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
cs: Litevské "foneticky" QWERTY

en: Lithuanian AZERTY (new)
cs: Litevské AZERTY (nová)

en: Lithuanian AZERTY (old)
cs: Litevské AZERTY (stará)

en: Load from floppy
cs: Nahrát z diskety

en: Load the drivers for your usb devices.
cs: Nahrát ovladače pro usb zařízení.

en: Load/Save on floppy
cs: Uložit/Nahrát na/z disketu/y

en: Loading from floppy
cs: Nahrávám z diskety

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
cs: Spuštění modulu %s selhalo.
    Chcete to zkusit s jinými parametry?

en: Local Printer
cs: Místní tiskárna

en: Local Printers
cs: Místní tiskárny

en: Local files
cs: Lokální soubory

en: Local printer
cs: Místní tiskárna

en: Location
cs: Umístění

en: Login ID
cs: Přihlašovací jméno

en: Logitech CC Series
cs: Logitech série CC (sériová)

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
cs: Logitech Mouse (sériová, starý C7 typ)

en: Looking for available packages
cs: Hledám dostupné balíčky

en: Loopback file name:
cs: Název souboru loopbacku:

en: Loopback file name: %s
cs: Loopback soubor: %s

en: Loopback file(s):
       %s
cs: Loopback soubor(y): 
       %s

en: MOVE YOUR WHEEL!
cs: TOČIT KOLEČKEM!

en: Macedonian
cs: Makedonské

en: Mail/Groupware/News
cs: Pošta/Groupware/News

en: Mail/SMS alert
cs: Varovné zprávy přes Mail/SMS

en: Mail/SMS alert configuration
cs: Nastavení upozornění přes Mail/SMS

en: Making printer port available for CUPS ...
cs: Zpřístupňuji tiskový port pro CUPS ...

en: Mandatory package %s is missing
cs: Chybí potřebný balíček %s

en: Mandrake Control Center
cs: Řídící centrum Mandrake

en: Mandrake Linux 8.2 is the ultimate development platform. Discover the power of the GNU gcc compiler as well as the best Open Source development environments
cs: Mandrake Linux 8.2 je vynikající platformou pro vývoj. Můžete využít silný GNU gcc kompilátor a další prostředky na vývoj Open Source aplikací

en: Mandrake Linux 8.2 lets you push your multimedia computer to its limits! Use the latest software to play music and audio files, edit and organize your images and photos, watch TV and videos, and much more
cs: Mandrake Linux 8.2 dovoluje naplno využít všech multimediálních schopností počítače! Můžete tak přehrávat různé hudební soubory, editovat či kreslit obrázky nebo fotografie, sledovat TV a video atd.

en: Mandrake Linux 8.2 provides 11 different graphical desktop environments and window managers to choose from including GNOME 1.4, KDE 2.2.2, Window Maker 0.8, and the rest
cs: Distribuce Mandrake Linux 8.2 nabízí 11 různých grafických uživatelských rozhraní, včetně GNOME 1.4, KDE 2.2.2, Window Maker, ...

en: Mandrake Linux 8.2 provides the best Open Source games - arcade, action, cards, sports, strategy, ...
cs: Mandrake Linux 8.2 nabízí ty nejlepší Open Source hry - arkády, akční, karetní, sportovní, strategické, ...

en: Mandrake Linux 8.2 provides the best software to access everything the Internet has to offer: Surf the web & view animations with Mozilla and Konqueror, exchange email & organize your personal information with Evolution and Kmail, and much more
cs: Mandrake Linux 8.2 nabízí ten nejlepší výběr software pro přístup ke všemu, co nabízí Internet. S pomocí Mozilly a Konquerora můžete prohlížet webové stránky a animace, ke čtení pošty a zpracování osobních informací lze použít Evolution a Kmail a využít množství jiných programů

en: Mandrake Linux Installation %s
cs: Mandrake Linux Instalace %s

en: Mandrake Tools Explanations
cs: Vysvětlivky nástrojů Mandrake Linuxu

en: Manual configuration
cs: Ruční nastavení

en: Messages
cs: Zprávy

en: Minimal install
cs: Minimální instalace

en: Minimum (%dMB)
cs: Minimální (%dMB)

en: Modify
cs: Změnit

en: Modify RAID
cs: Změnit RAID

en: Modify printer configuration
cs: Změnit nastavení tiskárny

en: Module options:
cs: Volby modulu:

en: Monitor HorizSync: %s
cs: Horizontální frekvence monitoru: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
cs: Vertikální frekvence monitoru: %s

en: Monitor not configured
cs: Monitor není nastaven

en: Monitor that can do 1600x1200 at 70 Hz
cs: Monitor, který umí 1600x1200 při 70 Hz

en: Monitor that can do 1600x1200 at 76 Hz
cs: Monitor, který umí 1600x1200 při 76 Hz

en: More
cs: Více

en: More Graphical Desktops (Gnome, IceWM)
cs: Další grafické desktopy Gnome, IceWM)

en: More Options
cs: Další volby

en: More than one Microsoft partition has been detected on your hard drive.
    Please choose the one you want to resize in order to install your new
    Mandrake Linux operating system.
    
    Each partition is listed as follows: "Linux name", "Windows name"
    "Capacity".
    
    "Linux name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard dive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". With IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
    
    "Windows name" is the letter of your hard drive under Windows (the first
    disk or partition is called "C:").
cs: Instalační program nalezl na disku více než jeden oddíl s Microsoft Windows.
    Prosím vyberte si jeden z nich, který je potřeba zmenšit pro novu instalaci
    systému Mandrake Linux.
    
    Každý oddíl je zobrazen následovně: "Jméno pro Linux",
    "Jméno pro Windows", "Velikost".
    
    "Jméno pro Linux" je složeno následovně: "typ pevného disku",
    "číslo disku", "číslo oddílu". (například "hda1").
    
    Pokud máte IDE disky, pak je "typ pevného disku" "hd", pokud máte SCSI,
    označení bude "sd".
    
    "Číslo disku" je vždy písmeno za "hd" nebo "sd". Pro IDE disky je takto:
    
     * "a" znamená "master disk na primárním IDE řadiči",
    
     * "b" znamená "slave disk na primárním IDE řadiči",
    
     * "c" znamená "master disk na sekundárním IDE řadiči",
    
     * "d" znamená "slave disk na sekundárním IDE řadiči".
    
    Pro SCSI disky platí, že "a" je "nejmenší SCSI ID", "b" je "druhé
    nejmenší SCSI ID" atd.
    
    "Jméno pro Windows" je písmeno, které je použito ve Windows
    (první oddíl nebo disk má písmeno "C:").

en: Mount
cs: Připojit

en: Mount options
cs: Volby pro připojení

en: Mount point
cs: Přípojný bod

en: Mount point:
cs: Adresář připojení (mount point):

en: Mount points must begin with a leading /
cs: Přípojné body (mount points) musí začínat '/'

en: Mounted
cs: Připojený

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
cs: Připojuje a odpojuje všechny síťové (NFS), SMB (Lan/Windows) a Netware (NCP)
    přípojné body (mount points).

en: Mouse
cs: Myš

en: Mouse Port
cs: Připojení myši

en: Mouse device: %s
cs: Přípojení myši: %s

en: Mouse type: %s
cs: Typ myši: %s

en: Move
cs: Přesunout

en: Move files to the new partition
cs: Přesunout soubory na nový diskový oddíl

en: Moving
cs: Přesouvám

en: Moving files to the new partition
cs: Přesunuji soubory na nový diskový oddíl

en: Moving partition...
cs: Přesouvám oddíl...

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 60 Hz
cs: Multifrekvenční který umí 1280x1024 při 60 Hz

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 74 Hz
cs: Multifrekvenční, který umí 1280x1024 při 74 Hz

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 76 Hz
cs: Multifrekvenční, který umí 1280x1024 při 76 Hz

en: Multi-head configuration
cs: Konfigurace dvou monitorů

en: Multimedia - CD Burning
cs: Multimédia - vypalování CD

en: Multimedia - Graphics
cs: Multimédia - grafika

en: Multimedia - Sound
cs: Multimédia - zvuk

en: Multimedia - Video
cs: Multimédia - video

en: Multimedia and Graphics
cs: Multimédia a grafika

en: Multimedia station
cs: Multimédiální stanice

en: NCP queue name missing!
cs: Chybí jméno tiskové fronty pro NCP!

en: NCP server name missing!
cs: Chybí jméno pro sdílení přes NCP!

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
cs: NFS je oblíbený protokol pro sdílení souborů přes sítě TCP/IP.
    Tato služba poskytuje možnost uzamykání souborů na NFS.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
cs: NFS je oblíbený protokol pro sdílení souborů přes sítě TCP/IP.
    Tato služba poskytuje NFS server, jehož nastavení je v /etc/exports.

en: NFS server, SMB server, Proxy server, ssh server
cs: NFS server, SMB server, Proxy server, SSH server

en: NIS Domain
cs: NIS Doména

en: Name of printer
cs: Jméno tiskárny

en: Name of printer should contain only letters, numbers and the underscore
cs: Jméno fronty může obsahovat pouze písmena, číslice a podtržítko

en: Name of the profile to create (the new profile is created as a copy of the current one) :
cs: Zadejte jméno vytvářeného profilu (nový profil je vytvořen jako kopie vybraného) :

en: Name:
cs: Jméno:

en: Name: %s
cs: Jméno: %s

en: NetWare Printer Options
cs: Možnosti NetWare tiskárny

en: Netherlands
cs: Nizozemí

en: Netmask
cs: Maska sítě

en: Network
cs: Síť

en: Network Computer (client)
cs: Síťový počítač (klient)

en: Network Computer server
cs: Síťový server

en: Network Configuration
cs: Nastavení sítě

en: Network Configuration Wizard
cs: Průvodce nastavením sítě

en: Network configuration
cs: Nastavení sítě

en: Network configuration (%d adapters)
cs: Nastavení sítě (%d adaptéry(ů))

en: Network functionality not configured
cs: Síť není nastavena

en: Network interface
cs: Síťové rozhraní

en: Network interface already configured
cs: Síťové rozhraní je již nastaveno

en: Network printer (TCP/Socket)
cs: Síťová tiskárna (TCP/Socket)

en: Network printers can only be installed after the installation. Choose "Hardware" and then "Printer" in the Mandrake Control Center.
cs: Síťové tiskárny mohou být nainstalovány až po instalaci systému. V řídícím centru Mandrake vyberte "Hardware" a potom "Tiskárna".

en: New configuration (isdn-light)
cs: Nová konfigurace (isdn-light)

en: New printer name
cs: Nové jméno tiskárny

en: New profile...
cs: Nový profil...

en: New size in MB:
cs: Nová velikost v MB:

en: NewStyle Categorizing Monitor
cs: Novější zatříděný monitor

en: NewStyle Monitor
cs: Novější monitor

en: Newzealand
cs: Nový Zéland

en: Next
cs: Další

en: Next ->
cs: Další ->

en: No
cs: Ne

en: No (firewall this off from the internet)
cs: Ne (zakázat na firewalu)

en: No I don't need DHCP
cs: Ne, nepotřebuji DHCP

en: No I don't need NTP
cs: Ne, nepotřebuji NTP

en: No ISDN PCI card found. Please select one on the next screen.
cs: Nenašel jsem žádnou ISDN PCI kartu. Prosím zvolte si jednu z následující nabídky

en: No Internet Connection Sharing has ever been configured.
cs: Není nastaveno žádné sdílení Internetového připojení.

en: No TV Card detected!
cs: Nebyla nalezena TV karta!

en: No TV Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Video/TV Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
cs: V počítači nebyla nalezena žádná TV karta. Zkontrolujte prosím, zda podporovaná karta je správně zapojena.
    
    
    Databázi hardware lze nalézt na:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: No additional information
    about this service, sorry.
cs: Nejsou žádné další
    informace o službě, sorry.

en: No configuration file found 
    please click Wizard or Advanced.
cs: Nebyl nalezen konfigurační soubor, 
    klikněte na Průvodce nebo na Rozšířené.

en: No configuration, please click Wizard or Advanced.
cs: Pro první spuštění použijte Průvodce nebo Rozšířené.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system.
    I cannot set up this connection type.
cs: Ve vašem počítači nebyl nalezen žádný síťový adaptér.
    Nemohu nastavit typ spojení.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
cs: Ve vašem počítači nebyl nalezen žádný síťový adaptér. Spusťte prosím program pro nastavení hardware.

en: No floppy drive available
cs: Není dostupná žádná disketová mechanika

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
cs: Pro bootstrap není potřebné místo o velikosti 1MB! Instalace může pokračovat ale pro spuštění systému musíte vytvořit bootstrap oddíl pomocí DiskDrake

en: No local printer found!
cs: Místní tiskárna nenalezena!

en: No local printer found! To manually install a printer enter a device name/file name in the input line (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
cs: Lokální tiskárna nenalezena! Pro ruční instalaci tiskárny zadejte jméno zařízení/souboru do políčka (Paralelní porty: /dev/lp0, /dev/lp1,... jsou ekvivalentní LPT1:, LPT2:, ...,první USB tiskárna: /dev/usb/lp0, druhá USB tiskárna: /dev/usb/lp1,...).

en: No mouse
cs: Bez myši

en: No network adapter on your system!
cs: Ve vašem systému není žádný síťový adaptér!

en: No password
cs: Bez hesla

en: No printer
cs: Bez tiskárny

en: No root partition found to perform an upgrade
cs: Nebyl nalezen kořenový oddíl pro provedení aktualizace

en: No sharing
cs: Nesdílet

en: No sound card detected. Try "harddrake" after installation
cs: Nebyla nalezena zvuková karta. Zkuste spustit po instalaci "harddrake".

en: No test pages
cs: Bez testovací stránky

en: No, I don't want autologin
cs: Ne, nechci automatické přihlášení

en: NoVideo
cs: Bez Videa

en: Non-Interlaced SVGA, 1024x768 at 60 Hz, 800x600 at 72 Hz
cs: Neprokládaná SVGA, 1024x768 při 60 Hz, 800x600 při 72 Hz

en: Normal Mode
cs: Normání režim

en: Normal modem connection
cs: Modemové připojení

en: Normally, DrakX selects the right keyboard for you (depending on the
    language you have chosen) and you won't even see this step. However, you
    might not have a keyboard that corresponds exactly to your language: for
    example, if you are an English speaking Swiss person, you may still want
    your keyboard to be a Swiss keyboard. Or if you speak English but are
    located in Quebec, you may find yourself in the same situation. In both
    cases, you will have to go back to this installation step and select an
    appropriate keyboard from the list.
    
    Click on the "More" button to be presented with the complete list of
    supported keyboards.
cs: Normálně instalační program zvolí správnou klávesnici na základě zvoleného
    jazyka, takže není potřeba nic v tomto kroku měnit. 
    Může se ale stát, že nemáte klávesnici, která odpovídá vašemu jazyku: například
    pokud jste anglicky hovořící Švýcar, stejně chcete mít švýcarskou klávesnici.
    Nebo pokud mluvíte anglicky ale žijete v Quebecu, je to stejný případ. V obou
    případech se můžete na tento instalační krok a vybrat si odpovídající
    klávesnici ze seznamu.
    
    Pokud máte klávesnici pro jiný jazyk, klikněte na tlačítko "Více"
    a zobrazí se kompletní seznam všech podporovaných rozložení klávesnic.

en: Norway
cs: Norsko

en: Norwegian
cs: Norské

en: Not connected
cs: Nepřipojen

en: Not enough free space for auto-allocating
cs: Není dostatek místa pro automatické rozdělení disku

en: Not enough free space to allocate new partitions
cs: Není dostatek místa pro vytvoření nového diskového oddílu

en: Not enough partitions for RAID level %d
cs: Není dostatek oddílů pro RAID úrovně %d

en: Not enough swap to fulfill installation, please add some
cs: Není dostatek odkládacího prostoru k instalaci, prosím přidejte nějaký

en: Not formatted
cs: Nenaformátovaný

en: Nothing to do
cs: Nic nedělat

en: OK to restore the other files.
cs: Obnovit také ostatní soubory.

en: OKI winprinter configuration
cs: Nastavení pro OKI win-tiskárnu

en: Office
cs: Kancelář

en: Office Workstation
cs: Kancelářská stanice

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
cs: Programy pro kancelář: textové procesory (kword, abiword), tabulkové procesory (kspread, gnumeric), prohlížeče pdf a další

en: Old configuration (isdn4net)
cs: Stará konfigurace (isdn4net)

en: On CUPS server "%s"
cs: Na serveru CUPS "%s"

en: On boot
cs: Při spuštění

en: Open Firmware Delay
cs: Prodleva pro firmware

en: Option %s must be a number!
cs: Hodnota %s musí být číslo!

en: Option %s must be an integer number!
cs: Hodnota %s musí být celé číslo!

en: Option %s out of range!
cs: Hodnota %s je mimo rozsah!

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
cs: Volba ''Omezení nastavení z příkazové řádky'' je bezpředmětné bez hesla

en: Options
cs: Volby

en: Options: %s
cs: Volby: %s

en: Other
cs: Další

en: Other Graphical Desktops
cs: Další grafické desktopy

en: Other Media
cs: Další média

en: Other OS (MacOS...)
cs: Jiný systém (MacOs...)

en: Other OS (SunOS...)
cs: Jiný systém (SunOs...)

en: Other OS (windows...)
cs: Jiný systém (Windows...)

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
cs: Podpora PCMCIA většinou znamená podporu zařízení jako síťové karty a
    modemy v laptopech. Nespustí se pokud ji přímo nenastavíte, ale není problém
    jí mít nainstalovanou i na počítačích, které ji nepotřebují.

en: PCMCIA support no longer exist for 2.2 kernels. Please use a 2.4 kernel.
cs: Podpora PCMCIA již není dostupná pro kernely 2.2. Použijte prosím řadu 2.4.

en: PDQ - Print, Don't Queue
cs: PDQ - Tisk bez ukládání do fronty

en: PDQ only supports local printers, remote LPD printers, and Socket/TCP printers.
cs: PDQ podporuje pouze místní tiskárny, vzdálené tiskárny LPD a tisk na tiskárny přes sockety/TCP.

en: Package Group Selection
cs: Výběr skupiny balíčků

en: Package List to Install
cs: Seznam balíčků pro instalaci

en: Package selection
cs: Výběr balíčků

en: Parameters
cs: Parametry

en: Paranoid
cs: Paranoidní

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
cs: Standardní startovací oddíl
        (Pro MS-DOS, ne pro LILO)

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
cs: Nová tabulka oddílů na disku %s bude zapsána!

en: Partition table type: %s
cs: Typ tabulky oddílů: %s

en: Partitioning failed: %s
cs: Vytváření diskových oddílů selhalo: %s

en: Password
cs: Heslo

en: Password (again)
cs: Heslo (podruhé)

en: Password are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
cs: Hesla jsou nyní aktivní, ale stále nedoporučuji použít tento počítač na síti.

en: Percentage of packages to install
cs: Procent balíčků k instalaci

en: Personal Finance
cs: Správa osobních financí

en: Personal Information Management
cs: Správce osobních informací (PIM)

en: Phone number
cs: Telefonní číslo

en: Photo test page
cs: Testovací stránka s fotografií

en: Pipe job into a command
cs: Poslat tiskovou úlohu do příkazu

en: Please Build backup before to restore it...
     or verify that your path to save is correct.
cs: Dříve než budete obnovovat, vytvořte zálohu...
    nebo ověřte, že daná cesta je správná.

en: Please Wait... Applying the configuration
cs: Čekejte prosím... Aktivuji konfiguraci

en: Please Wait... Verifying installed packages
cs: Čekejte prosím... ověřuji nainstalované balíčky

en: Please be patient. This operation can take several minutes.
cs: Buďte trpěliví. Tato operace může trvat několik minut.

en: Please be sure that the cron daemon is included in your services.
cs: Ujistěte se, že mezi službami je přítomen cron démon.

en: Please check all users that you want to include in your backup.
cs: Zvolte prosím všechny uživatele, které chcete zálohovat.

en: Please check if you are using CDRW media
cs: Zvolte pokud používáte CDRW média

en: Please check if you want to erase your CDRW before
cs: Pokud CDRW médium nejdříve smazat, zatrhněte

en: Please check if you want to include
     install boot on your CD.
cs: Pokud chcete mít spouštěcí CD,
     zatrhněte tuto volbu.

en: Please check if you want to include install boot on your CD.
cs: Zvolte, pokud chcete mít instalační CD spustitelné.

en: Please choose a language to use.
cs: Prosím zvolte si jazyk, který chcete používat.

en: Please choose for each step whether it will replay like your install, or it will be manual
cs: Vyberte prosím, který z kroků instalace má být proveden automaticky stejně jako instalační program nebo bude ručně zadán

en: Please choose load or save package selection on floppy.
    The format is the same as auto_install generated floppies.
cs: Vyberte si, zda chcete uložit nebo nahrát výběr balíčků na disketu.
    Formát výběru je stejný jako formát automaticky generované diskety.

en: Please choose on which serial port your mouse is connected to.
cs: Ke kterému sériovému portu je připojena vaše myš?

en: Please choose one of the following classes of installation:
cs: Prosím zvolte jednu z následujících instalačních tříd:

en: Please choose the
    media for backup.
cs: Prosím zvolte si
    médium pro zálohy.

en: Please choose the first number of the 10-range you wish to edit,
    or just hit Enter to proceed.
    Your choice?
cs: Vyberte si prosím první číslo z výběru, které chcete editovat,
    nebo stiskněte Enter pro pokračování.
    Vaše volba?

en: Please choose the port where your printer is connected to or enter a device name/file name in the input line
cs: Vyberte si port, ke kterému je tiskárna připojena nebo zadejte do políčka jméno zařízení/jméno souboru

en: Please choose the port where your printer is connected to.
cs: Vyberte port, ke kterému je vaše tiskárna připojena.

en: Please choose the time 
    interval between each backup
cs: Vyberte si interval mezi
    jednotlivými zálohami

en: Please choose the type of your mouse.
cs: Vyberte si typ vaší myši.

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
cs: Prosím zvolte si, ke kterému síťovému adaptéru bude připojena LAN.

en: Please choose what you want to backup
cs: Prosím vyberte si, co chcete zálohovat

en: Please choose where you want to backup
cs: Vyberte si, prosím, kam chcete zálohovat.

en: Please choose which network adapter you want to use to connect to Internet
cs: Vyberte si prosím, který síťový adaptér chcete použít pro připojení k internetu

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
cs: Ke kterému sériovému portu je váš modem připojen?

en: Please choose your CD space
cs: Vyberte si velikost CD média

en: Please choose your keyboard layout.
cs: Vyberte si rozložení vaší klávesnice.

en: Please choose your preferred language for installation and system usage.
    
    Clicking on the "Advanced" button will allow you to select other
    languages to be installed on your workstation. Selecting other languages
    will install the language-specific files for system documentation and
    applications. For example, if you will host users from Spain on your
    machine, select English as the main language in the tree view and in the
    Advanced section click on the box corresponding to "Spanish|Spain".
    
    Note that multiple languages may be installed. Once you have selected any
    additional locales, click the "OK" button to continue.
cs: Vyberte si prosím vámi preferovaný jazyk, který se bude používat při instalaci
    a v celém systému.
    
    Tlačítko "Rozšířené" umožňuje zvolit další jazyky, které budou také nainstalovány
    a můžete je použít v systému. Pokud například na počítači pracují občas lidé
    ze Španělska, vyberte angličtinu jako hlavní jazyk a pod tlačítkem rozšířené
    zatrhněte volbu "Španělština".
    
    Pokud máte jazyk vybrán, klikněte na "OK" a instalace bude pokračovat
    dalším krokem.

en: Please click on a media
cs: Prosím klepněte na zdroj

en: Please click on a partition
cs: Prosím klepněte na oddíl

en: Please enter proxy login and password, if any.
    Leave it blank if you don't want login/passwd
cs: Pokud je potřeba, zadejte prosím přihlašovací jméno
    a heslo. Pokud je nepotřebujete, nechte prázdné

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
cs: Prosím zadejte IP nastavení pro tento počítač.
    Každá položka musí být zadána jako IP adresa v 'desetinné' formě
    (například 1.2.3.4).

en: Please enter the cd writer speed
cs: Zadejte rychlost vypalovací mechaniky

en: Please enter the device name to use for backup
cs: Zadejte jméno zařízení, na které se bude zálohovat

en: Please enter the directory to
     put the backup on this host.
cs: Zadejte adresář, do kterého
     bude umístěna záloha.

en: Please enter the directory to save:
cs: Zadejte adresář, kam bude umístěna záloha:

en: Please enter the directory where backups are stored
cs: Zadejte adresář, kde jsou umístěny zálohy

en: Please enter the host name or IP.
cs: Zadejte prosím jméno počítače nebo IP.

en: Please enter the maximum size
     allowed for Drakbackup
cs: Zadejte prosím maximální velikost
     povolenou pro Drakbackup

en: Please enter your CD Writer device name
     ex: 0,1,0
cs: Zadejte jméno vaší vypalovačky CD
     např.: 1,0,0

en: Please enter your CD Writer device name (ex: 0,1,0)
cs: Zadejte prosím jméno CD vypalovačky (např.: 1.0.0)

en: Please enter your host name if you know it.
    Some DHCP servers require the hostname to work.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
cs: Prosím zadejte jméno vašeho počítače, protože ho vyžadují některé
    DHCP servery. Toto jméno musí být úplné, jako například
    'mybox.mylab.myco.com'.

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one
cs: Prosím zadejte jméno vašeho počítače.
    Toto jméno musí být úplné, jako 'mybox.mylab.myco.com'.
    Pokud používáte bránu(gateway), můžete také zadat její adresu

en: Please enter your login
cs: Zadejte své přihlašovací jméno

en: Please enter your password
cs: Zadejte své heslo

en: Please fill in the ftp proxy informations
    Leave it blank if you don't want an ftp proxy
cs: Zadejte prosím hodnoty pro ftp proxy
    V případě, že nemáte ftp proxy, ponechejte prázdné

en: Please fill in the http proxy informations
    Leave it blank if you don't want an http proxy
cs: Zadejte prosím hodnoty pro http proxy
    V případě, že nemáte http proxy, ponechejte prázdné

en: Please fill or check the field below
cs: Prosím vyplňte nebo zkontrolujte následující údaje

en: Please give a user name
cs: Prosím zadejte uživatelské jméno

en: Please insert the Boot floppy used in drive %s
cs: Vložte prosím spouštěcí disketu do %s

en: Please insert the Installation Cd-Rom in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid live upgrade.
cs: Vložte prosím Instalační CD-ROM do mechaniky a stiskněte Ok.
    Pokud CD nemáte, stiskněte Zrušit pro přerušení aktualizace systému.

en: Please insert the Update Modules floppy in drive %s
cs: Vložte prosím disketu s moduly do %s

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
cs: Prosím odhlaste se a pak stiskněte Ctrl-Alt-Backspace

en: Please make a backup of your data first
cs: Zálohujte si nejdřív svá data, prosím

en: Please relog into %s to activate the changes
cs: Pro aktivaci změn se prosím znovu přihlaste na %s

en: Please select data to backup...
cs: Zkontrolujte prosím data pro zálohování...

en: Please select data to restore...
cs: Prosím zvolte data pro obnovu...

en: Please select media for backup...
cs: Prosím zvolte si médium pro zálohy...

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
cs: Vyberte prosím správný port. Například "COM1" pod MS Windows se
    v Linuxu jmenuje "ttyS0".

en: Please select the test pages you want to print.
    Note: the photo test page can take a rather long time to get printed and on laser printers with too low memory it can even not come out. In most cases it is enough to print the standard test page.
cs: Vyberte si testovací stránku, kterou chcete vytisknout.
    Poznámka: tisk testovací stránky s fotografií může trvat velmi dlouho nebo se na tiskárně s málo pamětí nemusí podařit vůbec. Ve většině případů stačí vytisknout běžnou testovací stránku.

en: Please test the mouse
cs: Vyzkoušejte prosím, zda funguje myš

en: Please try again
cs: Zkuste to znovu, prosím

en: Please uncheck or remove it on next time.
cs: Zrušte tuto volbu při dalším spuštění.

en: Please wait
cs: Prosím počkejte

en: Please wait, preparing installation
cs: Čekejte prosím, připravuji instalaci

en: Please,
    type in your tv norm and country
cs: Zadejte prosím
    typ TV normy a zemi

en: Please, choose the type of your mouse.
cs: Jaký je typ vaší myši?

en: Please, choose your keyboard layout.
cs: Jaké je rozložení vaší klávesnice?

en: Polish
cs: Polské

en: Polish (qwerty layout)
cs: Polské (rozložení QWERTY)

en: Polish (qwertz layout)
cs: Polské (rozložení QWERTZ)

en: Poor
cs: Slabá

en: Portuguese
cs: Portugalské

en: Post Install
cs: Poinstalační nastavení

en: Post Uninstall
cs: Nastavení po odebrání

en: Post-install configuration
cs: Nastavení po instalaci

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that moves mail from one machine to another.
cs: Postfix je program pro doručování pošty z jednoho počítače na jiný.

en: Postfix mail server, Inn news server
cs: Poštovní server postfix, server pro news Inn

en: PostgreSQL or MySQL database server
cs: Databázové servery PostreSQL nebo MySQL

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
cs: Našel jsem možný konflikt v současném nastavení LAN adresy pro %s!

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
cs: Pokud je třeba, upřesněte velikost paměti (nalezeno %d MB)

en: Preference:
cs: Nastavení:

en: Preparing PrinterDrake ...
cs: Připravuji PrinterDrake ....

en: Preparing X-Window configuration
cs: Připravuji nastavení X-Window

en: Preparing bootloader
cs: Připravuji zaváděcí program

en: Preparing installation
cs: Připravuji instalaci

en: Preparing printer database ...
cs: Načítám databázi tiskáren ...

en: Press enter to boot the selected OS, 'e' to edit the
cs: Stisknete ENTER pro start vybraného OS, 'e' pro upravu

en: Previous
cs: Předchozí

en: Print
cs: Tisk

en: Print Queue Name
cs: Jméno tiskové fronty

en: Print option list
cs: Možnosti tiskárny

en: Print test pages
cs: Tisk testovací(ch) stránky(nek)

en: Printer
cs: Tiskárna

en: Printer %s
    What do you want to modify on this printer?
cs: Tiskárna %s
    Co chcete změnit na této tiskárně?

en: Printer Device URI
cs: URI Tiskového Zařízení

en: Printer Server
cs: Tiskový server

en: Printer connection type
cs: Typ připojení pro tiskárnu

en: Printer default settings
    
    You should make sure that the page size and the ink type/printing mode (if available) and also the hardware configuration of laser printers (memory, duplex unit, extra trays) are set correctly. Note that with a very high printout quality/resolution printing can get substantially slower.
cs: Výchozí nastavení pro tiskárnu
    
    Ujistěte se, že typ stránky a typ inkoustu/režim tisku (pokud je) a také hardwarová konfigurace laserové tiskárny (paměť, duplexní jednotka, externí podavač) jsou nastaveny správně. Při tisku ve velmi vysoké kvalitě/rozlišení bude tisk zřejmě pomalejší.

en: Printer host name
cs: Jméno počítače s tiskárnou

en: Printer host name missing!
cs: Chybí jméno počítače s tiskárnou!

en: Printer manufacturer, model
cs: Výrobce tiskárny, model

en: Printer manufacturer, model, driver
cs: Výrobce tiskárny, model, ovladač

en: Printer model selection
cs: Výběr modelu tiskárny

en: Printer name, description, location
cs: Jméno tiskárny, popis, umístění

en: Printer on NetWare server
cs: Tiskárna na Netware serveru

en: Printer on SMB/Windows 95/98/NT server
cs: Tiskárna na serveru Windows 95/98/NT

en: Printer on parallel port \/*%s
cs: Tiskárna na paralelním portu \/*%s

en: Printer on remote CUPS server
cs: Tiskárna na vzdáleném CUPS serveru

en: Printer on remote lpd server
cs: Tiskárna na vzdálený lpd serveru

en: Printer options
cs: Možnosti tiskárny

en: Printerdrake has compared the model name resulting from the printer auto-detection with the models listed in its printer database to find the best match. This choice can be wrong, especially when your printer is not listed at all in the database. So check whether the choice is correct and click "The model is correct" if so and if not, click "Select model manually" so that you can choose your printer model manually on the next screen.
    
    For your printer Printerdrake has found:
    
    %s
cs: Printerdrake provedl porovnání modelu tiskárny, který byl zjištěn při auto-detekci s modelem obsaženým v jeho databázi a nabídnul nejlepší řešení. Tato volba může být špatná, zvlášť pokud není tiskárna obsažena v databázi. Zkontrolujte, zda je volba správná a klepněte na "Zvolený model je správný" a pokud není, volte "Vybrat model ručně". V další obrazovce potom bude možné vybrat model tiskárny ručně.
    
    Pro vaši tiskárnu Printerdrake nalezl:
    
    %s

en: Printerdrake is able to auto-detect your locally connected parallel and USB printers for you, but note that on some systems the auto-detection CAN FREEZE YOUR SYSTEM AND THIS CAN LEAD TO CORRUPTED FILE SYSTEMS! So do it ON YOUR OWN RISK!
    
    Do you really want to get your printers auto-detected?
cs: Printerdrake dokáže automaticky detekovat tiskárny připojené přes paralelní nebo USB rozhraní, ale na některých systémech může automatická detekce ZMRAZIT SYSTÉM A TAKÉ POŠKODIT SOUBORY! Provádíte to tedy na VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!
    
    Chcete opravdu použít automatickou detekci tiskárny?

en: Printing
cs: Tisk

en: Printing on the printer "%s"
cs: Tisknu na tiskárnu "%s"

en: Printing system:
cs: Tiskový systém:

en: Printing test page(s)...
cs: Tisknu testovací stránku(y)

en: Printing/Scanning on "%s"
cs: Tisknu/skenuji na "%s"

en: Problems installing package %s
cs: Problém s instalací balíčku %s

en: Problems occured during configuration.
    Test your connection via net_monitor or mcc. If your connection doesn't work, you might want to relaunch the configuration
cs: Vyskytl se problém během konfigurace.
    Otestujte připojení k Internetu pomocí net_monitor nebo mcc. Pokud není spojení funkční, bude potřeba asi znovu načíst konfiguraci

en: Profile to delete:
cs: Smazat profil:

en: Profile:
cs: Profil:

en: Programs to manage your finance, such as gnucash
cs: Programy na správu financí jako např. gnucash

en: Protocol
cs: Protokol

en: Protocol for the rest of the world
cs: Protokol použitý ve zbytku světa

en: Protocol for the rest of the world 
     no D-Channel (leased lines)
cs: Protokol použitý ve zbytku světa 
     žádný D-kanál (leased lines)

en: Provider dns 1 (optional)
cs: DNS poskytovatele č.1 (volitelné)

en: Provider dns 2 (optional)
cs: DNS poskytovatele č.2 (volitelné)

en: Provider name (ex provider.net)
cs: Jméno poskytovatele (např provider.net)

en: Provider phone number
cs: Telefonní číslo poskytovatele

en: Proxies configuration
cs: Nastavení proxy

en: Proxy configuration
cs: Nastavení proxy

en: Proxy should be ftp://...
cs: Proxy by měla být ftp://...

en: Proxy should be http://...
cs: Proxy by měla být http://...

en: Quality support from the Linux Community, and from MandrakeSoft, is just around the corner. And if you're already a Linux veteran, become an "Expert" and share your knowledge at our support website
cs: Kvalitní podpora jak Linuxové komunity tak z firmy MandrakeSoft je již k dispozici! Staňte se "expertem" a můžete pomáhat jak dalším uživatelům tak také podporovat naše stránky

en: Quit
cs: Konec

en: Quit without saving
cs: Konec bez uložení

en: Quit without writing the partition table?
cs: Chcete skončit bez zapsání do tabulky oddílů?

en: RAID-disks %s
cs: RAID disky %s

en: Raw printer
cs: Přímý tisk na tiskárnu

en: Raw printer (No driver)
cs: Přímý tisk (bez ovladače)

en: Re-configure interface and DHCP server
cs: Přenastavení rozhraní a DHCP serveru

en: Re-submit
cs: Znovu odeslat

en: Read carefully!
cs: Čtěte pozorně!

en: Read-write
cs: Pro čtení i zápis

en: Reading printer data ...
cs: Načítám data k tisku ...

en: Reading printer database ...
cs: Načítám databázi tiskáren ...

en: Real name
cs: Skutečné jméno

en: Recommended
cs: Doporučená

en: Recommended (%dMB)
cs: Doporučená (%dMB)

en: Refresh printer list (to display all available remote CUPS printers)
cs: Obnovit seznam tiskáren (pro získání všech vzdálených CUPS tiskáren)

en: Refreshing printer data ...
cs: Občerstvuji tisková data ....

en: Refuse
cs: Odmítnout

en: Reload partition table
cs: Znovu načíst tabulku oddílů

en: Remember this password
cs: Pamatovat si heslo

en: Remote Administration
cs: Vzdálená administrace

en: Remote CUPS server
cs: Vzdálený CUPS server

en: Remote Printers
cs: Vzdálené tiskárny

en: Remote host name
cs: Jméno vzdáleného počítače

en: Remote host name missing!
cs: Chybí jméno vzdáleného počítače!

en: Remote lpd Printer Options
cs: Možnosti vzdálené lpd tiskárny

en: Remote printer
cs: Vzdálená tiskárna

en: Remote printer name
cs: Jméno vzdálené tiskárny

en: Remote printer name missing!
cs: Chybí jméno vzdálené tiskárny!

en: Removable media automounting
cs: Automatické připojování pro vyjímatelná média

en: Remove List
cs: Odebrat seznam

en: Remove Selected
cs: Odstranit vybrané

en: Remove Windows(TM)
cs: Odstranit Windows(TM)

en: Remove entry
cs: Odstranit záznam

en: Remove fonts on your system
cs: Odebrat fonty ze systému

en: Remove from LVM
cs: Odebrat z LVMu

en: Remove from RAID
cs: Odebrat z RAIDu

en: Remove printer
cs: Odebrat tiskárnu

en: Remove the last item
cs: Odstranit poslední položku

en: Remove the logical volumes first
cs: Odeberte nejdříve logické disky

en: Remove the loopback file?
cs: Odstranit soubor loopbacku?

en: Remove this printer from Star Office/OpenOffice.org
cs: Odebrat tiskárnu ze Star Office/OpenOffice.org

en: Remove user directories before restore.
cs: Odebrat adresáře uživatele před obnovou.

en: Removing %s
cs: Odstraňuji %s

en: Removing LPD...
cs: Odebírám LPD...

en: Removing LPRng...
cs: Odebírám LPRng...

en: Removing old printer "%s" ...
cs: Odebírám starou tiskárnu "%s" ...

en: Removing printer "%s" ...
cs: Odebírám tiskárnu "%s" ...

en: Removing printer from Star Office/OpenOffice.org
cs: Odebírám tiskárnu ze Star Office/OpenOffice.org

en: Replay
cs: Zopakovat

en: Rescue partition table
cs: Záchrana tabulky oddílů

en: Reselect correct fonts
cs: Znovu vybrat správné fonty

en: Resize
cs: Změnit velikost

en: Resizing
cs: Měním velikost

en: Resolution
cs: Rozlišení

en: Resolution: %s
cs: Rozlišení: %s

en: Resolutions
cs: Rozlišení

en: Resolutions not chosen yet
cs: Ještě nejsou zvolena rozlišení

en: Restart XFS
cs: Restartovat XFS

en: Restarting printing system ...
cs: Restartuji tiskový systém ...

en: Restore
cs: Obnovit

en: Restore Other
cs: Obnovit ostatní

en: Restore Users
cs: Obnovit uživatele

en: Restore all backups
cs: Obnovit všechny zálohy

en: Restore from Hard Disk.
cs: Obnovit z pevného disku.

en: Restore partition table
cs: Obnovit tabulku oddílů

en: Restore system
cs: Obnovit systém

en: Restoring from file %s failed: %s
cs: Obnova ze souboru %s neuspěla: %s

en: Restrict command line options
cs: Omezení nastavení z příkazové řádky

en: Right "Windows" key
cs: Pravá klávesa "Windows"

en: Right Alt key
cs: Pravá klávesa Alt

en: Romanian (qwerty)
cs: Rumunské (qwerty)

en: Romanian (qwertz)
cs: Rumunské (qwertz)

en: Root
cs: Kořenový(root)

en: Root Partition
cs: Kořenový oddíl

en: Root partition size in MB:
cs: Velikost kořenového oddílu v MB:

en: Run "sndconfig" after installation to configure your sound card
cs: Pro nastavení zvukové karty spusťte po instalaci "sndconfig".

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
cs: Spouští příkazy naplánované příkazem na určitý čas příkazem 'at'.
    Také spouští příkazy při nízkém vytížení systému.

en: Russian
cs: Ruské

en: Russian (Yawerty)
cs: Ruské (Yawerty)

en: SECURITY WARNING!
cs: BEZPEČNOSTNÍ VAROVÁNÍ!

en: SILO Installation
cs: Instalace SILO

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
cs: Možnosti SMB (Windows 9x/NT) tiskárny

en: SMB server IP
cs: IP adresa SMB serveru

en: SMB server host
cs: Jméno SMB serveru

en: Samba share name missing!
cs: Chybí jméno pro sdílení přes Sambu!

en: Save
cs: Uložit

en: Save & Quit
cs: Uložit & Konec

en: Save as..
cs: Uložit jako...

en: Save on floppy
cs: Uložit na disketu

en: Save packages selection
cs: Uložit výběr jednotlivých balíčků

en: Save partition table
cs: Uložit tabulku oddílů

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
cs: Ukládá a obnovuje 'stav entropie' na počítači, což je používáno pro
    kvalitnější generaci náhodných čísel.

en: Scannerdrake was not able to detect your %s scanner.
    Please select the device where your scanner is plugged
cs: Scannerdrake nebyl schopen detekovat váš skener %s.
    Vyberte prosím zařízení, ke kterému je skener připojen

en: Scanning for TV channels
cs: Vyhledávám TV kanály

en: Scanning for TV channels in progress ...
cs: Probíhá vyhledávání TV kanálů ...

en: Scanning on your HP multi-function device
cs: Skenování na multifunkčním zařízení od HP

en: Scanning partitions to find mount points
cs: Hledám oddíly, které lze připojit

en: Scientific Workstation
cs: Vědecká stanice

en: Screenshots will be available after install in %s
cs: Sejmuté obrazovvky budou dostupné po instalaci v adresáři %s

en: Script-based
cs: Podle scénáře

en: Search fonts in installed list
cs: Hledat fonty mezi instalovanými

en: Search installed fonts
cs: Hledám instalované fonty

en: Search servers
cs: Vyhledat servery

en: Second DNS Server (optional)
cs: Druhý DNS Server (nepovinný)

en: Second floppy drive
cs: druhé mechaniky

en: Sector
cs: Sektor

en: Secure Connection
cs: Bezpečné připojení

en: Security
cs: Bezpečnost

en: Security level
cs: Úroveň zabezpečení

en: See hardware info
cs: Ukázat informace o hardware

en: Select Printer Connection
cs: Zvolte připojení tiskárny

en: Select Printer Spooler
cs: Zvolte tiskový systém pro tiskárnu

en: Select a graphic card
cs: Zvolte typ vaší grafické karty

en: Select a scanner
cs: Zvolte si skener

en: Select another media to restore from
cs: Vyberte další médium, kde jsou umístěny zálohy

en: Select file
cs: Zvolit soubor

en: Select installation class
cs: Volba typu instalace

en: Select model manually
cs: Vybrat model ručně

en: Select the files or directories and click on 'Add'
cs: Vyberte soubory nebo adresáře a klikněte na 'Přidat'

en: Select the font file or directory and click on 'Add'
cs: Vyberte soubor s fontem nebo adresář a klikněte na 'Přidat'

en: Select the memory size of your graphic card
cs: Kolik paměti je na vaší grafické kartě ?

en: Select user manually
cs: Vybrat uživatele manuálně

en: Select your provider.
     If it's not in the list, choose Unlisted
cs: Vyberte si svého poskytovatele internetu.
     Pokud není na seznamu, vyberte si Jiný

en: Selected All
cs: Vybrat vše

en: Selected size is larger than available space
cs: Velikost vybraných balíčků je větší než místo na disku

en: Send mail report after each backup to :
cs: Poslat report po záloze mailem na :

en: Sending files...
cs: Posílám soubory...

en: Serbian (cyrillic)
cs: Srbské (cyrilice)

en: Server Software
cs: Software pro servery

en: Services
cs: Služby

en: Services and deamons
cs: Služby a démoni

en: Services: %d activated for %d registered
cs: Skužby: aktivováno %d z %d registrovaných

en: Set of tools for mail, news, web, file transfer, and chat
cs: Skupina programů pro mail, newsy, web, přenos souborů a chat

en: Set of tools to read and send mail and news (pine, mutt, tin..) and to browse the Web
cs: Kolekce nástrojů pro čtení a posílaní mailů (pine, mutt, tin..) a pro prohlížení Webu

en: Set root password
cs: Hlavní(root) heslo

en: Set this printer as the default
cs: Nastavit tuto tiskárnu jako výchozí

en: Set up printer manually
cs: Nastavit tiskárnu manuálně

en: Set up your Windows server to make the printer available under the IPP protocol and set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
cs: Nastavit na serveru s Windows tiskárnu, která bude přístupná pomocí IPP protokolu a nastavit tisk z tohoto počítače pomocí spojení "%s" v aplikaci Printerdrake.

en: Setting security level
cs: Úroveň zabezpečení

en: Settings
cs: Nastavení

en: Setup filesystems
cs: Souborové systémy

en: Share name
cs: Sdílené jméno

en: Show all
cs: Ukázat vše

en: Show automatically selected packages
cs: Ukázat automaticky vybrané balíčky

en: Show current interface configuration
cs: Zobrazit aktuální nastavení rozhraní

en: Show information
cs: Zobrazit informace

en: Show only for the selected day
cs: Zobrazit pouze pro vybraný den

en: Size in MB:
cs: Velikost v MB:

en: Size: %d KB
cs: Velikost: %d kB

en: Size: %s
cs: Velikost: %s

en: Size: %s
cs: Velikost: %s

en: Skip
cs: Přeskočit

en: Slovakian (QWERTY)
cs: Slovenské (QWERTY)

en: Slovakian (QWERTZ)
cs: Slovenské (QWERTZ)

en: Slovenian
cs: Slovinské

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
cs: Některá část vašeho hardware potřebuje 'speciální' ovladače, aby mohla pracovat.
    Další informace můžete nalézt na: %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"
cs: Některé důležité balíčky nebyly správně nainstalované.
    Je možné, že je poškozen CD disk nebo CD-ROM mechanika.
    Zkontrolujete to použitím příkazu "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
cs: Některé kroky nebyly dokončeny.
    
    Chcete opravdu nyní skončit?

en: Something bad is happening on your drive. 
    A test to check the integrity of data has failed. 
    It means writing anything on the disk will end up with random trash
cs: Něco špatného se stalo s pevným diskem. 
    Test na integritu dat selhal. 
    To znamená, že zápis na tento disk může skončit nepředvídaně

en: Sorry I won't accept to create /boot so far onto the drive (on a cylinder > 1024).
    Either you use LILO and it won't work, or you don't use LILO and you don't need /boot
cs: Promiňte, nemůžu povolit vytvoření /boot tak daleko na disku (na cylindru > 1024).
    Buďto použijete LILO a nebude to fungovat, nebo nepoužijete LILO a tedy nepotřebujete /boot

en: Sorry, no floppy drive available
cs: Bohužel není dostupná žádná disketová mechanika

en: Sound and video playing/editing programs
cs: Programy pro přehrávání/editaci zvuku a videa

en: Sound card
cs: Zvuková karta

en: South Africa
cs: Jižní Afrika

en: Spanish
cs: Španělské

en: Specify CUPS server
cs: Zadejte CUPS server

en: Specify options
cs: Zadejte možnosti

en: Standard
cs: Standardní

en: Standard VGA, 640x480 at 60 Hz
cs: Klasické VGA, 640x480 při 60 Hz

en: Standard test page
cs: Standardní testovací stránka

en: Start Menu
cs: Nabídka Start

en: Start sector:
cs: Počáteční sektor:

en: Start: sector %s
cs: Začátek: sektor %s

en: Started on boot
cs: Spustit při startu

en: Starting network ...
cs: Spouštím síť ....

en: Starting the printing system at boot time
cs: Spustit tiskový systém při startu systému

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for XFree to run).
cs: Startuje X Font Server (to je nezbytné pro běh XFree).

en: State
cs: Status

en: Summary
cs: Souhrn

en: Sun - Mouse
cs: Sun - myš

en: SunOS
cs: SunOs

en: Super VGA, 1024x768 at 87 Hz interlaced, 800x600 at 56 Hz
cs: Super VGA, 1024x768 při 87 Hz prokládaně, 800x600 při 56 Hz

en: Super VGA, 800x600 at 56 Hz
cs: Super VGA, 800x600 při 56 Hz

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
cs: Podpora pro OKI 4w a kompatibilní wintiskárny.

en: Suppress Fonts Files
cs: Ignorovat soubory s fonty

en: Suppress temporary Files
cs: Ignorovat dočasné soubory

en: Swap
cs: Odkládací (swap)

en: Swap partition size in MB:
cs: Velikost odkládacího oddílu v MB:

en: Sweden
cs: Švédsko

en: Swedish
cs: Švédské

en: Swiss (French layout)
cs: Švýcarské (Francouzský styl)

en: Swiss (German layout)
cs: Švýcarské (Německý styl)

en: Switching from ext2 to ext3
cs: Přepínám z ext2 na ext3

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
cs: Syslog je program pomocí něhož zaznamenává mnoho démonů správy do systémových
    log souborů. Je dobré mít spuštěný syslog.

en: System
cs: Systém

en: System mode
cs: Systémový režim

en: TCP/Socket Printer Options
cs: Možnosti tiskárny pro TCP/socket

en: TV card
cs: TV karta

en: TV norm :
cs: Norma TV:

en: Table
cs: Tabulka

en: Tajik keyboard
cs: Tadžiská klávesnice

en: Tamil
cs: Tamilské

en: Terminal-based
cs: Pomocí terminálu

en: Test again
cs: Znovu vyzkoušet nastavení X

en: Test of the configuration
cs: Vyzkoušet nastavení

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
cs: Zkušební stránka byl poslána na tiskárnu.
    Může chvilku trvat než začne tisk.

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
cs: Zkušební stránka(y) byla(y) poslána(y) na tiskárnu.
    Může chvilku trvat než začne tisk.
    Stav tisku:
    %s

en: Test pages
cs: Testovací stránka

en: Test ports
cs: Otestovat porty

en: Testing your connection...
cs: Testuji připojení k internetu...

en: Thai keyboard
cs: Thajské

en: Thank you for choosing Mandrake Linux 8.2
cs: Děkujeme vám, že jste si vybrali Mandrake Linux 8.2

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
cs: Průvodce DrakX našel následující řešení:

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occured: %s
cs: Změnu velikost FAT není možné provést, 
    vyskytla se následující chyba: %s

en: The IP address should look like 192.168.1.20
cs: IP adresa musí být ve formátu 192.168.1.20

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
cs: K Desktop Environment, základní grafické prostředí s kolekcí doprovodných nástrojů

en: The Local Network did not finish with `.0', bailing out.
cs: Číslo lokální síě nekončí na .0, zkouším znovu.

en: The Mandrake Linux 8.2 Control Center is a one-stop location for fully customizing and configuring your Mandrake system
cs: Řídící centrum pro Mandrake Linux 8.2 poskytuje výkonné nástroje na správu a nastavení vašeho počítače

en: The Mandrake Linux installation is spread out over several CD-ROMs. DrakX
    knows if a selected package is located on another CD-ROM and will eject the
    current CD and ask you to insert a different one as required.
cs: Distribuce Mandrake Linux je složena z několika CD. Instalační program ví,
    na kterém disku je umístěn jaký soubor a v případě potřeby vysune CD a vyžádá
    si výměnu CD za jiné.

en: The Mandrake LinuxCD-ROM has a built-in rescue mode. You can access it by
    booting from the CD-ROM, press the >>F1<< key at boot and type >>rescue<<
    at the prompt. But in case your computer cannot boot from the CD-ROM, you
    should come back to this step for help in at least two situations:
    
     * when installing the bootloader, DrakX will rewrite the boot sector (MBR)
    of your main disk (unless you are using another boot manager), to allow you
    to start up with either Windows or GNU/Linux (assuming you have Windows in
    your system). If you need to reinstall Windows, the Microsoft install
    process will rewrite the boot sector, and then you will not be able to
    start GNU/Linux!
    
     * if a problem arises and you cannot start up GNU/Linux from the hard disk,
    this floppy disk will be the only means of starting up GNU/Linux. It
    contains a fair number of system tools for restoring a system, which has
    crashed due to a power failure, an unfortunate typing error, a typo in a
    password, or any other reason.
    
    When you click on this step, you will be asked to enter a disk inside the
    drive. The floppy disk you will insert must be empty or contain data which
    you do not need. You will not have to format it since DrakX will rewrite
    the whole disk.
cs: CDROM s distribucí Mandrake Linux má zabudovaný záchranný režim. Můžete ho
    spustit přímo při spuštění z CD, kdy stisknete klávesu >>F1<< a na příkazový
    řádek napíšete >>rescue<<. Pokud počítač neumožňuje bootovat z CD, potom
    v tomto kroku najdete řešení na následující situace:
    
     * pokud používáte zaváděcí program, DrakX přepíše zaváděcí sektor (MBR) na
    pevném disku (pokud nepoužíváte jiný zaváděcí program) aby umožnil start buď
    Windows nebo GNU/Linuxu (pokud máte Windows na počítači nainstalovány).
    Pokud potřebujete Windows přeinstalovat, instalační program Microsoftu přepíše
    zaváděcí sektor a nemáte tak možnost spustit GNU/Linux!
    
     * pokud se objeví problémy a není možné spustit GNU/Linux z pevného disku,
    je disketa jedinou možností, jak systém spustit. Obsahuje základní systémové
    nástroje na obnovení systému buď pří výpadku napájení, chybě v hesle nebo
    z jiných důvodů.
    
    Pokud zvolíte tento krok, musíte vložit disketu do mechaniky. Disketa musí
    být prázdná, nebo na ní mohou být data, která již nepotřebujete. Následně se
    provede formát diskety a DrakX celý její obsah přepíše.

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
cs: Instalace může být v případě potřeby plně automatická,
    ale použije se celý disk!!!
    (v případě instalace na druhý počítač)
    
    Takto lze jednoduše zopakovat instalaci.

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
cs: Záložní tabulka oddílů nemá stejnou velikost
    Chcete přesto chcete pokračovat?

en: The change is done, but to be effective you must logout
cs: Změny jsou provedeny, ale pro aktivaci je nutné provést logout

en: The encryption keys do not match
cs: Kryptovací klíče se neshodují

en: The first time you try the X configuration, you may not be very satisfied
    with its display (screen is too small, shifted left or right...). Hence,
    even if X starts up correctly, DrakX then asks you if the configuration
    suits you. It will also propose to change it by displaying a list of valid
    modes it could find, asking you to select one.
    
    As a last resort, if you still cannot get X to work, choose "Change
    graphics card", select "Unlisted card", and when prompted on which
    server, choose "FBDev". This is a failsafe option which works with any
    modern graphics card. Then choose "Test again" to be sure.
cs: Může se stát, že při prvním testu nebude zvoleno nejoptimálnější rozlišení
    (obrazovka je příliš malá, je posunuta doprava či doleva...) V této chvíli se
    instalační program dotáže, jaké rozlišení si přejete a nabídne seznam
    použitelných rozlišení.
    
    Pokud se nepodaří X Window korektně spustit, vyberte se z nabídky "Změnit"
    grafickou kartu, vyberte "Neznámá karta" a při otázce na výběr serveru odpovězte
    "FBDev". Tato volba dovoluje při potížích spustit X Window na všech
    moderních grafických kartách. Potom "Znova otestovat" pro ověření.

en: The floppy has been successfully generated.
    You may now replay your installation.
cs: Disketa byla s úspěchem vytvořena.
    Nyní lze provést znovu instalaci.

en: The following packages are going to be installed
cs: Tyto balíčky budou instalovány

en: The following packages are going to be removed
cs: Tyto balíčky budou odebrány

en: The following printer was auto-detected, if it is not the one you want to configure, enter a device name/file name in the input line
cs: Tyto tiskárny byly automaticky detekovány, pokud není mezi nimi požadovaná tiskárna, zadejte do políčka jméno zařízení/jméno souboru

en: The following printer was auto-detected. The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
cs: Byla automaticky detekována tato tiskárna. Konfigurace této tiskárny je plně automatická. Pokud nebyla tiskárna správně detekována nebo preferujete vlastní nastavení tisku, zvolte "Ruční konfigurace".

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; or to view information about it.
cs: Jsou nastaveny následující tiskárny. Dvojitým kliknutím na každou z nich je možné je modifikovat, nastavit jako výchozí nebo o nich získat informace.

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; to view information about it; or to make a printer on a remote CUPS server available for Star Office/OpenOffice.org.
cs: Jsou nastaveny následující tiskárny. Dvojitým kliknutím na každou z nich je možné je modifikovat, nastavit jako výchozí, získat o nich informace nebo je nastavit na vzdáleném CUPS serveru pro využití v aplikaci Star Office/OpenOffice.org.

en: The highlighted entry will be booted automatically in %d seconds.
cs: Vybrana polozka bude automaticky spustena za %d sekund.

en: The inkjet printer drivers provided by Lexmark only support local printers, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local port or configure it on the machine where it is connected to.
cs: Inkoustové tiskárny dodávané firmou Lexmark podporují pouze tisk na lokální tiskárně, takže nelze tisknout přes vzdálený server. Prosím připojte tiskárnu na lokální port nebo ji nastavte na tom počítači, ke kterému bude připojena.

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
cs: Internetový superserver démon (nazývaný inetd) spouští mnoho ostatních
    internetových služeb, tak jak jsou zapotřebí. Odpovídá za start např.
    telnetu, ftp, rsh a rlogin. Pokud vypnete inetd, vypnete tím i ostatní
    služby které spouští.

en: The model is correct
cs: Zvolený model je správný

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use pptp, a few ones use dhcp.
    If you don't know, choose 'use pppoe'
cs: Nejběžněji se pro připojení pomocí adsl používá pppoe.
    Některá připojení používají pptp, některá pouze dhcp. Jestli si nejste jistí, zvolte 'použít pppoe'

en: The network access was not running and could not be started. Please check your configuration and your hardware. Then try to configure your remote printer again.
cs: Síť nefunguje a nelze ji spustit. Prosím zkontrolujte nastavení hardware. Pak se opět pokuste provést nastavení vzdálené tiskárny.

en: The network configuration done during the installation cannot be started now. Please check whether the network gets accessable after booting your system and correct the configuration using the Mandrake Control Center, section "Network & Internet"/"Connection", and afterwards set up the printer, also using the Mandrake Control Center, section "Hardware"/"Printer"
cs: Nastavení sítě provedené při instalaci nelze nyní aktivovat.  Zkontrolujte, zda je síť dostupná po spuštění systému a nastavení opravte v řídícím centru Mandrake, v sekci "Síť a Internet"/"Připojení" a následně nastavte tiskárnu také v řídícím centru v sekci "Hardware"/"Tiskárna"

en: The network needs to be restarted
cs: Je potřebné znovu spustit síť

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
cs: Balíček %s musí být nainstalován. Chcete ho nainstalovat?

en: The partition you've selected to add as root (/) is physically located beyond
    the 1024th cylinder of the hard drive, and you have no /boot partition.
    If you plan to use the LILO boot manager, be careful to add a /boot partition
cs: Oddíl který jste zvolili jako kořenový (root - /) je na disku fyzicky za cylindrem 1024,
    a přitom nemáte /boot oddíl. Jestliže chcete použít správce bootu (boot manager),
    přidejte ještě /boot oddíl

en: The passwords do not match
cs: Hesla nejsou shodná

en: The passwords don't match. Try again!
cs: Hesla nejsou shodná. Zkuste to znovu!

en: The per-user sharing uses the group "fileshare". 
    You can use userdrake to add a user in this group.
cs: Sdílení mezi uživateli používá skupinu "fileshare". 
    Uživatele lze do této skupiny přidat pomocí nástroje userdrake.

en: The port number should be an integer!
cs: Číslo portu musí být celé číslo!

en: The port part should be numeric
cs: Číslo portu musí být numerické

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
cs: Portmapper spravuje RPC spojení, která jsou používána protokoly jako NFS
    a NIS. Portmap server musí být spuštěn na počítačích, které fungují jako
    servery pro protokoly, které používají mechanismus RPC.

en: The printer "%s" already exists,
    do you really want to overwrite its configuration?
cs: Tiskárna se jménem %s již existuje,
    chcete opravdu přepsat její konfiguraci?

en: The printer "%s" is set as the default printer now.
cs: Tiskárna "%s" je nyní nastavena jako výchozí.

en: The printer "%s" was successfully added to Star Office/OpenOffice.org.
cs: Tiskárna "%s" byla úspěšně přidána do Star Office/OpenOffice.org.

en: The printer "%s" was successfully removed from Star Office/OpenOffice.org.
cs: Tiskárna "%s" byla úspěšně odebrána z aplikace Star Office/OpenOffice.org.

en: The printing system (%s) will not be started automatically when the machine is booted.
    
    It is possible that the automatic starting was turned off by changing to a higher security level, because the printing system is a potential point for attacks.
    
    Do you want to have the automatic starting of the printing system turned on again?
cs: Tiskový systém (%s) nebude automaticky spuštěn při startu počítače.
    
    Je možné, že volba automatického startu byla vypnuta ve vyšší bezpečnostní úrovni, protože tiskový systém je potenciální nebezpečí pro síťový útok.
    
    Chcete nastavit zpět automatický start tiskového systému?

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
cs: Démon routed umožňuje automaticky obnovovat směrovací tabulku (router table)
    pro IP adresy. K tomu používá protokol RIP. Zatímco RIP je běžně používán
    v malých sítích, pro složitější sítě je zapotřebí složitější protokoly.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
cs: Protokol rstat umožňuje uživatelům sítě sledovat vytížení jednotlivých
    strojů připojených k síti.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
cs: Protokol rusers umožňuje uživatelům sítě zjistit kdo je přihlášen na
    jiném počítači.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similiar to finger).
cs: Protokol rwho umožňuje vzdáleným(remote) uživatelům získat seznam
    všech uživatelů přihlášených na počítači s démonem rwho (je to podobné
    službě finger).

en: The setup has already been done, and it's currently enabled.
cs: Nastavení již bylo provedeno, nyní je povoleno.

en: The setup has already been done, but it's currently disabled.
cs: Nastavení již bylo provedeno, ale nyní je vypnuto.

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently disabled.
    
    What would you like to do?
cs: Internetové sdílení už bylo nastaveno.
    Nyní je vypnuto.
    
    Co chcete dále dělat?

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
cs: Sdílení internetového připojení už bylo nastaveno.
    Nyní je povoleno.
    
    Co chcete dále dělat?

en: The success of MandrakeSoft is based upon the principle of Free Software. Your new operating system is the result of collaborative work on the part of the worldwide Linux Community
cs: Úspěch společnosti MandrakeSoft je založen na principech Svobodného Software. Tento operační systém je výsledkem spolupráce části celosvětové Linuxové komunity

en: The system doesn't seem to be connected to internet.
    Try to reconfigure your connection.
cs: Nepodařilo se připojit k Internetu.
    Pokuste se překonfigurovat dané připojení.

en: The system is now connected to Internet.
cs: Počítač je nyní připojen k internetu

en: The total size for the groups you have selected is approximately %d MB.
cs: Celková velikost zvolených balíčků je přibližně %d MB.

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
cs: Dva rozhodující parametry jsou: vertikální synchronizační frekvence, což je
    frekvence, kterou je obnovována celá obrazovka, a frekvence řádkové
     synchronizace (horiz. sync. rate), což je frekvence jakou jsou zobrazovány
    jednotlivé mikrořádky (scanline).
    
    Je VELMI DŮLEŽITÉ abyste nezvolili typ monitoru se schopnostmi vyššími než má
    váš monitor, protože byste si ho tím mohli poškodit. Jestliže si nejste jistí
    zvolte raději typ s nižšími schopnostmi.

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
cs: Uživatelské jméno může obsahovat pouze malá písmena, čísla, '-' a '_'

en: There are already some restrictions, and more automatic checks are run every night.
cs: Existují zde některá omezení a každou noc jsou spuštěny automatické testy.

en: There is already a partition with mount point %s
cs: Oddíl s přípojným bodem %s už existuje

en: There is no FAT partitions to resize or to use as loopback (or not enough space left)
cs: Nejsou zde žádné FAT oddíly, které by bylo možné změnit (nebo není dostatek místa)

en: There is no existing partition to use
cs: Není zde žádný existující oddíl k použití

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
cs: Na vašem systému je nastaveno pouze jedno síťové rozhraní:
    
    %s
    
    Na tomto adaptéru bude nastavena lokální síť.

en: There was an error installing packages:
cs: Stala se chyba při instalaci balíčků:

en: There was an error ordering packages:
cs: Stala se chyba při řazení balíčků:

en: There you are. Installation is now complete and your GNU/Linux system is
    ready to use. Just click "OK" to reboot the system. You can start
    GNU/Linux or Windows, whichever you prefer (if you are dual-booting), as
    soon as the computer has booted up again.
    
    The "Advanced" button (in Expert mode only) shows two more buttons to:
    
     * "generate auto-install floppy": to create an installation floppy disk
    which will automatically perform a whole installation without the help of
    an operator, similar to the installation you just configured.
    
       Note that two different options are available after clicking the button:
    
        * "Replay". This is a partially automated installation as the
    partitioning step (and only this one) remains interactive;
    
        * "Automated". Fully automated installation: the hard disk is completely
    rewritten, all data is lost.
    
       This feature is very handy when installing a great number of similar
    machines. See the Auto install section on our web site;
    
     * "Save packages selection"(*): saves the package selection as done
    previously. Then, when doing another installation, insert the floppy inside
    the drive and run the installation going to the help screen by pressing on
    the [F1] key, and by issuing >>linux defcfg="floppy"<<.
    
    (*) You need a FAT-formatted floppy (to create one under GNU/Linux, type
    "mformat a:")
cs: Nyní je instalace ukončena a operační systém GNU/Linux je připraven k použití.
    Klikněte na "OK" a systém bude restartován. Potom můžete spustit GNU/Linux nebo
    Windows, záleží který preferujete
    
    Tlačítko "Rozšířené" zobrazí další dvě tlačítka:
    
     * Generovat disketu pro automatickou instalaci: vytvoří disketu, se kterou
    lze celou instalaci opakovat bez zásahu operátora se stejnými volbami,
    které byly zvoleny při instalaci.
    
        Po kliknutí na toto tlačítko se zobrazí další dvě volby:
    
         * : Zopakovat: je to částečně automatická instalace, kdy se potvrzuje krok
    při rozdělování disků (a pouze tento krok).
    
        * : Automaticky: plně automatická instalace, data na pevném disku budou
    zrušena a disk přepsán.
    
       Tato volba je velmi užitečná, když potřebujete nainstalovat větší počet
    stejných počítačů. Více o této možnosti je na našich WWW stránkách.
    
     * Uložit výběr balíčků(*): uloží výběr balíčků, který byl zvolen při instalaci.
    Pokud budete instalovat další počítač, vložte disketu do mechaniky a spusťte
    instalaci, stiskněte [F1] a napište na příkazový řádek >linux defcfg="floppy"<.
    
    (*) Potřebujete disketu formátovanou FAT (Pod Linuxem ji vytvoříte příkazem
    "mformat a:")

en: These commands you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications, but here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
cs: Tyto příkazy lze nastavit do políčka "Příkazy tisku" v dialogu tisku ve většině aplikací, ale nezadává se zde jméno souboru, které je pokaždé jiné v závislosti na dané aplikaci.

en: These options can backup and restore all files in your /etc directory.
cs: Tato volba zazálohuje a obnoví všechny soubory v adresáři /etc.

en: This %s scanner is unsupported
cs: Skener %s není podporován

en: This %s scanner must be configured by printerdrake.
    You can launch printerdrake from the Mandrake Control Center in Hardware section.
cs: Skener %s musí být nastaven pomocí nástroje printerdrake.
    Spustit printerdrake lze z řídícího centra Mandrake v sekci Hardware

en: This command you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications. But here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
cs: Tento příkaz lze nastavit do políčka "Příkazy tisku" v dialogu tisku ve většině aplikací, ale nezadává se zde jméno souboru, které je pokaždé jiné v závislosti na dané aplikaci.

en: This directory should remain within the root filesystem
cs: Tento adresář musí kromě kořenového souborového systému zůstat

en: This encryption key is too simple (must be at least %d characters long)
cs: Tento klíč je příliš jednoduchý (musí být alespoň %d znaků dlouhý)

en: This floppy is not FAT formatted
cs: Tato disketa není formátována

en: This interface has not been configured yet.
    Launch the configuration wizard in the main window
cs: Toto rozhraní ještě nebylo nastaveno.
    Spusťte průvodce konfigurací z hlavního okna

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
cs: Toto je nepostradatelný balíček, nemůže být odstraněn

en: This is the most crucial decision point for the security of your GNU/Linux
    system: you have to enter the "root" password. "root" is the system
    administrator and is the only one authorized to make updates, add users,
    change the overall system configuration, and so on. In short, "root" can
    do everything! That is why you must choose a password that is difficult to
    guess DrakX will tell you if it is too easy. As you can see, you can choose
    not to enter a password, but we strongly advise you against this if only
    for one reason: do not think that because you booted GNU/Linux that your
    other operating systems are safe from mistakes. Since "root" can overcome
    all limitations and unintentionally erase all data on partitions by
    carelessly accessing the partitions themselves, it is important for it to
    be difficult to become "root".
    
    The password should be a mixture of alphanumeric characters and at least 8
    characters long. Never write down the "root" password it makes it too
    easy to compromise a system.
    
    However, please do not make the password too long or complicated because
    you must be able to remember it without too much effort.
    
    The password will not be displayed on screen as you type it in. Hence, you
    will have to type the password twice to reduce the chance of a typing
    error. If you do happen to make the same typing error twice, this
    ``incorrect'' password will have to be used the first time you connect.
    
    In Expert mode, you will be asked if you will be connecting to an
    authentication server, like NIS or LDAP.
    
    If your network uses the LDAP (or NIS) protocol for authentication, select
    "LDAP" (or "NIS") as authentication. If you do not know, ask your
    network administrator.
    
    If your computer is not connected to any administrated network, you will
    want to choose "Local files" for authentication.
cs: Následující rozhodnutí je jedním z těch, které ovlivňují celkovou bezpečnost
    systému GNU/Linux, tj. volba hesla pro uživatele "Root". Root je administrátorem
    systému, je odpovědný za provádění aktualizací, přidávání uživatelů a také
    za celkovou konfiguraci systému. Zkráceně: root může úplně všechno!
    To je také důvodem, proč se heslo volí takové, aby se nedalo lehce uhodnout
    a instalační program zkontroluje, zda není příliš jednoduché. Jak vidíte, je
    možné mít účet bez hesla, ale velmi důrazně doporučujeme nějaké heslo zadat,
    z jednoho důvodu. Nemyslete si, že pokud spustíte GNU/Linux, že nemůžete
    udělat už žádnou chybu. Uživatel root může nenávratně poškodit celý systém,
    vymazat potřebné soubory, atd.
    
    Zvolené heslo by se mělo skládat ze znaků a číslic a melo by být minimálně 8
    znaků dlouhé. Také není dobré si ho kamkoliv poznamenávat.
    
    Nevolte heslo příliš dlouhé nebo komplikované, bude nutné si jej pamatovat.
    
    Heslo se zadává dvakrát pro ověření toho, zda nedošlo k překlepu při prvním
    pokusu. Tak je možné heslo opravit a zadat dvakrát stejné.
    
    V expertním režimu budete dotázáni na to, zda se má použít autentikační
    server, jako je NIS nebo LDAP.
    
    Pokud se ve vaší síti používá protokol LDAP (nebo NIS) pro ověřování
    uživatelů, vyberte "LDAP" (nebo "NIS"). Pokud o tom nic nevíte,
    zeptejte se administrátora sítě.
    
    Pokud není počítač připojen do žádné administrované sítě, zvolte
    "Lokální soubory" pro autentikaci.

en: This is the standard security recommended for a computer that will be used to connect to the Internet as a client.
cs: Toto je standardní úroveň zabezpečení pro počítač, který je používán jako klient pro připojení k internetu.

en: This label is already used
cs: Tato značka se již používá

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive: it must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
cs: Tato úroveň musí být použita s rozmyslem. Sice můžete snadněji používat svůj
    systém, ale na druhou stranu je velmi citlivý: Nesmí být použit pro
    počítač připojený k Internetu. Pro přihlášení není zapotřebí žádné heslo.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
cs: Tento balíček nahraje zvolenou mapu klávesnice definovanou
    v /etc/sysconfig/keyboard. Tu lze vybrat pomocí nástroje kbdconfig.
    Pro většinu počítačů byste ji měli nechat zapnutou.

en: This package must be upgraded
    Are you sure you want to deselect it?
cs: Tento balíček musí být obnoven
    Jste si jisti, že ho nechcete zvolit?

en: This partition can't be used for loopback
cs: Tento oddíl nemůže být použit pro loopback

en: This partition is not resizeable
cs: Na tomto diskovém oddílu nelze měnit velikost

en: This password is too simple
cs: Toto heslo je příliš jednoduché

en: This password is too simple (must be at least %d characters long)
cs: Toto heslo je příliš jednoduché (musí být alespoň %d znaků dlouhé)

en: This user name is already added
cs: Toto uživatelské jméno už bylo přidáno

en: Time remaining
cs: Zbývající čas

en: Timezone
cs: Časová zóna

en: To activate the mouse,
cs: Vyzkoušejte na myši,

en: To be able to print with your Lexmark inkjet and this configuration, you need the inkjet printer drivers provided by Lexmark (http://www.lexmark.com/). Go to the US site and click on the "Drivers" button. Then choose your model and afterwards "Linux" as operating system. The drivers come as RPM packages or shell scripts with interactive graphical installation. You do not need to do this configuration by the graphical frontends. Cancel directly after the license agreement. Then print printhead alignment pages with "lexmarkmaintain" and adjust the head alignment settings with this program.
cs: Aby bylo možné tisknout na inkoustových tiskárnách od firmy Lexmark, je potřeba mít tiskový ovladač. Na stránce (http://www.lexmark.com/) klikněte na tlačítko "Drivers" a vyberte váš model tiskárny. Potom zvolte Linux jako operační systém. Ovladače jsou v RPM balíčcích nebo mají interaktivní instalaci. Tu ale nepotřebujete. Ukončete instalační program ihned po odsouhlasení licence. Pak můžete nastavit chování tiskové hlavy pomocí tohoto programu.

en: To get a list of the options available for the current printer click on the "Print option list" button.
cs: Všechny možnosti tisku pro současnou tiskárnu jsou zobrazeny níže, nebo klikněte na tlačítko "Možnosti tiskárny".

en: To get access to printers on remote CUPS servers in your local network you do not have to configure anything; the CUPS servers inform your machine automatically about their printers. All printers currently known to your machine are listed in the "Remote printers" section in the main window of Printerdrake. When your CUPS server is not in your local network, you have to enter the CUPS server IP address and optionally the port number to get the printer information from the server, otherwise leave these fields blank.
cs: Při tisku na vzdálený CUPS server v lokální síti není potřeba nic nastavovat, CUPS server bude automaticky informovat o jeho tiskárnách. Všechny známé tiskárny pro tento počítač jsou nyní vypsány v poli "Vzdálené tiskárny". v hlavní sekci nástroje Printerdrake. Pokud je CUPS na jiné síti, musíte pro získání informací zadat IP adresu CUPS serveru a také případně číslo portu, jinak nechte toto pole prázdné.

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
cs: Abyste mohli mít více oddílů, musíte smazat jeden existující a na jeho místě
    vytvořit rozšířený(extended) oddíl

en: To install network printers, click "Cancel", switch to the "Expert Mode", and click "Add a new printer" again.
cs: Pro instalaci síťových tiskáren klikněte nejdříve na "Zrušit", přejděte do "Expertního režimu" a potom opět klikněte na "Přidat novou tiskárnu".

en: To know about the options available for the current printer read either the list shown below or click on the "Print option list" button.%s
cs: Všechny možnosti pro současnou tiskárnu jsou zobrazeny níže, nebo klikněte na tlačítko "Možnosti tiskárny".%s

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>" or "%s <file>".
cs: Pro vytištění souboru z příkazové řádky (v terminálovém okně) použijte příkaz "%s<soubor>" nebo "%s<soubor>".

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>".
cs: Pro vytištění souboru z příkazové řádky (v terminálovém okně) použijte příkaz "%s<soubor>".

en: To print a file from the command line (terminal window) you can either use the command "%s <file>" or a graphical printing tool: "xpp <file>" or "kprinter <file>". The graphical tools allow you to choose the printer and to modify the option settings easily.
cs: Vytisknout soubor z příkazové řádky (terminálového okna) lze buď příkazem
    "%s<soubor>" nebo přes grafické nástroje: "xpp <soubor> nebo "kprinter <soubor>". Grafické nástroje umožňují jednoduše vybrat tiskárny a měnit jejich parametry.

en: To print on a NetWare printer, you need to provide the NetWare print server name (Note! it may be different from its TCP/IP hostname!) as well as the print queue name for the printer you wish to access and any applicable user name and password.
cs: Abyste mohli tisknout na NetWare tiskárně, musíte zadat jméno NetWare serveru (Pozor! To může být odlišné od jeho jména pro TCP/IP!), jméno tiskové fronty tiskárny, kterou chcete používat, uživatelské jméno a heslo.

en: To print to a SMB printer, you need to provide the SMB host name (Note! It may be different from its TCP/IP hostname!) and possibly the IP address of the print server, as well as the share name for the printer you wish to access and any applicable user name, password, and workgroup information.
cs: Abyste mohli tisknout na SMB tiskárně, musíte zadat jméno SMB počítače(Pozor! To může být odlišné od jeho TCP/IP jména) a možná i IP adresu tiskového serveru, jméno sdílené tiskárny, vhodné uživatelské jméno, heslo a informace o pracovní skupině.

en: To print to a TCP or socket printer, you need to provide the host name of the printer and optionally the port number. On HP JetDirect servers the port number is usually 9100, on other servers it can vary. See the manual of your hardware.
cs: Abyste mohli tisknout na TCP nebo socketové tiskárně, musíte zadat jméno počítače s tiskárnou a volitelně i číslo portu. Pokud máte HP JetDirect, port je obvykle 9100, jinak se může měnit. Podívejte do manuálu k vašemu hardware.

en: To use a remote lpd printer, you need to supply the hostname of the printer server and the printer name on that server.
cs: Abyste mohli používat vzdálenou tiskovou frontu lpd, musíte zadat jméno tiskového serveru a jméno tiskárny, kam má být posílán tisk.

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
cs: Pokud chcete použít uložený výběr balíčků, spusťte instalaci takto: 'linux defcfg=floppy'

en: Toggle between flat and group sorted
cs: Přepnutí mezi abecedním a skupinovým řazením

en: Toggle to expert mode
cs: Přepnout se do módu 'expert'

en: Toggle to normal mode
cs: Přepnout se do módu 'normální'

en: Tools for your Palm Pilot or your Visor
cs: Nástroje pro váš Palm Pilot nebo Visor

en: Tools to create and burn CD's
cs: Nástroje pro vytváření a vypalování CD

en: Tools to ease the configuration of your computer
cs: Nástroje pro snadnou konfiguraci počítače

en: Total Progress
cs: Celkový průběh

en: Total size: %d / %d MB
cs: Celková velikost: %d / %d MB

en: Track network card id (usefull for laptops)
cs: Sledovat id síťové karty (užitečné u notebooků)

en: Traditional Gtk+ Monitor
cs: Tradiční Gtk+ monitor

en: Traditional Monitor
cs: Tradiční monitor

en: Transfer
cs: Přenést

en: Transfer printer configuration
cs: Přenést konfiguraci tiskárny

en: Transferring %s ...
cs: Přenáším %s ...

en: Transform your machine into a powerful server with just a few clicks of the mouse: Web server, email, firewall, router, file and print server, ...
cs: Váš počítač lze několika kliknutími myši změnit na velmi výkonný server: webový server, poštovní server, firewall, router, souborový a tiskový server

en: True Type fonts installation
cs: Instalace fontů True Type

en: True Type install done
cs: Instalace True Type fontů je dokončena

en: Truly minimal install (especially no urpmi)
cs: Opravdu minimální instalace (speciálně bez urpmi)

en: Trying to rescue partition table
cs: Pokouším se obnovit tabulku oddílů

en: Turkish (modern "Q" model)
cs: Turecké (moderní model "Q")

en: Turkish (traditional "F" model)
cs: Turecké (tradiční model "F")

en: Type
cs: Změnit typ

en: Type of install
cs: Typ instalace

en: Type:
cs: Typ:

en: Type:
cs: Typ:

en: UK keyboard
cs: UK-Britské

en: US keyboard
cs: US-Americké

en: US keyboard (international)
cs: US (mezinárodní)

en: USA (cable)
cs: USA (kabel)

en: USB printer \/*%s
cs: USB tiskárna \/*%s

en: Ukrainian
cs: Ukrajinské

en: Unable to start live upgrade !!!
cs: Nelze spustit aktualizaci na běžící systém !!!

en: Under Devel ... please wait.
cs: Vyvíjí se... čekejte prosím.

en: Undo
cs: Zpět

en: Uninstall Fonts
cs: Odinstalovat fonty

en: United States
cs: Spojené státy americké

en: Unknown model
cs: Neznámý model

en: Unmount
cs: Odpojit

en: Unsafe
cs: Nejistý

en: Unselect fonts installed
cs: Odznačit instalované fonty

en: Unselected All
cs: Zrušit celý výběr

en: Updating package selection
cs: Aktualizuji výběr balíčků

en: Upgrade
cs: Aktualizovat

en: Upgrade packages only
cs: Aktualizovat pouze balíčky

en: Url should begin with 'ftp:'
cs: URL by mělo být 'ftp:'

en: Url should begin with 'http:'
cs: URL by mělo být 'http:'

en: Use CD/DVDROM to backup
cs: Použít pro zálohování CD/DVDROM

en: Use FTP connection to backup
cs: Použít FTP připojení pro zálohu

en: Use FTP with daemon
cs: Použít pro síť démona

en: Use Hard Disk to backup
cs: Použít pro zálohování pevný disk

en: Use Hard Drive with daemon
cs: Použít pro pevný disk démona

en: Use Incremental Backups  (do not replace old backups)
cs: Použít přírůstkovou zálohu (nepřepisovat starší zálohy)

en: Use Xinerama extension
cs: Použít rozšíření Xinerama

en: Use ``%s'' instead
cs: Místo toho použijte ``%s''

en: Use ``Unmount'' first
cs: Nejprve použijte ``Odpojit''

en: Use auto detection
cs: Použít autodetekci

en: Use daemon
cs: Použít démona

en: Use existing partition
cs: Použít existující oddíl

en: Use fdisk
cs: Použít fdisk

en: Use for loopback
cs: Použít loopback

en: Use free space
cs: Použít volné místo

en: Use incremental backup  (do not replace old backups)
cs: Použít přírůstkovou zálohu (nepřepisovat starší zálohy)

en: Use libsafe for servers
cs: Použít libsafe pro servery

en: Use quota for backup files.
cs: Použít kvóty pro záložní soubory.

en: Use tape to backup
cs: Použít páskovou jednotku

en: Use the %c and %c keys for selecting which entry is highlighted.
cs: Pro vyber polozek pouzijte klavesy %c a %c.

en: Use the Windows partition for loopback
cs: Použít Windows oddíl jako loopback

en: Use the free space on the Windows partition
cs: Použít volné místo na Windows oddílu

en: User
cs: Uživatel

en: User interfaces
cs: Uživatelská rozhraní

en: User list to restore (only the most recent date per user is important)
cs: Seznam uživatelů pro obnovení (od každého bude obnovena pouze poslední záloha)

en: User name
cs: Uživatelské jméno

en: Users
cs: Uživatelé

en: Utilities
cs: Utility

en: Various
cs: Další

en: Version: %s
cs: Verze: %s

en: Vertical refresh rate
cs: Vertikální(obrazovková) synchronizace

en: Video mode
cs: Textový režim

en: Video players and editors
cs: Přehrávače a editory videa

en: Vietnamese "numeric row" QWERTY
cs: Vietnamská "číselná řada" QWERTY

en: View Backup Configuration.
cs: Prohlédnout konfiguraci zálohy.

en: WARNING!
    
    DrakX will now resize your Windows partition. Be careful:
    this operation is dangerous. If you have not already done
    so, you should first exit the installation, run scandisk
    under Windows (and optionally run defrag), then restart the
    installation. You should also backup your data.
    When sure, press Ok.
cs: VAROVÁNÍ!
    
    DrakX nyní musí zmenšit oddíl s Windows. Buďte opatrní: tato operace je
    nebezpečná. Pokud jste tak již neučinili, měli byste nejprve ukončit instalaci,
    spustit scandisk ve Windows (popřípadě i defrag) a potom instalaci znovu spustit
    Také byste si měli data zálohovat. Až si budete jistí, že chcete pokračovat
    stiskněte Ok.

en: WARNING: This device has been previously configured to connect to the Internet.
    Simply accept to keep this device configured.
    Modifying the fields below will override this configuration.
cs: VAROVÁNÍ: Toto zařízení již bylo nastaveno pro připojení k Internetu.
    Klikněte na Ok pro zachování nastavení.
    Modifikace následujících položek přepíše toto nastavení.

en: Wait please
cs: Čekejte prosím

en: Warning
cs: Varování

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fix after installation.
cs: Varování! Bylo nalezeno existující nastavení firewallu. Po instalaci může být zapotřebí nějaká ruční úprava.

en: Warning, another Internet connection has been detected, maybe using your network
cs: Varování, bylo detekováno jiné připojení k Internetu, zřejmě je to síť

en: Warning, the network adapter (%s) is already configured.
    
    Do you want an automatic re-configuration?
    
    You can do it manually but you need to know what you're doing.
cs: Varování, síťový adaptér  (%s) je již nastaven.
    
    Chcete ho automaticky přenastavit?
    
    Lze to také provést ručně, ale musíte vědět, co děláte.

en: Warning: testing this graphic card may freeze your computer
cs: Varování: na této grafické kartě je testování nebezpečné

en: We are now going to configure the %s connection.
cs: Nyní se připravuje konfigurace %s připojení.

en: We'll now ask you questions about which services you'd like to allow
    the Internet to connect to.  Please think carefully about these
    questions, as your computer's security is important.
    
    Please, if you're not currently using one of these services, firewall
    it off.  You can change this configuration anytime you like by
    re-running this application!
cs: Nyní budete dotázáni v několika otázkách na služby, které chcete mít
    přístupné z Internetu. Zamyslete se prosím dobře nad těmito
    otázkami, protože bezpečnost počítače je důležitá.
    
    Pokud nepoužíváte dále vyjmenované služby, zakažte je prosím.
    Tyto volby lze kdykoliv změnit spuštěním této aplikace!

en: Welcome To Crackers
cs: Dveře dokořán

en: Welcome to %s
cs: Vítá vás %s

en: Welcome to %s the operating system chooser!
    
    Choose an operating system in the list above or
    wait %d seconds for default boot.
cs: Vita Vas %s, program pro start operacniho systemu!
    
    Vyberte si ze seznamu operacnich systemu nize nebo
    pockejte %d vterin pro automaticky start.

en: Welcome to GRUB the operating system chooser!
cs: Vita Vas GRUB, program pro vyber operacniho systemu

en: Welcome to The Network Configuration Wizard
    
    We are about to configure your internet/network connection.
    If you don't want to use the auto detection, deselect the checkbox.
cs: Vítá vás průvodce připojením k síti
    
    Nyní lze nastavit připojení k síti nebo internetu.
    Pokud nechcete použít automatickou detekci, odznačte políčko.

en: Welcome to the Internet Connection Sharing utility!
    
    %s
    
    Click on Configure to launch the setup wizard.
cs: Vítá vás průvodce nastavením sdílení připojení k Internetu!
    
    %s
    
    Klikněte na Konfigurovat, pokud chcete spustit průvodce nastavením.

en: Welcome to the Open Source world
cs: Vítejte do světa Open Source

en: Welcome to the mail/SMS configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up the alert system.
cs: Vítejte v konfiguraci varovných zpráv přes mail/SMS.
    
    Zde lze nastavit posílání varovných zpráv.

en: Welcome to the proxy configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up your http and ftp proxies
    with or without login and password
cs: Vítejte v konfiguračním nástroji pro proxy.
    
    Zde nastavujete http a ftp proxy zadáním
    přiděleného přihlašovacího jména a hesla

en: West Europe
cs: Západní Evropa

en: What
cs: Co

en: What do you want to do?
cs: Co chcete dělat?

en: What is the root partition (/) of your system?
cs: Který diskový oddíl je kořenový (/) ?

en: What kind is your ISDN connection?
cs: Jaké je vaše ISDN připojení?

en: What kind of card do you have?
cs: Jaký typ karty máte?

en: What type of partitioning?
cs: Jaký typ diskového oddílu?

en: Wheel
cs: S kolečkem

en: When
cs: Kdy

en: Where
cs: Kde

en: Where do you want to install the bootloader?
cs: Kam chcete nainstalovat zaváděcí program?

en: Where do you want to mount device %s?
cs: Kam chcete připojit zařízení %s?

en: Where do you want to mount loopback file %s?
cs: Kam chcete připojit loopback %s?

en: Which %s driver should I try?
cs: Který %s ovladač mám zkusit?

en: Which ISDN configuration do you prefer?
    
    * The Old configuration uses isdn4net. It contains powerfull
      tools, but is tricky to configure, and not standard.
    
    * The New configuration is easier to understand, more
      standard, but with less tools.
    
    We recommand the light configuration.
cs: Kterou ISDN konfiguraci preferujete?
    
    * Starou, použitou pro isd4net. Ta obsahuje výkonné nástroje,
      ale je choulostivá na konfiguraci a není standardní.
    
    * Novou konfiguraci, snazší pro porozumění, více standardní,
      ale s méně nástroji.
    
    Doporučujeme vybrat si snazší novou konfiguraci.

en: Which configuration of XFree do you want to have?
cs: Které XFree by jste chtěli použít?

en: Which dhcp client do you want to use?
    Default is dhcpcd
cs: Kterého dhcp klienta chcete použít?
    Standardní je dhcpcd

en: Which disk do you want to move it to?
cs: Na který disk chcete oddíl přesunout?

en: Which filesystem do you want?
cs: Který souborový systém chcete použít?

en: Which installation class do you want?
cs: Který typ instalace chcete?

en: Which is your ISDN card ?
cs: Kterou z těchto ISDN karet máte?

en: Which is your timezone?
cs: Jaké je vaše časové pásmo?

en: Which partition do you want to resize?
cs: Na kterém oddílu chcete měnit velikost?

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
cs: Který diskový oddíl chcete použít pro Linux4Win?

en: Which printer model do you have?
cs: Jaký model tiskárny máte?

en: Which printing system (spooler) do you want to use?
cs: Který tiskový systém chcete použít pro tisk?

en: Which protocol do you want to use ?
cs: Který protokol chcete použít?

en: Which sector do you want to move it to?
cs: Na který sektor chcete oddíl přesunout?

en: Which size do you want to keep for windows on
cs: Jakou velikost oddílu chcete nechat pro Windows na

en: Which type of entry do you want to add?
cs: Jaký typ záznamu chcete přidat?

en: With X
cs: X prostředí

en: With basic documentation (recommended!)
cs: Základní dokumentace (doporučeno!)

en: With this option you will be able to restore any version
     of your /etc directory.
cs: Tato volba dovolí obnovit různé verze adresáře /etc.

en: With this security level, the use of this system as a server becomes possible.
    The security is now high enough to use the system as a server which accept
    connections from many clients. Note: if your machine is only a client on the Internet, you should better choose a lower level.
cs: S touto bezpečnostní úrovní je možné používat počítač jako server.
    Bezpečnost je nyní dostatečná pro server s připojením mnoha klientů.
    Poznámka: pokud je počítač používán pouze jako klient pro připojení k Internetu, je lepší zvolit nižší úroveň.

en: Wizard
cs: Průvodce

en: Wizard Configuration
cs: Průvodce konfigurací

en: Wizard...
cs: Průvodce...

en: Workgroup
cs: Pracovní skupina

en: Workstation
cs: Pracovní stanice

en: Would you like to configure printing?
cs: Chtěli byste nastavit tiskárnu?

en: Would you like to learn Linux simply, quickly, and for free? MandrakeSoft provides free Linux training, as well as a way to test your progress, at MandrakeCampus -- our online training center
cs: Chcete se dozvědět o Linuxu jednoduchou, rychlou a snadnou cestou? Poskytujeme zdarma školení Linuxu, stejně jako testy vašich znalostí prostřednictvím online školícího centra MandrakeCampus

en: X (for X Window System) is the heart of the GNU/Linux graphical interface
    on which all the graphical environments (KDE, GNOME, AfterStep,
    WindowMaker, etc.) bundled with Mandrake Linux rely. In this section, DrakX
    will try to configure X automatically.
    
    It is extremely rare for it to fail, unless the hardware is very old (or
    very new). If it succeeds, it will start X automatically with the best
    resolution possible, depending on the size of the monitor. A window will
    then appear and ask you if you can see it.
    
    If you are doing an "Expert" installation, you will enter the X
    configuration wizard. See the corresponding section of the manual for more
    information about this wizard.
    
    If you can see the message during the test, and answer "Yes", then DrakX
    will proceed to the next step. If you cannot see the message, it simply
    means that the configuration was wrong and the test will automatically end
    after 10 seconds, restoring the screen.
cs: X Window System (zkráceně X) je srdcem grafického rozhraní GNU/Linuxu,
    na kterém jsou provozovány grafická prostředí (KDE,Gnome,AfterStep, WindowMaker)
    V této sekci se DrakX pokusí nakonfigurovat X automaticky.
    
    Existují případy, kdy se automatická detekce nezdaří. Je to v případech, že
    je daný hardware velmi starý (nebo velmi nový). Pokud se detekce podaří,
    spustí se grafické prostředí v nejlepším možném rozlišení v závislosti na monitoru. Proběhne test, kdy se zobrazí okno s otázkou, zda je vše správně
    zobrazeno.
    
    Pokud provádíte "Expertní" instalaci, spustí se průvodce konfigurací X Window. Více informací o průvodci naleznete v odpovídající sekci v manuálu.
    
    Pokud při testu nastavení uvidíte zprávu dobře, odpovězte "Yes" a instalace
    pokračuje dalším krokem.
    Pokud nic neuvidíte, test automaticky skončí za 10 vteřin a obnoví se
    obrazovka.

en: X at startup
cs: Spouští se X

en: X driver
cs: Ovladač pro X

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
cs: XFree %s s hardwarovou 3D akcelerací

en: XFree %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
cs: XFree %s s EXPERIMENTÁLNÍ 3D hardwarovou akcelerací

en: XFree configuration
cs: Nastavení XFree

en: XFree86 driver: %s
cs: XFree86 ovladač: %s

en: Xpmac (installation display driver)
cs: Xpmac (instalační ovladač pro obrazovku)

en: Yaboot is a bootloader for NewWorld MacIntosh hardware. It is able to boot
    either GNU/Linux, MacOS or MacOSX if present on your computer. Normally,
    these other operating systems are correctly detected and installed. If this
    is not the case, you can add an entry by hand in this screen. Be careful to
    choose the correct parameters.
    
    Yaboot's main options are:
    
     * Init Message: a simple text message displayed before the boot prompt;
    
     * Boot Device: indicates where you want to place the information required
    to boot to GNU/Linux. Generally, you set up a bootstrap partition earlier
    to hold this information;
    
     * Open Firmware Delay: unlike LILO, there are two delays available with
    yaboot. The first delay is measured in seconds and at this point, you can
    choose between CD, OF boot, MacOS or Linux;
    
     * Kernel Boot Timeout: this timeout is similar to the LILO boot delay.
    After selecting Linux, you will have this delay in 0.1 second before your
    default kernel description is selected;
    
     * Enable CD Boot?: checking this option allows you to choose ``C'' for CD
    at the first boot prompt;
    
     * Enable OF Boot?: checking this option allows you to choose ``N'' for Open
    Firmware at the first boot prompt;
    
     * Default OS: you can select which OS will boot by default when the Open
    Firmware Delay expires.
cs: Yaboot je zavaděč pro počítače MacIntosh. Umožňuje spouštět jak GNU/Linux, MacOS tak i MacOSX, pokud jsou na počítači nainstalovány. Ve většině
    případů jsou tyto operační systémy správně detekovány. Pokud nejsou, můžete
    zde na této obrazovce přidat záznamy ručně. Dejte si ale pozor na správnou
    volbu parametrů.
    
    Yaboot má tyto hlavní volby:
    
     * Úvodní hláška: jednoduchá textová zpráva, která je zobrazena před výzvou.
    
     * Spouštěcí zařízení: udává místo, kde jsou informace potřebné pro spuštění
    GNU/Linuxu. Obyčejně je to bootstrap oddíl, který byl vytvořen již předtím.
    
     * Prodleva pro Firmware: narozdíl od zavaděče LILO jsou zde dvě prodlevy.
    První prodleva v sekundách umožňuje zvolit mezi spuštěním CD, OF boot,
    MacOS nebo Linuxu.
    
     * Prodleva pro jádro: tato prodleva je podobná prodlevě pro LILO.
    Udává v násobcích 0,1 vteřiny jak dlouho se čeká, než se zavede 
    výchozí jádro.
    
     * Povolit spuštění z CD?: tato volba dovoluje použít "C" pro spuštění CD.
    
     * Povolit OF Boot?: tato volba dovoluje použít "N" pro spuštění Open Firm.
    
     * Výchozí OS: vyberte výchozí OS, který se spustí po uplynutí prodlevy.

en: Yaboot mode
cs: Režim Yaboot

en: Yes
cs: Ano

en: Yes (allow this through the firewall)
cs: Ano (povolit na firewalu)

en: Yes I need DHCP
cs: Ano, potřebuji DHCP

en: Yes I need NTP
cs: Ano, potřebuji NTP

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
cs: Ano, chci automatické přihlášení s tímto (uživatelem, desktopem)

en: You appear to be running a 2.2 kernel.  If your network IP
    is automatically set by a computer in your home or office 
    (dynamically assigned), we need to allow for this.  Is
    this the case?
cs: Používáte jádro verze 2.2. Pokud je síťová IP adresa automaticky
    přidělena počítači doma nebo v práci (dynamické přidělení),
    potřebujeme tuto možnost povolit. Je to tento případ?

en: You appear to have an OldWorld or Unknown
     machine, the yaboot bootloader will not work for you.
    The install will continue, but you'll
     need to use BootX to boot your machine
cs: Zdá se, že máte nějaký neznámý počítač,
    na kterém nebude yaboot pracovat.
    Instalace bude pokračovat, ale budete
    potřebovat BootX pro spuštění systému.

en: You are about to configure an Auto Install floppy. This feature is somewhat dangerous and must be used circumspectly.
    
    With that feature, you will be able to replay the installation you've performed on this computer, being interactively prompted for some steps, in order to change their values.
    
    For maximum safety, the partitioning and formatting will never be performed automatically, whatever you chose during the install of this computer.
    
    Do you want to continue?
cs: Zde můžete nastavit disketu pro automatickou instalaci. Tato volba je někdy nebezpečná a měla by se používat s opatrností.
    
    Tato disketa dovoluje zopakovat instalaci, která již na tomto počítači byla provedena s tím, že v některých krocích lze zadat jiné hodnoty.
    
    Pro maximální bezpečnost není rozdělování disků ani formátování prováděno automaticky, i přesto, pokud to při instalaci zvolíte.
    
    Chcete pokračovat?

en: You are about to configure your computer to share its Internet connection.
    With that feature, other computers on your local network will be able to use this computer's Internet connection.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
cs: Váš počítač bude zkonfigurován pro sdílení připojení na Internet.
    Tato možnost umožňuje přístup dalších počítačů na lokální síti do Internetu přes tento počítač.
    
    Pozn.: potřebujete vyhrazený síťový adaptér pro nastavení lokální sítě (LAN).

en: You are about to install the printing system %s on a system running in the %s security level.
    
    This printing system runs a daemon (background process) which waits for print jobs and handles them. This daemon is also accessable by remote machines through the network and so it is a possible point for attacks. Therefore only a few selected daemons are started by default in this security level.
    
    Do you really want to configure printing on this machine?
cs: Pokoušíte se instalovat tiskový systém %s na počítač, bežící v bezpečností úrovni %s.
    
    Tiskový systém pracuje jako démon (proces na pozadí), který čeká na tiskové úlohy a zpracovává je. Tento démon je také přístupný ze sítě pro jiné počítače, takže se může stát předmětem síťového útoku. Proto je vybráno pouze několik služeb, které jsou v této úrovni spuštěny automaticky při startu.
    
    Chcete opravdu nastavit tiskový systém na tomto počítači?

en: You are about to set up printing to a Windows account with password. Due to a fault in the architecture of the Samba client software the password is put in clear text into the command line of the Samba client used to transmit the print job to the Windows server. So it is possible for every user on this machine to display the password on the screen by issuing commands as "ps auxwww".
    
    We recommend to make use of one of the following alternatives (in all cases you have to make sure that only machines from your local network have access to your Windows server, for example by means of a firewall):
    
    Use a password-less account on your Windows server, as the "GUEST" account or a special account dedicated for printing. Do not remove the password protection from a personal account or the administrator account.
    
    Set up your Windows server to make the printer available under the LPD protocol. Then set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
cs: Provádíte nastavení tisku s účtem na systému Windows. Kvůli chybě v klientu protokolu Samba je heslo při tisku posláno jako čistý text z příkazové řadky. Je tudíž možné, aby kdokoliv viděl toto heslo na obrazovce když si zadá příkaz např. "ps auxwww".
    
    Doporučujeme používat jednu z následujících alternativ (ve všech případech je dobré mít nastaven přístup pouze z počítačů z lokální sítě, respektivě za firewalem):
    
    Použít účet, který nemá nastaven žádné heslo, jako je "GUEST" nebo speciální účet pouze pro účely tisku. Neodstraňujte ochranu heslem z běžného účtu nebo dokonce z administrátorského účtu.
    
    Nastavte tiskárnu na Windows serveru tak, aby fungovala pod LPD protokolem. Potom nastavte tisk na této tiskárně pomocí typy spojení "%s" v aplikaci Printerdrake.

en: You are configuring an OKI laser winprinter. These printers
    use a very special communication protocol and therefore they work only when connected to the first parallel port. When your printer is connected to another port or to a print server box please connect the printer to the first parallel port before you print a test page. Otherwise the printer will not work. Your connection type setting will be ignored by the driver.
cs: Nyní nastavujete laserovou tiskárnu OKI winprinter. Tyto tiskárny používají velmi specifický komunikační protokol a mohou pracovat pouze pokud jsou připojeny k prvnímu paralelnímu portu. Pokud je tiskárna připojena na jiný port, nebo se tiskne přes server, připojte tiskárnu na první paralelní port. Jinak tisk nebude pracovat. Typ připojení bude ovladač ignorovat.

en: You are currently connected to internet.
cs: V současnosti jste připojeni k Internetu

en: You are currently using %s as Boot Manager.
    Click on Configure to launch the setup wizard.
cs: Jako správce spouštění nyní používáte %s.
    Pokud chcete spustit průvodce nastavením, klikněte na Konfigurovat.

en: You are going to configure a remote printer. This needs working network access, but your network is not configured yet. If you go on without network configuration, you will not be able to use the printer which you are configuring now. How do you want to proceed?
cs: Nyní začne konfigurace vzdálené tiskárny. To vyžaduje funkční síťové spojení, ale síť není zatím nastavena. Pokud budete pokračovat bez nastavení sítě, nebude možné použít tiskárnu, kterou požadujete. Jak chcete pokračovat?

en: You are not currently connected to Internet.
cs: V současnosti nejste připojeni k Internetu.

en: You are now proposed to set up your Internet/network connection. If you
    wish to connect your computer to the Internet or to a local network, click
    "OK". The autodetection of network devices and modem will be launched. If
    this detection fails, uncheck the "Use auto detection" box next time. You
    may also choose not to configure the network, or do it later; in that case,
    simply click the "Cancel" button.
    
    Available connections are: traditional modem, ISDN modem, ADSL connection,
    cable modem, and finally a simple LAN connection (Ethernet).
    
    Here, we will not detail each configuration. Simply make sure that you have
    all the parameters from your Internet Service Provider or system
    administrator.
    
    You can consult the ``User Guide'' chapter about Internet connections for
    details about the configuration, or simply wait until your system is
    installed and use the program described there to configure your connection.
    
    If you wish to configure the network later after installation, or if you
    are finished configuring your network connection, click "Cancel".
cs: V tomto kroku se provede nastavení připojení k internetu/síti. Pokud chcete
    připojit svůj počítač k místní síti nebo k internetu, klepněte na "OK"
    a spustí se automatická detekce síťové karty nebo modemu. Pokud tato
    detekce selže, odznačte při dalším pokusu "Použít automatickou detekci"Pokud nechcete nyní nastavit síť nebo to chcete provést později, jednoduše
    klepněte na tlačítko "Zrušit".
    Způsoby připojení jsou: tradiční modem, ISDN modem, ADSL spojení, kabelový
    modem a konečně klasické připojení do LAN sítě (Ethernet).
    
    Ujistěte se, že máte všechny dostupné informace pro připojení od svého
    poskytovatele připojení nebo od správce sítě. 
    
    Více informací naleznete v příslušné kapitole v manuálu, nebo můžete systém
    nainstalovat a použít programy na konfiguraci připojení později.
    
    Pokud nemáte žádné připojení k internetu ani k místní síti, klepněte na
    "Zrušit".

en: You can add additional entries for yaboot, either for other operating
    systems, alternate kernels, or for an emergency boot image.
    
    For other OSs, the entry consists only of a label and the "root"
    partition.
    
    For Linux, there are a few possible options:
    
     * Label: this is simply the name you will have to type at the yaboot prompt
    to select this boot option;
    
     * Image: this would be the name of the kernel to boot. Typically, vmlinux
    or a variation of vmlinux with an extension;
    
     * Root: the "root" device or ``/'' for your Linux installation;
    
     * Append: on Apple hardware, the kernel append option is used quite often
    to assist in initializing video hardware, or to enable keyboard mouse
    button emulation for the often lacking 2nd and 3rd mouse buttons on a stock
    Apple mouse. The following are some examples:
    
             video=aty128fb:vmode:17,cmode:32,mclk:71 adb_buttons=103,111 hda=autotune
    
             video=atyfb:vmode:12,cmode:24 adb_buttons=103,111
    
     * Initrd: this option can be used either to load initial modules, before
    the boot device is available, or to load a ramdisk image for an emergency
    boot situation;
    
     * Initrd-size: the default ramdisk size is generally 4,096 bytes. If you
    need to allocate a large ramdisk, this option can be used;
    
     * Read-write: normally the "root" partition is initially brought up in
    read-only, to allow a file system check before the system becomes ``live''.
    Here, you can override this option;
    
     * NoVideo: should the Apple video hardware prove to be exceptionally
    problematic, you can select this option to boot in ``novideo'' mode, with
    native frame buffer support;
    
     * Default: selects this entry as being the default Linux selection,
    selectable by just pressing ENTER at the yaboot prompt. This entry will
    also be highlighted with a ``*'', if you press [Tab] to see the boot
    selections.
cs: Pro yaboot, pro další operační systémy, pro alternativní jádra nebo pro
    záchranný disk lze zde zadat další parametry.
    
    Pro jiné OS je možné zadat pouze název a hlavní oddíl.
    
    Pro Linux je několik dalších možností:
    
     * Jmenovka: je to jednoduché jméno, které můžete napsat do příkazového
    řádku pro yaboot pro zvolení daného systému.
    
     * Obraz: je to jmého jádra, ze kterého se spustí systém. Typicky je to vmlinux
    či obdoba slova vmlinux s příponami.
    
     * Root: kořenové zeřízení "/" při instalaci Linuxu.
    
     * Přidat volby: na počítačích Apple potřebuje jádro další parametry, aby se
    správně nastavil hardware pro video, či provedla emulace tlačítek myši
    na klávesnici, protože myš u počítače Apple nemá druhé a třetí tlačítko.
    Zde jsou nějaké příklady:
    
            video=aty128fb:vmode:17,cmode:32,mclk:71 adb_buttons=103,111 hda=autotune
    
            video=atyfb:vmode:12,cmode:24 adb_buttons=103,111
    
     * Initrd: tato volba je určena moduly, které se musí nahrát do paměti ještě
    dříve, než je přístupný spouštěcí oddíl, či v případě opravy systému.
    
     * Velikost initrd: výchozí velikost ramdisku je 4,096 bytů. Pokud potřebujete
    větší velikost, zadejte sem potřebnou hodnotu.
    
     * Read-write: bežně je "root" oddíl připojen nejdříve v režimu pouze pro
    čtení, aby se provedlo otestování systému před tím, než se použije pro běh.
    Zde je možné toto chování změnit.
    
     * Bez grafiky: grafické zařízení na počítačích Apple je někdy problematické
    a tak je možné zadat tuto volbu a zvolit nativní podporu.
    
     * Výchozí: zvolí tuto položku jako výchozí pro výběr z nabídky, kdy stačí
    pouze stisknout ENTER a spustí se. Tato položka je označena "*" a všechny
    výběry se zobrazí po stisknutí tlačítka [Tab].

en: You can also use the graphical interface "xpdq" for setting options and handling printing jobs.
    If you are using KDE as desktop environment you have a "panic button", an icon on the desktop, labeled with "STOP Printer!", which stops all print jobs immediately when you click it. This is for example useful for paper jams.
cs: Lze také použít grafické rozhraní "xpdq" pro nastavení možností a ke správětiskových úloh.
    Pokud používáte grafické prostředí KDE, máte na pracovní ploše ikonu,
    pojmenovanou "STOP Printer!", který po kliknutí ihned zastaví všechnytiskové úlohy. To je vhodné třeba pro případy uváznutí papíru.

en: You can choose other languages that will be available after install
cs: Můžete si zvolit další jazyky, které budou dostupné po instalaci

en: You can copy the printer configuration which you have done for the spooler %s to %s, your current spooler. All the configuration data (printer name, description, location, connection type, and default option settings) is overtaken, but jobs will not be transferred.
    Not all queues can be transferred due to the following reasons:
cs: Konfiguraci tiskárny, kterou jste provedli pro frontu %s lze přenést na frontu %s, tj. na současnou frontu. Všechna nastavená data (jméno tiskárny, popis, umístění, typ připojení a další výchozí nastavení) budou přepsána, ale tiskové úlohy nebudou přeneseny.
    Ne všechny fronty lze přenést z následujích důvodů:

en: You can export using NFS or Samba. Which one do you want
cs: Nyní lze provést export přes NFS nebo Samba protokol. Který chcete

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
cs: Nyní můžete rozdělit váš hardisk %s.
    Až skončíte, nezapomeňte uložit změny pomocí 'w'

en: You can specify directly the URI to access the printer. The URI must fulfill either the CUPS or the Foomatic specifications. Note that not all URI types are supported by all the spoolers.
cs: Zde lze přímo zadat URI pro přístup k tiskárně. URI musí splňovat buď specifikaci CUPS nebo Foomatic. Taky pamatujte na to, že všechny URI nejsou podporovány ve všech tiskových správcích.

en: You can't install the bootloader on a %s partition
cs: Zaváděcí program nelze nainstalovat na oddíl %s

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
cs: Nemůžete označit tento balíček, protože pro jeho instalaci není dost místa

en: You can't select/unselect this package
cs: Nemůžete vybrat/nevybrat tento balíček

en: You can't unselect this package. It is already installed
cs: Nemůžete od-označit tento balíček, protože je už nainstalovaný

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
cs: Tento balíček musí být obnoven, nemůžete ho nezvolit

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
cs: Nemůžete použít JFS pro oddíl menší než 16MB

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
cs: Nemůžete použít ReiserFS pro oddíl menší než 32MB

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
cs: Nelze použít LVM Logického disku na připojený bod %s

en: You can't use an encrypted file system for mount point %s
cs: Nelze použít kryptovaný souborový systém na připojený bod %s

en: You decided to install the bootloader on a partition.
    This implies you already have a bootloader on the hard drive you boot (eg: System Commander).
    
    On which drive are you booting?
cs: Rozhodli jste se nainstalovat zavaděč systému na oddíl.
    To znamená, že již zavaděč na disku, ze kterého spouštíte systém nějaký je (např. System Commander).
    
    Ze kterého disku spouštíte systém?

en: You don't have a swap partition
    
    Continue anyway?
cs: Nemáte odkládací oddíl
    
    Chcete přesto pokračovat?

en: You don't have any configured interface.
    Configure them first by clicking on 'Configure'
cs: Nemáte nakonfigurováno žádné rozhraní.
    Nastavte jej kliknutím na 'Konfigurovat'

en: You don't have any internet connection.
    Create one first by clicking on 'Configure'
cs: Nemáte žádné připojení k Internetu.
    Vytvořte si jej kliknutím na 'Konfigurovat'

en: You don't have any partitions!
cs: Nemáte žádné oddíly!

en: You don't have enough free space on your Windows partition
cs: Nemáte dostatek volného místa na oddílu s Windows

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions
cs: Ve tabulce diskových oddílů je mezera, ale nemohu ji použít.
    Jediné řešení je přesunout primární oddíly tak, abyste měli mezeru vedle
    rozšířených oddílů.

en: You have configured multiple ways to connect to the Internet.
    Choose the one you want to use.
cs: Máte nastaveno více způsobů, jak se připojit k Internetu.
    Vyberte si jeden, který chcete použít.

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
cs: Máte více než jeden pevný disk, na který chcete instalovat Linux?

en: You have now the possibility to download software aimed for encryption.
    
    WARNING:
    
    Due to different general requirements applicable to these software and imposed
    by various jurisdictions, customer and/or end user of theses software should
    ensure that the laws of his/their jurisdiction allow him/them to download, stock
    and/or use these software.
    
    In addition customer and/or end user shall particularly be aware to not infringe
    the laws of his/their jurisdiction. Should customer and/or end user not
    respect the provision of these applicable laws, he/they will incure serious
    sanctions.
    
    In no event shall Mandrakesoft nor its manufacturers and/or suppliers be liable
    for special, indirect or incidental damages whatsoever (including, but not
    limited to loss of profits, business interruption, loss of commercial data and
    other pecuniary losses, and eventual liabilities and indemnification to be paid
    pursuant to a court decision) arising out of use, possession, or the sole
    downloading of these software, to which customer and/or end user could
    eventually have access after having sign up the present agreement.
    
    
    For any queries relating to these agreement, please contact 
    Mandrakesoft, Inc.
    2400 N. Lincoln Avenue Suite 243
    Altadena California 91001
    USA
cs: Nyní si můžete stáhnout šifrovací software.
    
    VAROVÁNÍ:
    
    Kvůli různým obecným požadavkům a nařízením různých soudních úřadů,
    vztahujícím se na tento druh software, by se měl zákazník a/nebo koncový
    uživatel ujistit, zda mu jeho soudní správa umožňuje stáhnout si, uložit
    a používat tento software.
    
    Zákazník a/nebo koncový uživatel by si měl být vědomý toho, že nesmí
    přestupovat zákony své jurisdikce. Pokud zákazník a/nebo koncový uživatel
    nebude respektovat ustanovení vztahujících se zákonů, může se vystavit
    postihu.
    
    V každém případě se Mandrakesoft i jeho výrobny a dodavatelé vzdávají
    jakékoliv zodpovědnosti za přímé i nepřímé škody (včetně ztráty zisků,
    přerušení podnikání, ztráty obchodních informací, jakožto i jiných peněžních
    ztrát a eventuálních postihů, požadavků na odškodnění a žalob) vzniklé
    vlastnictvím, používáním nebo pouhým stahováním tohoto software, ke kterému
    může mít zákazník a/nebo nebo koncový uživatel přístup když odsouhlasí
    tuto dohodu.
    
    
    Pokud máje jakékoliv dotazy vztahující se k této dohodě, kontaktujte prosím
    Mandrakesoft, Inc.
    2400 N. Lincoln Avenue Suite 243
    Altadena California 91001
    USA

en: You have now the possibility to download updated packages that have
    been released after the distribution has been made available.
    
    You will get security fixes or bug fixes, but you need to have an
    Internet connection configured to proceed.
    
    Do you want to install the updates ?
cs: Nyní máte možnost stáhnout aktualizované balíčky, které byly
    uvolněny po vydání distribuce.
    
    Můžete tak získat bezpečnostní opravy či opravy chyb, ale
    potřebujete připojení k Internetu.
    
    Chcete nainstalovat aktualizace?

en: You have one big FAT partition
    (generally used by MicroSoft Dos/Windows).
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
cs: Máte jeden veliký oddíl FAT
    (většinou používaný Microsoft Dos/Windows).
    Doporučuji vám nejprve zmenšit tento oddíl
    (klepněte na něj a potom na
    "Změnit velikost")

en: You have selected the following server(s): %s
    
    
    These servers are activated by default. They don't have any known security
    issues, but some new could be found. In that case, you must make sure to upgrade
    as soon as possible.
    
    
    Do you really want to install these servers?
cs: Vybrali jste pro instalaci následující server(y): %s
    
    
    Tyto servery budou standardně aktivovány. Přestože není známý žádný
    bezpečnostní problém, mohou se přesto vyskytnout. Je proto důležité aktualizovat
    vždy, když je to potřeba.
    
    
    Chcete opravdu nainstalovat tyto servery?

en: You have space on your disk for only %d%% of these packages.
    
    If you wish to install less than this,
    select the percentage of packages that you want to install.
    A low percentage will install only the most important packages;
    a percentage of %d%% will install as many packages as possible.
cs: Na vašem hardisku je místo pouze pro %d%% těchto balíčků.
    
    Pokud jich chcete nainstalovat ještě méně, zvolte jiný počet
    procent. Malý počet procent nainstaluje pouze ty nejdůležitější
    balíčky, %d%% nainstaluje maximální možné množství balíčků.

en: You have transferred your former default printer ("%s"), Should it be also the default printer under the new printing system %s?
cs: Byla přenesena výchozí tiskárna ("%s"). Má se nastavit jako výchozí také na vzdáleném tiskovém systému %s?

en: You haven't selected any group of packages.
    Please choose the minimal installation you want:
cs: Nevybrali jste žádnou skupinu balíčků
    Vyberte si prosím alespoň minimální instalaci

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you don't see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
cs: Můžete potřebovat změnit startovací zařízení pro Open Firmware
     pro aktivaci spouštěcího programu. Pokud nevidíte po spuštění prompt,
     stiskněte při startu Command-Option-O-F a zadajte:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Potom zadejte: shut-down
    Při dalším spuštění už uvidíte prompt.

en: You may now choose which services you wish to start at boot time.
    
    Here are presented all the services available with the current
    installation. Review them carefully and uncheck those which are not always
    needed at boot time.
    
    You can get a short explanatory text about a service by selecting a
    specific service. However, if you are not sure whether a service is useful
    or not, it is safer to leave the default behavior.
    
    !! At this stage, be very careful if you intend to use your machine as a
    server: you will probably not want to start any services which you do not
    need. Please remember that several services can be dangerous if they are
    enabled on a server. In general, select only the services you really need.
    !!
cs: Nyní si zvolte, které služby mají být spuštěny při startu počítače.
    
    Je zde seznam všech služeb, které jsou aktuálně nainstalovány.
    Prohlédněte si seznam pozorně a zrušte ty, které nepotřebujete spouštět při
    startu počítače.
    
    Pokud přejedete myší nad některou položkou, objeví se malá nápověda
    s popisem, co daná služba dělá. Pokud přesně nevíte, zda je služba užitečná
    nebo ne, je lepší ji nechat ve výchozím stavu.
    
    Rozvažte, co za služby spustit, zvláště pokud budete počítač provozovat
    jako server: nepotřebujete všechny služby. Pamatujte, že čím více služeb
    je spuštěno, tím je větší nebezpečí nežádoucího proniknutí do počítače.
    Takže povolte opravdu jen ty služby, které nezbytně potřebujete.

en: You may now provide its options to module %s.
    Note that any address should be entered with the prefix 0x like '0x123'
cs: Nyní lze zadat volby pro příslušný modul %s.
    Pozn.: každá adresa by měla být ve tvaru 0x např. '0x123'

en: You may now provide its options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
cs: Nyní můžete poskytnout modulu %s další parametry.
    Volby se zadávají ve tvaru ''jméno=hodnota jméno2=hodnota2 ...''.
    Například, ''io=0x300 irq=7''

en: You must also format %s
cs: Musíte také naformátovat %s

en: You must choose/enter a printer/device!
cs: Musíte vybrat/zadat tiskárnu/zařízení!

en: You must enter a device or file name!
cs: Musíte zadat zařízení nebo jméno souboru!

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
cs: Musíte mít FAT oddíl připojený na /boot/efi

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
cs: Musíte mít kořenový oddíl.
    K jeho vytvoření musíte zvolit jeden existující oddíl
    (nebo vytvořit nový), zvolit 'Přípojný bod'
    a nastavit ho na '/'

en: You must have a swap partition
cs: Musíte mít odkládací oddíl

en: You must indicate where you wish to place the information required to boot
    to GNU/Linux.
    
    Unless you know exactly what you are doing, choose "First sector of drive
    (MBR)".
cs: Zde se musíte rozhodnout, kam umístit informace potřebné pro spuštění systému
    GNU/Linux.
    
    Pokud přesně nevíte co zadat, ponechte "První sektor na disku (MBR)".

en: You must specify a kernel image
cs: Musíte zadat soubor s jádrem

en: You must specify a root partition
cs: Musíte zadat kořenový oddíl

en: You need a true filesystem (ext2, reiserfs) for this mount point
cs: Pro tento přípojný bod potřebujete opravdový souborový systém (Ext2, ReiserFS)

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
cs: Musíte restartovat počítač aby se projevily změny v tabulce oddílů

en: You will be able to choose them more specifically in the next step.
cs: Přesněji si budete moci vybrat v příštím kroku

en: You will receive an alert if one of the selected service is no more running
cs: Pokud jedna z vybraných služeb nepoběží, obdržíte varovnou zprávu

en: You will receive an alert if the load is higher than this value
cs: Pokud bude hodnota vetší než zadané číslo, obdržíte varovnou zprávu

en: You'll need to reboot before the modification can take place
cs: Aby se změny uplatnily budete muset restartovat počítač

en: You've selected a software RAID partition as root (/).
    No bootloader is able to handle this without a /boot partition.
    So be careful to add a /boot partition
cs: Zvolili jste softwarovou RAID oddíl jako kořenový oddíl (/).
    S tím se není schopný vypořádat žádný zaváděcí program bez použití oddílu
    /boot. Ujistěte se prosím, že tento oddíl máte.

en: Your %s scanner has been configured.
    You may now scan documents using ``XSane'' from Multimedia/Graphics in the applications menu.
cs: Váš skener %s byl nastaven.
    Nyní lze skenovat dokumenty pomocí aplikace "XSane" z nabídky aplikací Multimédia/Grafika.

en: Your HP multi-function device was configured automatically to be able to scan. Now you can scan from the command line with "ptal-hp %s scan ...". Scanning via a graphical interface or from the GIMP is not supported yet for your device. More information you will find in the "/usr/share/doc/hpoj-0.8/ptal-hp-scan.html" file on your system. If you have an HP LaserJet 1100 or 1200 you can only scan when you have the scanner option installed.
    
    Do not use "scannerdrake" for this device!
cs: Multifunkční zařízení od HP bylo nastaveno pro možnost skenování. Nyní lze skenovat příkazem "ptal-hp %s scan ..." z příkazového řádku. Skenování z grafického prostředí nebo z programu GIMP není zatím na tomto zařízení podporováno. Více informací naleznete v souboru "/usr/share/doc/hpoj-0.8/ptal-hp-scan.html". Pokud máte HP LaserJet 1100 nebo 1200, lze skenovat pouze v případě, že máte nainstalovánu podporu pro skenování.
    
    Nepoužívejte pro toto zařízení "scannerdrake"!

en: Your HP multi-function device was configured automatically to be able to scan. Now you can scan with "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" to specify the scanner when you have more than one) from the command line or with the graphical interfaces "xscanimage" or "xsane". If you are using the GIMP, you can also scan by choosing the appropriate point in the "File"/"Acquire" menu. Call also "man scanimage" and "man sane-hp" on the command line to get more information.
    
    Do not use "scannerdrake" for this device!
cs: Multifunkční zařízení od HP bylo nastaveno pro možnost skenování. Nyní lze skenovat příkazem "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" zvolíte požadovaný skener) z příkazového řádku nebo z grafického prostředí pomocí "xscanimage" nebo "xsane". Pokud používáte program GIMP, můžete také skenovat výběrem z nabídky "Soubor"/"Získat". Více informací získáte příkazem "man scanimage" a "man sane-hp".
    
    Nepoužívejte pro toto zařízení "scannerdrake"!

en: Your Windows partition is too fragmented, please run ``defrag'' first
cs: Váš diskový oddíl s Windows je příliš fragmentován, použijte nejdříve
    program 'defrag'

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
cs: Vaše karta podporuje 3D akceleraci, ale pouze s XFree %s,
    TOTO JE POUZE EXPERIMENTÁLNÍ VERZE, A MŮŽE VÉST K NESTABILITĚ SYSTÉMU.
    Vaše karta je podporována i v XFree %s, kde může mít lepší podporu pro 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
cs: Vaše karta podporuje 3D akceleraci, ale pouze s XFree %s.
    Pokud použijete XFree %s, můžete na druhou stranu dosáhnout lepších výsledků ve 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
cs: S XFree %s může vaše karta využít 3D hardwarové akcelerace.
     TOTO JE POUZE EXPERIMENTÁLNÍ VERZE, A MŮŽE VÉST K NESTABILITĚ SYSTÉMU.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s.
cs: S XFree %s může vaše karta využít 3D hardwarové akcelerace.

en: Your choice? (0/1, default `%s')
cs: Vaše volba? (0/1, výchozí '%s')

en: Your choice? (default %s)
cs: Vaše volba? (výchozí %s)

en: Your choice? (default `%s'%s)
cs: Vaše volba? (výchozí '%s'%s)

en: Your new Mandrake Linux operating system is currently being installed.
    Depending on the number of packages you will be installing and the speed of
    your computer, this operation could take from a few minutes to a
    significant amount of time.
    
    Please be patient.
cs: Nyní začne nová instalace operačního systému Mandrake Linux.
    Tato operace může trvat několik desítek minut (záleží na množství balíčků,
    které jste si vybrali pro instalaci a rychlosti vašeho počítače).
    
    Mějte prosím trpělivost a vyčkejte.

en: Your personal phone number
cs: Vaše osobní telefonní číslo

en: Your printer model
cs: Model tiskárny

en: Your system has not enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
cs: Na vašem systému není dostatek místa pro instalaci nebo aktualizaci (%d > %d)

en: Your system is low on resource. You may have some problem installing
    Mandrake Linux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
cs: Váš systém má málo systémových prostředků. Při instalaci Mandrake Linuxu se
    můžete setkat s různými problémy. Pokud se tak stane, zkuste textovou
    verzi instalačního programu. Ta se spouští tak, že při startu
    z CD mechaniky stisknete 'F1' a poté napíšete 'text'.

en: Your system support multiple head configuration.
    What do you want to do?
cs: Váš systém podporuje zobrazení na dvou monitorech.
    Co chcete dělat?

en: Yugoslavian (latin)
cs: Jugoslávské (latin)

en: access to X programs
cs: přístup k programům v X prostředí

en: access to administrative files
cs: přístup k administrativním souborům

en: access to rpm tools
cs: přístup k rpm nástrojům

en: across Network
cs: přes síť

en: activate now
cs: aktivovat nyní

en: alert configuration
cs: nastavení varování

en: allow "su"
cs: povolit "su"

en: apmd is used for monitoring batery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
cs: apmd je používán pro sledování stavu baterie a zaznamenávání přes syslog.
    Může také být použit pro vypnutí počítače při vybité baterii.

en: busmouse
cs: Busmouse

en: but not matching
cs: neshodných

en: cable connection detected
cs: detekováno kabelové připojení

en: can not open /etc/inittab for reading: %s
cs: nelze otevřít /etc/inittab pro čtení: %s

en: choose device
cs: vyberte zařízení

en: chunk size
cs: Velikost bloku(chunk)

en: click here if you are sure.
cs: klikněte zde, pokud jste si jisti.

en: commands before booting, or 'c' for a command-line.
cs: spoustecich parametru, nebo 'c' pro prikazovou radku.

en: compact
cs: kompaktní

en: consolehelper missing
cs: chybí consolehelper

en: could not find any font in your mounted partitions
cs: nelze nalézt žádné fonty v připojeném oddíle

en: could not find any font.
cs: nelze nalézt žádný font.

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
cs: cron je standardní Unixový program který spouští uživatelem zadané programy
    v předem definovaných intervalech. vixie cron má navíc mnoho vlastností,
    včetně vyšší bezpečnosti a více možností nastavení.

en: daily
cs: každý den

en: deactivate now
cs: deaktivovat nyní

en: detected %s
cs: detekováno %s

en: detected on interface %s
cs: detekováno na rozhraní %s

en: detected on port %s
cs: detekováno na portu %s

en: device
cs: zařízení

en: disable
cs: vypnout

en: dismiss
cs: odmítnout

en: done
cs: hotovo

en: enable
cs: povolit

en: error unmounting %s: %s
cs: chyba odpojování %s: %s

en: ethernet card(s) detected
cs: detekovaná(é) síťová(é) karta(y)

en: file list send by FTP : %s
cs: seznam souborů poslaný na FTP : %s

en: files sending by FTP
cs: soubory poslané přes FTP

en: fsck failed with exit code %d or signal %d
cs: selhal běh fsck s návratovým kódem %d nebo signálem %d

en: here if no.
cs: zde pokud si nejste jisti.

en: high
cs: vysoká

en: hourly
cs: každou hodinu

en: important
cs: důležité

en: kdesu missing
cs: chybí kdesu

en: level
cs: úroveň

en: load setting
cs: nahrát volby

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
cs: lpd je tiskový démon, bez kterého nebude fungovat lpr (program pro tisk).
    Je to server, který posílá tištěné dokumenty jednotlivým tiskárnám.

en: matching
cs: shodných

en: maybe
cs: může se hodit

en: mkraid failed
cs: mkraid neuspěl

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
cs: mkraid neuspěl (možná, že chybí raidtools?)

en: monthly
cs: každý měsíc

en: mount failed:
cs: chyba připojování:

en: mounting partition %s in directory %s failed
cs: připojení oddílu %s v adresáři %s selhalo

en: must have
cs: musíte mít

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve host names to IP addresses.
cs: named (BIND) je doménový (DNS) server, který překládá hostitelská jména na IP adresy.

en: new
cs: nový

en: nice
cs: nedůležité

en: no available partitions
cs: nejsou dostupné žádné diskové oddíly

en: no fonts found
cs: nebyly nalezeny žádné fonty

en: no help implemented yet.
cs: nápověda zatím nedostupná.

en: no network card found
cs: nebyla nalezena síťová karta

en: no serial_usb found
cs: nebylo nalezeno serial_usb

en: none
cs: Žádná

en: not enough room in /boot
cs: není dost místa v adresáři /boot

en: on Hard Drive
cs: na pevný disk

en: on LPD server "%s", printer "%s"
cs: na LPD serveru "%s", tiskárna "%s"

en: on Novell server "%s", printer "%s"
cs: na severu Novell "%s", tiskárna "%s"

en: on Windows server "%s", share "%s"
cs: na serveru Windows "%s", sdílená jako "%s"

en: on bus %d id %d
cs: na sběrnici %d id %d

en: options description:
    
     - Backup system files:
           
    	This option allows you to backup your /etc directory,
    	which contains all configuration files. Please be
    	careful during the restore step to not overwrite:
    		/etc/passwd 
    		/etc/group 
    		/etc/fstab
    
     - Backup User files: 
    
    	This option allows you select all users that you want 
    	to backup.
    	To preserve disk space, it is recommended that you 
    	do not include web browser's cache.
    
     - Backup Other files: 
    
    	This option allows you to add more data to save.
    	With the other backup it's not possible at the 
    	moment to select select incremental backup.		
     
     - Incremental Backups:
    
    	The incremental backup is the most powerful 
    	option for backup. This option allows you 
    	to backup all your data the first time, and 
    	only the changed afterward.
    	Then you will be able, during the restore
    	step, to restore your data from a specified
    	date.
    	If you have not selected this option all
    	old backups are deleted before each backup.
cs: popis voleb:
    
    - Záloha systémových souborů:
                
    	Tato volba zálohuje adresář /etc, který obsahuje všechny
    	konfigurační soubory. Dávejte pozor při obnově na to,
    	aby se nepřepsaly soubory:
    		/etc/passwd 
    		/etc/group 
    		/etc/fstab
    
     - Zálohovat soubory uživatelů:
    
    	Tato volba dovoluje vybrat všechny uživatele, které
    		chcete zálohovat.
    	Aby se ušetřilo místo na disku, není dobré zahrnout cache
    	od prohlížeče.
    
     - Zálohovat ostatní soubory:
    
    	Tato volba dovolí přidat další data pro zálohování.
    	V současnosti není možné při tomto zálohování zvolit
    	přírůstkové zálohování.	
    
     - Přírůstkové zálohování:
    
    	Přírůstkové zálohování je velmi mocný druh zálohování,
    	protože dovoluje zálohovat všechna data pouze poprvé
    	a dále se zálohují pouze změny.
    	Během obnovy tak budete moci zadat, od jakého data se
    	mají data obnovit.
    	Pokud nezvolíte tuto možnost, bude při každé záloze
    	předchozí záloha smazána.

en: options description:
    
     In this step Drakbackup allow you to change:
    
     - The compression mode:
        
          If you check bzip2 compression, you will compress
          your data better than gzip (about 2-10 %).
          This option is not checked by default because
          this compression mode needs more time ( about 1000% more).
     
     - The update mode:
    
          This option will update your backup, but this
          option is not really useful because you need to
          decompress your backup before you can update it.
          
     - the .backupignore mode:
    
          Like with cvs, Drakbackup will ignore all references
          included in .backupignore files in each directories.
          ex: 
             /*> cat .backupignore*/
             *.o
             *~
             ...
cs: Popis voleb:
    
     V tomto kroku Drakbackup může změnit:
    
     - Režim komprese:
         
          Pokud zvolíte bzip2, budete mít kompresi
          lepší než pomocí gzip (okolo 2-10%).
          Tato volba není zvolena jako výchozí, protože
           vyžaduje daleko více času (až o 1000% více).
    
     - Režim zálohování:
    
           Tato volba aktualizuje zálohu, ale není moc zajímavá,
           protože před aktualizací musíte nejdříve zálohu obnovit.
           
    - použití souboru .backupignore:
    
           Stejně jako pro cvs, i pro Drakbackup lze uvést seznam
           souborů v .backupignore, které budou při zálohování ignorovány.
           např.:
                  \$> cat .backupignore
                   *.o
                   *~
                   ...

en: options description:
    
    Please be careful when you are using ftp backup, because only 
    backups that are already built are sent to the server.
    So at the moment, you need to build the backup on your hard 
    drive before sending it to the server.
cs: popis voleb:
    
    Buďte opatrní při zálohování na FTP, protože na server je poslána
    pouze již vytvořená záloha.
    Je tudíž vhodné nejdříve provést zálohu na disk před tím, než
    ji pošlete na server.

en: paranoid
cs: paranoidní

en: parse all fonts
cs: zpracovávám všechny fonty

en: partition %s
cs: diskovém oddílu %s

en: partition %s is now known as %s
cs: oddíl %s je nyní rozpoznán jako %s

en: password
cs: heslo

en: pfm fonts conversion
cs: konverze pfm fontů

en: please choose the date to restore
cs: Vyberte datum obnovení zálohy

en: please wait during ttmkfdir...
cs: čekejte prosím, právě běží ttmkfdir...

en: please wait, parsing file: %s
cs: čekejte prosím, zpracovávám soubor: %s

en: re-type password
cs: heslo znova

en: reconfigure
cs: překonfigurovat

en: restore description:
     
    Only the most recent date will be used ,because with incremental 
    backups it is necesarry to restore one by one each older backups.
    
    So if you don't like to restore an user please unselect all his
    check box.
    
    Otherwise, you are able to select only one of this
    
     - Incremental Backups:
    
    	The incremental backup is the most powerfull 
    	option to use backup, this option allow you 
    	to backup all your data the first time, and 
    	only the changed after.
    	So you will be able during the restore
    	step, to restore your data from a specified
    	date.
    	If you have not selected this options all
    	old backups are deleted before each backup.
cs: Popis voleb pro obnovu:
    
    Bude použita záloha s nejaktuálnějším datem, protože při
    přírůstkovém zálohování je nutné provádět obnovu jednu
    za druhou směrem ke starším datům.
    
    Pokud nechcete obnovit uživatele, odznačte všechny
    jeho zaškrtávací políčka.
    
    Jinak je možné si vybrat pouze jednoho z nich
    
     - Přírůstkové zálohování:
    
    	Přírůstkové zálohování je velmi mocný druh zálohování,
    	protože dovoluje zálohovat všechna data pouze poprvé
    	a dále se zálohují pouze změny.
    	Během obnovy tak budete moci zadat, od jakého data se
    	mají data obnovit.
    	Pokud nezvolíte tuto možnost, bude při každé záloze
    	předchozí záloha smazána.

en: restrict
cs: omezení

en: running
cs: spuštěno

en: search
cs: vyhledat

en: select path to restore (instead of / )
cs: vyberte cestu pro obnovu (kromě / )

en: serial
cs: Sériová

en: service setting
cs: nastavení služeb

en: simple
cs: jednoduchý

en: stopped
cs: zastaveno

en: tinyfirewall configurator
    
    This configures a personal firewall for this Mandrake Linux machine.
    For a powerful dedicated firewall solution, please look to the
    specialized MandrakeSecurity Firewall distribution.
cs: Konfigurace tinyfirewallu
    
    Zde je možné nastavit jednoduchý firewall pro Mandrake Linux.
    Pro výkonné řešení firewallu použijte specializovanou
    distribuci MandrakeSecurity Firewall.

en: total progess
cs: celkový průběh

en: ttf fonts conversion
cs: konverze ttf fontů

en: type1inst building
cs: vytvářím type1inst

en: usage: keyboarddrake [--expert] [keyboard]
cs: použití: keyboarddrake [--expert] [klávesnice]

en: use dhcp
cs: použít dhcp

en: use pppoe
cs: použít pppoe

en: use pptp
cs: použít pptp

en: very nice
cs: nejméně důležité

en: weekly
cs: každý týden

en: with /usr
cs: s /usr

en: xfs restart
cs: restart xfs
