DrakX VERSION - en to bg translation catalogue (1241 entries)

en: 
    
    
    We are now going to configure the %s connection.
    
    
    Press OK to continue.
bg: 
    
    
    Сега ще настроим %s връзката.
    
    Натиснете OK, за да продължите.

en: 
    Chances are, this partition is
    a Driver partition, you should
    probably leave it alone.
bg: 
    Вероятно е този дял да е
    Драйвер-дял, може би трябва
    трябва да го оставите.

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the irq and io of your card.
bg: 
    Ако имате ISA карта, стойностите на следващия екран трябва да са верни.
    
    Ако имате PCMCIA карта, ще трябва да знаете IRC и IO на картата си.

en: 
    Mark the printers which you want to transfer and click 
    "Transfer".
bg: 
    Отбележете принтерите, които искате да прехвърлите и цъкнете
    "Прехвърли".

en: 
    The "%s" and "%s" commands also allow to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
bg: 
    Командите "%s" и "%s" също така позволяват да поправяте избраните настройки за определена работа на принтера. Просто добавете исканите настройки към командния ред, напр. "%s <file>".

en: 
    The "%s" command also allows to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
bg: 
    Командата "%s" също така ви позволява да поправите настройките на опциите за определена работа на принтера. Просто добавете целаните настройки към командния ред, напр. "%s <file>".

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
bg: 
    Тази специална стартираща
    ивица на дяла е за двойно
    стартиране на системата ви.

en: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a network. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.
bg: 
    Внимание
    
    Моля, прочетете условията по-долу. Ако не сте съгласни с някое от тях,
    не можете да продължите инсталацията на следващия CD носител. Натиснете
    'Откажи', за да продължите инсталацията без тези носители.
    
    
    Някои компоненти съдържащи се в следващия CD носител не са разпространяват
    под GPL Лиценза или подобен такъв. Всеки такъв компонент е под условията
    и положенията на специфичния му лиценз. Моля, прочетете внимателно и изцяло
    тези специфични лицензи преди да използвате или разпространявате споменатите
    компоненти.
    Такива лицензи по принцип предотвратява преноса, копирането (освен с цел
    съхранение), разпространяването, обратния инженеринг, деасемблирането
    декомпилацията или модификацията на компонентите.
    Всяко нарушаване на спогодбата незабавно преустановява правата ви по
    специфичния лиценз. Освен ако специфичния лиценз ви дава такива права,
    обикновено не можете да инсталирате програмите на повече от една система
    или да ги пригаждате за използване в мрежа. Ако не сте сигурни, моля
    свържете се с дистрибуция или редактора на компонена.
    Прехвърлянето на трети лица или копирането на всяка компонента, включително
    на документацията, обикновено са забранени.
    
    
    Всички права на компонентите от следващия CD носител принадлежат на
    съответните им автори и са защитени като интелектуална собственост от
    законите за авторски права приложими за софтуерните програми.

en: 
    You can connect to Internet or reconfigure your connection.
bg: 
    Можете да се свържете към Интернет или да пренастроите връзката.

en: 
    You can disconnect or reconfigure your connection.
bg: 
    Можете да се отвържете или да пренастроите връзката.

en: 
    You can reconfigure your connection.
bg: 
    Можете да пренастроите връзката.

en: 
    try to change some parameters
bg: 
    опитайте се да промените някои параметри

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
bg:   <Tab>/<Alt-Tab> между елементите  | <Space> избира  | <F12> следващ екран

en:  (Default)
bg:  (По подразбиране)

en:  (driver %s)
bg:  (драйвер %s)

en: %d minutes
bg: %d минути

en: %d packages
bg: %d пакета

en: %d seconds
bg: %d секунди

en: %s formatting of %s failed
bg: %s форматиране от %s провалено

en: (already added %s)
bg: (вече прибавих %s)

en: (module %s)
bg: (модул %s)

en: (on %s)
bg: (на %s)

en: (on this machine)
bg: (на тази машина)

en: , %s sectors
bg: , %s сектора

en: /File/-
bg: /Файл/-

en: /File/Save _As
bg: /Файл/Запиши _Като

en: /File/_New
bg: /Файл/_Нов

en: /File/_Open
bg: /Файл/_Отвори

en: /File/_Quit
bg: /Файл/_Изход

en: /File/_Save
bg: /Файл/_Запис

en: /Help/_About...
bg: /Помощ/_За...

en: /Options/Test
bg: /Опции/Тест

en: /_File
bg: /_Файлове

en: /_Help
bg: /_Помощ

en: /_Options
bg: /_Опции

en: 1 MB
bg: 1 МБ

en: 1 button
bg: 1 бутон

en: 1 minute
bg: 1 минута

en: 16 MB
bg: 16 МБ

en: 16 million colors (24 bits)
bg: 16 милиона цвята (24 бита)

en: 2 MB
bg: 2 МБ

en: 2 buttons
bg: 2 бутона

en: 256 colors (8 bits)
bg: 256 цвята (8 бита)

en: 256 kB
bg: 256 КБ

en: 3 buttons
bg: 3 бутона

en: 32 MB
bg: 32 МБ

en: 32 thousand colors (15 bits)
bg: 32 хиляди цвята (15 бита)

en: 4 MB
bg: 4 МБ

en: 4 billion colors (32 bits)
bg: 4 милиарда цвята (32 бита)

en: 512 kB
bg: 512 КБ

en: 64 MB or more
bg: 64 МБ или повече

en: 65 thousand colors (16 bits)
bg: 65 хиляди цвята (16 бита)

en: 8 MB
bg: 8 МБ

en: 8514 Compatible, 1024x768 at 87 Hz interlaced (no 800x600)
bg: 8514-съвместим, 1024x768 на 87 Hz interlaced (няма 800x600)

en: <- Previous
bg: <- Предишен

en: <control>N
bg: <контрол>N

en: <control>O
bg: <контрол>O

en: <control>Q
bg: <контрол>Q

en: <control>S
bg: <контрол>S

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    LILO (or grub) on your system, or another operating system removes LILO, or LILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures. Would you like to create a bootdisk for your system?
    %s
bg: Клиентски bootdisk е необходим за стартиране в Linux системата ви независимо
    от обикновената зареждаща програма. Това е полезно, ако не искате да инсталирате
    LILO (или GRUB) на системата си или ако някоя друга операционна система махне LILO или LILO не
    работи с хардуерната ви настройка. Bootdisk-ът може да бъде използван със
    спасителната дискета на Mandrake, улесняваща възстановяването при редки
    случаи на срив. Искате ли да създам bootdisk за системата ви ?
    %s

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    SILO on your system, or another operating system removes SILO, or SILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures.
    
    If you want to create a bootdisk for your system, insert a floppy in the first
    drive and press "Ok".
bg: Клиентскят bootdisk е необходим за стартиране в Linux системата ви независимо
    от обикновения bootloader. Това е полезно, ако не искате да инсталирате
    SILO на системата си, ако някоя друга операционна система махне SILO
    или ако SILO не работи с хардуерната ви настройка. Клиентският bootdisk
    може да бъде използван със
    спасителният образ на Mandrake, улесняваки възстановяването при редки
    случаи на срив.
    
    Ако искате да създадете bootdisk за вашата система, поставете дискета в
    първото устройство и натиснете "Ok".

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
bg: Графична среда с потребителски набор от приложения и desktop инструменти

en: A library which defends against buffer overflow and format string attacks.
bg: Библиотека, която осигурява защита от aтаки с препълване на буфер и форматни стрингове.

en: A printer named "%s" already exists under %s. 
    Click "Transfer" to overwrite it.
    You can also type a new name or skip this printer.
bg: Принтер с име "%s" вече съществува в %s.
    Цъкнете "Прехвърли", за да го презапишете.
    Можете също така да напишете ново име или да пропуснте принтера.

en: A problem occured while restarting the network: 
    
    %s
bg: Изникна проблем при рестартирането на мрежата:
    
    %s

en: A tool to monitor your logs
bg: Инструмент за преглеждане на вашите лог файлове

en: A valid URI must be entered!
bg: Трябва да бъде въведен валиден URI !

en: ADSL connection
bg: ADSL връзка

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
bg: ВСИЧКИ съществуващи дялове и даннитe върху тях на %s ще бъдат загубени

en: Abort
bg: Отказ

en: Accept
bg: Приеми

en: Accept user
bg: Приеми потребител

en: Account Login (user name)
bg: Име на акаунта (потебителско име)

en: Account Password
bg: Парола на акаунта

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
bg: Активира/деактивира всички мрежови интерфейси, настроени да се пускат
    при стартиране на машината.

en: Adapter %s: %s
bg: Адаптер %s: %s

en: Add
bg: Добави

en: Add a user
bg: Добавяне на потребител

en: Add to LVM
bg: Прибави към LVM

en: Add to RAID
bg: Прибави към RAID

en: Add user
bg: Добави потребител

en: Advanced
bg: Напредничав

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
bg: След промяна на типа на дяла %s, всички данни върху него ще бъдат загубени

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
bg: След форматиране на дяла %s, всички данни върху него ще бъдат загубени

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
bg: След промяна големината на дяла %s, данниte върху него ще бъдат загубени

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
bg: След като стане това, препоръчваме ви да рестартирате X
    средата си, за да избегнете проблеми със смяната името на хоста.

en: Albanian
bg: Албанска

en: Alcatel speedtouch usb
bg: Alcatel speedtouch USB

en: All
bg: Всички

en: All data on this partition should be backed-up
bg: Всички данни на този дял трябва да бъдат архивирани

en: All primary partitions are used
bg: Всички първични дялове се използват

en: Alternative test page (A4)
bg: Алтернативна тестова страница (А4)

en: Alternative test page (Letter)
bg: Алтернативна тестова страница (Писмо)

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
bg: Забавни програми: аркадни игри, игри на маса, стратегии и т.н.

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
bg: Появи се грешка - не са открити валидни устройства, върху които да бъдат създадени нови файлови системи. Моля проверете твърдия си диск си за причината за този проблем

en: An error has occurred, try to change some parameters
bg: Появи се грешка, опитайте се да промените някои параметри

en: An error has occurred:
bg: Появи се грешка:

en: An error occurred
bg: Появи се грешка

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
bg: Появи се грешка, но не знам как да се справя с нея деликатно.
    Можете да продължите на свой риск.

en: Anacron a periodic command scheduler.
bg: Anacrton - периодично изпълняване на команди по разписание.

en: Any partitions that have been newly defined must be formatted for use
    (formatting means creating a filesystem).
    
    At this time, you may wish to reformat some already existing partitions to
    erase any data they contain. If you wish to do that, please select those
    partitions as well.
    
    Please note that it is not necessary to reformat all pre-existing
    partitions. You must reformat the partitions containing the operating
    system (such as "/", "/usr" or "/var") but you do not have to
    reformat partitions containing data that you wish to keep (typically
    "/home").
    
    Please be careful when selecting partitions. After formatting, all data on
    the selected partitions will be deleted and you will not be able to recover
    any of it.
    
    Click on "OK" when you are ready to format partitions.
    
    Click on "Cancel" if you want to choose another partition for your new
    Mandrake Linux operating system installation.
    
    Click on "Advanced" if you wish to select partitions that will be checked
    for bad blocks on the disk.
bg: Всички новодефинирани дялове трябва да бъдат форматирани, за да се използват
    (форматиране означава създаване на файлова система).
    
    В този момента може би искате да преформатирате някои съществуващи дялове, за
    да изтриете всякакви данни, които съдържат. Ако искате да го направите, моля
    изберете тях.
    
    Моля, отбележете, че не е необходимо да преформатирате всички дялове
    съществуващи отпреди. Трябва да преформатирате дяловете съдържащи
    операционната система (като "/", "/usr" или "/var"), но това не е
    задължително за дялове съдържащи данни, които искате да запазите (обикновено
    "/home").
    
    Моля, бъдете внимателни, когато избирате дяловете. След форматиране всички
    данни на посочените дялове ще бъдат изтрити и няма да можете да ги
    възстановите.
    
    Цъкнете "OK", когато сте готови да форматирате далове.
    
    Цъкнете "Отказ", ако искате да изберете други дялове за инсталация на новата
    си Mandrake Linux операционна система.
    
    Цъкнете "Напредничав", ако искате да изберете дялове, които да бъдат
    проверени за лоши блокове от диска.

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
bg: Apache е World Wide Web (WWW) сървър. Той служи да обработва на HTML файлове
    и CGI.

en: Apache, Pro-ftpd
bg: Apache и Pro-ftpd

en: Append
bg: Допълване

en: Apply
bg: Приложи

en: Archiving, emulators, monitoring
bg: Архивираши, емулация, наблюдение

en: Are you running a POP or IMAP server here? This would
    be used to host non-web-based mail accounts for people via 
    this machine.
bg: Имате ли POP или IMAP сървър тук ? Това може да бъде
    използвано да приютяване на не-web-базирани пощенски акаунти
    през тази машина.

en: Are you running a mail server here? If you're sending you 
    messages through pine, mutt or any other text-based mail client,
    you probably are.  Otherwise, you should firewall this off.
bg: Имате ли пощенски сървър тук ? Ако изпращате съобщенията си
    чрез pine, mutt или какъвто и да е друг текстов пощенски клиент,
    може би имате. В противен случай, трябва да защитите това.

en: Are you running a name server on this machine? If you didn't set one
    up to give away IP and zone information to the whole Internet, please
    answer no.
bg: Използвате ли Name сървър на тази машина ? Ако не искате да предоставяте
    информация за IP-та и зони на целия Интернет, моля, отговорете Не.

en: Are you running a web server on this machine that you need the whole
    Internet to see? If you are running a webserver that only needs to be
    accessed by this machine, you can safely answer NO here.
bg: Използвате ли Web сървър на тази машина, който искате целият Интернет
    за вижда ? Ако използвате, който трябва да бъде достъпен от тази машина,
    можете спокойно да отговорите с Не тук.

en: Are you running an FTP server here that you need accessible to the
    Internet? If you are, we strongly recommend that you only use it for
    Anonymous transfers. Any passwords sent by FTP can be stolen by some
    attackers, since FTP also uses no encryption for transferring passwords.
bg: Имате ли FTP сървър тук, който трябва да е достъпен за Интернет ?
    Ако имате, силно ви препоръчваме да го използвате за анонимни трансфери.
    Всички пароли изпращани по FTP могат да бъдат откраднати от атакуваща
    личност, тъй като FTP не използва криптография за прехвърлянето им.

en: Armenian (old)
bg: Арменска (стара)

en: Armenian (phonetic)
bg: Арменска (фонетичен)

en: Armenian (typewriter)
bg: Арменска (пишеща машина)

en: Assign raw devices to block devices (such as hard drive
    partitions), for the use of applications such as Oracle
bg: Свържи чисти драйвери с блокови устройства (като дялове
    на твърдия диск), за употребята от приложения като Oracle

en: At this point, it is time to choose the security level desired for the
    machine. As a rule of thumb, the more exposed the machine is, and the more
    the data stored in it is crucial, the higher the security level should be.
    However, a higher security level is generally obtained at the expense of
    easiness of use. Refer to the "msec" chapter of the ``Reference Manual''
    to get more information about the meaning of these levels.
    
    If you do not know what to choose, keep the default option.
bg: В този момент, трябва да изберете нивото на сигурност, което искате за
    машината. По правило, колкото повече машината ви е достъпна и колкото повече
    данни се съхраняват на нея, толкова по-високо трябва да е нивото на сигурност.
    Въпреки това, високата сигурност е за сметка на лекотата на работа.
    Обърнете се към главата MSEC на Reference Manual, за да получите повече информация
    за значението на тези нива.
    
    Ако не знаете както да изберете, изберете опцията по подразбиране.

en: Audio-related tools: mp3 or midi players, mixers, etc
bg: Инструменти за аудио: MP3 или MIDI плейъри, миксери, и т.н.

en: Authentication
bg: Идентификация

en: Authentication LDAP
bg: LDAP ауторизация

en: Authentication NIS
bg: NIS ауторизация

en: Auto Install Configurator
bg: Настройчик на автоматична иснталация

en: Auto allocate
bg: Автоматично създаване

en: Automated
bg: Автоматизиран

en: Automatic CUPS configuration
bg: Автоматична настройка на CUPS

en: Automatic IP
bg: Автоматичен IP адрес

en: Automatic Steps Configuration
bg: Настройка на автоматичните стъпки

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
bg: Автоматично засичане и настройка на хардуера при стартиране.

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
bg: Автоматично регенериране на header-ите на адрото, в /boot за
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h

en: Automatic time synchronization (using NTP)
bg: Автоматична синхронизация на времето (използва NTP)

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and XFree at boot.
bg: Автоматично включване на numlock клавиша под конзола и
    XFree при стартитане.

en: Autoprobe
bg: Автоматично засичане

en: Azerbaidjani (latin)
bg: Азербайджанска (латиница)

en: Bad backup file
bg: Лош backup-файл

en: Bad choice, try again
bg: Лош избор, опитайте отново

en: Bad package
bg: Лош пакет

en: Be careful: this operation is dangerous.
bg: Внимание: тази операция е опасна

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
bg: Тъй като правите мрежова инсталация, мрежата ви вече е настроена.
    Цъкнете Ok, за да запазите настройката, или Отмяна, за да пренастоите Интернет и мрежовата си връзка.

en: Before continuing, you should read carefully the terms of the license. It
    covers the whole Mandrake Linux distribution, and if you do not agree with
    all the terms in it, click on the "Refuse" button which will immediately
    terminate the installation. To continue with the installation, click on the
    "Accept" button.
bg: Преди да продължите, трябва внимателно да прочетете условията на лиценза. Той
    покрива цялата Mandrake Linux дистрибуция, и, ако не сте съгласни с всички условия
    в него, цъкнете на бутона Отказ. Това незабавно ще приключи инсталацията. За да
    продължите с инсталацията, цъкнете на бутона Приеми.

en: Belarusian
bg: Беларуска

en: Belgian
bg: Белгийска

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
bg: Книги и HOTWO-та за Linux и свободния софтуер

en: Boot Protocol
bg: Стартиращ протокол

en: Boot Style Configuration
bg: Настройка на начина на стартиране

en: Boot device
bg: Стартиращо устройство

en: Boot from DOS/Windows (loadlin)
bg: Стартиране от DOS/Windows (loadlin)

en: Bootloader installation
bg: Bootloader инсталация

en: Bootloader main options
bg: Опции на зареждащата програма

en: Bootloader to use
bg: Използвана зареждащата програма

en: Brazilian (ABNT-2)
bg: Бразилска (ABNT-2)

en: Bringing down the network
bg: Изключване на мрежата

en: Bringing up the network
bg: Включвам мрежата

en: Button 2 Emulation
bg: Имитация на 2 бутона

en: Button 3 Emulation
bg: Имитация на 3 бутона

en: Buttons emulation
bg: Имитация на бутони

en: C and C++ development libraries, programs and include files
bg: Библиотеки за разработка на C и C++, програми и include файлове

en: CUPS - Common Unix Printing System
bg: CUPS - Обща Unix Принтерна Система

en: CUPS server IP
bg: IP на CUPS сървъра

en: Cable connection
bg: Кабелна връзка

en: Calendar
bg: Календар

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID md%d
bg: Не мога да прибавя дял към _форматиран_ RAID md%d

en: Can't open %s for writing: %s
bg: Не мога да отворя %s за запис: %s

en: Can't open %s: %s
bg: Не мога да отворя %s: %s

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
bg: Не мога да махна точката на монтиране, тъй като дялът се използва за loopback.
    Първо махнете loopback

en: Can't use broadcast with no NIS domain
bg: Не можете да използвате broadcast без NIS домейн

en: Can't write file %s
bg: Файлът %s не може да бъде записан

en: Canadian (Quebec)
bg: Канадска (Квебек)

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Card IO
bg: IO на картата

en: Card IO_0
bg: IO_0 на картата

en: Card IO_1
bg: IO_1 на картата

en: Card IRQ
bg: IRQ на картата

en: Card mem (DMA)
bg: Памет (DMA) на картата

en: Cd-Rom labeled "%s"
bg: CD-ROM озаглавен "%s"

en: Change Cd-Rom
bg: Смяна на CD-ROM

en: Change Graphic card
bg: Променете графичната карта

en: Change Monitor
bg: Променете монитора

en: Change Resolution
bg: Променете разделителната способност

en: Change Server options
bg: Променете опциите на сървъра

en: Change partition type
bg: Промяна типа на дяла

en: Change type
bg: Промяни типа

en: Change your Cd-Rom!
    
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
bg: Сменете CD-ROM !
    
    Моля, сложете CD-ROM озаглавен "%s" в устройството и натиснете Ok, когато сте готови.
    Ако го нямате, натиснете Отмяна, за да избегнете инсталирането от този CD-ROM.

en: Check bad blocks?
bg: Проверка за лоши сектори ?

en: Checking installed software...
bg: Проверка на инсталирания софтуер...

en: Choose a X server
bg: Изберете X сървър

en: Choose a file
bg: Изберете файл

en: Choose a mirror from which to get the packages
bg: Изберете огледален сървър,от който да получите пакетите

en: Choose a monitor
bg: Изберете монитор

en: Choose a partition
bg: Изберете дял

en: Choose action
bg: Изберете действие

en: Choose an existing LVM to add to
bg: Изберете съществуващ LVM за прибавяне

en: Choose an existing RAID to add to
bg: Изберете съществуващ RAID за прибавяне

en: Choose another partition
bg: Изберете друг дял

en: Choose file
bg: Изберете файл

en: Choose options for server
bg: Изберете опции за сървъра

en: Choose packages to install
bg: Пакети за инсталиране

en: Choose security level
bg: Изберете ниво на сигурност

en: Choose the connection you want to configure
bg: Изберете връзката, който искате да използвате

en: Choose the default user:
bg: Изберете подразбиращ се потребител :

en: Choose the floppy drive you want to use to make the bootdisk
bg: Изберете флопи драйв,където да направите стартираща дискета

en: Choose the hard drive you want to erase in order to install your new
    Mandrake Linux partition. Be careful, all data present on it will be lost
    and will not be recoverable!
bg: Изберете твърдия диск, който искате да изтрете, за да
    инсталирам новия ви Mandrake Linux дял. Внимание, всички данни на него ще бъдат загубени
    и няма да могат да се възстановят.

en: Choose the mount points
bg: Изберете места за монтиране

en: Choose the network interface
bg: Изберете мрежов интерфейс

en: Choose the new size
bg: Изберете нова големина

en: Choose the packages you want to install
bg: Изберете пакетите, които искате да инсталирате

en: Choose the partitions you want to format
bg: Изберете дяловете, които искате да форматирате

en: Choose the profile to configure
bg: Изберете профил за настройка

en: Choose the resolution and the color depth
bg: Изберете разделителна способност и дълбочина на цветовете

en: Choose the sizes
bg: Изберете големините

en: Choose the tool you want to use
bg: Изберете инструмента, който искате да използвате

en: Choose the window manager to run:
bg: Изберете Windows Manager за стартиране:

en: Choose which services should be automatically started at boot time
bg: Избира услугите, които трябва да се пуснат при пускане на машината

en: Choose your country
bg: Изберете страната си

en: Choose your keyboard
bg: Избор на клавиатура

en: Choose your language
bg: Избор на език

en: Chunk size %s
bg: Размер на парчето %s

en: Circular mounts %s
bg: "Омагьосан кръг" от монтирания: %s

en: Clean /tmp at each boot
bg: Почистване на /tmp при всяко зареждане

en: Clear all
bg: Изчисти всичко

en: Click here to launch the wizard ->
bg: Цъкнете тук, за да стартирате магьосника ->

en: Click on "OK" if you want to delete all data and partitions present on
    this hard drive. Be careful, after clicking on "OK", you will not be able
    to recover any data and partitions present on this hard drive, including
    any Windows data.
    
    Click on "Cancel" to cancel this operation without losing any data and
    partitions present on this hard drive.
bg: Цъкнете "OK", ако искате да изтриете всички данни и
    дялове съществуващи на този твърд диск. Внимание, след цъкане на "OK", нямада можете да възстановите каквито и да било данни и дялове съществуващи на този твърд диск,
    включително каквито и да е Windows данни.
    
    Цъкнете "Отмяна", за да отмените тази операция без загуба да данните и
    дяловете съществуващи на този твърд диск.

en: Clients for different protocols including ssh
bg: Клиенти за различни протоколи включително SSH

en: Close
bg: Затвори

en: Collapse Tree
bg: Изчисти дървото

en: Color depth: %s
bg: Дълбочина на цвета: %s

en: Compact
bg: Компактен

en: Complete (%dMB)
bg: Пълна (%dMB)

en: Computing FAT filesystem bounds
bg: Изчислявам границите на fat файловата система

en: Computing Windows filesystem bounds
bg: Изчислявам границите на Windows файловата система

en: Configuration
bg: Настройка

en: Configuration complete.  May we write these changes to disk?
bg: Настройката завършена. Да запишем ли промените на диска ?

en: Configuration of a remote printer
bg: Настройка на отдалечен принтер

en: Configure
bg: Настрой

en: Configure Internet Access...
bg: Настройка на Интернет достъпа ...

en: Configure Local Area Network...
bg: Настойка на локална мрежа ...

en: Configure X
bg: Настройка на Х

en: Configure mouse
bg: Настройка на мишка

en: Configure networking
bg: Настойка на мрежата

en: Configure only card "%s" (%s)
bg: Настройка само на карта "%s" (%s)

en: Configure services
bg: Настройка на услугите

en: Configure the network now
bg: В момента настройвам мрежата

en: Configuring IDE
bg: Настройка на IDE

en: Configuring PCMCIA cards...
bg: Настройка на PCMCIA картите ...

en: Configuring network
bg: Настойка на мрежата

en: Configuring network device %s
bg: Настройка на мрежовото устройство %s

en: Configuring printer "%s" ...
bg: Настройка на принтера "%s" ...

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
bg: Настройващи скриптове, инсталиране на софтуер, стартиране на сървъри...

en: Configuring...
bg: Настройка ...

en: Congratulations!
bg: Поздравления !

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandrake Linux,
    consult the Errata available from:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/82errata.php3
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandrake Linux User's Guide.
bg: Поздравления, инсталацията е преключена.
    Премахнете стартовото устройство и натисене Enter за да рестартирайте.
    
    
    За информация относно поправки, на тази версия на Mandrake Linux,
    се консултирайте с Errata, на адрес : 
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/82errata.php3
    
    
    Информация за настройване на системата ви можете да намерите в
    слединсталационната глава от Official Mandrake Linux User's Guide.

en: Congratulations, the network and Internet configuration is finished.
    The configuration will now be applied to your system.
bg: Поздравления, мрежовате и Интернет настройката е завършена.
    
    Настройките ще бъдат приложени към системата ви.

en: Connect
bg: Свържи

en: Connect to the Internet
bg: Свържи се към Интернет

en: Connect...
bg: Свързване ...

en: Connected
bg: Свързан

en: Connection Configuration
bg: Настройка на връзката

en: Connection name
bg: Име на връзката

en: Connection speed
bg: Скорост на връзката

en: Connection timeout (in sec)
bg: Timeout на връзката (в сек)

en: Connection type:
bg: Тип на връзката:

en: Console Tools
bg: Конзолни инструменти

en: Contacting the mirror to get the list of available packages
bg: Свързване с огледалния сървър за получаване на списъка с пакетите

en: Content of the file
bg: Съдържание на файла

en: Continue
bg: Нататък

en: Continue anyway?
bg: Продължение въпреки всичко ?

en: Control Center
bg: Контролен център

en: Copying %s
bg: Копиране на %s

en: Create
bg: Създай

en: Create a bootdisk
bg: Създаване на boot-дискета

en: Create a new partition
bg: Създай нов дял

en: Creating and formatting file %s
bg: Създаване и форматиране на файла %s

en: Creating auto install floppy
bg: Подготвям дискета с автоматична инсталация

en: Creating bootdisk
bg: Създаване на стартираща дискета

en: Croatian
bg: Хърватска

en: Custom
bg: Клиентска

en: Custom disk partitioning
bg: Клиентско разделяне на диска

en: Czech (QWERTY)
bg: Чешка (QWERTY)

en: Czech (QWERTZ)
bg: Чешка (QWERTZ)

en: DHCP Client
bg: DHCP клиент

en: DHCP client
bg: DHCP клиент

en: DNS server
bg: DNS сървър

en: DNS/NIS
bg: FND/NIS

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
bg: Буква на устройството под DOS: %s (просто предположение)

en: Danish
bg: Датска

en: Database
bg: Сървър, Бази-данни

en: Database Server
bg: Сървър Бази-данни

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default OS?
bg: ОС по подразбиране ?

en: Default printer
bg: Принтер по подразбиране

en: Del profile...
bg: Изтрой профил ...

en: Delay before booting default image
bg: Забавяне преди стартирането на default дяла

en: Delete
bg: Изтрий

en: Description
bg: Описание

en: Desktop
bg: Десктоп

en: Detailed information
bg: Подробна информация

en: Details
bg: Подробности

en: Detecting devices ...
bg: Засичане на устройства ...

en: Detecting devices...
bg: Откриване на устройства ...

en: Development
bg: Разработка

en: Device:
bg: Устройство:

en: Dialing mode
bg: Режим на набиране

en: Dialup options
bg: Опции за избиране по телефон

en: Did it work properly?
bg: Проработи ли както трябва ?

en: Directory %s already contain some data
    (%s)
bg: Директорията %s вече съдържа някакви данни
    (%s)

en: Disabling servers...
bg: Изключване на сървъри ...

en: Disconnect
bg: Отвържи

en: Disconnect...
bg: Отвързване ...

en: DiskDrake failed to read correctly the partition table.
    Continue at your own risk!
bg: DiskDrake не успя да разчете правилно таблицата на дяловете.
    Продължите на собствен риск !

en: Do it!
bg: Давай !

en: Do not transfer printers
bg: Не прехвърляй принтери

en: Do you have another one?
bg: Имате ли друг(и) ?

en: Do you have any %s interfaces?
bg: Имате ли някакъв %s интерфейс?

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
bg: Наистина ли искате да премахнете принтера "%s" ?

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
bg: Искате ли BackSpace да подава Delete на конзолата ?

en: Do you want to allow incoming Secure Shell (ssh) connections? This
    is a telnet-replacement that you might use to login. If you're using
    telnet now, you should definitely switch to ssh. telnet is not
    encrypted -- so some attackers can steal your password if you use
    it. ssh is encrypted and doesn't allow for this eavesdropping.
bg: Искате ли да разрешите входящи Secure SHell (SSH) връзки ? Това е
    заместител на telnet, който можете да използвате за влизане. Ако в
    момента използвате telnet, определено трябва да преминете към SSH.
    Telnet не е криптиран -- така че някои атакуващи могат да откраднат
    паролата ви, ако го използвате. SSH е криптиран и изключва такава
    издънка.

en: Do you want to allow incoming telnet connections?
    This is horribly unsafe, as we explained in the previous screen. We
    strongly recommend answering No here and using ssh in place of
    telnet.
bg: Искате ли да позволите входящи telnet връзки ?
    Това е ужасно несигурно, както обяснихме в предишния екран. Силно
    ви препоръчваме да отговорите Не тук и да използвате SSH вместо
    telnet.

en: Do you want to configure another printer?
bg: Искате ли да настроите друг принтер ?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
bg: Искате ли да запазите промените в /etc/fstab

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
bg: Искате ли да настроите този принтер ("%s")
    като принтер по подразбиране ?

en: Do you want to start the connection at boot?
bg: Искате ли да стартирате връзката си при зареждане ?

en: Do you want to test the configuration?
bg: Искате ли да тествате настройките?

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
bg: Искате ли сега да опитате връзка към Интернет ?

en: Do you want to use aboot?
bg: Искате ли да използвате aboot ?

en: Documentation
bg: Документация

en: Domain Name and Network Information Server
bg: Име на домейн и Мрежов Информационен Сървър

en: Domain name
bg: Име на домейна

en: Done
bg: Готово

en: DrakX generally detects the number of buttons your mouse has. If not, it
    assumes you have a two-button mouse and will set it up for third-button
    emulation. DrakX will automatically know whether it is a PS/2, serial or
    USB mouse.
    
    If you wish to specify a different type of mouse select the appropriate
    type from the provided list.
    
    If you choose a mouse other than the default, a test screen will be
    displayed. Use the buttons and wheel to verify that the settings are
    correct. If the mouse is not working well, press the space bar or [Return]
    to "Cancel" and choose again.
bg: По подразбиране, DrakX предполага че имате двубутонна мишка и ще включи
    симулиране на три бутона. DrakX автоматично разбира дали е PS/2, серийна или
    USB мишка.
    
    Ако искате да определите друг тип на мишката, изберете подходящ от списъка,
    който ще ви бъде представен.
    
    Ако изберете мишка различна от тази по подразбиране, ще ви бъде предоставен
    екран за проба. Използвайте бутоните и колелцето, за да проверите, че
    настройката е дора. Ако мишката не работи, както трябва, натиснете интервал
    или СЕ ВЪРНЕТЕ към "Отказ" и изберете пак.

en: Driver
bg: Драйвер

en: Duplicate mount point %s
bg: Дублирай точката на монтиране %s

en: Dutch
bg: Холандска

en: Dvorak
bg: Дворак

en: Dvorak (Norwegian)
bg: Дворак (Норвежка)

en: Dvorak (US)
bg: Дворак (US)

en: Editors, shells, file tools, terminals
bg: Редактори, шелове, файлови инстрименти, терминали

en: Either the server name or the server's IP must be given!
bg: Трябва да бъдат зададени и името и IP адреса на сървъра !

en: Empty
bg: Празен

en: Empty label not allowed
bg: Празен етикет не е разрешен

en: Emulate third button?
bg: Да симулирам ли трети бутон ?

en: Enable CD Boot?
bg: Стартиране от CD ?

en: Enable OF Boot?
bg: Стартиране от OF ?

en: Enable multi profiles
bg: Включи много профили

en: Enabling servers...
bg: Включване на сървъри ...

en: Enter a printer device URI
bg: Въведете URI на печатащо устройство

en: Enter a user
    %s
bg: Въведете потребител
    %s

en: Entering step `%s'
bg: Навлизам в етап `%s'

en: Erase entire disk
bg: Изтрий целия диск

en: Error
bg: Грешка

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
bg: Грешка при инсталиране на aboot, 
    да се опитам ли да продължа инсталацията дори, ако това унижтожи първия дял ?

en: Error opening %s for writing: %s
bg: Грешка при отваряне на %s за запис: %s

en: Error reading file %s
bg: Грешка при четенето на файла %s

en: Error writing to file %s
bg: Грешка при запис във файла %s

en: Error!
bg: Грешка !

en: Estimating
bg: Пресмятане

en: Estonian
bg: Естонска

en: Ethernet Card
bg: Ethernet карта

en: Europe protocol
bg: Протокол Европа

en: Europe protocol (EDSS1)
bg: Протокол Европа (EDSS1)

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP).
bg: Всичко е настроено.
    Сега можете да споделите Интернет връзката си с други компютри в локалната ви мрежа използвайки автоматична мрежова настройка (DHCP).

en: Exit
bg: Излез

en: Exit install
bg: Изход от инсталационната програма

en: Expand Tree
bg: Разшири дървото

en: Expert
bg: Експертна

en: Expert Mode
bg: Експертен режим

en: Extended Super VGA, 800x600 at 60 Hz, 640x480 at 72 Hz
bg: Extended Super VGA, 800x600 на 60 Hz, 640x480 на 72 Hz

en: Extended partition not supported on this platform
bg: Разширени дялове не се поддържат на тази платформа

en: External ISDN modem
bg: Външен ISDN модем

en: FAT resizing failed: %s
bg: Неуспешно преразделяне на FAT: %s

en: File already exists. Use it?
bg: Файлът вече съшествува. Да го използвам ли ?

en: File already used by another loopback, choose another one
bg: Файлът вече се използва то друг loopback, изберете друг файл.

en: File sharing
bg: Поделяне на файлове

en: Filesystem type:
bg: Вид файлова система:

en: Filesystem types:
bg: Видове файлова система:

en: Finally, depending on whether or not you selected individual packages, you
    will be presented a tree containing all packages classified by groups and
    subgroups. While browsing the tree, you can select entire groups,
    subgroups, or individual packages.
    
    Whenever you select a package on the tree, a description appears on the
    right. When your selection is finished, click the "Install" button which
    will then launch the installation process. Depending on the speed of your
    hardware and the number of packages that need to be installed, it may take
    a while to complete the process. An estimate of the time it will take to
    install everything is displayed on the screen, to help you gauge if there
    is sufficient time to enjoy a cup of coffee.
    
    !! If a server package has been selected, either intentionally or because
    it was part of a whole group, you will be asked to confirm that you really
    want those servers to be installed. Under Mandrake Linux, any installed
    servers are started by default at boot time. Even if they are safe and have
    no known issues at the time the distribution was shipped, it may happen
    that security holes are discovered after this version of Mandrake Linux was
    finalized. If you do not know what a particular service is supposed to do
    or why it is being installed, then click "No". Clicking "Yes" will
    install the listed services and they will be started automatically by
    default. !!
    
    The "Automatic dependencies" option simply disables the warning dialog
    which appears whenever the installer automatically selects a package. This
    occurs because it has determined that it needs to satisfy a dependency with
    another package in order to successfully complete the installation.
    
    The tiny floppy disk icon at the bottom of the list allows to load the
    package list chosen during a previous installation. Clicking on this icon
    will ask you to insert a floppy disk previously created at the end of
    another installation. See the second tip of last step on how to create such
    a floppy.
bg: Накрая, в зависимост от избора ви дали да избирате пакети един по един, ще
    ви бъде представено дърво съдържащо всички пакети подредени по групи и
    подргрупи. Докато обхождате дървото, можете да изберете цели групи, подгрупи
    или отделни пакети.
    
    Когато посочите пакет от дървото, ще се появи описание вдясно. Когато
    изборът е приключен, цъкнете бутона "Инсталирай", който ще пусне процеса
    на инсталация. В зависимост от скоростта на хардуера ви и броя на пакетите,
    които искате да бъдат инсталирани, процесът може да отнеме известно време.
    Очакваното време за приключване на процеса, че бъде показано на екрата, за
    да ви помогне да прецените дали имате достатъчно време да се насладите на
    чаша кафе.
    
    !! Ако е избран сървърен пакет, било то умишлено или защото е част от цяла
    група, ще бъдете помолени за потвърждение, че наистина искате този сървър
    да бъде инсталиран. В Mandrake Linux, всички сървъри тръгват по подразбиране
    при зареждане.Даже ако са сигурни и нямат известни проблеми, когато
    дистрибуцията се разпространява, може да се случи така, че да се появят
    дупки в сигурността, след като версията на Mandrake Linux е завършена. Ако
    не знаете за какво служи определена услуга или защо е инсталирана, цъкнете
    "Не". С цъкане на "Да"  ще инсталирате изброени услуги и те ще бъдат
    стартирани автоматично по подразбиране. !!
    
    Опцията "Автоматични зависимости" изключва предупредителните диалози,
    когато инсталаторът авоматично реши избере пакет. Това се случва, защото
    е решил, че се нуждае да задоволи зависимост с друг пакет, за да приключи
    успешно инсталацията.
    
    Малката иконка на дискетка в дъното на списъка позволява да заредите списък
    с пакети от предишна инсталация. Ако цъкнете на тази иконка, ще бъдете
    помолени да вкарате дискета създадена преди това в края на друга инсталация.
    Вижте втората подсказка по време на последната стъпка, за това как да
    създадете такава дискета.

en: Finally, you will be asked whether you want to see the graphical interface
    at boot. Note this question will be asked even if you chose not to test the
    configuration. Obviously, you want to answer "No" if your machine is to
    act as a server, or if you were not successful in getting the display
    configured.
bg: Накрая, ще бъдете попитани дали искате да виждате графичния интерфейс при
    зареждане. Отбележете, че този въпрос ще ви бъде зададен даже ако изберете,
    да не тествате настройката. Очевидно, бихте отговорили с "Не", ако машината
    ще работи като сървър или ако няма успешно настроен дисплей.

en: Finding packages to upgrade
bg: Търся пакети за обновяване

en: Finish
bg: Завърши

en: Finnish
bg: Финландска

en: Firewall/Router
bg: Сървър, Firewall/Рутер

en: Firewalling
    
    Click on Configure to set up a standard firewall
bg: Защитна стена
    
    Цъкнете Настрой, за да установите стандартна защитна стена

en: Firewalling
    
    You already have set up a firewall.
    Click on Configure to change or remove the firewall
bg: Защитна стена
    
    Вече сте настроили защитна стена.
    Цъкнете Настрой, за да установите стандартна защитна стена

en: Firewalling Configuration
bg: Настройка на Защитна Стена

en: Firewalling configuration
bg: Настройка на Защитна Стена

en: Firewalling configuration detected!
bg: Открита е настройка на Защитна Стена !

en: First DNS Server (optional)
bg: Първи DNS сървър (по избор)

en: First floppy drive
bg: Първо флопи устройство

en: First sector of boot partition
bg: Първи сектор от стартиращия се дял

en: First sector of drive (MBR)
bg: Първият сектор от драйва (MBR)

en: For Security reason, it will be disconnected now.
bg: За ваша сигурност, сега тя ще бъдете отвързана.

en: Format
bg: Форматирай

en: Format partitions
bg: Форматиране на дялове

en: Formatted
bg: Форматиран

en: Formatting
bg: Форматиране

en: Formatting loopback file %s
bg: Форматиране на loopback файла %s

en: Formatting partition %s
bg: Форматиране на дяла %s

en: Formatting partitions
bg: Форматиране на дялowe

en: Found %s %s interfaces
bg: Намерени са %s %s интерфейси

en: France
bg: Франция

en: French
bg: Френска

en: GB
bg: ГБ

en: GNU/Linux is a multiuser system, and this means that each user can have his
    own preferences, his own files and so on. You can read the ``User Guide''
    to learn more. But unlike "root", which is the administrator, the users
    you will add here will not be entitled to change anything except their own
    files and their own configuration. You will have to create at least one
    regular user for yourself. That account is where you should log in for
    routine use. Although it is very practical to log in as "root" everyday,
    it may also be very dangerous! The slightest mistake could mean that your
    system would not work any more. If you make a serious mistake as a regular
    user, you may only lose some information, but not the entire system.
    
    First, you have to enter your real name. This is not mandatory, of course
    as you can actually enter whatever you want. DrakX will then take the first
    word you have entered in the box and will bring it over to the "User
    name". This is the name this particular user will use to log onto the
    system. You can change it. You then have to enter a password here. A
    non-privileged (regular) user's password is not as crucial as "root"' one
    from a security point of view, but that is no reason to neglect it: after
    all, your files are at risk.
    
    If you click on "Accept user", you can then add as many as you want. Add
    a user for each one of your friends: your father or your sister, for
    example. When you finish adding all the users you want, select "Done".
    
    Clicking the "Advanced" button allows you to change the default "shell"
    for that user (bash by default).
bg: GNU/Linux е многопотребителска система, която означава, че всеки потребител може
    да има свои предпочетания, файлове и т.н.. можете да прочетете Ръковоството на
    Потребителя, за да научите повече.
    За разлика от Root, който е администраторът, потребителите, които ще добавите тук
    няма да могат да променят нищо освен собствените си файлове и техните настройки.
    Ще трябва да създадете поне един обикновен потребител за себе си.
    С този акаунт ще трябва да влизате за рутинна дейност. Въпреки това практиката
    да влизате като root ежедневно, може да бъде много опасна ! И най-малкатагрешка
    може да означава, че системата ви няма да работи повече. Ако направите някоя сериозна
    грешка като потребител, това може са да доведе до загуба на част от информацията,
    но не и на цялата система.
    
    Първо, трябва да си въведете името. Това не е задължително, разбира се, всъщност
    можете да въведете каквото и да е. DrakX след това ще избере първата въведена
    в кутийката дума и ще го изкара като потребителско име. Това е името, с което
    всъщност определеният потребител ще влиза в системата. Можете да го промените.
    Трябва да въведете и парола тук. Паролата на непревилегирован (обикновен) потребител
    не е толкова фатална като тази на Root от гледна точка на сигурността, но все
    пак няма причина да я подценявата, тъй като рискувате файловете си.
    
    След като цъкнете на "Приеми потребител", можете да добавите колкото си искате.
    Добавете по един потребител за всеки от приятелите си: баща си, сестра си, например.
    Когато сте добавили всички потребители, които искате, цъкнете Готово.
    
    Цъкнете на бутона "Напредничав", за да промените обвивката по подразбиране на
    потребителя (bash по подразбиране).

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
bg: GPM добавя поддръжка на мишка в текстово-базираните Linux приложения като
    Midnight Commander. Също така позволява базираните на мишка конзоли
    режи-и-лепи операции, и включва поддръжка на изкачащи менюта на козолата.

en: Game station
bg: Игрална станция

en: Games
bg: Игри

en: Gateway device
bg: Gateway устройство

en: Generate auto install floppy
bg: Подготви дискета за автоматична инсталация

en: Generic
bg: Общ

en: Generic 2 Button Mouse
bg: Обикновенна 2-бутонна мишка

en: Generic 3 Button Mouse
bg: Обикновенна 3-бутонна мишка

en: Generic PS2 Wheel Mouse
bg: Обикновенна PS2 мишка

en: Genius NetMouse
bg: Genuis NetMouse

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
bg: Геометрия: %s цилиндри, %s глави, %s сектори

en: Georgian ("Latin" layout)
bg: Грузинска ("Латинска" наредба)

en: Georgian ("Russian" layout)
bg: Грузинска ("Руска" наредба)

en: German
bg: Немска

en: German (no dead keys)
bg: Немска (без неработещи клавиши)

en: Give a file name
bg: Дайте име на файл

en: Give the ram size in MB
bg: Дайте размера RAM-памет в Mb

en: Gnome Workstation
bg: Gnome работна станция

en: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
bg: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, и т.н.

en: Go on anyway?
bg: Да продължа ли все пак ?

en: Go on without configuring the network
bg: Продължи без настойка на мрежата

en: Graphic card
bg: Графична карта

en: Graphic card identification: %s
bg: Идентификация на графичната карта: %s

en: Graphic card not configured yet
bg: Графичната карта все още не е настроена

en: Graphic card: %s
bg: Графична карта: %s

en: Graphic card: %s
bg: Графична карта: %s

en: Graphic memory: %s kB
bg: Графична памет: %s kB

en: Graphical Environment
bg: Графична среда

en: Graphics programs such as The Gimp
bg: Графични програми като The Gimp

en: Greek
bg: Гръцка

en: Hard drive detection
bg: Засичане на дисковете

en: Hard drive information
bg: Информацията за твърдия диск

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
bg: HardDrake прави проби на хардуера, и евентуално настройва
    нов/променен хардуер.

en: Hardware clock set to GMT
bg: Хадруерният ви часовник е настроен по GMT

en: Here are the different entries.
    You can add some more or change the existing ones.
bg: Това са различните записи.
    Можете да добавите още или да промените съществуващите.

en: Here is the full list of keyboards available
bg: Ето пълен списък на достръпните клавиатури

en: Hide files
bg: Скрий файловете

en: High
bg: Високо

en: High Frequency SVGA, 1024x768 at 70 Hz
bg: Високочестотен SVGA, 1024x768 на 70 Hz

en: Horizontal refresh rate
bg: Хоризонтална скорост на възстановяване

en: Host name
bg: Име на хост:

en: Hostname:
bg: Име на хост:

en: How is the printer connected?
bg: Как е свързан принтерът ?

en: Hungarian
bg: Унгарска

en: I can set up your computer to automatically log on one user.
    Do you want to use this feature?
bg: Мога да настроя компютъра ви да влизане в системата автоматично като някой потребител.
    Искате ли тази възможност ?

en: I can set up your computer to automatically start X upon booting.
    Would you like X to start when you reboot?
bg: Kомпютъра ви може автоматично, да влезе в X при стартиране.
    Искате ли X да се стартира, когато рестартирате системата?

en: I can't add any more partition
bg: Не мога да добавя повече дялове

en: I can't find any room for installing
bg: Не мога да намеря никакво място за инсталация

en: I can't find needed image file `%s'.
bg: Не мога да намеря нужна картинка `%s'.

en: I can't read your partition table, it's too corrupted for me :(
    I can try to go on blanking bad partitions (ALL DATA will be lost!).
    The other solution is to disallow DrakX to modify the partition table.
    (the error is %s)
    
    Do you agree to loose all the partitions?
bg: Не мога да разчета таблицата на дяловете, прекалено е повредена за мен :(
    Мога да се опитам да изчистя лошите дялове (ВСИЧКИ ДАННИ ще бъдат загубени!).
    Друго решение е да забраните на DrakX поправя таблицата с дялове.
    (грешката е %s)

en: I can't read your partition table, it's too corrupted for me :(
    I'll try to go on blanking bad partitions
bg: Не мога да разчета таблицата на дяловете, прекалено е повредена :(
    Ще се опитам да продължа да разчиствам лошите дялове

en: I don't know
bg: Не знам

en: I don't know how to format %s in type %s
bg: не знам как да форматирам %s в тип %s

en: I have detected an ISDN PCI Card, but I don't know the type. Please select one PCI card on the next screen.
bg: Открита е ISDN PCI карта, но с непознат тип. Моля изберете някоя PCI карта от следващият екран.

en: IP address
bg: IP адрес

en: IP address should be in format 1.2.3.4
bg: IP адресът трябва да бъде във формат 1.2.3.4

en: ISDN Configuration
bg: Настройка на IDSN

en: ISDN card
bg: ISDN карта

en: ISDN connection
bg: ISDN връзка

en: Icelandic
bg: Исландска

en: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
bg: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm и т.н.

en: Icon
bg: Икона

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
bg: Ако имате всички CD-та от списъка по-горе, натиснете Ok.
    Ако нямате нито едно от тези CD-та, натиснете Отмяна.
    Ако ви липсват някои CD-та, махнете ги, и натиснете Ok.

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
bg: Ако смятате да използвате aboot, оставете свободно пространство (2048 сектора
    са достатъчни) в началото на диска

en: If you wish to install less than this size,
    select the percentage of packages that you want to install.
    
    A low percentage will install only the most important packages;
    a percentage of 100%% will install all selected packages.
bg: Ако искате да инсталирате по-малко от тази големина,
    изберете процент пакети, които искате да инсталирате.
    
    При нисък процент ще се инсталират само най-важните пакети;
    при 100%% ще инсталират всички маркирани пакети.

en: Image
bg: Образ

en: Importance: %s
bg: Важност: %s

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
bg: В някои случаи, %s драйверът се нуждае от допълнителна информация, за
    да работи коректно, въпреки че нормално работи и без нея. Желаете ли даподадете
    допълнителни опции за него или да разрешите на драйвера да потърси информацията
    от която се нуждае ? По принцип това може да забие компютъра ви, но няма да го повреди.

en: Individual package selection
bg: Избиране на пакети един по един

en: Info
bg: Информация

en: Info:
bg: Информация:

en: Init Message
bg: Стартово съобщение

en: Initrd-size
bg: Initrd-големина

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
bg: Сложете FAT форматирана дискета в устройство %s

en: Insert a blank floppy in drive %s
bg: Сложете празна дискета в устройство %s

en: Insert a floppy containing package selection
bg: Сложете дискета съдържаща избор на пакети

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
bg: Сложете дискета във флопито
    Всички данни, намиращи се върху дискетата, ще бъдат загубени

en: Install
bg: Инсталирай

en: Install Class
bg: Клас инсталация

en: Install bootloader
bg: Инсталиране на bootloader

en: Install system
bg: Инсталиране на системата

en: Install/Update
bg: Инсталирай/Обнови

en: Installation of %s failed. The following error occured:
bg: Инсталацията на %s провалена. Появи се следната грешка:

en: Installation of bootloader failed. The following error occured:
bg: Инсталацията на bootloader провалена. Появи се следната грешка:

en: Installing
bg: Инсталирам

en: Installing a printing system in the %s security level
bg: Инсталиране на принтерната система в %s ниво на сигурност

en: Installing bootloader
bg: Инсталиране на bootloader

en: Installing driver for %s card %s
bg: Инсталиране на драйвер за %s платка %s

en: Installing package %s
bg: Инсталиране на пакета %s

en: Installing package %s
    %d%%
bg: Инсталирам пакет %s
    %d%%

en: Installing packages...
bg: Инсталиране на пакети ...

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Interface %s
bg: Интерфейс %s

en: Interface %s (using module %s)
bg: Интерфейс %s (използващ модул %s)

en: Interface:
bg: Интерфейс:

en: Internal ISDN card
bg: Вътрешна ISDN карта

en: Internet
bg: Интернет

en: Internet Connection Configuration
bg: Настройка на Интернет връзка

en: Internet Connection Sharing
bg: Споделяне на връзката с Интернет

en: Internet Connection Sharing currently disabled
bg: Споделянето на Интернет връзката е изключено.

en: Internet Connection Sharing currently enabled
bg: Споделянето на връзката към Интернет е вече активирано

en: Internet access
bg: Интернет достъп

en: Internet configuration
bg: Настройка на Интернет

en: Internet connection
bg: Интернет връзка

en: Internet connection & configuration
bg: Интернет връзка и настройка

en: Internet connection configuration
bg: Настройка на Интернет връзка

en: Internet connection sharing configuration
bg: Настройка на споделянето на Интернет връзката

en: Internet connection sharing is now disabled.
bg: Споделянето на Интернет връзката в момента е изключено.

en: Internet connection sharing is now enabled.
bg: Споделянето на Интернет в момента е включено.

en: Internet gateway
bg: Интернет gateway

en: Internet station
bg: Интернет станция

en: Introduction
    
    The operating system and the different components available in the Mandrake Linux distribution 
    shall be called the "Software Products" hereafter. The Software Products include, but are not 
    restricted to, the set of programs, methods, rules and documentation related to the operating 
    system and the different components of the Mandrake Linux distribution.
    
    
    1. License Agreement
    
    Please read carefully this document. This document is a license agreement between you and  
    MandrakeSoft S.A. which applies to the Software Products.
    By installing, duplicating or using the Software Products in any manner, you explicitly 
    accept and fully agree to conform to the terms and conditions of this License. 
    If you disagree with any portion of the License, you are not allowed to install, duplicate or use 
    the Software Products. 
    Any attempt to install, duplicate or use the Software Products in a manner which does not comply 
    with the terms and conditions of this License is void and will terminate your rights under this 
    License. Upon termination of the License,  you must immediately destroy all copies of the 
    Software Products.
    
    
    2. Limited Warranty
    
    The Software Products and attached documentation are provided "as is", with no warranty, to the 
    extent permitted by law.
    MandrakeSoft S.A. will, in no circumstances and to the extent permitted by law, be liable for any special,
    incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without limitation damages for loss of 
    business, interruption of business, financial loss, legal fees and penalties resulting from a court 
    judgment, or any other consequential loss) arising out of  the use or inability to use the Software 
    Products, even if MandrakeSoft S.A. has been advised of the possibility or occurance of such 
    damages.
    
    LIMITED LIABILITY LINKED TO POSSESSING OR USING PROHIBITED SOFTWARE IN SOME COUNTRIES
    
    To the extent permitted by law, MandrakeSoft S.A. or its distributors will, in no circumstances, be 
    liable for any special, incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without 
    limitation damages for loss of business, interruption of business, financial loss, legal fees 
    and penalties resulting from a court judgment, or any other consequential loss) arising out 
    of the possession and use of software components or arising out of  downloading software components 
    from one of Mandrake Linux sites  which are prohibited or restricted in some countries by local laws.
    This limited liability applies to, but is not restricted to, the strong cryptography components 
    included in the Software Products.
    
    
    3. The GPL License and Related Licenses
    
    The Software Products consist of components created by different persons or entities.  Most 
    of these components are governed under the terms and conditions of the GNU General Public 
    Licence, hereafter called "GPL", or of similar licenses. Most of these licenses allow you to use, 
    duplicate, adapt or redistribute the components which they cover. Please read carefully the terms 
    and conditions of the license agreement for each component before using any component. Any question 
    on a component license should be addressed to the component author and not to MandrakeSoft.
    The programs developed by MandrakeSoft S.A. are governed by the GPL License. Documentation written 
    by MandrakeSoft S.A. is governed by a specific license. Please refer to the documentation for 
    further details.
    
    
    4. Intellectual Property Rights
    
    All rights to the components of the Software Products belong to their respective authors and are 
    protected by intellectual property and copyright laws applicable to software programs.
    MandrakeSoft S.A. reserves its rights to modify or adapt the Software Products, as a whole or in 
    parts, by all means and for all purposes.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" and associated logos are trademarks of MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Governing Laws 
    
    If any portion of this agreement is held void, illegal or inapplicable by a court judgment, this 
    portion is excluded from this contract. You remain bound by the other applicable sections of the 
    agreement.
    The terms and conditions of this License are governed by the Laws of France.
    All disputes on the terms of this license will preferably be settled out of court. As a last 
    resort, the dispute will be referred to the appropriate Courts of Law of Paris - France.
    For any question on this document, please contact MandrakeSoft S.A.
bg: Въведетние
    
    Операционната система и различните компоненти достъпни в Mandrake Linux дистрибуцията по-долу ще се
    наричат "Софтуерен Продукти". Софтуерните Продукти включват, но не се ограничават само до, набора
    програми, методи, правила и документация отнасяща се до операционната система и различните
    компоненти на Mandrake Linux дистрибуцията.
    
    
    1. Лицензионен договор
    
    Моля, прочетете внимателно този документ. Този документ е лицензионен договор между вас и
    MandrakeSoft S.A., който се отнася до Софтуерния Продукт. Чрез инсталирането, копирането
    или използването на Софтуерния Продукт по какъвто и да е начин вие изрично приемате и
    напълно се съгласявате да спазвате сроковете и условията на този Лиценз.
    Ако не се съгласявате с някоя част на Лиценза, нямате право да инсталирате, копирате или
    използвате Софтуерния Продукт. Опитите да се инсталира, копира или използва Софтуерния Продукт
    несъобразно със сроковете и условията на този Лиценз се забраняват и такива прекратяват правата
    ви по този Лиценз. При прекратяване на Лиценза, трябва незабавно да унижтожите всички
    копия на Софтуерния лиценз.
    
    
    2. Ограничена гаранция
    
    Софтуерните Продукти и приложената документация се предоставята "такива каквито са", без гаранция,
    в рамките на разрешеното от закона.
    MandrakeSoft S.A., при никакви обстоятелства и в рамките на закона, не е отговорна за каквито да e
    умишлени, случайни, преки или коствени щети (включително загуба на данни за работа, прекратяване на,
    работа, финансови загуби, законни данъци и наказания в резултат на съдебно решение или каквато и да е
    друга произлизащи от това загуби) произтичащи от употребата или от невъзможността да се употреби
    Софтуерния Продукт, даже ако MandrakeSoft S.A. да е известила за възможността или случването на такава загуба.
    
    ОГРАНИЧЕНА ОТГОВОРНОСТ СВЪРЗАНА С ПРИТЕЖАВАНЕТО ИЛИ ИЗПОЛЗВАНЕТО НА ЗАБРАНЕН СОФТУЕР В НЯКОИ СТРАНИ
    
    В рамките на закона, MandrakeSoft S.A. и нейните дистрибутори няма при никакви условия да бъдат
    отговорни за каквито и да било умишлени, случайни, преки или косвени щети (включително загуба на данни
    за работа, прекратяване на, работа, финансови загуби, законни данъци и наказания в резултат на
    съдебно решение или каквато и да е друга произлизащи от това загуби) произтичащи от притежаването
    и употребата на софтуерни компоненти и от изтеглянето на софтуерни компоненти от сайтовете на Mandrake Linux,
    които са забранени в някои страни от местното законодателство.
    Тази ограничена отговорност се отнася до, но не само за, мощните криптографски компоненти включени
    в Софтуерния Продукт.
    
    
    3. GPL Лиценза и придружаващи лицензи
    
    Софтуерният Продукт се състои от компоненти създадени от различни хора или организации. Повечето от
    тези компоненти се управляват от сроковете и условията на GNU Общия Публичен Лиценз, оттук нататък наричан
    "GPL", или подобни нему лицензи. Повечето от тези лицензи ви позволяват да използвате, копирате, или
    редистрибутирате компонентите, които те покриват. Моля, прочетете внимателно сроковете и условията на
    лицензионния договор на всеки компонент преди да го използвате. Всякакви въпроси относно лиценза
    на компонентите би трябвало да бъдат насочени към съответния им автор, а не към MandrakeSoft.
    Програмите разработени от MandrakeSoft S.A. се управляват от GPL Лиценза. Документацията написана
    от MandrakeSoft S.A. се управлява от специален лиценз. Моля, погледнете документацията за
    повече информация.
    
    
    4. Права за Интелектуална Собственост
    
    Всички права към компонентите на Софтуерния Продукт принадлежат на съответните им автори и са
    защитени от законите за интелектуалната собственост и за копиране прилагани за софтуерните програми.
    MandrakeSoft S.A. запазва правото си да модифицира и пригодява Софтуерния Продукт, като цяло или на
    части, по всякакъв начим о с всякакви цели.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" и свързаните логота са запазена марка на MandrakeSoft S.A.
    
    
    5. Управляващи Закони
    
    Ако някоя част от този договор се води забранена, нелегална или неприложима според решение на съд,
    тази част се изключва от договора. Вие оставате ограничени от останалите приложими секции на договора.
    Сроковете и условията на този Лиценз се управляват от Законите на Франция.
    Всички спорове по условията на този лицез би било добре да се отнесат до съда. Като крайна мярка,
    споровете ще бъдат отнасяни до подходящия правни съдилища на Париж - Франция.
    За всякакви въпроси по този документ, моля, свържете се с MandrakeSoft S.A.
    
    ЗАБЕЛЕЖКА: Това е български приблизителен превод на документа, което означава, че той
    вероятно не е достатъчно точен. Като по-достоверен източник ползвайте неговия оригинал на
    английски.

en: Iranian
bg: Иранска

en: Is this an install or an update?
bg: Това нова инсталация ли е или обновяване ?

en: Is this correct?
bg: Всичко правилно ли е ?

en: Is this the correct setting?
bg: Верни ли са настройките ?

en: Is your computer getting time syncronized to another computer?
    Mostly, this is used by medium-large Unix/Linux organizations
    to synchronize time for logging and such.  If you're not part
    of a larger office and haven't heard of this, you probably 
    aren't.
bg: Времето на компютъра ви синхронизира ли се с друг компютър ?
    Това главно се използва в средно-големи Unix/Linux организации,
    за да си синхронизира времето за записване на статуса и такива работи.
    Ако не сте част от по-голям офис и не сте чували за такова нещо,
    може би не ви трябва.

en: Israeli
bg: Израелска

en: Israeli (Phonetic)
bg: Израелска (фонетична)

en: Italian
bg: Италианска

en: Japanese 106 keys
bg: Японска 106 клавиша

en: Journalised FS
bg: Журнална FS

en: KB
bg: КБ

en: KDE Workstation
bg: KDE работна станция

en: Keep the changes?
    Current configuration is:
    
    %s
bg: Да запазя ли промените ?
    Текущата настройка е:
    
    %s

en: Kensington Thinking Mouse
bg: Kensington THinking Mouse

en: Kernel Boot Timeout
bg: Изчакване за стартиране на ядрото

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Keyboard layout: %s
bg: Тип клавиатура: %s

en: Korean keyboard
bg: Корейска клавиатура

en: LAN Configuration
bg: Настройка на локална мрежа

en: LAN configuration
bg: Настройка на LAN

en: LAN connection
bg: LAN връзка

en: LBA (doesn't work on old BIOSes)
bg: LBA (не работи на стари BIOS-и)

en: LDAP Base dn
bg: LDAP Базов dn

en: LDAP Server
bg: LDAP сървър

en: LILO (the LInux LOader) and grub are bootloaders: they are able to boot
    either GNU/Linux or any other operating system present on your computer.
    Normally, these other operating systems are correctly detected and
    installed. If this is not the case, you can add an entry by hand in this
    screen. Be careful to choose the correct parameters.
    
    You may also not want to give access to these other operating systems to
    anyone. In which case, you can delete the corresponding entries. But then,
    you will need a boot disk in order to boot those other operating systems!
bg: LILO (или LInux LOader) и Grub са bootloader-и: те мога да стартират
    GNU/Linux или коя да е друга операционна система съществуваща на компютъра ви.
    Обикновенно, тези други операционни система се засичат и инсталират
    правилно. Ако това не става при вас, можете да добавяте записи на ръка в
    този екран. Гледайте да изберете верни параметри.
    
    
    Може да не искате да давате достъп до тези операционни системи на никой,
    в който случай можете да изтриете съответните записи. Но в такъв случай,
    ще се нуждаете от boot-дискета, за да ги стартирате !

en: LILO with graphical menu
bg: LILO с графично меню

en: LILO with text menu
bg: LILO с текстово меню

en: LILO/grub Installation
bg: LILO/grub инсталация

en: LPD - Line Printer Daemon
bg: LPD - Линеен Принтерен Демон

en: LPD and LPRng do not support IPP printers.
bg: LPD и LPRng не поддържа IPP принтери.

en: LPRng - LPR New Generation
bg: LPRng - LPR Ново поколение

en: LVM name?
bg: LVM име ?

en: LVM-disks %s
bg: LVM-дискове %s

en: Label
bg: Етикет

en: Latin American
bg: Латиноамериканска

en: Latvian
bg: Латвийска

en: Launch Aurora at boot time
bg: Пусни Aurora при стартиране

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
bg: Включи филтрирането на пакети за Linux ядра серия 2.2, за
    настрока на защитната стена, s cel защитава на машината ви от
    мрежови атаки.

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
bg: Пусни ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) звуковата система

en: Launch the X-Window system at start
bg: Пусни X-Window системата при стартиране

en: Launch the sound system on your machine
bg: Пуснкане звуковата система на машината ви

en: Leaving in %d seconds
bg: Изход до %d секунди

en: Level %s
bg: Ниво %s

en: Lexmark inkjet configuration
bg: Настройка на Lexmark inkjet

en: License agreement
bg: Лицензионен договор

en: Lilo/grub mode
bg: Режим на Lilo/grub

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
bg: Linux Virtual Server се използва за изграждане на високопроизводителен
    и добре достъпен сървър.

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
bg: Linuxconf понякога урежда извършването на различни задачи
    при стартиране за поддръжка на системната настройка.

en: Listed above are the existing Linux partitions detected on your hard drive.
    You can keep the choices made by the wizard, they are good for most common
    installations. If you make any changes, you must at least define a root
    partition ("/"). Do not choose too small a partition or you will not be
    able to install enough software. If you want to store your data on a
    separate partition, you will also need to create a partition for "/home"
    (only possible if you have more than one Linux partition available).
    
    Each partition is listed as follows: "Name", "Capacity".
    
    "Name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard drive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". For IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
bg: По-горе са изброени засечените Linux дялове съществуващи
    на твърдия ви диск. Можете да запазите избора направен от магьосника, те са
    добри за обща употреба. Ако ги промените, трябва да поне да определите
    root дял ("/"). Не избирайте прекалено малки дялове, защото няма да можете
    да инсталирате достатъчно софтуер. Ако искате да съхранявате данните си на
    отделен дял, трябва да изберете "/home" (възможно е само, ако имате повече
    от един Linux дял).
    
    
    За информация, всеки дял е показан, както следва: "Име", "Капацитет".
    
    
    "Името" се кодира както следва: "тип на диска", "номер на диска",
    "номер на дял" (например, "hda1").
    
    
    "Типът на диска" може да е "hd", ако е IDE твърд диск, или "sd", ако е
    SCSI твърд диск.
    
    
    "Номерът на диска" винаги е буквата след "hd" или "sd". При IDE дискове:
    
       * "a" означава "master диск на първия IDE контролер",
       * "b" означава "slave диск на първия IDE контролер",
       * "c" означава "master диск на втория IDE контролер",
       * "d" означава "slave диск на втория IDE контролер".
    
    
    При SCSI устройства, "a" означава "първи твърд диск", "b" означава "втори твърд диск" и т.н..

en: Lithuanian "number row" QWERTY
bg: Литвийска "числова редица" QWERTY

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
bg: Литвийска "фонетичен" QWERTY

en: Lithuanian AZERTY (new)
bg: Литвийска AZERTY (нова)

en: Lithuanian AZERTY (old)
bg: Литвийска AZERTY (стара)

en: Load from floppy
bg: Зареди от дискета

en: Load the drivers for your usb devices.
bg: Зареждане драйвери за вашите USB устройства.

en: Load/Save on floppy
bg: Зареди/Запази на дискета

en: Loading from floppy
bg: Зареждане от дискета

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
bg: Зареждането на модула %s не успя.
    Искате ли да опитате отново с други параметри ?

en: Local files
bg: Локални файлове

en: Local printer
bg: Локален принтер

en: Location
bg: Местоположение

en: Login ID
bg: Потребителско име

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
bg: Logitech Mouse (серийна, от стария тип C7)

en: Looking for available packages
bg: Търся налични пакети

en: Loopback file name:
bg: Име на loopback файла:

en: Loopback file name: %s
bg: Име на loopback файла: %s

en: Loopback file(s):
       %s
bg: Loopback файл(ове):
       %s

en: MB
bg: МБ

en: MOVE YOUR WHEEL!
bg: БУТНЕТЕ ТОПЧЕТО !

en: Macedonian
bg: Македонска

en: Mail/Groupware/News
bg: Сървър, Поща/Groupware/Новини

en: Mandrake Linux Installation %s
bg: Инсталация на Mandrake Linux %s

en: Minimal install
bg: Миминална инсталация

en: Minimum (%dMB)
bg: Минимална (%d Mb)

en: Modify
bg: Модифицирай

en: Modify RAID
bg: Модифицирай RAID

en: Modify printer configuration
bg: Поправи настройките на принтер

en: Module options:
bg: Опции на модула:

en: Monitor
bg: Монитор

en: Monitor HorizSync: %s
bg: Хоризонтална синхронизация на монитора: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
bg: Вертикално опресняване на монитора: %s

en: Monitor not configured
bg: Мониторът не е настроен

en: Monitor that can do 1600x1200 at 70 Hz
bg: Монитор, който достига 1600x1200 на 70 Hz

en: Monitor that can do 1600x1200 at 76 Hz
bg: Монитор, който достига 1600x1200 на 76 Hz

en: Monitor: %s
bg: Монитор: %s

en: More
bg: Още

en: More Graphical Desktops (Gnome, IceWM)
bg: Още графични desktop-и (Gnome, IceWM)

en: More than one Microsoft partition has been detected on your hard drive.
    Please choose the one you want to resize in order to install your new
    Mandrake Linux operating system.
    
    Each partition is listed as follows: "Linux name", "Windows name"
    "Capacity".
    
    "Linux name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard dive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". With IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
    
    "Windows name" is the letter of your hard drive under Windows (the first
    disk or partition is called "C:").
bg: Беше засечен повече от един Microsoft Windows дял
    на твърдия ви диска. Изберете този, чиято дължина искате да промените, за да
    инсталирате Mandrake Linux операционна система.
    
    
    За информация, всеки дял е изброен както следва: "Linux име", "Windows име", "Капацитет".
    
    "Linux името" се кодира както следва: "тип на диска", "номер на диска",
    "номер на дял" (например, "hda1").
    
    
    "Типът на диска" може да е "hd", ако е IDE твърд диск, или "sd", ако е
    SCSI твърд диск.
    
    
    "Номерът на диска" винаги е буквата след "hd" или "sd". При IDE дискове:
    
       * "a" означава "master диск на първия IDE контролер",
       * "b" означава "slave диск на първия IDE контролер",
       * "c" означава "master диск на втория IDE контролер",
       * "d" означава "slave диск на втория IDE контролер".
    
    
    При SCSI устройства, "a" означава "първи твърд диск", "b" означава "втори твърд диск" и т.н..
    
    "Windows името" е буквата на твърдия ви диск под Windows (първият диск или
    дял се нарича "C:").

en: Mount
bg: Монтирай

en: Mount options
bg: Опции за mount:

en: Mount point
bg: Място на монтиране

en: Mount point:
bg: Място на монтиране:

en: Mount points must begin with a leading /
bg: Точките на монтиране трябва да започват с /

en: Mounted
bg: Монтиран

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
bg: Монтира и демонтира всякакви Network File System (NFS), SMB (LAN
    Manager/Windows), и NCP (NetWare).

en: Mouse
bg: Мишка

en: Mouse Port
bg: Порт на мишката

en: Mouse device: %s
bg: Устройство на мишката: %s

en: Mouse type: %s
bg: Тип мишка: %s

en: Move
bg: Премести

en: Move files to the new partition
bg: Премести файловете на нов дял

en: Moving
bg: Местене

en: Moving files to the new partition
bg: Премести файловете на нов дял

en: Moving partition...
bg: Мествя дяла ...

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 60 Hz
bg: Многочестотен монитор, който достига 1280x1024 на 60 Hz

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 74 Hz
bg: Многочестотен монитор, който достига 1280x1024 на 74 Hz

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 76 Hz
bg: Многочестотен монитор, който достига 1280x1024 на 76 Hz

en: Multimedia - CD Burning
bg: Мултимедия - опичане на CD

en: Multimedia - Graphics
bg: Мултимедия - Графика

en: Multimedia - Sound
bg: Мутимедия - Звук

en: Multimedia - Video
bg: Мултимедия - Видео

en: Multimedia station
bg: Мутимедийна станция

en: NCP queue name missing!
bg: Липсва име на NCP опашка !

en: NCP server name missing!
bg: Липсва име на NCP сървър !

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
bg: NFS е популярен протокол за обмен на файлове по TCP/IP мрежи.
    Тази услуга осигурява функционалността на заключването на NFS файловете.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
bg: NFS е популярен протокол за обмен на файлове по TCP/IP мрежи.
    Тази услуга осигурява функционалността на NFS сървъра, който се настройва
    чрез файла /etc/exports.

en: NFS server, SMB server, Proxy server, ssh server
bg: NFS сървър, SMB сървър, Proxy сървър, SSH сървър

en: NIS Domain
bg: NIS домейн

en: NIS Server
bg: NIS сървър

en: NTP Server
bg: NTP сървър

en: Name of printer
bg: Име на принтер

en: Name of printer should contain only letters, numbers and the underscore
bg: Името на принтера трябва да съдържа само букви, числа и подчертавка

en: Name of the profile to create (the new profile is created as a copy of the current one) :
bg: Име на създавания профил (новият профил се създава като копие на текущия):

en: Name:
bg: Име:

en: Name: %s
bg: Име: %s

en: NetWare Printer Options
bg: Опции за NetWare принтер

en: Netmask
bg: Мрежова маска

en: Network Computer (client)
bg: Мрежов компютър (клиент)

en: Network Computer server
bg: Мрежов компютър, сървър

en: Network Configuration
bg: Настройка на мрежата

en: Network Configuration Wizard
bg: Магьосник за настройка на мрежата

en: Network configuration
bg: Настройка на мрежата

en: Network configuration (%d adapters)
bg: Настройка на мрежата (%d адаптера)

en: Network functionality not configured
bg: Функционалността на мрежата не е настроена

en: Network interface
bg: Мрежов интерфейс

en: Network printer (TCP/Socket)
bg: Мрежов принтер (TCP/Socket)

en: New configuration (isdn-light)
bg: Нова настройка (isdn-light)

en: New printer name
bg: Ново име на принтер

en: New profile...
bg: Нов профил ...

en: New size in MB:
bg: Нова големина в MB:

en: NewStyle Categorizing Monitor
bg: NewStyle категоризиран монитор

en: NewStyle Monitor
bg: NewStyle монитор

en: Next ->
bg: Следващ ->

en: No
bg: Не

en: No ISDN PCI card found. Please select one on the next screen.
bg: Не е намерена ISDN PCI карта. Моля изберете от следващият екран.

en: No Internet Connection Sharing has ever been configured.
bg: Няма настройвано споделяне на Интернет връзката.

en: No additional information
    about this service, sorry.
bg: Няма допълнителна информация
    за тази услуга, съжелявам.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system.
    I cannot set up this connection type.
bg: Не беше намерен мрежов адаптер в системата ви.
    Не можете да настроите такъв вид връзка.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
bg: В системата не е открит ethernet мрежов адаптер. Моля, стартирайте инструмента за настройка на хардуер.

en: No floppy drive available
bg: Няма флопи устройство

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
bg: Няма свободно място за 1 МБ стартиращо поле ! Инсталацията ще продължи, но, за да стартирате системата си, ще трябва да създадете стартиращо поле в DiskDrake

en: No mouse
bg: Без мишка

en: No network adapter on your system!
bg: Нямате мрежов адаптер!

en: No password
bg: Без парола

en: No printer
bg: Няма принтер

en: No root partition found to perform an upgrade
bg: Не е намерен главен дял за надграждане

en: No test pages
bg: Без тестови страници

en: No, I don't want autologin
bg: Не, не искам autologin

en: NoVideo
bg: Без графика

en: Non-Interlaced SVGA, 1024x768 at 60 Hz, 800x600 at 72 Hz
bg: Non-Interlaced SVGA, 1024x768 на 60 Hz, 800x600 на 72 Hz

en: Normal Mode
bg: Нормален режим

en: Normal modem connection
bg: Обикновена модемна връзка

en: Normally, DrakX selects the right keyboard for you (depending on the
    language you have chosen) and you won't even see this step. However, you
    might not have a keyboard that corresponds exactly to your language: for
    example, if you are an English speaking Swiss person, you may still want
    your keyboard to be a Swiss keyboard. Or if you speak English but are
    located in Quebec, you may find yourself in the same situation. In both
    cases, you will have to go back to this installation step and select an
    appropriate keyboard from the list.
    
    Click on the "More" button to be presented with the complete list of
    supported keyboards.
bg: Обикновено, DrakX би трябвало да избере правилната за вас клавиатура (в зависимост
    от езика, който сте избрали) и няма да се наложи да видите тази стъпка. Обаче може да
    нямате клавиатура съответстваща точно на вашия език: например, ако сте англоговорящ швед,
    може би ще искате клавиатурата ви да бъде шведска. Или ако говорите aнглийски, но сте
    в Квебек, може би ще сте в същата ситуация. И в двата случая, ще трябва да се върнете
    към тази инсталационна стъпка и да изберете правилната клавиатура от списъка.
    
    Всичко, което трябва да направите, е да посочите предпочитаната клавиатурна наредба
    от списъка, който ще се появи пред вас.
    
    Ако имате клавиатура от език различен от този използван по подразбиране, цъкнете
    на бутона "Напредничав". Ще ви бъде предоставен пълен списък с поддържаните клавиатури.

en: Norwegian
bg: Норвежка

en: Not connected
bg: Не свързан

en: Not enough free space to allocate new partitions
bg: Няма достатъчно място за създаване на нов дял

en: Not enough partitions for RAID level %d
bg: Няма достатъчно дялове за RAID ниво %d

en: Not enough swap to fulfill installation, please add some
bg: Няма достатъчно swap за приключване на инсталацията, моля добавете малко

en: Not formatted
bg: Неформатиран

en: OKI winprinter configuration
bg: Настройки на OKI Winprinter

en: Office
bg: Офис

en: Office Workstation
bg: Офисна работна станция

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
bg: Офис програми: word-процесори (kword, abiword), таблици (kspread, gnumeric), преглед на PDF, и т.н.

en: Old configuration (isdn4net)
bg: Стара настройка (isdn4net)

en: On boot
bg: При зареждане

en: Open Firmware Delay
bg: Изчакване на Open Firmware

en: Option %s must be a number!
bg: Настройката %s трябва да е число !

en: Option %s must be an integer number!
bg: Настройката %s трябва да е цяло число !

en: Option %s out of range!
bg: Опцията %s е извън границите !

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
bg: Опцията ``Ограничи опциите от командния ред'' е безполезна без парола

en: Options
bg: Опции

en: Options: %s
bg: Опции: %s

en: Other
bg: Друга

en: Other Graphical Desktops
bg: Други графични desktop-и

en: Other OS (MacOS...)
bg: Друга ОС (MacOS...)

en: Other OS (SunOS...)
bg: Друга ОС (SunOS...)

en: Other OS (windows...)
bg: Друга ОС (Windows...)

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
bg: PCMCIA поддържката обикновенно поддържа неща като ethernet и модеми в
    laptop-и. Това няма да се стартира преди да бъде настроен, така че е
    по-добре да я имате инсталирана на машини, които не се нуждаят от нея.

en: PDQ - Print, Don't Queue
bg: PDQ - Печатай, Без Опашка

en: Package Group Selection
bg: Избор на група пакети

en: Package selection
bg: Избор на пакети

en: Parameters
bg: Параметри

en: Paranoid
bg: Параноично

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
bg: Дял, който се стартира по подразбиране
        (за MS-DOS boot, не за lilo)

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
bg: Таблицата на дяловете на устройство %s ще бъде записана върху диска !

en: Partition table type: %s
bg: Тип на таблицата с дялове: %s

en: Partitioning failed: %s
bg: Неуспешно разделяне на: %s

en: Password
bg: Парола

en: Password (again)
bg: Парола (отново)

en: Password are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
bg: Паролата сега е включена, но използването като мрежов компютър не е препоръчително.

en: Percentage of packages to install
bg: Процент пакети за инсталиране

en: Personal Finance
bg: Лични финанси

en: Personal Information Management
bg: Обработка на лична информация

en: Phone number
bg: Телефонен номер

en: Photo test page
bg: Тестова страница със снимка

en: Pipe job into a command
bg: Прекарай работата през команда

en: Please Wait... Applying the configuration
bg: Моля, почакайте ... Прилагане на настройките

en: Please be patient. This operation can take several minutes.
bg: Моля, бъдете търпеливи. Тази операция може да отнеме няколко минути.

en: Please choose for each step whether it will replay like your install, or it will be manual
bg: Моля, изберете за всяка стъпка, дали ще се преиграе като при инсталацията, или ще бъде ръчна

en: Please choose load or save package selection on floppy.
    The format is the same as auto_install generated floppies.
bg: Може изберете зареждане или запис на избора на пакети на флопи.
    Форматът е същият като auto_install генерираните дискети.

en: Please choose on which serial port your mouse is connected to.
bg: Моля, изберете към кой сериен порт е свързана мишката ви.

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
bg: Моля изберете кой мрежов адаптер да бъде включен към локалната ви мрежа.

en: Please choose which network adapter you want to use to connect to Internet
bg: Моля, изберете кой мрежов адаптер да използвам за връзка към Интернет

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
bg: Моля, изберете сериен порт към който свързан модемът ви.

en: Please choose your preferred language for installation and system usage.
    
    Clicking on the "Advanced" button will allow you to select other
    languages to be installed on your workstation. Selecting other languages
    will install the language-specific files for system documentation and
    applications. For example, if you will host users from Spain on your
    machine, select English as the main language in the tree view and in the
    Advanced section click on the box corresponding to "Spanish|Spain".
    
    Note that multiple languages may be installed. Once you have selected any
    additional locales, click the "OK" button to continue.
bg: Моля, цъкнете на предпочитания език на инсталация и системна употреба.
    
    Цъкането на бутона "Напредничав" ще ви позволи да изберете други езици
    да бъдат инсталирани на работната ви станция. Избирането на други езици
    ще инсталира файлове специвични за езиците за системна документация и
    приложения. Например, ако имате потребители от Изпания на машината си,
    изберете английски като главен език в дървовидната форма и в секция
    "Напредничав" цъкнете на сивата звезда съответстваща на
    "Испански|Испания".
    Отбележете, че могат да бъдат инсталирани няколко езика. Веднъж избран
    някакъв локал, цъкнете бутона "OK", за да продължите.

en: Please click on a media
bg: Моля, цъкнете на носителя

en: Please click on a partition
bg: Моля, цъкнете на дяла

en: Please enter proxy login and password, if any.
    Leave it blank if you don't want login/passwd
bg: Моля, въведете име и парола за proxy, ако има.
    Оставете празно, ако не искате име/парола

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
bg: Моля, въведете IP настройките за тази машина.
    Всяко устройство трябва да бъде въведено като IP адрес
    с точково-десетично означение (например, 1.2.3.4).

en: Please enter your host name if you know it.
    Some DHCP servers require the hostname to work.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
bg: Моля, въведете име на хост ако го знаете.
    Някой DHCP сървъри изискват това за да работят.
    Host името трябва да буде напълно квалифицирано име,
    като ``mybox.mylab.myco.com''.

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one
bg: Моля, въведете host name за машината.
    Host името трябва да буде напълно квалифицирано име,
    като ``mybox.mylab.myco.com''.
    Можете също да въведете IP адреса на Вашия gateway, ако имате такъв

en: Please fill in the ftp proxy informations
    Leave it blank if you don't want an ftp proxy
bg: Моля, попълнете информацията за FTP proxy.
    Оставете празно, ако не искате FTP proxy.

en: Please fill in the http proxy informations
    Leave it blank if you don't want an http proxy
bg: Моля, попълнете информацията за HTTP proxy.
    Оставете празно, ако не искате HTTP proxy.

en: Please fill or check the field below
bg: Моля, попълнете или проверете полето по-долу

en: Please give a user name
bg: Моля, задайте потребителско име

en: Please insert the Boot floppy used in drive %s
bg: Сложете стартиращата дискета в устройство %s

en: Please insert the Installation Cd-Rom in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid live upgrade.
bg: Моля, сложете Инсталационния CD-ROM в устройството и натиснете Ok, когато сте готови.
    Ако го нямате, натиснете Отмяна, за да избегнете инсталирането от този CD-ROM.

en: Please insert the Update Modules floppy in drive %s
bg: Сложете дискета за обновяване на модули в устройство %s

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
bg: Моля излезте от сесията и използвайте Ctrl-Alt-BackSpace

en: Please make a backup of your data first
bg: Първо създайте backup на своите данни

en: Please relog into %s to activate the changes
bg: Моля влезте отново в %s, за да активирате промените

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
bg: Моля, изберете верния порт. Например, портът COM1 под Windows под GNU/Linux
    се нарича ttyS0.

en: Please test the mouse
bg: Моля, пробвайте мишката си

en: Please try again
bg: Моля, опитайте отново

en: Please wait
bg: Моля изчакайте

en: Please wait, preparing installation
bg: Моля, изчакайте, подготвяне на инсталацията

en: Please, choose the type of your mouse.
bg: Моля, изберете тип на мишката.

en: Please, choose your keyboard layout.
bg: Моля, изберете подреждане на клавиатурата.

en: Polish
bg: Полска

en: Polish (qwerty layout)
bg: Полска (QWERTY наредба)

en: Polish (qwertz layout)
bg: Полска (QWERTZ наредба)

en: Poor
bg: Лошо

en: Port
bg: Порт

en: Portuguese
bg: Португалска

en: Post-install configuration
bg: След инсталационна настройка

en: Postfix mail server, Inn news server
bg: Postfix пощенски сървър, Inn новинарски сървър

en: PostgreSQL or MySQL database server
bg: PostgreSQL или MySQL сървър за бази-данни

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
bg: Възможен конфикт с адресите в LAN с настройката на %s!

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
bg: Точен размер на RAM-паметта, ако е необходимо (намерени %d MB)

en: Preference:
bg: Предпочитание:

en: Preparing PrinterDrake ...
bg: Подготвяне на PinterDrake ...

en: Preparing X-Window configuration
bg: Подготовка за настройване на X-Window

en: Preparing bootloader
bg: Подготовка на bootloader

en: Preparing installation
bg: Подготвям инсталацията

en: Preparing printer database ...
bg: Подготвяне на базата данни от принтери ...

en: Print
bg: Печат

en: Print Queue Name
bg: Име на печатната опашката

en: Print option list
bg: Списък с принтерни опции

en: Print test pages
bg: Отпечатване на тестови страници

en: Printer
bg: Принтер

en: Printer Device URI
bg: Печатащо устройство URI

en: Printer Server
bg: Сървър на принтера

en: Printer connection type
bg: Тип на връзката към принтера

en: Printer host name
bg: Име на хост на принтера

en: Printer host name missing!
bg: Липсва име на хост на принтерa !

en: Printer manufacturer, model
bg: Производител на принтера, модел

en: Printer manufacturer, model, driver
bg: Производител на принтера, модел, драйвер

en: Printer model selection
bg: Избор модел на принтера

en: Printer name, description, location
bg: Име на принтера, описание, местоположение

en: Printer on NetWare server
bg: Принтер на NetWare сървър

en: Printer on SMB/Windows 95/98/NT server
bg: Принтер на SMB/Windows 95/98/NT сървър

en: Printer on remote CUPS server
bg: Принтер на отдалечен CUPS сървър

en: Printer on remote lpd server
bg: Принтер на отдалечен LPD сървър

en: Printer options
bg: Опции на принтера

en: Printing
bg: Печатане

en: Printing on the printer "%s"
bg: Печатане на принтер "%s"

en: Printing system:
bg: Печатна система:

en: Printing test page(s)...
bg: Отпечатване на тестов(ата/ите) страниц(а/и) ...

en: Problems installing package %s
bg: Проблеми с инсталирането на пакета %s

en: Profile to delete:
bg: Профил за изтриване:

en: Profile:
bg: Профил:

en: Programs to manage your finance, such as gnucash
bg: Програми за обработка на финанси, като gnucash

en: Protocol
bg: Протокол

en: Protocol for the rest of the world
bg: Протокол за останалия свят

en: Protocol for the rest of the world 
     no D-Channel (leased lines)
bg: Протокол за останалия свят
     без D-Канал (наета линия)

en: Provider dns 1 (optional)
bg: 1-ви DNS на доставчика (по желание)

en: Provider dns 2 (optional)
bg: 2-ри DNS на доставчика (по желание)

en: Provider name (ex provider.net)
bg: Име на доставчика (напр. provider.net)

en: Provider phone number
bg: Телефонен номер на доставчика

en: Proxies configuration
bg: Настройка на proxy

en: Proxy configuration
bg: Proxy настройка

en: Proxy should be ftp://...
bg: Proxy-сървъра трябва да е ftp://...

en: Proxy should be http://...
bg: Proxy-сървъра трябва да е http://...

en: Quit
bg: Излизане

en: Quit without saving
bg: Изход без запис

en: Quit without writing the partition table?
bg: Изход, без да запис на таблицата на дяловете ?

en: RAID-disks %s
bg: RAID-дискове %s

en: Read carefully!
bg: Прочетете внимателно !

en: Read-write
bg: Четене-запис

en: Reading printer data ...
bg: Четене на данни от принтера ...

en: Reading printer database ...
bg: Четене на базата данни от принтери ...

en: Real name
bg: Истинско име

en: Recommended
bg: Препоръчителна

en: Recommended (%dMB)
bg: Препоръчителна (%dMb)

en: Refreshing printer data ...
bg: Опресняване на данните от принтера ...

en: Refuse
bg: Откажи

en: Reload partition table
bg: Презареди таблицата с дяловете

en: Remote Administration
bg: Отдалечена администрация

en: Remote CUPS server
bg: Отдалечен CUPS сървър

en: Remote host name
bg: Име на отдалечен хост

en: Remote host name missing!
bg: Липсва име на име на хост !

en: Remote lpd Printer Options
bg: Опции на отдалечен lpd-принтер

en: Remote printer
bg: Отдалечен принтер

en: Remote printer name
bg: Име на отдалечен принтер

en: Remote printer name missing!
bg: Липсва име на отдалечен принтер !

en: Removable media automounting
bg: Автоматично монтиране на сменяем носител

en: Remove Windows(TM)
bg: Премахни Windows(TM)

en: Remove entry
bg: Премахни запис

en: Remove from LVM
bg: Премахни от LVM

en: Remove from RAID
bg: Премахни от RAID

en: Remove printer
bg: Премахване на принтера

en: Remove the logical volumes first
bg: Първо премахни логичните дялово

en: Remove the loopback file?
bg: Да премахна ли loopback файла ?

en: Removing %s
bg: Изтриване на %s

en: Removing LPD...
bg: Изтриване на LPD...

en: Removing LPRng...
bg: Изтриване на LPRng...

en: Removing old printer "%s" ...
bg: Изтриване на стар принтер "%s" ...

en: Removing printer "%s" ...
bg: Изтриване на принтера "%s" ...

en: Replay
bg: Повтори

en: Rescue partition table
bg: Спасяване таблицата с дяловете

en: Resize
bg: Промени големината

en: Resizing
bg: Промяна на големината

en: Resolution
bg: Разделителна способност

en: Resolution: %s
bg: Разделителна способност: %s

en: Resolutions
bg: Разделителна способност

en: Resolutions not chosen yet
bg: Още не е избрана разделителна способност

en: Restarting printing system ...
bg: Рестартиране на принтерната система

en: Restore partition table
bg: Възстанови таблицата с дяловете

en: Restoring from file %s failed: %s
bg: Възстановяването от файла %s не успя: %s

en: Restrict command line options
bg: Ограничи опциите, задавани от командния ред

en: Romanian (qwerty)
bg: Румънска (qwerty)

en: Romanian (qwertz)
bg: Румънска (qwertz)

en: Root
bg: Главен

en: Root Partition
bg: Root дял

en: Root partition size in MB:
bg: Големина на root-дяла в MB:

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
bg: Пуска команди по разписание във време определено от командата at и пуска
    набор от други, когато натовареността спадне достатъчно.

en: Russian
bg: Руска

en: Russian (Yawerty)
bg: Руска (Yawerty)

en: SILO Installation
bg: SILO инсталация

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
bg: Настройки на SMB (Windows 9x/NT) принтер

en: SMB server IP
bg: IP на SMB сървър:

en: SMB server host
bg: Хост на SMB сървър

en: Samba share name missing!
bg: Липсва име на SAMBA share !

en: Save as..
bg: Запази като...

en: Save on floppy
bg: Запази на дискета

en: Save packages selection
bg: Запази избор на пакети

en: Save partition table
bg: Запази таблицата с дяловете

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
bg: Запазва и възстановята потока на системна ентропия за по-голямо качество
    на произволно генериране на числа.

en: Scanning partitions to find mount points
bg: Претърсване на дяловете за намиране на точки на монтиране

en: Scientific Workstation
bg: Научна работна станция

en: Script-based
bg: Базирана на скрипт

en: Second DNS Server (optional)
bg: Втори DNS сървър (по избор)

en: Second floppy drive
bg: Второ флопи устройство

en: Sector
bg: Сектор

en: Security
bg: Сигурност

en: Security level
bg: Ниво на сигурност

en: See hardware info
bg: Виж хардуерната информация

en: Select Printer Connection
bg: Изберете връзка към принтера

en: Select Printer Spooler
bg: Изберете принтерен spooler

en: Select a graphic card
bg: Изберете графична карта

en: Select file
bg: Изберете файл

en: Select installation class
bg: Избор на клас инсталация

en: Select the memory size of your graphic card
bg: Изберете капацитет на паметта на графичната си карта

en: Select your provider.
     If it's not in the list, choose Unlisted
bg: Посочете доставчика си.
     Ако не е в списъка, изберете Unlisted

en: Selected size is larger than available space
bg: Избраната големина е по-голяма от достъпното пространство

en: Serbian (cyrillic)
bg: Сръбска (кирилица)

en: Server
bg: Сървър

en: Services
bg: Услуги

en: Services and deamons
bg: Услуиги и демони

en: Services: %d activated for %d registered
bg: Услуги: %d активирани от %d регистрирани

en: Set of tools for mail, news, web, file transfer, and chat
bg: Набор от инструменти за поща, новини, web, файлов трансфер, и чат

en: Set of tools to read and send mail and news (pine, mutt, tin..) and to browse the Web
bg: Набор от инструменти за четене и изпращане на поща и новини (pine, mutt, tin..) и за обикаляне из Мрежата

en: Set root password
bg: Въведете парола за root

en: Set this printer as the default
bg: Определи този принтер за ползване по подразбиране

en: Setting security level
bg: Изберете ниво на сигурност

en: Settings
bg: Настройки

en: Setup filesystems
bg: Файлови системи

en: Share name
bg: Общо име

en: Shell
bg: Шел

en: Show all
bg: Покажи всички

en: Show automatically selected packages
bg: Покажи автоматично отбелязаните пакети

en: Show information
bg: Покажи информацията

en: Size in MB:
bg: Големина в MB:

en: Size: %d KB
bg: Големина: %d KB

en: Size: %s
bg: Размер: %s

en: Size: %s
bg: Размер: %s

en: Skip
bg: Прескочи

en: Slovakian (QWERTY)
bg: Словашка (QWERTY)

en: Slovakian (QWERTZ)
bg: Словашка (QWERTZ)

en: Slovenian
bg: Словенска

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
bg: Част от хардуера на компютъра ви се нуждае от ``собствените си'' драйвери, за да работи.
    Можете да намерите повече информация за това на: %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"
bg: Някои важни пакети не се инсталираха както трябва.
    Или CDROM устройството ви или компакт диска ви е дефектен.
    Проверете компакт диска на инсталирания компютър използвайки "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
bg: Някои етапи не са завършени.
    
    Наистина ли искате да излезете сега ?

en: Something bad is happening on your drive. 
    A test to check the integrity of data has failed. 
    It means writing anything on the disk will end up with random trash
bg: Нещо лошо става с устройството ви.
    Теста за целост на данните пропадна.
    Това значи, че писането на каквото и било по диска ще превръща
    произволно в боклук

en: Sorry I won't accept to create /boot so far onto the drive (on a cylinder > 1024).
    Either you use LILO and it won't work, or you don't use LILO and you don't need /boot
bg: Съжалявам, но не мога да приема да създам /boot толкова навътре върху диска (върху цилиндър > 1024).
    Или използвате LILO и то не работи, или не използвате LILO и нямате нужда от /boot

en: Sorry, no floppy drive available
bg: Съжалявам няма флопи

en: Sound and video playing/editing programs
bg: Програми за пускане/поправяне на звук и видео

en: Sound card
bg: Звукова карта

en: Spanish
bg: Испанска

en: Specify options
bg: Задай опции

en: Standard
bg: Стандартна

en: Standard VGA, 640x480 at 60 Hz
bg: Standard VGA, 640x480 на 60 Hz

en: Standard test page
bg: Стандартна тестова страница

en: Start Menu
bg: Стартово Меню

en: Start sector:
bg: Начален сектор:

en: Start: sector %s
bg: Начало: сектор %s

en: Started on boot
bg: Пуснат при стартиране

en: Starting network ...
bg: Стартиране мрежата ....

en: Starting the printing system at boot time
bg: Стартиране на принтерната система при стартиране

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for XFree to run).
bg: Стартира X Font Server (това е задължително, за да тръгне XFree).

en: State
bg: Състояние

en: Status:
bg: Състояние:

en: Summary
bg: Обобщение

en: Sun - Mouse
bg: Мишка на Sun

en: Super VGA, 1024x768 at 87 Hz interlaced, 800x600 at 56 Hz
bg: Super VGA, 1024x768 на 87 Hz interlaced, 800x600 на 56 Hz

en: Super VGA, 800x600 at 56 Hz
bg: Super VGA, 800x600 на 56 Hz

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
bg: Поддръжка на OKI 4w и съвместими win-принтери.

en: Swap partition size in MB:
bg: Големина на swap-дяла в MB:

en: Swedish
bg: Шведска

en: Swiss (French layout)
bg: Швейцарска (френски наредба)

en: Swiss (German layout)
bg: Швейцарска (немска наредба)

en: Switching from ext2 to ext3
bg: Преход от ext2 към ext3

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
bg: Syslog е програма която много демони използват да запазват съобщения в
    различни системни файлове (логове). Добре е постоянно да я имате работеща.

en: System
bg: Система

en: System mode
bg: Системен режим

en: TB
bg: ТБ

en: TV card
bg: TV карта

en: Table
bg: Таблица

en: Tajik keyboard
bg: Таджикистанска клавиатура

en: Terminal-based
bg: Базирана на терминал

en: Test again
bg: Тествай отново

en: Test of the configuration
bg: Проверка на настройката

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
bg: Тестовите страници са изпратени към принтерна.
    Може да отнеме малко време преди принтера да започне.

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
bg: Тестовите страници са изпратени към принтера.
    Може да отнеме малко време преди принтера да започне.
    Състояние на печата:
    %s

en: Test pages
bg: Тестови страници

en: Test ports
bg: Тестване портовете

en: Testing your connection...
bg: Изпробване на връзката...

en: Thai keyboard
bg: Тайванска клавиатура

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
bg: Помощникът за разделине на дялове на DrakX намери следните решения:

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occured: %s
bg: Не възможност за работа с вашия FAT дял, 
    поради получената грешка: %s

en: The IP address should look like 192.168.1.20
bg: IP адресът трябва да бъде във формат 192.168.1.20

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
bg: The K Desktop Environment, проста среда с колекция от придружаващи инструменти

en: The Mandrake Linux installation is spread out over several CD-ROMs. DrakX
    knows if a selected package is located on another CD-ROM and will eject the
    current CD and ask you to insert a different one as required.
bg: Инсталацията на Mandrake Linux е разположена на няколко CDROM-а. DrakX
    знае дали избран пакет не се намира на друг CDROM или ще извади текущото
    CD и ще ви остави да вкарате това, от което има нужда.

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
bg: Автоматичната инсталация може да бъде напълно автоматизирана,
    в такъв случай ще превземе твърдия ви диск !!!
    (това е за предназначено за инсталиране на друга машина).
    
    Може би искате да повторите инсталацията.

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
bg: Резервната таблица на дяловете не е със същата големина
    Да продължа ли все пак ?

en: The first time you try the X configuration, you may not be very satisfied
    with its display (screen is too small, shifted left or right...). Hence,
    even if X starts up correctly, DrakX then asks you if the configuration
    suits you. It will also propose to change it by displaying a list of valid
    modes it could find, asking you to select one.
    
    As a last resort, if you still cannot get X to work, choose "Change
    graphics card", select "Unlisted card", and when prompted on which
    server, choose "FBDev". This is a failsafe option which works with any
    modern graphics card. Then choose "Test again" to be sure.
bg: Първия път, когато опитате настройката на X, може би няма да сте доволни от
    от вида (екранът е прекалено малък, отместен наляво или надясно...). Въпреки
    това, даже ако X тръгне като хората, DrakX ще ви попита дали настройката ви
    допада. Също така, че ви предложи промяна, като покаже списък на валидни
    режими, които е успял да намери, с молба да посочите един.
    
    Като последна възможност, ако все още не можете да подкарате X, изберете
    "Промяна на графичната карта", посочите "Неизброена карта", и, когато
    бъдете попитани кой сървър да бъде използван, изберете "FBDev". Това е
    безгрешна опция, която работи на всяка по-нова карта. Тогава изберете "Опитай пак", за да сте сигурни.

en: The floppy has been successfully generated.
    You may now replay your installation.
bg: Дискетата е успешно създадена.
    Сега можете да преиграете инсталацията.

en: The following packages are going to be installed
bg: Следните пакети ще бъдат инсталирани

en: The following packages are going to be removed
bg: Следните пакети ще бъдат премахнати

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
bg: Internet superserver daemon (често наричан inetd) пуска различни други
    Интернет услуги. Той отговаря за пускането на много услуги от рода на
    telnet, ftp, rsh и rlogin. Изключването на inetd изключва всички услуги,
    за които отговаря.

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use pptp, a few ones use dhcp.
    If you don't know, choose 'use pppoe'
bg: Най-честия начин за свързване чрез ADSL е PPPOE.
    Някои връзки използват PPTP, а maлко използват DHCP.
    Ако не знаете, изберете 'използвай PPPOE'.

en: The network needs to be restarted
bg: Мрежата трябва да бъде рестартирана

en: The partition you've selected to add as root (/) is physically located beyond
    the 1024th cylinder of the hard drive, and you have no /boot partition.
    If you plan to use the LILO boot manager, be careful to add a /boot partition
bg: Дялът, който сте маркирали за root (/) е физически разположен отвъд
    1024-ия цилиндър на твърдия диск и нямате /boot дял.
    Ако смятате да използвате boot мениджъра LILO, бъдете внимателни при
    прибавянето на /boot дял

en: The passwords do not match
bg: Паролите на съвпадат

en: The passwords don't match. Try again!
bg: Паролите на съвпадат. Опитайте пак !

en: The port number should be an integer!
bg: Номерът на порта трябва да е цяло число !

en: The port part should be numeric
bg: Номерът на порт трябва да е цифра

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
bg: portmapper се справя с RPC връзки, които се използват от протоколи като
    NFS и NIS. portmap сървъра трябва да е пуснат на машини, които работят като
    сървър за протоколи, които се нуждаят да използват RPC механизъм.

en: The printer "%s" already exists,
    do you really want to overwrite its configuration?
bg: Принтерът "%s" вече съществува,
    наистина ли искате да презапишете настройката ?

en: The printer "%s" is set as the default printer now.
bg: Принтерът "%s" вече е определен за ползване по подразбиране.

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
bg: touted демона позволява таблица за IP рутиране автоматично обновявана чрез
    RIP протокола. Докато RIP е широко използвана за малки мрежи, за по-сложни
    протоколи за рутиране са нужни за сложни мрежи.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
bg: rstat протокола позволява на мрежовите потребители да извличат
    параметрите на възможностите за всяка машина на мрежата.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
bg: rusers протокола позволява на мрежовите потребители да проверяват кой е
    влязъл на друга отговарящата машина.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similiar to finger).
bg: rwho протокола позволява на отдалечени потребители да се сдобият със списък
    на всички потребители влезли на машина с работещ rwho демон (подобен на finger).

en: The setup has already been done, and it's currently enabled.
bg: Установката вече е направена и в момента е включена.

en: The setup has already been done, but it's currently disabled.
bg: Установката вече е направена, но в момента е изключена.

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently disabled.
    
    What would you like to do?
bg: Установката на Споделянето на Интернет връзката е вече завършена.
    В момента е изключена.
    
    Какво искате да направите ?

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
bg: Установката на Споделянето на Интернет връзката е завършена.
    В момента е включена.
    
    Какво искате да направите ?

en: The system doesn't seem to be connected to internet.
    Try to reconfigure your connection.
bg: Системата не изглежда свързана към Интернет.
    Опитайте се да пренастроите връзката.

en: The system is now connected to Internet.
bg: Системата в момента е свързана към Интернет.

en: The total size for the groups you have selected is approximately %d MB.
bg: Общата големина на групите, които сте маркирали, е около %d MB.

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
bg: Двата критични параметъра са вертикалната скорост на възстановяване, която отразява скоростта, 
    с която целият екран се възстановява, и най-важното - хоризонталната
    синхронизационна скорост, която отразява скоростта, с която се изписват хоризонталните линии.
    
    МНОГО Е ВАЖНО да изберете такава синхронизационната скорост, която да отговаря на възможностите на Вашия монитор - в противен случай можете да повредите монитора си.
     Ако имате някакви съмнения, изберете консервативна настройка.

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
bg: Потребителското име може да включва само малки букви, номера, `-' и `_'

en: There is already a partition with mount point %s
bg: Вече има дял с тази място на монтиране %s

en: There is no FAT partitions to resize or to use as loopback (or not enough space left)
bg: Няма FAT дялове за смяна на големината или за използване като loopback (или няма достатъчно място на диска)

en: There is no existing partition to use
bg: Няма дял, който мога да използвам

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
bg: В системата ви има само един настроен мрежов адаптер:
    
    %s
    
    Смятам да установя локалната ви мрежа на този адаптер.

en: There was an error installing packages:
bg: Появи се грешка при инсталиране на пакетите:

en: There was an error ordering packages:
bg: Появи се грешка при поръчването на пакетите:

en: There you are. Installation is now complete and your GNU/Linux system is
    ready to use. Just click "OK" to reboot the system. You can start
    GNU/Linux or Windows, whichever you prefer (if you are dual-booting), as
    soon as the computer has booted up again.
    
    The "Advanced" button (in Expert mode only) shows two more buttons to:
    
     * "generate auto-install floppy": to create an installation floppy disk
    which will automatically perform a whole installation without the help of
    an operator, similar to the installation you just configured.
    
       Note that two different options are available after clicking the button:
    
        * "Replay". This is a partially automated installation as the
    partitioning step (and only this one) remains interactive;
    
        * "Automated". Fully automated installation: the hard disk is completely
    rewritten, all data is lost.
    
       This feature is very handy when installing a great number of similar
    machines. See the Auto install section on our web site;
    
     * "Save packages selection"(*): saves the package selection as done
    previously. Then, when doing another installation, insert the floppy inside
    the drive and run the installation going to the help screen by pressing on
    the [F1] key, and by issuing >>linux defcfg="floppy"<<.
    
    (*) You need a FAT-formatted floppy (to create one under GNU/Linux, type
    "mformat a:")
bg: А така ! Инсталацията е завършена и GNU/Linux системата ви е готова за
    употреба. Просто цъкнете "OK", за да рестартирате системата. Можете да
    стартирате GNU/Linux или Windows, което предпочитате (ако имате две системи),
    веднага след като компютърът стартира отново.
    
    Бутона "Напредничав" (само в "Експертен") показва още два бутона за:
    
     * "генериране на дискета за автоматична инсталация": за да създадете
    инсталационна дискета, която след това автоматично да изчършва цялата
    инсталация без помощта на оператор, приличаща на инсталацията, която току-що
    сте извършили.
    
       Отбележете, че две различни опции са достъни, чрез цъкане на бутона:
    
        * "Преиграй". Това е частично автоматизирана инсталация като стъпките
    по разделяне на дялове остават интерактивни.
    
        * "Автоматична". Напълно автоматична инсталация: твърдият диск се
    презаписва напълно, всякакви данни се загубват.
    
       Тази особеност е много удобна, когато инсталирате голям брой подобно
    машини. Вижте секцията за автоматична инсталация на нашия web-сайт.
    
        * "Запази избора на пакети"(*): запазва избора на пакети, така както е
    направен преди. Когато правите друга инсталация, вкарайте дискетата в
    устройството и пуснете инсталацията да върви чрез помощния екран, като
    натиснете клавиша [F1] и като напишете >>linux defcfg="floppy"<<.
    
    (*) Трябва ви FAT-форматирана дискета (за да създадете таква под GNU/Linux,
    напишете "mformat a:")

en: These commands you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications, but here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
bg: Можете да използвате тази команда и в полето "Команда за печат" на печатните диалози в мноѓо приложения. Но тўк не поставяйте името на файла, защото то се подава от приложението.

en: This command you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications. But here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
bg: Можете да използвате тази команда и в полето "Команда за печат" на печатните диалози в много приложения. Но тук не поставяйте името на файла, защото то се подава от приложението.

en: This directory should remain within the root filesystem
bg: Тази директория трябва да остане в рамките на root файловата система.

en: This floppy is not FAT formatted
bg: Тази дискета не е форматирана на FAT

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
bg: Това е нужен пакет, не може да бъде немаркиран

en: This label is already used
bg: Този етикет вече се използва

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive: it must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
bg: Това ниво се използва с внимание. Това кара системата ви по-лесна за
    употреба, но е по-чувствително: не трябва да бъде използвана на машини
    свързани с други или по Интернет. Няма достъп с пароли.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
bg: Този пакет зарежда маркираната клавиатурна наредба в /etc/sysconfig/keyboard.
    Тя може да бъде избрана с инструмента kbdconfig. Трябва да оставите товавключено за повечето машини.

en: This package must be upgraded
    Are you sure you want to deselect it?
bg: Този пакет трябва да бъде обновен
    Сигурни ли сте, че искате да го изключите ?

en: This partition can't be used for loopback
bg: Този дял не може да бъде използван за loopback

en: This partition is not resizeable
bg: Големината на дяла не може да бъде променена

en: This password is too simple
bg: Тази парола е прекалено проста

en: This password is too simple (must be at least %d characters long)
bg: Паролата е прекалено проста (трябва да бъде дълга поне %d символа)

en: This user name is already added
bg: Това потребителско име е вече добавено

en: Time remaining
bg: Оставащо време

en: Timezone
bg: Часова зона

en: To activate the mouse,
bg: За да активирате мишката си,

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
bg: Ако искате още дялове, моля изтрийте един, за да можете да създадете един разширен дял

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>" or "%s <file>".
bg: За да отпечатате файл от командния ред (терминален прозорец), използвайте командата "%s <file>" или "%s <file>".

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>".
bg: За да изпечатате файл от командния ред (терминален прозорец) използвайте командата "%s <file>".

en: To print a file from the command line (terminal window) you can either use the command "%s <file>" or a graphical printing tool: "xpp <file>" or "kprinter <file>". The graphical tools allow you to choose the printer and to modify the option settings easily.
bg: За да изпечатате файл от командния ред (терминален прозорец), можете или да използвате командата "%s <file>" или графичния печатащ инструмент: "xpp <file>" или "kprinter <file>". Графичните инструменти ви позволяват да избирате принтера и да поправяте лесно настройките на опциите.

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
bg: За да използвате запазен избор на пакети, стартирайте инсталацията с ``linux defcfg=floppy''

en: Toggle between flat and group sorted
bg: Превключване между нормално и сортиране по групи

en: Toggle to expert mode
bg: Премини в Експертен режим

en: Toggle to normal mode
bg: Премини в Нормален режим

en: Tools for your Palm Pilot or your Visor
bg: Инструменти за вашия Palm Pilot или Visor-а ви

en: Tools to create and burn CD's
bg: Инструменти за създаване и опичане на CD-та

en: Tools to ease the configuration of your computer
bg: Инструменти за улесняване настройката на компютъра ви

en: Total size: %d / %d MB
bg: Обща големина: %d / %d MB

en: Track network card id (usefull for laptops)
bg: Проследяване на ID на мрежовата карта (полезно при лаптопи)

en: Traditional Gtk+ Monitor
bg: Обикновен Gtk+ монитор

en: Traditional Monitor
bg: Обикновен монитор

en: Transfer
bg: Прехвърли

en: Transfer printer configuration
bg: Пренос на настройка на принтер

en: Transferring %s ...
bg: Прехвърляне на %s ...

en: Trying to rescue partition table
bg: Опитвам се да спася таблицата на дяловете

en: Turkish (modern "Q" model)
bg: Турска (модерен "Q" модел)

en: Turkish (traditional "F" model)
bg: Турска (традиционен "F" модел)

en: Type
bg: Вид

en: Type:
bg: Тип:

en: Type:
bg: Вид:

en: UK keyboard
bg: UК клавиатура

en: US keyboard
bg: US клавиатура

en: US keyboard (international)
bg: US клавиатура (международна)

en: Ukrainian
bg: Украинска

en: Unable to start live upgrade !!!
bg: Не мога да пусна обновяването !!!

en: Undo
bg: Върни

en: Unknown model
bg: Неизвестен модел

en: Unmount
bg: Демонтирай

en: Unsafe
bg: Опасен

en: Updating package selection
bg: Обновяване на избора на пакети

en: Url should begin with 'ftp:'
bg: URL трябва да започва с 'ftp:'

en: Url should begin with 'http:'
bg: URL трябва да е започва с 'http:'

en: Use Xinerama extension
bg: Използвай разширението Xinerama

en: Use ``%s'' instead
bg: Вместо това използвайте ``%s''

en: Use ``Unmount'' first
bg: Първо използвайте 'Демонтиране'

en: Use auto detection
bg: Използвай автоматично засичане

en: Use existing partition
bg: Изпозване на съществуващ дял

en: Use fdisk
bg: Използвай fdisk

en: Use for loopback
bg: Използвай за loopback

en: Use free space
bg: Използвай свободното място

en: Use libsafe for servers
bg: Използвайте libsafe за сървъри

en: Use the Windows partition for loopback
bg: Използвай за Windows дялът за loopback

en: Use the free space on the Windows partition
bg: Използвай свободното място на Windows дяла

en: User name
bg: Потребителско име

en: Utilities
bg: Инструменти

en: Various
bg: Различни

en: Version: %s
bg: Версия: %s

en: Vertical refresh rate
bg: Вертикална скорост на възстановяване

en: Video mode
bg: Видео режим

en: Video players and editors
bg: Видео плейъри и редактори

en: Vietnamese "numeric row" QWERTY
bg: Виетнамска "числова редица" QWERTY

en: WARNING: This device has been previously configured to connect to the Internet.
    Simply accept to keep this device configured.
    Modifying the fields below will override this configuration.
bg: ВНИМАНИЕ: Това устройство вече е настроено да се свързва към Интернет.
    Просто приемете, за да оставите устройството настроено.
    Поправката на полетата по-долу ще презапише тази настройка.

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fix after installation.
bg: Внимание ! Открита е настройка на Защитна Стена. Може да се наложи някаква ръчна поправка след инсталацията.

en: Warning: testing this graphic card may freeze your computer
bg: Внимание: тестването на тази графична карта може да "замрази" компютъра ви

en: We are now going to configure the %s connection.
bg: Сега ще настроим %s връзката.

en: We'll now ask you questions about which services you'd like to allow
    the Internet to connect to.  Please think carefully about these
    questions, as your computer's security is important.
    
    Please, if you're not currently using one of these services, firewall
    it off.  You can change this configuration anytime you like by
    re-running this application!
bg: Сега ще ви зададем въпроси за това, към кои услуги бихте искали да
    позволите на Интернет да свързва. Моля, помислете внимателно по
    тези въпроси, тъй като сигурността на компютъра ви е важна.
    
    Моля, ако в момента не използвате някоя от услугите, защитете я.
    Можете да промените настройката по всяко време, ако искате, като
    стартирате отново това приложение !

en: Web/FTP
bg: Сървър, Web/FTP

en: Welcome To Crackers
bg: Добре дошли при Cracker-ите

en: Welcome to %s
bg: Добре дошли в %s

en: Welcome to The Network Configuration Wizard
    
    We are about to configure your internet/network connection.
    If you don't want to use the auto detection, deselect the checkbox.
bg: Добре дошли при магьосника за настройка на мрежа
    
    Вие сте на път да настроите Интернет/мрежовата си връзка.
    Ако не искате да използвате автоматично засичане, изключете кутийката.

en: Welcome to the Internet Connection Sharing utility!
    
    %s
    
    Click on Configure to launch the setup wizard.
bg: Добре дошли в инструмента за споделяне на Интернет връзката !
    
    %s
    
    Цъкнете ``Настрой'', ако искате да стартиране установяващия магьосник.

en: Welcome to the proxy configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up your http and ftp proxies
    with or without login and password
bg: Добре дошли в настройката на Proxy.
    
    Тук ще можете да установите вашите HTTP и FTP proxy
    със или без потребителско име и парола

en: What do you want to do?
bg: Какво искате да направите?

en: What is the root partition (/) of your system?
bg: Кой е root-дялът (/) на системата ви ?

en: What kind is your ISDN connection?
bg: Какъв е типът на ISDN връзката ?

en: What kind of card do you have?
bg: Какъв тип карта имате ?

en: What type of partitioning?
bg: Какъв тип разделяне на дялове ?

en: Where do you want to install the bootloader?
bg: Къде искате да инсталирате bootloader-а?

en: Where do you want to mount device %s?
bg: Къде искате да монтирате устройство %s ?

en: Where do you want to mount loopback file %s?
bg: Къде искате да монтирате loopback-файла %s ?

en: Which %s driver should I try?
bg: Кой %s драйвер да пробвам ?

en: Which ISDN configuration do you prefer?
    
    * The Old configuration uses isdn4net. It contains powerfull
      tools, but is tricky to configure, and not standard.
    
    * The New configuration is easier to understand, more
      standard, but with less tools.
    
    We recommand the light configuration.
bg: Коя ISDN настройка предпочитате ?
    
    * Старата настройка използва isdn4net. Съдържа мощни инструменти
      но е капризна за настройка и не е стандартна.
    
    * Новата настройка е по-лесна за разбиране, по стандартна,
      но с по-малко инструменти.
    
    Препоръчваме ви олекотената настройка.

en: Which configuration of XFree do you want to have?
bg: Коя настройка на XFree искате да имате ?

en: Which dhcp client do you want to use?
    Default is dhcpcd
bg: Какъв DHCP клиент искате да използвате ?
    По подразбиране е dhcpcd ?

en: Which disk do you want to move it to?
bg: На кой диск искате да го преместите ?

en: Which filesystem do you want?
bg: Коя файлова система искате ?

en: Which installation class do you want?
bg: Какъв клас инсталация желаете ?

en: Which is your ISDN card ?
bg: Коя е ISDN картата ви ?

en: Which is your timezone?
bg: Коя е времевата ви зона ?

en: Which partition do you want to resize?
bg: Кой дял желаете да промените?

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
bg: Кой дял искате да използвате за Linux4Win ?

en: Which printer model do you have?
bg: Какъв модел принтер имате ?

en: Which printing system (spooler) do you want to use?
bg: Коя принтерна система (spooler) изкате да използвате ?

en: Which protocol do you want to use ?
bg: Какъв протокол желаете да промените ?

en: Which sector do you want to move it to?
bg: На кой сектор искате да го преместите?

en: Which size do you want to keep for windows on
bg: Колко искате да оставите за windows?

en: Which type of entry do you want to add?
bg: Какъв тип информация искате да прибавите

en: Wizard
bg: Магьосник

en: Wizard...
bg: Магьосник...

en: Workgroup
bg: Работна група

en: Workstation
bg: Работна станция

en: Would you like to configure printing?
bg: Искате ли да настроите печата ?

en: X at startup
bg: X при стартиране на системата

en: X server
bg: X сървър

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
bg: XFree %s с хардуерно 3D ускорение

en: XFree %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
bg: XFree %s с ЕКСПЕРИМЕНТАЛНO хардуерно 3D ускорение

en: XFree configuration
bg: Настройка на XFree

en: XFree86 driver: %s
bg: XFree86 драйвер: %s

en: XFree86 server: %s
bg: XFree86 сървър: %s

en: XFree86 server: %s
bg: XFree86 сървър: %s

en: Xpmac (installation display driver)
bg: Xpmac (инсталация графичен драйвер)

en: Yaboot mode
bg: Режим на Yaboot

en: Yes
bg: Да

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
bg: Да, искам autologin с това (потребител, десктоп)

en: You appear to be running a 2.2 kernel.  If your network IP
    is automatically set by a computer in your home or office 
    (dynamically assigned), we need to allow for this.  Is
    this the case?
bg: Сякаш използвате 2.2 ядро. Ако мрежовото IP автоматично се
    определя от компютър у вас или в офиса (динамично поставяно),
    трябва да позволим това. Такъв ли е случая ?

en: You appear to have an OldWorld or Unknown
     machine, the yaboot bootloader will not work for you.
    The install will continue, but you'll
     need to use BootX to boot your machine
bg: Изглежда имате старовремска или неизвестна
    машина, на която yaboot няма да проработи.
    Инсталацията ще продължи, но ще трябва
    да иползвате BootX, за да стартирате машината си

en: You are about to configure your computer to share its Internet connection.
    With that feature, other computers on your local network will be able to use this computer's Internet connection.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
bg: На път сте да настроите компютъра си така, че да поделя Интернет връзката
    си. С тази възможност, други компютри в локалната ви мрежа ще могат да
    използват Интернет връзката на този компютър.
    
    Отбележете: трябва ви отделен за това мрежов адаптер, за да установите вътрешната си мрежа (LAN).

en: You are currently connected to internet.
bg: В момента сте свързани към Интернет

en: You are currently using %s as Boot Manager.
    Click on Configure to launch the setup wizard.
bg: В момента използвате %s като програма за стартиране.
    Цъкнете на Настрой, за да стартирате установяващия магьосник.

en: You are not currently connected to Internet.
bg: В момента не сте свързани към Интернет

en: You can choose other languages that will be available after install
bg: Можете да изберете други езици, които ще бъдат налице слединсталацията

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
bg: Сега можете да разделите %s.
    Когато сте готови, не забравяйте да запишете използвайки `w'

en: You can specify directly the URI to access the printer. The URI must fulfill either the CUPS or the Foomatic specifications. Note that not all URI types are supported by all the spoolers.
bg: Трябва директно да определите URI за достъп до принтера. URI трябва да изпълни или CUPS или Foomatic спецификациите. Отбележете, че не всички типове URI се поддрържат от spooler-ите.

en: You can't install the bootloader on a %s partition
bg: Не можете да инсталирате bootloader на дяла %s

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
bg: Не можете да оставите пакета немаркиран, защото нямате място да го инсталирате

en: You can't select/unselect this package
bg: Не можете да отбележете/деотбележете този пакет

en: You can't unselect this package. It is already installed
bg: Не можете да оставите този пакет немаркиран. Той вече е инсталиран

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
bg: Не можете да изключите този пакет. Той трябва да бъде обновен

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
bg: Не можете да използвате JFS за дял по-малък от 16 МБ

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
bg: Не можете да инсталиране ReiserFS на дял по-малък от 32 МБ

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
bg: Не можете да използвате LVM логически тип за място на монтиране %s

en: You don't have a swap partition
    
    Continue anyway?
bg: Нямате swap-дял
    
    Да продължа ли все пак ?

en: You don't have any configured interface.
    Configure them first by clicking on 'Configure'
bg: Нямате настроен интерфейс.
    Настройте ги преди това, като цъкнете на 'Настройка'

en: You don't have any internet connection.
    Create one first by clicking on 'Configure'
bg: Нямате Internet връзка.
    Създайте такава, като цъкнете на 'Настрой'

en: You don't have any partitions!
bg: Нямате никакви дялове!

en: You don't have enough free space on your Windows partition
bg: Няма достатъчно свободно място на дяла

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions
bg: Имате празнина в таблицата с дяловете, но не мога да я използвам.
    Единственият начин е да преместите главните си дялове, за да имате празно място след extended-дяловете

en: You have configured multiple ways to connect to the Internet.
    Choose the one you want to use.
bg: Настроили сте няколко начина за връзка към Интернет.
    Изберете този, който искате да използвате.

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
bg: имате повече от един твърди дискове, кой да използвам за инсталацията?

en: You have now the possibility to download software aimed for encryption.
    
    WARNING:
    
    Due to different general requirements applicable to these software and imposed
    by various jurisdictions, customer and/or end user of theses software should
    ensure that the laws of his/their jurisdiction allow him/them to download, stock
    and/or use these software.
    
    In addition customer and/or end user shall particularly be aware to not infringe
    the laws of his/their jurisdiction. Should customer and/or end user not
    respect the provision of these applicable laws, he/they will incure serious
    sanctions.
    
    In no event shall Mandrakesoft nor its manufacturers and/or suppliers be liable
    for special, indirect or incidental damages whatsoever (including, but not
    limited to loss of profits, business interruption, loss of commercial data and
    other pecuniary losses, and eventual liabilities and indemnification to be paid
    pursuant to a court decision) arising out of use, possession, or the sole
    downloading of these software, to which customer and/or end user could
    eventually have access after having sign up the present agreement.
    
    
    For any queries relating to these agreement, please contact 
    Mandrakesoft, Inc.
    2400 N. Lincoln Avenue Suite 243
    Altadena California 91001
    USA
bg: Сега имате възможността да свалите софтуер с цел кодиране.
    
    ВНИМАНИЕ:
    
    Поради различните изисквания поставени от този софтуер и от много
    юрисдикции, клиентите и/или крайните клиенти на този софтуер трябва
    да бъдат сигурни, че нормативната база им позволява свалянето, продажбата
    и/или използването на този софтуер.
    
    В допълнение клиентът и/или крайния потребител трябва да внимава с това
    данеби да наруши част от нормативната база. Клиентът и/или крайният
    потребител трябва да уважава прилежащите закони, тъй като той ще понесе
    санкциите.
    В никакъв случай Mandrakesoft или неговите производители и/или
    спомоществувателите му не носят никаква отговорност за каквито и да е
    преки, косвени или случайни вреди (включително, но не само ограничени в
    загубата на ползи, прекъсване на бизнес, загуба на комерсиални данни и
    други парични загуби, и евентуални отговорности и обещетения за плащане
    по съдебни решения) предизвикани от използването, поставянето или дори
    свалянето на този софтуер, до който клиентът и/или крайният потребител
    евентуално може да има достъп след съгласието с това споразумение.
    
    За всякакви въпроси по това споразумение, моля, свържете се с 
    Mandrakesoft, Inc.
    2400 N. Lincoln Avenue Suite 243
    Altadena California 91001
    USA

en: You have one big FAT partition
    (generally used by MicroSoft Dos/Windows).
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
bg: Имате един голям FAT дял
    (по принцип се ползват от Microsoft Dos/Windows).
    Предлагам първо да промените големината на този дял
    (щракнете върху него, а след това щракнете върху "Промени големината")

en: You have selected the following server(s): %s
    
    
    These servers are activated by default. They don't have any known security
    issues, but some new could be found. In that case, you must make sure to upgrade
    as soon as possible.
    
    
    Do you really want to install these servers?
bg: Избрали сте следния(те) сървър(и): %s
    
    
    Тези сървъри се активират по подразбиране. Те нямат известни проблеми със
    сигурността, но може да се намерят нови. В този случай, ще трябва да сте
    сигурни, че ще надграждате възможно най-бързо.
    
    
    Наистина ли искате да инсталирате тези сървъри ?

en: You have space on your disk for only %d%% of these packages.
    
    If you wish to install less than this,
    select the percentage of packages that you want to install.
    A low percentage will install only the most important packages;
    a percentage of %d%% will install as many packages as possible.
bg: Имате място на диска си само за %d%% от тези пакети.
    
    Ако искате да инсталирате по-малко от това,
    изберете процент от пакетите, които инскате да инсталирате.
    При нисък процент ще се инсталират само най-важните пакети;
    при %d%% ще инсталират всички избрани пакети.

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you don't see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
bg: Може би се нуждаете да промените Open Firmware стартовото устройство,
     за да пуснете зареждащата програма. Ако не виждате подсказката и при
     рестартиране, задръжте Command-Option-O-F при рестартиране и въведете:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     След което напишете: shut-down
    При следващото рестартиране би трябвало да видете подсказката.

en: You may now choose which services you wish to start at boot time.
    
    Here are presented all the services available with the current
    installation. Review them carefully and uncheck those which are not always
    needed at boot time.
    
    You can get a short explanatory text about a service by selecting a
    specific service. However, if you are not sure whether a service is useful
    or not, it is safer to leave the default behavior.
    
    !! At this stage, be very careful if you intend to use your machine as a
    server: you will probably not want to start any services which you do not
    need. Please remember that several services can be dangerous if they are
    enabled on a server. In general, select only the services you really need.
    !!
bg: Сега можете да изберете кои услуги да се пускат при стартиране.
    
    Тук са представени всички услуги, достъпни с настоящата инсталация.
    Прегледайте ги внимателно и изключете тези, които не ви трябват винаги при стартиране.
    
    Можете видите кратък обяснителен текст за услугата, като поставите курора на мишката си
    над името на услугата. Ако не сте сигурни, дали услугата е полезна или не, по-добре
    е да оставите избора по подразбиране.
    
    Внимавайте с тази стъпка, ако смятате да използвате машината си като сървър:
    сигурно не бихте искали да пускате услуги, от които не се нуждаете. Моля,
    запомнете, че някои услуги могат да бъдат опасни, ако са включени на сървъра.
    По принцип, избирайте само услугите, от които наистина се нуждаете.

en: You may now provide its options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
bg: Сега можете да подадете опциите му до модула %s.
    Опциите са във формат ``име=стойност име2=стойност2 ...''.
    Например: ``io=0x300 irq=7''

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
bg: Трябва да имате FAT дял монтиран в /boot/efi

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
bg: Трябва да имате root-дял.
    Затова създайте дял (или цъкнете на съществуващ).
    Тогава изберете действие ``Място на монтиране'' и го сложете `/'

en: You must have a swap partition
bg: Трябва да имате swap-дял

en: You must indicate where you wish to place the information required to boot
    to GNU/Linux.
    
    Unless you know exactly what you are doing, choose "First sector of drive
    (MBR)".
bg: Трябва да посочите къде желаете да
    поставите информацията, необходима за стартирането на GNU/Linux.
    
    Ако не сте сигурни в това, което правите, изберете "Първия сектор на
    устройството (MBR)".

en: You need a true filesystem (ext2, reiserfs) for this mount point
bg: Нуждаете се от истинска файлова система (ext2, reiserfs) за тази точка на монтиране

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
bg: Налага се ра рестартирате, преди модификациите да предизвикат ефект

en: You will be able to choose them more specifically in the next step.
bg: Ще имате възможността да изберете по-точно при следващия етап.

en: You'll need to reboot before the modification can take place
bg: Трябва да рестартирате, преди промените да влязат в сила

en: You've selected a software RAID partition as root (/).
    No bootloader is able to handle this without a /boot partition.
    So be careful to add a /boot partition
bg: Маркирали сте софтуерен RAID дял като root (/).
    Няма зареждаща програма, която да може да се справи с него без /boot дял.
    Така че добавете /boot дял

en: Your Windows partition is too fragmented, please run ``defrag'' first
bg: Вашият Windows дял е много фрагментиран, моля първо стартирайте ''defrag''

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
bg: Картата ви може да има поддръжка на хардуерно 3D ускорение, но само с XFree %s,
    ОТБЕЛЕЖЕТЕ, ЧЕ ТОВА Е ЕКСПЕРИМЕНТАЛНА ПОДДРЪЖКА И МОЖЕ ДА ЗАБИЕ КОМПЮТЪРА ВИ.
    Картата ви се поддържа от XFree %s, който може да има по-добра поддръжка на 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
bg: Картата ви може да има поддръжка на хардуерно 3D ускорение, но само с Xfree %s.
    Картата ви се поддържа от XFree %s, който може да има по-добра поддръжка на 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
bg: Картата ви може да има поддръжка на хардуерно 3D ускорение с XFree %s.
    ОТБЕЛЕЖЕТЕ, ЧЕ ТОВА Е ЕКСПЕРИМЕНТАЛНА ПОДДРЪЖКА И КОМПЮТЪРЪТ ВИ МОЖЕ ДА ЗАБИЕ.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s.
bg: Картата ви може да има поддръжка на хардуерно 3D ускорение в XFree %s.

en: Your choice? (default %s)
bg: Вашият избор ? (по подразбиране е %s)

en: Your new Mandrake Linux operating system is currently being installed.
    Depending on the number of packages you will be installing and the speed of
    your computer, this operation could take from a few minutes to a
    significant amount of time.
    
    Please be patient.
bg: Новата ви Mandrake Linux операционна система в момента се инсталира. Тази
    операция би трябвало да отнеме няколко минути (зависи от избраната големина на
    инсталацията и от скоростта на компютъра ви).
    
    Моля, бъдете търпеливи.

en: Your personal phone number
bg: Личния ви телефонен номер

en: Your system has not enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
bg: Системата ви няма достатъчно място за инсталация или обновяване (%d > %d)

en: Your system is low on resource. You may have some problem installing
    Mandrake Linux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
bg: Вашата система е с малки ресурси. Може да имате проблеми с инсталирането
    на Mandrake Linux. Ако се появи проблем опитайте с текстовата инсалация. Зацелта,
    натиснете 'F1', когато стартирате от CDROM и въведете 'теьт'.

en: Yugoslavian (latin)
bg: Югославска (латиница)

en: activate now
bg: активирай сега

en: apmd is used for monitoring batery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
bg: apmd се използва за наблюдение на батерията и записвайки статуса чрез
    syslog. Може също да се използва за спиране на машината, когато батерията е изтощена.

en: busmouse
bg: BUS мишка

en: but not matching
bg: но не съвпада

en: cable connection detected
bg: засечена е кабелна връзка

en: can not open /etc/inittab for reading: %s
bg: не мога да отворя /etc/inittab за четене: %s

en: chunk size
bg: големина на парчето

en: compact
bg: компактен

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
bg: cron е стандартна UNIX програма, която периодично пуска определени програми
    по разписание. vixie cron добавя множество преимущества над тези на простия
    UNIX cron, включително по-добра сигурност и мощни настройващи опции.

en: deactivate now
bg: деактивирай сега

en: detected %s
bg: засечена %s

en: detected on interface %s
bg: засечен на интерфейс %s

en: detected on port %s
bg: засечен на порт %s

en: device
bg: устройство

en: disable
bg: изключи

en: dismiss
bg: остави

en: enable
bg: включи

en: error unmounting %s: %s
bg: грешка при демонтирането на %s: %s

en: ethernet card(s) detected
bg: ethernet карти засечени

en: fsck failed with exit code %d or signal %d
bg: fsck излезе с изходен код %d или сигнал %d

en: high
bg: високо

en: important
bg: важен

en: kdesu missing
bg: липсва kdesu

en: level
bg: ниво

en: logdrake
bg: логдрейк

en: login
bg: потребителско име

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
bg: lpd е демона за печат необходим на lpr да работи нормално. Той просто е
    сървър, който определя работите за печат на принтер(а/ите).

en: matching
bg: съвпадение

en: maybe
bg: става

en: mkraid failed
bg: mkraid пропадна

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
bg: mkraid пропадна (може би raidtools липсват ?)

en: mount failed:
bg: монтирането не успя:

en: must have
bg: нужен

en: new
bg: нов

en: nice
bg: добър

en: no available partitions
bg: няма дялове на разположение

en: no help implemented yet.
bg: няма въведена помощ още.

en: no network card found
bg: не е открита мрежова карта

en: no serial_usb found
bg: не е намерен serial_usb

en: none
bg: няма

en: not enough room in /boot
bg: няма достатъчно място за /boot

en: on bus %d id %d
bg: на шина %d адрес %d

en: paranoid
bg: параноично

en: partition %s
bg: дял %s

en: password
bg: парола

en: port
bg: порт

en: re-type password
bg: още веднъж парола

en: reconfigure
bg: пренастройка

en: restrict
bg: ограничи

en: running
bg: стартиране

en: search
bg: търси

en: serial
bg: серийна

en: server
bg: сървър

en: simple
bg: прост

en: stopped
bg: спряна

en: tinyfirewall configurator
    
    This configures a personal firewall for this Mandrake Linux machine.
    For a powerful dedicated firewall solution, please look to the
    specialized MandrakeSecurity Firewall distribution.
bg: Настройчик за малка защитна стена
    
    Това настройва персонална защитна стена за тази Mandrake Linux машина.
    За мощно постветено на защитата решение, моле, погледнете специализираната
    MandrakeSecurity Firewall дистрибуция.

en: usage: keyboarddrake [--expert] [keyboard]
bg: употреба: keyboarddrake [--expert] [keyboard]

en: use dhcp
bg: използвай DHCP

en: use pppoe
bg: използвай PPPOE

en: use pptp
bg: използвай PPPTP

en: very nice
bg: много добър
